FW HHy ordertypiste Museum opende expositie Groninger Grafiek 2e Assistent pais»» D Nieuwe verkenning der kunst in Museum AT <T) AAR ANNEEft DE FILMS VAN DEZE WEEK Predikbeurten SW-trainer H. Croon kreeg eervolle taak De Toonkunstconcerten in 1960/61 Hans Croon over Cockïes moeilijkheden Prijzen uitgereikt bij de Schietvereniging FR ASSERS BANKWERKERS JONGENS Nieuwe klanten voor Ui de kunt u niet missen ....geen dag! SPORTSCHOOL VAN GORSEL NIEUWE LESSEN moderne pSoeg-gordijrtstoffen kroes De Kederlandsche Klinknagelfabriek Accountantskantoor te Schiedam werktuigbouwkundig tekenaar hm leerling-tekenaars Schiedamse Toonkunst Muziekschool ASSISTENT gjffBRgag m SEPTEMBER 'I960 ROTTEEDAMSCH NTEITWSBEAD PAGTNA - - Redactie en Hoofdagenlschap; Broerivest 3, tel. 68091 Klachten bezorjring: uitsluitend .11.70,4* Tf£S STEi^SLIJK MUSEUM te Schiedam -U- heefthet nieuwe seizoen geopend met een tentoonstelling van Groninger Gra fiek liit de twintigerjaren, een expositie dus, gewijd, aan het vernieuwende werk van de kunstenaarsgemeenschap „De Ploeg" onder, leiding van Jan "Wiegers. In de Aula had zich slechts een kleine schare belangstellenden verzameld en als gevolg van de lege zaal was Pierre Janssen min der goed te verstaan dan gewoonlijk-Hij begon zijn inleidend woord met een gees tige opmerking over de gewijzigde opstel ling der stoelen.: Deze hangt er mee sa men, dat de Aula thans ook dienst doet als trouwzaal. Het museumbezoek, aldus de heer Janssen, is de laatste tijd in ver band met de trouwlust der Schiedammers enorm toegenomen. De ten-toonstelling, die deze avond geopend werd. is samengesteld door de beer W. A. "L. Beeren, leider van het pren tenkabinet van het Haagse Gemeente Mu seum. die helaas niet aanwezig kon zijn. po expositie geeft een inspirerend beeld van de verrassende activiteit van de Gro ningse Kunstkring met de naam De Ploeg, die omstreeks de twintiger jaren bekend heid verwierf, al was de waardering voor het vernieuwende werk voor later voorbe houden. Een ziekte van Jan Wiegers divong hem tot een verblijf in Da vos. waar hjj kennis maakte mei Ernst Kirchner, fervent vertegen woord iger van het expres sionisme uit: Duitsland, dat vol was van een bachantische leven koorts bruisend van drift, beweging, gevaar en primitivi teit. De Groningers namen er de felle on verdeelde kleuren en de scherpe belijning van. over, maar bezielden het met hun eigen kracht in landschappen, die ren figuren, portretten en naakten. Het was een heel bijzondere bron van artistiek leven, die daar in Groningen werd aangeboord. ,E PLOEG SCHIEP n.I. een hele reeks boeiende originele en vormensterke grafieken, etserl, houtsneden en gravures, indrukwekkend van kwaliteit, die wij nu, veertig jaar later, op hun juiste waardde wéten te schatten. Een van hun vertegen woordigers was H, N. Werkman, die het drukwerk voor De Ploeg leverde, zelf ex pressionistisch schilder, maar tevens lyrisch constructivist en uitgever van The Next Call. Hjj is niet. de hoofdfiguur van dsze werkgemeenschap, maar onmisken baar is de invloed, die van zijn bijzonder originele werk op de moderne grafische kunst is uitgegaan. Hoezeer missen wij een dergelijke kunstenaarsgemeenschap, al dus de heer Janssen, zij heeft het sociale werk gedaan om de