Mif® Slechte beurt voor DOKS tamboers en pijpers BALLET flinke Slagersbed iende ,.Qp 49 at <r? Voortreffelijke film voor ANR Hermes-DVS contra Vitesse als belangrijkste match Tweede poiile gaf frappante uitslagen PEGGY lüSKE AAR. ANMEER. Jongen viel van balcon Oud-Rotterdam voor een prikje Brederode zesde in wedstrijd te Elsloo Goodbye Mr. Chips Welbezochte Exakta-show van de Fotokring „Vier man en een meisje'' voor Wijkgemeente IV Met hel sportweekeinde in zicht Om de Van de Water-beker Jaarvergadering Lasclub De Geus viert feest A.R.-kiesvereniging bijeen Wim Kan komt Keurslager POOT PONDERDAG 29 JANUARI 1959 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA II Redactie en HooldagenLschap: Hroersvcst 3, tel. 68031 Ter viering van het vijfenveertigjarig be- ftaan van de Cnristelijke gymnastiek vereniging DOK is ook het tamboers- en pijperskorps van DOK ingeschakeld. Dit korps gaf woensdagavond in de grote zaal van Arcade een Musical Show. Het pro gramma op zichzelf was zeker niet onaardig gevonden, maar een groot nadeel was, dat men onvoldoende voorbereid ten tonele verscheen of wel, dat de zenuwen vooral In het begin de spelers parten speelden. Eet laatste lijkt ons evenwel uitgesloten, omdat de tamboers en pijpers van DOK toch regelmatig optreden, zodat zij weten wat plankenkoorts is. Nee, veeleer geloven we, dat er te weinig repetities aan deze uitvoering waren voorafgegaan. Dat is jafr.ir.er, want op vorige evenementen heeft dit ensemble bewezen behoorlijk voor dc dag te kunnen komen en deze uitvoering was slecht, zonder meer. Dat hoornblazers zo nu en dan eens uit de toon raken is niet verwonderlijk, maar bij deze uitvoering betekende dat tevens, dat ook fluitisten en drummers geheel uit hun evenwicht raak ten. waardoor een mengelmoes van klanken ontstond, waaruit vooral bij de Fanfare m he4 begin van de avond geen melodie meer te onderscheiden viel. Gelukkig klaarde later op de avond „de lucht'* vrat op en ging het beter en. kwamen er ook nog wel aardige nummers uit de bus, maar als geheel bezien hadden we van het tamboers- en pijperskorps van DOK, dat alom in den lande bekendheid gcniei, iets beters verwacht. Het verdere programma bevatte een mar- sea-potpourri, populaire klanken, muziek van over de grens en, een finale, die groten- desls uit marsen bestond. Ter afwisseling werd o.a. een zogenaamde passen-show ge geven, waarmee aardige resultaten geboekt v, erden. De voorzatter van DOK, de heer F. E. Koelman leidde de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze in, terwijl hij speciaal het woord richtte tot mej. C. Verkade. die zich vijfentwintig jaar geleden over het tam boers- en pijperskorps van DOK ontfermde ca er m de loop der jaren veel successen mee heeft geboekt. 0 Mej. Ver ka de dirigeert het tamboer- en pUpercorps van DOK dat enige frisse nummers ten gehore bracht Advertentie) BOT TE Q DAMS TONEEL irljdag 30 januari, 8 uur In ver ba ad mei riekte gewijzigde voorstelling MEFtCADET Coaettlg van H«oaré de Baltoc. lateidag 31 Januari. 8 uur MERCADET Comadle yqnKonaté do Baïxac, zoadag 1 fobruQil, 8 uur WIE TROUWT DE WEDUWE? Blijspel van Carlo Coldont NEDERLANDSE COMEDIE dinsdag 3 februari. 