1ST ROME 15 TV UITZENDINGEN Na 33 jaar twee aanrijdingen achter elkaar |weni]ïad reinigt grasveld met een stofzuiger KUNSTZWEMAVOND WERD EEN GROOT SECCES AT cy AAR. ANNEEü IJlt - Élf Onderwijs voor zieke kinderen Dirk van de Kerkhoff zomerdamkampioen I960 Bouw in Induslriepolder Kwajongens beschadigen twaalf nieuwe auto's VOOR HET KANTONGERECHT maken bekend: Verkoopster Leerling of aank. verkoopster I - KQRTt HOOGSTRAAT 15 TIL 5008 -31.-1. OOOliORPUIiH 33 - TELEf. 43GS service ïigt onze krocht Uit het politierapport Totaal 60 uur uitzendingen van de Olympische Spelen direkt uit Rome! .Redactie en Hoofdagentschap: Broeri.vest 3» tel. 68091 Klachten bezorging: uitsluitend 11,70.4"* '/■AwXwi VRIJDAG 19 AUGUSTUS Niets bekend. 's avonds van 7 tot IoNPERPAG 18 AUGUSTUS 196Q KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 13 DONDERDAG 18 AUGUSTUS Niets bekend. MEDISCHE DIENST Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan b. Wie Het Nieuwsblad leesl weet van alles het meest i Jfb. Hij- V" s ,4 Al enige ti;d is het probleem van do ver- Ij; vuihng van liet bad Groen oord een grote I mïg voor de leiding van het bad. Het is te l'tegrïjpen da* de duizenden die op wanne I daaen bet bad bezoeken, soms ongemerkt I sigarettenpeukjes, chocoladeomhulsels, bo- teriiampapiertjes enz. op de grasvelden In Vlaardingen bestaat lö mogelijkheid cat kinderen die wegens ziekte of lichaams gebreken niet in staat zijn de lagere schooi le bezoeken, onderwijs aan huis, of even tueel in een 2iekenhuis, krijgen. Dit onderwijs dat voor iedereen kos teloos is wordt gegeven door huisonder- wtjzeressen die in dienst van de gemeente zijn. Voor zo veel mogelijk wordt by het aanwijzen van deze onderwijzeressen re kening gehouden met de godsdienstige richting der ouders. De regeling is vanzelfsprekend bedoeld voor kinderen die, hoewel hun lichamelij ke toestand hun belet om de lagere schooi te bezoeken, wel het onderwijs kunnen volgen. Hieronder vallen de kinderen die tijde lijk ziek zijn, maar ook kinderen die nooit ie lagere school zullen kunnen bezoeken. Tijdelijke zieke kinderen komen echter alleen voor huisonderwijs in aanmerking indien de ziekte naar redelijke verwach ting tenminste drie maanden zal duren. Jfet het onderwijs.wordt in zulke gevallen vel onmiddellijk begonnen; men behoeft dus niet eerst deze 3 maanden te laten verlopen. Het doel van de regeling, is om de zieke :inderen gelijke tred te laten houden met ce gezonde kinderen. Dit cloel wordt alleen ten \joUe bereikt indien de ouders o£ verzorgers in voorko mende gevallen zo spoedig mogelijk con tact opnemen met de afdeling onderwijs, stadhuis, toestel 41. Op deze 'afdelingen worden overigens alle gewenste inlichtingen gaarne verstrekt Het grote zomerdamtoemooi, georgani seerd door de Vlaardingse Damvereniging VDV. heeft eindelijk z'n beslag gekregen. Drie maanden geleden werd gestart met de fierste ronde van dïfc zo langzamerhand tra ditioneel geworden toernooi. Over spanning hadden de dertig deel nemers geenszins te klagen, want tot aan de laatste ronde was het onzeker, wie met de bijzonder fraaie Excelslorwisselbcker zou gaan sehuiven. Het was de coming-man Dirk van de Kerkhoff, die de titel „zomer damkampioen 1960" voor zich opeiste. Van de negen gespeelde partijen won hij er vijf, speelde driemaal remise, terwijl hij slechts fiên partij verloor. De enige speler, die hem de voet dwars had kunnen zetten, de voorzitter van VT3V, de heer C. Biel, faalde Ln zijn laatste party tegen de hekkesluiter J. Vermeulen en moest met een nederlaag genoegen nemen De eindstand in deze hoofdklassegroep luidt: kampioen D. v. d. Kerkhoff met 13 punten. 