l De Jeugd gemeenteraad behandelde oudbakken onderwerpen Atletiek tot nieuwe bloei bewesten Poldervaart De eindwedstrijden om de DKC-zuil Wat Pro Juventute anno 1957 gedaan heeft FILIAALHOUDSTER ïïi Matte stemming dientengevolge niet onbegrijpelijk Weer geen besluit i.s TV-masten AT <7 AAR. ANNEER. Opening van sportschool Reinier Hulsker BILJARTEN t Hulp aan 270 kinderen Heilsleger musiceert in Rusthuis Ruim duizend duiven in wedvlueht-Orleans 1DINSDAU iKf oUiNl lijou dOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 11 Redactie en Hoofdagentschap: Broersvest 3, tel. 68091 De Jeugdgeraeenteraad, belegd door het Politiek Jongeren Contact „Schiedam", kwam voor de derde maal in 1958 in zitting biieen. Op het agendom stond een drietal Toorstellen cn voorzitter A. C. J. Kok van de CHJG zorgde er voor dat deze op vlotte wüze werden afgewerkt. Hiertoe kon htf des te gemakkelijker overgaan omdat er geen ingekomen stukken waren. De enige mededeling die te doen viel, betrof het voornemen van de lieer J. H. M. Ham van de JOKVF om in de Septembers it ting: het probleem te zullen behandelen van de pro bleemgezinnen. waarmede bedoeld worden de asociale gezinnen. De voorzitter drong er bil de raadsleden ernstig op aan zich tjjdig In deze moeilifke stof In te werken. Als eerste voorstel kwam in behandeling het gewijzigde voorstel betreffende de plaatsing' van tv-antennes, waarvan de voorzitter de verdediging op zich had ge nomen. Kort samengevat luidde dit voor stel dat, gelet op de toenemende ontsiering van de stad door de vele tv-antennes, de Taad besluiten 2ou om bij flats en huizen blokken, welke het eigendom der gemeente zijn, gezamenlijk te gebruiken masten in te voeren. De nieuwbouw werd bierbij buiten beschouwing gelaten, daar hier reeds cen trale ontvangst is. De geraamde kosten j per tv-mast waren hierbij J 605, inclusief v.'versterker en arbeidsloon. Een nauwkeu- 'C: rige becijfering leverde het bedrag van i jaarlijks te betalen bijdrage per aangesloten toestel van ƒ7,80 (15 cent per week). Dit ?-minimum berustte op het getal van tenmin ste 9 toestellen, elke meerdere aansluiting zou een winst voor de gemeente opleveren ,van 7,80 per jaar. De heer H. Metaal (JOKVP) wenste te weten hoeveel gemeen te woningen er zijn, doch kreeg hierop, behalve de verwijzing 'naar bijv. de grensflat aan cLe Rotterdamse- W dijk, geen nauwkeurig antwoord. Wel be- - nadrukte de voorzitter sterk de kracht van 'jtat goede voorbeeld. Hjj verwachtte dat de 1 particuliere eigenaars dat zouden volgen. -De heer J, H. M. Ham (JOKVP) merkte jvm, eventueel te maken winst en het ge- - raamde kostencijfer op dat de gemeente er Jk voor de burgers en niet omgekeerd, waar op de voorzitter wees op de risicofactor, 1 welke de gemeente te dragen kreeg en de betrekkelijk geringe kosten, De heer P. -Thysen (Nieuwe Koers) informeerde naar •tostitutiemogelijkheid voor iemand die gaat 'verhuizen. De voorz. zou het inconsequent ■^achten in dat geval de prijs te herzien, ook al doordat de exploitatie dan in gevaar komt. De heer T. Sunderman (JOVDt wilde v-Éten of de overheid zich ook bemoeide met de vergoeding voor zelf reeds eerder aangeschafte* antennes, maar' dé voorzitter ,zag geen andere mogelijkheid dan een ak koord met de man die de nieuwe kwam plaatsen. Hoewel de heer H. Metaal voor het voorstel wilde stemmen, betwijfelde hij toch het optimisme van de voorzitter, wat f betreft de navolging door particuliere eige- naars Daarom vroeg hij zich af of de over heid bij voortdurende weigering iets aan de wirwar te verbeteren, dwingend kon ingrij- pan. Daar dit volgens de voorzitter een uit- 7 schakeling zou betekenen van het particu lier initiatief, wilde hij liever eventuele 'herziening naar de toekomst verschuiven. Bij stemming over dit voorstel bleek de i gehele raad er zich mee te kunnen ver- enigen. Wethouder