kunst te maken tot een sociaal bezit; Want de leden van de Ploeg, de op.deze expositie vertegenwoor digde schilders Wobbe Alkema. Jan Ai- tink, Jbhan Dijkstra, Jan G. Jordens, Jan nes de Vries, Hendrik Werkman, Jan van der Zee en Jan.Wicgers, zij waren allen bezeten door de agressieve wil om de kunst aan de gehele wereld bekend te ma ken. Onder de gouden engeltjes van Her man Hess... staat ook een stoel voor U", Twee gouden engeltjes blazen trompet en fluit op het sierlijk Roeoeo-orgel. dal Her man Hess in 1773 bouwde. Eeuwenlang musiceren zjj nu al onder de blanke koe pel van de aula van het Schiedams Mu seum. Daar. waar eens de lotelingen van Napoleon snch moesten melden voor de tocht naar Rusland, daar, tussen de defti ge zuilen, die zo graag van marmer wil len lijken, maar niet zijn. is deze winter plaats voor U. Aldus begint de oproep voor de nieuwe serie ontmoetingen met kunst' in het Schiedams Museum. Opnieuw kunnen de museum vrienden daar dus luisteren eit kijken naar de kunst. Vier .Verkenningen van kunst" biedi 'J het Schiedams Museum in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap. Vier maandagavonden, waarmee Pierre .Jans sen start op 24 oktober a.s. onder de titei: „Tussen lis en het hete zand", een ver kenning in de oudste kunst van de mens. Op 21 november i960 komt ds. F. R- A. Henkeis uit Heemstede spreken over „Rembrandt, de onvergetelijke", verken ningen in een leven en een levenswerk. Behalve verkenningen van kunst is er ook dit jaar weer ,,De kustgeschiedenïs in vogelvlucht". Pierre Janssen zal proberen In eenvoudige, voor iedereen begrijpelij ke taal de hoofdlijnen van de kunstgeschie denis duidelijk te maken. ZATERDAG 10 SEPTEMBER Viaard.dijk: 4-uur Concert „Crescendo". Musis Sacrum! 3 uur. Soe. Scopolus. Irene: a uur Feestavond Sch.ed. Midoen- standsool. Excelsior: 3 uur Bans- en filmavond Kethei: 8 uur. Concert Leger des Heils. ZONDAG 11 SEPTEMBER Wijkcentrum xieuwUnd: 3 uur RK. Instuif ..Jong Schiedam" Irene; uur Coc. Guillaume. Sportfondsen bad: 2 uur RKZV „Start" zweiïl- wedstryden. BIOSCOPEN'. Passage-Theater: 2 en B.15 uur „Animeermeis je»", t.e.m- woensdag. Monopote Theater: 2, 7 en 9.15 uur, vr—20 „Naar het middelpuntt der aarde" 14 jr. STEDELIJK MUSEUM. Dagelijks: foto's van Joan van der Keuken „Twee werelden"; woensdag en zaterdag ook 's avonds van 7 tot 10 liur. Groninger grafiek, tentoonstelling. MEDISCHE DIENST. In het weekeinde en in de avonduren zijn de volgende artsen te consulteren: J. Mckkenstonn, v. Kuysdaellaan 32b. tel. 840S3, A, Kunze, Nieuwe Haven 113. tel. CiTfiO. G. in 't Veld. w. de Zwijgerlaan 23, .tel. 68549. P. v. Santbrink. M.gr Notenslaan 132, tel. S25SJ. Apotheek, fa. Evers, Lange Haven 81. Wonderlijk is de gedachte, dat dit forse indrukwekkende werk eens te koop is ge weest voor een luttel bedrag. De mooiste etsen, grafieken, en houtsneden kon men voor een paar gulden tot zijn bezit maken. Het was mede door de steun hunner ge meenschap, dat al deze kunstenaars het grote experiment aandurfden, sommige spontaan, anderen aarzelend, maar .gedra gen door de gemeenschappelijke inspira tie: in een kunstenaarsgemeenschap schui len grote mogelijkheden, wanneer zjj het aandurven zich rechtstreeks tot. de ge meenschap te wennen. Dez© Groningers