mrnmuca hibwsbud PW Schiedamse Gemeenschap klaagt over gebrek aan begrip Teiiiiisseizoeii ondanks de regen begonnen Bremens Jongenskoor zong als gast in Grote Kerk Praten over kinderen bij openbare leeszaal de De Chr. besturenbond in het jaar 1960 AT~ O V aldenser predikant spreekt in Schiedam Sectie Vrijetijdsbesteding is in de maak AAR. ANNEER Wie is de schoonste bij Wilton? SCHOOLVOETBALTOERNOOI HAD LAST VAN DE REGEN Zondag ivellicht een baan van Los Bigotes klaar TOP houdt fanevfair Uit het politierapport MAASLAND MAASSLUIS 0OK „Me and the colonel" in Monopole WOENSDAG 5 APRIL 1961" Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 6S091 Klachten tffezorging: Telefoon 11.70.41 Op maandag 17 april komt de Waiden- senpredikant ds. Th. Soggin uit Italië raar Schiedam om in de Opstandingskerl: in het kader van de Oecumene een lezing te houden over Italië en dc Waldensen. Nade re bijzonderheden volgen nog. De lezing be gint om 8 uur. Ds. Soggin spreekt zeer goed Nederlands en zal dus goed te verstaan zijn. De Stichting „Schiedamse Gemeen schap'" verklaart in haar jaarverslag, dat uit de redevoeringen bij het 12Vi-jarig be staan gebleken is, dat 7.c nog allerminst wordt beschouwd als een „bedaagde juf fer", maar even verder op beklaagt deze julfer zich over gebrek aan begrip en, het spijt ons dit te moeten zeggen, dit is o.L niet de toon, waarop een organisatie van *o evident algemeen belang zich tot de openbaarheid wendt „Negatief blijrt de weerklank, die de S.G. van de individuele burger ondervindt". Aldus concludeert het bestuur na een experiment om nieuwe in woners onzer stad voor haar werk te inte resseren. Men zond hun een pakketje met een welkomsgrroet en enige Informatie i,z, de stad, de S.C. en het verenigingsleven. Ook werd een proefnummer van het maandblad ingesloten. „Merkbare reac ties zyn hierop helaas bijna nïot ge komen", aldus concludeert het bestuur der fc.G., maar als wij ons niet vergissen duurt het experiment nog niet zo lang en geeft deze conclusie meer blijk van onge duld, dan van goed begrip voor de men taliteit der nieuwelingen. Daarbij komt, dat de S.G. bij het len den dezer inlichtingen eenvoudig een stuk van haar gemeenschapstaak verricht: het wegwijs maken der nieuwgekomen. Men hoede zich voor de mentaliteit van de mis sionaris, die per se de mensen wil beke ren of verbeteren. Er zijn altijd slechts enkele mensen, die door „gemeenschaps gevoelen»" bezield zijn. maar belang bij een goede samenwerking hebben allen. Het Maandblad Dit blijkt uit de gestage groei van het aantal verenigingen, dat ais donateurs bij de S.G. is ingeschreven en uit de voort durend toenemende arbeid, die hot bureau der S.G. moet verrichten. In dit verband mag ook het Maandhlad genoemd worden, dat de taak heeft belangstelling te wekken voor Schiedam als woon- en werkstad. On tegenzeggelijk is het blad een spiegel van het plaatselijke culturele leven en een schakel tussen de Stichting en de burgerij, in iets mindere mate ook tussen plaatse lijke overheid en burgerij. De waardering der burgerij uit zich door een gestadig groeiend aantal abonné's. Dat die groei H. SEGER WERD KAMPIOEN DRIEBANDEN KLEIN De bekende Schiedamse caféhouder Huib Seger. lid van de b.v. De Karseboom is door een fraarle overwinning op zijn naaste con current A. Weeland kampioen driebanden klein biljart geworden. Het was voor A. Weeland wel een heel zware opgave, want hij had zijn voorlaatste partij tegen C. van Duikeren, tegen de ver wachting