E. J. Schade van Westrum (JOVD) lichtte hierna het voorstel toe, waarin, wegens uitbreiding van Schiedam 'en het.steeds groter worden van de afstand tussen de bewoners van de verstafgelegen wyken en het gemeentebestuur, de instel ling van wijkraden voor Kethel en Nieuw- land werd voorgeslagen. Wijkraad als adviesorgaan Als taak stelde men hierbij dat de wijk raad, zowel op verzoek van de gemeente raad als uit eigen beweging, advies zou uitbrengen over alle zaken, die zij voor baar gebiedsdeel van belang acht. Verder dat zij. Waar nodig, het sociaal en cultureel devèn in haar wijk zou bevorderen. Bij de samenstelling diende men rekening te hou den met de politieke, maar ook met de ker kelijke en maatschappelijke schakering in de betrokken wijk. Bij het opmaken van de kandidatenlijsten zouden de politieke par tijen dan ook tevoren overleg moeten ple gen met de besturen der verenigingen, die werkzaam zouden zijn op sociaal en cultu reel gebied. De heer Van Ham (JOKVP) vuurde een vijftal vragen op de wethouder af. Hij wilde weten of aan een wijkraad j oehoeite bestond en waarom, of er vereni gingen waren waarmee contact kon worden opgenomen, of de wijkraad gezien moest worden als een klachtenbureau, of men bij de benoeming der leden niet het best de verkiezingsuitslagen voor die bepaalde wijk kon raadplegen, dus niet die van de gehele stad, en waarom 't voorgestelde aantal van 0 K Wen was genoemd. De heer Thijsen (Nw, Koers) achtte dit voorstel een gelukkige greep en beklemtoonde het gevaar dat voor de democratie schuilt in de toenemen de afstand tussen de kiezers en de geko- tenen. Daarom heeft contact altijd nut, ook zou men maar spreken over het voort- UITSLAG VAN CLUTENBA- VERLOTTNG bitslag van de verloting der „Cluten- w1 en behoeve van het clubhuis St. Joris- ftoele, 'e ais volgt: eerste prijs fiets no. 674; 1 ™eede schemerlamp no. 1393; derde trapje ,n°* '97; 4e teiltje no. 991; vijfde fluitketel no 1037; zesde presenteerblaadje no. 843; zevende ledikantje no, 1574; achtste trek- *aRe»tje no. 2141; negende eendje no. 295 ou tiende prijs auto no. 1644. (Advertentie) "flsnsrfag hij Gerriisen: 500 gr. nmderguhakf 0,99 ONZE RECHTSKUNDIG i j ADVISEUR s morgenmiddag van 2 tot 3 30 i Cpf, 'n bet Nieuwsbladgebouw, j -wniedameevest 1, zitting teneinde nüf^u» bij voorkomende I ijk heden van advies te dienen. fat advies wordt gratis verleend. S Men vervoegt zich r!Sïa5-SS-.een foItJC'ub. 2e heer J. Ver- linde (CHJiC) wees Dp het uitnemende werk aat de SG m onze stad verricht en was ,vim °vertU'gd dat ds afstand tussen de kiezers en raadsleden zo üroot was. De heer H. Metaal (JOKVP) wees op üe ongeïnteresseerdheid van. zeer vele men- sfV* is voorlichting genoeg. Maar de pas siviteit voor de politieke vragen wordt steeds groter. Daarin kón een wijkraad geen verbetering brengen, maar spr. betwijfelde of het van veel belang zou zijn. Komfc er een wijkgaad, dan moet er een werkplan zijn. De heer Thijsen (Nw. Koers) stelde zich tegenover deze spr. met de verklaring, dat deze mensen de vraagstukken niet meer kunnen overzien, daar 2e te ingewikkeld zijn geworden. Daarentegen kan ieder de specifieke wijkprcblemen als een slechte bestrating of gevaarlijk verkeerspunt van nabij kennen en begrijpen. Nu weet men de weg vaak niet eens om een bepaalde klacht aanhangig te maken. Hierop volgde een vrij verward dispuut tussen de heren Van Ham (JOKVP), Metaal (JOKVP), Thijsen (Nw. Koers) en de wet houder over doel en taak van de wijkraden, de noodzaak er van en de uitbreiding even tueel tot andere wiiken. Daar men elkaar «let kon vinden, wenste de voorzitter tot stemming over te gaan, maar daartegen verzetten zich de heren Metaal en Ham. daar de nieuwe gezichtspunten nog niet in het voorstel waren verwerkt. De heer Thij sen (Nw. Koers) wilde er een principevoor- stel van maken