anneer Waardevolle overwinningen voor vier Kerstgedachten rond onze gasfabriek Schiedamse cluhs M Gat in de nieuwe waterkering zaterdag gedicht at SPORT IN HET WEEKEINDE V {T&iSgjp. Kerstfeest voor oudjes en Cab-pupillen OUDEJAARSAVOND VENDEL ORANJE GARDE Uit het politierapport OUDE MAK VERDRONKEN ÏN DE NIEUWEHAVEN Jan van 't Hof van DRZ werd gehuldigd Marktbericht Eervolle nederlaag voor NO Af) in Den Haag In Energiehal is pittig gemicrood Kerstwijding bij alle gezindten I MAANDAG 23 DECEMBER 1957 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 9 Redactie en boofdageDtschap: Breersvcst 3, tel. 68081 Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is de laatste vracht aarde gestort in het dijk- ixhaam van de nieuwe waterkering aan de Westfrankelandsedijk. Er werd onder hoog spanning gewerkt, daar men van de gunstige weersomstandigheden gebruik wiJde maken en 8e dijk nog voor het nieuwe jaar gereed wilde hebben. Het thans gedichte gat ligt tussen de oude en de nieuwe epuisluis in. Leiding bij de werkzaamheden had de heer p L. van Vliet uit Wateringen, de aannemer van het grondwerk, die zelf aanwezig was. Men ziet hem op de foto, gekleed in een zwarte jas. Hoofdaannemer is de firma Nedcrhorst int Gouda. Onder het geel axonn eer der vrachtwagens en het hoerageroep der arbeiders werd de laatste vrachtwagen geledigd. De dragline egaliseerde de grond en thans werkt men ingespannen voort aan de beschoeiing van de dijk. Ongeveer driehonderd ouden van dagen w-ren zaterdagmiddag de gast van het Le ger des Heils in Arcade. Zij kregen daar verschillende lekkernijen, die de dames van de Zangbrïgadc ronddeelden. Majoor J. Hocvers, directeur van de industriële in richting van het Leger des Heils in Den Haag, leidde de bijeenkomt ïn, waarna men gezamenlijk enkele liederen zong, begeleid door het muziekensemhle van. het Leger, onder leiding van de heer A. van Gulik. De heer Van der Boogaard, hoofdonderwij zer uit Vlaardingen, vertelde een kerst verhaal. De lichamelijk gebrekkigen waren enkele uren voordien in Irene bijeengebracht door de leden van het Comité Auto- en Boot tochten. Ook hier werden verschillende tractatics uitgedeeld, terwijl "Wim Scholte, het orkestje van de Schiedamse Cartonna- geiabriek en een goochelaar enkele vrolijke nummertjes ten beste gaven. Nieuwe kalenders De Schiedamse drukkerij Elba heeft een goede overzichtelijke kantoorkalender sa mengesteld, overwegend in de kleuren blauw en geel, met rechts op de maand bladen een kolom voor memorandum notities. Jieiaardconcert, op Kerstavond De stadsbeiaardier Cor Don zal dinsdag avond van 5 tot 5.30 uur het carillon be- epelen. Het programma luidt als volgt: 1. Gloria m Excelsis Deo, 2. Er is een kïn- deke geboren op aard, 3. Joseph, liebe Joseph (melodie 14e eeuw), 4. De herdertjes lagen hu nachte, 5. Nij zijt wellek ome...-, 6. O, Sanctissiraa (S^iliaans volkswijsje), 7. Daar ruist langs de wolken, H. Bishop, 3. Stille nacht, Franz Gruber (1787-1863). leeszaal dinsdagavond gesloten De Openbare Leeszaal en Bibliotheek is dinsdagavaond 24 december 1957 gesloten. NlEL'WK lAKUiVEN VOOR VKTJTW, VERZEKERDEN De algemene ziekenfendsen^te Schiedam, vlaardingen en Maassluis hebben een nieuwe regeling getroffen voor vrijwillig verzekerden. Met ingang van 29 december zullen deze per persoon en per week 1 2.