HOWERMMSCH NIEUWSBLAD Kerkvoogdij Hervormde Gemeente voor enorme taak gesteld Hofstee IN SNELGROEIEND VLAARDINGEN Vrijwillige vaste bijdragen voor de financiering Jaarlijks 175.000 nodig Burgerlijke Stand Agenda Zeventien jubilarissen bij Ver. Touivfabrieken Nationale Woningraad in Vlaardingen Voordeel-Verkoop hoofddoeken Slagerij Booster opende ultra moderne slagerij aan de Franssenstraat P. D. Berkhout opende tweede kapsalon Verordening subsidie godsdienstonderricht Vlaardingse tafeltennisresultaten jubilarissen gehuldigd op NRV-avond Waarschuwing tegen oplichter Vergunning voor kerstverloting Hariugvangstheriditeu Zaterdagvoetba! 12,90 ,HAAR" ,HEM' HEEFT DULFER. HET CADEAU EEN UNIEKE KEUS IN EUROPESE MODE-NIEUWTJES. Kom kijken naar I II -h de grootste collectie I f 1 II Imh van Vlaardingen \J 1*1^ Em V\ VAN HOGENDORPLAAN 79 - HOOGSTRAAT 210-212 ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD - Hoofdageatechap en BeiUctie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 N» 17.30 lot 19.30 Bur: Tel. 2959 Redactie: TeL 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: INSULJNDESINGEL 33 TELEFOON 6637 MAASSLUIS TEL. 3521 De Kerkvoogdij der Hervormde Gemeen te van Vlaardingen heeft een grootscheep se actie ingezet, die een revolutie bete- kent in de nijze waarop eeuwenlang door de gemeenteleden is bijgedragen in de lasten der kerk. Altijd hebben de kerk gangers via de traditionele kerke oil eutes hun financiële steentje bijgedragen. Dit blijft gelden voor de inkomsh-n voor de diaconie, maar de nu door de kerkvoog dij ingezette èctie beoogt hier een forse streep achter te zetten en -Ie gemeente' leden aan te sporen tot een vaste bijdra ge. gebaseerd op de inkomsten, die de kerkvoogdij de komende jaren nodig heeft om met het kerkewerk de ontwikkeling vaii "Vlanrdingen zoveel mogelijk bij to houden. Iii het kader van deze snelle ont wikkeling staat de kerkvoogdij voor een enorme opdracht om de pastorale ver zorging eh bearbeiding lot hun recht te laten komen en voor het treffen van de nodige voorzieningen, zoals de restauratie bejaardensoeiëteit enz. Zal de zojuist be gonnen geestelijke verzorging in de zie kenhuizen en rusthuizen mogelijk blijven, het jeugdwerk on het apostolaat op de zelfde voet kunnen doorgaan? Het woord is aan u of Gods woord zal blöven klin- km. In deze folder wordt ook in woord en beeld de ontwikkeling van Vlaardingen en van de Hervormde Gemeente belicht. In 1-73. toen graaf Flor is de Vijfde V>aar~: dingen het stadsrecht verleende, telde Vlaardingen 900 inwoners, was er één kerk e»j één predikant; in 1908 21.279 inwo ners, één kerk en 2 predikanten; in 1961 rond 70.000 inwoners, 5 hervormde kerken met 9 predikanten, 3 hulppredikers en wika. In 1862 zal het aantal hulppredi kers tot 5 moeten worden uitgebreid. Vernacht mag worden, dat in 1962 kan wordeu begonnen met de bomv van de IVestwijkkcrk met tal van bijgebouwen voor jeugd- en wijk werk. De voltooiing an de verbouwingen in de Immanuëlkerk voor het wükwerk stagneert door de rijks- bouwstop. Met grote belangstelling wordt uitgezien naar het tijdstip, waarop B, en van tie Grote Kerk, de stichting van wijk- w- een voorstel tot snbs'diëring van centra voor de Grote Kerk e« de Nieuwe "Kerk, de bouw van kerken in de West- wijk en itt de toekomstige wijken, henoor den rijksweg 20, Voor de financiering van dit alles, is de kerkvoogdij