8 uur DANTONS DOOD van Georq- Bücbn»r EBfBflBfBWTq DONDERDAG 28 JANUARI Passage Theater; 8 uur, Pers Ver. Gusto, toneel^ez. puck brengt ..Taloelah". Musis Sacrum; 0 uur Seined. Pol Kuziekgez uitvoering. Arcade: 8 uur, RK Huishoud- en Industrie school, toneel. Itene: 8 uur, Wijkgemeente V: de toneelgroep TOG brengt „Stuuiloos". VDiksgcboaur: 8 uur. AN MB, cabaret. VRIJDAG 30 JANUARI Arcade; 2 uur, RK Bond van Bejaarden en Gepensioneerden, vergadering Musis Sacrum; 8 uur, SG Toneelwedstrijd. SOT brc-agt „ik huurde deze Kamer' - Irenes 8 aur, St. Liduina Lyceum: Ouderavond ..Godsdienstige en paedagogischi- problemen bij de jeugd v. d. middelbare school" door Pater A. Dijkzeul m.s.e. Arcade: 7.30 uur Excelsior, Cabaret. BIOSCOPEN. Passage Theater: dagelijks 2 en 315 uur, don derdag alleen 2 uur „Verboden Moederlief ste nop ole Theater; ..The Tin star". dagelijks 2, 7 en 8 uur APOTHEEK» Pa. c. i. Jansen, Swainmerdamsanael 41 A'euvvlanüapothÉek, Dr. Wibautplein 17. 'ZWEMBADEN N.V. SPÜRTFOPIDSENBAO Maandag gemengd 7 00-€IS. 45-t3 15, leoo- "30. dinsdag gemengd 1 oo—«15. dames iO is -5115, gemengd 11 ifi13 is, 13 45—1330 1830 --20 45, woensdag: gemengd 7 DO—8 15. 1215- '3 15, 14.30— Vt 30. 18 30—20 45donderdag: ge mengd 7 o&—15. H45—13.15. 15 45—13 30, óa- hies 18 53-1830, gemengd 13 30- 20 45vrijdag 1.00-815. 12 15—13 15, 15.15—17 30, 19 30—2115 taterdag: gemengd 7 «0—8 15. in 45—12 QQ, 14 00 "-15,3(1, 16.C0—J7.30, 18.3020 45. neren: 2045- aiJO uur; zondag 9 üo—12 00 gemengd. STEDELIJK MUSEUM. "pP een blad papier" (tekeningen en aqua rellen van Nederlandse meesters uit 19e en oegln 20e eeuw) tot en met 31 Januari, 2 --Ach tijd waar ben Je gebleven" (opstelling historisch bezit Schiedam) tot en met 33 Januari; 3. Moderne kunst, dagelijks 10—35, Zondags 12—s, DE ROEM VAN ONZE STAD IN CIJFERS Uit een bericht, dat het Centraal Gedis- tilleerdbureau te Schiedam heeft gepubli ceerd. vernemen wij, dat de geëxporteerde hoeveelheid gedistilleerd in 1958 overeen kwam met 63 348 hl. ad 30 alcoholsterkte, dit in vergelijking met een hoeveelheid van 67 058 en 61.750 hl respectievelijk in 1957 en 1950. Ten opzichte van 1957 is de export vorig jaar dus kwantitatief 6 Vb lager ge worden. De totale waarde van de gedistil- leerdexport, inclusief de proviandleveringen was vrijwel gelijk aan het jaarbedrag van 1957 (ƒ26 74*5 000} Zodra de officiële export cijfers van het CES over geheel 1958. waar schijnlijk in maart, ter beschikking zijn, kunnen wij meer medi delen. Van de totale hoeveelheid ongezoete dranken was Brits West-Afnka met 11.728 hl do grootste afnemer. Op de tweede plaats komen België en Luxemburg met 5882 hl Van de totale hoeveelheid geroete dranken was Groot-Brittanniè met 5921 hl de grootste afnemer, gevolgd door Wesl-Duitsland met 1405 hl. De 18-jarige J. Neis uit de Mgr. No lens laan viel gistermorgen van het balkon van een woning In de Fabristraat, toen hij daar hielp met verhuizen. Hij verloor zijn. even wicht toen een linnenkast het baikonliekje ramde. Met een hersenschudding werd hij in het gem. ziekenhuis opgenomen. BINNENBRANDJE Doordat de 14-jarig ezoon des huizes giste ren. een sigaret rookte en het peukje achte loos in een papiermand gooide, ontstond bij de familie Troost in de Aleiaastraat een brandje. Een radio-piekup combinatie -werd vernield. De hoofdagent Branker drong het buis aan de achterkant binnen en bluste met emmers water. De uitgerukte brand weer behoefde geen dienst te doen. Men U verzekerd. BROMFIETSERS BOTSTEN De bromfietser N. C. v. D. uit Rotterdam passeerde gistermiddag, terwijl hij naast een andere bromfietser reed, een truck met oplegger op de Ad. de Ruyterweg. Bij het uitwijken kwamen de 2 bromfietsers met elkaar in aanrijding, zodat zij vielen. De bromfiets van v. D. kwam