L. .WIM unhil mmm In Kethel weidde men vele „dode schapen" De plaats van het R.K. Lyceum Agenda Winst voor de kerken dit jaar ver beneden verwachting AT O AAR. Einde van fooienstelsel bij kappers in zicht? Not. Blaisse musiceerde voor de R.K.-jeugd DE NIEUWSBLAD MODE-ADVISEUSE De stand in competitie E Kath. Kring in de strijd met de laatkomers Wk Nieuwe winkelsïuitingsverorclening De verschillende wijzigingen Ziekenhuispersoneel schikte bloemen Aanvullend krediet voor Rembrandtscliool Verkeersonderwijs op de scholen uniform 1 WOENSDAG 11 DECEMBER 1657 ROTTF.RDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 9 Kedactie en hoofdagentsdiap: Broersvcst 3, tel. 6S091 Er hebben deze zomer onder Kethel weer enkele „dode" schapen in de wet gelopen. Waarschijnlijk klinkt dit buitenstaanders wat wonderlijk in de oren, maar toch is het to. Om het te begrijpen dient men te weten, dat er ook andere bijzondere schapen wer den gehouden, z.g. kerkschepen. ALs over blijfsel van een eeuwenoude traditie bren gen nog tal van gemeenteleden, behorende tot de r.k. parochie te Kethel, hun jaar lijks tribuut voor de kerk bijeen „in na- inra". Omstreeks mei aanvaarden zij dan van de heren kerkmeesters een of meer lammeren (meestal is het er één) en die laten zij de gehele zomer op hun. grond weiden. Wordt het in het najaar verkocht, dan is de winst ten voordele van de r.k.- Jcerk. Dat zijn dan de levende schapen, -wier toename in gewicht een zo welkome steun betekent voor de kerkelijke financiën. Maar niet iedereen is in de gelegenheid om zulk een kerkschaap groot te brengen en de toenemende bebouwing doet daar ook De pogingen van de algemene bedrijfs groepen centrale om een nieuw toonstelsel m te voeren voor de kappersbediende, zo dat het fooienstelsel in dit vak zou kunnen worden afgeschaft, ontmoetten bij de kap pers in Schiedam nog niet die belangstelling die men had verwacht. De vergadering, die in het Volksgebouw belegd was om de kappersbedienden op de hoogte te stellen van de plannen, werd door slechts zeer weinigen bezocht- Het is de bedoeling per 1 juli 195S een nieuwe CAO in te voeren, waarbij niet slechts de lonen worden ver hoogd, maar tevens de vakantie wordt vastgesteld op vijftien dagen. Er bestaat te dezer plaatse bij de kappers bedienden blijkbaar weinig animo om tot afschaffing van de fooi te geraken. Het bestuur van de ABC te Schiedam zal alles doen om de voorgestane regeling bij de kappersbedienden populair te maken. Ook neemt Schiedam deel aan de enquette van het NVV onder de kappersbedienden ons land, ter verzameling van gegevens over de positie der werknemers in het kap- persbedriif. DE SUST KWAM OOK BIJ DE OUDEN VAN DAGEN Sint Nicolaas heeft onze stad nog steeds met verlaten, zo legde hij dinsdagmiddag bezoeken af bij de afdelingen van de Alge mene Bond van Ouden van Dagen in Musis Sacrum en de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in Arcade. In beide gevallen werd de Sint met groot enthou siasme ontvangen, hetgeen begrijpelijk is, omdat de oudjes ztch zo'n beetje leeftijd genoten van de Sint voelen en dan ook nader tot hem staan. De Sint waardeerde de hartelijke ont vangst ten zeerste en deelde wat geschen ken uit, terwijl hij bij de ouden van dagen In Musis wees op het feit, dat de activiteit van de bond nog wel vergroot zou kunnen worden. Na het bezoek aan de r.k, bejaarden wer- öenin Arcade enkele films vertoond, terwijl het programma bij de ouden van dagen be stond uit zang, muziek en schetsjes, voor bet voetlicht gebracht door de echtparen itietveld en 't Hart De bijeenkomsten wer den ingeleid door de resp, voorzitters, de J-eren W, van Beek en A. van Dongen. Bij de ouden van dagen in Musis werd nog meegedeeld, dat in het