PW B. en W. geven toelichting o verhouding tot het Rijk de financiële Weldra Stadhuisplaoneo gepubliceerd Grote feestavond voor Bottelo-personeel Eerste districtskampioen is thans bekend net meisje Enorme belangstelling bij hel diploma-zwemmen Ingewikkelde materie verschaft veel hoofdbreken Klaproosweek begint op 7 november AT <0 AAR, ANIMEER. Burgerlijke Stand Uit het politierapport Niet minder dan 159 kandidaten Wordt een beroepsbrandiveer onvermijdelijk? Kelltels ouden van dagen vierden feest I DE NIEUWSBLAD j j MODE-ADVISEUSE BILJARTEN MIES VAN R0SSUM MAANDAG 1 NOVEMBER 1980 ROTTEHDXMSCH ïnCTTWSBUgj? PAGIN, rrt.*' Klachten bezorging: uitsluitend 11.7(1,4/!. Redactie en Hoofdagentsciiap: Broersvest 3, teL 68091 In de algemene beschouwingen naar aanleiding van de begroüng-1951 wordt algemeen waardering uitgesproken voor het vele en accurate werk dat is verricht om de begroting voor 1961 samen te stellen en. voor het door het college in het afgelopen jaar gevoerde beleid, In deze dank aan het college wil men ook de ambtenaren van de verschillende diensten betrekken, temeer nu deze vaak sterk onderbezet zijn. Ten aanzien van de financiële verhouding tussen rijk en gemeente wordt het volgende gevraagd en op gemerkt. De geleidebrief is over het algemeen overzichtelijk, maar in de geleidebrief van de begroting i960 werd medegedeeld, dat het in april 2959 ingediende ontwerp van wet in verschillende opzichten afwijkt van het voorstel-Oud, maar aan het ontwerp zelf werden geen beschouwingen gewijd. Ook nu wordt geen overzicht gegeven van de voornaamste bepalingen van de wet, maar in hoofdzaak alleen enkele conclusies getrokken. Medegedeeld wordt, dat de wet slechts herverdeling onder de gemeenten van de onveranderde inkomsten brengt. Niet duidelijk is. waarom het gewijzigde ontwerp voor de totaliteit der gemeenten slechter Is dan het ongewijzigde Verder wordt betreurd, dat de nieuwe regeling inzake de financiële verhouding rijk/gemeente nog steeds geen vaste vormen heeft aangenomen. Het is bepaald ongunstig te noemen, dat het gewijzigd ontwerp van wet de inkomsten van het fonds niet verhoogt, maar dat er slechts sprake is van een herverdeling onder de gemeenten. B. en W. antwoorden hierop het volgende: Zowel volgens het voorstel-Oud als vol gens het regeringsvoorstel zulten, de ge meenten bijdragen ontvangen in de kosten van het l.o., v,gj.oM u.l.o. en buitengewoon l.o. alsmede in de ten. laste der gemeenten blijvende kosten van het nijverheidsonder wijs. Ben afzonderlijke uitkering teraake van de ondersteuning van armlastigen komt in het regeringsontwerp niet meer voor. Be ondersteuningskosten komen in aan merking bij de berekening van dealgemene Uitkering. De commissie-Oud rekende er op, dat krachtens een afzonderlijke regeling een rijksbijdrage in de kosten van de krank zinnigenverpleging en in die van het onder houd van bepaalde wegen zou worden ge geven. De eerste is nu opgenomen in de alge mene uitkering; over de laatste wordt niet meer gesproken. Vervolgens wordt door Van 7 tot en met 13 november is dit jaar de klaproosweek. Op 12 november wordt met bussen gecollecteerd en zullen weer „klaprozen" worden verkocht. De opbrengst is, zoals bekend, bestemd voor het Nederlands Oorlogsgraven Comité. Slechts een flink aantal collectanten kan de collecte doen