onder de truck, de berijder zelf kwam er ongesehono vanaf. De politie verzoekt eventuele getui gen van het ongeluk zich je melden bij hei hoofdbureau van politie. In het veilinggebouw van Kruyne en Jonker te Schiedam werden woensdagmid dag de -wandversieringen van oud-Rotter dam, afkomstig uit het vroegere restaurant Loos aan het Hofplein, geveild. Ofschoon deze stukken gedurende de kijkdagen grote belangstelling hadden getrokken, bleek de interesse bij de veiling toch slechts gema tigd te zijn. De afbeelding van het vroegere stadhuis en de Botersloot bracht nog het meest op, te weten 16, doch de overigen varieerden tussen S en 32, Deze stukken werden gekocht door particulieren, die hiermee een. herinnering aan oud Rotter dam in handen kregen. De RK toneelvereniging Brederode heeft kortgeleden deelgenomen aan een toneel wedstrijd, die in Elsloo in Limburg op touw was gezet. Twee jaar achtereen werden onze stadgenoten eerste, doch dit jaar kwam men kennelijk niet zo erg best voor de dag, ge zien het feit, dat de vereniging op de zesde olaats eindigde. In totaal namen zeven ver enigingen aan deze wedstrijd deelt daar onder bevonden zich enkele Belgische groepen. ANNO 1820 OPENT NIEUW BIJKANTOOR IN KETHET, Op maandag 2 februari aanslaande om elf uur zal het nieuwe bijkantoor van de Spaarbank Anno 1820 aan de Populieren- iaan 5 in Kethel in gebruik worden ge nomen. De afdeling Schiedam van de Algemene Nederlandse BouwbedrijTsbotitl heeft gister avond in het Volksgebouw een zeer ge slaagde bijeenkomst gehad. Daar de bijeen komst bedoeld was als filmavond, had men de keus laten vallen op de reeds twintig jaar oude Engelse film „Goodbye Mr, Chips", die ongetwijfeld behoort tot de „betere" films van voor de oorlog. Na kennis gemaakt tc hebben mei de 83- jaar oude leraar aan het eeuwenoude Êrookfield College, ziet de toeschouwer alleen nog maar een lange „fiash-back", die het leven van deze leraar verhaalt. Als twintigjarige leraar maakt Mr. Chip- ping zijn debuut op het college en is met goede voornemens bezield, doch merkt al gauw, dat men om een goede leraar te zijn, niet alleen diploma's nodig heeft, doch ook gezag moet weten uit te oefenen. Daar dit een eigenschap is, die Mr. Chipping moei- hjk weet op te brengen, verliest hij in de loop der jaren rijn idealen en liefde voor het beroep. Hij is bij z«n leerlingen dan ook niet gezien. Zijn houding tegenover de leerlingen ver andert als hij de charmante Catherine ont moet tijdens een voetreis door Oostenrijk en haar bij zijn terugkomst in Engeland huwt. Catherine wijst hem op zijn tekort komingen en brengt hem liefde voor zijn leerlingen bij. „Mr. Chips" zoals hij voortaan genoemd wordt ontpopt zich als een zeer beminnelijke persoonlijkheid, die weldra bij iedereen geliefd is. Zijn vrouw sterft, doch door het grote geluk, dat zij beiden gehad hebben, kan Mr. Chips het verdriet dragen en tvydt zich onvermoeid aan zijn taak. Als hij zeventig jaar is, neemt de school afscheid van hem als leraar, doch niet als vriend want hij betrekt een huisje tegen over de school en zijn deur staat altijd open voor vrienden en leerlingen van de school. In de oorlog wordt hij weer terug geroepen naar school om tijdelijk het direc teurschap waar te nemen en tenslotte op 83-jarige leeftijd sterft hij, gelukkig en In het besef duizenden kinderen gehad te hebben- De Algemene Fotokring Schiedam hield woensdagavond m wijkcentrum Nieuwland een bijeenkomst, waarop de heer Jongbloed h°t