vervolg iedere dag Plaatsen beschikbaar zullen zijn voor onge ler vijftien leden van de bonden voor be jaarden tijdens de middagvoorstellingen van maandag tot zaterdag in het Monopale- theater. Tot dusver was er een speciale middag voor alle bejaarden tegelijk. JONGENS VAN 10 JAAR OP EEN BROMMER De politie heeft gisteravond drie jongens ■van 10 jaar aangehouden, die in de St. Lidmnastraat bezig waren te rijden op een bromfiets. Om beurten maakten zij een riqe, tot de politie tussen beide kwam. Bij onderzoek bleek dat een dame de brommer onbeheerd cp de Singel had zien staan, en jongens opdracht had gegeven hem naar de politie te brengen. SINT OP EEN DRAAGBAAR BIJ DE R.K. E.H.B.O. Gisteravond bleek, dat Sinterklaas voor de vreemdste gebeurtenissen kan kooien te *'aaR- De Sint was naar Arcade getogen om daar een gezellige bijeenkomst van -de afd. Schiedam van tte r.k, EHBO met zijn aan wezigheid op ie luisteren. Nauwelijks was ÜLv 1 WnCeit of de aanwezigen werden zo ?rvt"lif--ast> dat zij zich om hem verdrongen r- letterlijk in de verdrukking kwam. Alujcsig was de Sint aan het goede adres, t?:1 Wer<* Prompt op een draagbaar de *«1 binnen gehracht! Nadat Sinterklaas Neer bijgekomen was, sprak, hij een kort woord tot de r.k. EHBO-ers en deelde ook «og Presentjes uit. verdere gedeelte van de avond was aan spelletjes, die door eigen leden werden uitgevoerd. De afdeling hier ter s^e telt bijna 150 leden. 0 De kerkschepen in Kethel dienden enkele jaren geleden als decor voor een kerstspel alweer geen goed aan. Daarom volstaan andere parochianen met de toezegging, dat m het najaar eenzelfde bedrag zullen uitkeren aan de heren kerkvoogden als de winst op een- levend kerkschaap bedraagt Vandaar dan het feit dat er „dode schapen" worden geweid door z.g. „droge?' houders. Nu, dit jaar behoeven de laatstezi niet zo diep in hun zak te tasten. De gemaakte winst is helaas door allerlei factoren stuk ken minder dan het vorige jaar. vertelde ons een der kerkvoogden, de heer J C. de Jong. Enerzijds zijn de prijzen wegens stag natie van de export belangrijk gedaald, aan de andere kant staat dat de inkoop- priizen nogal aan de hoge kant zaten, nl- 1 75 a 76 per stuk. Bi] deze ongunstige factoren komt nog het feit dat er minder groei in de dieren zat, als gevolg van de natte zomer, en dat er een vijftal „afvallers" zijn. Want er wordt tvel eens een schaap ziek of er verdrinkt er eens een. Zodoende blijft er dit jaar van de 80 schapen die on langs verkocht konden worden, tegen de gemiddelde prijs van ƒ92,50, niet zo bar veel winst over. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor bij de 68 lammeren; welke de Ned. herv. gem. te Kethel ten bate van haar diaconie weid de, Nauwkeurige eindcijfers zijn hiervan nog niet bekend, daar nog enkele posten als marktgeld en vervoer verrekend moeten worden, maar ook hier gelden dezelfde minder gunstige factoren, inclusief de ver- drinkingsgev allen. Om gemeenteleden, die voor dit doel geen schaap groot brengen, toch in de gelegen heid te stellen een speciale gave voor de winterkas der diaconie te doen, 'wordt een rondgang gemaakt door de gemeente met een zak, waar ieder zijn gave in kan doen. Deze extra bijdrage werd vroeger eenmaal, aan. het eind van het jaar, gevraagd; in de laatste jaren doet men het tweemaal per. jaar. wat het geven van een bijdrage ver gemakkelijkt en de opbrengst ten goede komt I WOENSDAG II DECEMBER. Musis Sacrum: B uur Gemengd Koor, Bruiloft in Tirol. Arcade: 8 uur R.K. Org. van de werknemende Middenstand, Joego-Siavië, het land van Tito. Wukcentrum: 8.15 uur Alg. Fotokring Schie dam „Op fotojaebt". Arcade: 2 uur Sinterklaasfeest der politie. WUbceotrum: 7.30 uur E K. Sportver. Excel sior, filmvoorstelling. Tl