Romn nieuwsblad Droomland presenteerde zich aan de Gemeenteraad Burgemeester Van Dyck sloeg eerste paal voor Panagrowoningen Record aantal diploma's bij Schiedamse Reddingsbrigade Zondagsdiensten Agenda Haringvangstberiehten Predikbeurten Gebrek aan arbeiders verhindert uitbreiding van fabriek DE FILMS VAN DEZE WEEK Freddie und die Melodie der Nacht Brontosaurus Uit het politierapport Afscheid heer C. Droog Burgerlijke stand SCHIEDAM MAASSLUIS MAASLAND SATERDAG 15 JULI 1961 X Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 Na I7.3D tot 19.30 vjur: Tel. 2959 Redactie: Tel. 5453 VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: INSüLINDESINGEL 33 TELEFOON 6637 Enorm «rooi was de belangstelling van raadsleden, autoritei ten en genodigden uil andere steden gisterenavond \oor liet Droomland in het Oranjepark. Het Co mité Jeu gdvakar. tie vreugd het hen toen alvast kennis maken niet deze symphonic ■van kleur en klank en veten hebben hier een dankbaar gebruik van gemaakt en ah ast rondgedoold door de fantastisch verlichte laantjes in hot Hof en dikwijls kon men kroten van bewondering horen. Wat men. ook verwacht had, ongetwijfeld zijn alle verwachtingen m ei troffen en er waren dan ook tal van leuke tafereeltjes tc zien. Wij denken hier nijvoorbeeld aan de vele opgestelde dieren, die verlicht ?ijn en in veel gevallen bewegen. De gondei. met twee echte frondelliers." die kalmpjes mer het water gloed, terwijl do verlichting ook bijzonder goed verzorgd was. ofschoon er natuurlijk ai tijd nog wel verschillende schijnwerpers zijn. die bij gesteld moeten worden, omdat zij nu nog te veel verblinden. Maar ongetwijfeld zullen er nog verschillende verbeteringen aangebracht worden, zodat het voor iedereen plezierig zal zijn hier een of meerdere malen te vertoeven, terwijl met? dan. ongetwijfeld de tocht zal beëin digen in de bijzonder knusse thcesehen- kerij of in de grote consumptief ent. indien het we^r hiertoe noopt.' Int deze tont van 12 bij 17 meter zijn 50 stoelen geplaatst, zodat er gelegenheid te over is om iets 1e gebruiken. In de omgeving van het terras, waar 200 stoelen staan zijn er ook nog verschil lende stands opgericht, waar men versnaperingen kopen kan. -zodat er genoeg mogelijkheden zijn de inwendige mens te versterken» Het is dan ook hopen, dat vele VI aard in gors en ook mensen van buiten de stad het voorbeeld van de vroede vaderen zullen volgen om hier enige uren door te oren gen. Dankzij ruggesteun gemeente. In zijn korte toespraak, dacht de lieer H. K. van Minnen, voorzitter van het comité Jeugdvakantievreugd, er aan hoe het alleen door een ruggesteun van de gemeente mogelijk geweest is oeze ver lichting in het park aan te brengen, waar door het comité in staat Is, het derde lustrum op grootscheepse wijze te vieren en op te luisteren. Hijdacht ook aan de hartelijke samenwerking, die er geweest was mot andere gemeenten, zoals Rotter dam en Schiedam. Het was namelijk de heer Van Straaten uit Rotterdam, die ook nu weer deze taak op zich genomen had. "Van zaterdagmiddag 1 uur tot maandag morgen 3 uur zullen m bijzondere gevallen dienst doen: dr. W. H. Karrcman, Johan Wesierweelstraat 54, tel. 5615, dr. G- Bor- dewijk, Fioresiaan 148, tel. 2150. De zondagsdienst van dr. G. J. Bos wordt waargenomen door dr. E. Leynse, Mr. Verschuurstcaat 42, tel. 7371, De zondagsdienst van. dr. B- W. Buske- maker wordt waargenomen