hebben hun werk gemaakt voor de huis kamer. Hun nawerking ziet men. nog in boeken en affiches, die zonder hen nimmer hun huidige expressiviteit zouden hebben verworven. Bij deze inleiding deed de con servator nog de.mededeling, dat er einde november een expositie zal komen van Eindhovens Kunstbezit» illlililliilli Moderne lyncn vertoont de Havcndijk, waar de. nieuwe kerk van de Gerefor meerden haar voltooiing nadert. Men is in deze kerk, die benedendïjks vergader zaaltjes heeft eti daarboven een ruime A NIM EERMEI SJES TJT DUBBEL OPZrCHT kan men d< visie, die Hollywood in de film „Party Girl" (onder de titel „Animeermeisjes" van vrij dag l.m. donderdagmiddag in het Passage Theater) tentoonspreidt op het door gang sters cn dranksmokkelaars geteisterde Chi cago anno 1930, bont noemen. Het kan. slaan op het uitbundig met alle denkbare franje gesierde verhaal, dat een ware staal kaart is van iedere, situatie, die in een gangsterfilm maar kan voorkomen, maar ook op de'kleur, die overdadig en oogver blindend over het brede Cinema-Seopedoek uitgesmeerd met contrasten, waarvan, rood-paars slechts een kleinigheid is.-. Om misverstanden te voorkomen, zij direct ver meld, dat „Party Girl" geen documentair beeld van dit Chicago wil geven ais ,A1 Capone'Y of een parodistisch als „Same like-it hot", maar dat het hier een preten tieloze mengeling van gangster- en show film betreft, waarvan het hoogstens enige verbaring kan wekken, dat een regisseur als Nicholas Ray hiermee zijn. moeizaam verworven, reputatie op bet spel zet. Het gangster-aandeel is in handen van Lee J. Cobb, die met het temperament van •zijn vader Karamazof en de uitschieters ran zijn jurylid in „Twelve angry Men" ïïjco Angelo uitbeeldt, koning van de on derwereld, Robert Taylor, zijn gladde po kerface van „Camille" verkreukeld tot een bijna grimmig masker, is zijn kreupele ad vocaat, bij extra kwade zaken nog kreupe- ler dan hen in werkelijkheid is om de jury mild te stemmen. Keeds teleurgesteld in de liefdé,' 'Is bjj toch niet immuun voor de hcès vari een cabaretzangeres, de zeer lenige Cyd Oharisse, die een wat origineler choreografie ih haar dansscènes wel ver diend had (in „Band Wagon" vormde zjj met Fred Asiaire een uitstekend paar en in „Silk Stockings" was zij, hoewel geen Gar- bo, toch een goed acterende Ninotchka), Zij tracht hem op de' rechte weg te brengen, waar hij wel oren voor heeft; niet echter zijn baas, voer wie de advocaat, die alles van zijn zaakjes afweet, onmisbaar is. Wan neer bet meisje slachtoffer dreigt 4e wor den van zijn weigering verder mee te wer ken, zwicht hij en gaat hij door met zijn geraffineerde verdediging van misdadigers. Totdat hij gearresteerd wordt, verdacht van omkoperij van een jurylid en na lang zwij gen, alles vertelt wat hij van Rico Angelo weet. Men laat hem vrij en hij zoekt met moedwil de bende op om de gangsters uit bun tent te lokken en de politie baar slag te laten slaan. Het meisje raakt echter in handen, van. de snoodaard, die haar met zoutzuur dreigt te verminken, als de advo caat zijn bekentenis niet intrekt. Vóör het, zover komt, grijpt het wettig gezag in. en is de happy ending daar. MIDDELPUNT DER AARDE T^EN KNIESOOR, wie zich niet zou ver- maken bij dit vrolijke spektakelstuk, dat zo om en nabij is gebaseerd op één ZONDAG 11 SEPTEMBER. N'ed. Pret. Bond 10.30 uur mej. da- E, M. F. van Mervennée en ds.