RonEniun mus KFC slechts op één plaats gewijzigd Bas Paauwe midvoor „Kleine sporthal is niet voldoende'' zegt Hulsker oe Tan Harmonie de Grote Markt op MIDDENSTANDSOPLEIDING „Onverwagt, De Pater, Meyers, Maas" Met jaar I960 bracht nieuwe koers voor Jonge Strijd Dansschool WESTHUIS Kankerbestrijding Spannende strijd op komst op Harga-veld Zeilwedstrijden op de Bommeer VLAARDINGEN AT <T) AAR. 4 ANNÉE& Voetbal in Vlaardingen Schaakleven komt Meer op gang ENCK-jubilaris T ennis-uitslagen Spieringshoek SPORTLUI ONDER ELKAAR Opnieuw contact bij de oudstrijders Seplember-programma der huisvrouwen Uit het Politierapport AANVANG NIEUWE CURSUSSEN 5 EN 12 SEPTEMBER A,S. vanaf heden Inschrijving nieuwe leerlingen Aparte clubs voor R.K. en Scholieren. Prospectus op aanvraag. Warande 207 - Tel. 682 H - Schiedam Wol- en Handwerkhuis MONDAIN Leerling en Aank. verkoopster Hoofdagentechap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 KJachten bezorging: Telefoon lï.fO.41 HOTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD De kankerbestrijding is een zaak van gestadig en geduldig werken; haar arbeid wordt niet vermeld op 5 de frontpagina. Maar zij mag daarom niet vergeten 5 worden; atv steun Is onmisbaar voor lien, die hun kennis en krachten aan 5 dit probleem hebben gegeven. De collecte voor de kankerbcstrU- s ding van deze week beveel ik met klem bij u aan. De wnd. Burgemeester van Schiedam, s H. SABEL. Vanzelfsprekend is men in het Her mes-kamp best tevreden met de vier pun ten uit de tot nog toe gespeelde twee wed strijden, te meer omdat juist in deze com petitie de eerste, klap zo ontzettend veel waard is. Weliswaar was hot vertoonde spel nog niet je dat, maar men mag niet over het hoofd zien dat de nieuwe spelers wel wat lijd nodig hebben om tot een ge heel te komen. In ieder geval is de kwali teit aanwezig en de tot nog toe geboekte resultaten zullen er veel toe bijdragen dit proces te versnellen, We zijn dan ook nieuwsgierig naar de komende wedstrijd. Zondag om 2 uur komt Wageningen op „Harga". Deze ploeg heeft J punten en in deze 2 wedstrijden 10 doelpunten gescoord. De grote animator in de Wageningse aan val isnog steeds Charly v. d- Weerd. die momenteel in vorm steekt. Het' ligt dus voor de hand. dat de Hormes-defensic liet zwaar te verduren krijgt, maar deze linie heeft haar kracht reeds bewezen. Kansloos zijn onze stadgenoten dus niet. Als voor wedstrijd wordt gespeeld de ontmoeting voor de juni ore ricompeti tie tus sen de C-l teams van Neptunus én Her- mes-DVS. Aanvang half een. 4|Vanmorgen om zeven uur heejt het ge hele Schiedamse poiitie/corps van haog lot laag het nieuwe uniform aangetrokken. liet tal de eerste tijd viel wennen zijn de zo vertrouwde dienaars van de Hermandad in Ut uniform rond 'te zien lopen en rpdea, maar toch geeft het' Schiedam een groot steeds aanzien. De watersportvereniging „De Bommeer m DAV.S.V. organiseren zondag op de Bommeer de 3e en 6e competiticzcilvved- strijden. De start en de finish zullen nog nader békend .worden gemaakt, doch de- se zullen «ijn de nabijheid van het „Jachthuis". Èr-zal gezeild .worden onder de bepa lingen van- het - nieuwe wedstrijdreglement van dé K. V.N.W.V. Wanneer de. weersom- atandighe den. meewerken; b elooft het voor de zeilers een mooie dag le worden. Om 10.35 