door dr. J. A. Leegsma, Maassluissedijk 9, tel. 3689. Alle Vlaardtngse deskundigen worden waargenomen door: mej. M. Om mering, Schïedamseweg 50, tel. 3664,- mej. M. Nij- man, Goudsbloemstraat 38c, tel, 5421. Voor het Groene Kruis en "het Oranje- Groene Kruis zullen dienst doen: zuster G E. Daniels, Rieuwlaan 130. tel. 7554; zuster Bergwerff, Jacob Gillesstraat 13- Voor het Wit-Geie Kruis zal dienst doen zuster G. Damcu, Emmastraat 4, tel. 3756. De zondagsdienst dierenartsen wordt vanaf zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur waargenomen door de dierenarts P. H. Klein jan, Prinses ïrene- laarv 13, Maasland, tel. 01899-2467. ZATERDAG 15 juli Luxer Theater: 6 45 uur Bengaalse Lanelers f 14 jaar); 9 uur Dinosaurus (14 laar). Stadsgehoorzaal: 8 uur Freddy und die Melo die der Nacht (14 jaar). ZONDAG IS JULI Luxer Theater; 2.30 uur Vlammen over de prairie (alle leeft."); 5 uur Bengaalse lan- eiers (14 3<iar); 8 uur Dinosaurus (14 jaar). Stadsgehoorzaal4.15, 6.45 en 9 uur Freddy und die Melodie der Nacht (14 jaar). Shell sportpark „De "Vijfsluizen", finale Shell» tennistoernooi. MAANDAG 17 JULI Luxor Theater: 8.1)0 uur, Dinosaurus f 14 jaar). Stadsgehoorzaal; 8.C0 uur. De Maagdenbron (18 jaar). APOTHEEK Geopend: de Van Hogendorpapotheek» Van Hogendorplaan 129a, tel. 4233, BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS GGD, Hoflaan 7; 2.5.4.1. Alarmmeldingen: 4.4.4.4. is m. Zon op 4.38 uur. onder 20.53 uur Maan. cp 8,21 uur, onder 22.33 uur Maar hei hele werk is uitgevoerd door pen Schiedamsc firma, de firma C. A!e- man, the duizenden meter snoer telbare hoeveel heden lampen heeft ver werkt om dit alles tot stand te brengen. Ook de gemeentelijke Plantsoenendienst komt veel eer toer want na de stormen van deze week, waren net telkens weer de mensen an rleze dienst, die uitrukten om hel park te ontdoen ran afgewaaide takken en bladeren. De soeciale commis sie van het comité, die opgericht is voor het Droomland bestaande uil de heren B. \an de Brink. D. J. van de Weijden, I. Hocjgcndijk, W. van de Heuvel. H. Schruyer en L. van Zanten wilde hij har telijk danken, want zij hebben allerlei maatregelen getroffen om op alles voor bereid te zijn. Burgemeester mr, J. Heusdens was het comité bijzonder erkentelijk voor het feit, dat hij reeds nu in de gelegenheid ge steld werd. om alles le nansehouwen en een, woordje te spreken tol de aanwezi gen, want meestal is het hij oen tentoon stelling zo. dat men pas enkele minuten voor dc officiële opening klaar is met de voorbereiding, maar het comité was nu toch al in Maat Droomland tc presenteren aan dc genodigden, terwijl de officiële opening nog moet plaats vinden. In de persoon van de heer Van Minnen wi'rle hij het hole comité, waarbij velen reeds sinds het begin m. 1Ö47 aanwezig zijn, be danken voor alles tvat het verricht heelt en ook de fmanciele zijde wilde hij op het derde lustrum wei eens bekijken. On geveer één miljoen mensen hebben in de afgelopen 15 jaar een activiteit van het comité bezocht, terwijl de gemeenteraad bij elkaar aan subsidies ongeveer 91.000 heeft gegeven. Dit betekent dus, dat er per deelnemer ongeveer 71» cent is uit gegeven en hij dacht niet. dat dit teveel was, maar dat er integendeel met ilit geld een bijzonder nuttige en aange name aangelegenheid gesteund was. Hij hoopte dan ook. dat veel mensen de weg naar dit Droomland souden vinden