i Het Rode 40 miljoen Kruis verdeelt per tijdschriften jaar De BB na invoering van de noodwachtplicht Romeins balkgooien in de Gorzen herleefd.». Fietsen langs paadjes en smalle binnenwegen Ook de oevergronden voor de RDM belangrijk tr Scliiedam levert hiervan een behoorlijk aandeel In bet Museum: foto's en kindertekeningen AT <T) AAR. 4 ANNEE& I DE NIEUWSBLAD MODE ADVISEUSE Veertigjarig Entre-Nous houdt receptie Het nieuwe seizoen voor de Kunstkring Knap werk van onze politie Tweevijfde der ingelijfde mannen nog geen bestemming NWB-a vond vier daagse officieel begonnen ONZE VAKANTIES Haringvangslbericiiten MAASLAND Herhaling is de toverkracht van de reclame ASSISTENT(E) WOENSDAG _(JVU 1960 MG1NA 13 v"-'' -i<< :MAX-W.V; Redactie en Hoofdagentschap: Broersvest 3, tel. €8091 Klachten bezorging: uitsluitend 11.70.41 WIE KENT NIET de bekende ïectuur- lmisjes van het Rode Kruis, zoals er staan op het Stationsplein en bij de Koe- marktbrug? Vreemde zeelieden zien ze nog vrei eens voor een brievenbus aan. De Rode Kryis-Colonne. die regelmatig deze huisjes leeghaalt, vindt er dan b.v. een brief in van een Griekse zeeman aan de familie thuis en post hem netjes. Hoe ongelooflijk het klinkt: het komt dus nog wel eens voor dat de post met enkele weken vertraging arriveert. Elke maand komt een Rode Krnis-auto de lectuur in postzakken van het Rode Kmisgeboinv aan de Lange Nieuwstraat afhalen, die dan naar het Centraal*Lectuur-depot in Den Haag gaat. Ook de Colonne komt boeken en.tijdschrif ten afhalen, als men 68013 opbelt. Tussen 1946-1958 werden in het hele land drieënhalf miljoen kilo tijdschriften of on geveer veertig miljoen exemplaren en één- miljoennegentigduLzend boeken opgehaald. Uitgezonden werden ongeveer tweeenhalf- miljocn kilo tijdschrilten of ongeveer dertigmiljoen exemplaren en ongeveer één- milj oend r Ieho nderd vij ftigduizend hoeken. Duizend grote militaire vrachtauto's zouden nodig zijn om deze geweldige stapel lectuur te vervoeren. Als we al deze boeken in boekenrekken wilden plaatsen zouden we vierenveertigduizend meter boekenplank nodig hebben. En als we al deze uitgezonden, boeken en tijdschriften naast elkander zouden Er komt een tweeledige zomerexposilie in het Stedelijk Museum. Aan de ene kant komt een expositie van Johan van der Keuken, die indertijd een fotoboek heeft uitgegeven met de titel „Wij zijn zeven tien". Aan de andere kant een tentoon stelling van kindertekeningen uit Tere- sienstadt onder de naam „Een vlinder heb ik niet gezien". Deze titel is ontleend aan het onderschrift van een der geexposeerde kindertekeningen. Verschillende arrange menten zullen de beide exposities tot een geheel samenbinden. "WOENSDAG 22 JUNI. Thomasschool: 7 uur, start voor NWB-avond- vierdaagse. Singel «dik: 7.30 uur. marsmuziek Excelsior. Grote Kerk: 8 uur, orgelconcert. Lange Achterweg: 7.15 uur. Tweemanrace Jeugdjolijt, BEO-Scliolen: Burg Honnerlage—Gretelaan, Vjjfkanapspelen Jeugüjolgt. DONDERDAG 23 JUNI. ïhomasschnoi: 7 uur, start voor de Avond vierdaagse der KWB. Beyersbergcn: 7 uur, jubileumavond biljart- ver. „Entre Nous". BIOSCOPEN. Passage Theater: „Salomo en de Koningin van She ba" <W ir), 2 en 8.13 uur. ÏUonopote Tiicntcr: 3, 7 en 8.15 uur. Schurken gaan naar de heb U® jr>. MEDISCHE DIENST Apotheek: Gouka, Hoogstraat. STEDELIJK MUSEUM. Expositie Willem Reijers, tot 10 juli. ZWKfllbAÜKN N.V. 6POB l FÜNUSENBAD Zondag 813 gemengd Maandag 7g.ïS, *1 4t —1315 en 16—1750 gemengd Dinsdag 7—8.15 *3.16—13 15, L5 45—17 30 en 10.30—3» 45 g«m.. 18-15- *3.15 dftmea. Woensdag 1—8.35. 