in verloren. Daardoor moest hij beslist van H. Seger winnen en dan nog waren beide spelers gelijk geëindigd, maar H. Seger heeft aan alle onzekerheid een einde gemaakt door ook zijn laatste partij in winst om te zetten. Hij is nu ongeslagen kampioen geworden. De partij Van Letten van Rossen tegen Buytenhek was even-erts van goed gehalte. Buytenhek scoorde de hoogste serie van het toernooi, nl. 9. Buy tenhek won met de hakken over de sloot. Dat v. Letten van Rossen er goed in was bewees hij in zijn volgende partij tegen. Vermeulen door maar laefst met 0.765 te spelen. Vermeulen was daartegen kansloos.. Op de matchtafel had in café Thalia de ontmoeting plaats voor de competitie drie banden groot biljart tussen DGL en Entre Nous a, welke door E. Nous werd gewon nen met 4—0. Een partij vond geen door gang, De uitslagen luiden: Driebanden klem minder sterk is dan bestuur en redactie ho pen, pleit slechts voor de vurige amhities van deze twee. Bij de bespreking van Het sectie werk wordt o,a. gewezen op de aanmerkelijke vergroting van de vrije tijd en i.v. daar mee wordt de vorming van een afzonder lijke sectie Vrijetijdsbesteding aangekon digd jn de loop van dit jaar. Dit is dan de Vrijetijdsbesteding, waarbij de voorzitter der S.G., de heer F. de Wolff, ook Kerk en. Bedrijf wil inschakelen. Over deze op merkelijke plannen konden wij in de afge lopen maanden geen nadere inlichtingen verkrijgen. Ook in dit jaarverslag wordt geen. nadere toelichting gegeven. D? sectie jeugd heeft thans als jonge spruit de Schiedamse Jeugdraad onder voorzitterschap 'Can de heer R, J. S. Goettsch en deze heeft in het afgelopen jaar dan de traditioneLe festiviteiten „over genomen", die tot dusver werden georga niseerd door het bestuur, o.w. vooral de heer K. Scholtensen. Nieuw is de cursus handenarbeid, die 16 deelnemers omvate en tien avonden in beslag nam. Buytenhek 42 63 9 2 0.618 v. L. v. Rossen 35 63 4 0 0.518 Seger 36 62 3 2 0.576 V/eeland 18 62 2 0 0.291 v. L. v. Rossen 36 47 4 2 0.765 Vermeulen 13 47 2 0 0.276 Driebanden groot V?eeland 30 150 4 2 0.200 Goedendorp 28 150 2 0 0.183 Keinsbroek 30 133 2 2 0.217 Meyboom 18 138 2 D 0.131 WOENSDAG 5 APRIL Opstandingskerk: 8 uur Wijkgemeenten 2 en 7, LekespelGode Gelijk. Kantine HESS: 8 uur Ledenvergadering, en herdenking 35-jarig bestaan. Raadszaal Stadhuis: 8 uur Pol. Jongeren Con tact. jeugdgemeenteraad. Arcade: B uur Muziekschool Tyn Pangallla, „Tijd voor Teenagers", muziekshow. BIOSCOPEN Passage Theater; (dagelijks 2 en 8.15 uur): Dc Charly Chaplin revue, a.1. Monopole Theater: (dagelijks 2 uur): „Ko ningin Zenobia, de ontembare". 14 jaar, Avondvoorstellingen 7 erj 8.13 uur: De vrouw en de Verdoemde, 18 jaar. DONDERDAG 6 APRIL Passage Theater: 8 uur Schied. Kunstkring, ..Puck" brengt „Met voorbedachte rade". Goede Haven Kerk: 8 uur Schied. Chr. Man nenkoor. concert m.m.v. Nelly Koobol en C. Passchier. Irene; 8 uur Schaakver. Schiedam, schaakkam pioenschappen. Kantine Hermes: 8 uur Prijsuitreiking spel regeltest door Eddy Pieters Graafland. Wijkcentrum: 8 uur Womngbomvver. Schte- dam Vooruit, vergadering. MEDISCHE DIENST Apotheek Rembrandt. Rembrandtlaan 5b. STEDELIJK MUSEUM Van 10—5 uur. 's zondags van 125 uur: Col lectie grafiek Guépin; 2. Schilderijen en beel den van Gust Komijn; 3. Moderne kunst uit eigen bezit. „Wie wordt „Miss W.F.?". Over enkele weken wordt dit bekend gemaakt, want tot 8 april a.s.