— premie moeten betalen, terwijl kinderen onder de 16 jaar vrij zijn. Wie tot dusver f 0,70 fondsreductie genoot, zal daarvan ook in de toekomst kunnen genieten. Voor de aanvullende verzekering blijft het premie tarief gelijk. De verstrekkingen worden uit gebreid met een kraamgelduiikenng, over eenkomstig de regeling voor verplicht ver zekerden, maar met een wachttijd voor nieuw-in gesch, reven en. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells, z. v. B. v. d. Hoek en L. Eooiman; Franciscus A. J., z. v. J. D. T. v Hees en J. M. Oomen; Rudolf, z. v. P. M. Uebeefc en H. de Witte; Robertas, z. v. J. v. Ekeren en M. P. de Koning; Carla P., d. v. C. Phaff en L. Timmers; Catharina M., d. v. J. P. Kazenbroot en A. M. Putter; Paulus J. A., z. v. B. v. Kampen en J. M. Versteeg; J02eph C. z. v. M. J. v. Dijk en M. H. Swagemakers, MAANDAG ZS DECEMBER. Beijcrsbersen: 8 uur, Mossclenavond Zaken- studiekring. Aula Sted. Mus. 8 uur, Sch. Vrouwenkoor, Kerstconcert. Irene: 7.30 uur. Kinderzang en operette ver eniging Lenteklanken geeft uitvoering. St. Jacobsgasthuls; 7.30 uur, Leger <les Heils, zang- en muziekfeest. DINSDAG 24 DECEMBER. Grote Kerk: 55.30 uur. Cor Don geeft beiaard- concert. MUSEA. Stedelijk Museum, Hoogstraat 312: Expositie Vincent van Gogh tot 21 januari. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zondag van 2 tot 5 uur Galerie CCC: Werken van P. van Sïuyvenöerg tot en met 9 Januari, werkdagen van 10—5 uur. BIOSCOPEN Passage: 2 en 8.15 uur, Laurel en Hardy bij de Luchtbescherming. Woensdag en donderdag (Kerstdagen) 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Monopole; 2, 7 en 9 uur, Koning Voetbal, van vrijdag tot dinsdag; zaterdag en zondag 2, 3, 7 en 9 uur. 21 December Wassende Maan Zon op 847 uur, onder 16 32 uur Maan op 10.21 uur, onder 20 31 uur ;C EMBER. £_J COLLECTE VOOR M.V. EN J.V. B1L1CHT f 82.03 OP Tijdens het kerstdeclamatorium in de gereformeerde Oosterkerk is een collecte gehouden tot steun van het werk der MV en JV. Deze heeft f 82.05 opgebracht. Het vendel Schiedam van de Oranje- Garde houdt op 28 december zaterdag a.s. om 3 uur een feestavond ter viering van het oude jaar. Ondertrouwd: S. van Buuren, 28 j. en C- J. Hendriks, 20 j.; W. M. van den Heuvel, 2G j. en C. Koning, 24 j.; L. H. Jaspers, 27 j. en C. L. Veldhoven, 25 j.; J. T. Nuijen, 25 j. en J. J. Breget, 21 j.: J. van Wagtendonk, 22 3. en J. O ver heul, 20 j.; j. Wenmk, 25 j. en W. A. hnnester. 24 j. Getrouwd: H. P. Boon en C. L. Braun, Getrouwd: W. J. F. van der Zaken en E. hosinga; G. A, G. Bouwens en M. T. van her Knaap; C% H. Plooij en L. M. van den Dos; C. Bockhom en C. J. Baas; J. T. den «ruiker en T. J. Kleiss; A, Smit en G. huksloot; C. Vrijland en J. Meijer; W. romes en G. van Sliedregt: J, Prins en W. Verheij; R. a. van Gent en F. O. Gerlofs, J. p. Fooij en R. N. Seinen: J. L. a Ti f" v' Dri^t en D. W. M. Mclchcrs; En J. H. E. Lucasscn; K. Broersma m. A. Driel; J. M. van Es en C. M. T. ooscn; L. Weeda en C. J. de Ridder; P. A. üaartmans en J. Anema; w. «L M. Deutz P. van Breda; S. S. Hoekstra en C. G, H. van Veggel, Overleden; A. de Munnik 53 j.; H. Ose- Phus 42 j.; R. w. v. Gogh 68 3. Esperanlo-agenda Donderdag 26 december komen de Schie- Qatnse Esperantisten niet bij elkaar. Zij vie- ren bet kerstmis