er van uit gegaan, dat zij jaarlijks moet kannen re kenen op een bedrag van 375.000 aan vaste vrijwillige bijdragen, wat betekent, dal er jaarlijks extra nodig zal zijn een bedrag liggend tussen de 50.003 75 000. By deze actie wordt een bcreep gedaan op rond 6000 gezinnen, waaronder begre pen zowel belijdende als doopleden. Al deze gezinnen worden bezocht. Cly ontvan gen een. deidraad voor het bepalen van1 hun vrijwillige bijdrage, afgestemd op de gezinsinkomsien, alsmede een kaart, waar op zü dc grootte van hun bijdrage invullen en die zij in een bijgesloten envelop onge- trankeerd dienen op te zenden. Deze actie volgt vrij kort op de Her vormde Kcrkb'otnvactic; die zo'n groot suc ces is geweest. "Wellicht zal menigeen zeggen; alweer een actie, aldus ds. S, v. d, Bos als voorzitter van de publiciteits- eommissie, maar het is nodig en we we ten dat het kan in deze tijd van grote: welvaart. De gemeenteleden hebben, Iciaehtens' banden en belofte de plicht naar draagvermogen bij te dragen in. de lasten De kerk dient mee 'te groeien met de spectaculaire ontwikkeling van Vlaardin gen, zo lezen we in de folder, die alle leden ontvangen, op wie een beroep op een vaste vrijwillige bijdrage wordt ge- dean. Meer dan ooit is er nu behoefte aan Gods woord, zo lezen we vorder. Zak net als in de 17e eeuw Uw kerk delen ia dc voorspoed? Moet onze oude vertrouwde Grote Kerk in verval raken of worden gerestaureerd? Moet dc nieuw2 "Westwijk. met binnenkort 25.003 bewoners, nog lan cer zonder kerk blijven? Straks moet er in de binnenstad een wijkcentrum ver' rijzen met een jeugdhonk met hobbyruinv teT gelegenheid voor sport en spel, een Geboren: Jcllina Els S.v. K. Wiersma en G. K. van der Kooi, Goudsbloemstr IA; Maria Sophia Jozepha d. v. J. P. Sauren en A. G. A. Rooijens, Kwartellaan. 4; Theodo- rus Hendrikus Jozef, z. v. J. F. M. van Hoek en J. C. L. Feelders, Hoogstr 153A; Jikkemien Adrians Blandine d. v. A. J. Markusse en J. W. Bosdijk, Vettenoordstr 67A; Albert z. v. W. J. Seen en L P. van Immerseel, le Maasbosstraat 66; Simone d. v, M- Poot en F. J. van der Struis, Spoor- singel 152; Katharina Veronika d. v. H. Riedijk en V. Koreck, Calienburgstraat 124: Dicky Anita Willy d. v. R. Obbes en D. Smit. Liesveld 52; Alena d. v, J.v. Hurk en A. P. van der Meijde, Maassluis: St A- gensstr 8; Alida Paula d. v. J. van Koon en A. Peters. Vettenoordstraat 37; Cornells Martin z. v. W. H, Tempelaar en C. de Neef Joh. de Wittstraat 93AJan z. v. J. Hoo- gendoom en R- Hoogendam, Bleekstraat 12: Ne eitje d. v. H. Batenburg en G. J. de Blois, Eij kraan straat 39; Bertus Roelof 2. v. W. C. van Diggelen en E. Smeets, De Wettstr. 40; Johannes Elizabertus z. v. J. A. Brob- bel en M. T. Vijgebcoin, Schiedam: Fulton- straat 3C; Wilma d. v. J. Lens en B. van Werven Merellaan 55. Gehuwd: Gerrit Jan Waggeveld, 29 jr en Jacobs Wiel aart, 25 jr. Overleden: Teuntje van der Mark, oud 82 jr. echtg. v.; W. Hoogerland, Schiedam- scweg 18; Cornelia Poot. oud 83 jr, wed. v.; L. C. Rietdijk. Steijnstraat 21; Klaas Hop man, oud 78 jr, echtg. v.: L. A. van. Peil, Arn. Hoogvlietstraat 29. WOENSDAG. Luxor Theater, 8 uur: De brug (18 jr.). Stadsgehoorzaal. uur: Chr. Besturenbond, toneelvoorstelling. Stadhuis, a uur: jeugdgemeenteraadsvergade- ring. •jRehobothkerk, 8 uur: Jaarfeest NCGQV. Visbank, 13—21 uur; Expositie Sierk Schroder. DONDERDAG- Tennispark Soenda, 2 uur: St. NJcolassnüü- dag Ned. Huisvrouwen. Stadsgehoorzaal, 8 uur: "Welt is-t der Weg (alle leeft.