- kunnen de jongedames, die by Wilton-Fijenoord werkzaam zyn, eon foto insturen en op deze wijze meedingen naar de bovengenoemde titel. Verder WF- nieuws komt van de Ontspanningsvereni ging O A. Voor april staat een aardig blijspel op het programma, nl» „Als 't kindje binnenkomt" van André RoussLn, Het gezelschap „Mutua Amicitia" zal het spel ten tonele voeren. P.v. WILTON-EIJENOÓRD VIERT 3e LUSTRUM De personeelsvereniging van Wilton Fjjcnoord bestaat binnenkort vijftien jaar. Er zjjn in deze vereniging twee afde'in- Harmonie en Mannenkoor die al veel langer bestaan, doch in 3946 ztfn de werkzaamheden gestart met een over koepelend hoofdbestuur. Het vüftienjarig bestaan zal enigszins feestelijk worden vierd. Er zal een sport uitwisseling plaats vinden tussen verschillende afdelingen van de Personeelsverenigingen van de NDSM en WF. liet Paas-schoolvoetb al toernooi heeft t< lijden gehad van het slechte weer. De be schikbare sportvelden werden door con- suL J. C. van Meurs afgegekeurd, waarna do commissie besloot de wedstrijden te la ten spelen op dc z.g. verharde oefenvel- öen in hot sportpark „Harga". Dit heeft tot gevolg gehad, dat het aantal ongeval len bijzonder groot was. Het waren meest schaafwonden, die de manschappen van het Roode Kruis te behandelen kregen. Twee jongens moesten naar het zieken huis vervoerd worden om daar te worden opgelapt. Dit alles zal wel tot gevolg heb ben, dat de plannen om het toernooi het volgend jaar in z*n geheel op deze velden te doen plaats vinden, wel voor goed van de baan zullen zijn. Aangezien er nu maar drie speelvelden beschikbaar waren, werd er volgens het z.g, afvalsysteem gespeeld. Een verliezer werd meteen uitgeschakeld, tenzij hij door het lot voor herkansing in aanmerking kwam. Er werden totaal 33 wedstrijden ge speeld, waarvan er zeven met gelijke stand eindigden. Hier besliste het nemen van strafschoppen. Was dan de winnaar nog niet bekend, dan kreeg het lot het laatste woord. De grootste overwinning werd behaald door de St. Henricus-ploeg, die met 30 over Erasmus zegevierde. De volgende wedstrijden worden a.s. donderdag in de kwart-finale gespeeld: Burg. Verveen- Thorbecke; St. Henricus-Klaas de Vries en Theo Thjjssen-Goeman Borgeaius. De wed strijden voor vandaag (woensdag) zjjn af gelast. In de sectie Muziek is nieuw, dat in 1960 aan de verenigingen, die een jeugd afdeling bezitten, een S.G.-subsidie in het uitzicht kon worden gesteld. Gememoreerd werd de gezamenlijke concertavond van 30 november, die aanleiding gaf tot een critische beoordeling der diverse presta ties. T.a.v. de sectie Sport vermelden wij, dat de plannen i.z. de sporthal goeddeels tot rapheid zijn gebracht. Een gefundeerd voorstel kan weldra worden verwacht. Jengel voor 30% geen vakantie De commissie voor de Vakantieschool hEeft in december een enquête onder de schooljeugd gehouden om na le gaan, waarom er zo weinig interesse bestond voor de vakantieschool en de dagkam pen, die men dit jaar wilde organiseren. Daarbij bleek, dat van de ondervraag de kinderen meer dan 30 V* in het jaar i960 niet met vakantie is geweest. Aan het werk van de commissie is dus wel degelijk behieftc. Voor de rest bevat het jaarverslag niet veel, waaraan we in deze kolommen niet reeds aandacht heb ben gewijd. Van belang ïs nog, dat de Schiedamse revue» zo weinig publiek heelt getrokken, dat men financieel niet meer in staat is er mee voort te gaan. In 1961 zal dan ook geen vakaatierevue meer worden gehouden. SCHIEDAMSE KERKDIENST IN WERELDOMROEP In de kerk van de Ned. Prot. Bond pan de