ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD jë Prachtig Mozartspel van pianist Hans Dercksen Grootscheeps van opzet en internationaal contact ïn de nieuwe raad zullen we vertrouwde figuren missen Record aantal deelnemers voor Vlaardingse tafeltennistitels ■M Samen met het Phiiharmoniseh De heer M. Bot sprak voor de UW Agenda Gelukt „Feestviere is ek in kunst" Studiebeurs gem. jen Fihnprojector op St. Barbarasehool Artsendienst Opstelling van Fortuna en Eindhoven Fortuna-elftal VZC in ZRO-finale Predikbeurten A. Floris de Vijfdelaan 134 Tel. 8210 Promenade-West „DE KROON" ,,'t VERFCENTRUM" Je Goede Hoek"». Hoofd agents chap en Redactie; VlAARDiNGSN Sm. Havenstraat 1 - Te!. 3229 Na 1Ï.30 lat 19.30 uur: Tel. 2853 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 7 APRIL 1963 A Redactiet Tel, 5453 MEN moet eerst even aan do wat krampachtige houding van Hans perckscn achter de vleugel wennen. Maar al h"'i spoedig is men daar overheen. Deze lichamelijke expressie blijkt voort te ko men uit een zeer diep doorleven van de gespeelde muziek en te resulteren in een uiterst subtiel spel, dat een voor zo'n jeugdige pianist ongelofelijk grote verfij ning bezit. Dercksen vertolkte het laatste pianoconcert van Mozart, dat in Bei K.V. 595, Het is een van de schoonste die we van Mozart bezitten. Alle uiterlijke effect is hier verdwenen «,n. heeft plaats gemaakt oor een zeer verinnerlijkte musiceettrant, die van de söïïst de grootste concentratie vereist. Nergens kan hl] zich laten gaan op een vlot loopje of een 'ustig klankspel. Alles komt aan op een van binnenuit spe len van deze prachtige partituur. Dercksen bleek deze taak volkomen aan te kunnen. Hij beschikt over «en buitengewoon fraaie Mozartaanslag, vederlicht, maar toch juist gedragen door die warmte van toon, die de diepste roerselen van deze muziek tot uitdrukking kan brengen. Iedere, toon kreeg zijn exacte waarde aan duur en dy namiek, Een herhaling van een motief werd met zeer subtiele middelen een plot seling totaal andere belichting, een her schepping van het oorspronkelijke gege ven. De cadensen waren op harmonieuze wijze in het geheel ingepast cn waren evenzoveel schitteringen in het flonkerend voortstuwen van de ragfijne compositie. Zo werd deze voordracht van het concert een samenspel van de teerste ujn^n, ner gens te log aangezet of door davering epa terend, maar overal en altijd ontroerend en vervoerend. Zo moet de Mozart van zijn laatste levensjaren het gedroomd hebben. Begenadigde kunstenaars die dit ons in die vorm kunnen brengen! Het langdurige applaus, waarin de bescheiden solist <le di rigent André Rieu rijkelijk Het delen, was ongetwijfeld nog maar een zwakke weer kaatsing van wat het publiek aan. muzika le sensatie had ondergaan. Helaas was Bieu in de begeleiding met het orkest te lomp, te weinig zich inlevend in de intenties van componist en solist. Gaandeweg werd het betex*. Wie zou door deze, muzikaliteit ook niet meegesleept wórdent Maar de solist was een betere begeleiding waardig. Rieu komt de eer toe, dat hij een voor Vlaardingen, zeer origineel progiamma hoeft gebracht. Maar ook m de symphonie nr. 96 van Joseph Haydn, waarmee hij de avontl opende, misten we pijnlijk ce ver fijning, die door de kleine bezetting aange kondigd echcon. Trouwens de partituur riep er van maat tot maat om. Soms werd wel even het ideaal benaderd, maar over het algemeen werd het werk te ruig ge speeld. waarbij de onvastheid