en het voor de organisatoren geen droom zou zijn, maar pure realiteit en dar het aantal bezoekers van 12 jaar ge leden, dat 80.000 was overtroffen zou worden. Praairapport van hedenmorgen: Eben Haëzer VI. 56 50 kantjes, 5 netten; Hen drik en Jan VI. 70 35 k.; Vlaardingen VI. 78 23 k., thuisvarend; Bertina VI. 85 38 k.; Jan en Ineke VI- 89 30 k.; Voorlichter VI. 114 45 k.. thuisvarend; Wilhelmina VI. 232 40 k.; Kon. Wilhelmina VI, 190 25 k., thuis varend; Noordster VI. 197 25 k.; Hennle VI. 216 45 kantjes. Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur ds. C. van den Bosch, predikant te Bodegraven, 5 uur ds- D. Noordmans, inleiding tot zijn arbeid van de eenv. heer K, Hengstmanger, vicaris. R ehobothkerk, Billitcnlaan, zondag 9 uur as. E. van Bruggen, stuaentenpredifcant Botterdam. 20.30 uur ds. P. van der Vloed en de. D. Noordmans. afscheid van en in trede wijkgemeeirte Rehobothkerk (na af loop gelegenheid tot afscheid en begroeting der predikant), 7 uur ds. M. Don, predikant tc IJsselmoade; Bethelkerk, VI.-Ambacht, zaterdag 7.30—8-15 uur Avondgebed, zon dag 10 uur ds. J. van Noort. Bediening H. Avondmaal, 7 uur eerw. heer J. van Lam- balgen; Immanuëlkerk, Van Hogendorp- laan, zondag 10 uur ds. E. C. B. Kok, pre dikant te Rotterdam (Charlois), 7 uur ds. C. Fh. Scheers uit Haarlem, Open Deur- dienst; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zon dag 10 uur ds- J. G. Jansen, predikant te Schiedam, 5 uur ds. C. van den Bosch, predikant te Bodegraven; Weetwijkkapel zondag 10 u. eerw. heer J. van Lambalgen. Jeuïdkerken: Jeugdkerk wordt gehouden zondag voor jongeren van 13 jaar t» Soli Deo Gloria, Calienburgstïaat; gebouw Chr. Besturenbond, P. K. Droesaartstraat en school Julianalaan. Zondag lö uur id zaal Rehobo-thkerk Kinderkerken (6—-9 jaar) worden gehou den Callenburgstraat, Maassluissedijk 7a en zondag 9.30 uur v.m. in bijgebouw Im manuëlkerk. Van Hogendcrplaan. Rusthuis Emmistraat dinsdag 10.3Q uur uitzending korte kerkdienst via de kerk telefoon. Rem. Geref. Gem. en Hoflaan, zondag 10 uur ds. P. J. van Ouwerkerk, N.P.B. Brielie. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk. Schie- damseweg, zondag 10 uur ds. H. Zandber gen, 5 uur ds, H, C. Voorneveid van Peröis: Emmaüskcrk, Van Linden van den Heuvell- singcl, zondag 9 en 10.30 uur ds. H. J- Kou wen hoven, 5 uur de. Th. Swen; Pniëlkerk. Henriëtte Roland Holststraat, zondag 9 uur ds. G. Aalbersbcrg. I0.30 uur ds. H. C- Voorneveld van Perms, 5 uur dg. H. Zand bergen; Aula H". de Cockschool, Philips de Goedestraat 162, zondag 4 uur ds. H. J. Kouwenhoven. Chr. Geref. Kerk, Emmasiraat 116, zon dag 10 en 5 uur de. D. Dries-sen. Aula H. de Cockschool, Philips de Goedestraat 162. zondag 20 uur leesdienst, 7 uur ds. C. den Hertog uit Den Haag (W.). Dinsdag 7.43 uur de. J. C. van Ravenswaaij uit Scïieve- mngen. Geref. Gemeente, Weatnïeuxvland 56. zondag 10 uur ds. H. Ryksen utt Gouda, 3 uur leesdienst. Geref. Gem. in Nederland, Jacob van der Windtslraat 17, zondag 10 «n. 5 uur lew- dïenst. Vrije Geref. Gemeente, Van Riebeeck- straafc 34, zondag 10 en 5 uur leesdienst. Chr. Geref. Gemeente, Dijk steeg 6, zon dag 10 en 5 uur Ieesdienst. Vriie VI. Stadsev. Jeruël, Turnzaal Zo merstraat 39, zondag 19 uur Heiligings- samenkomst. Spreker de heer P. J. Klaay- sen uit Den Haag; 4.30 uur Middagbïjeen- komst. Het Leger de* Hells, Baanstraat, zater dag 5 uur etraatzang bij het Liesveld, zon dag 10 uur Hoiiïgïngssamenkornst, s-30 uur openluchtsamenkoms* bij de Visbank, 7.3Ö uur openbare samenkomst. Leider, majoor G. Kooistxa. Christ. Science Society, Obadja, Callen- burgstraat 67, 2ondag 10—11 uur kerk dienst. Onderwerp: „Leven". Jehovah's Getuigen, Muziekzaal Vólks- gebouw, zondag 5 en. 7 uur Bijbelstudie met als onderwerp: „Oudets, onderricht uw kinderen?'