-J, B. Schou- tvink. .Hervormde Gemeente, Grote Kerk 10 uur ds. A. Hoffman, 5. uur ds. J. D. Smids; Bethclkerk 10 uur ds. Th. G. Vollebregt, Rotterdam, 3 uur ds. J. E. L. Brummel- kamp, Kethei; Opstandingskerk 10 uur ds. J. D. Smids, 7 uur ds. S. G. van der Haagen en ds. J. L. Brummelkamp (oecume nische dienst); Vredéskerk 9 en 10.45 uur J. Gras, 7 uur ds. M. J. C, Visser, Rot terdam (Open Deur-dienst); Kethei 9 uur Jeugdkerk, heer Van Velsen (in de zaal), 10 uur ds. Brummelkamp (H. A.), 7 uur ds. Jansen <H. AJ. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, Belhel- kerk 10 uur ds. Th. G. Vollebregt, Rotter dam, Irene 4 uur ds. ,J. van der Velden, Dordrecht. Gereformeerde Kerk, Oosterkerk 10 uur ds, K. J. Schaafsma van Rotterdam, 5 uur ds. J. Nawijn; Julianakerk 9.30 uur ds. J. Nawijn, 5. uur ds. J. Couvéc; .Kethei „De Ark" 9.30 uur ds. J. Couvée, 2.30- uur ds. K. J. Schaafsma; Kantine, Burg. Honner- lage Gretelaan 159, 8.30 uur dr. A. Troost van Botterdam, 5 uur dr. A. Troost. Oud-Gereformeerde Gem., Geref. Jeugd huis, Lange Haven 97, 3D en 3 uur ds. F. Luijtjes. Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, 10 uur Hoogmis. Baptistengemeente, Lange Haven 59, 10 uur ds.. R. Reiling. Herst. Apost. Genootschap, Stadhouders laan. 9.30 en 4 uur dienst. Evang. Luth. Gemeente 10 uur ds. S. G. d. Haagen. Jehova'* Getuigen. Volksgebouw, 6 uur wachttorenstudie. Gereformeerde Kerk art, 31 9.30 eo 4.30 uur ds. C. Vonk. 'van Jules Verne's -ontelbare, maar niet meest gelezen fantasieën, waarin een spe leoloog, en gevolg naar het middelpunt van onze aarde speuren. Het beetje ernst, dat -de speelse Fransman toch in zijn weten schappelijk vaak verantwoorde „science fiction" nog aan de dag legt, is uitgeban nen; dat houdt ook in: spielerei met leiter- lijk alles, met doden, met weduwen, met. monsters, met natuurrampen, en, zorgvul dig gedoseerd, zelfs een.' liedje van Pat Boon himself, mitsgaders een Schotse trye honderden kilometers onder het aardopper vlak in een gigantisch paddestoelen woud. Onder -de grond hebben de défcorbouwers en trukeurs hun hart kunnen iophalen aan Ma~ buse-melkwouden, aan trieste druipsteen- en stralende stalakieten-formaties, aan reu zen-salamanders en -kameleons, er zijn le gio echo- en knaleffecten, kortom Henry Levin heeft eer van zijn regïewerk. In Monopole tot en met zondag. MARTELING VAN DE NACHT TN HET HOGE noorden van Canada is nog een bosrijk gebied, waar de mo derne pionier voor zich en zijn gezin een bestaan tracht té scheppen in de landbouw. Wat daar allemaal gebeurt vertelt John Mantley in zijn thans verfilmde roman „Woman Obsessed" („De Marteling van de Nacht"). Het is het verhaal van Mary en Robbie Sharron, die bij een bosbrand man en vader verliezen. De harde arbeid noopt Mary via een advertentie hulp in te roepen, evenwel' zonderresultaat. Onverwachts komt er hulp in de persoon van de nogal stuggc en weinig spraakzame Fred Carter, die na verloop van tijd het vertrouwen van moeder en zoon rve&t te winnen. Het hu welijk, dat volgt, is het begin van een ver wijdering tussen Robbie en Fred, vooral omdat de manier, waarop hij do jongen wat harder