12 15—1* 35 n.ai —17.30 eo is 30—ao 45 «ernengd Donoerdag 1 t.I5, U.«>—13-18. 15 *5—1120 en l# Sl>—JQ *5 ge mengö i8 60—1630 dames VrtJdag 7—8 35, 12-li ia.15 15.1517 30 en 10.SO-23.15 gemengd Zn terdag 7—7 55 18 45—1* 1#—15 30 IS Sn—30 45 ge ,\nnum>«wv»«Hv«i««»W>mm«mwwv«wv«TO' Bon voor advies I Ten behoeve «n de Nieuwsblad t 5 abonnees zal onze Mude-ad vise use 5 morgenmiddag van 2—4 uur wederom 5 zitting houden in ons gebouw Schie- l I damsevest hoek Binnenweg te Rot- 5 ter dam 5 Ztj verleent gratis tsulp bij kelp- H naai- en pasmoeifijkheden en ver- g vaardigt patronen naar maat I Onze maatpalronen worden steeds 3 met ceel succes gebruikt 5 De prijzen van deze patronen zijn: Mantel 3.50 f 5 Mantelpak 3.50 Deux pièces 3.— 5 Japon ƒ2.56 Rok f DE DIRECTi» e^wiMW«w^^vttv»VHVvvttmww«vwvttvw»^wf Het leeghalen van de r.k.-Iectuurbns is steeds weer een verrassing. leggen, zouden we een weg krijgen, die 2012 lopen van Genève over Amsterdam en de Noordpool haar Alaska. De lectuurvoorziening van het Nedcr- landsche Roode Kruis ontstond kort na de Tweede Wereldoorlog, toen er een groot tekort aan boeken was. De BARK, Boeken Actie Rode Kruis werd met gun stig gevolg op gang gebracht. Inmiddels was ook in voormalig Nederlandsch Indïë de vrede getekend. Duizenden Nederlan ders wachtten er, evenals in Thailand, meestal in kampen, op hun repatriëring. Er ontstond een grote behoefte aan actuele lectuur, dagbladen en tijdschriften. Binnen enkele dagen, tekenend voor de Rode Kruis-geest, werd een Tijdschriften- dienst uit de grond gestampt. A! spoedig bleken ook de ziekenhuizen behoefte aan lectuur te hebben, Zaterdag 25 juni a.s, vleit „Entre Kous", de oudste biljartvereniging van het biljart- district Schiedam van de KNBB, haar veertigjarig bestaan. Van 7 tot 3 uur iser in het clublokaal, café J. Krinsbroek, Vlaardtngerdijk 1, een receptie, gevolgd door de prijsuitreiking van. de gehouden nederlaag-serie wedstrijd en. De biljartvereniging „Entre Nous" is een vereniging met een zeer tijke (historie. Zij werd opgericht 2i juni 1920 op initia tief van de heren Dolf Kónemann, Manus Zondag en wijlen Gerrit van der Heijden. De grote stuwkracht bif „Entre Nous" is ongetwijfeld de heer Roel Rutgers geweest. In 1930 verliet hy Schiedam, na tien jaar precies alle bestuursfunkties u* hebben ver vuld.De laatste tijd was hij voorzitter, in welke functie hjj werd opgevolgd door de lieer Dick Simons, die de voorzittershamer hanteerde tot 3949. Voor de oorlog speelde Entre Nous" in het district Rotterdam, dat niet aangesloten was bij de bond. Op last van -de bezetter moesten de distric ten 2ich echter aansluiten. Hier is na de bevryding" het bloeiende district Schiedam van de KNBB uit voort gekomen, waarbij eveneens Vlaardingen en Maassluis zijn aangesloten. Getuige de goedgevulde pry- zenkast heeft de vitale veerfigor heel wat wedstrijden gewonnen, maar het grootste evenement is wel geweest het toernooi ter gelegenheid van liet 25-jarig bestaan in '45, waar niet minder dan 26 verenigingen aan deelnamen en dat 26 wedstrjjdavon- den in beslag nam. Bijzonder trots is „En tre Nous" op haar led-en. van verdienste, de heren Arn. Mulder en L. Bliekendaal, die sinds de oprichting lid van de vereni- g zijn. Het huidige bestuur bestaat uit de lieren P- Eggelineyer, voorzitter, B. L. van Soelen, secretaris en P. den Blinker, penningmeester. De Sehiedamse Kunstkring zal in okto ber het nieuwe seizoen beginnen met een