een en ander vertelde over het Exakta- kiëurenpalet. Spr. Het vervolgens verschil lende bijzonder goede kleurendia's zien over oa. Nederland, België, Frankrijk. Spanje en Italië. Als extra attractie was er ook nos een soort puzzel aan deze avond verbonden, waarbij do aanwezigen in het bezit konden komen van Exakta's. Het aantal leden van de AFK groeit ge- stad.s. hetgeen trouwens op deze avond goed te merken was. Het zaaltje van hei wijkcentrum, waarin deze bijeenkomst ge houden werd, was bijna te klein om alle bezoekers een plaatsje te bieden. Voorzitter I. van Katwijk leidde de avond met een kort woord In. Vrouwenwereldgebedsdag Het onderwerp voor de op 13 februari te houden Vrouwenwereldgebedsdag luidt: Heere ik geloof", naar aanleiding van Johannes 9 vers 38. De liturgie is ditmaal samengesteld door Egyptische vrouwen van de Koptisch-orthodoxe, de Anglikaanse en de Evangelische Kerken en de Christen Jonge Vrouwen Federatie. Deze gebedsure wordt evenals andere jaren ook in Schie dam gehouden en wel om 8 uur in de On- standmgskeric, Nieuwland voor het Westen: Bethelkerk. Nieuwe Maasstraat voor hef Zuiden: Lutherse kerk, Lange NieuwstraaV Oranjestraat voor het Centrum; Gereform kerk, Franselaan voor het Oosten, Robert Donat schitterde ln zijn rol als Mr. Chips, die hij zowel op 20-jarige als op 83-jarige leeftijd uit moest beelden. De be roemde actrice Greer Garscn speelde met gevool de lieftallige Catherine. De regie van. deze voortreffelijke film was bij Sam Wood, In het voorprogramma konden de aan wezigen een komische tekenfilm zien en het overzicht van de activiteiten van de Bond in 1938, dat door de filmdienst van de ANB uas samengesteld. Ook de kinderen van de leden hebben een filmvoorstelling gehad. Zij zagen gis termiddag een tekenfilm, het nooit verve lende sprookje van Roodkapje, „Het lettfke jonge eendje". „Sweeny", „De electriciens" en een clrcusfilm. 1 Ds. A. Hoffman kon gisteravond met blijdschap constateren dat wijkgemeente 4 weer trouw present was. Tot achteraan toe was Irene bezet. Na het officiële gedeelte presenteerde -de Chr. Toneelvereniging „In- ter Ami cos" uit Overschie de vrolijke drie- akter van Anjoel Vale en Koos Braken- berg „Vier mannen en een meisje", onder regie v'»n Cor Sloff. Op vlotte wijze en met een behoorlijke rolvastheid werd dit plezierig gegeven met zyn vele intrigues en soms dwaze situaties voor het voetlicht gebracht. Speelt het eerste bedrijf zich in het gure Holland, de belde volgende brengen ons In het zonnige Zwitserland waar in hotel „Klein Waldeck" de hotel knecht Antoon Veugelaars (Peter Liefheb ber), de chef-kok Hendrik Kuiper (Jan van Otterloo) en de lieftallige Colette van Deurne (Willy Liefhebber) assistente van de hotelhoudster mevrouw Haffmans (Ca- thrien. Tilly) hun Intrek genomen hebben. Bij die gezelschap voegt zich later de zoon van mevrouw Haffmans, Michel (Dick Spitter), maar deze reist incognito. Evenals de twee eerstgenoemden is hij dol-verllefd op Colette, maar dat wil met recht vlotten. De door velen aangebedene heeft niet veel vertrouwen in diens kunstzinnige aspira ties als beeldhouwer en gaat pas overstag wanneer hij besluit toch maar hotel-eige naar te worden. Daarmee ligt hij dan voer op zyn concurrenten in de liefde en ten slotte mag hij het schone kind in zijn armen drukken, zeer tot leedwezen van de beide vrienden Antoon en Hendnk, maar het meest nog van jonkheer Otto van Lam- mersweer (Kees de Goede) die als hotelgast zijn kennismaking