De Oudedijk zal weldra niet meer bestaan AHOV De Sint kwam driemaal in het Sportfondsenbad mmm CHEFAROX TECHNISCHE SCHOOL HAAST NIET TE BEREIKEN - Uit het politierapport Derde avond van de Schiedamse Kunstkring voor verkoudheid AT AAR. MORGEN BEGINT DE VOORVERKOOP lAmerikaanse JUBILEUM iJSREVUE ROTTERDAM Overwinning voor de Badmintonspelers Maag Machten? Gewonde bij ontploffing in zuurstoffabriek Burgerlijke Stand Slager De Wilt koopt zijn huurpand De Sint: Aanzien Hofsingel verandert Opbrengsten bazaars DINSDAG 6 DECEMBER 1960 A^ïTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 5 ÏL Hjf riwl I1 Klachtpn bezorging:: uitsluitend 11.70.4: Redactie en Hoofdagentschap: Broersvest 3, tel. 68091 PM 60.3 De stalen der provincie Zuid-Holland hebben een besluit genomen, dat bet einde betekent van de Oudedijk, zoals bekend een der oudste wegen onzer gemeente, De woningbouw in Nieuwland heeft reeds een groot gedeelte van de Oude dijk opgeslokt, maar er was, voorbij de spoorlijn Schie dam— Delft, nog altijd een gedeelte over overigens vol kuilen en gaten dat vla een aardig bruggetje over de Polderwa tering naar de rolbrug bij Huls te Hivie- ie leidde en via Gaatstgenoemde brug naar de Overschleseweg. Het stuk Oudedijk tussen genoemde spoorlijn en de Polder wetering, om precies te zijn over 318 meter koolaspad van ca. 2 meter breedte, komt echter te vervallen d.v.m. Schiedams plannen om een aanvang te maken met het opspuiten van een nieuw stuk indus trieterrein ten noordwesten van de Oude dijk. Met het reeds opgespoten terrein ten zuid-oosten van de Oudedijk, dat reeds ge ruime tyd als industrieterrein in gebruik ÏS, zal het nieuwe terrein één geheel vor men; alleen al om spuitt-echnische rede nen kan de weg moeilijk worden gehand haafd. Hij Ss bovendien voor het verkeer van slechts geringe betekenis en verkeert zoals gezegd in deplorabele toestand. De cp te spuiten terreinen zijn weilanden in gemeentelijk bezit, die per 1 januari 1951 uit de pacht genomen worden. Woningen oI boerderijen «taan hier weinig meer be houdens een blokje woningen, dicht bij do spoorwegovergang, genummerd 99 tot en met 105. Ook dit blokje huizen is reeds eigendom der gemeente en staat op de nominatie om te worden afgebroken. De directeur van Openbare Werken wil ze echter zo lang mogelijk voor de bebou wing behouden. Daarom is de perskade, Üie voor het opspuiten nodig is, zo gepro jecteerd dat ze nog enige tijd gehandhaafd kunnen worden, samen met het stuk weg. Bat er via de overweg naar toe leidt, zij zullen bereikbaar blijven via de overweg en via de nieuwe reeds ln het industrie terrein aanwezige wegen. De overweg zal ln de toekomst eveneens blijven bestaan, evenals de brug over de Polderwatering die via de Polderweg aansluiting geeft op de toegang van de Verf- en Vemlsfabriek B. van. Dam N.V., die reeds op dit Industrieterrein staat. Het gedeelte tussen bovengenoemde woningen, en de toegang tot deze Verffabriek komt echter te ver vallen. Een araurstoffles stond maandagmiddag omstreeks 3 uur op springen bij de N.V. Koelhuis en Ijsfabriek De Maas aan de Hoofdstraat. Een der werknemers, A. I. uit Botterdam, was bezig geweest met het af branden van een U-balk, toen door een de fect aan de slang de vlam oversloeg. I. slaagde er niet in het vuur onmiddellijk te blussen. De brandweer onder leiding van de heer De Jager doofde het met een paar emmers, water. Gelukkig was de afsluiter van het acetyleengas reeds dichtgedraaid. De schade beperkte zich. tot het verbran den van een stuk slang. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Een dure banketletter kocht gistermiddag mevrouw J. v. P.R. in een warenhuis te Schiedam. Toen zij de letter wilde inpakken in haar boodschappentas, legde ztj haar por temonnee op de vitrine. Toen zij de doos had opgeborgen, was de portemonnee yerdwa non. Gestolen stJn uit de keffer van de auto van de ehauffour L. L. Un die vaar zijn wo. nlng aan de Rotterdamsedijk geparkeerd stond, een reservewiel met band, vier ring- sleutels en zeven steeksleutels, met een ge zamenlijke waarde van ƒ195.