vol i: 2 uur Steeds vooruit, Sinterklaasfeest. Lange Haven s: acht uur hulsKamerbyeen komst der humanisten. NEB-kerk, Westvest S3: acht uur filmavond De vallende ster. DONDERDAG 12 DECEMBER. Passage: a uur Toonkunstconcert Rott. Philh. Orkest ra.xn.v. Racinal Kwartet. Amstelbron; 8 uur eontactavond Ned. Bond v. Oud-Militairen er. Dragers Mobüieatlekrals- Volksgebouw: 8 uur IvAO, Leo Blits spreekt over Van inspiratie tot kunstwerk. BIOSCOPEN. Passage: 2 en 8.1S uur, Vuur op de Jang-ste, 14 J.: donderdag alleen 2 uur. Monopoie: 2, 7 en o uur Het vuur der Haat. MEDISCHE DIENST. Geopend: Apotheek „Van Hogendorp", Van Hogendorplaan 129 A, teL 4233. MUSEA. stedelijk Museum, Hoogstraat 112: Exposities Ger Lataster en Theo van der Horst tot 12 december. Geopend: dagelijks van 10 tot 17 uur, zondag van 2 tot 6 uur. Galerie CCC: Werken van Kenk Schuring tot cn met 18 december. ZWEMBADEN. N.V. SPORTFOND SKNBAD. Gemengd: zondag 0—12 uur; maandag 7—8.JB. 11.451315, 16—17 30 uur; dinsdag 7—815. 11.15—13.15, 15 45—17 30 en 19 20—20 45. woens dag 3-8.15, 12.1513.15. 14 80—17 M, 18.80-20 45. donderdag 7-8 15, U 45-13 15, 15 45—17 30, 19 30 —20,45; vrijdag 7-8 15, II45—13 15. 15J&—1740 en 19.30—2115; zaterdag 7-8 15. 10.45—12.C0, 14 00—1540. IS 09—17 30 en 19 30—20 45. Dames: dinsdag iö.1511.15; donderdag 18.50— 19.30 uur. Beren: zaterdag 20.45—21.30 uur. 12 December Afnemende Maan Zon op 8,39 uur, onder 16,2$ utjr Maan op 23.02 uur, onder HAS uur (Advert entte) DELICIOUS CIGARETTES Voor de Katholieke jongeren groeperingen gaf notaris A. S. H. A. Blaisse dinsdagavond een uiteenzetting over het programma, dat het Rotterdams Philharmotnsch orkest op donderdag 16 januari a.s. ten gehore zal brengen. Deze bijeenkomst werd gehouden m Maison Westbuis. De heer Blaisse verlevendigde zijn vertoog door gedeelten uit de muziek op de vleugel te Spelen. Spr. begon met de eenvoudige vormen van muziek en belichtte daarna grote componisten, als Mozart, Brahms, Chopin en Debussy. Behalve werken van deze componisten behandelde de heer Blaisse ook het concert voor twee piano's en orkest ia c mineur van J. S. Bach en. het concert In D van Fr. Fotilenc, welke con certen op het programma van 15 januari staan en waarin de heer Blaisse, samen met Marinus Flipse als solist zal optreden. Deze avond had tot dioel de verkoop van de kaarten voor da toonkunstconcerien te stimuleren en tegelijkertijd de jeuj?«' meer bekend te maken met de muziek. In '-„ide gevallen had de heer Blaisse succes, want de jeugd toonde zich bijzonder enthousiast. Wanneer er animo voor bestaat, is er een mogelijkheid, dat er een soort mtizïekeursus zal worden gevormd, die zal komen te staan onder leiding van de muziekrecensent pater A. van Dieren O.P. „De laatste jaren bestaat er van de zijde van het bedrijfsleven veel meer voelbare belangstelling voor de middelbare school. Steeds kunnen excursies worden onder nomen naar diverse bedrijven en ook rijks instanties. Nu kan men zich afvragen waar aan deze belangstelling te -danken is, want in feite zijn de leerlingen van de middel bare scholen slechts gedeeltelijk betrokken bij de bedrijven, die zij zien. "Wat de be roepskeuze betreft kunnen deze bezoeken immers geen gewicht in de schaal leggen. De kinderen van de m.o. scholen zijn ten slotte voorbestemd een hogere functie in de bedrijven te vervullen." Deze woorden sprak de rector van het r.k. lyceum, de heer J. A. M. van. der Linden op de ouder bijeenkomst, die dinsdagavond in Irene werd gehouden. Rector Van der Linden hield zijn vertoog onder de titel „Maatschappij, middelbare school, ouders." Toch kantte de heer Van der Linden zich niet tegen dergelijke ex cursies, want zo zei hij, zij kunnen een ver lengstuk van een bepaalde les zijn en dien tengevolge soms bijzonder nuttig. Men moot LEZING VOOR LEDEN VAN R.K. MIDDENSTAND De R.K.