Westvest zal ds. J. A. Hebly op zondag 15 april, een kerkdienst leiden, die door Radio Nederland Wereldomroep direct zal worden uitgezonden. De dienst begint om 10 uur. Des avonds 10 uur wordt de uit zending herhaald op de ultrakorte golf (25 m). De uitzendingen zijn gericht op Indonesië, Nw-Guinea, Australië, Nieuw- Zeeland, Afrika en Europa. Ook zeel-eden die zich binnen de aangeduide zones be vinden zullen de uitzending kunnen on van- ge. OUD-RAADSLID P. BIJLOO TERAARDEBESTELD Op de Alg. Begraafplaats te Schiedam Is vanmiddag leraarde besteld het sto:fc- lijk overschot van dc heer P. Bijioo, voorheen directielid van de N.V. Br'oo's Root-autodïenst uit Rotterdam. De Over ledene, die de leeftijd van S2 jaar heeft bereikt, en de laatste jaren vertoefde in hei Hervormd Rusthuis aan de Tuin! -tan, heeft in de jaren 1935-1939 zitting gehad in de Schiedamse gemeenteraad namens de CHU. Van 1936 tot 3938 was hij lid \an de Commissie voor de Havendienst. De heer Byloo had veel belangstelling voor kerkelijke zaken. Hij was ouderling in de Hervormde Kerk en jarenlang pen ningmeester van het rusthuis, waarin hij zijn laatste levensdagen zou sljjten. Van groot belang was de actieve rol die hy speelde in het bestuur van de Vereniging voor Dierenbescherming. Ook in zijn la tere jaren bleef hij ijveren voor de die- i en bescherming en tot voor kort hielp hij o.a, b£j het uitzetten der kalenders. Men herdenkt in hem een man met zeer bijzondere werklust. Tot in zijn laatste levensjaren ging hjj iedere morgen naar het kantoor der N.V. om daar nog zijn aandeel in de werkzaamheden te leveren. O O TTET CLUBHUIS van de tenmsleraar J. ■TL v. Vliet is vorig jaar 1 oktober gereed gekomen en op 35 oktober sloot het zoen. Vele tennissers hebben dus nog g^en kennis gemaakt met dit fraaie clubhuis waarvoor dan thans ruimschoots geleden' heïd bestaat, omdat het tennisseizoen weer per 1 april geopend is. De kantine is zeer zonnig gelegen, gezellige kleur: jke stoelen bicden plaats aan de bezoekers en mochten de gasten na zonsondergang zich nog enige tijd willen verpozen, dan daarvoor ruimschoots gelegenheid, een moderne elektrische verlichting verhoogt de gezelligheid en een goed voor2ien buffet s aanwezig. 7DALS in de openingsdienst, op 2e Paas dag in de St. Laurens te Rotterdam ge houden, werd medegedeeld, zijn de 34 koren die uit West-Europa en Zuid-Afrika hier tournee houden, niet gekomen om te con certeren, Bedoeling is om zich in het kader van kerkdiensten te doen horen, omdat één der doeleinden is: bijdrage te leveren tot vernieuwing van de eredienst. Dat ook de internationale verbroedering en de eenheid tussen de* verschillende kerken beoogd, en metterdaad beleefd worden, spreekt wel haast vanzelf. Gelukkig bestond er ook nu grot® belang stelling voor dit internationaal gebeuren en hadden velen de weg gevonden naar de Grote Kerk om in bet kader van een „Avondgebed" het jongenskoor van O.L. Vrouwekerk uit Bremen te beluisteren. Dr. L. J. Cazemier, de nestor der Ned. Herv. predikanten, sprak de gasten in hun landstaal hartelijk toe en herinnerde er aan dat de Bremer Cantor Wolf in 1956 met deze internationale ontmoetingen begon. Afgewisseld door zang der gemeente zong Zo komt de nieuwe RK Techn. Schoof, de Sf. Jozefschool aan de ParJcioep-hoeJ; Burg. Honnerlage Greteweg er uit te zien. Er loopt een singel voor langs, waar de afd Scheepsbouw? haar boten zal kunnen probe ren. Een eigen weg leidt naar het 1000 m2 grote schoolplein._ Bij de