* Donderdag 7.39 uur Dienst- vergadering der Theocratische bediening. Kerk van Jezus Chrisios van de Heiligen der Laatste Dagen, SchUtfamseweg IJS, zondag 10.3O uur zondagsschool voor groot en klein, 5 uur godsdienstoefening. B-C.Ï7. Zaal Rode Kruis, Emmastraat SS: Zondag 10 uur samenkomst Bijbel Christen Unie. Evangelist M. Kooymans. TIET Duitse teenagers idool Freddy ■*-Quin, die het aan zijn mooie bas- bariton te danken heeft, dat hij van zan ger in bars tot filmster werd uitgeroe pen, kreeg in de film Freddie und die Melodie der Nacht" een rol voorgezet, die hij met zijn wat verlegen aard niet he lemaal aan kan. Als beleefde taxi-eftauf- fcur brent hij het er nogal goed af, maar het opsporen van een paar misdadige nozems is bepaald zijn fort niet. Niette min helpt hij da politie toch maar een flink eind op weg om de jonge in geld nood verkerende plegers van een over val op een taxi-chauffer in de boeien te slaan. Er zit een flinke brok spanning een vleugje tragiek, hier en daar een tikje humor en dank zij de lieftallige medewerking van de nog onschuldige, maar door haar bezoeken aan bars als bloemenmeisje reeds cynisch geworden Heidi Buhl ook enige zoete romantiek in deze film van Wolfgang Schleif. die met sfeer wist te scheppen; het filmpubliek een kijkje gunde in het Berlijnse nacht leven en daarbij een paar goede caba- rct-dansnummers inlaste en Freddy Buin aan z'n trek deed komen, met de reeds als schlager's te boek staande „Melodie der Nacht*' en „Irgendwan gibt's ein "Wie ders eb en" van Freddy's lijf componist Lo- ttr Olias. Deze week in de Stadsgehoor zaal. Het principe van de diepvries is inmiddels ook doorgedrongen in. de filmwereld. Nu is dat op zichzelf niet vermeldenswaard als het blijft bij een ingevroren en weer ontdooid kippeboutje, mcar dat de heren scenario-schrijvers hele bront- en dinosaurussen en holenmen- ser. invriezen en na duizenden eeuwen weer ontdooien is wel wat te ver gezocht. Enfin, regisseur Irvin S. Yearworth jr. laat een. ploeg waterbouwkundigen die op een tropisch eiland een haven aanleggen, een tweetal van. die beesten plus een bo- lemens in. bevroren, toestand opgraven. Tijdens een tropisch regenbuitje ontdooit do boel en deze diepvrieswezens gaan dan gewoon door met leven alsof er niets gebeurd i$ en dat veroorzaakt na tuurlijk vreemde dingen. De holenmens .sluit vriendschap met een eilandjochie en samen gaan zij paardje rijden op de vegetarische brontosaurus, de dinosaurus vult ondertussen, zijn maag met enkele eilandbewoners en zo nu en dan geven deze twee beesten, onderling een aardig partijtje knokwerfc weg, waarbij tenslot te de bronto door dc dino in een drijf zandareaal wordt gedrukt en jammerlijk om het leven komt. De eilandbewoners hebben zich inmid dels verschanst in. een oud fort en de ingenieurs laten de gracht er omheen vollopen met olie, welke zij in brand steken om het beest a£ te weren. Ten slotte gaat de hoofdingenieur het beest met een dragline te lijf en licht het