uur wordt het eerste startschot ge lost De klasse .indeling luidt: Gemengde Klasse, Jeugdklasse Kl.B.M.Kleine B M„ Vrijheidsklasse, Finn-jollen, 16 rn2: Klasse, O-jollen, «valken B.: en":Valken A. boten in de Gemengde Klasse worden met 2 man en de Valken met ma ximaal 3 man. Na afloop voigt de prijsuit reiking in het „Jachthuis". Er blijkt In het afgelopen jaar een ster kere binding te zijn geweest tussen de jeugdorganisatie Jonge Strijd en de vak beweging, belichaamd in de NVV-bestuur- dersbond, waarvan Jonge Strijd de jon gerenorganisatie Is. Het jaarverslag 1960 van de Bestuurdersbond schrijft hierover, dat Jonge Strijd desalniettemin een eigen bestaan leidt, waardoor de organisaties van. het NVV niet meer zo direct bij het jonge renwerk betrokken zijn. De in dit seizoen ingestelde jongerenwerkcommissie van de NVV-Bestuurdersbond trachtte in deze leemte te voorzien. Het jongerenwerk dor vakbonden omvat niet alleen het; werk, dat onder de noemer „vrije jeugdvorming" wordt samenge bracht, maar ook het schol in gswer k, zoals dat door Jonge Strijd wordt verricht. Er zijn speciale jongerenbijeenkomsten met een op de jongeren afgestemd programma, zowel als aparte gespreksgroepen. Een tweede element dat in het verslag over hét jaar 1960 naar voren komt; is de ontwikkeling- van het interessegroepswerk. Onder dit werk verstaat men. het per groep beoefenen van een bepaald gerichte aktivi- tcit. De leiding van een dergelijke groep pleegt men toe te vertrouwen aan de jon geren die zich tot deze bepaalde aktiviteit aangetrokken voelen. „De bereidheid bij onze jonge leden om de nodige bestuurs functies te vervullen is goed tc noemen", aldus het verslag. Wij mogen vaststellen dat wijer in. slaagden de volgende groe pen of in een ver stadium van voorberei- Met Ger Kobbe mond en doelman Leeuw »ts reserves komt Fortuna zondag aan d? Floreslaan tegen KFC weer. mei hétzelfde elftal binnen de lijnen als legen Helmond en Go Ahead. Ook aanvoerder Hoe! Hi wat. die in Deventer een' lichte knieblessure bad opgelopen, zal van.de partij zijn. Het elftal van KFC, dat uil twee wedstrijden 3 punten heeft; veroverd, is slechts op één plaats gewijzigd. Mrdvoor IJaages heeft zijn plaals moeten inruimen voor Bas Paauwe 3'r,, de zoon'van dc bekende oud-internatio nal. KFC sukkelt kennelijk met een le vensgroot mid voor probleem, na Koeman vaor 50-000 naar Blauw Wit te hebben •laten verhuizen. Bijna de helft van dit bedrag 22.500, kroeg de Kongse eliib voor zijn linksbuiten Blok, die naar Alkmaar overging. Tegenover deze inkomsten van 72.500 stond een uitgave van 6.C-90 voor twee nieuwe voorwaa etsen. KFC trok de twee vleugelspelers van het Ned. Araa- ïeurelflal aan: rechtsbuiten Jan Roose- toom van EDE en linksbuiten Arie Her- sehe van ONA. Daar de KFC-stopper Kees Molenaar aanvoerder van het Ned. Ama teurelftal is, heeft KFC nu drie spelers van het nationale - amateurelftal m zijn midden, goede bekenden dus van Fortu- na's doelman Jan I-Iooymans. Van hen is lehalve Jan Hooymans, bok Kees Mole naar amateur gebleven. De nu naar Blauw Wit vertrokken Koeman bad KFC enkele seizoenen terug voor 3 000 van Purme-, rend overgenomen. KFC heeft nog een derde speler, aangetrokken: Kersens van Weervogels, maar deze is nog niet rijp voor het le elfia! en komt in het 2e