ingang is een kan tine, met daaronder de fietsenstalling. Het eigenlijke scholgebouw is L-vorming en om- vat vier tefcenfofcaïen en tien leslokalen. De praktijkruimte ligt. daarachterhet i® een grote ruimte, door glazen taanden ingedeeld. De scheepsbouw kr\jgt hierin een extra grote plaats. Er is ook een kamer voor me dische behandeling en onderzoek en een gymnastiekzaal Zaterdag en zondag S en 9 april houdt de Jeugdvereniging TOP een fancy- fair in het clublokaal Nieuwe Haven 123. Vele attracties, zoals rad van avontuur, schiettent, grabbelton e.d. zijn aan deze fancy-fair verbonden. Een speciale zaal is ingesteld als expositieruimte, waar de werkstukken van de jongens worden ten toongesteld. De expositie en fancy-fair zjjn te bezoeken: zaterdagmiddag van 36 uur, s avonds van 7—10 uur en zondag 39 uur. T ATEN WE EENS over onze kinderen »xj praten" ts ditmaal het motto van de expositie in de veertiendaagse boaen- etalage van de Openbare Leeszaal aan de Lange Haven. Meur. O. van Andel-Ripke vertelt over: Kinderen van verschillend type, met een gedegen inleiding over temperament en karakter. U leest er over PallietertjeDromerig Liesje en Karntje Branie, de held en over de strooptocht van Kootje en Kaatje, tweelingen genoemd naar beide grootmoeders Jacob a en Ca- tharina. Beccy de Vries geeft in de pocket: Van Luier tot Leespfattk, behartigens waardige tips voor kieuterverzorping en tijdverdrijf. Het verzamelwerk: Het Kind en zijn ontspanning onder redactie tan Geert van Oorschot en W. J. Simons han delt over velerlei ontspanningsmogelijk heden, zoals goochelen en de Oud-lloll. poppenkast, film $n televisie, speeltuinen en kinderboeken, met een speciaal ilot- hoofdstuk van de hand van drs. M. oan Loggem over: Het Amusement van het geestelijk gestoorde kind. Helen Parkhurst laat ons horen, wat kinderen aan vol wassenen te zeggen hebben, terwijl dr. Francis lig en Ar. Louise Bates-Ames Kinderen in hun doen en laten" tonen. Arnold Arnold tovert U een psychologisch mozaiek voor ogen: Het spel van utv kind". Fons Jansen heeft het over: Drie kleine kleutertjes. De titel van Hilary Pagc's's studie: Zijn spelen ts leren, mag ietwat te piechtsfatig klinken, het is toch toef een aardig, vlot geschreven hoek. Vanuit een. R.K. ieuens&eschouioe.yk standpunt schreef dr. Jïic. Ferquzn een mooi, gaaf studiewerk, getuigend van gezond-rea- listische zin: „Groei naar Volwassenheid". Tot besluit twee suggestieve werkjes van mevr. R. Schulte Nordhof Trcep: "Het eenzame kind" en "Het kind afs vervulling en afs teleurstelling". In het laatste boekje schrijft zij "Er zal wel geen enkel echtpaar bestaandat op grond van een soort redelijke boekhouding van verstandelijke winst- en verliesposten tot „aankoop" van een kind zal overgaan." Een hond werd gisteren aangereden door een bestelauto op de Vlaardinger- dijk. Zwaar gewond werd het dier naar de Gem. Reiniging overgebracht, waar het later is afgemaakt. De hond reu met zwart-witte vlekken droeg een groen lederen halsband. Een aanrijding ons'ond gistermiddag omstreeks kwart voort twaalf op de krui sing StadhouderslaanW„ "de ZwygerJaan tussen een personenwagen en een vracht wagen. De bestuurder van de personen wagen. P. de W. verleende geen voorrang. De W. bekwam lichte verwondingen, de bestuurder van de vrachtwagen, J. de J. kwam met de schrik vrij. Doordat een hond plotseling de rijweg Overechieseweg overliep, verloor de 26- jarige R.B. uit Rotterdam de macht over het stuur. De fiets van