daarmee beentje. Het Is allemaal eigenlijk een beetje te fantastisch, vooral omdat de dino-en an dere saurussen leefden in een tijdperk, dat de mens de aarde nog niet bevolkt had, men na een paar eeuwen diepvries er doorgaans niet meer levend afkomt en als de dooi dan op gaat treden uiterst kwalijk gaat rieken. Maar goed, daar is het dan een film voor en zij die hier van willen genieten kunnen terecht in het Luxor Theater, Ongetwijfeld 2ai 14 juli een belangriike dag biijven in de geschiedenis van de Pa- nagro-woningfabriek in Maassluis. Va-U werd gisteren eerst, het hoogste punt be reikt op het eerste te bouwen Fanagro- complex in de Zuidwijk in Vlaardingen, later op de middag werd in Maassluis in aanwezigheid van vele autoriteiten door burgemeester W. J. D. van Dijck de eerste paa.' geslagen voor een complex van 252 woningen in de Sluispolder-Oost. Deze wo ningen worden gebouwd volgens het Pana- gro-Larsen-Nielsen systeem, waarbij de onderdelén In een speciaal daarvoor tre- bouwde fabriek, de N.V. Eiemetttum. ver vaardigd worden, om later met grote kranen in elkaar gezet te worden. Vlakbij het terrein, waar de eerste psal geslagen werd konden de diverse autori teiten zien, hoe dit systeem precies werkt, want daar worden al woningen gebouwd volgens dit systeem, door de Dura-Coignet combinatie. Voor deze fabriek moeten de onderdelen echter aangevoerd worden uit Rotterdam, terwijl de Panagrofabriek in Maassluis zelf gevestigd is. Vanzelfspre kend betekent dit een grote besparing op db vervoerskosten. Na het slaan van de eerste paal, werd er een bezoek gebracht aan de Panagro- fabriek, waar één der directeuren de heer F. Brouwer het woord \oerde. Ofschoon de eerste paal nu wel door de firma Ne- derhorst geslagen is en de andere onge twijfeld vlug zullen volgen, moet men nog met denken, dat de woningen er binnen korte tijd zuilen staan, want eerst moeien de huizen in Vlaardingen afgebouwd vor der. en hiep zal nog wel anderhalf iaar voor nodig zijn. Pas dan kan men In Maassluis beginnen. Maar de palen en de fundering worden al vast klaargemaakt, zodat er dan onmiddellijk begonnen kan worden. De toekomst zag hij niet somher in. want als hij rondom zich keek, zag hij enkel maar opgespoten land, dat allemaal nog bebouwd moet worden en wat is er gemakkelijker dan de fabriek voor de ele menten vlakbij te hebben. Overleg met Rotterdam Burgemeester W. J. D. van Dijk was blij, dat de eerste paal weer in de grond Zat want hij vindt het altijd een gevaar lijk karwei, maar voor hem betekent hel slaan van de eerste paal de bezegeling van de opdracht en voor de opdrachtne mer is het een accooröverklaring met de opdracht, zodat hij het slaan van een eer ste paal toch altijd belangrijk vindt. Voor al deze opdracht vond hij belangrijk, want het is dg op een na grootste opdracht, die de gemeente Maassluis ooit heeft gegeven betreffende de woningbouw. Hij was dan ook blij met deze 252 woningen, die ge bouwd gaan worden, want voorlopig heeft hij weinig vertrouwen in de bedeling in Den Haag en verwacht voor de toekomst Een gecompliceerd ongeluk- deed zich voor op de aansluiting van Rijksweg 20 met de Broek weg. Uit de richting Maas land naderde een. vrachtauto met aan hangwagen, bestuurd door C. J. Z. uit Hendrik Ido Ambacht. In de flauwe bocht remde de auto af. Hierdoor begon de aan hanger op het natte wegdek te slippen. De tegemoetrijdende