}. Harmonie, 8 uur: Voetbalforujn. Luxor Theater, 8 uur: De Brug (18 jr.).. Vlsbznk 19—35 uur: Expositie Sierk §chrÖder. weg 1. tel. 2093. APOTHEEK Geopend; Apotheek WaJrave, Schledamsewcg 1, tel. 2093. i liet godsdienstonderwijs bij de gemeente raad komen, waartoe deze E5„ en W. via een motie heeft uitgenodigd. Want ook het godsdienstonderwijs op de openbare scholen wordt als ecu uiterst belangrijke taak beschouwd voor de instandhouding \«r het christendom eu in het kader van het inslaan van nieuwe wegen. PRIVILEGE Ds. Van der Bos benadrukte, dat de gemeenteleden het als een voorrecht moe ten beschouwen naar vermogen te mogen bijdragen voor hun eigen kerk. Sedert ds laatste wereldoorlog, met het indringen de besef, hoe tijdelijk het aardse leven bestaat er steeds meer neftoefte aan contact met de kerk, Het doer dr. Van Zaterdagavond vond. in de kantine van de Verenigde Touwfabrieken de jaarlijk se jubileumavond plaats. Niet minder aan 17 jubilarissen werden met hun dames op deze avond gehuldigd. De heer A, Lucardie was de oudste ir dienstjaren, Hij was 55 jaren aan het be drijf verbonden. Veertig jaar waren ir dienst de heren H. L. Zwaard, J. YVar- naar, H. Wijnhorst, G. de Bruyn, A. P. van Eijk, G. Jordaan en L, Voogt. Vijfen twintig jaar de heren G. J. Bakker, A. van Tielen, A. v. d. Hoek, .J Batenburg de Jong, J. Jordaan, W. Valkenburg, L. Vreugdenhii, J. M. v. d. Heuvel en C. War- naar. Zij werden toegesproken door de heer R. E. D. Barmen 't Loo, directeur van het bedrijf en de heer L. van Straten, voorzitter van de Ondernemingsraad, Bei de sprekers wezen op de verdiensten van de jubilarissen voor het bedrijf, waarvoor hen dank werd gebracht. Namens de jubi larissen sprak de heer L. Voogt een dank woord. Na afloop volgde onder de titel .Alleen voor U" een vlot cabare (program-" ma. Dinsdag 19 december zal in. de Harmonie te Vlaardingen een congres van de afde ling Zuid-Holland van. de Nationale Wo ningraad worden gehouden. Op deze bijeenkomst zal wethouder T, de Bruijn een inleiding houden over een na der te bepalen onderwerp betrekking heb bende op de woningbouw. In de namiddag zullen de congressisten een bezoek brengen aan fabriek en bouw plaats van de woningen systeem Dura- Coignet. SCHEIDSRECHTERS FORUM IN VLAARDINGEN Do heren arbiters van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging (c.S.V.) zijn door het bestuur van hun Vlaardlngse collega's uitgenodigd om donderdag a.s. 30 november, aanwezig te zijn op de bui tengewone contactavond, die de V.S.V. dan in zaal „Harmonie" organiseert en waar een forum met bekende uersoonlijk- heden zal optreden. Niemand minder dan de heren ir. A. v. Emmcnes, J. Keur. Denis Neville, Karei v.d. Meer, Leo Hom en. A. v. Dijk zullen onder voorzitterschap van Dirk Nijs ais forum optreden. Aan vang acht uur. In oktober 1961 brachten 36.296 personen een bezoek aan het Kolpabad, tegen 38.753 in dezelfde maand over 1960. Over de eerste hen maanden van dit jaar was het totaal bezoekcijfer 431.106 tegen 411.978 over de zelfde periode In 1960. De zaterdag in Vlaardingen gehouden collecte van de commissie van Samen werking voor Bijzondere Noden heeft 287,14 opgebracht. Een actie om financiële steun via de bedrijven is nog gaande. Zondag 3 december organiseert „De Coureur" haar jaarlijkse Sint Nicolaas- ritten op de home-trainer, waaraan ook de "wielerclubs „Rotterdam" en „Schie dam"' zullen deelnemen. Aanvang 10.00 uur in de Muziekzaal van het „Volks gebouw" Sehiedamseweg 12. Het aan de leerkrachten D. P.