uit, zoals ook Basje Paauwe, die diverse ja- BIOSCOPEN. Passage Theater: La Fran false et 3'amour IS jaar. Monopote Theater: ïn de middagvoorstellingen: De zoon van de sheik. a.l. In de avondvoor stellingen „Buitende wet", 18 jaar. MEDISCHE DIENST Apotheek Gouka en Co, Graenelaaa 127 ien In de halflinie van KFC heeft geope reerd, van huisuit echter een voorhoede speler is en nu als mid voor zijn rentree maakt. Dc voorhoede is \roor KFC "het zorgen kindje. De nieuwe buitenspelers Roose boom en Korsche zijn goede en leuke spe lers, zo verklaarde ons KFC-voorzitter A. Deyle, maar zij hebben zich nog niet helemaal aan het betaaldvoetbal kunnen aanpassen. Als rechts- en linksbinnen ope reren in de KFC-voorhoede resp. Albert Paree en Henk van Vlierden. Rechtshalf is Jacob de Lange, linkshalf Fred Keere- weer. IJzersterk is de Koogse defensie met Dick Schouten onder de*lat, Kees Mo lenaar als stopper en met Dick van Vlier den en Henk Wullums resp. als rechts- en linksachter. De oud-DWS-er Toon Bruins Slot -heeft KFC nu voor het 3e jaar alp trainer onder zijn hoede. Zijn laak als leider van het 1e »lftal heeft voorzitter Deyle dit seizoen overgedaan aan de bekende oudspeier van KFC Klaas Molenaar, die zitting heeft in de commissie betaald voetbal. KFC heeft 20 spelers onder contract. Vorig seizoen ein digde KFC op do 3e plaals, met slechts 1 punt achterstand op hel gepromoveer de Völewijkcrs. HAMNGVANGSTBERICHTEN Praairapport van hedenmorgen; Hendrik en Jan. VI 7017, Vlaardingen VL 7815. Maas VL 7925, Bertina VL 8536, Jan en Ineke VL 89—10, Wilhclmina VL 132 15. Liesje en R, VL 153100, Clara VL 172— 30. Hcnnie.VL 21651. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaaldvoor: fcrawlharing klein I 33—39,90, idem groot 37,9014,90, ijle haring 26, steurharing 3034 per kantje Zondagmiddag 4 uur speelt li.K. W.I.K. een oefenwedstrijd tegen het Dordtse R.C.D. De Hollandiaan kemt uit tegen W.V.O, uit Oosterhout, welke club speelt in dc 3e klasse Zuid 1..V.F.C. 2 gaat naar Bodegraven om daar de derde klasser van deze naam in een vriendschappelijke wedstrijd' partij te. geven. ding te brengen ofwel reeds te doen star ten en tot ontwikkeling te brengen. Kam- peergroep, fotogroep, toneelgroep, tafel» tentiisgroep, judogroep, ihan-denarbei-dgroep en model bouwgroep. De leiders van deze groepen zijn verenigd in een leidersraad. Met deze leidersraad wordt getracht een-s Pet maand bijeen te komen. Aldus wordt getracht een zekere 'coördinatie van de diverse werkzaamheden met deze leiders raad tot stand te brengen. Er zijn voor het verder ontplooien van deze werkzaamheden zeer beslist meer mogelijkheden, maar het gebrek, a an zaal-ruimte werkt daarbij rem mend. Bijzonder vererend wordt genoemd dat een deel van het programma dat op het landelijk Pinksterfeest werd opgevoerd door de Schiedamse Jongeren werd ver zorgd. VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1951 Hoewei de zomer zich van de seizoen- indeling niets heeft aangetrokken en nu pas schijnt in te zetten, zullen de vakan ties voor dc meesten wel verleden tijd zijn geworden en daarmee begint ook het schaakleven weer te draaien. Dc Schaak vereniging „Schiedam" begint haar nieu we seizoen op 7 september in haar ver trouwde schaakruimte in „Irene". In af wijking van de gewoonte zal op deze avond niet worden vergaderd, maar een. snelschaakwedstrijd worden gehouden, waarvoor iedere schaker, lid of geen lid, welkom is. De ledenvergadering zal plaats vinden op donderdag 14 september om acht uur in Irene. Daarna zal gestart worden met de huishoudelijke competitie cn de training voor de deelname aan de com petitie van de Rotterdamse Schaakbond, v/aar het eerste tiental zijn plaats in de eerste klasse inneemt. 