met Colette gaarne had wiUen voortzetten. Het komende weekeinde brengt voor de Schiedamse voetballiefhebbers een aantal Interessante -wedstrijden. Hermes DVS ont vangt Vitesse en dat kan zeker een span nende ontmoeting worden, waarbij onze stadgenoten wel de. beste papleren heb ben. SVV moet gemakkelijk over hekken sluiter de Graafschap kunnen zegevieren, ofschoon de roodgroenen natuurlijk „met de kat In het nauw" rekening moeten Hou den. Excelsior '20 gaat naar do Postduiven. Hier komen twee gegadigden voor de eerste plaats tegen elkaar in het strijd perk. DHS bezoekt het iets beter geklas seerde 's-Gravendeel. In de vierde klasse F staan twee plaatselijke ontmoetingen op het programma. Martinit ontvangt kop loper DRZ en Schiedam krijgt bezoek van de Parallelweg-bewoners SVDPW. Voorts gaaf Wilton Fijenoord dc strjjd aanbinden met de beretter van de bovenste plaats Schlebroek. HBSS ontvangt Zufdland, ter- wijl de clubs in Je afdeling Rotterdam, zowel zaterdag als zondag vrij zijn. Ongetwijfeld zal er grote belangsteltLng bestaan voor de ontmoeting tussen Her mes DVS en Vitesse, want de Schiedam mers hebben in de wedstrijd tegen GVAV duidelijk aangetoond, weer in een betere conditie te verkeren. Of dit een uitschieter is natuurlij'k moeilijk te zeggen, maar er Ls alle hoop, dat Hermes weer uit een ander vaatje is gaan tappen. In leder ge val ts wel bewezen, dat de blauwwltten doelpunten kunnen maken. De wedstrijden tussen Hermes en Vitesse zijn doorgaans van behoorlijk gehalte. Vitesse beschikt over een bard-werkende ploeg, gebaseerd op een goede techniek. Daar komt nog bij, dat de clubs elkaar, gezien de ranglijst niet GESNORD CARNAVAL VAN R.K. MIDDENSTANDERS De snorren komen weer In de mode. Grote snorren, kleine snorren, dikke snorren, vette snorren, hangsnorren en zogenaamde „hap pen 2uurkool" zullen, moeten wij de ie-den van de K.K. Midenstandsbond hier ter stede geloven, weer het mannelijk gelaat „ver sieren'3. Ket was nl. opmerkelijk hoeveel snorren er gisteravond gedurende de car navalsviering in Musis Sacrdm te bewon deren vielen. Aangeplakte snorren, wel te verstaan, maar waar een wil is, ls een weg. Wat de dames betreft, waren natuurlijk vele fraaie costuums te bewonderen en werden mode-verschnijselen van de gehele wereld ten-toon-gespreid. Er werd natuur lijk veel gedanst. Daar zorgden de Blaas- poepers onder leiding van graaf Van Loen- hout voor, terwijl ook nog een dansorkestje de feestvreugde verhoogde. Het was Prins Cees I, die bet feest leidde en later op de avond ds prijzen voor de fraaiste costuums uitreikte 0 Prins Kees I trekt hier gevolgd door zjjn Raad van 11 de zaal van Musis Sacrum binnen, waar hem de vrolijk gestemde leden van de R.K. Middenstandsbond warhten In poule 2 van de „Van de Water beker- serie", gisteravond gespeeld bQ de B.V, Het Centrum, heeft de DKC-er E. van Sligt thans twee party en gespeeld, waarvan de uitslagen wel heel duidelijk het gezegde waar maken, dat een „speler zo goed kan spelen, als zijn tegenstander het hem toe laat". Want in zijn eerste party tegen de Sluis- speler M Koof), had de DKC-er het heel wat moeilijker dan tegen de Cenlrumspeler M. Stigter. In zijn eerste partij bleek al spoedig, dat hij Kooij niet de baas zou worden, met een voorgift van 110 caramboles op 299. In de I3e beurt was Kooij met 81 op de „lei" zijn tegenspeler, die 83 noteerde, bijna reeds gepasseerd, gezien de grote voorgift Kooij speelde heel kalm en kwam door series van 13. 