- Alles en I J. Schol werkzaam -op de Willem de Zwljgeruloschool verleende ontslag, is 1 door B. cn W. bepaald op 1 januari 1962, der Bos genoemde voorrecht wordt tot uitdrukking gebracht in de vei strekking van een privilege aan alle gemeenteleden, die met het geven van een vrjwillige bij drage aan de oproep gevolg geven. Een kunstzinnig en typografisch fiaai uitge voerd privilege, waarop onder meer ver meld staat; Anno Domini 1961 verleent do Hervorm de gemeente te Vlaardingen het voorrecht aan (volgt naam -ran de betrokkene) by te mogen dragen tot de instandhoudingi van zijntfi3ar kerk, waardoor hy/zy de dankbaarheid verwerft van 57.000 Vlaar-' dxngse geloofsgenoten tegen een te missen bedrag vanMet de handtekeningen van de praeses en de scriba van de Cen trale Kerkeraad en van dc Vvoi zitter, se- aetaris en penningmeester van de Kerk voogdij, WOENSDAG 29 NOVEMBER 1961 C Advert entte} Alléén Woensdagavond en Donderdag van Italiaanse rhodia-twill zijden of vierkanten rhodi'a zijden shawls in moderne dessins en kleurstellingen. Voor 3.95 al reuze goedkoop. Vanaf woensdagavond 7 uur spelen wij voor Sinterklaas slechts gg ipjg H00GSTRAAT219 -VLAARDINGEN De heer L. Booster, die door zijn jaren-het oog van wethouder T. de Bruijn. an- lange ervaring als slager en daarin tiouw terzijde gestaan door zijn vtjlw en kin deren, over een uitnemende "ervaring be schikt, heeft toch alle verwachtingen nog o\ rtroften, die men. van zijn nieuwe aan de Franssenstraat zou veronderstel len. De pui tot aan bet hoge dak en het gehele interieur zijn van voor tot achter van boven tot onder geheel traaï bete geld. Dat raakt haast nog op de achter- rond als men de meest geperfectioneer de mechanisatie in ogenschouw neemt. De handen komen er naast niet meer aan te pas. Dc bekende halve geslachte beesten ziet men niet meer. Zij worden aan de achterzijde aangevoerd in dc grote bete- ;elde werkruimte, waar men de rijen slechts kort ziet hangen. In deze ruimte staat een indrukwekkende rij machines op gesteld. Daar staat een becuzaagmachi- ne, die het been tot mergpijpjes ver werkt, een grote gebaktmachine, worstma chine, een vleescutter, kookkeiels, worst- en rookkasten, diepvrieskasten cn dat al les bijeen verwerkt de aanvoer tot hand zame stukken, die in de geweldige ijskast tussen deze ruimte en winkel in, een plaats vinden. Alles gaat uiteraard e'ektriscb. Deze opsomming is" echter lang niet vol ledig want betreedt men de diepe winkel dan ziet men over de gehele lengte de koelvitrines met hun rijke corraad ert daaronder de diepvrieskasten voor alles nog wat. Daarboven staan de elektrische winkel mach in es, kasregisters en wat dies meer zij. Een kapitale in richting, die naast de uiterste hygiëne, een snelle afwikkeling en een rijke keuze de koper biedt. Om drie uur, dinsdagmiddag was een grote schare belangstellenden voor het pand aan de Franssenstraat bijeen. Onder Tot de ondernemende zaken, die In het groeiende Vlaardingen goede kansen voor dc toekomst zien, behoort ook kapsalon Berkhout aan de Kethelweg. Dinsdagavond 'werd aan de Floris de Vijfdekum in een der fraaie nieuwe winkelpanden een tweede kapsalon