P. V. uit Den Haag zag liet gevaar van een frontale botsing en stuurde zijn personenauto scherp naar recht, waardoor hij in de sloot terecht kwam. Een tweede tegenligger drukte zijn auto dicht in de reebterbenn, terwijl een vóór rijdende vrachtauto, op het gevaar opmerkzaam gemaakt door claxonge- loci eveneens in de berm tot stilstand ge bracht werd. De vrachtauto met aan hanger kon daardóor tussen beide auto's door gelaveerd worden, zodat alles uiter mate gunstig afliep. Slechts de in de sloot geraakte auto werd aan de rechter kant zwaar beschadigd. Op de Dr. Wiardi Becicmansvngel reed de 19-jarige jongen M. ft. met oen les auto tegen een lichtmast. De auto en de lichtmast liepen zware schade op. Doordat Z. S. uifc Rotterdam op de kruising FioresiaanBroekweg met zijn auto geen voorrang verleende aan het verkeer op de Broekweg botste 3 auto's op elkaar. De schade viel gelukkig erg mee. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de directie van het Havenbedrijf Vlaardingen Oost giste ren afscheid genomen van de heer C. Droog. Sinds 1946 is hij hier werkzaam geweest als bankwerker, in de afdeling Bankwerkerïj van de afdeling Machine fabriek, Konstruktiewerkplaats en Seheeps- reparatie. Daar directeur P. Baaima verhinderd was, sprak de heer E. Bongerts namens de directie. Uit naam van de bankwerke rïj sprak de heer Kloet-Overbeeke, die de verdiensten van de heer C, Droog in de afgelopen jaren schilderde. Voor de On dernemingsraad voerde de heer H. van Linden het woord. Van de directie, ondernemingsraad en afdeling bankxver- kerij kreeg de heer C. Droog een cadeau onder couvert en een televisietafel. Gehuwd; Gerardue Jacobus Lens, 27 jr en Adriana Johanna Meijer, 23 jrl Gerrit van der Lugt, 28 jr én Geertje Groenen boom, 26 jr; Theo van Wettum, 27 jr en Maria ïtiedijk, 27 jr; Cornells Poot, 2S jr en Neeske van. den Broek, 25 jr. Geboren: Johannes Cornells Ar ié, ïvA Aalders en C M Wijnborst, Liesveld 73. Jacob, zvCJ van Haren en M L Pijnen, Maasluis, Nwe Kerkstraat 11; Dirk Jan, z v G Riezebos en M H ftenee, Lorentz- straat 13. Overleden: Arie Otto van Bruggert, oud S3 jr, wed v B van V/ïllïgenburg, Schie- damseweg 94. MARKTBERICHTE N- Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: Vleetharing groen ƒ62—ƒ65; vleetharing klein 52,99— ƒ66,50; yleetharing groot f 66ƒ69,10. wéinig goedkeuringen voor te bouwen huizen. Daarom is het noodzakelijk, dat Maas sluis overleg gaat plegen met Rotterdam, want Maasluis moet woningen leveren voor de toekomstige arbeiders in het Pol lek gebied en Rotterdam krijgt nu eenmaal grote contingenten woningen toegewezen. Wat betreft de anderhalf jaar. die Pana- gro nog in Vlaardingen zou werken, vend hij. dat de fabriek maar uit moest brei den. want de grond was er tenslotte voor aanwezig en dan kon de capaciteit opge voerd worden tot misschien wel 500 wo ningen per jaar. Ook de coniinuiteit van tie woningbouw- fabrieken moet gewaarborgd blijven, want het woningbedrijf mag geen ogenblik stil liggen. Ook is het wel vreemd, dat Dura- Coignet uit Rotterdam onderdelen moet vervoeren naar Maassluis, terwijl er uit Maassulis onderdelen gevoerd worden naai Vlaardingen, zodat de vrachtwagens elkaar dikwijls ontmoeten op dé rijksweg. Hij hoopte dan ook, dat de heer Brouwer te pessimistisch was met. de anderhalf jaar, die Maassluis nog zou moeten wach ten. Gebrek aan arbeiders Ais antwoord hierop