slagen. Wie helpt? Helpt u nu deze keer ook? Lijsten zjjn vanaf heden af te halen bij de heer P. Collignon, St. Llduinastraat 70, De bussen kunnen tussen 18.30 en 21.30 uur vrijdag 11 november worden gehaald, In Kethel kan men zich melden bij de heer IJsseistein, Spaarbank Anno 1820, Populierenlaan. Wie helpt? Tafeltennis EEN ZWAK NOAD LIJDT ZWAKE NEDERLAAG Zaterdag is NOAD naar Den Haag ge togen om DDC 3 te ontmoeten. Onze stad genoten hebhen daar de grootste neder laag gekregen, die in een tafeltenniswed strijd maar mogelijk is, n.l. 10—0. Alleen Wim de Raay wist in een party een derde game af te dwingen. Overigens werden alle partijen in twee games verloren. Er waren zelfs partyen bh*, dat men amper tien punten tegen kon scoren in één game. Het Noadteam bestaande uit Wim de Raay Herman v. d. Poort en invaller Hans Dronkers hadden niet de kunde om de met sandwichrubber spelende Hagenaars ook maar enigermate partij te Dieden. Zelfs de service ballen van de tegenstanders leverden hun de grootste moeilijkheden op en men was nauwelijks in staat deze goed terug te geven. De DDCers wisten een service te geven met zoveel effect dat deze bijna altijd punten op leverde. Noad leed dus een grote nederlaag. Voor a.s. zaterdag is Noad vrij xnaar men heeft gevraagd of men toch de thuiswedstrijd tegen Germinal kan spelen omdat de week daarop de Beurs is bezet vanwege wan- delmarsen. Prijswinnaars van ons vorig Hogeschool Puzzelrama De prijzen voor de inzending van. de goede oplossing van cms vorig Puzzelrama-Crypto- gfam gaan ditmaal naar: A. Valk, Burg. v, Haarenlaan. 608, Schie dam 10,—); S. C. Pouwe—Provily, Taanderstrfiat 39, Rotterdam 5.—); X H. Don, Beatrijsstraat 79a, Rotterd.am-3 5.—). De prjjzen zullen worden toegezonden. B. en W. uiteengezet op welk een gecom pliceerde wijze de alg. uitkering wordt berekend. Nog steeds bestaat de subjectieve aan vulling, als de gemeente gedurende drie jaar een afzonderlijke aanvullende bijdrage heeft genoten omdat haar algemene mid delen aanmerkelijk te kort schoten. In het ontwerp-Oud wordt uitdrukkelijk de mogelijkheid van invoering van een woonplaatsbelasting opgenomen. MAANDAG 7 NOVEMBER Wijkcentrum; 8 uur Blauwe NV: Lezing door de heer J, Schuitvoerder. Irene: 3 uur Practiache Hulp Groesbeek: Fro- pagan da-avond Irene: 8 uur Aqua Fauna: bijeenkomst. Irene: 8 uur Tropica: bijeenkomst. DINSDAG 8 NOVEMBER Chr. Soc. Belangen: 8 uur Ned, Bond v, Oud- stnjders: contactavond. De Kroon: v.m, lü.3o uur: Ned. Ver. v. Huis vrouwen, köfïieuurtje. Volksgebouw: 8 uur schied, vrouwenkoor, concert. Irene; uur Bromiletscursus. BIOSCOPEN: Passage Theater; dagelijks 2 en 8.15 uur: Ko lonel Hyde contra Scotland Yard, 18 Jr, Monopole Theater; dagelijks 2 uur; Comanche Todd, de blanke Indiaan. 14 jr; avondvoor stellingen 7 en 945 uur: In love and war, 18 jr. STEDELIJK MÜSEE&I. Tijdelijk gesloten MEDISCHE DIENST Apotheek: Backer. St. Llduinastraat 58. 