voorstelling van de Hofstad Operette. Dit gezelschap, dat op 18 oktober in Passage zal optreden, viert dan juist hel 15-jarig jubileum en zal als jubileumstuk de ope rette „wienerblut" spelen. De Haagse Comedie geeft een opvoe ring op 16 november en het Rotterdams Toneel op 15 december. Het gezelschap .Ensemble' 'treedt 26 januari 1961 op de Toneelgroep „Theater" op 16 febru ari, „Puck komt op 17 maart en het Rot terdams Toneel zal het seizoen besluiten in april. ADJUNCT-DIRECTEUR BEK SCfflED. GEMEENSCHAP De heer A. Pfefer, tot op heden onder wijzer aan de Jan. Ugthartsschoöl, is door B. en W, benoemd tot adjunctdireeteur van de Sehiedamse Gemeenschap. Het Is de bedoeling dat de heer Pfeifer over enige jaren, als de heer P. Groenen- daai met pensioen gaat, diens functie ge heel zal ovememen. Öok voor patiënten thuis In 1946 werden Bark en Tijdschriften- dienst ingeschakeld bij de verzorging van lectuur aan de militairen in Indonesië. Steeds verder breidde deze vredestaak van het Rode Kruis zich uit. Ook aan de lang- durig-thuisliggende patiënten ging het Rode Kruis zijn aandacht wijden, zpdat men einde 1959 honderdveertigduizend boeken en met minder dan vijfhonderdduizend tijd schriften aan deze mensen had verstuurd. Ook buitenlandse Rode Kruis-verenigingen toonden grote belangstelling voor dit Ne derlandse experiment en kwamen inlich tingen hieromtrent inwinnen.. Vele lectuur- zendingen gaan de grenzen, over, naar Nieuw-Guüaea, Suriname, de Antillen, naar emigranten in Canada. Australië en Nieuw- Zeeland. Zelfs naar de binnenlanden van Afrika gaat de lectuur uit de lectuurbus van het Rode Kruis in Nederland. GRONDOVERDRACHT VOOR TWEE MAAS-FLATS De naamloze vennootschap N.V. Aan nemerscombinatie S.S.N. te Schiedam heeft de gemeente verzocht haar twee percelen grond tussen de Havendjjk en de Maas boulevard te verkopen om daarop twee hoge flatgebouwen op te trekken. De ge bouwen zullen 11 woonlagen krijgen, ieder van. rier woningen, zodat elk gebouw uit 44 woningen zal bestaan. Bovendien zullen bij en in elk gebouw 21 garages worden ondergebracht. Voor de beide terreinen, te zamen zal een bedrag van f381.400 moeten worden betaald. B. en W. hebben tegen de verkoop van bedoelde grond geen bezwaar, mits de gebruikelijke voorwaarden worden aangevuld met de bepaling, dat de koopster verplicht is alle verhardingen, groenaan- leg e.d, op de te verkopen percelen ten ge noegen van het College van B. en W- te maken en te onderhouden. De brutale dief, die vorige week don derdag daklood heeft gestolen ten nadele van de timmerman H. E. aan de Rem- brandtlaan, is aangebonden. De man had, toen hy tijdens zijn diefstal betrapt werd, beweert dat hjj het Inod moest weghalen en dat h|j de volgende dag met een met selaar zou terugkomen om het dak weer In orde ie maken. Het lood had bij op een carrier geladen en hij was er mee ver dwenen. Toen hy de volgende dag niet op kwam dagen, kregen de bewoners arg- konden een vrij nauwkeurig signalement waan en zy waarschuwden de politie. Zy geven, Eén der Sehiedamse politieagenten kwam gisteren In de stad een man op oen carrier tegen, die aan liet signalement be antwoordde. HU nam hem mee naar het bureau, waar de man al spoedig bekende. Het was de 26-jarige loodgieter L. A. uit Rotterdam. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cécile F. A. M„ dochter van Th. M. G. F. Moolhuijsen en Th. M. Coen- ders. Huïbertine M., dochter van J, Ro denburg en M. Poot. Marjolein, dochter van W. J. van der Pluijm en A. M. van Breugel. Johannes, zoon van J. Bontenbal en Th, M. A. Dries. Overleden: J. Vrage, 87 jaar, wed. van G. C. van Bijsterveld. 