gaf de heer Brou- dat hij de fabriek best uit zou wil len breiden, maar hop mechanisch alles ook gaat., arbeiders zijn er altijd no.bg en daar mankeert het tegenwoordig een maal aan. Want dikwijls gebeurt het, dat er geen enkele arbeider beschikbaar is. om ergens te laten werken- zodat ze b.j aanbestedingen nooit wéten of ze wel over het nodige personeel zullen kunnen be- schïkkten. Dit is een groot prooleem en O Bn Tg em ester W. J. D, van Diick slaat de eerste paal voor de 252 Panagro-tronin- gen in de Sluispolder-Oost. Op de achter grond de s^sïeembouiu door de combinatie Diiffl-Colgnet. dit zou ten dele opgelost kunnen, worden, door het beschikbaar stellen van wonmsren voor de arbeiders, die dikwijls vanuit Brabant komen om hier te werken. Daar om zou hij de paradox willen uitsprekend Geeft u mij woningen, dan zal ik wonin gen voor u bouwen, want slechts dan zou c.» capaciteit van de fabriek vergroot kun nen worden. Het diplomazwemmen bij de Schiedamse Reddings Brigade ia de laatste tijd op volle activiteit, zowel degenen die het eerste zwemdiploma als de meer gevorderden be haalden een groot aantal diploma's. Voor het diploma 1 van de KNZB slaag den de volgende leden: "Wint van der Mun- nik, Bertus van der "Windt, Jaap van Noordt. Ellen Hoorweg, Carla van Hees, Ria Frie- driech, Theo de Koning, Rini Schravesande, Esther van Maanen, Paul Ditieher. Rikie Vaikesfcein, Jopie Vrijenhoek, Harry Ja cobs, Theo van der "Tuin, Chris Toering, Freddy Koppenhagen, Ria Zwamborn. Hen- me van Pelt» Hans Holierhoek, Henk Ach terberg, Carl van Meerendonk, -fan Gee- rink, Freddy Veltenaar, Huibert Sevenhui- zen, Nellie van Kampen, Eddy Schrave- sande, Martin van Vliet, Joanïta Kuipers, Anneke de Jong, Ancctta de Graaf. Erika Kneepkens, John de Regt, Anke Schrooten, FransSteffens, Betsy Steenhorst, Jeaninc Stevens, Jannie Clausing, Margo van £Uk, Hans Wiegel, Ingrid van der Werf en Ge rard de Raay. Dïploma 2 van de KNZB werd behaald door: Willy van der Hul, Frits Dijkdrenth, Jan Snijders, Joop Goos, Nico Schools. Kees Velthuizen» Paul Maas, Dick Weijtner, Harm de Vries, Hans Steenbergen. Tonny van Wieringen, Harry Jacobs, Mary Provoost, Greet je Vooys, Harry Jansson, Anneke van Leeuwen, Catharina Donkersloot, Anke Kooiman, Marïetje van Loenen, Lydie V3r- k«visser, Eugenie Oostcrloo, Robbie van Es, Roel Kemmers, Jan Tilmans. Jan Seyp, Kees de Vries, H. G. H. Vrijdag. Marijke Jacobs, Marja Jongekrijg, Ellie Smit, Tmnie van Ettekoven, Antonïa Bruëns, Tlnie Bakker, Maria» van JEtaalte, Irene Venema, Joke van Leeuwen, Alfred van der Ploeg, Harry van der Nat, Anton Kouthuyzen, Freek Kars, Hans de Ronde. Siegfried Brok ling, André: Koppenhagen, Gerrit van der Windt, Hans de Ron, Arnold Steenhorst en Peter van der Stap. Diploma 3 van de KNZB werd behaald door: Daan Krommenhoek, Robert Witbecg, Peter Voerman en "Lenle Lemson. Diploma 4 van de KNZB werd behaald door: Jos de Raay, Bernard van D\jk, Hans Hendriks, Frits van Duivenbode, Peter van der Kruit, Chris Boomsluiter, Rlnus Groo- tenboer, Elly Meeder, Ina de Groot, Joke van Leeuwen, Willy Kortland en Dick El- derkamp. Jeugdbrevet l van de KNBRD werd be haald door: Beppïe van Oeveren, Toos Kalkhoven, Aad Nuroan, Jake van Leeuwen, Wim van der Schalk, Abraham Mosheuvel, Ineke van Opstal. Robbie Veltenaar, Paul Schuurhutzen, Jan de Koning, Peter van Asten, Josina van Buitenburg, en Nico vaa