8 november Afnemende maan Zon op 7.41 uur. onder n.Oö uur Maan op 21.00 uur, onder 12.02 uur WAARDEVOLLE CEF A-FILM TROK WEINIG KIJKERS De filmvoorstelling van de Cefa In ge bouw Irene trok zaterdagavond niet zoveel publiek als de vorige maal, al mag het een verheugend verschijnsel worden ge noemd, dat er op elke Cefa-avond een flink aantal jongelui aanwezig is. Overi gens was de hoofdfilm de moeite waard. De thuisblijvers hebben veel gemist. The Winslow" Boy, in het Nederlands ,,Op dat Recht geschiede", is een typisch-En- gels verhaal, waarin de waarde der de mocratie wordt gemeten naar de maat staven van menselijkheid en recht. De Magna Charta vormt hierbij 't historisch- ethisch stramien, waarop dit aandoenlijke verhaal is geborduurd. Voorzover de die pere achtergrond van deze menselijke fa miliegeschiedenis. De jonge zeekadet Ronnie Winslow wordt plotseling door de Royal Navy ont slagen. Hij zou een postwissel van vijf shiiiig hebben gestollen. Een luttel bedrag. Maar de Royal Navy moet op dit punt streng rijn. Ronny -vertelt in een gesprek onder vier ogen aan zijn vader onschuldig te zijn. De vader gelooft zijn zoon onvoor waardelijk en besluit rechtsherstel voor z\jn kind te zoeken. Hiermede begint de ongelijke strijd van de kleine man tegen de machtige bureaucratie van de Royal Navy. Heel even raakt hfj verstrikt in het dichte web van ambtenary. Men houdt hem voor, dat de koning onschendbaar is. Op, het eenmaal gevallen besluit kan niet terug worden gekomen. Nu krygt het dra ma een specifiek Engelse wending. In de Times verschijnt een ingezonden stuk. De zaak komt zelfs in hel parlement. Na een briljante rede van Sir Robert Morton wordt de motie aangenomen die vader Winslow het recht geeft tegen de torenhoge Admi raliteit te procederen. Daarmee verdwijnt het spaargeld van de heer Winslow ais sneeuw voor de zon. Door het rumoer van de pers wordt de deftige verloving van. de dochter Catherine verbroken en de oudste zoon Dickie moet zijn studie afbreken en geld gaan verdienen. Doch het gezin houdt do stand om recht te verkrijgen voor de jongste 2oon. Ten slotte slaagt Sir Robert erin, na zelf de verdediging van zijn cliënt op zich genomen te hebben, in een span nende rechtszitting Ronny Winslow van alle blaam te zuiveren. Geboren; Jeroen C. P. z.v. G. L- Engelaer en J- J. M, Derksen; Adrians H. d.v. D Vreeswijk en M. A. F,, van Wijnen; Johnny J. J. z.v. G. J. van Schendelen en M. E. Heinsbraek. Ondertrouwd: J. H- Chabot, 30 jr. en J- Ch. A. Malkus, 23 jr. Overleden: C. den Duik, 90 jr. wed van G. Jaarsma; M. van der Graaff, 69 jr., wed. van J. Roelofs- De regering volstaat echter voorlopig met in de memorie van antwoord, de wenselijk heid van verruiming van het gemeentelijke belastinggebied te onderstrepen. De regering stelt zich niet op het stand punt, dat de totaliteit der gemeenten, meer middelen moet ontvangen, maar volstaat met een herverdeling. De opmerking, dat niet duidelijk is, dat het gewijzigde ontwerp voor de totaliteit der gemeenten slechter is, is Inderdaad juist Op dit punt wekt de geleidebrief nX een misverstand. Bedoeld is niet voor alle gemeenten, maar slechts slechter voor onze eigen gemeente Schiedam. Wanneer een gemeente door de invoering van de nieuwe wet een voordeel geniet, komt dit voordeel niet ineens aan die ge meente ten goede. Waarschijnlijk beducht, dat die gemeente, door haar plotselinge weelde bedwelmd, zich aan onverantwoorde uitgaven zou overgeven, heeft de regering voor een geleidelijke aanpassing gezorgd. Tn het eerste jaar van de werking der wet wordt op het voordeel 4/5 gekort, in het tweede jaar 3/5 en2. Door de verschuiving van de datum van inwerkingtreding der wet naar één jaar later wordt de korting voor 