thuis DONKERE DAGEN voor Kerstmis" is is een oud gezegde en dikwijls een uitgangspunt van een praatje bij de haard, waar we gezellig omheen geschaard zitten en overstraald worden door de goudgele glans der kunstmatige verlichting. Dank zij het voortschrijden der techniek, die moeder natuur steeds meer tracht terug te drin gen, genieten we van warmte en licht, waarvan de eerste soms en het tweede bijna altijd voortkomt tut gas of eiektri- teit. „Wie weet", filosoferen we, „laat men in de toekomst boven onze stad een kunst maan los, zodat buiten- als bmnenverlich- ting overbodig is. De St. Jan zal dan. van trans tot voet blakeren m een zee van licht en als het archief nog op het Oude Kerkhof is (wat we niet hopen), dan zal men diep moeien duiken naar vroegere overleveringen, hoe primitief men zich toen door de koude en donkere dagen heen- sleepte. Een hersenschudding liep de 46-jarige stooktechnlcus J. M, V. uit Delft zaterdag avond kwart voor B op toen hij, fietsend op de hoek Kam. Onneslaan—v. Swindenstrjjpt geen voorrang verleende aan een auto èn werd aangereden. Hij is naar de Dr. Nolet- stiehting overgebracht. Kwartjes en dubbeltjes tot een bedrag van 15, die de tramconducteur v. d. B. uit Vlaardingen in een. linnen zakje in zijn zak had toen hij zaterdagavond zijn werk be gon, zijn hem tussen Koemarkt en Coolsin- gel ontstolen. B(j oen ruzie in de Hoogstraat heeft C. K, een jasje verspeeld plus het geld dat hij in zijn portefeuille had. Hij trok zijn jas uit om te vechten met twee onbekenden en toen de twist was beslecht, wilde hij zijn jas weer aantrekken, maar toen was het kledingstuk verdwenen. Op de Appelmarkt vond hij zijn portefeuille terug, maar geld zat er niet meer in. Een hond is aangereden zondag j.l. op de Lange Nieuwstraat. Het dier is voorlopig ondergebracht ïn het Dierentehuis, waar de eigenaar het kan afhalen. Het is een. Jonge zwarte reu met witte pootjes. «e Dierenbescherming verzoekt botjes en graten niet los in de vuilnisbakken te wer pen, maar zo verpakt dat de honden er niet bij kunnen. Verleden jaar Kerstmis heeft men veel te stellen gehad met honden die zich aan botjes te buiten gingen. Zondagavond 11 uur is de 72-jarige J. C. S. uit de Fabristraat, van. bet steile en gladde talud van de Westvest In de Nieuwehaven gegleden. Onmiddellijk toegeschoten om standers trokken hem er weer uit, maar kunstmatige ademhaling noch zuurstof wa ren in staat de levensgeesten te behouden. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. Biljarten DE VAN DE WATER-BEKER Gisteravond zijn de eerste partijen ge speeld in poule 2, voor de Van de Water beker. Het is v/el opmerkelijk, dat in alle dne partijen, de sterkste speler3 hun. partij verloren. De uitslagen zijn; J. v. d. Velde DKC 150 125 26 15 4.80 P. v. d. "Water Cent 140 140 26 20 5.38 B. v. Soelen E.N. 330 266 25 36 16.40 P. Eikenbroek PIz. 150 150 25 4 0 6.00 J. v. Duijl Remb. 400 311 18 48 17.22 G. Buiteahek Remb. 240 - 240 18 26 13JJ3 Het lijkt u wereldschokkend en gevaar lijk? Precies zo dachten onze voor ouders er honderd jaar geleden over toen er van een „gasfabriek" sprake was. Al die buizen dwars door de stad, gevuld, met dat gevaarlijke goedje, daar moet trammelant van komen. Laten nu nog vele van diezelfde buizen dienst doen en de gasfabriek nog in de Gorzen 