fc m 3 mode-1 P show i Rama iidtatait&epleidinf PI STATION SCHIEDAM STAAT THANS ZEVENTIG JAAR Cijfers Luifelbeker serie en 5e klasse libre II I at cy Onze BB'ers bij het blussen van een brand SIMULTAAN SPELER WON VAN DERTIEN SCHAKERS TEGELIJK pil mm Eerste trein (38 km. vaart) met schutterij-muziek ingehaald a I n Uit het politierapport burgemeester weer AAR. ANNEER. Nieuwe EHBO-cursus gaat beginnen BILJARTEN Hoe de jonge hengelaars het deze week doen Haringvisserij Lutherse Kerk verwarmd met gasstralen MIS „ONVERWAGT, DE PATER, MEYERS, MAAS" Schiedamse notities DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1953 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 13 Xv-XvXv Redactie en llool'dagentschan; Brocrsvesc 3, tel. 68091 Nog steeds maken üe apoorreizigers ge bruik. van bet oude karakteristieke sta tionnetje in Renaissancestijl, dat nu pre cies zeventig jaar het Stationsplein hielt beheerst. Op het torentje staat een vijiduuin en de klok wijst nog steeds eeu tijil aan, die de reizigers door de controle doet rennen om de bijna vertrekkende trein te halen of wel hem geruststellend meldt <lat hij nog een kopje koffie kan drinken in het moderne snelbuffet. Dat het oude stationnetje de 75 jaar zal halen is niet heel erg waarschijnlijk. Zoals bekend hoopt de NS midden 1961 het nieuwe, mo derne statiouagebouw in gebruik te kunnen nemen. Dit zal het Stationsplein een under aanzien geven. De kleine huisjes rond om zullen worden gesloopt, de overweg wordt opgeheven en een glazen paleis ge heel in de fraalo bouwtrant van de nieuwe pi-rronoverkapping zal het grootsteedse uiterlijk van Schiedam verrijken. Het nieuwe station zal het derde warden, dal Schiedam krijgt, sedert op 31 mei 13-17 de eerste trein van de Hollandsche IJze len Spoorweg Maatschappij Schiedam bin nenreed. Het eerste station was een een voudig houten gebouwtje met een primi tieve wachtkamer, een kantoortje met op slagplaats voor bestelgoed, een loket en een perron. By de uitgang stonden ïn plaats van de hedendaagse taxi's de kleine koetsjes voor hen, die geen gebruik konden of wilden maken van de paardentram. Heel Schiedam was uitgelopen op die Siste mei, om de eerste locomotief te zien, cie van Den Haag kwam en via Schie dam naar Rotterdam doorging. Het Sta tionsplein (meer grasveld dan bestrating) \.as vol mensen en de schutterij was aan wezig om met vrolijke muziek "het heug- luke feit meer luister bjj te zetten. Om streeks half twaalf in do morgen kwam de locomotief „Amsterdam" als éclaireur (\crkenner) aan. Kort daarop volgde de locomotief „Rotterdam" met zes wagens, de „'s-Gravenhage" wederom als ver kenner, nu vóór ae locomotief „Haarlem" met zeven wagens. Een groot gezelschap hooggeplaatsten (Advertentie) ***#-*♦***#* Nog enkele plaatsen beschikbaar voor onze herfst-modeshow die zat plaatsvinden op don- derdag 10 september, 2.15 uur 's middags in ons gebouw Korte Koogstraat 30 Entreeprijs m. inbegrip 'vaa thé-complec ind. stedelijke belasting f5.