in verschil lende blazerspartijen nog extra storend werkte. Opnieuw is bewezen, hoeveel stu die 2o*n „eenvoudige'' symphonie van Haydn behoeft, wil zij tot haar volle recht komen. - Na de pauze stond de stralend-hu monis tische Hary Janos-suite van Zoltan Kodaly op het programma. In deze amusante muziek, zo rijk door Kodaly geïnstrumen teerd, bleken orkest en dirigent z'fCh vol komen te hebben ingeleefd. Het resultaat was een bruisende vertolking, waarin solis tische en voi-orkestrale gedeelten met ge lijke voortreffelijkheid werden voorgedra gen. Zeer meeslepend was het Intermezzo, dat een wervelende dans op heel oorspron kelijke wijze muzikaal uitbeeldt. Hierin be reikte het orkestspei een prachtige een heid, die de rijk gevarieerde ritmiek 2eer vloeiend liet verlopen. Hier toewees Rieu dat hij heel wat meer kan dan hij mees tentijds deze avond liet zien. Het laatste abonnementsconcert van Het VKC was met dit werk ten einde. De be zetting van de zaal was zo mogelijk nog slechter dan de vorige keren. Moet dit het einde van het officiële muziekleven in V] aardingen, betekenen? Het valt te vrezen klaar het zou desondanks diep te betreu ren 2ijn. Schande op het hoofd van deze zo snel uitgegroeide stad. Zij zou er al leen maar armer van worden, onzegbaar arm. Laten we vurig hopen en voor ons deel er ook aan meewerken, dat het zover nooit behoeft te komen. Laat de fleurige bloesem van de muziek blijven bloeien in het midden van de soms wat trccsteloze steenwoesteiüj. die de snelle groei onver mijdelijk schijnt te moeten oproepen. G. N. L. De Europa-weg E. 36 loopt rechtstreeks van Oberhaosen vla Vlaardingen naar En- geland. Deze woorden sprak een trotse heer M. Bot, referendaris der gemeente Viaardin gen en chef stadsuitbreiding, op de pro vinciale vergadering van. de UW in het lecreatiegebouw van de ENCK. Aan do hand van diverse maquettes gaf de heer Bot een boeiende uiteenzetting van de stadsuitbreiding van Vlaar din gen. daar bij goed uit laten komend, dat vooral ook Viaardingen gunstig ligt voor internatio naal verkeer- Vooraf hoorden do dames, die uit heel Zuid-Holland waren gekomen, een geschiedkundig overzicht van onze stad. Vanaf de Batavieren, Romeinen enz. belandde hij bij het Viaardingen van plm. 1900, toen de industrie langzamerhand ook hier haar intrede deed. Vooral de vesti ging van grote bedrijven trok weer veel werknemers naar hier en zo groeide Viaar dingen tot plra. 40,000 inwoners rond 1940. De heer Bot sprak uitgebreid over de grote gioei van na de tweede wereldoorlog,zodat dit jaar de 70.000e inwoner verwacht wordt. Diverse vragen werden op de spre ker afgevuurd. Over de vestiging van klei ne industrieën, de accommodatie voor de bewoners van de nieuwe wijken, zoals win kels, wljkgebouwen, scholen enz. De heer Bot gaf de vragenstelstersop de hem eigen rustige wijze antwoord. In de morgenuren hadden de dames haar huishoudelijke vergadering gehouden. Dc vele facetten van het UW-werk iti de diverse plaatsen werden belicht, zoals be- jaardenwerk, lekenhulp in de ziekenhuizen. In Rotterdam is men begonnen met een nieuw object: de verkoop ,,Zo goed als nieuw". In de pauze werden nog enkele artikelen, gemaakt op de bejaarden socië teit, verkocht. De erepresidente van de Vlaardingse afdeling van de UW mevr. Th. A. Heusdens-Mansholt, woonde de ver gadering bij. De dag stond onder leiding van de provinciaal presidente mevr. Hout- man-Jellema. ZATERDAG Luxor Theater; 6-45 uur In de greep der üernis [14 jaar); 9 uur; Moord op de voor pagina (18 jaar). Stadsgehoorzaal: 3 uur P.V. Sunlight, tonee. uitvoering „Het is nooit te laat' Clubhuis Da Haven: 2.30-5.30 uur en "0-10 uur nam.: expositie Tennispark Soenüa, opening tennisseizoen. Sportpark Niettwlant: 4.15 uur zwaluwen Sportpark Zuid huurt: 4.13 uur HVÜ—Melis sant. Triangel: 3 uur Oud-Iedenkring L V. Excelsior: 1.45 uur Toneelavond p.v. 