-Middenstandsbond komt dinsdag 17 december in hotel De Kroon bijeen voor een gezellig samenzijn, waar drs. K. A. .7. M. Samson, secretaris van de NRKM een kort praatje zal houden over „Vader en kinderen in het middenstandsbedrijf". Wie er iets meer van wil weten zorge er voor om half negen present te zijn. Op woensdag 5 februari a.s. wordt er carnaval gevierd met een Prins Carnaval, Raad van Elf en andere medewerkers uit het zuiden. Het is ook ditmaal gecostu- meerd. Bon voor advies Ten behoeve van <J* Nieuwsblad- abonnees zal onze Mode-adviseuse mor genmiddag van 24 our wederom zit- ting houden In ons gebouw Schiedam- 5 eevest hoek Binnenweg te Rotterdam. Zij verleent gratia hulp bij knJp-, naai- en pasmoeilijkbeden en vervaar digt patronen naar mant. Onze maatpa tronen u-orden steeds met veel succes gebruikt De prijzen van d«t« patronen zijn: Mantel /3-M Mantelpak ƒ3.50 Dieux pieces 3. Japon ƒ2.50 Rok 1-— Service De kledingstukken, die op deze patro nen gemaakt worden, kunnen gratia worden gepast op de advlesmlrtdAg. Ook bü het knippen van deze patronen wordt alle mogelijke hulp verleend Advies over goedkope patronen kunt u eveneens bij onze Mode-adviseuse inwinnen op de hi erboven genoemd» uren. DE DIRECTIE. ZocZs bekend zal de Opstandingskerk in Nieu.wla.nd woensdag IS december accu de Centrale Kerkeraad worden opgeleverdZn snel tempo wordt nu doorgewerkt aan het interieur, opdat men ook daarmee op tijd gereed zal zijn. De afwerking der deuren aan de hoofdingang had dezer dagen de aandacht. De firma Sen ft uit Haarlem plaatste in de vergaderzaal onder de kerk ruimte een fraaie inschuifbare urand, gemaakt uit kunststof evenwel «let uit het oog verliezen, dat een middelbare school recht heeft op een zeker isolement, omdat het kind op deze soort scholen grote behoefte heeft aan concen tratie en omdat er reeds zovele invloeden van buiten af zijn, waardoor het kind afge leid wordt of kan worden. Een middelbare school, als het R.K. lyceum, heeft een eigen, afgeronde taak. De school vormt geen opleiding voor het be drijf en ook is een dergelijke opleiding een voorbereiding voor de hogeschool. Een middelbare school is eigenlijk uitsluitend oen vormingschool. Daarna hesprak de heer Van der Linden de plaats van óe ouders ten opzichte van deze vorm van onderwijs hoe zij kunnen medewerken het te steunen. Namens de oudercommtssie had dr. A. L. J. Kunze deze avond met een kort woord ingeleid cn op de ouderhijeervkoms t in januari gewezen. De ouders zullen zich dan in het schoolgebouw aan de Burgemeester van Haarenlaan met de docenten kunnen verstaan. Momenteel heeft het lyceum ruim leerlingen, die verdeeld zijn over drie eer ste klassen en twee tweede klassen. Na de pauze bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Ariane, dochter van V. H B en J. Hartman. Eduardus A, F., zoon van A. J. J. Schrauwers en C. T. Zagwijn. Son- ia. dochter van A, Bakelaar en C. van der Toorn. Johannes F. M„ zoon van F. A. de Groot en J, C. W. M. Hennekam, Johannes C., zoon van J. C. Oosterwaal en J. Steenïs. Gerardua L., zoon van W. A van Scheijndel en C. A, F, Scholtes. Cornells, zoon van L. Verhoeven en L. de Ruiter. Overleden: P, J Dommisse. 