2ijn domicilie hebben, en de stad nog bestaan. Hoe wonderlijk en hoe zeer passend in de sfeer van de Kerstgedachte, dat juist uit dat donkere deel van Schiedam het licht is gekomen. Immers de Gorzen (nu Sehiedam-Zuid) was een uithoek van Schiedam met een apart volkje, waaronder vele vechtersba zen. die m een kwaad gerucht stonden. DE GASFABRIEK werd een bron van inkomsten. voor vele bewoners van de kleine buisjes, Zij leef den onder de rook van de „fabriek", welke als een zwarte sluier, ja als een ban hun leven zou beheersen. Zij werden er geboren, gingen er ter school en haalden er hun kwajongensstreken uit „Als", zo vertelde ons een. ruim 80-jarige, „de lantaamaanste- ker het ene licht aanstak en zich moeizaam naar dq volgende paal begaf, hadden wij al afgesproken, wie hem uit zou blazen. Laat ik dat nou doen en roepen „Jongens ik bebéem!" toen onder de lantaarnpaal een stem bulderde „En ik heb jou". Diender Fillekes had me bij m'n kladde. Ik mee naar de politiepost achter de dijk, je weet wel, met dat torentje, waarvan de klok al tijd stil stond. Daar werd ik opgesloten en pas laat losgelaten met een schop onder m'n zitvlak en het dreigement „Als ik je nog een keer snap, hang ik je opl". Nou, die schop was ik gauw vergeten, maar op hangen daar was ik bang voor; 'Ie heb het niet meer gewaagd". Van de Somraelsdïjkse straat uit hadden we uitzicht over de kleine huisjes naar het overheersende complex van de gasfa briek met links de „Ibingtoren" (zie teke ning). Het grote pand met markiezen Is magazijn De Ster, hoek "Wilhelminapleln Groenelaan. De schoorsteen is van v. d. Meer en Schoep. Geheel links de Kon. Wil- helminaschool en rechts de Willem Brou wers chool. Hei. afgelopen weekeinde werden weer vele wedstrijden wegens de slechte gesteld heid van de terreinen afgelast. Vier Schie damse clubs kwamen wel binnen de lijnen en daarvan speelden Martinit en DRZ tegen elkaar. Ofschoon DRZ er veel beter voor stond, behaalde Martinifc de overwin ning. De rood-witten zegevierden met 2—1. Met 12 won Schiedam, welke club bü het sterke Vredenbnrch op bezoek ging en daar goed spel liet zien. Dalzelfde kan gezegd vlotte zege behaalde. Tegenstander RAVA worden vap SVDPW, dat een bijzonder werd met liefst 03 verslagen. Een onge kende weelde. Met dat al hebben de Schiedamse clubs Martinit, Schiedam en SVDPW zeer kost bare overwinningen in de wacht gesleept, waardoor de positie van deze clubs heel wat rooskleuriger is geworden. SVDPW verra9te vriend en ad]and door het vrij sterke RAVA een nederlaag toe te brengen en nog wel een klinkende ne derlaag ook. Met 03 bleven onze stad genoten in de meerderheid, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. De eerste helft bood een gelijkopgaande strijd. Beide teams slaagden er soms in verrassend goede aanvallen op te zetten, doch voor het doel vergat men de juiste afwerking. Na ongeveer een krwartier kreeg RAVA een prachtige kans de lei ding te nemen. De thuisclub kreeg n.I. een strafschop toegewezen, doch deze werd tot grote vreugde van de Schiedammers naast geschoten. Tot de rust eenzelfde spelbeeld, doch daarna nam SVDPW het initiatief in handen en dit resulteerde na tien minuten spelen in een eerste doelpunt. Linksbuiten Geel nam op goede wijze een hoekschop, die ineens in. het doel verdween. Even beet