-. De koffer ruimte was niet afgesloten en het slot de fect. Een hersenschudding kreeg <5© 17-jarige kantoorbediende mej. L, V., die omstreeks kwart voor 1 op de Buitenhavenweg fietste Zij werd door een duizeling bevangen en kwam te vallen. De GG en GD bracht haar naar het gem. ziekenhuis. De Schiedamse Kunstkring geeft op don derdag 15 december a.s. in het Passage Theater de derde toneelvoorstelling van het seizoen. Het Rotterdams Toneel speelt het blijspel van Marlvaux „Speels Gemln, Speels Gewin". Max en Hans Croiset, Ida Dorana en Ton en Fieter Lutz vervullen in dit blijspel de hoofdrollen. Regie Luc Lutz. Aanvang acht uur. Op woensdag 14 december aes. houdt de Comeniiusschool B een „klasmrderavond", die ten doel heeft de ouders op de hoogte te stellen, van de vorderingen der kinderen. Aanvang 8 uur. (Advertentie) neem tijdig N.V. PH1LIPS-DUPHAR St. Klcolaaa heeft wel «eer veel op met zwemsport. Driemaal bezocht hfl de kinder, clubnren der Schiedamse zwemverenigin gen en uit eigen mond mochten wU van hem horen dat hij dagelijks ln Madrid gebruik maakt van het Sportfondsenbad, aldaar. Donderdagavond was de hoge gast aanwezig bij de RK-ZV START, waar bh door de voorzitter, de heer Fr. Jansen van harte welkom werd geheten. Vrijdag maakte hij zijn opwachting by de Schlcd. zwcmclub SZC, waar hy door de secretaris, de heer A. Sluyters, werd toegesproken. De kroon werd echter op zijn werk gezet door zjjn entree bU de Schled. Reddingsbrigade SRB. De goed heilig man kwam daar niet per stoomboot, noch was hij gezeten op rijn schimmel, maar hij nam met twee van zijn zwarte Pieten plaats ln een dinghy, een op blaasbaar reddingsvlot, dat door 12 jeugdige SRB'ers en SRB'sters, paarsgewijs aange spannen, zwemmend het bassin werd rond getrokken. Vriendelijk wuivend nam de Sint de toejuichingen van het publiek in ontvangst. Midden in het bassin werd halt gehouden en richtte de bisschop per micro foon het woord tot de aanwezigen. O.m. verklaarde hjj in bet geheel geen angst in het kleine bootje te hebben gehad, want overtuigd zljud© van de kunde van de Schiedamse redder» en redsters, voelde hij er zich even veilig als op zijn grote stoom boot. Hij prees het bestuur en de verdere medewerkers voor hun onbaatzuchtig werk en wekte de ouders op, waar mogelijk het reddingswerk te steunen. Na het openihgswODrd van de secretaris, de Iheer J. Koopmanschap, werd begonnen met het diploma-zwemmen voor de diploma's 1 en 2 van de KNZB, Van de 30 kandidaten voor het eerste diploma slaagden er 38 Voor het diploma 2 slaagden alle 16 kandi daten. Op een exria clubuur in de voor avond slaagden 13 van de 14 kandidaten voor diploma 3. Het afnemen van de exa mens geschiedde namens de KNZB door de heer K, Seiner en voor het Sportfondsen bad door de heer J. J. A. Gamaat, chef- instructeur der inrichting. Mededeling werd gedaan dat de SBB ln 1960 bijna 200 di ploma-bezitters rijker was geworden. Met auto te water In een komische opzet wend een redding van vroeger gedemonstreerd met als tegen hanger een redding van thans. Hoogtepunt van de demonstraties was de imitatie van t december ZOn Maan op 2M4 uur. onder 11 JA uur Afnemende maan «45 uur. onder 16.29 uur DINSDAG 8 DECEMBER Musis Sacrum: 7,30 uur: Alg. Bond van ouden van Dagen, Cabaretgezelschap Con fetti. St. Nieólaasfeest. WOENSDAG 7 SEPTEMBER De Amstelbron: 10.30 uur. Ned. Ver. v. Huis vrouwen. Kotfieyurtje. tvijkcentrum: 2 uur. Kath. Gerepatrieerden. Kontaktmiddas voor kinderen. Arcade: 2 uur. Scbled. Politie. St. Nieólaas feest. Volksgebouw: 2 uur. Steeds Vooruit St, Nieó laasfeest, Irene: 3 uur. Pers. Ver. Vlug: St. Nieólaasfeest Cftr. soc. Belangen: 8 uur: Algem Fotokring Schiedam: „Dia's met kleur en geluid". Wfjhcentrnm: 8 uur. Dom- Savioschool. Ouder avond. Irene: 8 uur. Ver. tot bev. v. Chr. Onderwin. Vergadering. BIOSCOPEN: Passage Theater: 2 en 8J5 uur (za en zo 2, 4,15, 7 en 9.15 uur) De Moorddadige echtge noot. 14 jr. Monopole Theater; 2 uur Hunde wollt ihr ewig leben, 14 Jr., avondvoorstellingen 7 en 9.1S uur De Spionne van Berhjn, 18 ff- STEDELIJK MUSEUM Expositie: Een nieuw huls - een nieuw hart (stadüuisplau), dagelijks 13—17 uur, zondags 12—17 uur. Gratis. MEDISCHE DIENST Apotheek Evers, Lange Haven 81. een auto-ongeluk, waarbij twee leden in. de onder water verdwenen cabine hadden plaats genomen. De heer Th. Witberg gaf hierbij een zeer deskundige explicatie, waarbij hij vooral aandacht wijdde aan het doen en laten van Inzittenden van een te water geraakte auto. Reeds meerdere malen hoeft de SRB met de cabine gedemonstreerd ©n het vermoeden werd geuit, dat „er wel iets achter zou zitten". In verband hiermede verzocht de heer Koopmanschap eventuele belangstel lenden zelf de proef op de som te nemen. Werkelijk meldden zich twee gegadigden, de heren Parthesius en Diticher. Belden ver klaarden geen lid van de Brigade te zijn. Zwembroeken waren spoedig beschikbaar en even later verdwenen zij met de cabine onder water. Na ongeveer 4 minuten werd de eerste heer gered, de andere gaf er de voorkeur aan zelf uit de cabine te komen. Een aardige pantemine, waarbij een politie agent tot tweemaal toe, gekleed en met papier en potlood te water een proces verbaal opmaakte, besloot het programma, •dat door de heer L. Drop, voorzitter, met een woord van dank aan publiek en mede werkers werd besloten. (Advertentie) s Werelds allergroot ste show van kampioe nen en sterren, Een adembenemende parade van kostbare i^sballettene dolkomische clownerieën, PRIJZEN DER PIAATHM- 3.-, 4.50, 6.-, 77.30, 8.50 D© ho! II gerieflijk verwarmd. ELKE AVOND aanvang 20 uur, MATINEES; zaterdag 17 december en zondag 18 december. Aanvang 16 uur. [4 Voorverkoop AHOY KASSA'S, fel.TI3280-11328T L. van Beek, Nw. Binnenweg 381, tel. 31396 M«Breedveld,von Cittersjtraat l,te!.3l442 W.Grollé, Oostreedijk S3, tol. 131823 J. Hordijk, Noordmalensfraar 51b, tel. 47132 C.MHot, Slcgheks tract 3$, te). 77666 Het badminton team heeft zijn Sinter klaas cadeau dn de vorm van een 80 overwinning al gekregen. De laatste wed strijd van de eerste helft ging tegen het Delftse SITA. Het heren enkel aanvoer der H. Mak tegen de Sita-speler H. v. d. Brink bracht nog enige spanning 15—12, 155. Het heren-dubbel werd met een ge ring verschil door de TFS'ers Bhatia en Bezemer gewonnen 17—14, 1511. De te genstanders Massar en Van Rooyen gaven in deze party bijzonder goed verweer. In de overige parttijen waren de TSF-ers (sters) veruit superieur. Het TSF-team heeft in de Vier gespeel de partijen twee overwinningen en een ge lijkspel geboekt. Tegen de koploper Re flex konden geen punten gescoord worden, In de tweede helft komt dit team echter in Schiedam spelen, waarbij de TSF'ers beslist niet kansloos rijn. De totaal score Van deze eerste helft was 2812. De tweede helft begint eind januari A. Bezemer zal door zijn studie niet meer opgesteld kunnen worden. In zijn. plaats komt W„ v. d. Heuvel. STEEDS MEER LEZERS IN ONZE STAD In de maand november werden bjj de openbare leeszaal en bibliotheek te Schie dam 26.919 boeken gehaald, bijna 2000 meer dan in de maand november van 1959. Merkwaardig is dat wet de romans en de kinderboeken, maar niet de studiewerken in deze vooruitgang delen. Goede vooruit gang vertonen de filialen Dwarsstraat, Kethel en Dr. Wibautplein. De Jeugdboe ken werden op alle posten meer gevraagd. Het aantal houders van leeskaarten ging ook vooruit, nl. van. 5545 tot 5826. Prijstvmnaars van ons vorig Hogeschool Puzxelrama De prijzen voor de inzending van de goede oplossing van ons vorig Puzzelra- ma-Cryptogram gaan ditmaal naar: A. J. VerhoefDoggerstraat 30a, Rotterdam 10.J, A. Huybregts, Snoekstraat 27b, Rotterdam-7 (ƒ5.