en de namen Kethel en Nieuwland Jaten vervallen, zodat de raad alleen zou besluiten om wijkraden op te richten waar en wanneer dat mogelijk cn wenselijk zou zijn. Na de stemming bleek dat ook dit romp-voorst el geen genoegzame aanhang had weten te verwerven. Tegen stemden alle drie leden van de CHJK. de voorzitter en alle drie leden van de JOKVP, zodat het voorstel met 7 tegen 5 stemmen van de baan was geveegd. Papegaaien in partijkleur Na de pauze, die reeds om 9 uur kon ingaan, zette de raad zich tot de behande ling van het derde voorstel n.a.v. een ver zoek om in het Julianapark een theeschen- kerij te mogen inrteWten, De heer H. "W. Metaal achtte, gezien de duidelijke schrif telijke toelichting, geen extra uiteenzetting noodzakelijk. Naar aanleiding van het ver zoek van de heer X. om op de Rotonde in de zomermaanden een theeschenkerij te mogen inrichten, stelden B. en W. voor hierop goedgunstig te beschikken, mede gelet Dp de meerdere aantrekkelijkheid, welke het Julianapark hierdoor zou krij gen. De heer J. Verlinde (CHJK) bracht bezwaar in tegen de te lage huurprijs, nl. van 30 per maand. Ook achtte hij het ongewenst om de aanwezigheid van deze theeschenkerij te accentueren door een schijnwerperverlichtiog. Hierdoor zou de rust cn sfeer van het park worden aange tast. Na enig gepraat over de wenselijkheid van deze inrichting hier, over de toegestane verkoopartikelen, die tot geen prijs aanlei ding mogen geven dat de omgeving door papier wordt ontsierd en de noodzaak van een verlichting op dit zeer donkere punt, trad me» in details over de huurprijs. De heer Metaal, die de verdediging van dit voorstel op zich had genomen, wees op de menselijke factoren die hier speelden en het min-zakelijke standpunt dat B. en W. hier wensten in te nemen, daar zij de meer dere attractiviteit van dit park op deze wijze wilden verdisconteren. Maar daarte gen maakte de heer Ham (JOKVP) bezwaar, omdat de exploitant zich stellig op zuiver zakelijk standpunt had gesteld en winst mogelijkheden zag. Waarom zou men hem daar niet voor laten betalen? Misschien is straks deze man óp zijn beurt keihard zakelijk. De heer P. Boks (JOKVP) vroeg hierop enigszins bezorgd of de consumptie prijzen werden voorgeschreven of vrij zou den zijn, en mede omdat exploitant daarin geheel vrij zal wezen, stelde de heer Ver linde (CHJK) voor om de pachtprijs te ver dubbeien en niet eerst af te wachten of de zaak wel rendeerde. Dit laatste achtte hij de taak van de zakenman. Met algemene stemmen werd tenslotte het voorstel van B. en W. aanvaard, waarover de voorzitter zijn voldoening uitsprak. De heer Metaal informeerde nog of de fracties er zich. over wilden uitspreken of eventueel verhoogd bezoek van het park zou kunnen leiden tot het aanschaffen van een aantal papegaaien en pauwen, waarna de heer Ham onder grote hilariteit voor stelde de papegaaien in de kleur van de partijen te kiezen. Nadat de voorzitter alle leden een pret tige vakantie had gewenst en een tot weer ziens tot het volgende seizoen had toege roepen, sloot hij deze derde zitting, waar voor van de zijde van het publiek verheu gende belangstelling bestond. De debatten zelf kenmerkten zich door een zekere mat heid. ESPERANTO-AGENDA De Esperantisten uit onze stad komen donderdag 12 juni bijeen voor een discussie avond ten huize van de familie Van Gink, Ploegstraat 19. Wie zijn idealen In Espe ranto wil propageren, krijgt hiertoe ge legenheid. LEZING VOOR AQUARIUM- HOUDERS In de benedenzaal van café „De Amstel- bron" organiseert de aquanumveremging „Natuurgenot" morgenavond een lezing met lichtbeelden. De heer J. H. Sluiter zai op deze bijeenkomst spreken over „Natuur schoon in binnen- en buitenland". Belang stellenden rijn welkom. fAdvertentie B^S -PE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. J f ROTTERDAMS TONEEL donderdag 12 Jnni, 8 GOEDE REIS BUI «pol ran Jccque» Devol vil) dag 13 Juut. 8* uur SPOTSEESTEN van NoaJ Coweid. latwdag 14 juni, fl uur HOTEL„HET PARADOS- Klucht van G*org«» Feydean. zondag IS Ju al. 8 urn ÏOO* -roortieHlng iaa DE BOLLE Coiocdle van Marcwl A chord. Coup f GeJalghaJd word! niet verlengd. 