'c.\' - A/TIJN EERSTE prij- zen won ik als „caféïoper". aldus Rei- nler Hulsker, joen wij hem naar zijn spurt- loopbaan vroegen. Wee» hierover niet te verbaasd: dat cafclo- pen was indertijd een vorm van atletiek, waaraan ik reeds van af mijn tiende jaar heb deelgenomen. Tus sen mijn elfde en mijn twaalfde jaar won. ik mijn eerste prijzen. Dat was in Woudestein, waar de Raad voor Lichamelijke Opvoeding uit Rotterdam wedstrijden organiseerde in het kader van. de zomeravond spelen, die eens in het jaar werden gehouden voetbal, atletiek etce tera. Ik hielp er mijn ploeg „Het Henegou- wenplein" winnen op de vier maal tachtig meter en won zelf de zestig meter en bet verspringen. De prijzen, die ik won, waren: een horloge, een boek en een riem. Maar dc grootste beloning kreeg ik van mijn vader, nl. een lidmaatschap van-Pro Patria, waarbij ik vele prijsjes haalde, w.o. enkele kampioenschappen Zui-d-HolIand leuke blikjes. [TOE ik INSTRUCTEUR geworden ben? ?1 Wel, ik moest Dat zat nl. zo: Tijdens de militaire dienst startte ik bij een veld loop al 3 een der laatst en en ik kwam bij de eerste tien aan. Ik won daarbij een hoefijzer portemonnee, maar die veld loop was, geloof ik, beslissend voor mijn latere werk, want ze wilden per se een sergcant-sportinstructqur van. me maken. Waarom ik tenslotte judo als sport gekozen heb? Welke sport kan men met zo weinig deelnemers beoefenen? Welke sport kan men in zo'a kleine ruimte beoefenen? Welke rSijSG'S;. V. V Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina hield - het Tamboers- en. Pijperskorps Harmonie gisteravond om 9 uur-voor het Stadhuis op de Grote Markt de traditionele taptoe onder leiding van - zijn directeur, de heer J. Veenman, met als 'taÖoer-maïtre de heer P. den Brceyen. Harmonie startte vanaf het oegénlökaal aan de Dwarsstraat, waarheen men ook na afloop terug' marcheerde. 0\*erigens is Harmonie opnieuw in de belangstelling gekomen door zijn 'geslaag de pro pagan datocht van zaterdag ji. door Nieuw land. Het korps biedt tal van moge- De personeelschef van de ENCK, dc heer J. van Dorp, is 40 jaar bij dit coöpe ratieve kunstmestbedrijf in dienst. Hij za! daarvoor maandagmiddag ln'het ENCK- paviljöen aan de Westlandseweg worden gehuldigd. Hij is 40 jaar geleden als kan toorbediende begonnen, fungeerde enkels jaren ook' nog als pprtier, kwam op de personeelsafdeling terecht en werd daar in 1P48 met de leiding belast. Zijn huidige functie vervult hij dus reeds 13 jaar. De jubilaris is een groot liefhebber van klas sieke muziek, voetballen en vissen. Zijn dochter heeft 't conservatorium in Rotter dam afgelopen en ook haar man. de heer r'. v. Hoek zit in de muziekwereld. De ju bilaris zal bij de huldiging, die half vic- begint, vergezeld zijn van zijn vrouw en zijn gehuwde zoon en dochter met hun wederhelften. De ENCK is met een groep •.an rond 40 personeelsleden