't Hof. ZONDAG Floreslaan 2.30 uur Fortuna-Emdhcuen. Xuxor Theater 2.39 uur De aanslag op Rusty (alle leeft.): s uur: In de greep der u-i! der- nis (14 Jaar); 8 uur: Moord op de voorpa gina (18 jaar). Stadsgehoorzaal: 4.15, 8.45 en 9 uur: Het mys terie van het zwarte museum (16 jaar), MAANDAG Luxor Theater 8 uur: Moord op de voorpa gina (18 jaar). Geopend Wester apotheek Voorstraat 53, let T In de nacht van 30 op 31 maart is een hernieuwde poging om dc twee Juzc'alvèn voor de Veerhaven te plaatsen, gelukt. Beide ducdalven bestaan uit kOKC.'S van stalen damwand, opgevuld met beton en hebben ieder een doorsnede van J.30 m. De kokers zijn inmiddels geplaaist en vervolgens nageheid tot de gewenste diep te. In de loop van deze -.veek auL'erx de stalen damwanden nog opgevuld worden met betonspecie. Verbouwing begonnen Met de werkzaamheden voor de ver bouwing van het pand Hoogstraat nr. 220, voor het Centraal bureau voor buisves ting, is in de afgelopen week begonnen. Dit werk zal ca 4 weken in beslag nemen, Triangel zaterdag te bezichtigen Het bestuur van de Stichting Chr. Jeugdcentrum Viaardingen stelt het nieu we gebouw Triangel aan de Fransens'raat zaterdag 7 april van 10 tot 13 uur uur open voor ieder, die er belang in stelt. Het buf fet is geopend, zodat het in de gezellige foyei goed toeven zal zijn. Woensdag heeft de gehele dag de Frie se vlag met de „pompeblêdden" aan het gebouw van de Stadsgehoorzaal gewap perd, Dit was ter ere van de grote feest avond, georganiseerd door de Vlaarding se Frynske Krite „Lyts Bigjin", die Frie zen uit Rotterdam. Den Haag, Dordrecht en uit Viaardingen en omgeving rt.'ar de Stadsgehoorzaal had getrokken: 550 man sterk. Het lijkt wel, of er geen Batavieren meer in Viaardingen wonen, zo merkte voorzitter Plantinga in zijn openings woord op. Met bet Friese gezelschap „Tet- man en Jarich", dat de revue opvoerde Feestviere is ek in kunst" hebben de verzamelde Friezen getoond, dat zij de kunst van het feestvieren wel verstaan. De artiesten waren met feestneuzen en andere fees (attributen gewapend bij dc vertolking van de Friese feesten in aller hande facetten. Groot vermaak verwekte de stoffer cn blik hanterende mannen op de grote feestdag van de uitgaande huismoeders en het tafereel van de ver liefde jongemannen in meditatie o.-er de knalavond (geale is foreale). Friesland ïn de oude en in de nieuwe trant werd tot uitbeelding gebracht en door het pu bliek bijzonder gewaardeerd. Ook het 3- daagse bestaan van de Fryske Nasjonale Partij ging ook over de hekel, waarbij werd gedemonstreerd, hoe hoge politiek tot kleine boerderijen kan doordringen. Tot en met 31 mei bestaat gelegenheid, bij burgemeester en wethouders verzoe ken in. te dienen om geldelijke steun in studiekosten voor hef cursusjaar 1962 1963. Formulieren heertoe zijn verkrijg baar op de secretarie, afdeling onderwijs en culturele zaken op het stadhuis. Dc studiebeurs wordt in de regel voeleend als renteloos voorschot en bedraagt ten hoogste ,f SCO,- per jaar. In aanmerking komen zij, die