27, 33, 16 en 10 In zijn 21e beurt op 192, waar tegenover Van Sligt Thans slechts kon plaatsen. Tot in de 32e beurt bleef Kooij aan de kop. Hierna kwam deze speler met een serie van 28 op 278, doch 6 ueurten later had Kooij zijn 290 vol en had Van Stlgt Thans het tot 322 gebracht. Geheel anders was het spel van de DKC-er tegen de Centrumspeler M. Stig ter. Nu had Van Stigt Thans slechts 28 beurten nodig om zijn 400 caramboles bij een te krijgen, terwijl Stigter het tot 127 van de benodigde 150 bracht. In de 3e, 4e en 5e beurt had hij resp. 27, 37 en 12 gescoord, waardoor hij op 82 kwam tegen 28. Stigter speelde een goede partij, waarin hij pas in de 11e beurt voor het eerst miste, toen de stand 51—84 was. Hierna liet Van Stigt Thans 3 series achter elkaar voor zich. noteren resp. van 89, 15 ea 32, waardoor de stand 20262 werd. Wel miste Van Stigt Thans een enkele maal, doch nog 2 series van 12 en een van 51 werden voor hem genoteerd, gevolgd door een van 62 en van 52, welke laatste serie zijn 400 vol maakte. Stigter had het toch nog tot 127 van de benodigde 150 gebracht. Een tussenpartij, gespeeld door Valkesteijn- BURGERLIJKE STAND Geboren: Ingrid, d.v, B. Willems en B. D. Blijleven; Frédéric, z.v. A. F. Weijts en F. "W. Timmerman; Egbert J., z.v. J. Wij- denes en W. Boerendans; Matthijs D., z.v. M. D. Maas en A. "W. Smit; Antonius J,, z-v. J. G, Jongebreur en W. A. van Hoek; Agina M., rLv. F. Brandenburg en J. A. M. van der Ende; Cornells M., z.v. F. Branden burg en J, A. M. van der Ende; Antonius F. M., z.v. H. Monden en J. L. Lands bergen. Eikenbroek, leverde een overwinning op voor de Pleinzichtspeler P. Eikenbroek. In het begin van de strijd had Valkesteijn. niettegenstaande zijn 100 voorgift, een. be hoorlijke voorsprong, hetgeen wel bleek uit de stand in de 28e beurt: 138—85. Hier na kwam Eikenbroek echter „los", maakte 2 series van 17 en een van 10 en kwam in zijn. 23e beurt op 133 tegen 150. Voor Valke steijn werden hierna series van 16, 10. 13 en 27 genoteerd, waardoor hij precies op de 200 kwam tegen 166. Nog eenmaal maakte Valkesteijn. een hoge serie, een van 27, kwam in zijn 39e beurt op 236, doch Eikenbroek maakte met 3 zyn 190 vol. Van Stigt Thans Stigter M. Kooij Van. Stigt Thans Valkesteijn Eikenbroek 400 400 28 69 14.29 2 150 127 28 11 4 53 0 290 290 35 33 806 2 400 322 36 3S 8.94 Q 290 236 39 28 6.05 0 190 190 39 20 4.87 2 In de toekomst zal blijken dat vak bekwaamheid de doorslag zal geven. He-t behouden van. werkgelegenheid kan hier wel eens van afhankelijk zijn, aldus zei gisteravond de voorzitter van de Lasclub Schiedam, de heer KleJjn, tijdens de alge mene jaarvergadering, die de vereniging in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen hield. De voorzatter zei verder in zijn ope ningswoord, dat de vereniging hoopt voor het komend seizoen prof. Van "Woerden te kunnen uitnodigen om een lezing te houden. Na de jaarverslagen, die werden goed gekeurd, volgde de bestuursverkiezing. Het bstuur zie* er thans als volgt uit: A.Kleijn, voorzitter; w. p. wies. secretaris en M. Houtzager, penningmeester, öp de verga dering werden verder nog enkele excursies aangekondigd, le weten naar de papier fabriek Van Gelder op 3 juni, en naar de Lastu op 26 september. Na de rondvraag werden enkele films vertoond, waaronder de film over „Het lassen van nikkel en zijn legeringen". De techniek van het Lassen werd ln deze film zeer duidelijk gedemonstreerd. Men zag autogeen-!