—); J. Oorel jr, Ko- ri anderstraat 248, Rotterdam-Hoogvliet (ƒ5.—). De prijzen zullen worden toegezonden. ONZE RECHTSKUNDIG I ADVISEUR I houdt morgenmiddag van 2 tot 3.30 uur in het Nieuwsbladgebouw. 5 Schledamceveet 1, zitting teneinde onze abonnees bij voorkomende moeilijkheden van advies te dienen Dit advies wordt gratis verleend Men vervoege zich bij de portier. DE DIRECTIE (Advertentie) voor-, blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de maagwand Gisternacht is in de zuurstoffabriek van de Schiedamse N.V. W. A. Hoek aan de Amsterdamse Straatweg te Utrecht een zuurstofafscheidingsapparaat ontploft. De 38-jarige J. J. van Acqooy werd daarbij ernstig gewond en moest met een hersen schudding en een snijwond boven het linker-oog opgenomen worden in het Aca demisch Ziekenhuis, Even te voren had de heer Acqooy nog vloeibare zuurstof afgetapt toen de meters hoge installatie van buizen en retorten plotseling uit elkaar klapte. Door de gehete fabriekshal lagen brokstukken verspreid terwijl alles overdekt was met een dikke laag asbest-poeder en magnesium, dat dienst doet als isolatiemateriaal. De oorzaak van de ontploffing is onbe kend, de arbeidsinspectie heeft een onder zoek ingesteld. Aantrekkelijk programma van Seopulug De sociëteit „Scopulua" heeft voor IS december n.s. een aantrekkelijk program ma opgesteld. „The Millers" o.l.v. Ab d# Molenaar spelen moderne jazz. „The Mil lers" bestaande uit Ab de Molenaar piano, Coen van Nassau vibrafoon, Cees See, drums en Eddie Doorenbos, bas, zullen vanaf acht uur precies spelen totdat de kleine wijzer op de klok de tien aanwijst. Daarna gebeurt er nl. Iets nieuws voor Schiedam. Kapsalon „Lilian" uit Schie dam (met vele grote zaken in Den Haag) geeft een show van de nieuwste kapsels. Beroeps-modellen zullen medewerking ver lenen. De show zai ruim een half uur duren. Martin Dlelemans, Joop Hefjns- broek en Piet Kleiss zullen op de manier van „Les Frêres Jacques" iets over het oudejaar voordragen. Deze avond van de 18e december wordt besloten met het op treden van Frans Foptie and his Swing Specials. De TV en Radïosterren John de Mol, Kees Kranenburg en Willy Lange- straten spelen eveneens bij „Scopulus". John de Mol, bekend van songfestivals zal enkele moderne songs laten horen, Kees Kranenburg speelt ztfn bekende drumsolo en Willy Langestraten zal de vreemde in strumenten bespelen, die hij uit vele lan den heeft meegebracht. De laatste muziek- klanken ven Frans PoptJe hoort men zo omstreeks het middernachtelijke uur. Het bestuur heeft ons gevraagd aandacht te vragen voor het juiste aanvangsuur. De zaai is om zeven uur open, precies om acht uur openen „The Millers" met de herkenningsmelodie. Geboren: Hendrika E., d, v, Ch, Gosens en D, de Koster; Eveline H. M., d. v. J. W. Janssen en H. P. Goedhart. Slager M. de Wilt aan de Billitonlaan heeft als huurder van het winkelpand Billitonlaan 16 bet gemeentebestuur ver zicht dit pand met bijbehorende boven woning en bedrijfsruimten te verkopen tegen de door B en W getaxeerde prijs van 42.000. Zijn verzoek houdt tevens in hem de grond, waarop deze percelen zich bevinden, ln erfpacht uit te geven. B en W hebben tegen inwilliging van dit verzoek geen bezwaar. 