- V ROTTERDAM J* Tel. 010.116340 Een bianje is gisteren om- tien voor v uitgebroken in het pand v- Leeuwenhoek- r skaat 50. De schilder L. uit Den Haag was hier bezig de dakgoot af te branden. De -brandweer o.l.v. de heer De Jager heeft bet vuurtje met een emmer water kunnen blussen, De schilder L. liep brandwonden op toen hij trachtte het vuurtje meester te worden, hij is ter plaatse verbonden. De schade bedraagt 35 gulden. Spoorloos verdwenen waren gistermiddag ae vierenhalf jaar oude broertjes Toontje en Piet uit de Ouddorpeestraat. Zij waren, .met een zesjarig vriendje gaan spelen. Om uatrnegen 's avonds zijn zij teruggevonden op de Vlaardingexdijk. Een vierjarig meisje C. L. M. O, liep op 1 september 's avonds om halfzeven ter hoog te van het pand Polderweg 248 een onder- beenbreuk op, toen zij werd aangereden uaor een tot nu toe onbekende wielrijder, oie zich door een bromfiets het voorttrek- Dr- v- Kuy verleende eerste hulp, waarna zij per GG en GD naar het zieken- ms is vervoerd. Naar de identiteit van de o- - wordt een onderzoek ingesteld. v «fe u Plmr«veebedrijf van H. H. R. aan Paiderweg worden 93 kuikens vermist. OP ZIJN POST T DL bursomeester van Schiedam, de heer -h'ori«k ,ek' ^eeft heden zijn ambtsbezig- aecten herval. iUoer wassende maan Sjon op 5.54 uur. onder 19.23 uur Aiaan oo 7.32 uur, onder 19.52 uur Eerste station van Schiedam volgens een oude tekening van H. IV. Last. Het ging er toen nog landelijk toe. wae in de trein meegekomen, van wie Prins Hendrik der Nederlanden wel de be langrijkste was. De Schiedamse autoritei ten waren ter begroeting op het station aanwezig. De verslaggever van het ste delijk blad vertelt: „Nadat deze Heeren benevens de overige genoodlgden op den trein hadden plaats genomen, zette dezelve omier het aanheffen der muziek met ont zagwekkende kracht zijn togt naar Rot terdam voort". Tja, dat was wat: met een snelheid van 38 kilometer over de „yzerbaan" te stuiven. Hel ijzeren monster Men was in het begin wel eens „huiverig" om in zo'n ijzeren monster te kruipen. Wanneer de vrees overwonnen was kon toch maar in 2 uur en 45 min. van A'dam naar Rotterdam reizen! Men had keiize uit drie verschillende klassen: de BUigen- ceflste klas) fraai lichtgroen, de gele char- a-bancs (2de) en de bruine wagons voor de derde klasse. Zeven personen zaten naast elkaar op een (houten) bank, ten minste de twee laagste klassen hadden houten banken. De eerste klas was luxueu zer en had opgevulde zitplaatsen. De reizigers werden intussen niet ver wend met comfort: belangrijke dagen, wanneer een grote toevloed an passagiers te verwachten was, b.v. op Pinksteren, werden allerlei soorten geïmproviseerde voertuigen ingelegd, als waterwagens, waar van waterbakken werden afgehaald en banken op de bodem werden vastgezet, „waarop njj fraai weder een groot aantal passagiers, mede zeer gevoegelijk zouden kunnen worden vervoerd. Zelfs de beesten wagens kunnen daartoe geschikt gemaakt worden"... !n 1844 verwarming Trejnverwarming bestond eerst kort, n.I. ginds 1844: koperen flessen met warm wa ter beschikking werden gesteld, wanneer ter beschikkign werden gesteld, wanneer deze erom vroegen. Wanneer deze maand nog de twee lij nen Hoek van Holland-Rotterdam vice ver sa omhoog worden gebracht, behoort het verkeersobstakel overweg bij slation Schiedam tot het