S. was ernstig beschadigd; de hond bekwam een gebro ken poot. het koor als introïtus in de Nederlandse taal Gezang 281: „De dag, in Uwe gunst ontvan gen", waarbij onmiddellijk de zuivere en tere harmonie tussen de lichte en stralende jongens-sopranen met de donkerder achter grond van hun oudere confraters op bekoor lijke wijze aansprak. TAE ANTOFONISCH gezongen gebeden zullen lo reformatorische oren wel wat ongewon geklonken hebben, maar hadden bun eigen plaats in deze wel-overwogefi liturgie en. waren van geheel eigen schoon heid. Ook de gemeente werd hierbij actief ingeschakeld, doordat zij telkens, b.v. hij Psalm 318, de antifoon met Halleluja beant- antwoordde. De Bremense pastor hield (in het Duits) een korte kernachtige predikatie over de woorden uit Psalm 8: „Wat is de mens, dat Gij hem gedenkt en de zon des mensen, dat Gij' hem bezoekt?" Wat wij ook misdreven, aldus spr., God vergeet ons niet. En als God ons in Zijn liefde aanneemt, hebben wij ons deze liefde waardig te tonen. Dankbaar was spr., dat, ondanks alles wat er is gebeurd., het Neder landse volk hen heden ontvangen en aange nomen heeft. Wij kunnen Gods naam slechts loven bij de onbegrijpelijkheid van Zijn liefde. Na een tweetal oud-kerkelijke liederen: Paaslied en Lofzang van Maria (van Leon- hard Lechner, 1578) volgde het liturgisch gebed, eindigend met het Onze Vader. Dat de liturg in het koor het avondgebed uit sprak had het bezwaar, dat dit totaal on verstaanbaar was voor de gemeente. Dit in tegenstelling met het Gebed van de week, dat de pastor vanaf de kansel opzond. Staande zong men tenslotte het 7 cou pletten tellende Feestlied, door Muus Jacobse bewerkt naar het lied van Nieolai Frederik Sevcrin Grurtdtvig (1783—1872). EXCELSIORVOETBAL De laatste competitiewedstrijd heeft Excelsior tegen Monster met 3-1 verloren. Voor Excelsior was deze wedstrijd niet belangrijk meer, doch Monster kon 2ich door een overwinning veilig stellen. Deze wedstrijd had geen hoogtepunten. Excel sior kan zich gelukkig prijzen in het begin van de competitie punten, verzameld te hebben, want in de tweede helft hebben de tricoloren bijzonder teleurgesteld. Excelsior 2 mocht zich zaterdagmiddag k&mpioen noemen door een grote over winning op Monster 2. De Westlanders moesten een 7-0 nederlaag incasseren, met misschien als enig excuus, dat zij met 10 man speelden. De eerste helft kenmerkte Zich door een an vallend Excelsior, maar gedoelpunt werd sic-chts eenmaal en wel dooi N. Verhaas uit een kopbal, in de 35 minuten. De rust ging met een 1-^0 voorsprong in. Na de thee eenzelfde spel* beeld, maar toen waren, de doelpunten goedkoper. Met de regelmaat van een klok wer den de scoren opgevoerd door N. Ver- hoas, J, Verhaas i2x), J„ Vink, <2.x) en K. Booister, zodat de uitslag uiteindelijk 7-0 werd. Na afloop werden de kampioe nen, door voorzitter P, van Dijk gecom plimenteerd en liet hij zijn gelukwensen vergezeld gaan, door aanbieding van een bouquet bloemen. De aanvoerder van Monster sprak oo*£ enige woorden van gelukwensen, en bood eveneens bloemen aan. Verdere uitslagen: Excelsior 3-M.F.B. 2 6-3, H.B.S.S. 4-Excelsior 0-0; Excelsior 5-H3.S.S. 5 1-G. Begroetingsavond Op donderdag 6 april, des avonds 7.30 uur zal m het Trefpunt de begroetings avond plaats vinden van de nieuwe lidma ten der Ned. Herv. Kerk met de jonge kei kers dezer gemeente. Deze avond be gint met een gezamenlijke broodmaal tijd. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. G. de Klein en L. J". Gi oenewegen. Getrouwd: G. A. v.d. Berg 26 j, en J. J. Lagraauw 24 j, van Aan do rechterzijde bevindt zich de da- meskieedkamer met een warm en houd waterdouche. Links vindt men dezelfde ge legenheid \oor heren. In een hoek van dc kantine is dc ver* koop ruimte voor sportartikelen gevestigd. Vrij algemeen heerst nog de mening, dat de tennissport een dure sport is en dat behoeft het geenszins te zyn. Dc heer v. Vliet goeft zogenaamde zwerverskaarten uit vocfr do jongelui van de middelbare scholen, ook \an de u.l.o. De prijs is 27,50 per seizoen, waarvoor de jongelui elke dag, behalve het week-end van 9 tot 5 uur van de tennisbanen gebruik kunnen maken. Donderdagmiddag kunnen ze tegen bijbetaling les ontvangen van de heer Van Vliet zelf. Dit is dus een aardige en ge makkelijke manier om de tennissport po pulair te maken. Tevens is er een club georganiseerd voor ouderen, zowel beginnelingen als gevor derden. Dinsdag- en donderdagavond wordt er les onder deskundige leiding ge geven. Voor de kantine ligt een mooi terras. Helaas lieten de weersomstandigheden bij d® opening van het seizoen niet toe om plaats te nemen op de gezellige plastic dra aöstoelen. De ligging is hier uitstekend», de vijf banen zijn door het geboomte van het Sterrebos tegen wind beschut. Terwijl de moeders zich met tennissen bezig hou den kunnen de kleintjes hun vermaak zoe ken in de zandbank naby de kantine. VOOR DE TEN NIS AFDELING •an de Nederlandse Vereniging voor huisvrouwen is gisteren het tennisseizoen geopend. De dames bespelen twee banen van de heer Blaisse in Spie rings hoek. Mevr. M. Wessei-Barïs. 2e sekretaresse der vereniging sprak voor de aanvang de dames toe. Zy wees daarbij op de goede geest, die altijd bij hen geheerst heeft en zij hoopte, dat zij zich niet zouden laten afschrikken door de winterse weersom standigheden, waaronder deze zomersport thans een aanvang neemt. Onder deskundige traning van de sport leraar hebben de 16 dames zeer enthou siast de tennisbal over en weer laten eaan,_ Bjj de R.K. tennisvereniging Los Bogo-' les lagen de omstandigheden geheel an ders. Op het terrein, waar zich vorig jaar nog een gedeelte van de stadskwekerü bevond, wordt koortsachtig gewerkt aan het gereedkomen van de kantine met de twee kleedkamers en het keukentje. Aan nemer is de heer Vlugman te Kethel. Het iaat zich aanzien, dat de kantine op 15 april gereed zal zijn. De opening zal ge schieden door de burgemeester mr. Peek, iri het bijzijn van genodigden. Na de opening zal een wedstrijd worden gehouden tussen twee prminente spelers van elders. Met de betrokken spelers wordt nog onderhandeld. Los Bigotes telt 330 leden, waarvan 30 junioren, In de competitie svordt gespeeld met 6 teams, n.l. één in de derde klas, één in de vierde klas, en vier in de vijfde kias. Dat de clubliefde b(j de leden groot is, blykt uit het feit, dat vrijwilligers onder hen de sleuven voor de waterleiding over de drie banen gegraven hebben en tevens voor sanitair en elektriciteit gezorgd heb ben. De bekende firma Wernink had de op dracht voor de afrastering van het terrein te zorgen. Opvallend is de groene kleur van de draden; deze zyn nl. met groene piastic omwoeld, wat het aardig doet in deze boomrijke omgeving. Voor de kantine komt een ruim terras en daarvoor een gazon. Mogelijk kan zondag voor de officiële opening reeds op een baan gespeeld wor den, als tenminste het weer dit toelaat. De gravel is door de regen thans nogal zacht. Verschenen Is bet jaarverslag