2X de Bruyn, a3 jaar. IV. A. Lems, 81 jaar. Het BB-jaarverslag over 1959, een lijvig boekwerk van 122 paglnals, met uitvoerige verslagen over de activiteiten van de -ver schillende diensten, aangevuld met duide lijke grafieken over de gehouden oefeningen en gedetailleerde gegevens over organisatie, bezetting, opleiding en werving van de verschillende diensten, wijdt vooral vee! aandacht aan de invoering van de nood wachtplicht en de reorganisatie van de zelf bescherming. Deze beide veranderingen wijzigden de oorspronkelijke opzet VJ»n de Bescherming Bevolking zo zeer, dat een reeks van wettelijke regelingen, voorschrif ten en instructies ïn 1959 het licht zagen. In vaste dienst.waren op 31 december 1959 111 man personeel, waarvan 34 buitendienst- assistenten en 21 schrijvers en schrijfsters. In Schiedam zijn 5X8 noodwachtplichiigen ingeschreven, 312 daarvan hebben reeds een bestemming gekregen bij de nood wacht en de resterende 206 man hebben nog geen be stemming. In 1959 is gebleken, dat het „Tuchtregle- Omtrent de voorgenomen overdracht van gemeentegronden aan de Robt. Droogdok Mij., waarvan wij gisteren melding maak ten, delen wij nog mede, dat het hierbij be halve om de 185.620 m2, die thans in erf pacht zijn uitgegeven aan de „Nieuwe "Wa terweg" ook nog gaat om. de oevergronden met aanliggende waters-broken, d'ie -de ge meente tot 1891 in erfpacht heeft van de Staat. De Rotterdamse Droogdok heeft het ver langen uitgesproken naaT een wijziging in de bestaande verhoudingen. Zo-als gemeld is Biljarters rissen. De biljarters van het biljartdistriet Schiedam der KNBB zuilen elkaar op 24 juli aan de Vlaardingse vaart boven de Schouw ontmoeten voor een hen- geleoneours, georganiseerd door de bil jartvereniging ,,'t Raadhuis" uit Vlaardin gen. Begunstigd door mooi weer en met een. kort openingswoord van de voorzitter van de SBLO, de heer A. do Jong, startte gis teravond, met muziek van Gusto's Harmo nie voorop, van het schoolplein achter de St- Luduinakerk aan de Warande de ze ventiende NWB-Avondvierdaagse, waaraan ongeveer vijfh&nderdvijftig tippelaars deel namen. Voor de tiende maal liep de heer H. van Mierlo mee. Er waren vijf en twintig groepen, waaronder het Schotse Vendel, de Maria Gorettischool, de Catharina vaa Sienna Groep, St. Brigitta uit Kethel, Li berty, Wandellust en de St. Thomasschool. Voor de vijfde maal had weer de alge mene leiding de heer J. F. Bakkeren, die hoopte, dat het volgend jaar de deuren der samenwerking tussen de beide Avond vierdaagsen zo wijd mogelijk zullen open gaan. Een vrolijk groepje viert het Jeugd- Jolijt In de Dwarsstraat in allerlei fleurige vermommingen. zij voornemens het terrein van de „Nieu we Waterweg" meer bij de werkzaamheden van het totale bedrijf te betrekken. Dus zul len grote bedragen moeten worden geïn vesteerd om de grond aan de Wilhelmma- haven bier voor geschikt te maken. Maar deze plannen kunnen alleen worden uitg: voerd, wanheer de grond in eigendom kan worden verkregen.; een erfpachtscontract geeft te weinig zekerheid omtrent dc duur van het recht, terwijl ook de periodieke verlenging grote bedragen vergt. .Wat de oevergronden en de waterstroken betreft, gezamenlijk 57.010 m2 groot, stelt de gemeente zich voor het erfpachter-echt van de Gemeente aan de „Nieuwe Waterweg" over te dragen, zulks ondpr voorbehoud van goedkeuring hiervan door de Staat en