wil maken, nogal drastisch is. Het partij trekken voor Robbie heeft als resul taat dat Mary Fred gaat haten. De jaloezie en bitterheid die dan heerst wordt in de film heel menselijk getekend en vrijwel zonder overdrijving. Na een hevig nood weer is er inmiddels zoveel gebeurd, dat er wel meer begrip voor elkander moest komen, waarbij ook Robbie (aardig ge speeld door Dennis Holmes) van jaloezie genezen wordt. Tragiek en sentiment zijn de factoren die in dergelijke verhalen en in al te ruime mate aamvezig zijn, maar hier heeft regisseur Henry Hathaway deze binnen de perken kunnen houden, een en ander met de bekwame medewerking van Susan Haywerd als Mary cn Stephen Boyd als Fred. In Monopole van maandag tot en met woensdag. kerkzaak thans bezig het glas aan te bren gen tussen de bakstenen kolommen. De wand .vertoont over het gehele front ge zien, een. reeks oplopende lijnen van ge kleurd glas. DE BEDREIGDE WONINGEN AAN DE PARALLELWEG Onze publicatie over de toestand yan de Parallelweg geeft het college van B. en W. aanleiding zich met de volgende mede deling tot de gemeenteraadsleden te wenden. Daar blijkens berichten jn de pers ver ontrusting dreigt te ontstaan wegens de toestand van enige woningen aan de Pa rallelweg menen wij goed te doen de raad mede te delen, dat de nodige veiligheids-? maatregelen tijdig zijn genomen, zodat voor ongerustheid geen reden bestaat. Deze maatregelen betroffen niet alie.cn het aanbrengen van de nodige stempels,, doch ook een geregelde controle door de technische ambtenaren, zodat intussen ge legenheid bestaat te onderzoeken welke definitieve oplossing moet worden gekozen. Het laat zich namelijk aanzien, dat niet volstaan zal kunnen worden met de voor zieningen, waprtoe de raad op ons voor stel in. de vergadering van 27 mei j.l. heeft besloten. Daarom zijn deze voorzie ningen dan ook niet getroffen, doeh is het advies van „Grondmechanica" te Delft gevraagd; dit wordt thans spoedig ver wacht, zodat alsdan een liader definitief voorstel zal kunnen worden gedaan, HARGA-TEKKEIN A KOMT VOLLEDIG AAN H.D.V.S. Nu Hermes-DVS van de Damlaan naar het sport veld en complex in Sportpark „Har- ga" is verhuisd, heeft deze vereniging ter rein A. dal als hoofdterrein dienst zal doeh, volledig nodig. De sportraad stelt thans voor, het terrein rechtstreeks aan genoem de vereniging te verhuren, waardoor zij in totaal de beschikking krijgt over vijf velden. Zoals bekend is tot nu toe het beheer over dit terrein toevertrouwd aan de Sportraad, omdat het, evenals terrein B, bij meer dan een vereniging in gebruik was. Zo was terrein A ook in gebruik bij SVV Ursus. De raad zal hierover in zijn eerstvolgende vergadering beslissen. Oefenmeester Hans Croon van SVV heeft de eervolle opdracht gekregen voorlopig de bekende Nederlandse voetbaioefenmeester, de heer Kaufman, te vervangen als docent bij het Centraal Instituut Opleiding Sport leiders (CIOS). De heer Kaufman kan nl. wegens ziekte deze werkzaamheden voor lopig niet waarnemen. Aan de heer Croon dus de taak bij dit belangrijke Nederlandse sportopïeidingsinstituut de a.s. voetbaltrai ners op ie leiden, in techniek en taktiek. De Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, afdeling Schiedam heeft het programma voor het aanstaande seizoen als volgt samengesteld: 13 oktober 19G0: het Rotterdams Philhar- monisch Oreksfc dirigent: Eduard Flipse. Uit te voeren o.a. de 4e syphonie van Mahler, sopraansoliste nog onbekend. 