Berkhout geopend, D° Westivijk is hierdoor verrijkt en vooral de dames in dit uitgestrekte stadsdeel, met een zaak waar hun haarverzorging, hun cosmetische artikelen en byouterieën tot in de perfectie worden verzorgd. De veeljarige ervaring aan de Kethelweg gepaard aan 'a bijzonder kunstzinnige inslag kwamen hier tot een gelukkig samengaan. Deze ïoer diepe zaak, weelderig verlicht en met series fraai gevormde spiegels op de rijen kaptafels, geflankeerd "door grote bakken met plan ten, aan de wanden expositieschilderij en van Ago van Klink en Bezemer en met luxueuze glazen vitrines met schoon heids-artikel, byouterieën enz., waar voorts een schoonheidsspecialiste eenmaal per week consult gaat houden, maakt een 'er verzorgde indruk en zal ongetwijfeld daar in een behoefte voorzien. Actie Altijd Prijs Bij de trekking op 27 november van de Sint Nicolaasactie Altijd Prys van de Vlaardingse middenstand vielen de voor naamste prjjzen respect, ten deel aan: R. W. Dam 250,P. v. Brandwijk 150,- van Wachtendonk 100,—; A. K. Steen- hoek 75,Mw. Teliekamp 50,en Mw. C. Nouwt 25,—. aere gemeentelijke autoriteiten en overi ge toeschouwers viel aan net jongste doch' terlje van het echtpaar Booster, de vijf jarige Jacaline, de eer te beurt een dub bele keten worstjes door te knippen. Hier na betrad men de ruime zaa'c waar een schat van bloemen en taarten de slagerij zouden doen vergeten. Waarschijnlijk indachtig aan de jonge familie, die in deze zaak meewerkt, noem de de heer P. de Goede in zijn speech de opening van deze modelslagerij een stap in de toekomst, In een schrijven verzochten de Kerkera den van de Hervormde Gemeente en van de Remonstrants Gereformeerde Gemeente aan de raad dezer gemeente om ten be hoeve van het godsdienstonderwijs aan de openbare lagere scholen subsidie te verlenen. Het college van B. en W. deelde de raad mede, dat volgens enige recente administratiefrechtelijke beslissingen deze subsidie slechts kan vorden verleend op grondslag van een algemeen verbindende regeling betreffende 't toekennen van der gelijke subsidie. Het college herinnert aan de vergadering op 5 oktober waar ge noemd schrijven aan de orde werd gesteld en de raad het college uitnodigde een der gelijke verordening te ontwerpen en op korte termijn, ter behandeling aan te bie den. Ter voldoening aan die motie biedt het college de raad een ontwerp-verordening ter vaststelling aan. Het is daarbij ervan uitgegaan, dat bij de huidige omvang van het godsdienstonderwijs, de aan subsi diëring op voet van deze verordening ver bonden. kosten worden geraamd op rond 6,000 per jaar, omvattende 29 lesuren gedurende 40 weken a ƒ5, Aan kerkelijke gemeenten, kerken en verenigingen, als bedoeld in de Lager- onderwijswet wordt op verzoek een subsi die toegekend in de kosten van het geven van godsdienstonderwijs aan leerlingen van openbare lagere scholen in onze ge meente. Het college van B. en W. regelt het bedrag zowel als de wijze waarop zal worden uitbetaald. Onder godsdienst onderricht wordt voor de toepassing van. deze verordening verstaan het onder richt in cultuurgeschiedenis van Chris tendom, bijbelkennis, bijbelse ge schiedenis en godsdienstgeschiedenis. De subsidie bedraagt 5 per gegeven lesuur, echter zodanig, dat per klas per kalender- week voor niet meer dan één les subsi die wordt verleend,Hierna geeft het col lege een opsomming voor welke leerlin gen