ondar betaling door de „Nieuwe Waterweg" aan de Gemeente van sen bedrag van 224.127. Wanneer deze transactie er toe kan leiden, dat de aanwezige Industriegrond langs de rivier intensief wordt gebruikt overeenkom stig zijn natuurlijke bestemming, dan is, al dus B. en W.t reeds hieruit een aanzienlijke winst voor onze gemeenschap geboren. Krachtens deze gedachtengang is in de overeenkomst een. voorwaarde opgenomen, welke aan de Gemeente het recht geeft om. indien na bepaalde tijd zou blijken dat dit doel niet of niet ten volle zou zijn bereikt, de onbenutte grond weer tegen dezelfde prijs terug te nemen, zodat alsdan de mo gelijkheid weer is ontstaan deze grond uit te geven asm gegadigden, die daarvan een meer passend gebruik zuilen maken. Dit recht gaat in op 1 februari 1975 en zal niet langer van kracht zijn dan tot 31 oktober 3981, hoewel de bepalingen op dit punt onzeker zijn. In het te nemen be sluit staat dat de koopster, dus de RDM, het recht heeft langs de noordelijke oever van het terrein in de Wilhe3minahaven drij vende droogdokken te exploiteren en te meren. De dokputten zullen door de ge meente worden uitgebaggerd tot een diepte van ten minste 31 meter en op deze diepte worden gehouden. De kosten daarvan zijn voor rekening van de RDM. Op het SVDPW-terrfiin achter de Paral lelweg is het vijfkamp-volksspel gespeeld. Na enig geharrewar met de geluidsinstal latie, werd begonnen met boogschieten, het hoefijzergooien en de hindernisloop. Het balkgooien is een oud-Romeins spel, dat nu in vereenvoudigde vorm werd toe gepast. Sommige kinderen konden de bal ken een behoorlijk eind wegwerpen, maar vijf meter, zoals de Romeinen wierpen, kon TVTA 1953 BEN IK niet meer met vakantie peweest, zegt de heer C. Verhulsdoïik vijfendertig jaar, gehuwd, ttoee dochtertjes, eigenaar van de zo juist gemoderniseerde zelfbedienings-chocolaterie aan de Hoog straat 66. Tevens een bekend en gezien fi guur in het organise- tieleoen i'an de han~ deldry ven de midden stand. Voorzitter van de Sehiedamse Mid denstands Centrale, secretaris won. Hoog straat be lang en, on langs bovendien, be- stuurslid geworden va» de Sehiedamse Gemeenschap in de vakature-BertelsWaarby «off allerlei an dere bestuursfuncties vervullend. Hoofd zakelijk in de bedrijfseconomische midden- stands-sector Tjv DRIEËNVIJFTIG ben ik dan naar Ni?- megen geweest. Als toescboutver b§ d* Vierdaagse. Als zelfstandig Middenstander kom je niet zo gauw tot vakantiereizen, in geen geval tot grote trips naar het buiten land. Van hef jaar ga ik helemaal niet weg- Wel natuurlijk mijn gezin. Of ik hobbie* heb Ja, op myn rijwi^t de polier in. Langs smalle paadjes. Steeds ontdek je nieuwe Genieten van het mooie, rïikiovls te weinig gewaardeerde polderlandschap. En als P moe wordt, even uitblazen in zo'n rustiek cafeetje, ergens aan een stille vliet. ryp EEN TERRASJE ZITTEN in de stad doe ik ook graag. Een beetje filosoferen over de de voorbijgangers. Dan zou U on getwijfeld in Frankrijk goed aardenlachen we, het land van de echte terras-filosofen. Hier beginnen toe het pas eert beetje te leren. En als u veel geld en tijd over had tvaarhcen zou dan uw reisvluchf zijn, vra gen vse tenslotte. Een trektocht door Ne derland. Langs de binnenwegen, overnach tend in de eerste de beste dorpsherberg, die je aanstaat. Dat zou nog eens een va kantie zijn. Vakantie voor de heer Verhuls- donk. K'DAMSE RAMENFABRIEK KOMT NAAR SCHIEDAM Het college van B. en W. stelt de Raad voor een perceel grond, gelegen aan de