17 november I960: het K. Ph. O. onder leiding van de gastdirigent Fritz Rieger, solisten Thomas Lorand en Erzsebet Hor- vay, altviool en viool. 13 januari 1961: het Utrechts Stedelijk Orkest, dirigent Paul Hupperts, solist Ge- rad Hengeveld, piano, '2e pianoconcert. Beethoven). Tijdens eer» dezer dagen gehouden club avond van SW heeft de trainer Hans Croon een uiteenzetting gegeven, van wat hij ziet als oorzaak van de moeilijkheden waarmee onze stadgenote Cock ie Gaste laars te kampen heeft gehad by de Olym pische Spelen. Deze zijn, dat zü heeft moeten oefenen in een 25-mcter haan, omdat een 50-meter baan nu eenmaal ont breekt en een 25-meter baan is geen goe de accommodatie voor een zwemster om topprestaties te leveren. Zo is het, aldus de heer Croon, ook bij de voetballers gesteld. Duitsland, Enge land en nog vele andere landen beschik ken over sport hogescholen en een grote kring van deskundige oefenmeesters. Wy in Nederland kennen dat niet. maar heb ben slechts een CIOS, waar wij met be trekkelijk bekrompen middelen moeten werken. De heer Croon vraagt een ieder daadwerkelijk méde te werken aan de voetbalopleiding van onze jeugd. Zelf heeft hij daar het goede voorbeeld reeds voor gegeven, door spelers die aanleg hebben, in hei trainingsschema op te ne men en voor de ABC junioren en pupillen voortaan tweemaal per \veek te oefenen. Van de oudere leden verwacht de trainer, dat zjj zich met de jeugd bezighouden door met hen clubavonden to beleggen en ze op andere wijze binding te geven aan hun vrienden en aan hun. club. 16 februari 1961: Het R.PJi.0., onder lei ding van de gastdirigent Jean Martinon, solist Desmond Bradley, viool. 20 april 1961: Het R.Ph.O. dirigent Eduard Flipse, solist Naum Sluszny, piano. Alle concerten zullen gegeven worden in het Passage-Theater te Schiedam. Fritz Rieger is de dirigent van de Mün- chener Philharmonic. Jean Martinon, die al eens te Schiedam dirigeerde, heeft alle Parijse orkesten gedirigeerd. Hij uferd in 1950 benoemd tot Generatmusikdircktor te DiiSSeldorf. De schietvereniging Schiedam komt aar dig op dreef. Er zijn sinds de oprichting enkele wedstrijden gehouden. De daarbij behaalde prijzen zijn op woensdag op de clubavond uitgereikt door voorzitter G. Rosman. Er is geschoten in drie klassen. No. 1 ln klasse 1 werd E. de Brabander, die daarmede verènigingskam pioen is ge worden. No 1 in klasse 2 werd H. J. A. ten Brink. No 1 in klasse 3 werd M. van Eijk. Gepromoveerd naar klasse 1 is J. Voorend. Voor de pun ten wedstrijd waren de schut ters eveneens in drie klassen ingedeeld; Klasse 1: Ie prijs S. Romeijn; 2e prijs A. Ton; 3e prijs L. v. d. Brugge; Klasse 2: le prijs G. Rosman; 2e prijs W. Dekker; 3e pr. H, J. A. ten Brink; Klasse 3: le pr. M. van Eijk; 2c pr. J. W. Dullaard; 3e pr. H. Dijk stra. In - dc laatstelijk gehouden ledenverga dering werd het definitieve bestuur geko zen. Het bestaat thans uit de heren: G. Ros- man, voorzitter; P. J. Drenth, secretaris; K. J. v. Hardingsveld, penningmeester; Chr. J. Breur en P. Kul ik. OOK AQUA-FAUNA BIJEEN Ook A qua-Fauna komt