1962 dus 1/5 groter. NOG DIT JAAR EEN WET i.z. STREEKBESTÜUR In de memorie van toelichting op de Rijksbegroting 1961 aldus 'antwoorden B. en W. op een desbetreffende vraag, heeft de minister van Binnenlandse Zaken het volgende over „agglomeraties" medege deeld; Het vraagstuk van de Rotterdamse agglomeratie is in het afgelopen zittings jaar nader tot een oplossing gebracht door het rapport van de commissie Nieuwe Wa terweg. Het verheugt hem, dat dit rapport door de betrokken, gemeentebesturen gun stig is ontvangen. Op zijn verzoek heeft de genoemde commissie hem nader advies uitgebracht naar aanleiding van de door de gemeentebesturen met betrekking tot hei rapport en het daarbij gevoegde voor ontwerp gemaakte opmerkingen en naar voren gebrachte bezwaren. Met inachtne ming van dit nader advies en van net ad vies van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bereidt hij terzake een wetsont werp voor. Hij verwacht dat dit ontwerp in het thans aangevangen zittingsjaar de Kamer zal bereiken. Een aanrijding had zaterdag omstreeks half negen plaats op de B. K. laan—hoek Aleidastraat De De heer H. J. de J. be stuurder van een vrachtauto uit Rotterdam verleende geen voorrang aan de bromfiets- rijder D. C. M. uit Rotterdam. De bromfiets werd ernstig beschadigd en Ml klaagde over pijn aan zijn rechterbeen. Nog een aanrijding geschiedde zondag om tien voor vijf op de Broersvest hoek Singel tussen een motor bestuurd door K. K, constructiewerker uit Vlaardingen en 'el bromfiets bestuurd door de 25-jarige Peter Kroep, los werkman. Laatstgenoem de verleende geen voorrang. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd, de brom fietsrijder Kroep werd door een ambu lancewagen overgebracht naar het Gem. Ziekenhuis met een schedelbasisfractuur. Met xyn scooter geslipt is in de nacht van zaterdag op zondag op de Rotterdamse- dfjk de arts M. des P. uit Rotterdam, als gevolg van een oliespcor op de weg. Een toevallig passerende personenauto bracht hem naar de Dr. Noletstichting, waar men constateerde, dat de arts een sleutelbeen had gebroken. Achthonderd gulden zijn gestolen uit een niet afgesloten lade. in de salon van de Noorse tanker „S void er" die bij de Nieuwe Waterweg ligt Het bedrag bestond uit Nederlandse bankbiljetten, van honderd gulden en minder. Een brandje ontstond omstreeks half één zondagmiddag in een schuurtje Oostsingel 116, waar de plaatwerker P. J. H. met een benzinebrander ijzeren platen stond droog te branden. Op een gegeven moment zette hij de brander op een bank om de platen te verzetten. Hij stootte de brander om en de benzine vatte vlam. Een regenjas, gor dijnen, het dekkleed en de verf raakten in brand. De schade bedraagt 150 en wordt door verzekering gedekt. P. J. H, slaagde er zelf in de brand weer te blussen. De beste propaganda voor het zwem men blijkt een afzwemfeest te zijn. Het afzwemfeest dat zaterdagavond in het Sportfondsenbad plaats vond, mocht zich in zulk een belangstelling verheugen dat organisatoren van zwemwedstrijden met topfiguren er jaloers op zouden zijn. Zwemzaal en tribune waren tot d.e laatste plaats bezet en velen moesten met een staanplaats tevreden zijn. Klokslag half acht opende de directeur van het Sport fondsenbad, de heer F. A. Putto, de avond met een kort woord van welkom. Ook nu wees hil' ap het nut van het