Plesmanstraat groot ca 4000 m2, in erf pacht te verstrekken aan de N.V. Aan- nennerscombinatie S.S.N., die daarop een bedrijfspand zal bouwen tb.v. de firma L. v. d. Burgh, fabriek van stalen ramen, te Rotterdam. De waarde van de grond wordt gesteld op f 41 per m2; uitgaande van een percentage van 4H bedraagt de canon dus f 1.85 per m2. Het perceel is gelegen aan de kop van een bouwblok met een breed front langs de aanliggende straten. niet worden bereikt. Het waren Cor Stolk, Bram Mes en enige medewerkers, die op de Parallelweg de touwtjes (en kaarten) in handen hielden. In de Dwarsstraat-school was het de bedoeling dat Aiadin zou ko men. Maar hij liet verstek gaan; misschien had de beroemde lamp hem in de steek gelaten. Met sport en spel is de jeugd bezig ge houden en om half acht trok het gezel schap naar buiten, voorafgegaan door de Jonge Harmanie, die er flink op los sloeg. Het was een lange stoet met verpleegsters, grijsaards, Dorus-imitaties, mooie meisjes en zelfs haremdames, die aan het publiek voorbij ging. Natuurlijk waren er ook jon gens, die als meisje verkleed, met lippen stift en hoed in de optocht meeliepen. Teun Bouw zorgde voor de goede gang van zaken. GESLAAGD TIJDENS MULO-EXAMENS Bij" de mulo-examens, die maandag zijn gehouden zijn geslaagd voor diploma A de dames: T. L. M. Noordam, te 's-Graven- zande; T. H. v: d. Made, A. A. v. d. Vlies, J. v. Halem, te Hoek van Holland; K. J. Riike, R. Schouten, K. Dubbeldam, J. C. Vermeü, te "Vlaardingen; T. Bloem, M, v. Dep, te Hoek van Holland; K. Penning, C. Molenaar, te Vlaardingen; E. v. d. Hert, te 's-Gravenhage. Met uitzondering van de dames v. d. Made en v. d. Vlies en de heer Van Dop behaalden deze tevens het middenstands diploma. Geslaagd voor diploma B zijn: P. M. Knaapen, B. Bouthoorn, J. W. Hersbach, N. Rip. H. P. Gijtenbeek, R. H. L. Eers tens, M. R. v. d. Kraan, P. A. Bakker, \V. Clausing, P. J. Harreman, "W- F. Roelfze- ma, A. de Korte, R. S. van Leeuwen, allen uit Schiedam. ment Nbodwachtpkchtigen" ontoereikend was. Er moest worden volstaan met het op leggen van weinig doeltreffende straffen, ondanks de prima samenwerking met da korpschefs van de politie te Rotterdam Schiedam en Vlaardingen. Na de invoering van de noodwachtplicht kon in april 1959 een aanvang worden ge maakt met de opleiding van de wachters uitkijkdienst, welke opleiding in ditzelfde jaar werd voltooid. Alle sirenes in Schie dam zijn thans vervangen door gerevi deerde, aldus het verslag. Het aantal nood- wachters bij de Georganiseerde Zelfbe scherming liep terug van 10,248 tot 7628. Het aantal nieuwe aanmeldingen bedroeg 1095 tegen circa 2800 in 1958. Bedrijfszelfbescherming ontmoet begrip Het bedrijfsleven heeft in 1959 meer be grip getoond voor de noodzaak van bedrijfs zelfbescherming, aldus het jaarverslag, dat voorts meedeelt, dat het uitnodigen van directies van bedrijven tot het brengen van een bezoek aan de commandopost als een mogelijkheid van voorlichting werd ont dekt. De propaganda-ten.toonstelling voor individuele zelfbescherming heeft een be droevend resultaat-gehad. In Schiedam be zochten 576 personen deze tentoonstelling; in de A-kring totaal 1800 personen. Men acht dit bevreemdend, omdat tijdens een gehouden opinie-onderzoek veelvuldig werd geklaagd over de te geringe voorlichting. De gewenste uitbreiding van het aantal wijkcentra moest als gevolg -van de gerin gere financiële middelen beperkt Wijven. In de wijK 07 'aan de "Lekstraat werd nog een wijkcentrum ingericht. Het jaarverslag