verleden. Tunnels zullen het verkeer een snelle passering verge makkelijken. Misschien komt het in de verre toekomst zo ver, dat alle overwe gen in ons land tot het verleden behoren. Het was in de eerste tüd van de spoor wegen wel wat anders. Zo rond 1840 bestond het tenu van een overwegwachter uit een witte broek, een zwart jasje met een rode riem en een,hoge zUe". Kranig met een witte vlag zwaaiend hield hy het weinige verkeer in bedwang tot het ijzeren monster voorbij was. De tijd van de vrouwelijke overwegwachters met een zwarte kepie ligt ook nog niet meer dan een vijftigtal jnren ach ter ons. De stationschef uit de eerste jaren van de spoorwegen heette ont vanger. Hij droeg een met prachtig goudgallon bestikte donkere jas en had een plat petje op. Zo liepen ook op fcet Schiedamse station de personeelsle den er vroeger bij. De tijd dat roken in de eerste en tweede klas verboden was, is voorbij, evenals de jaren, dat men voor één gulden en tachtig cent van Rotterdam naar Den Haag kon reizen per duurste klasse in het spoorrij- tuig genaamd Diligence. Nu komen er drie miljoen reizigers per jaar door station Schiedam; 750.000* stappen door de nieuwe reizigerstunnel nu nog via het oude sta tionnetje naar buiten, 750.000 kijken op de klok en 'rennen naar „boven". Nog een jaar of twee, dan is het fini voer het oude station. (Advertentie) Maak nu gratis Uw verzameling dierenplaatjes compleet! Ruil- lormulieren en inlichtingen bij Uw RAM A-leverancier. Bestel er tijdig het prachtige dierenboek van Dr. Pa me) je bij (de vierde druk is zojuist verschenen). Dit album kost ms •|lV - DONDERDAG 3 SEPTEMBER Wijkcentrum NlcnnTaadï 7.30 uur Chr. Gym nastiek Vereniging BOK geeft uitvoering. Prins Berahardlaan: 9JO vsn. Vertrek CA3- pupiüen voor autotocht. VRIJDAG 4 SEPTEMBER Singelkerk; Avondmis, optreden van Frans jongenskoor Les Petits Chanteur# de la Cöie d'Azur. ittira Volksgcbouw: 8 uur Klachtenavonc ANMB. BIOSCOPEN. Passage: dagelijks 2 en 8 uur. Verborgen le ven. van Walter Mitty. a.l. Monopole: dagelijks 2. 7 en 9.13 uur Straal jagers, 14 j. Apotheek: C. I. Jansen, swamirterdamsinget 4t Nleuwland-Apotheek, Dr. Wibautplein 17. DAGELIJKS sted. Museum: tot en met SS september ..Stoute kinderen zoete kinderen.", 12—6 u. ZWEMBADEN N.V. SFORTFONDSENBAD Zondag 912 gemengd. Maandag 7—845, 11.45 -13.15 en 16—17.30 gemengd. Dinsdag 7—8.15, 11.15—13.15,15 45—17.30 en 19.30—20.43 gem., 10,13— 11.15 dames. Woensdag 7—8,13, 12-1B13.15, 14.3# -17,30 en 19 30—20 45 gemengd. Donderdag 7— 8.15, 11.45—13.10, 15.*5—17.30 en 19.30—20.45 ge mengd, 18 50—19.30 dames. Vrijdag 7—8.15, 12.15 •13 13, 15,15—17.30 en 19.30—21.13 gemoogd. Za terdag 77.55, 10.45—12. 14—16.20. 19.30-20.43 ge mengd, 20.4S—21.30 beren. De Kon. Ned, Vereniging Eerste Hulp by Ongelukken EHBO deelt ons mede dat de nieuwe cursus ter verkrijging van het Eenheidsdiploma zal aanvangen op maan dagavond 21 september a.s. van 7.30—9.30 voor beginners en donderdagavond 24 sep tember a,s. van 7.309.30 voor gediplo meerden. De cursussen zuilen worden gehouden in de bovenzaal van het gepouw Westmo lenstraat no. 26. Aanmeldingen kunnen geschieden bij C. J, van Re ede, Veenlantstr. 