Mr. Bieren- broodspotfonds, dat reeds zo vele malen gelden beschikbaar heeft gesteld voor training en uitzending van de Nederlandse topzwemsters en polospelers. Tevens her innerde hij aan het gesprek, dat tox. B. enige weken geleden met de pers heeft gevoerd en 's avonds voor de televisie heeft toegelicht, over het scheppen van ruimere trainlngsmogelijkheden voor de sportzwemmers. Voor iedereen is het mo gelijk dit streven te steunen door het aan kopen van de diploma-tegels. Hierna werd aangevangen met dlplo- zwemmen voor diploma 1, de zwemproef. Niet minder dan 159 candidaten waren op gekomen. Helaas moesten 7 hunner wor den afgewezen. Zoals altijd waren voor diploma 2 minder gegadigden. Waarom voor dit diploma C ge oef end zwemmer) minder belangstelling moet bestaan, is ook voor de ingewijden een raadsel. Het ge kleed zwemmen raag toch geen beletsel zijn. Gekleed in het water terecht komen is altijd mogelijk. Drie serie's, totaal 67 candidaten, toonden hun krachten, een candidate moest worden afgewezen. Aquarianten naar Amstelbron Woens dag 9 november a.s. vergadert de Schie dam, se Aquariumvereniging „Natuurgenot in huis" in de benedenzaal van de Amstel bron. Aanvang 8 uur. Het programma vermeldde nog fa dryven door 10 dames van de ver. ton Ejjenoord, afd, zwemmen en ki zwemmen door de dames; Tinte Arnhem, Marjo- Manintveld, Annet heyden en Toos IJzendoorn, allen lid W/F. Herman Bouman, Kees van R&v met vakantie ln Nederland en I Keyzer toonden een nummertje kom springen. Dit altijd spectaculaire sch( spel werd ditmaal een groot extra s tacle. Herman die steeds zjjn en maakt door via een takel een luchtrel maken en vervolgens in het water te j fen, kreeg ditmaal gezelschap van een instructeurs, die door het niet loslaten het touw eveneens omhoog werd get ken en naast Herman in de lucht b hangen. Zijn reactie hierop was zo adr dat vele toeschouwers gedacht zullen 1 ben, dat een en ander er by behöoi De lachspieren kwamen bö het optce van dit drietal beslist los. Een waterpolo-wcdstrUd tussen I (Delft) en RFC CRyswyk) aan het van de avond, eindigde, ondanks het t housiaste spel van RPC, in een 5—2 os winning voor DZV. In zijn slotwoord dankte de heer Pt alle medewerkenden en wel speciaal i personeel, dat bij avonden als deze, zeer moeilijke taak heeft te vervullen. I een en ander grondig was voorbereid r ge blijken uit het feit dat het gepiar tijd schema tot op de laatste iginuut handhaafd kon worden. Hier riet men de verschillende stadia van een dulksprong. Dit en nog veel meer moois kon men genieten tydens het diplomazwemmen in het Sportfondsenbad. Van het Architectenbureau Kraaijvan- ger zijn tekeningen en een maquette In zake het nieuwe stadhuis. De plannen zul len binnenkort worden gepubliceerd, na dat eerst alle leden van de gemeenteraad, daarvan ia kennis zijn. gesteld. Uiteraard zal de uitvoering in fasen geschieden, zo dat de financiële lasten niet ineens op de begroting zullen drukken. Het zal afhangen van de uitkeringsper centages van de uitkering uit het Gemeen tefonds in de toekomst of de gewone mid delen voldoende zullen zijn om deze las ten op te vangen. Enkele vragen worden gesteld, die met de Stadhuisbouw samenhangen. Sommige leden merken op: met betrekking tot de Brandweer zouden wjj de vraag willen stellen of met het oog op de groei van