2. en 3. W. H. Niestadt en C. Biel elfc 12 punten, 4. W. F. Verburg 10 pt. 5. C. v. Veelen 9 pt., 6. N. Voogt 8 pt., 7. H. A Lansbergen 7 pt., 8. J. J. v. Leeuwen 6 pt., en 19. P. Ipema en J. Vermeulen, terwijl K. v. Oudheusden met 3 punten de rode lantaarn mag dragen. In de eerste klasse werd de beker gewon nen door G. Janssen, die deze prijs ver overde door ongeslagen op de bovenste plaats te eindigen. Van de elf gespeelde partijen won hij er liefst zeven, zodat bij vier partijen remise speelde. Op de tweede Plaats eindigde R. c. v. Woerden met 15 Punten. Vervolgens 3, en 4. C. L. den Boer e" J- Lucassen (13 pt.). 5. J. Scholte 12 Punten. Een middenmoot kent deze groep niet. tvant als nummer C werd F. D ess ens geklas seerd, die 7 punten behaalde, oven als L- Boudewijns en C. J. El en baas die echter racer partijen spoelden. Als negende zien wc J. Lecwis met 6 punten. De twee voor laatste plaatsen worden ingenomen door -• Kor ver en L. Smits, die beide 5 pun- tui lieten noteren. De veteraan G. Vos sluit °c rij met 4 punten. Voor de bouw van een rev is iewerkp laats raet kantoorruimte heelt NV ASECO te Vlaardingen om erfpachtsuitgifte verzocht van een perceel gemeentegrond aan de Oostzijde van ce Ta anderijs tra at, hoek 5e Industriestraat. achterlaten. De heer Peute heelt hiervoor een oplossing gevonden. Hij heeft een grote stofzuiger aangeschaft, die in. staat is alle grasvelden van bad G-roenoord in drie uur tijds te reinigen. Deze machine, die een van de eerste ih ons land is, wordt gedreven door een benzinemotor van 3^s pk en wordt speciaal geleverd voor het reinigen van gravelden, parken en grote zalen. In het buitenland wordit deze stofzuiger al veel ge bruikt voor deze doeleinden. STEDELIJK MUSEUM Dadelijks: tot 30 augustus tentoonstelling ,.Een vlinder heb ik hier niet gezien" en foto's van Joan van der Keuken „Twee Twaalf nieuwe auto's, die bij Renault Nederland aan de Kommiezenlaan stonden, zijn beschadigd, doordat twee jongens van, 11 en een van 13 j. er mee zijn gaan toeren ophet parkeerterrein. Het terrein, waarop in totaal vijftig nieuwe auto's stonden, is door een twee meter hoge betonnen schut ting van de openbare weg gescheiden. Des zondags klommen de knapen over deze schutting en op aanwijzing van de oudste startten zij de auto's, waar de contact sleuteltjes nog in zaten. Door enige vriend jes aangemoedigd reden zij met twintig auto's rond, waarvan er twaalf schade op liepen aan portieren, bumpers en spat- schermen, omdat de jongens uiteraard de stuurmanskunst nog niet machtig waren. De schade wordt voorlopig geschat op 1500 gulden. Verder kwam aan het licht, dat de jongelui enige diefstallen hebben gepleegd van koper en melkflessen uit de Spaanse- polder. Het was weer woensdag. Gebroederlijk naast elkaar gezeten waren ze weer aan wezig, de ongelukkige»), die het slachtof fer geworden waren van hun eigen of an dermans onkunde op het gebied van de verkeersregels en daardoor ook het slacht offer van Vrouwe Jus tit ia. ,AEs fk een fout bega, dan maar onder de ogen van de politie", dacht schijnbaar A< K. P. v. H. uit Schiedam en hy reed met z@n bromfiets tegen eeu politieauto. Een bijzonder uitdagend gebaar, dat be straf t werd met 13,— of dgn. Eenzelfde opvatting scheen J. P.; gara gehouder uit Vlaardingen te huldigen. HU meende nl. dat hij van een langzaam rij dende politieauto voorrang kreeg. Dit was helaas »det het geval, maar hy pro beerde wel voor te gaan. Een ongelukkig misverstand: de 35,— of 10 dagen daarentegen waren volkomen