9 Bü de actie ten behoeve van het Rode KruLs is in totaal een bedrag van 10.935,32 b(jeen gebracht. Voor een deel is dit gunstige cijfer tot stand gekomen door de Ijver der vele collectanten, voor een deel ook heeft de originele Rode Kruls-kraam op de markt, waarvan wü hierbij een afbeelding geven, tot dit resultaat bijgedragen. Men verkocht hier Rode Kmis-luclfers en Rode Kruis- prentbriefkaarlen DINSDAG 18 JUNI. Irene: 8 uur. sluitingsavond Rode KtuJs-cam- pagne. Amstelbron: 19.30 uur, prijsuitreiking Schaak kampioenschappen. WOENSDAG II JUNI. Aimtelbron: 8 uur, Aquanumverenigsiig. lezing over Natuurschoon In binnen- en buitenland, door j. II Sluiter. Wijkcentrum: 8 16 uur, Alg. Fotokring Schie dam. filmavond. \olksgcbouiv: 2 uur, N. en O. vereniging Stee cis Vooruit, filmvertoning. Damage: s uur, concert door Gusto, OBK, KDOen Harmonie, ter ere van 60-jarig Rode Kruis Mars van negen korpsen als hulde blijk S.G. Kormbeurs: start Avondvierdaagse. BIOSCOPEN. Passage: Jenny. 2 en 8 13 uur Monopoie: Loving >ou, 2, 7 en 9 uur. MEDISCHE DIENST, ApoiHeek: C. I. Jansen. S>.",amme^ial'nslRS,!, 4i, cn Nieuwland, Dr. Wibautplein 17. MUSEUM. Sied. Museum: Expotitie .Japante volkskunst. Tot 23 Juni 1958. Expositie Griesnaber tot 22 Juni. Dagelijks van 10—5 uur, zondags van 12—5 uur. ZWEMBADEN. N.V. SPORTFONDSENBAD. Gemengd: zondag 9—19 uur; maandag 7—*.13, 11 45—13,15, ÏB17.30 tltir; dinsdag 7—8,15. 11.15—13.15. 15 45—17 30 en 19.30—2043; woens dag 7—8 15. 12 15—13 15, 13 30—17.30, 19.30—20 43: donderdag 7—8 15, 11.45—13.13. 15 45—17 30, 19 30 —20 45: vrhelos 7—8 15. IS 30—23 JS. 13 15—37 30 en 19 30—21.15: zaterdag 7—9.15, 10.43-12. J4—15.30. 36—17.30 en 19.30—20.45. Dames: dinsdag 10.15—11.15: donderdag 18.38— 19.30 uli. 11 Juni Afnemende Maan Zon op 4.21 uur, onder 20.59 uur Maan op 1.27 uur. onder 14.53 uur KASSAVERKOOP 10-3, TEL. {111766) H-7 G toot alle rangen en voor alle voorrteUlngen (Advertentie) Wuensdag bij Gerritsen: 500 gr. doorr. lappen 0,99 1 WH ri.S Op dinsdag 1 juli omstreeks drie uur zai het Sportcentrum Schiedam van Reinier Hulsker, Westvest 17-21, officieel worden geopend door een vertegenwoordiger van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, afd. lichamelijke op voeding en sport. De nieuwe sportschool is hypermodern uitgerust. Men beschikt er over zes warme douches, welk. aantal men in de loop van het jaar tot twintig wil uitbreiden. fAdvertentie Woensdag bij Berrilsen: 250 gr. gelsokle worst 9,49 Hovener had gisteravond met zijn partijen niet veel geluk. Van de drie door hem ge speelde partijen verloor hij er twee, al was zulks slechts met een klein verschil, alleen zijn partij tegen Van Aalst bracht hem twee winstpunten. In zijn eerste partij tegen Helmïch liep eerstgenoemde aanvankelijk uit. Hij hield een voorsprong van 12 caramboles tot in de 20e beurt (29—27). Hierna poedelde Helmich T'iermaal achtereen, waardoor Hovener op 50 kwam. In de 37e beurt kwam Helmich op 57 en Hovener op 56, na een serie van 6. In zijn volgende beurt was Helmich uit, doch Hovener miste zijn nastoot. Helmich 60 60 38 8 1.57 2 Hovener 60 60 38 7 1.47 0 Tegen QuanjeX bracht Hovener het even eens tot 56 en verloor zijn partij door eigen schuld. Na een slecht begin van Hovener, die na zijn beginstoot liefst zevenmaal ach tereen poedelde, herstelde hij zich en kwam in zijn elfde beurt met een serie van 13 op 17, tegen Quanjel 19. Hierna bleven de spe lers gelijk. In de 3Se beurt kwam Hovener op 55 tegen Quanjel 77. In zijn volgende beurt maakte Hovener een grove fout door