de stad het niet aanbevelenswaardig is de vrijwillige brandweer op te heffen en tot beroepsbrandweer ox'er te gaan. Althans is het misschien van belang de vaste kern uit te breiden om zodoende de paraatheid te verhogen. Deze aangelegenheid aldus B, en W, heeft reeds geruime tijd de aandacht. Nu de brandweerkazerne zal maeten verdwij- Het personeel van de Bottelo NV fe Schiedam vierde zaterdagavond in Ge bouw Do Spil te Rotterdam eon intiem feestje, met oen alleraardigst cabaretpro gramma. Het was het gezelschap John Pims, dat de aanwezigen van acht tot on geveer half twaalf bezig hield. The Pico's, leverden vrolijke accordeon-klanken, die de zaal ln beweging brachten en tot mee zingen noopten. De goochelaar Balsamo verrichtte verbazingwekkende wonderen met zijn vlugge ringers en Rita Huyskens gaf een aantal smeltend-romantische lied jes ten beste. Een bijzondere prestatie gaf Cor Mar- ieüi met 2jjo drie honden te zien staal tjes van geduldige dressuur en goed be grip voor het dier, maar toch ook van bij na onmenselijke intelligentie bij Matinel- li's partners. Een hoogtepunt vormde het Spaanse danspaar Carmen y Rafael de Lara in enkele pittige dansen met castag netten en vele folkloristische elementen, Ook muziek was er: Som Noveen en Ben ny Behr gaven een kosteiyk „Fiddlers Duel" te zien en. te horen en blonken uit in „Vogels op alle snaren". John Pims zelf praatte zeer genoeglijk alle program mapunten aaneen en Tobi Rix vergastte de aanwezigen op een herig claxon-con cert. Een niemv produki In de pauze wandelde een groep Suri naamse jongelui naar binnen, musicerend en heupwiegend, de meisjes met balan cerend op hun hoofd een schaal met ci- trus-vruchten. De heer Rijks, directeur van de Bottelo N.V., gaf een verklaring van het feestje: Vier weken geleden is het besluit gevallen om naast de coca-cola een nieuw product in te voeren met de naam Fanta, dat vervaardigd wordt op basis van het sap van citrusvruchten en in een „eieren" flesje aan de markt wordt gebracht, op 21 november gaat de afle vering beginnen, maar de aanwezigen had den de gelegenheid zaterdagavond reeds een eerste flesje te ledigen. Na afloop van het cabaretprogramma was er gelegenheid voor een dansje op muziek van The Ballroom Meloöians. nen om plaats te maken voor het nieuwe stadhuis, komt bovendien de vraag aan de orde of de1 vrijwilligers, die in de om geving wonen, in dienst kunnen blijven. Deze vraag is niet te beantwoorden los van de plaatsbepaling van de nieuwe brandweerkazerne. De rijksinspectie voor het brandweer wezen heeft op verzoek van B, en W. over de organisatie van de brandweer gerapporteerd. Dit rapport is nog in stu die by de Brandweercommandant, die na der advies zal uitbrengen. De brandbeveiliging van het gemeente archief wordt ook onvoldoende genoemd. Achten B. en W. het verantwoord, aldus de algemene beschouwingen, de toestand te laten voortbestaan tot het nieuwe Stad huis er verbetering in brengt? B, en W. antwoorden dat de toestand inderdaad on bevredigend is. Overleg is gepleegd met de commandant van de brandweer, maar een bevredigende regeling is nog niet ge vonden. De bond van ouden van dagen, onder afdeling van de Algemene Nederlandse bond van ouden van dagen, had zaterdag avond in Kethel een feestavond belegd in gebouw de Vriendschap, waarvoor by le den en