81 jaar. Biljarten De laatste partijen in competitie E lever den de volgende resultaten: Competitie E Afdeling 1 Ficittzicht—Het Oosten 4—4 J. van Nugteren 73 58 24 19 2,41 J. v. d. Lugt 80 80 24 9 3.33 W. Slootweg 63 63 26 10 2.42 P. van Vliet 75 60 26 14 2.30 H. Oostendorp 60 60 27 8 2,22 D, v, <L Bandt 72 47 27 8 1.74 M. Kerkiaan 58 30 33 4 0.90 J. Roetman 55 55 33 10 1.56 ConfianceDe Unie 62 H. Boomert 79 79 2b 18 3.29 A, v. Geloven 69 51 24 10 2.12 C. Caens 66 65 48 6 1.37 Th. Veth 64 62 48 8 1.29 Coens 66 57 41 n 1.39 J. Hagesteijn 63 63 41 li 1.53 H. van Wijk fil 61 28 12 2.21 G. Glesbers 58 35 28 4 1.28 Afdeling 2 uc KarseboomLuctor et Emergo 4- -4 J. v- d. Giessen 76 76 29 11 2.62 L. Bakker 84 8b 20 15 2.75 B. Mandemaker 69 69 32 13 2.15 L. Verduin 64 51 32 14 1.59 A. Penning 63 45 37 4 1.21 M. Degeling 56 56 37 11 1.51 J. Krommenhoek 55 36 31 5 1.16 A. de Wit 63 63 31 8 2.03 Het Oosten b—Entre-Nous 54 D. de Jong 72 66 34 10 1.94 G. v. Schellenbeek 73 73 34 13 2.14 W. Hulsman 70 70 28 10 2.50 P. Eggelmeijer BO 54 28 8 1.92 G. v. d. Borden 0S 58 40 8 1.45 J. Hemsbroek 57 57 40 7 1.45 J. de Vette 56 56 42 7 1.57 J. Heinsbroek 57 52 42 13 1.09 De Katholieke Kring veogaderde dinsdag avond in Musis Sacrum. Het was een zeer rustige vergadering, waarop vrijwel geen belangrijke punten zijn besproken. Het enige is eigenlijk, dat de Katholieke Kring radicaal wil afrekenen met het zg. „Sehie- damsa kwartiertje". De voorstellingen zullen op tijd gaan beginnen en laatkomers zullen moeten wachten tot er gelegenheid bestaat zonder storen de zaal binnen te treden. De bestuursverkiezing leverde geen moei lijkheden op. De aftredenden, de heren W J. A. van der Vaart, J. Nootenboom en Th. van Geerenstein werden bij acclamatie ge kozen. Voorts werd meegedeeld, dat men een ledenactie op touw wil zetten, vooral om te zorgen voor meer bezoekers op de zg. kleine avonden, die in Musis Sacrum worden ge houden. De vergadering werd geleid door voorzitter N. Ni J. van Baarle, terwijl ook de nieuwe geestelijk adviseur pater A. van Dieren O.P. enkele woorden sprak. GOEDE UITVOERING VAN EXCELSIOR Met de opvoering van het bekende bij spel in drie bedrijven van Henk Bakker „Betje regeert" heeft Excelsior de volle Luxorzaal een zeer geanimeerde avond be zorgd en haar goede naam op dit gebied bevestigd. Het voor dilettanten zware stuk dat door bijzondere omstandigheden dit maal zonder de steun van een regisseur is ingestudeerd, werd met onverdeeld suc ces voor het voetlicht gebracht. Opvallend was de goede keuze van de rolverdeling Elke speelster en speler was voor de opge legde taak berekend. Vooral de vertolking van de rol van „Betje" viel bijzonder te waarderen. Het succes van deze avond werd, nadat het doek voor de laatste maal gevallen was, ondubbelzinnig door net dankbare publiek tot uitdrukking gebracht Na eerst het gehele gezelschap een gul verdiend applaus te hebben geschonken ontving „Betje" oog een persoonlijk, tot een ovatie aanzwellend applaus, toen zij als hoofdrolspeelster het laatste het toneel verliet. wz-vyssx-yozw Smalle Havenstraat l. TeL 3229, na 17.30 tot 19.30 our Tel. 6637. Redactie tel 5453 WM B. en W. hebben bij de raad een nieuwe winkelsluitingsverordenliig ingediend ter vervanging van die van 1953. Wij laten een opsomming van de wijzigingen de revue passeren. Volgens de huidige verordening mogen de in patates-friteszakea en consumptieten- ten gekochte waren slechts ter plaatse worden genuttigd en niet worden verkocht voor gebruik buiten deze inrichtingen, wil deze categorie gelegenheden niet onder de werking van de Winkelsluitingswet 1851 vallen. De praktijk Is evenwel, dat veel bezoe kers van deze inrichtingen na 6 uur na middag de gekochte waren meenemen voor consumptie elders. Een gewoonte, die, naar het oordeel van B. en W-, is gegroeid dooi de plaatselijke omstandigheid, dat hier weinig eenvoudige eetgelegenhedea zijn. Deze omstandigheid rechtvaardigt, naar het oordeel van B. en W,, een afwijkende wln- keisluilmgsregeting voor de verkoop van bedoelde waren. Voorgesteld wordt een regeling, dat zo wel op werk- als zondagen, geen beperking wordt