6, tel. 66306 Mevr, E. E. Kockx, Lange Singelstr. 25 en in de zaal ep de eerste cursusavond. Inschrijvingen door heren werkgevers voor leden van hun personeel worden even. eens gaarne ingewacht. i Fraairapport van hedenmorgen: Ada, "VI 7, 85 kantjes. Margaretha, VI. 14,17 kantjes. Eben Haëzer, VI. 58, BQ kantjes, nog 36 netten. Hendrik en Jan, VI. 70, 40 kantjes. Maas. VI. 79, 17 kantjes. Jan en Ineke, VI. 89, 9 kantjes. Bets en Gerda, VI, 112, 5 kantjes. Voorlichter, VI. 114, weinig vangst. Vooraan. VI. 115, 2 kantjes. Petronella, VI. 131, thuisvarend. Wilhelmina, VI. 132. 20 kantjes. Voorwaarts, Vt. 142, geen vangst, Clara. VI. 172, 6 kantjes. Kn. Wilhelmina, VL 190, weinig vangst. Noordster, VI. 197, weinig vangst. Dina, VI. 203, 30 kantjes, nog 36 netten. Hennie. VI. 216, 5 kantjes. In het B.B.-blad „De Paladijn" van sep tember troffen wij een nabeschouwing aan van de in Schiedam gehouden eind- wedstrijd van de BB-örand weerwedstrijden van de hand van de heer J. Broekman. Hieraan, ontlenen wjj o.m., dat de bestrij ding van de „brand" in het algemeen een vlot verloop had. De weds try d was goed georganiseerd en de moeste wijkploegen lieten zien, dat er Intensief werd geoe fend. Het wedstrijd-object was bij de fi nale gelfcjk aan dat van de u'oorwedstrij- den, te weten een bedrijfsruimte, waarin in het midden een blinde muur werd ver ondersteld. De veronderstelling was, dat er in de gehele ruimte brand ontstaan was, Dat er by de bestrijding door de BB-ers fouten zijn gemaakt erkent de schrijver volmondig. Zo werd door de meeste deel nemers een onvoldoende buitenverkemung uitgevoerd, terwyl men zich niet hield aan een der uitgangspunten van de brandweer: eerst de branduitbreiding voorkomen on daarna het vuur zelf blussen! Verder draaiden enkele ploegen de gaskraan in het gebouw wagenwijd open, hetgeen ook niet geheel strookt met de opvattingen van een rechtgeaarde brandweerman. De naver- kenning werd voorts vrywel geheel ver waarloosd, terwijl men ook vergat om bij Do Schiedamse Schaakvereniging Het de eigenlijke wedstrijd van niet minder Zearte Paard uitkomend in de KBSB be gon gisteravond in de leerkamer van de Hervormde Bethelkerk aan ue Oude Maas straat het winterseizoen met een simul- taanwedstrïjd. Hieraan vooraf ging om kwart over acht een prijsnitreiking. De - eerste prijs ia afdeling A werd toegekend aan. de heren J. Meier en A- de Bruyn, een vaan met zilveren lauwerkrans. De eerste prijs in afdeling B viel toe aan de heer P. de Waal, een zilveren lauwerkrans en de tweede prys aan de heer A. de Wilt, zil veren spijlen met medaille. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de vereniging kan elke Schiedamse schaker ditmaal gratis deelnemen aan het traditionele irieuwjaarstoernooi, dat thans voor de vierde maal wordt gehouden. Nadat de prijzen waren uitgereikt begon Het huidige station, zoals het er om streeks 1910 uitzag. Oud Schiedammers zul len wellicht tussen de kjjkcrs de agent Brouwer menen te herkennen. Deze leeft nog en is ver over de zeventig. BURGERLIJKE STAM) Geboren: Gradus z.v. D. de Ridder en. G- van Goijen; Johanna M., d.v. F. van den Bosch en D. P. Mastenbroek; Ronald