donateurs grote belangstelling bestond. In zijn openingswoord heette de waar nemend voorzitter de heer Noordennen allen welkom, waarbij zij zich in het bij zonder richtte tot twee gouden echtparen, de heer en mevrouw Bamevcld en de heer en mevrouw Vis, alsmede tot afge vaardigden van zustervereniging uit Schie dam en. Overschie. Sureker vroeg zich hierna nog af of een bond van ouden van dagen nog wel nodig is, gezien de uitkeringen van de AOW, voor welke verbetering men niet dankbaar genoeg kan zyn. Desondanks zijn er nog velen die in behoeftige om standigheden leven en om in hun lot ver betering te brengen, is de bond van ouden van dagen de aangewezen organisatie, welke thans reeds 800.000 leden telt, maar nog steeds oproept tot aansluiting „opdat haar stem in geheel Nederland, maar in het bijzonder in Den Haag wordt verno men". Het cabarettgezeiscbap „Schiedam", het welk de avond opluisterde, bcod een rijk gevarieerd program. De goed voorziene tombola tot dekking van de onkosten trok heel wat belangstellenden. „DILETTANTJES" IN LEUK TONEELSTUKJE Het Sehiedamse Jeugdtoneel „De Dilet tant jes", met zijn ongeveer vijftig kleine medewerkers kwam zaterdagmiddag in de grote zaal van Arcade voor het voetlicht met De vrolyke schoenmaker, het aardige kindertoneelspel ln vier bedrijven met zang van J. Buma. De zaai was geheel gevul'd met een geestdriftig jeugdpubliek, dat voor enkele uren met hart ,ert ziel op ging in de wonderbare wereld van het sprookje. Een paar goed-gespeelde rolbe- zettinkjes mogen hi er by niet onvermeld blyven. Daar was allereerst de schoenma ker Toon Prik (Jan. Molendijk) met zijn beide zoons, Felix (Jan de Regt) $n Ka- reltje (Tonny Saia). Wim de Bruin speel de op een leuke manier de Koning met de eksterogen. De Kabouterkoning werd ver tolkt door een meisje (Willy Hersbach). Mevr. S. Hersbach had de regie en mevr. Bettmeier de spelleiding. De secretaris, de heer B, Beining, deelde nog mede dat op 26 november de traditionele Sint-Nico- laasmlddag met cabaret wordt gehouden. JAZZ'WEDIJVER TUSSEN JEUGDSOCVéTEJTEN De jazz-groep van sociëteit „Scopulu is zondagmiddag gestart. Het is prettig kunnen constateren, dat Schiedam v< ide jazz-musici rijk is. Drummer L Wiesebron heeft zich nu van een an de. en naar het ons lijkt betere kant lati kennen. Met René Tirion, vibrafoon, wj deze jazz-start van „Scopulus" een gcei Inleiding. Aad Njjs, Ton de Niet en Jo< Verheij vormden eveneens een goed Sehi dams jazz-trio. John Dielemans, Jo< Heinsbroek en Cok Oostveen bleven mi hun muziek niet achter bij öe goede pre; taties van de anderen. Nauwelijks enkel uren later was het weer jazz wat de klo sloeg; nu evenwel by de Sehiedamse Jan sociëteit „Guillaume". Hier was het Henk van Buul, die evet als twee maanden geleden zich van goed klasse toonde in zyn pianospel, dat zoal bekend sterke Gamer invloeden verraad! om niet te zeggen geheel door Garner ge lnspireerd wordt. Ook hier was de belang stelling groot en het gegeven applaus ver diend. Dit gold ook voor het kwintet Han Verbeek. De kwaliteit van de jazz bj „Guiliaume" was natuurlijk beter, geziei dc solisten, maar er moet toch een plus punt toegekend worden aan Scopulus, want het initiatief musici uit eigen stad aan hef «««wMwWMttwswwvwWuvwwHVrtWMttWVWVHVnWiv Bon voor advies I s Ten behoeve .