-issen van nikkel 60, monei, income! enz. met vloei bare middelen en moedermatenaai. Er werden nog andere procêdé's gedemon streerd en men bet tot utttng komen dat reinheid en goed gereedschap ook hier het halve werk I#. „ANIMO" VERGADERDE TE KETHEL Op de eerste jaarvergadering van de Chr. ver voor Lich. Opv.. die gisteravond te Kethel ge-houden werd. gaf de voorzitter, de heer C. L. de Groot, een kort overzschi van de moeilijkheden welke te overwinnen zijn bij de oprichting van een nieuwe ver eniging, m het bijzonder bij een vereniging voor lichamelijke opvoeding, die zonder materiaal niets kan beginnen. Na voorlezing van de verschillende jaar verslagen, waar bij opgemerkt moet worden dat de vereniging met 50 leden begonnen is en thans 182 leden telt. dat er is voorzien in de eerste behoeften betreffende het mate riaal en dat de penningmeester thans over een niet onaanzienlijk saldo beschikt. Het bestuur onderging een kleme wijzi ging. De heer C. L. de Groot werd als voor zitter herkozen, terwijl voor de heer A, van de Moot als penningmeester werd gekozen de heer P. G. van Pelt. In de plaats van mevr. J. van Pelt-Liebeek werd mevr. J. Vuyk gekozen. Een wedstrijd- en demon- stratieplan verkreeg de goedkeuring der vergadering. De eerste demonstratie za« reeds op 25 en 26 februari piaatsvinhen in „De Ark" te Kethel. Voorsteden tot wijziging van statuten en huishoudelijk reglement, nodig tot verkrij ging der koninklijke goedkeuring werden aangenomen. Dat het bestuur actief wil blijven voor de vereniging, blijkt uit de voorsteilen tot op richting van een drumband, waarvoor zich velen bereid verklaarden er aan mede te werken. Ook werd tot het oprichten van een clubblad besloten MARKTPRIJZEN Gisteren werd aan het afsJaglokaal be taald voor: trawlsteurhartng 42-70-j 46.10: makreel 31.50; steurharmg Ierse Zee J 4130—J 44.10. VISSERIJ Na de verse vis in IJmuiden verkocht te hebben, hier binnengelopen van detrawl- vissenj, de VI. 153, s. A. Rog met 23 lasL veel ontlopen: Hermes heeft een punt meer dan Vitesse, welke laatste evenwel in de uitwedstrijden nog maar weinig overwin ningen gehaakt heeft. Deze ontmoeting zal worden geleld door de heer J. Tumenburg. Hermes DVS 2 gaat ln 's-Hertogenbosch de reserves van BW bekampen, terwijl het derde op eigen veld de strijd aan bindt met ADO 3, ISiel te licht opvatten SVV kan het niet al te moeilijk krijgen in de uitwedstrijd togen de Graafschap. De Schiedammers kunnen het zichzelf natuur lijk moeiJuk msken door deze tegenstan der te licht op te vatten, maar komen zij met eenzelfde fris spel voor de dag als de afgelopen wedstrijden dan ligt een over winning in het verschiet. Het zal althans wel heel vreemd moeten lopen wil SVV niet met beide punten huiswaarts keren Scheidsrechter is de heer G. de Boer. SW speelt zondagmiddag aan het Sterrebos tegen de reserves van het Dordtse BFC. SVV 3 speelt thuis tegen Leerdam Sport 2, terwijl het vierde een bezoek bij VCS 3 gaat afleggen. Derde klassers Van groot belang is ongetwijfeld de ont moeting tussen de Postduiven en het Schiedamse Excelsior '20. De thuisclub heeft vijftien punten uit elf wedstrijden en bezet daarmee de tweede plaats achter GDA, dat eenzelfde aantal punten heeft* maar van wie de doetcijfers beter zijn. Excelsior heeft een punt minder en het ligt dus voor de hand. dat beide partijen hun beste beentje zullen voortzetten om de punten te veroveren. Wie dus als over winnaar uit de bus zal komen le met geen mogelijkheid te zeggen. Excelsior 2 