J. M. z.v. J. A. M. Hurkmaus en J. A. Scholte. Overleden: T Goedendorp 91 jaar, wed van L. Bezemer, Zeer te waarderen orgel- concert in Grote Kerk De sopraan gerda van der SCHAAFF heeft gisteravond tijdens het orgelconcert in de Grote Kerk de vele aanwezigen vergast op een uitstekende vertolking van „Laudamus te" uit „Grosze Messe in C" van W. A. Mozart. Haar hel dere en zuivere stemgeluid was voor Bek kers aanleiding om zich met des te meer vuur aan Mozarts muziek te geven. Hoogtepunten van dit orgelconcert wa ren voorts de Sonate VI over het Gebed des Heren van Felix Mendelssohn-Bart- holdy en „Les Prières", de muzikale ver tolking in het Frans van het Onze Vader de Geloofsbelijdenis, gecomponeerd door André Caplet. Na het brede ko raal van de Sonate VI gaf Bekkers een gevqelig Andante Sostenuto te horen, vclgd door het forsere Allegro Molto. finale van het Gebed was krachtig klankrijk, waarbij de melodie door de zware bas werd gespeeld. „Les Prières", waarby de sopraan Gerda v. d. Schaaft de Franse vertaling van het Onze Vader en de Geloofsbelijdenis zong, scheen aan vankelijk slecht uit de verf te komen, Met meer overgave zong zij het laatste deel van deze moderne bewerking. Het programma werd geopend met ..Schmücke dich, o liebe Seele" van J. S. Bach. Het aandachtig publiek kreeg hier van de bekende componist van orgelUe- deren een psalmodïsch gevoelig werk te horen, waarbij Jae, P, Bekkers met een minimaal gebruik van registers een maxi maal klankvolle muziek ten gehore wist te brengen. De aria ,,Sei getreu bis in den Tod" <uit „Paulus") van Felix Mendelssohn- Bar tholdy kreeg een onvast begin van Gerda v. d. Schaaff, doch allengs verbe terde ae zich en werkte zo naar een triom fantelijk einde toe, dat ze enthousiast en zuiver ten gehore bracht. Een melodieuze „Pastorale" van César Franck en „Toccata" van H. Anclriessen, waarbij Bekkers dikwyls met openzet ting van alle registers zijn. uitstekende tf chniek wist te bewijzen, vormden de rest van het programma, dat ditmaal zowel voor liefhebbers van moderne, als voor hen, die de voorkeur geven aan klassieke muziek ,het. nodige vermeldde. De eerstvolgende orgelbespeling, waar bij de opbrengst eveneens ten goede komt aan 't orgelfonds, wordt gegeven op woens dag 18 september. Dan zal een kwintet medewerking verlenen, bestaande uit Henk van der Vliet (fluit), Gijs de Graaf (hobo),; Hannie Voers (viool), Gerard Meijer (alt viool) en Janet Dawson (violoncel). De uitslagen van de thans in de Luifel- Beker-Serie gespeelde partijen zijn als volgt: Poule 1. Het Trefpunt—DKC b 44. V- d. Knaap 130 58 55 7 1.05 v. Rijnderhof? 150 150 55 24 2.72 v. d. Knaap 90 39 63 7 1.42 de Vormer 90 90 63 8 1.42 Da vind 70 70 32 18 2.18 de Jong 80 68 32 11 2.12 v. Harlingen 50 50 38 4 1.31 Schwagerman 40 18 38 3 0.47 Poule 2. Volksgebouw bde Waal b 4-4. van Rossen 130 113 49 18 2.30 D es sens 130 130 49 12 2.65 Mondt 90 66 46 8 1.43 v, d. Kruif 90 90* 46 15 1.95 Gast 70 70 35 14 2.00 Steenbergen 66 25 35 5 0.71 Verbeek 60 60 38 5 1.57 Papeveld 50 38 38 6 1.00 Kampioenschap 5e klasse libre: Poule 1 gespeeld in het Volksgebouw te Vlaardingen: Buddebohmer 50 40 39 5 1.02 v. d. End 50 50 39 4 1,28 v. Genderen 50 50 40 5 1.23 Buddebohmer 50 31 40 6 0.77 Bezemer 50 50 27 11 1.85 v. Genderen. 