-ar de Nieuwsblad s abonnees zal onze Mode-adviaeuse j s morgenmiddag van 2—4 uui wederotn J zitting houden in ons gebouw SehJe- j damsevest hoek Binnenweg te Rot- terdam. f Zü verleent gratlo hulp bij knip-, aaal- en pasmoedljkheden en vervaar- j g digt patronen naai maat. 5 Onze maatpatronen worden steeds met veel ?ucces gebruikt. j De prijzen van d- e patronen zijn: J Mantel /3.5G Mantelpak 3,50 Deux pièces '3.— 5 Japon 2-50 j RokfL— DE DIRECTIE. De heer A. A- Sprohkers is kamnioen ge worden van de Se klasse ilbre. H(J zal het district Schiedam vertegenwoordigen op het Gewestelijk kampioenschap; bovendien wordt hy afgevaardigd naar het grote jubi- leumtoernooï in september 1961 ter gele genheid van het 59-jarig bestaan van de K.N.B.B. De uitslag luidt: 1. A. A. Spronkers, Lev, X0, 287, 296, 9, 1-39; 2. S. de "Waard, Lev, 8, 269, 239, 9, 1.17; 3. M. Meijer, Vgb., 8, 285, 277, 7, 1.03; 4. J. Verhey, Cobf., 6, 264, 203, II, 1.30; 5. A. v. d. Roest, Lev, 6, 259, 22B, 8, 1.19; 6. P. Brussaard, Tngd., 4, 223, 253, 7, 0.88; 7. G. v. d. Most, DVS, 0, 117, 270, 5, 0.43. De heren Spronkers en Verhey promove ren naar de 4e klasse. Voor het kampioenschap 3e klasse libre hebben 35 personen ingeschreven, die in 5 poules voorwedstrijden moeten spelen- Poule I: Op woensdagavond in café De Kroon, Hoogstraat 21, Vlaardingen; Poule II: op woensdagavond in café De Moriaan, Havven 29, Maassluis; Poule III: op woensdagavond in café De Sluis, Lekstraat 2, Schiedam; Poule IV: op woensdagavond in café de Karseboom, Broersvest 101, Schiedam; Poule V: op woensdagavond in café Tha lia, Rotterdamsedïjk 54, Schiedam. Voor de Rembrandtlibrebeker schreven 18 personen in, die in 3 poules voorwed strijden moeten spelen. Poule I: op dinsdagavond in café De Gouden Leeuw, Emaus 72, Vlaardingen; Poule II: op maandagavond in café Heinsbroek, Vlaardingerdijk I, Scha-, dam; Poule III: op maandagavond in café 't Raadhuis, Grote Markt 2 a, Schiedam. Het driebandentoernooi om het Blieken- daalbiljart mag zich verheugen In een zeer grote deelname. Het driebandenspel wordt ïn het district Schiedam met steeds meer animo beoefend. Niet minder dan 45 deel nemers zijn er dit jaar, die in 5 poules voorwedstrijden moeten spelen teneinde uit te maken wie 5n de eindstrijd zal woe den geplaatst met de kampioen van vorig jaar, de heer G. Buytenhek. Poule I: op donderdagavond in café De Sluis, Lekstraat 2, Schiedam. Poule II: Op woensdagavond in café Heinsbroek, Vlaardingerdijk 1, Schiedam- Poule III: op woensdagavond in cafe Thalia, Rotterdamsedïjk 54, Schiedam. Poule IV: op maandagavond in café Cen trum-West, Rembrandtlaan 118, Schiedam- Poule V: Op dinsdagavond in café Plein- zicht, Singel 234, Schiedam. De a en de b ploeg van de B.V. De Waal gaan uitmaken, die de winnaar zal worden van De Vrije Volkbeker. Beide ploegen be reikten de eerste plaats in hun afdeling- Het kan een gezellig, maar spannend on der-onsje worden op 28 november a.s. in café De Oude Markt aan de Markt 9 te Vlaardingen. Alle hierboven genoemde wedstrijden vangen aan in. de week van 21 tot 28 no vember a,s. Gevraagd 17 k 18 jaar, om opgeleid te worden ïn de handweverij. Direkt goea aanvangsalaris. Prettige werkkring. Sollicitaties van S—7 uur: Korte Haven 44, Schiedam, telefoon 66663

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1960 | | pagina 2