RAVA van zich af, doch bij een snelle aanval van SVDPW, ongeveer tien minuten 1 het eerste doelpunt gaf A. van der Vlist de RAVA-doelman met een hards schuiver het nakijken. Ofschoon de thuisclub nog wel trachtte de bakens te verzetten, gelukten dit niet en zelfs slaagden de Schiedammers er tn en kele minuten voor het einde de stand op 03 te brengen, dank zij rechtsbuiten Van der Windt. Ook Schiedam zorgde voor een grote verrassing door een van de koplopers, Vre- denburch een 12 nederlaag toe te bren gen, waardoor de situatie van Schiedam 0 De bekende Oekraïense groep zangers, musici en dansers, genaamd Wesjolie Rebjala (Vrolijke knapen) trad zaterdag avond op in het wijkcentrum Nieuwland tilden» bet feest van La Mahnafa DE HEER A. DE JONG 25 JAAR BIJ HET ONDERWIJS Op de tweede revue-avond van de Willem de Zwijgerschooï, die donderdag in .Musis Sacrum is gehouden, werd kort voor de pauze de heer A. -de Jong gehuldigd wegens het feit, dat hij vijfentwintig jaar aan deze Schiedamse ulo-school verbonden is. Het hoofd van de school de heer M. P. Heyboer sprak de jubilaris toe. De heer Heyboer, dJe zelf ook reeds meer dan vijfentwintig jaar aan deze school werkzaam is, wees op het feit, dat het-met de heer De Jong altijd prettig samenwerken is en dat hij als tact vol en rechtvaardig onderwijzer altijd een bijzondere plaats op de school heeft inge nomen. Als blijk van waardering bood de heer Heyboer de jubilaris namens de collega's een fraai fototoestel aan. Dat de heer De Jong met alleen door zijn collega's, maar vooral ook door de leerlingen zeer gewaar deerd wordt, bleek uit het gejuich, dat na dc toespraak van de heer Heyboer opging. Namens de oudercommissie voerde de heer H. Beyer het woord. Deze overhan digde de jubilerende onderwijzer een siga rettenkoker cn aansteker, waarna de heer De Jong een kort woord sprak. De heer De Jong is in 1921 op de lagere school in Schiedam gekomen. Op 19 decem ber 1932 ging hij over naar do ulo-school van de heer Heyboer, waar hij sinds die tijd werkzaam is geweest. Behalve onderwijzer is de heer De Jong ook een verwoed amateur-toneelspeler. Van 1931 af is hij werkend lid van de Schie damse Onderwijzers Toneelvereniging en bij heeft als zodanig veel successen geboekt. Ook de voetbalsport draagt hij een warm hart toe, hetgeen ook tot uiting komt in het feit, dat bij gedurende drieëntwintig jaar bestuurslid van Hermes DVS is ge weest. Daar hij de voetbalsport alleen als sport kan zien, heeft hij zich niet met de bepalingen inzake het semi-beroepsstelsel kunnen verenigen, weshalve hij zich als bestuurder terugtrok. Da heer De Jong is thans vijfenvijftig jaar en hoopt dus nog tien jaar zijn taak bij het onderwijs te kunnen vervullen. Sportvereniging HBSS De Schiedamse Sportvereniging HBSS organiseert op zaterdag 28 december a.s. een propaganda feestavond in do grote zaal van „Irene", waaraan belangeloos mede werking wordt verleend door het amuse ment-gezelschap „Tempo" o.I.v. de heer P. v. Hou welingen. Medewerkenden zijn de Frando's met hun 16 accordeonisten. Per- plexica en partner. Jongleur, Trio X met dansmuziek o.I.v. C. Lansbergen en vele anderen. Hedenmorgen werd aan bet Afstaglo- kaal betaald voor steurharmg Kanaal f 37,50f 41.50 per kantje. veel beter is geworden. Het is een aantrek kelijke wedstrijd tussen twee gelijkwaar dige tegenstanders geworden. De Schie dammers waren in het algemeen iets ge vaarlijker voor het doel waaraan zij uit eindelijk de overwinning tc danken heb ben. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd met misschien Vredenburch iets meer in de aanval. Na tien minuten namen de gastheren de leiding en of schoon beidé ploegen voor rust verschil lende kansen kregen, bleef het bij dit ene doelpunt. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld met nu Schiedam iets gevaarlijker voor het doel. Toch duurde het nog tot twintig minuten alvorens Van Buuren uit een hoekshcop door Stalk gelijk kon maken. Enkele minuten daarna namen onze stad senoten de leiding en wel door Van der Zwam, die nu de bal achter de Vreden- bureh-doelman kopte. Ofschoon de thuis club hierna alles op de aanval zette, slaag de Schiedam er In de tegenpartij verder scoren te beletten. De 350e wedstrijd Het heeft heel wat weken geduurd voor DRZ zijn aanvoerder Jan van *t Hof kon huldigen in verband met het feit, dat h(j thans zijn driehonderdenv^ftlgste wed strijd voor het eerste elftal van DRZ speel de. Als zeventienjarige kwam hy In het eerste elftal. De tweede voorzitter Groe- Zaterdagavond ging het NOAD-ieam op bezoek bij DOS 3 voor de op één na laatste competitiewedstrijd van de eerste helft.' Iedereen was benieuwd hoe het NOAD- team het ia de nieuwe samenstelling zou doen. Nu moet gezegd worden dat de Schie dammers de wedstrijd hebben verloren, maar dat het hun niet heeft meegezeten, •weshalve de uitslag 8-2 in het nadeel van! NOAD wel wat geflatteerd was. Zo verloor Jan Verstegen met 27-25 in de derde game een partij, Nico Alm-mdinger met 22-20 en twee wedstrijden mtt 21-29, evenals Henk Aben. Gebleken is dat het NOAD-team in deze samenstelling sterker is en men is mo menteel bij NOAD optimistisch gestemd en verwacht, dat het team in deze samenstel ling zijn overgangsklasseschap zal behou den. Jan Verstegen zal zijn jonge medespe lers wel weten te inspireren tot behoorlijke prestaties, terwijl Aben en Almendinger hebben aangetoond, dat zij iets kunnen presteren. Verstegen en Aben wisten slecht? ieder een partij te winnen. Volgende week speelt NOAD tegen Wifra 2, een van de sterkste teams van de afde ling. NOAD zal in deze wedstrijd wel weer geen winstpuntje weten te bemachtigen. De wedstxüd wordt gespeeld in de Beurs op de Dam en begint om drie uur Zaterdag middag 28 december. De persoonlijke resultaten van de wed strijd DOS 3-NOAD I zijn als volgt: "Wage- Verstegen 32-19 15-21 27-25; Meyer-Verste- gen 14-21 11-21; Langerveld-Verstegen 21-8 21-17; Wage-Aben 21-18 16-21 21-15; Meyer- Aben 15-21 32-19 15-21; Langerveld-Aben 21-14 9-21 21-9; Wage-Almendinger 22-20 21-10; Meyer-Almendinger 21-16 22-20; Lan- gerveld-Almendinger 21-11 21-19. Het dub belspel, gespeeld door Verstegen en Aben tegen Wage en Langerveld, werd door eerstgenoemden verloren met 21-18 21-13. Einduitslag 8-2 voor het Haagse DOS 3. newegen sprak de jubilaris toe en over handigde hera een boek, terwQl de heer G. van Os namens het elftal eveneens eea boek aanbood. Secretaris Van Rooyen bood mevrouw Van *1 Hof bloemen aan. Overigens was de ontmoeting tussen Martlnit en DRZ geen hoogstaande strijd. De zenuwen speelden daarbij nog ai par ten, zodat bet enige tijd duurde