opgelegd ten aanzien van het nachte lijke uur voor de verkoop en medenemen van de waren in bewuste gelegenheden. Wel 2al in de vergunningsvoorwaarden be perkende bepalingen omtrent het sluitings uur kunnen worden opgenomen. Voor de verkoop aan standwagens bestaat behoefte aan een eenvoudiger regeling. Die luidt in de oude verordening: op werkdagen: tot 19 uur alle waren; tot 22 uur; vis, schaal- of schelpdieren, zuur- waren, kokswaren en daarenboven; tot 0.5 uur: uitsluitend consumptie-ijs en patates- frites; op zondagen: tot 24 uur geringe eetwaren: tot 0.5 uur (maandag) uitsluitend consump tie-ijs en patates-frites. Onder geringe eetwaren moeten worden begrepen kokswaren, voer onmiddellijke consumptie geschikte vis, schaal- en schdp- dieren, pepermunt, chocolade e.d. De praktijk leert dat er behoefte bestaat ook na 22 uur aan een standwagen te kun nen kopen, aldus B. en W. Naaar hun oor deel bestaat er in principe weinig verschil tussen standwagens en kramen enerzijds en gesloten tenten en winkeltjes anderzijds. Daarom verdient het, naar het oordeel van B. en W., aanbeveling bij de verkoop beide categorieën gelijk te schakelen. In de nleu- redactie van de Winkelsluitïngsverorde- nlng komt dit tot uitdrukking. Een beper kende bepaling ligt in de woorden „Van voor onmiddellijke consumptie geschikt", omdat het niet in dc bedoeling ligt, dat De leden van de vereniging „Ziekenhuis personeel" hebben gedurende negen weken met veel animo een cursus gevolgd tn bet schikken van bloemem Z|J ontvingen daarin onderricht van de heer E. A v. d. Burger uit Maassluis. Doel was niet alleen een meer deskundige schikking van bloemen In de vazen, maar ook de liefde tot de kin deren van Flora te kweken, bü het ver plegend personeel. Dinsdagavond word ia het zusterhuis de laatste Jes met een feestelijk tintje beslo ten. waarbij ook dr. J. Ris, directeur-ge neesheer van het Algem. Ziekenhuis, zijn belangstelling toonde. Aan die slotles was een wedstrijd ver bonden in de bereikte vaardigheid en smaak tot rangschikken. De eerste drie prijzen werden toegekend aan de zusters P W. v Etten, N. v. d, Endt en T. G. RIjsbergen In totaal hadden 30 leden aan de cursus deelgenomen en zü hadden veel genoegen in dit werk en de wedstrijd tot besluit. Dr. Ris bracht dank aan allen, die aan het beoogde doei hadden meegewerkt. In de eerste plaats prees spreker de prettige samenwerking tussen het ziekenhuis en de Vlaardmgse bloemisten. Dr. Ris wees daar' bij op de circulaire, die enige tijd geleden aan de bloemisten, was verzonden cn waarin hen werd verzocht bij de aankoop van bloe men de kopers erop te wijzen, dat geen bloemen in aarde aan de patiënte» ge schonken worden. Daarnaast had de schen king door vier bloemisten, de heren Poot. Dijkshoorn, Schilder en Van Gurp, van ruim 100 vazen aan het ziekenhuis, het vaak nij pende probleem van jampotjes e.a. bloe- menhouders op smaakvolle wijze opgelost Tenslotte bracht hü dank aan de heren Van den Burger voor zijn prettige lessen en A Lakerveld, voorzitter van de perso neelsvereniging. voor het actieve aandeel in het welslagen van deze opzet, die alles zins geslaagd kan worden genoemd. en W. doen de raad het voorstel een aanvullend krediet van 47.61)4,35 voor de inrichting van de Rembrandtschool beschik baar te stellen. Er werd hiervan reeds in totaal een krediet toegestaan van ruim 24.000. Dit was voor het aanschaffen van meubilair en leermiddelen in de vier klas sen. ondergebracht in de voormalige am bachtsschool aan ds Oosterstraat. Voor de vakken natuurkunde, scheikunde, biologie, tekenen en handwerken werd gebruik ge maakt van lokaliteiten en leermiddelen van de Willem de Zwijgerschool. Maar na de kerstvakantie zal worden verhuisd naar