duidelijk. De autobusbestuurders van de' RET had den hun dag Wel. W. J. v. D, veroorzaak te binnen drie dagen twee aanrijdingen, beide in de plaats van herkomst. Van de eerste werd een motorrijder liet slachtof fer en .van de tweede een tankauto. Zeker geen goed voorbeeld van iemand, die 33 jaar achter het stuur zit. „Alles bij elkaar werd het 75 of 35 dagen, waarvan 35 voorwaardelijk. HU mag Wijven rijden, maar met een proeftijd van twee jaar. Z'n collega K. v, d -W. had het niet zo bont gemaakt. Hy ramde een voor hem uitrijdende auto in de BK-laan. Uit zyn verslag bleek, dat hjj de keuze ken ma ken tussen het aanrijden van twee ver schillende auto's. Hij koos weliswaar het meest gunstige geval, maar de afstand op zijn voorbuur was te klein. Behoudens een opmerking, dat ƒ25 of 10 dagen knap veel is, was voor hem de zaak afgehan deld. De oude koe van X, die 14 dagen in de sloot van het kantongerecht'gelegen had, werd er weer uitgehaald. J. had op de be schermde voetgangersoversteckplaats een zeer onvoorzichtig jongetje aangereden. Het getuigenverhoor bracht evenwel aan het licht, dat verd. zelf ook onvoorzichtig was geweest en deze ontdekking kostte hem na een zeer geanimeerd gesprek met de overzijde van de balie twee maal 20, - of 3 dagen, ten eerste voor het niet stoppen bij de oversteekplaats en tweede voor de aanrijding. V. uit Vlaardingen, die voor het gemak maar niet gekomen was. had moeten te recht staan voor een aanrijding, die hy veroorzaakt had met zün auto op de krui sing van rijksweg 21 en 22. Hy was ech ter zelf helemaal niet nodig, daar zorg den twee getuigen voor. Het werd 40,- og 16 dagen. Rijkswegen zijn lastig, dat on dervond G. N., die met zyn bromfiets op rijksweg 20 terecht gekomen was, geheel onopzettelijk overigens. Hy werd dan ook ontslagen van rechtsvervolging, met de raad toch altijd maar even uit te kijken. Mevr. A. P. uit Schiedam botste bij het afslaan van de Overschieseweg naar de Parallelweg tegen een scooter: 20,- of 8 dagen. J. v. R. stopte niet voor het rode licht, maar even later wel voor de politie; het gevolg was: 25,of 10 dagen voor het doorrijden en nog eens hetzelfde voor het hinderen van de voetgangers. Mevr. T. v. K. uit Vlaardingen werd vrijgesproken. Ze was in aanrijding geko men met èen motorrijder, tne op onver klaarbare wyze op haar afgekomen was. Hij kon het zelf ook niet verklaren, want by was er niet. De getuigenis van de echtgenoot van mevr. K. gaf de doorslag. Tevens weet hy nu dat hij 46 jaar is en geen 44, zoals hy meende. A. J. de V. uit Rotterdam reed tegen een stilstaande auto: 20.of 8 dagen. J. H. E. uit Vlaardingen kreeg een aanrij ding/maar erger was'dat aan zijn wagen enkele kogellagers ontbraken; ƒ50,- of •20 dagen voor het eerste en ƒ20,— of 8 dagen voor het tweede. P. C. de K. reed volgens de beweringen van de beledigde partij laatstgenoemde bijna in de Sehie, toen hij mstig zat te „brommen", Niets wijst er echter op, dat alles inderdaad zo gegaan is, zodat dit val nog eens ter sprake komt. Het licht van de auto van W. was niet in orde- De verbalisant zal het duistere puntje dat aan de zaak zit moeten ophelderen. T, B.. winkelier Uit Schiedam verkocht naar hij meende onschuldige klappcrpistooltjes. Ze vielen echter onder de afdeting vuurwerk en daarvoor had hy geen vergunning. Re kening houdend met de onwetendheid van verd; over het mogelijke gevaar van dit soort speelgoed kwam het hem op 7.50 o£ 3 dagen te staan met verbeurdverkla ring van de nog resterende vuurwapenen. G. M. reed zonder rijbewijs in een vier wielig motorrijtuig. By het rijbewijs, dat ■hij inmiddels heeft, komt nu nog 25,- of 18 dagen. Tenslotte moet nog onderzocht worden of mevr. A. W. uit Schiedam haar doch tertje inderdaad enige tijd de school heeft laten verzuimen omdat het in die periode last van eczeem had. GEM. KENNISGEVING Burgemeester en Wethouders van Schiedam L dat zij. gemachtigd door de Gemeenteraad, aan enige straten in Nieuwland-oost de volgende namen hebben gegeven: a. tussen de Burgemeester Van Haaren- laan en de Mgr. Nolensla an: M. C. M. de Grootstraat; J, C. van Markenstraat; Ch. Th. Storkstraat; b. tussen de Burgemeester van Haaren- laan en de spoorlijn: Klaas Katerstraat (zijstraat van Burge meester van Haaren]aan); Jan Oudegeeststraat (zijstraat van Bur- ge meester van Haarenlaan); Willem Passtoorsstraat (zijstraat van Burgemeester van Haarenlaan); Henri Polakstraat (evenwijdig aan de spoorlijn); II. dat zij, gemachtigd door de Gemeenteraad, aan enige straten Jn Kethel <le volgende namen hebben gegeven: Leeuweriksingci (oostzijde van de Meeuvvensingel); Fazantlaan (verlengde van de Fazant laan); Kievitslaan (verlengde van de Klevits- laan); Koekoekslaan (verlengde van de Koe koekslaan) Vinkenlaan (verlengde van de Dokter Sauerstraat); IH. dat b(j besluit van de Gemeenteraad van 27 «iel I960 de straatnamen Maaskade en Laan ons Genoegen zijn ingetrokken. Schiedam, 2 augustus 19G0- Burgemeester en Wethouders van Schiedam, De Secretaris N. J, POST De Bur gem. H. SABEL, w.B. Van Vorst Schoenmagazijnen vraagt voor haar filiaal te Vlaardingen: Sollicitaties te richten: Liesveld 18, Vlaardingen of na tel. afspraak no. 018983694. Lest best, kart gezegd worden van de laatste avond der vakantie-evenementen van de S.G. de kunstzwemavond der Napa Swim Club in het Sportfondsenbad. Een tot do nok gedulde zaal kon door de heer A. Sluyters worden welkom ge heten, in bet bijzonder wethouder P. Boc- hove, het bestuur der S.G. en de gast vrouwen en heren, der Cnlifornische groep. Overgaande in het Engels heette de heer Sluijters de Amerikaanse consul en leid sters en leider en de deelnemende meisjes welkom, alsmede de meisjes van de Zwenoelub Admiraal dc Ituyier. onder lei ding van de heer J. Armbrust, die aan deze avond medewerkten teneinde de Ame rikaanse gelegenheid te geven met het Nederlandse kunstzwemmen tennis te ma- ken. Na de opmars er. het voorstellen der deelnemers volgde het spelen der volks liederen, waarna de heer R. Zijlstra, se cretaris van de Schiedamae Zwem Club, 2ich in 't byzonder richtte tot de buiten landse gasten en realiseerde hoe de SZC vrij kort na elkaar een Australische zwemploeg, diverse Europese teams en thans de Napa Swin Club als gasten moent ontvangen. Zeer verheugd was hij met de uitnodiging de SZC in Californië te laten uitkomen, maar diverse omstandigheden zullen dit wel niet mogelijk maken. Zowel de Ame rikaanse als de Nederlandse deelnemers werden door hem namens de SZC verrast met een lepeltje met het Schiedamse wa pen. De Amerikaanse meisjes tijdens het nummer Conquest, waarin zö zich onder scheidden door fraaie zwemfiguren en groot uithoudingsvermogen Hierna werd aan het kunstzwemmen be gonnen met een demonstratie van enige kunstzwemfiguren, toegelicnt door de heer Bob Baldwin. De technische uiteenzetting werd vertaald door de heer A. Strubfce, secretaris van de Commissie Kunstzwem men van de KNZB, die' ook de verdere nummers bij de aanwezigen inleidde in kleine hiaten opving cloor de beoordeling van wedstrijden in kunstzwemmen te ver klaren. Het is bijna niet mogelijk alle uitvoerin gen te bespreken. Zowel choreographic als synchronisatie stonden