zijn stoot verkeerd te beoordelen, waardoor hij misle en een prachtkans voor Quanjel bood. Deze speler maakte hiervan gretig ge bruik en maakte zijn 85 vol. Quanjel 85 85 35 12 2,36 2 Hovener 60 56 38 7 1.47 0 De partij tussen Hovener en Van Aalst was een slechte partij, welke weliswaar door Hovener werd gewonnen, doch pas na 53 beurten en met een verschil van slechts 2 caramboles. Belde spelers poedelden elk 23 maal van de 53 beurten. Pas na de 43e beurt kreeg Hovener een kleine voorsprong,1 welke hij tot 8 kon vergroten, tot een 57—491 stand. Toen hij hierna viermaal poedelde kwam Van Aalst tot 54, Hovener benutte hierna zijn kans en kwam met 3 op 60, waarna Van Aalst ïn zijn nastoot het tot 58 bracht. Hovener 60 60 53 6 1.13 Van Aalst 60 58 53 4 1.09 In zijn partij tegen. Helmich, heeft Heezo ge en kans gezien een voorsprong van 46 weg te werken. Hoewel hij tat in de 13e beurt met 30 caramboles een voorsprong had van 12, poedelde hij hierna viermaal achtereen, waardoor Helmich zijn achter stand niet alleen kon. wegwerken, doch zelfs een voorsprong van 8 behaalde. Deze speler bleef de voorsprong behouden en had in zijn 2Be beurt de 60 bijeen. Heeze noteer de 56 van de benodigde 100. 60 60 28 10 2.14 100 56 28 10 2.00 In zijn volgende partij, ditmaal tegen Van Aalst, was Heeze beter in zijn spel en had in 30 beurten zijn 100 caramboles bijeen. Na series van 11 en 13 noteerde hij in zijn 7e beurt 33 tegen 9. Van Aalst maakte hierna enkele zeer goede series, doch bleef ver bij zijn tegenspeler achter. Na zijn 23e beurt, met 32 caramboles, poe delde Van Aalst viermaal achtereen en kwam in zijn 28e beurt met 5 op 37 toen Heeze 80 noteerde. Heeze maakte in zijn 30e beurt zijn 100 vol; Van Aalst bracht het tot 42. Helmich Heeze Heeze Van Aalst 100 100 60 42 3.33 1.40 (Advertentie) Woensdag bi] Gerritsen: 500 gr. verse worst 0,99 Verschenen is het jaarverslag van de vereniging Pro Juventute over bet jaar 1957. Hierin Wordt er op gewezen, dat na de reorganisatie in de kinderbescherming de nadruk gevallen Is op de Intensivering van het gezinsvoogdij werk en op de uitbreiding van het preventieve werk. Een Intensief onderling contact van de practische werkers was hier voor nodig. B(j de gezinsvoogdij kwam de methodiek in het middelpunt der belangstelling te staan, d w.z. dat men zich moest bezinnen op vragen, zoals: Hoe moet een eerste bezoek van een pupil zijn, en: hoe geven wij de vrijwillige medewerkers de nodige steun b# hun werk? Op het gebied van bet preventieve werk is het nog geheel een zoeken en tasten. Men staat daarbU voor de vraag: welke kinderen dreigen te derailleren en wat kan daar tegen worden gedaan? Een speciale kracht zou voor dit werk nodig zijn. Een nieuwe commissie voor preventief werk bij d« portier, DE DIRECTIE. Z Het bestuur van de afd. Schiedam van Pro-Juvenlute bestaat thans uit: mej. ór. J« A. van Haaften, de heer M. Holl, ds- w. A. Krijger en dr. D. Houtzager (penn.m,). De commissie voor gezinsvoogdij en vrij patronaat vergaderde 36 keer; 371 pupillen werden besproken, w-o. 52 voor de eerMe keer Veertien nieuwe gezinsvoogden konden worden aangetrokken. Op 1 januari 1957 stonden 167 kinderen onder wettelijk toe zicht. Er gingen er 56 af en er kwamen er 38 bij. zodat het totaal per I januari 1958 149 was. Onder vrij patronaat stonden op dat monfent nog 43 kinderen. Naast het preventieve werk had de vereniging te doen met 270 kinderen, waarvoor 86 vrijwillige medewerkers hun bijstand verleenden. Voor de gezinsvoogden werden vier avon den georganiseerd, waarbij als onderwerpen werden behandeld „Pathologische kinder angst", „De betekenis van <5c uithuisplaat sing voor het kind en het gezin", het Zdh- nebloemwerk en Observatiehuizen, In spe ciale oriènteringskringen voor gezinsvoog den werden onderwerpen als „inrichtingen voor kinderbescherming", verschillende soorten van toezicht en. „rapportage" be handeld. Deze serie avonden werden be sloten met een rollenspel ia., de gezins voogdij. Tien maal werd een avond belegd voor een gesprekskring van gezinshoofden.