het nieuwe schoolgebouw aan de Broekweg en zal in de behoefte voor het les geven in genoemde vakken moeten worden vooraiert. Voor het aanschaffen van meubilair voor zes lokalen, tekenzaal natuurkundelokaal, filmzaal en spreek- en personeelskamer zal nog een bedrag van ƒ38,917 nodig zijn, voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen een bedrag van s Openbaar scholencomplex buurt Wetering De bouwkosten voor de in buurt Wetering van de Westwijk te stichten openbare lagere en kleuterschool, ontworpen door architect A. D. de Vos, worden, naar een mededeling van B. en W. aan de raad geraamd op 228.600; meubilair en leermiddelen resp. op rond 30.000 en 18.000. Totaal ge raamde kosten 276.489. B. en W. vragen de raad een overeen komstig krediet beschikbaar te stellen. Tot uitvoering zal pas worden besloten, nadat een geldlening overeenkomstig dit bedrag tegen het toegestane rentepercentage zal zijn afgesloten. Haringvisserij Gisteren zijn ter trawlvisserij vetrokken de VL 7S, schipper D. van Rijn en de VL 153, schipper A. Rog. Hedennacht is er niet gevist. Marktbericht Hedenmorgen werd aan het Afslaglokaat betaald voor; volle haring Kanaal 46 80; steurharing Kanaal 36.20—/ 40.30 p. kantje. betrokkenen verse vis, schaal- of schelp dieren verkopen na de voor verkoop van deze waren wettelijk verplichte sluitings uren. Het verbod van artikel 10, le lid der Winkelsluitingswet, geldt niet voor ver koopautomaten voor verkoop van kokswa ren. consumptie-ijs, gebak, suikerwerk en chocolade, als B. en W. op verzoek van belanghebbenden vergunning hebben ver leend onder eventuele bepaalde voorwaar den. Tegemoet gekomen is aan een ver zoek van een beheerder vsn een winkel, waar in hoofdzaak sportartikelen worden verkocht, de verplichte halvedagsiuiting op dinsdagmiddag te stellen, inplaats van op maandagmorgen. Op speciale dagen zal de straathandel een verruimde mogelijkheid worden ge opend, na de daarvoor geldende sluitings tijd. Daarmee wordt tegemoet gekomen aan een in dc praktijk gebleken behoefte. Dit houdt in de verkoop van alle waren: tot 21 uur op 27 en 28 november en 5 december; tot 20 uur op de zaterdag vódr moederdag en die vóór vaderdag; tot 23 uur op vlaggetjesdag en haringritdag: voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak gebak, chocolade, kokswaren, bloemen en planten, vis, dan wel tabak en tabakspro- dukten of fruit plegen te worden verkocht', voor het in de uitoefening van de straat handel te koop aanbieden of verkopen, van chocolade, bloemen en planten, feestartike len of fruit; tot 21 uur op een nationale feestdag: voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak gebak, chocolade, kokswaren, dan wel ta bak en tabaksartikelen plegen te worden verkocht; voor het in de uitoefening van de straathandel te koop aanbieden of ver kopen van chocolateriewaren of feestarti- kelen. Dit, voorzover 27 en 28 november en 5 december, vlaggetjesdag en haringritdag en een nationale feestdag op een werkdag vallen en voor wat de winkels betreft, uit sluitend voor de verkoop van genoemde waren. Per 1 januari 1958 zal het geven van ver keersonderwijs op de lagere scholen ver plichtend worden steld, zo kan worden verwacht. Daarvoor zal voor vrijwel alle openbare en bijzondere scholen materiaal beschikbaar moeten worden gesteld. De hoofden van deze scholen werden in de ge legenheid gesteld twee demonstraties met verkeersborden bij te wonen. Daarbij is gebleken, dat aanschouwelijk verkeerson derwijs met verkeersborden de voorkeur verdient boven het onderwijs uit leerboek jes. Daarom zou kunnen worden volstaan met voor tedere school twee verkeersborden aan te schaffen; een bord voor de lagere leerjaren en een magnetisch bord voor de hogere