5? TNDERDAAD, HET IS ons zwaar gevallen, aldus Sint Nicolaar, toen hij met Zwarte Piet, maandagmiddag de Technische School bezocht; het was met deze storm niet ge makkelijk op de daken te manoeuvreren, maar gelukkig komen er steeds meer anten nes, zodat er wa-t was om ons aan vast te houden. Een aantal jaren hebben wü de Technische School niet kunnen bezoeken, want hoewel de burgemeester reeds acht jaar geleden beloofd had, dat wij aardige toegangswegen naar de school zouden krij gen, is er al die tijd niets van. betere wegen gekomen. Maar nu komen er overal zulke prachtige asfaltwegen, dat jullie toch wel dra met droge voeten en schone fietsen naar school kunnen gaan...... Bovendien zit er een uitbreidingsplan in de lucht. Ik zal in Den Haag een goed woordje doen, zodat de 900 leerlingen van de Technische School allemaal met elkaar Sinterklaas kunnen vieren, in plaats van in drie delen zoala thane...... Aldus gaf Sint Nicolaas vorm. aan de kisciiten, die bij leerlingen en leraren van de Technische School aan de Burg. van Haarenla<an leven. De komst van de Sint weijd aangekondigd door de directeur, de heer J. Pulleraan, die er een geestige speech van maakte, beloond door een wild ho-ge- roep. „De bedoeling is", aldus de heer Pul leman, „dat jullie stil zijn als de Sint komt en ook stil als het handje van meneer Wil- lemsen speelt". Daarop begon de microfoon van de heer Pulleman te loeien een tech nische storing .verklaarbaar op deze tech nische school. Het bandje van de STS deed het prima, elf man in totaal met ca. zes accordeons, gitaren, piano, drum en klari net en, niet te vergeten een uitstekende di- rigent-in-hemdsmouwen, meesterlijk in zijn animerende gebaren en Amerikaans ln het optrekken van cijn broek. Hij wist de school voor zover in de za-al passend, in de hymne van „Zie, de maan schijnt door de bomen" mee te krijgen en een bandrecorder regis treerde de gezamenlijke vreugde. TJE SINT VERSCHEEN na een overtui gend „Kom maar binnen met j© knecht", in vol ornaat, gebrild en blank ge baard. Hij nam niet alleen de leerlingen on derhanden, maar had ook kla-chten overeen paar leraren, die op het podium geroepen werden, maar „een heeft kennelijk zijn snor gedrukt 1" zei de Sint in klankrijk Neder lands. Onderwijl de zaal „Hoor wie klopt daar kinderen!" galmde, zochten Sint en Zwarte Piet hun slachtoffertjes uit: het wa ren Rlnus Hendriks, Eddy, De Man, Paultje Bekman, Jan, Antonius Oosthoek, GIjs van Diest en Ja-n Koster, die zich op het po dium moesten verantwoorden, voor hetgeen in het „Grote Boek" van de Sint over hen stond aangetekend. Nadat zij beterschap hadden beloofd volgde er een (chocolade) vulling en een film. Nog tweemaal stroom de nadien de kantine van de Technische School vol met leerlingen, roet goede en met boze. Daarna- vertrok de Sint ia zijn witte Dafje, zoekend naar de beste weg onder al de miserabele toegangswegen. De Sint leest in het Grote Boek de wan daden van een der leerlingen. Op de achter grond enkele leden van het bandje. Hechts het apparaat, waarop muziek en zang werden opgenomen. Ben der toeïensswegen tot de schoot: de Sint hid niets te voel gesegd. De riolering aan de Hofsingel functio neert niet meer naar behoren. B. en "te, hebben een plan doen ontwerpen ter ver nieuwing en verwijding van de riolering in het Hofsingelgedeelte, tussen Binnen singel en Callenburgstraat, alsmede van de hierop aansluitende riolering in de Callenburgstraat tot aan de Schiedamse- weg. B. en W. achten het tevens gewenst, dat het wegprofiel van het bewuste ge deelte aan de Hofsingel wordt verbeterd. Het ligt in de bedoeling het trottoir aan. de zuidzijde en de rijweg te verbreden tot resp. dne en acht meter. De aanwezige bodem, zullen worden verplaatst naar de waterkant. Tussen de bomen en rijweg is een tegelpad voor voetgangers geprojec teerd. De totale kosten worden op f 118.000 geraamd- Met een netto-opbrengst van ƒ1200.— Is het financiële resultaat van de bazaar van Sursum-Corda beneden de verwach tingen gebleven. Enigzins teleurstellend ook voor de velen, die voor de organisa tie van deze bazaar bergen werk hebben verzet, maar bovenal onvoldoende voor het doel, waardoor de bazaar werd gehouden;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1960 | | pagina 1