Ruitenburg. Jeugdbrevet 2 van de KNBRD werd be haald door: Nellie Kersen, Anneke Beek, Yvonne Bezemer, Rtta Kuipers, Neileke Verhoeven, Hanneke van Leeuwen, Greetje van Ruitenberg, Rob van Heme rik. Jaques Nieuwstraten, Christine Burger, Rob Velte naar. Ina de Groot, Paul Schuurhuizen, Pe ter van Asten, Arnold Mulder, Beatrix Berkhout, Tonsmia van Opstal, Nellie Wil- deboer-Schul, en Ber van Dijk. Jeugdbrevet 3 van de KNBRD werd be- haald door: Arnold Mulder, Bernard van Dijk en Ineke van Opstal. Dit zijn in totaal 104 KNZB-dipIoma's die op 20 mei en 28 juni werden behaald en daar tussen door werden telkens op de cluburen van de SRB de diverse jeugd- brevetten van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen be haald in totaal 35 jeugdbrevetten. Hiermede is de stand van de behaalde di ploma's In 1961 gestegen tot 219 diploma's. Het brigadebestuur streeft er naar om in 1961 500 zwemdiploma'3 te laten verzwem men en als het instructiekorps actief hier aan blijft werken, dan. zit de mogelijk heid erin ook al komen er nu nog 31 di ploma's te kort aan da halfjaarlijkse op telling. Op 11 juli a.s. zullen er weer een aantal dames cn heren examen doen voor het A en B diploma van de KNBRD. In augustus doen een aantal leden van de strandwacht examen voor het Strandwachtdiploma A en B en in september zuilen weer een aantal jeugdleden in de gelegenheid worden, ge steld om d« KNZB diploma's te behalen. Er n«men ook leden van de SjRB deel aan diverse prestatietochten, in Gouda en Schoonhoven. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. L. V, Har- tingsveid; 7 uur ds. K. M. Vogel. Herv. Rusthuis: 10.30 uur ds. K. M. Vogel. Jeugdkerk (Sursum Corda): 10 uur de heer W. de Waard cn (geb. Gen. de Wet straat 2j 20 uur de heer J. Spijker. Kinderkerk (cath. lok. Gr. Kerk); 20 uur mevr. Smit. Geref, Kerk; 9,30 uur ds. E. J. Duursema; 4.30 uur cis: K. W„ Dercksen, Zuiderkerk: 0.30 uur ds. K. W. Dercksen; 4,30 uur ds. E. J. Duursema. Geref. Kerk (vrijgemaakt); 8.30 en 2.30 uur ds, A. Veldman van Rotterdam. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur leesdienst; 6.20 Uur ds, W. de Joode van Den Haag. Ned. Prat, Bond; 7 uur ds. L. Spijker van Den Haag. CHR ORATORIUMVER. "Met circa 50 leden is te Maassluis een christelijke oratoriumvereniging opgericht In het verleden heeft Maasluis reeds «en dergelijke vereniging gehad, die ten. slotte wegens gebrek aan leden, ontbonden moest worden. De initiatiefnemers hapen hx sep. tember met de repetities te kannen aan vangen. Een bekend toonkunstenaar is bereids verzocht de leiding op zich te willen nemen. STRAATVERLICHTING Grote veranderingen, hebben in Maas land thans plaats op het gebied van de straatverlichting. Buiten en in de bebouw de kom worden thans nieuwe lichtmasten geplaatst- Deze masten zijn voorzien van twee lampen, waardoor voorkomen wordt, dat er schaduwvlekken op de straat ont staan» Aan dc Kerkweg hebben deze lam pen reeds gebrand en zij voldoen uit stekend. ZONDAGSDIENST VEEARTS Komend weekend wordt de dienst voor Maasland en Vlaardingen waargenomen door P. M. Kleünjan, Prinses Irenelaan, alhier, PREDIKBEURTEN Ned. Herv. kerk 10 en Ï9 uur ds» H. J. J. Keijzer, Geref kerk 10 en 19 uur ds. J, Z. Potj er. verf van de vakman M KRO ar „T VEftFCÉKTRUM" I.EH0RSCHTSU..JS JaoOGSllUlI 41 TÉLZÏÏS - TEL 41»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1961 | | pagina 1