klassen. Voorts een instructieboekje voor het onderwijzend personeel. De besto ren der bijzondere lagere scholen hebben met deze voorziening ingestemd en daar voor de medewerking van de raad verzocht Per school kunnen de aanschaffingskos ten worden gesteld op: 250 voor de scho len voor gewoon en buitengewoon lager on derwijs 150 voor de scholen voor voort gezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs. Dit zal ten hoogste een totaalbedrag vorde ren vaurf> 10,250. Met het onderricht aan de verkeerstafel der Teerlingen van het zesde leerjaar der scholen voor het gewoon lager onderwiis zal onverminderd worden voortgegaan, zo ligt in de bedoeling, aldus B. en W. Het zal een goede afsluiting voor deze leerlingen vormen. Elektrische verlichting afrit PKD-straat De verbinding tussen de Markt, over de smalle MaaS3luisedijk naar de Pk. Dros- saerfstraat, blijft ook na het slopen van de kolenioods aan de Maasslulsedljk een ern stig knelpunt voor het steeds in omvang toenemend verkeer. B, en W. zijn van me ning, dat de openbare verlichting bij deze afrit moet worden verbeterd. Zij hebben een plan laten ontwerpen, dat de bestaande gasverlichting door een meer doelmatige elektrische verlichting moet vervangen. Volgens dit plan zullen In totaal vijftien, lichtmasten nodig zijn, met een lichtpunt- hoogte van vier meter, waarin geplaatst 49 Watt fluorescentie eirellne-armatixren. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op 10 600. Het stroomverbruik kan worden, begroot op rond 245 per jaar. De ver- bruikskosten van de huidige gasverlichting bedragen rond f 338. WOENSDAG II DECEMBER. Vlsbank; 14—18 ert 13—22 uur. boekententoon stelling A. pontier. Luxor Theater: 14 30 uur. „Roy Rogers li lm" {a.l.J; 20.13 uur, „Alexander de Grote" <14 11 Stadhuis: 20 uur. Vergadering teugdgemeente- raad. Muzanda: 20 uur. Ca&aretavond p v .Hollan- dia". R.K. Verg-gebouw: 20 uur, EK Middenstands- vergadering, de heer Van Doom over „Branchevervaging". Stadsgehoorzaal: 20 uur. „Brigitte, het meisje van Place pigaïle" <14 Jaar). Magnollastraat 9 b: 20 uur, Hum. Verbond, de heer Warffemius over „Stromingen In het moderne humanisme". BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS, Bureau Rotte rdamsch Nieuwsblad, Smalle Havenstraat I, telefoon 3.221.9; Na i?jo tot 19.3Q uur klachten: Boterijioerostraat 41. te lefoon 2,9.5.9. Redactie 5.44.3. Alarmmeldingen: 4.4.4.4. Geopend; Apotheek „van Hogendorp", van Hogendorplaan 123 A, tel, «233, LEESZALEN. Christelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Openbar* Leeszaal en Bibliotheek. Oastba- venkade 3a, beneden en boven. Openingsuren Bibliotheken elke werkdag van 14 30—17 30 (uitgezonderd woensdagmiddag) maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 19 00—2] 00 uur; saterdag van 10 00—12 00 uur: woensdag van 14 00—17 30 uur Jeugdbiblio theek. Leeszaal elke werkdag van 10 0012 00 cn vzn 14 00—17 30 uur {uitgezonderd maandagmor gen): maandag, woensdag en vrttdag van 19 00--2J od uur. Leeszaal Gemeente Archief, Raadhuisplein 5; geopend op werkdagen (uitgezonderd zater dagmiddag) van 0 S012 SO en 14 00—l7.»o uur. KOLPABADCOMPLEX. Binnenbad: zondag gemengd 10 oo13 oo uur: maandag gemengd 7 00-14 00 uur en 15 00— 2100 uur. dames 21 oü -22 oo uur. dinsdag gemengd 7.00—17 30 uur en 18 00-2100 uur. woensdag «emengd 7 oo—o oo uur. 10 00—12 50 uur en 13 39—10 So uur, neren 9 00—ïooo uur- dondviriae gemengd 7 00 11 00 uui 12 Üft— 18 30 Uur en 19 30 -21 00 uur dames tl GO— 12 00 uur. vrijdag gemengd, 7 DO -12 00 uur. 13 00 10 30 uur en 19 20 22 00 uur, zaterdag gemengd 7 00—6 43 uur. 9 15—21.00 uur, dames b.45—9J5 uur en beren 21.00—22.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1957 | | pagina 1