memoreert voorts de werkzaamheden van brandweer, genees kundige dienst, reddingsdienst, dienst so ciale zaken en ABC-dienst. Deze laatste (Atomisch, Biologisch en Chemisch) is thans vrijwel volledig bemand en opgeleid. Per 31 december 1959 heeft de BB in to taal 8070 noodwaehters opgeleid. „In alge mene zin mag de bruikbaarheid van de operatieve diensten als zodanig als vast staand worden aangemerkt," aldus meldt het verslag met betrekking tot de paraat heid. Praalrapport van hedenmorgen: VI. 56, 6 kantjes makreel; VI. 70, geen; VI. 79, 12; VI. 89, I; VI. 132, 1: VI. 109, 1; VL 216, 3. VIS SERI JBERICHT IJMUIDEN IJMUIDEN, 22 juni. De aanvoer was >0 kisten vis, waarvan 115 schelvis, 80 ma kreel, 45 wijting, 560 gul en kabeljauw, 10 diversen, 20 stuks kabeljauw en 400 kisten haring. De voornaamste prijzen: schelvis 40—54, wijting 30—31, schol 38—65, tong 2—3.50, haring en makreel 22—27. Raad op bezoek kabelfabrieken Het college van B. en W. met de raads leden en enkele hoofden van dienst brach ten dinsdag op uitnodiging van de directie van de NV Nederlandse Kabelfabrieken een bezoek aan het bedrijf te Delft. Het gezel schap werd verwelkomd door de oudst* directeur van het bedrijf, de heer J. Siében, die in zyn toespraak wees op de zeer oude relaties tussen de NKF en de gemeente Maassluis. Uit een onlangs voor onderzoek vrijgekomen stuk kabel, bleek, dat deze reeds meer dan 40 jaar in Maassluis ge bruikt was, zodat volgens spreker Maas sluis één der oudste afnemers van het be drijf is. Na voorlichting in woord en beeld door de heer Chr, Gleisbergen, werd in ia ochtenduren een bezoek aan liet koper walsbedrijf gebracht. Na de lunch bezocht het gezelschap het verdere gedeelte van ds fabriek. In zijn tafelrede had de heer Sïeben nog herinneringen aan de beginperiode van de fabriek opgeroepen en ook toen bestond er reeds een relatie met Maassluis, zij het niet met het gemeentebestuur. In die tijd werden de haspels voor de kabels namelijk door bet timmerbedrijf van de heer Poortman In op dracht van de NKF vervaardigd. Later ging men deze haspels zelf maken. Burgemeester Van Dijck bracht de directie dank voor de prettige ontvangst en voor de wijze, waar op men het gezelschap van voorlichting ge diend had. Jonge Duitsers op bezoek "Een -22-tal jonge Duitse boeren maken op het ogenblik een excursie door ons land. Deze jonge mensen, afkomstig uit Würthem- berg, zullen te gast zijn bij de leden van de Jongeren Organisatie van de Hall. Mij. vaa Landbouw, alhier. Om 7 uur zaterdagavond zullen ze in het Trefpunt worden ontvan gen. Er is hun een gezellige avond in het vooruitzicht gesteld. Na de conversatie zal de avond besloten worden met dans en muziek. Ook andere jongelui hebben tot deze avond toegang. Voetbal A.s. zaterdag 25 juni wordt de derde wed strijd voor de afvalserie gespeeld en wel tussen Hollandiaan 1 en 's-Gravenzande, aanvang 19 uur. Kapsalon Helena brengt U de betere baarverzorgine stroom-permanent 15.— Stroomloos »oor elk haar f7,5a compleet, alles Inbe grepen. Gratis halen en brengen per auto Een gul den redactie op vertoor •an deze advertentie. KAPSALON HELENE Reiabrandtiaan Zt hindam releftioo 67J7« Gevraagd per 1 augustus of eerder op handelskantoor voor afd. boekhouding. In bezit Mulo-diploma, bekendheid met doorschrijfadministratie strekt tot aanbeveling. Met vacantie-afspraken wordt rekening gehouden. Brieven onder nr. 28375 aan het bureau van dat Diad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1960 | | pagina 2