50 32 27 6 1.18 Kovener 50 45 47 6 0.95 Smit 50 50 47 5 1.06 Bezemer 50 50 52 8 0.96 Havener 50 49 52 5 0.94 Poule 2, gespeeld bij Vlaardiingen. Verheije Meijer Spronkers Schra de Confiance Spronkers Brussaard Verheïje Smit Smit Schra Betters Brussaard 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 31 48 43 Poute 3, gespeeld bij DKC te Schiedam. dan 20 schaakspelers tegen de Rotterdam se simultaanspeler, de heer Th. Ravesteyn Wedstrijdleider was de heer K, Westèr. Al ras daalde een. sfeer van intense span- ring over de zwijgende mannen, die in de diepste concentratie gebogen zaten over hun schaakborden. Hier heerste de stilte van. het denken. Elke vorm van luidruch tigheid was uitgebannen. Hoogstens werd er gefluisterd over een bepaalde stelling der stukken. Zwijgend en volmaakt-fcalm wandelde de eenzame simultaanspeler van bord naar bord, waarop de koningen, de dames, de raadsheren, de torens, de paar den en de pionnen stonden opgesteld. Me nig stuk sneuvelde onder de rustige-zeke- re hand van dit geconcentreerde schaak brein. Een trekje aan zyn sigaret of een fronsen van het hoge voorhoofd betekende soms liet einde van een grandioze opstel ling. Klassieke denkershouding Typisch is de lichaamshouding bij zo'n gezelschap schakers: Sommigen staren recht voor zich uit, als bestaat de gehele tastbare omgeving niet meer voor hen. Een bijzonder karakteristieke houding van een schaker is het diep voorovergebogen hoofd zwaar-rustend in beide handen, waar van de vingers uitgespreid zijn. Alles wijst er op, dat dit een spel van de geest is, zonder enig uiterlijk vertoon. De heer Ravesteyn heeft van de twintig tegelijk gespeelde schaakpartijen er der tien gewonnen en zes verloren, een party eindigde in remise. het inrukken alle uitrustingstukken mede te nemen. Uit de gemaakte fouten heeft men thans geleerd, dat het bepaald niet helpt om het gezicht nat te maken bfj het betreden van een brandend huis. Meer be scherming heeft men van een plaat triplex een helm een oude stoei of een «nder meubelstuk om tussen vuur en gezicht te houden. Tenslotte wijst de heer Broek man de BB-ers er nog op, dathet op rollen van de slangen buiten het gebouw dient te geschieden, waarna, hij er op-wijst, dat zjj zich door zyn opmerkingen beslist niet moeten laten afschrikken. De dertiende week van de jeugd-hengel- competitie heeft geen bijzondere -vangsten opgeleverd. Karper werd niet gevangen, zoals reeds weken lang, zodat de totaal stand ongewijzigd blijft. M. de Reuver behaalde de weekprijs met 41 cm gevangen riusvoorn, gevolgd door A. v. d. Slot met S8 cm, terwijl in de al gemene witvisklasse A. v.d. Slot eerste werd met 53 cm en C. Zalm tweede met 35 cm. De totaalstanden zijn nu Ruisvoornklas- se- 1 A. v. d. Slot, 3B5'/s cm; 2. H. Giesen, 321 Va cm; 3 F. Giesen, 175Vs cm. Algemene witvisklasse: J. J, Beerman. 