voor de ploegen er beter in kwamen. Het begin van deze ontmoeting was dan ook nogal tam en het duurde tot vijf minuten voor de rust, voor er wat tekening in. de strijd kwam. Toen maakte n.I. Kr. Maltha van het falen van de DRZ-verdediging gebruik om het eerste doelpunt te scoren. Na de hervatting verkreeg DRZ een veldmeerderheid, doch de Martinit-verde- diging toonde zich goed op dreef. Toch moest de defensie van Martmit het hoofd bulgen voor een listige aanval van DRZ tien minuten voor het einde, uit welke aan val Kolmeyer de gelijkmaker scoorde. Iedereen dacht, dat de wedstrijd in een ge lijk spel zou eindigen, toen, Fabri kort voor het einde voor Martmit het winnende doel punt scoorde. Martin it behaalde hierdoor een kostbare overwinning. Er zullen weinig korfballers zijn geweest, die gisteren met een onvoldaan gevoel de Energiehal in Rotterdam hebben verlaten. De eerste ronde van de imcrokorfbalcom- petitie, die de RKB heeft opgezet, Is aller genoeglijkst verlopen, al is er uiteraard in veie wedstrijden fel gestreden. Ook heeft niet elk achttal kunnen winnen, maar toch bleef het gevoel; we hebben prettig en pit tig gespeeld. De omstandigheden lenen zich daartoe inderdaad bijzonder: windstil en een stroef egaal speelvlak. Aan de hard held daarvan moesten de ploegen, die nog niet hebben gemicrood natuurlijk wel even wennen, maar dat gebeurt snel. Van de Schiedamse ploegen hebben die van Schiedam het best geboerd. Het eerste won zijn beide wedstrijden, n 1. van Wlon 2 met 2-7 en van Het Zuiden 4 met 6-5 Tn de eerste wedstrijd werd met een 0-4 voor sprong gedraaid en m de tweede met een balanseven wicht van 3-3. Die ontmoeting had een uitermate spannend verloop. WION 2 had met 2-0 de leiding genomen en kwam na de gelijkmaker weer mot 3-2 voor. Eerst na de korfwisseling kwam Schiedam voor te staan (5-3), maar nu kon WION 2 weer ophalen. In de laatste seconden scoorden onze stadgenoten het winnende doelpunt. Samen met Vicus Orientis 2 hebben zij nu de leiding van hun groep. Succes begon heel goed tegen Zwervers 2. Een 1-9 achterstand werd in zeer korte tijd in een 1-3 voorsprong omgezet en na half time werd de korf van de tegenpartij nog eens driemaal doorboord, zodat deze wed strijd met 1-6 werd gewonnen. Heel wat minder vlot ging de strijd tegen Het Zui den 3. Wel scoorden de Successers het eerste doelpunt, maar toen tiet bet Zuiden 3 zien wat het kon. Het resultaat was, dat de Rotterdammers met 3-1 voorkwamen. De laatste treffer kwam van Succeszijde, zodat deze ontmoeting met 3-2 werd ver loren. In deze groep heeft WION de leiding en wordt de tweede plaats door vijf ploe gen, waaronder Succes, gedeeld. De Succes-jeugd en Succes 2 moesten de eer volledig aan de tegenpartij laten. De uitslagen zijn: Spangen J—Succes J 3-1; Het Zuiden JSucces J 6-2; Succes 2— Ahoy 2-3 en Succes 2—Trekvogels 3 1-4. De aspiranten hebben zaterdagmiddag bun hart kunnen ophalen aan microkorfbal. Ook hier waren de ploegjes van Schiedam goed op dreef en behaalden de Succes teams slechts één winstpunt. De resultaten waren: Het Zuiden b~-Schiedam a 1-1; Schiedam aSucces a 3-0; Schiedam b Rozenburg d 2-0; Spangen b—Schiedam b 0-3; Succes a—Spangen Ij 1-1; Succes b Spangen e 1-3; Het Zuiden d—Succes b 2-3. De reek3 van Kerstwijdingen is ook ge durende het weekend