ont vangt Leonidas 2. DHS gaat op bezoek bij *s-Gra vend eel en iat belooft een spannende ontmoeting te worden. De Schiedammers zijn praktisch, uitgeschakeld voor de titel, maar de thuis club heeft nog een kleine kans en zal. die kans ongetwijfeld wtllen aanpakken. Of de Schiedammers zich evenwel zullen laten verslaan fs een andere vraag, wam technisch bezien behoort DHS zeker tot df sterkste teams in deze afdeling. Het zal dus een boeiende strijd worden met wisse lende kaneen. DHS 2 speelt ïn Rotterdam tegen VOC 2, terwijl het derde eveneens in Rotterdam bij Neptunus 4 op bezoek gaat. Vierde klassers Het is al wel heel moeilijk iets le zeggen van de ontmoeting Martinit—DRZ- DR?, staat bovenaan en is nog steeds ongesla gen en het ligt voor de hnd dat DRZ zal vechten voor de overwinning Martir.it staat in de middenmoot, waardoor de thuis club veel vrijer kan spelen, zonder ook maar een moment last van zenuwen ie hebben. Daarom is het geenszins uitgeslo ten, dat Martin it 20ndag de overwinning gaan bohalen. Enkele maanden geleden eindigde de wedfitrijd DRZ—Martinit in gelijk «.pel. SchiedamSVDPW is ook al oen plaat selijke ontmoeting, die veel belangstelling ?a3 trekken. Schiedam heeft de beste pa pieren, maar SVDPW deed zondag j.3. van srich spreken door het sterke Hillesiuis ge lijk spel af te dwingen. Misschien dat een gelijk spel ook thans het meest in de lijn dor verwachtingen zai liggen. Wilton Fïjenoord gaa'. bij Schiebcoek ■vp beroek en de scheepsbouwers zulian er waarschijnlijk niet in slagen een puntje mee naar Schiedam te brengen. Schiebrook is koploper en WF bezet op een na de laat ste plaats Ten slotte speelt HBSS zaterdagmiddag thu.s te-gen Zuidland, een altyd lastige te genstander. 30 Januari Zon op Maan op Arnemende Maan 8 25 uur, onder 17.22 uur uur. onder 10uur De buurtvereniging ..Dc Geus" uit de fiioekslraat en omgeving houdt donderdag 3 februari haar jaarfeest m de zaal van Excelsior, Oosthavenkade. Aanvang half acht. Het amusement wordt verzorgd door de toneelvereniging „OVÜ". o.i.v. regisseur W. v. d. Herik. Gebracht wordt het blijspel „Ik moet met je trouwen", geschreven door Hans Nes na. De AR kiesvereniging „Nederland en Oranje" houdt dinsdagavond ïn de Harmo nie een samenkomst. Sprekers zijn de he ren dr. J. van Baal, oud GG van Nieuw Guinea en ds. M» J Mulder. Men begmï om 8 uur. WLj hebben bemerkt dat velen met weten dat Wan Kan saterdag :n de Stadsgehoor zaal komt. Hy zal daar optreden met de kern van zyn A3C-cabaret. Voor de pauze treden op Corry Vonk en de bekende goo chelaar Fred Kaps. Het gedeelte na de pauze verzorgt Wim Kan geheel aJleen. Woensdag komt Sneeuwwitje Woensdagmiddag, aanvangende half dr.e komt het gezelschap van Chr.s Hofland m de Stadsgehoorzaal met het mo^ie en boeiende sprookje van Sneeuwwitje en de 7 dwergen. Du gegeven heeft Chris Hofland omgewerkt voor het toneel met zang en bajletdansen in schitterende costuums. Wie de KLEINTJES steeds eert het altijd weerd Voor ons fiiiaul Mgr. Noleiuslaan vragen wij Uitsluitend wlnkelwork. Aanmelden Broersveld 159 SCHIEDAM Telefoon €832* Geb. „Irene" (zaal 2>t Nive Haven 155, Schiedam, Tel. 66262 (Sitton) Spreekuur: woensdag 2—4 uur; vrijdag 5.15—7 30 uur. school. (Lid JVed. Beroepseer. DanakunstenoaraJ Klassen voor beginners en gevorderden, naar leeftijd en capaciteit ingedeeld. Itfln. leertijd g jaar, Jaart. leeri. uitvoering omstreeks eind april

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1959 | | pagina 1