- werd in het leven geroepen, die zes keer vergaderde, Kinderen sochten zelf bijstand Op het spreekuur kwamen 26 ouders hulp vragen voor 13 kinderen boven de 14 en voor 14 onder de 14 jaar, meest wegens onhan delbaarheid Opmerkelijk was dat ook twee kinderen uit eigener beweging op het spreekuur kwamen, een jongen en een meisje. De ouders wensten even wei geen inmenging. Dertig jongens maakten o.l.v. de heer J. Bakker gebruik van het zomerkamp, in het koetshuis van Heerewegen te Zeist. Ook verder waren voor dit moeilijke werk mede werkers uit Schiedam en Rotterdam be schikbaar. Het gaat hierbij om extra moei lijke kinderen, die moeilijk „mee te krijgen" zijn of opzettelijk elke activiteit of ..rusf verstoren, tnaar later toch genoten, blijken te hebben. Het rapport schrijft hierover het volgeftde: „Bij sommige jongetjes was het heel moeilijk te peilen, of ze zieh wel bij het kamp betrokken voelden, of dat ze er maar zo'n beetje langs leefden. Merk waardig was dat juist bij deze knaapjes geconstateerd werd, dat zij nog maan den later met het groepsembleem op hun blouse rondliepen! De jongens heb ben kennelijk bijzonder genoten in het kamp en, wie nog geen 12 jaar is, rekent er op, dat hij de volgende keer weer mee mag. "Voor enkele jongens was de terug keer naar huis buitengewoon moeilijk. Na het kamp kwamen verschillende jongens eens aanlopen op ons bureau. Enkele, die in de buurt woonden, kwa men soms zelfs 2 x per dag- Vanzelf sprekend brachten zij vriendjes of broer tjes en zusjes mee. Om het contact te onderhouden lieten wij de kinderen wal tekenen, knippen, plakken of kleuren Dat gebeurde dan gewoonlijk in de wachtkamer daar het werk op bet bureau doorgang moest vinden. Zo is de wachtkamer van „Pro Juven tute" een soort toevlucht geworden voor kinderen die zich vervelen. Op deze manier leren wij veel kinderen kennen en wordt er goodwill gekweekt bij de ouders, naar ons reeds is gebleken. Men merkt op, dat de mensen van „Pro Ju ventute" kennelijk hun kinderen graag mogen en er wat van kunnen verdragen." ft tittle voor deze meisjes Reeds vóór het zomerkamp kwamen regel matig 3 kinderen uit écn gezin 3 keer per week na schootijd in de wachtkamer spelen Enkele meisjes, leerlingen van de HBS waren zo enthousiast geworden voor het weik van „Pro Juventute", dat zij graag da leiding van dit groepje op 2ich namen, tot de allergrootste drukte van repetities kwam en zij geen tijd meer hadden. Wij hebben de grootste bewondering gehad voor deze jonge meisjes, <he zich met hebben laten afschrikken -door deze moeiltjke kinderen, maar ondanks teleurstellingen toch volge houden hebben In dit verba-nd spreekt het rapport no= over „speelödressen", waar zes eenzame kinderen een. vrije woensdagmiddag kunnen doorbrengen. In het clubhuis van <}e Gere formeerde Kerk komt geregeld een groepje bij elkaar. Vierentwintig kinderen werden naat vakantieadressen uitgezonden. Van elders werden hier zestien kinderen ondergebracht Het gaat hierbij niet om „bleekneusjes" maar otn kinderen met moeilijkheden op het sociale en psvchische vlak. Nog steeds, aldus het rapport, houden de volgende vragen de vereniging bezig: hoe bereiken wij de kinderen die hulp nodig hebben, hoe komen wü aan meer gezins voogden, vakantiepleeggezirmen en dona teurs en aan geld, voor een kracht voor het preventieve werk. Het SW-bestuur schrijft aan sportmin- nend Schiedam een open brief, waaraan wij het volgende ontlenen: „Vele Schiedammers zullen er nog steeds niet toe gekomen zijn eens een gezellige wandeling te maken naar het mooie Schie- damse recreatie en sport-eldorado, bewes ten de Poldervaart. Direct