voortgezet. Zater dagmiddag onthaalde het Leger des Heils in Arcade 300 ouden van dagen, die zoveel mogelijk allen aan een tafeltje geschikt werden, opdat deze rustig en veilig van de vele gulle versnaperingen zouden kunnen genieten. Leden van de zangbrigade be ijverden rich met name voor de goede ont vangst van de lichamelijk gebrekkigen. Majoor J. Hoevers uit Den Haag verving de wegens ongesteldheid verhinderde ma joor J. Drentje en sprak een bezielend openingswoord. Het muziekkorps speelde onder leiding van kapelmeester A. van Gulik bekende melodieën, die pasten in de sfeer van deze bijzondere middag; ook werd er veel aan samenzang gedaan en eerbiedig geluisterd naar de kerstvertel ling, waarvoor de heer Van den Bogaard, hoofdonderwijzer te Vlaardingen. zorgde- 's Avonds 8 uur stroomde de Geref. Oos terkerk aan de Rotterdarasedtjk vol be langstellenden voor de Kerst wijding van de M.V. en J.V. Het liturgisch centrum was hiertoe stemmig versierd. Na de openings toespraak van da algemeen presidente. Jetty Korbee. en de Kerstmeditatie van Piet Neleman. reciteerden enkele leden der gezamenlijke jeugdclubs bijbelgedeelten uit het Oude en Nieuwe Testament. Janny Loui3 zorgde voor de verbindende teksten, welke de verschillende onderdelen van het programma in elkaar deden overgaan en Anton van Tilborg, afgewisseld door Joop van Oordt, gaf enige goede orgelsoli, terwijl eerstgenoemde ook de zang van het kinderkoor begeleidde, dat o.I.v. de heer O. G. van Kooy eenstemmig enkele eenvoudige liederen ten gehore bracht Nel van der Spek debuteerde met zuivere en helder gezongen solozang, waarvan yooral do diküe bijzonder goed yerzorgd 0 Ongeveer driehonderd ouden von dag en- waren te gast op een genoeglijke kcrstmid- dag, georganiseerd door het Leger des Heils was, zodat woord voor woord baar recita tief „Heilige nacht" vso R. Gerritson, Cantique Noël van A. Adam en het kerst lied „Komt verwondert u" kon worden verstaan. De voorzitter der J. V., Henk Knetemarj, sprak een sluitingswoord. De Baptisten Gemeente hield haar ad- ventsure zondagavond in „Irene", waar een viertal als kerstengelen verklede meisjes de gasten ontving. Onder de titel „De komst van Jezus" voerde het zangkoor een Kerstdeclamatorium op, waaraan mevrouw L. van der Reijden- van der Laan uit Leiden als soliste mede werkte. Met haar heldere sopraanstem zong zij een drietal liederen, in afwisseling met het koor, dat o.a. Kerstliedje en O, Kind van Bethelem ten gehore bracht. De dames G. Bos-Goudt en S. Kerkhoven de clameerden toepasselijke gedichten en me vrouw A. Kloos-Boer zorgde voor de ver bindende teksten. De leiding van deze goed bezochte avond berustte bij de heer W. F. Kloos uit Gouda, die ook een korte toespraak hield. „Jeugd en Evangelie", dat zijn Kerst avond begon met bet zingen van enkele lieden „rond het orgel" in de Ooster kerk. direct na de 2ondagavonddtenst, mocht zich verheugen in een zeer groot aantal belangstellenden. Men hield onder ling een broodmaaltijd in de bovenzaal van het Evangelisatiegebouw, waar ds. Krijger voor de pauze de film ..Zonnige harten" vertoonde. Na de koffiepauze werd een welverzorgde KerstHturgie gegeven, waar bij de gezusters Jannie en Nel van der Spek enkele liederen zongen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1957 | | pagina 1