vertegenwoor digd. onder ..oppercommando" van direc teur ir. W. A. den Bakker. lijkheden voor jongens -van 8 tot en met 13 jaar, die :opgeleid kunnen worden tot tamboer, fluitist of hoornblazer. Meisjes van deze leeftijd-kunnen het tot'fluitiste brengen. Elke donderdagavond van 7 tot 8 u. oefenen, de junioren in-hun clublokaal in de school aan de Dwarsstraat, Van <8 tot 9uur repeteert de overgangsklasse. Iedere zaterdagavond' van 6 tot-7.39 - uur oefent deze' klasse" met' het senioren-korps van Harmonie. Jong-Harmoitie maakt op 9 september een gezellige bustocht naar Harderwijk, aldus de heer L. A,. Snikkers, de secretaris van Harmonie (de-Wilde- straat 15; tel. 64189. AFD. A-B, D.E.: mej. G. v.. Zeylmej. J.- Legen 7-5, 3-6, 8-6. H.D.: J. v. d.. Laan, T.: v. Deventer—-J. de Jong, C. Rottier 6-0, 6*4, W. JBlaisse, J. Wij lacker-H. v. Tuffelen, H. Wieehe 6-3. 1-6, 8-6. G.D.: mej. De Wie, A. Hofmanmevr. E. de Vos, W. de Vos 6—2, ,6—0. AFD. C: H.E.: H. BosJ. v. Poppelen 64. 60, D.D. mevr, J. v. Bennekum, mevr. De Kreek—mevr. Sikterman, mevr. Broere 6-2, 6-4, mevr. Nisse, mevr. Zoeteman— mevr. S. Bos, mevr. R. Wieche 6-1, 6-1. G.D,: mej. Zwanenburg, N. Sjithoven mevr. E. de Vos, C. Ruéeler 6-3, 6-1. AFD. D: D.E. mevr. M: v. d. Toörmej. Mak 6-3. 6-2, mej. M.' Noppen—mevr. W.-Ste vens 4.-6, S-2, 6-1, ^port heeft zo'n methodisch systeem? Wel ke sport is zo goedkoop? Welke sport vol doet zo aan alle eisen als de judosport? Natuurlijk, judo heeft ook nadelen: ais hij niet oppast verliest een judoka de band met andere judoka's, omdat hij te indivi dualistisch zijn eigen belang nastreeft. En die saamhorigheid hoort per se tot de sfeer van de dojo. TTET SCHIEDAMSE SPORTLEVEN? Mijn mening is dat het beter kan. Hoe? Wel, we moeten niet vergeten, dat Schiedam onder de rook van Rotterdam ligt, letter lijk en figuurlijk. Men kan de sportliefheb bers hier vasthouden door hun meer t® bieden. Ik denk daarbij aan een grote sporthal, b.v. een overdekte wielerbaan. Geen halletje voor 2000 man, een groter aantal kleinere sportruimlen en terreinen, aan het nog meer sportminded maken van de jeugd door meer gym-lokalen cn meer en betere krachten voor het sportonder- richt. De financiering blijft natuurlijk een groot probleem. Uiteraard een taak voor de stedelijke overheid. De Schiedammer zal er blij mee zijn. De stille hoop van zo- velen zal toch eens in vervulling moeten gaan. Ik wil het stadsbestuur op het hart drukken: Geen kleine hal, maar een groots opgezet gebouw. Zo houdt men de sport mensen in Schiedam. De kosten komen er heus wel uit: Nu is er nog een groot aan tal mensen, die er niet toe komen een sport te beoefenen, maar dan doen ze dat zeker v/ei. De afd. Schiedam van de Ned. Bond van Oudstrfjders en Dragers van het Mobilisa- tiekruia zal haar eerste contactavond in het nieuwe seizoen houden op 5 september a.s. in keL gebouw voor Sociale Belangen. De daarop volgende contactavonden vallen op 3 oktober, 7 november en 12 december, tel kens om acht uur. Het bestuur -kondigt aan op deze eerste contactavond met een nieuw wedstrijdspel voor -dames en heren voor de dag te zullen komen, waarbij leeftijd of ge oefendheid geen rol zuilen spelen. 