op een hoog peil. Het is duidelijk, dat het internatio naal overleg op kunstzwemgebied, sinds het congres „in 1956 te Rotterdam, de op vattingen over do uitvoering der figuren ten goede is gekomen. Ook over de cos- tumering niets dan lof. Als hoogtepunt in het programma zou den wy willen noemen de .Aquawalzers" door tien, de „Amerlan Folkdance" door vier meisjes, alsmede solo van Karen. „Wals uit het Zwanenmeer". Van-de ZAR kan dit gezegd worden van het alleraardigste ,,Padaut....padam", een Paryse impressie en de uitbeelding van „La Forza del Dëstino", Je nacht.van •het noodlot, beiden gebracht door *vler meisjes, en niet te vergeten, de solo van BIOSCOPEN passage Theater: „Als mijn grote broer dat wist", (B.I.), 2 en 8.15 u<ut. Vanai vrijdag „De roemrijke daden van Danny" '(aJ.). Monopole Theater: donderdag 2, 7 en 9.15uur ,,De dood van een handelsreiasiger" (28 10. Vanaf vrijdag „Jerry hou je roer recht" (a.].> 2. 7 en 9.15 uur. Hetty Balkenende „Bravour". waarbij een grote variatie van oefeningen, gepaard aari souplesse en een bewonderenswaardig uithoudingsvermogen de bewondering al- dwongen. Kay Tanner van de Napa SC oogste vee! succes met haar schoonspringen. Aan het slot vart de avond mochten alle uitvoerende, alsmede leidsters en leiders een welverdiende bloemenhulde in ont- vangst nemen. Eén der Californische meisjes sprak hierna een woord, van dank voor de ont vangst en het aangename verblijf te Schie dam en bood het bestuur van de SZC ter herinnering een voorzittershamer aan, voorzien van aangebrachte inscriptie, die door dc heer A. Sluijters met dank werd aanvaard. De heer Zjjlstra dankte de toeschouwers voor hun aanwezigheid, waarmede dan deze wel zeer succesvolle avond tot het verleden behoorde. In onze zaak KORTE HOOGSTRAAT 15 staan radio en televisie te kust en tc keur Philips TV. ƒ695.— met BOOGAARD ercdiet-service al voor 125.— en 6.95 per week, ook voor uw gezin al die gezellige programma's Dat is een prachtig begin van jarenlang TV-plezier in uw eigen buis. Wacht daarom niet te lang! Kom meteen even langs Boogaard en laat een demonstratie voor u verzorgen. Wij zorgen oc£ voor een perfekte installatie Een hond beet de 3-jarige Ineke W. uit de Mariastraal. Zij kreeg een wondje aan het rechteroog en is in de Dr. Noletstïchting behandeld. Het oog zelf werd niet geraakt. Ook nog een ander meisje is aan de hand gebeten. Het dier is opgespoord en ver blijft nu in het dierenasy! aan de St. Anna Zusterstraat. Een portemonnafc is gestolen van eer» 13-jarLge Oostriuitse vluchteling, toen hij ln het Sportfondsen bad. aan het zwemmen was. De inhoud was 10 DM en een gulden a au kleingeid. BURGERLIJKE STAND Geboren: Alexander H. M. z.v. P. J. Son~ nemans en J. J. A. van den Berg; Martin M, z.v. W. A. Zoomer en E. W. Koc-lmees. Overleden: E. van Leeuwen, 53 jr.; E. E. Vermeulen. 71 jr. wed. van J. Al. van der Meer; M. do Koome, 84 jr. wed van C. van den Hoek. HARINGVISSERIJ Vertrokken: 16 aug. (drijfnet) VL 36, G. Dijkhuizen; 17 aug. (drijfnet) VL 172, J. Goedknegt, Etrawl); VL 85, J. Toet, VL 190, K- Rog, VL 114. F. v. Schoor. Binnengekomen: (trawl), na de verse in Umuiden verkocht te hebben, VL 110, C. Roeleveld. Vertrokken 18 aug.: (trawl) VL 110, C. Roeleveld. HARING VANGSTBERICHTEX VL 97, 17 kantj&s; VL 132, 70 kantjes, nog 20 netten; VL 199. thuisvarend; VL 216, 54 kantjes, nog 35 netten. De rest geen vangst of niet gehoord. Trawlharing groen 105.—, Idem klein 35, Idem groet 51,40-/ 51,60, ijle haring 40,-, makreel ƒ37.- per kantje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1960 | | pagina 1