283 cm; 2. W. den Hollander, 253Vs cm; 3 A-v.d* Slot, l&8'/5 cm. Jjido HULSKER DEMONSTREERT VOOR KONINGIN De Schiedamse judoleraar Reïnïer Huls- ker is de buitengewone eer te beurt ge vallen om ter gelegenheid van de opening van het a.m.v.j. complex op 18 september te Rotterdam een judo demonstratie te verzorgen voor H.M. de Koningin. Ook de verdere plannen van het sport centrum Schiedam zijn bijzonder groot, zo is er op 25 september een viersteden judo- strijd tussen de judoclubs Vlaardingen, Maassluis, Bfehoff (Schiedam), Maasstad (Rotterdam) en de organiserende judo school Reinïer Huisker. A.s. zaterdag gaat deze collecteren en demonstreren t.b.v. het Koningin Wühelminafonds. Einde 10.36 Op 1 sept, is vertrokken de VI. 142, schip per P. v. Emden. Op 2 sepl. zijn vertrokken de VI. 78. schipper D. v. Rijn, de VI. 208, schipper G. Visser, de VL 199, schipper L. Kuiper (trawl) en de VI. 97, schipper F. de Schuor. In de Lutherse kerk op de hoek van de Oranjestraat en de West vest zal men het de komende winter niet koud hebben. De firma Beukers heeft voor een moder ne nieuwe verwarming gezorgd, die is ge baseerd op het systeem van stralingsver warming. Vier gasstralors, die automatisch zullen worden ontstoken en op bijzondere goede wij2e beveilig zijn, zullen zorgen dat de kerk een behagelijk tempcratuurtje zal hebben. Het is de bedoeling dat reeds a.s. zondag öy tns weer en als de gas meters inmiddels geplaats zyn, de verwar ming aan zal staan. Pre in. 50 4B 32 7 1.50 Schewe 50 50 32 8 1.56 Koens 50 50 44 6 3.13 Heek veen 50 43 44 4 0.80 Akkerman 50 50 50 5 l.OO v. d. Moezel 50 43 50 5 0 86 Prein 50 46 50 7 0.92 Hoekveen 50 50 50 4 1.00 Schwagerman 50 11 35 3 0.31 Akkerman 50 50 35 7 1.42 Koens 50 50 37 7 1.35 v. d. Moezel 50 24 37 5 0.64 Door het verbindend worden der uitdelingslijst is het fail lissement van H. B. MatthIJsscn te Schiedam geëindigd. De curator. Wie de Kleintjes steeds eert ts het succes altijd weerd iiliiitlillllliiillilllli SCHIEDAM Dinsdagavond 8 september 1959 begint in de Prinses Julianaschool, Oostsingel 9, Schiedam, om 7,30 de nieuwe opleiding voor het officiële Middenstands diploma „Algemene Handelskennis" I960. Een lijst met de namen en adressen van 63 geslaagden van de opleiding 1958-1959 ligt bij onderstaande adres sen ter inzage. Aangifte en inlichtingen, bij: J. de Pater, Fr. Haverschmidtl. 39, S'dam, tel. 67658 H. Meyers, West-Fr^tr. 137, S'dam, Tel. 66465 P. F. Maas, Nassau laan 21, S'dam, Tel. 63387 G- de Raad, Aleïdastraat 6, S'dam, Tel. 63359. Dc prijsuitreiking bjj het begin van de spannende simultaan seance van de schaak vereniging „Het Zwarte Paard". Voor de leden van de Midflenslandscnrsos van de heren De Pater, Meyers, Maas en Onverwagt Is in gebouw „Irene" zaterdag 5 september a.s. om 19.30 uur een feest avond. De collecte Koningin Wilhelmma Fonds voor de kankerbestrijding wordt zaterdag 5 september a.s. gehouden. Collectebussen kunnen worden afgehaald aan het gebouw van het Roode Kruis, Lange Nieuwstraat ui op vrijdagavond 4 september van 7 tot 9 uur en op zaterdagmorgen vanaf 8 uur De christelijke toneelgroep „Het Zuiden" organiseert op zaterdag 12 september een toneelavond in gebouw „Irene", waar het blijspel „Gieren op 't veilig nest" door Ha rold Mc Pherson zal worden opgevoerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1959 | | pagina 1