als men via de nieuwe wandelbrug over de Poldervaart (achter de hoge Nieuwland-flat) onder de spoorbrug door wandelt, bevindt men zich in een omgeving waar men zich volkomen „buiten" voelt en waar op de daar aanwe zige nieuwe sportterreinen des 's avonds de jeugd naar hartelust haar sporten beoefent, zoals atletiek, honkbal, korfbal, handbal, voetbal e.d. Praktisch alle sporten vindt men uit in deze unieke omgeving. Uniek, hetgeen te danken is aan het praktisch inzicht van de vooruitstrevende gemeentelijke tuin architect die bij de aanleg van de nieuwe sportterreinen en haar omgeving voor het eerst in Nederland In praktijk heeft ge bracht: „eerst de beplanting", daarna de terreinen. Het gevolg is dat. nu de terreinen in gebruik zijn genomen, men vertoeft in een prachtige groene omgeving waar de beplanting in een vergevorderd stadium verkeert en een natuurlijke entrourage vormt voor de afscheidingen van de diverse complexen. Het is dan ook een genot in deze omgeving te wandelen, en te sporten. Een zomeravondwandeling naar dit deel van Schiedam kan sportHevend Schiedam zeker (Advertentie! Woensdag bij Gerriisen: 500 gr. kinneb Jappen 0,59 Het zestigjarig korps van het Leger des Hells concerteerde maandagavond voor de bewoners van het Rusthuis der Hervormde Gemeente. Het dertigtal inwonende» had plaats genomen in de serre, terwijl het korps zijn gezangen ten gehore bracht in de tuin. Voor de pauze was het programma sa^ mengesteld door het Leger, terwijl na de pauze de bejaarden hun wensen op muziek gebied kenbaar mochten maken. Zr. Tieman, de directrice van het Her vormde rusthuis, overhandigde namens de bewoners en het personeel een cadeau on der couvert. Kapelmeester Van Gulik bracht namens de „Huisvrienden", zoals Zr. Tieman het korps noemde, dank voor deze verrassing, die een welkome aanvulling voor het instrumentenfonds vormt. Ter gelegenheid van. het zestigjarig be staan van de Kapel van het Leger des Heils vindt woensdag a s. 8 uur n.m. een concert plaats in de Plantage, waaraan medewerken het Tamboer- en Pijperkarps Harmonie, Gusto's muziekvereniging, de ac cordeonver. KDO en het harmoniegezel schap OBK. Vooraf vindt een mars plaats van de negen korpsen, die va» hun repe titielokalen vertrekken naar de Plantage. Deze avon th.» bedoeld als huldeblijk en wordt het jubilerende korps aangeboden door de sectie muziek van de Schiedamse Gemeenschap. Sefinfcpiï DE ZOMERCOMPETITIE IN VOLLE G ANG De uitslagen voor de zomercompetitie schaken van verleden week zijn- A. v. Et- ten-J. Th. Penning 0-1, J. Th. Penmng-A. v, Etten 1-0, J. v. Grootveld-A. de Bruijn 0-1, C. Vrijiand-A. Noardegraaf 1-0, Chr. Slag- moolen jr.-J. C. Holzken 1-0. A. v, Etten- Chr. Slagmoolen sr. 1-0. De uitslagen van groep 2 zijn: J. C. Roo- zen-J. Smit 1-0, G. v. Wmden-P, Paulus 1-0. aanbevolen worden, waarbij men gecon fronteerd zal worden met datgene wat de laatste jaren daar, waar men voor kort al leen maagdelijke wetlanden ontdekte, tot stand is gekomen voor de ■Schiedamse ge meenschap. Het is dan ook geen wonder dat de Schie damse atletiekbeoefenaars met gejuich fn deze omgeving hun nieuwe oefengelegen- heid op het SW-complex in gebruik heb ben genomen en als het ware de wederge boorte van de atletiek in onze stad hebben begroet. De afgelopen iaren leidde de atle tiek in Schiedam een kwijnend bestaan- In verband met een volkomen gebrek aan oefengelegenheid waren veie atleten ver trokken naar Rotterdamse atletieketubs. waar zij op de daar aanwezige slntelbanen hun prestaties konden ontpiooienen en re gelmatig fraaie successen boekten. Insideis weten dat indien deze Schiedamse atleten voor onze stad waren behouden gebleven, men, evenals jaren terug, één van de sterk ste atletiekteams van deze omgeving op de baan zou kunnen brengen. Met de gedachten aan het aloude spreekwoord „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" is men dan ook bij de ingebruikneming van de-re men we ter reinen direct begonnen op de vrijdagavond een soeclale jeugd-oefenavond te houden. Na enkele avonden kon men reeds dortif tot veertig knaoen van 12—16 jaar onder des kundige leiding zien lopen, springen, stoten en werpen. Dit initiatief van een aantal ex- prominente Schiedamse atleten kan men al leen maar toe Juichen, omdat het tevens meewerkt aan de ontwikkeling cn oobouw van een sportieve, gezonde en sterke Schie damse ieued. Niet alleen voor de arietiek- beoefening In het biizonder, maar ook voor de soort in het algemeen, zodat niet voor niets deze mooie zomersport wordt betiteld als „de moeder aller snorten". Wi honen dan ook. dat m deze bii uitstek nrarhtlge omgeving de Schiedamse jeugd, gretig ge bruik zal maken van de geboden gelegen heid." (Advertentie) Woensdag bij Gerritsen: EDO gr. harslcarbonade 1,8 - (Advertentie) Woensdag bij Gerriisen: 100 gr. biefstuk farfare 0,33 BURGERLIJKE STAND Geboren: Petrus G. N., z. van N. J. C. Sengers en E. C. M. Bos; Yvonne, d. van A. Korteland en C. Krommenhoek; Hendrik A„ z. van M. V,'. Brunekreef en E J. r Cas- tel; Maria M. E„ d. van L. Voshol en P. J. Withagen: Petrus L. M.. z. van L. W. M. van Dijk en B. C. Schoenmakers; Carola F. M., d. van A. P. J. Hermus en S. Nehssen; Christina A. W„ d. van J. Timmermans en J. Mehers; Henny, d. van A. Wassenaar en H. A. van Eijk. Overleden: M. Heeze, 68 j.; A. M. Par- met, 75 j. Het buitengewoon gunstige vliegweer van de laatste weken, heeft ook zondag 8 juni weer bijgedragen tot een zeer snelle vlucht vanuit Orleans (afstand 480 km). Deze vlucht in Rayon-verband georgani seerd door het rayon SVO met een deel name van 1066 duiven, was ditmaal een succes voor De Blauwe Doffer - Overachle. Om 5.15 uur gelost, werd de eerste duif geklokt om 10.40,38 en de laatste prijswin nende duif om 11.06.31. De eerste tien prijswinnaars zijn: I. P. Becht. Blauwe Dofier. Overschle, die te vens in het bondseoncours een der eersten zal zijn; 2. D. Willems, Blauwe Doffer, Overschie; 3. A. Delmotte, Postduif, Schie dam; 4-5 Stougie, Blauwe Doffer, Over schie; 6. Paardekoper, Blauwe Doffer, Schiedam; 7. J. v. Harmelen, Postduif, Schiedam; 8. Joh. Christen, Postduif, Schie dam; 9. A. Hersbach, Blauwe Doffer, Schiedam; 10. L, Borranie, Postduif, Schie dam. DS Blauwe Doffer uit Schiedam nam deel met 141 duiven. De eerste duif arriveerde om 10.5519 uur. De laatste prijswinnende du»! om 11.21.41 uur. De uitslag luidt als volgt: C. A. Hersbach 1 18; C. Paardekoper 2; B. v. Gogh 3; J. Wenteler 4 7 14 20; W. v. d. Kant 5 10 21; H. v. Gogh Se Co. 6 8 9 26; P. Morra 11 22; Leenders 12; P, J. Wjjn- ties Zonen 13; K. v. Loopik Zoon 15 23; J. F]ipse 16 28; P. Kouwenberg 17, diplo ma; A. Broeders 19 24 29; E. Sebreehts 25; W. v. d. Hoeven 27. DONOR-AVOND BIJ HET RODE KRUIS Hedenavond geeft het Rode Kruis in Irene een avond voor de plasmadonors en bloeddonors, welke om acht uur begint. Een penning zal worden uitgereikt aan hen die vijf keer hun bloed voor de bloedtransfusie dienst hebben gegeven. Tevens is aait de vrijwilligers, die hebben deelgenomen aan de qollecte, een uitnodiging gezonden, zodat zij kunnen genieten van een Rodekruisfilm. De Laatste Brug. welke deze avond zal war den gedraaid. Hierm vsrordt de naastenliefde gepropageerd. BROMFIETS GESTOLEN Dezer dagen is een bromfiets gestolen ten n3 van de mair°os der Kon.. Marine J. B. M. Hij had hem op de Broersvest op slot neergezet en na een uur was hij verdwenen. Wie de KLEINTJES steeds eert is het SUCCES aliijd weerd Filiaal BJEREN5 - Hoogstraat, Vlaardingen, vraagt: Sollicitaties schriftelijk aan Mathenesser- dijk 414, Rotterdam of persoonlijk na tele fonisch overleg nr. K 1800 54353.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1958 | | pagina 1