en scholen de subsidie verleend kan worden, Het eerste team van Reflex heeft vori ge week net aan het kortste eind getrok ken. Hoogendijk won slechts een partij exenals-De Bruin, die het Dresteerde na eci, 18—7 voorsprong in een derde game toch nog met 2119 tc verhezen 1 De G: aaf was er beter in cn ooekte tweemaal winst. Hetdubbelspel ging venoren, 20- dat de uitslag 48 werdv in nel voordeel van Roteb. Tweede klasse: Met 91 won Intiem van oud eerste klasser GGD. Het ene tegenpunt werd op Stdk behaald, die hiermede zijn ongesla gen record heeft verspeeld. ">0 Hoilandi- aan l bond Germinal 6 zelfs met 100 aan de zegekar. Zowel Olivier als Schil- peroord handhaven nog steeds hun 100 pet. A.s. donderdag speelt het team tegen Wilton. Hot is maandagavond weer een bijzon dere avond geworden van de afd. Vlaar dingen van de Ned. Reisvereniging. Ver toond werden instructieve films over Ma rokko en Algiers. Een speciale film over ,Het Plan van Constantine" toonde aan hoe het levenbrengede water langzaam aan de vvoestijn omtovert in een vrucht baar gebied. Het commentaar bij de films •ierd gesproken door de heer J. F. van Lunteren van het Centraal Bureau. De camera werd bediend door de heer L, Wiïlemstein van de N.R.V.-fiImdïenst. De voorzitter heeft op deze avond vier leden gehuldigd. In de eerste plaats was daar de oud-consul van Vlaardingen en tevens oprichter van deze afdeling de C. P. van Keulen. Hij heeft 45 jaar lang met grote ijver zijn krachten aan de N.R.V. gegeven en hy zag de Viaardingse afdeling uitgroeien tot ruim 1200 leden- Hartelijke woorden waren er ook voor roej. Emmens ,die 40 jaar lang lid is en voor de heer Niestadt en echtgenote, die ai- weer 25 jaren in de N.R.V. meedoen. De heer D. Schaap uit Hoek van Holland, was 25 jaar lang trouw gebleven aan de N.R.V. Alle leden zullen hiervoor een at tentie ontvangen. Een oplichter die vooral in Rotterdam zijn praktijken uitoefent, heeft, na vele andere plaatsen bezocht te hebben, ook Schiedam aangedaan. De politie waar schuwt voor deze 57-jarige óplichter, die onder het mom plotseling geld nodig te hebben voor zaken en zijn portefeuille te hebben vergeten, een klein bedrag tracht te lenen tegen een gestolen rijwiel in on derpand. Burgemeester en wethouders hebben de Stichting „Eigen gebouw" vergunning verleend tot het houden van een Kerst verloting. De Maasslulse Vogelvereniging „De Vogelvrienden" kreeg eveneens toe stemming tol het organiseren van een verloting. Hier zullen de baten worden brui kt voor de aanschaffing van vitrines en kooien. Herv. Geref. Comité In het Rode Kruis-gebouw, Emmastraat komt donderdag het Hervormd Gere formeerd Comité bijeen. In deze dienst, die om 20 uur begint hoop voor te gaan ds. Haverkamp van Groenekan- VISSERIJ De aanvoer van vis in IJmuiden was woensdag 5630 kisten, waarvan 310 schel vis. 475 wijting, X60 gul en kabeljauw, 115 koolvis, 900 trawlharing, 175 kleine haring, 3690 Kanaalharing, 260 makreel, 120 schol, 20 tarbot, 125 varia, 320 stuks kabeljauw. 