9 Dezer dage lossing van o; grote super- pens nil Sas had in Schiedam de eerste nverpokie suiker plaats. Een eg tanker vertrok des r>t or- •an Gent met als hestemming de Snikerwerkjabriek ARS A in de Rozen- our y er straat. Des middags is de tankauto gelost; mei behulp ran lucht 's de vijftien- tonner in een uur tijds leeggebluzen. Afs er gebruik, gemaakt, zou zijn ran ver pakte suiker dus suiker in de bekende grote papieren zakken dan zouden vier man vier uur nodig hebben gehad om. de wagen te lossen. Een besparing dus van IS man-uren. Op onze foto ziet men de wa gen tijdens het lossen van de onverpakte suiker. De a fel. Schiedam van de Nederland vo Vereniging van Huisvrouwen begint het nieuwe seizoen met het volgende program ma: op 6 september om half elf een koffie- uurtje in café-restaurant Europoort, op 11 september, acht uur 'savonds een excursie naar de NV Henna, alhier, grootste aantal veertig dames, op donderdag 14 september een excursie naar Laren voor een bezoek aan de Hand weverij „Dc Knipschcer", we derom met hoogstens 40 dames, en op maan dag 18 september, 'S middags kwart over vwen in Maison Westhuis declameert mevr. Diet Bouwknecht, voord ra ehts kunstenares uit Den Haag, o.a. het verhaal „24 uur uit het leven van een vrouw" van Stefan Zweig. In de maanden oktober tot cn met maart geeft de heer Hiltman een cursus huisvrou- wengymnasttefc, steeds des dinsdagsmorgens van half tien tol half elf. In de Zuiveik-eu- ken van het Bouwcentrum te Rotterdam ;s er een gratis cursus Fijne Keuken op de woensdagen 1, B. 15 en 22 nov. Ook ves tigt het bestuur dc aandacht op het bestaan van een „bo eken cirkel", waarover men in lichtingen kan krijgen bij de dames M. de JongHo ogen boom, tel. 66276, en K. Ne der veenHou weling, tel. 66635. Een. gapende hoofdwond liep gisteravond J. M. uit Vlaardingen op, toen hij op de Vlaardingerweg in Kethel schrok van een passerende auto en met zijn bromfiets tegen een paal reed. De automobilist van de passerende auto heeft M, naar dr. P. van der Kuy gebracht, waar de hoofdwond is verbonden. M. is later voor verdere be handeling naar het Algemene Ziekenhuis in Vlaardingen gebracht. Gisteravond om acht uur ontstond op de Rotterdfuïisedijk een aanrijding tussen lijn 4 en een personenauto bestuurd door de winkelier F. H. Zowel de tram als de personenauto werden vrij ernstig bescha digd. Het ongeluk gebeurde toen H. zijn. personenauto op de tramlijn had gezet om links af te slaan. TE SCHIEDAM (Officieel erkende cursus) 's avonds 7.30 uur in de Prinses Julianaschool, Oostsingel 9, Schiedam. Lessen: Elke Dinsdagavond van 7.30 - 10.30 uur. Lesgeld: f3.- per maand. Opleiding: Zij, die met goed gevolg de lagere school hebben doorlopen, kunnen ongeacht hun leeftijd aan de lessen deelnemen. In juli 1961 slaagden 80 van onze cursisten. De namen en adressen van hen, liggen bij de hieronder genoemde adressen ter in2age. ■\aneifte en inlichtingen bij onderstaande personen: J. ae Pater, Fr. Havcrschmidt» 'laan 39 S'dam, Tel. 67658. H. Meyers, West-Fr.straat 137. S'dam. Tel. 66465. P. F. Maas, Nassaulaan 21, Schiedam. Tei. 633R7. G. dc Raad, Aleidastraat 6, Schiedam. Telefoon 638:i9. sl a a pmeu bel s-went ei bedden duo-divans err. WONINGINRICHTING BROERSVEST 64-66 vraagt Aanmelden RoCterdamsedÜk 439.of na 6 uur ^U^E- Fotehewl, Rottexdzm&edijk 210, Schiedam,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1961 | | pagina 1