bijeen voor zijn eerste vergadering in dit seizoen cn wel in ïrene op maandag )2 september, aanvang 8 uur. Op het programma staat een lezing met kleurendia's door de heer H. O. Purn- hagen over „Echo der stilte". Wij hebben op onze fabriek te Ylaardingen voor enkele ervaren Tevens kunnen nog enkele worden geplaatst. Persoonlijke aanmelding dagelijks van 9-4 uur bfj: VAN BERKEL'S PATENT CONSTRUCTiEMAATSCHAPPIJ N.Y., INDUSTRIEWEG 15, VLMMHNSEN. Overal zijn er mensen, die Uw klant zouden zijn.... als zij U kenden. Wan neer U bijvoorbeeld schoonheidsmiddelen ver hoopt. of speelgoederen, of, colberts weten dan al degenen, die zoiets nodig hebben, dat U die voortreffelijk kunt leve ren?^. zegt nee? Maar dan* mist U vele, vele kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te be reiken. Uw advertentie in de dag bladen, die doet het 'm I Daarmee laat U 'van U horen, daarmee brengt U nieuwe'klanten in bewe ging. De ervaring heeft geleerd dat in dit land dagblad advertenties worden ge speld, dat zo tienduizen den, ja honderdduizenden tot de koopdaad brengen. Maak daar goed gebruik van VLAAKDLVGEN Kethelweg 100 Telefoon 6900—4867 Jlu Jilsy - Judo - Jeugdjudo Conditietraining Voor dnmes en heren. Wij hebben een speciaal systeem on tv.'or pen. voor DAiMES ZELFVERDEDIGING IEDEREEN kan er aan mee doen. omdat wij zeer eenvoudig beginnen en naar aard en aanleg de oefenstof langzaam of vlug opvoeren. met „ploeg-garantle" vindt TJ hij broersvest S4-65 - telefoon 61M» te Schiedam, vraagt voor spoedige indiensttreding Leeftijd ca. 17 jaar, in het bezit van diploma typen. Brieven met uitvoerige inlichtingen 'te richten, aan Afd. Personeelszaken, Noordvestsïngel 121^ vraagt (mnl.) voor adm., controle, buitendienst, leeftijd 20-25 jaar. Brieven onder no. C 2191 aan het bur. Broers» vest 3, Schiedam. Ons bedrijf te Vlaardingen vraagt voor c'e tekenkamer een Leeftijd omstreeks 25 jaar. Tevens kunnen geplaatst worden enkele Leeftijd omstreeks 20 jaar. Sollicitatiebrieven met vermelding van-leeftijd, opleiding cn ervaring te richten aan; MIJ. VAN BERKEL'S PATENT N.V., J Afdeling PerjoneeBxaken, Postbus <018, Rotterdim-7, Kapsalon Hel ene brengt U de betere baarverzorging. jSiruomyeï'ttianeni •- f 5.-—. Stroomloos voor etX nasi f 7,50 compleet, alles Inbe grepen. Gratis balen en brengen per aulo. Ken gul den reductie op vertour van deze ad venen Ue, KAPSALON liKLBNB, Lang-c Haven 103 Telefoon 6968» Inschrijving dagelijks van 95 uur, voor de nieuwe fcla»« son seizoen I960—196L A.V.M.O. voor kinderen van 7 t/m, 32 jaar. Volksmuziekschool-onderwijs) PRIVE-LESSEN - Viool - Cello - Piano - Guitaar Mandoline - Blokfluit - Dwarsfluit - Klarinet - Trompet - Zang - Harmonium, etc. etc. BALLETKLASöE voor kinderen (vanaf 6 jaar) en voor volwassenen, KINDERRITMIEK 5—6 jaar. Op de afdeling Boekhouding van ons bedrijf te Vlaardingen zoeken wij een Leeftijd omstreeks 24 jaar. Het Practijkdiploma Boekhouden Is vereist. Sollicitatiebrieven te richten onder letters EF aam MAATSCHAPPIJ VAN BERKEL'S PATENT N.V-, AFDELING PERSONEELSZAKEN. POSTBUS 6018 - ROTTEROAM-7. Persoonlijke aanmelding bij; VAN BERKEL'S PATENT CONSTRUCTIEMAATSCHAPPIJ N.Y, INDUSTRIEWEG IS - VLAARDINGEN

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1960 | | pagina 1