over 1960 van de Chr. Besturenbond, waaraan wij het volgende ontlenen. In Schiedam, zoals elders in het land, is er spanning geweest In de bouwbedrijven en in de metaalsector. In zoverre het CNV daaraan heeft meegedaan, is dit in strijd met de Christelijke beginselen geweest, maar men kan wel eens gedwongen wor den om er aan mee te doen. Het rapp< rt vermeldt in dit verband het geval van een Schiedammer, lid van een Chr. afd, hier terplaatse, die enige jaren geleden niet staakte bij een conflict, en op weg naar huls in de trein is mishandeld, In Schiedam, Vlaardingen en Maassluis is een propagandaactie gevoerd: 7 verga deringen weiden gehouden, 250 brieven en gidsen verzonden. De actie heeft 25 nieuwe leden opgeleverd. Het Schied. secretariaat verzond en ont- In de donderdag-cyclus van het Monopo le Theater wordt deze week de Columoia film „Me and the colonel" (Mijn Cvste vijand) vertoond, een film, waarin Danny Kay samen met de niet minder bekende Duitse acteur Curt Jurgens de hoofdrol len vervullen. Het is een hartverwarmen de geschiedenis van Jaccbowsky en de. Poolse colonel en diens schattige Franc&i-' se. Nu eens een Danny Kay niet als clown, maar in een comedie met tragische ac centen. Een film die waard is om ge2;en te worden en die de liefhebber van het begin tot het einde zal boeien. De voor stellingen werden gegeven om 2 uur, 7. en 9.15 uur en zijn toegankelijk voor per-; sonen van elke leeftijd. PUCK SPEELT 13 APRIL VOOR KATH. KRING Bertolt Bre oh ts „Angst en ellende van het Derde Rijk" wordt op donderdag 13 april a.s. door Toneelgroep „Puck" voor de Katholieke Kring opgevoerd. De regie is in handen van Walter Kous. ving in i960 3995 brieven. Het bestuur be staat thans uit de heren: P. j. Stam, le vooraltter, IV. A. v. d. Meiden, 2e voorzit ter, P. v. d. Spek, le secretaris, D. Dam me, 2e secretaris, M. v. d. Veert, le pen ningmeester. C. C. Bijl, 2e penningmees ter. In zeventien commissies en instellingen is de Chr. Besturenbond vertegenwoor digd. De afd. Werkende Jeugd telt thans 25 leden. By de bond zelf zijn aangeslo ten: in totaal 20SQ personen, verdeeld als volgt: 792 Chr. Me taai bed rij Cs bond, 372 Chr. Bond van Overheidspersoneel, 278 Chr. Bedrijfsgroepen Centrale, 219 Chr. Bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid, 216 Ned. Chr. Beambten- bond, en de rest verdeeld over de Ned. Chr. Graf- Bedrijfsbond, sluisporsoneel, Prot. Chr. Bond van Vervoerspersoneel, Unitas. Chr. politieambtenaren en de Ned. Centrale van arb. en arbeidsters Voeding- en Genotmiddelen. In 1959 wa ren 2.132 personen aangesloten. Een oor zaak voor do teruggang is niet bekend. Verder worden cijfers gegeven van do plaatselijke commissie van het Mg- soc, fonds ter bevordering der volksgezond heid „Draagt elkanders lasten". Gewezen wordt op de wenselijkheid zich bij het ziekenfonds aanvullend te verzekeren. De collecte heeft in I960 2764,47 opge bracht. De uitkeringen bedroegen in to taal 1402,50 waarbij 466,voor ge zinshulp bij ziekte van de moeder cn 287,50 voor uitzending naar kmderge- zondheidskolonies, en 350,— voor aan schaffing gehoorapparaat. Kapsalon ü«?len« torertgt O de tretere ösarverzorging St ruompermane m f 5.— Stroomloos vuur eik naai t 7.50 compleet, alles inoe- grepen Gratis daten en brengen pet auto hen etü- den reductie op vertoon van deze advertentie. KAPSALON HELENS, Rem brand liaan ZZ, Scbiedam - l'eletoos 6ït?c

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1961 | | pagina 1