10,000 kg tong. De prijzen waren: per kg, heilbot ƒ3,60- 2,90, tarbot 3-2,60, tong 4,80-1.44; per 50 kg, tarbot 80-45, schartong ƒ31, schelvis 57-27, wijting 76-8, gul 62-27 schar 41-30, haai 20-12, koolvis 42-35, leng 52-50, sehol 56-25, poon 22-13, ham ƒ140, haring ƒ22.13, makreel 35-19; per 125 kg, kabeljauw 196-144, koolvis ƒ144- 103, leng 92-Ck Praairapport van hedenmorgen; VL 56 4 k.; VL 70 5 k.; VL 78 5 k.; VL 85 2 k,; VL 89 9 kg VL 97 5 k.; VL 132 weinig; VL 172 2 kj VL 197 5 k.; |7L 216 51 k. Evenals het eerste verloor ook Reflav 2 met 5—4, namelijk van Nebaro 1. Derde klasse: In de afgelopen week iiad Sunlight 1 succes in haar *trij<| tegen RN 1, Door drie overwinningen van Da Jong en twee van Padmos en Soudijn werd het zelfs een fraaie S—7 zege, wel ke winstpunten Sunlight goed te pas'kwa men. Hei eerste team van Caltex had minder succes. Enigszins geflatteerd sleepte De Vier sprong een 6—4 zege uit het vuur. Ook Reflex 3 verging het slecht. Van der Meer redde de eer tegen GGD 2 uitslag 19. Met dezelfde cijfers won In tiem 3 van Germinal. In de strijd tegen Milksteamers 5 moest de HoiLmdïaan-spe- ler Fatüapon zijn 100 pet prijsgeven. Hij verloor eenmaal evenals Sorenger. Dankzij winst in het dubbelspel werd het een krappe 64 zege voor de Hol- landiaan 2. In de vierde klasse won "het eerste team vsn Windmolens van Stadhuis 3 (Sr—2). Hudigco en de Hollandiaan 3 won nen van Windmolens 2 en 3, Cincinnati spoelde gelijk tegen Emba 4. Standen 2e klas Quick Boys 10 7 2 1 16 27-18 Noord wijk 9 6 2 1 14 21-11 Koz. Boys 9 5 2 2 12 29-14 Ter Lesde 10 5 0 5 10 26-19 Zwart Wit 9 3 3 3 9 13-14 sss 9 3 3 3 9 15-22 Spijkenisse 10 3 2 5 8 21-24 Rijnsb. Boys 10 3 I 6 7 19-27 Zwaluwen 10 1 4 5 6 10-16 GSV 10 3 1 A: 3 6 5 12-22 De Zwerver 10 7 1 2 15 39-19 ARC 10 6 2 2 14 20-10 Hoogvliet 10 6 2 2 14 19-14 Excelsior P, 10 5 2 3 12 16-20 C5VD 9 3 4 2 10 17-14 HESS 9 4 1 4 9 21-19 Excelsior M. 10 4 1 5 9 22-27 Loosduinen 10 3 1 6 7 21-30 SHS 10 2 0 8 4 21-24 Monster 10 4 1 B: 2 7 4 19-31 Die Haghc 10 8 2 0 18 31- 9 De Lier 10 8 1 1 17 24-U TSB 10 6 2 2 14 20-15 Rozenburg 10 5 0 5 10 15-17 SV '35 10 3 3 4 9 20-26 RAS 9 3 2 4 8 15-15 Maasdijk 10 2 4 4 8 20-23 Semper Altius 9 2 1 6 5 17-32 Devjo 10 2 1 7 3 20-42 Ornas 10 4 1 C: 2 7 4 13-19 Jodan Boys 9 8 1 0 17 36-13 Unicum 10 6 2 2 14 31-16 Melissanf; 10 5 3 2 13 35-24 Capelle 9 5 1 3 11 26-23 Spirit 10 5 5 10 21-17 Sportlust 9 3 2 4 8 22-31 Be Fair 10 3 2 5 8 23-27 MFB 10 3 2 5 8 16-26 HVO 10 1 2 7 4 22-35 DSO 9 0 3 6 3 12-33 Onderafdeling Ie klas: Insulinde S 7 2 0 16 31-8 PPSC 8 5 2 1 12 22-10 SNS 7 4 1 2 9 17- 7 Heinenoord 7 3 3 1 9 16- 9 Rhoon 9 3 3 3 9 20-20 Vlaardingen 7 2 3 2 7 13-12 DVO 9 2 3 4 7 14-18 ZBVH 9 3 1 5 7 11-27 Bolnes 8 2 1 5 5 748 Den Bommel 9 2 X 6 5 12-23 ZWSH 8 0 4 4 4 10-16 2 A; Plershil 3 6 2 0 14 24-9 WIA 3 6 0 2 12 27-13 GSS 8 3 4 1 10 15-10 GTB 9 4 2 3 10 25-16 Sunlight 8 3 3 2 9 17-11 Egelantier B. 3 3 3 2 9 12-13 H'voetsluis 3 2 2 4 6 15-17 GOZ 9 2 2 5 6 18-27 DOS '32 9 2 X 6 5 20-28 GGK 9 1 X 7 3 17-43 Z B: NBSW 11 9 X 1 19 39-21 RSM 10 6 1 3 13 30-15 MVV '27 8 6 0 2 12 34-19 BVCB 4 2 2 10 19-15 Stellendam 8 5 0 3 10 19-15 Groen Wit R. 3 3 2 3 3 16-13 The Red Stars 9 2 2 5 6 15-27 WOR 2 1 5 5 18-23 WHR 8 0 2 6 2 8-31 Energie B. S 0 1 7 1 7-21 Ja, e«n bqxoedar mooi geschenk. AcMercchfid met plastic bekleed, krtrbnr In diverse Wears* of GRATIS LUXE GADEAUVERPAKKING EN ZEGELS „ALTIJD PRIJS" voor HAAR Italiaanse hand schoenen (4.95) een sjaal uit Parijs (2.95), een Franse parapluie (11.90)I voor HEM een practisch-prettïg tricotnylonshirt (14.75), Oostenrijkse nappa-handschoe nen (10.90) of een Schotse mohair-sjaal (5.95) En nog meer, héél véél meer

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1961 | | pagina 2