Nederlander zijn en gedu rende de laatste drie jaren irx Viaardin gen woonplaats hebben, alsmede daar mede door burgemeester en wethouders gelijk te stellen personen. Een studiebeurs wordt alleen toege kend indien de aanvrager de studie niet o£ niet geheel kan bekostigen en de be langhebbende in staat geacht woidt de studie met succes te volbrengen. Daarbij zal aangetoond moeten worden, dat ge bruik is gemaakt van de mogelijkheid bij het rijk en/of de provincie financiële steun aan te vragen; zo dit laatste niet mocht z«n geschied, dient de reden daarvan te worden vermeld. De St. Barbarasehool is in het bezit ge komen van een nieuwe 16 mm film- en geluidsprojector. Ter gelegenheid hiervan belegt de oudercommissie vrijdag 13 april 's avonds S uur, in deze school een fees telijke ouderavond. De heer Houtsma zal een korte inleiding hodtJen over het pro bleem van de rond 35.000 moeilijk lerende kinderen, gevolgd door de 45 mie. durende film „Weg naar de wereld" over dit onder werp. Na de pauze wordt een iilm van 10 minuten vertoond over „Hoe tekent nüi» kind'*. Van zaterdagmiddag 1 uur tot maandag morgen a uur zulten, in bijzondere ge vallen dienst doen: de artsen H. A. R. Nik- kels, Eykmanstraat 159, tel. 5100; C. Lam- brechts, Schiedamseweg 56, tel. 2374. De zondagdietist van A. J. Leegsma wordt waargenomen door B. W. Bussema- ker, Schiedamseweg 107, tel. 3188. De zondagdietist van E. Leynse wordt waargenomen door G. J. Bos, Lyceumlaan tel. 4200. Ook do CHU heeft nu de opstelling van komt derhalve met een caildidatenBist van haar candidatenlijst voor ,1e komende ge meenteraadsverkiezingen bekend gemaakt Do verrassingen Zijn niet van de lucht af. Gezeten op de perstribune voor het maken van objectieve beschouwingen over wat zich in de openbare raadszittingen af speelt, krijgt men in. de loop der jaren zo wel zijn visie op de kwaliteiten eo per soonlijkheid der raadsleden. Daarnaast pleegt men zowel het een en ander te ver nemen van hun activiteiten achter de schermen. Het zijn idet altijd^ de meest verdienstelijke raadsleden, die in de open bare zittingen het hoogste woord voeren en daarmee aan de publieke weg timme ren, al zonden we niet graag willen bewe ren, dat het omgekeerde hef geval is. Er zijn er echteT ook, die zich bijzonder druk maken, en vrijwel al hun vrije tijd opof feren voor het in de bres springen voor gemeenschapsbelangen, zonder dat 2ij in de raad daarover de grote trom roeren, ntaar meer bereiken, dnn men pleegt te eronderstellen,'want uiteraard komt bij de behartiging van gemeentebelangen lang niet alles voor het voetlicht. In de nieuwe gemeenteraad zullen we het AR-lid P. Hoogerwerf en het KVP-lld mr. H. Bï. M. van der Pas niet zien terug- keren. Dit is een groot verlies voor ce raad al heeft de heer Hoogerwarf als fractie voorzitter in de heer B. van Viegen een uiterst bekwaam opvolger gekregen. Deze heeft zich als een zeldzame aanwinst voor de raad ontpopt. Bij de WD is de heer L. Maah met zijn 4e plaats op de candidatenlijst;, op de wip gekomen. Het is lang niet zeker, gelet op de resultaten bij de Statenverkiezingen, dat de WD opnieuw vier raadszetels zal verwerven. Zijn vertrek zouden we ook als een groot verlies kwalificeren. Een niet minder grote en ook pijnlijke verrassing is de met-verkiesbare plaats, waarop de heer J. Ligthart op de CHU-candidatenlijst terecht is gekomen. In hera heeft vooral de Vlaardingse middenstand een groot pleitbezorger gehad. Nu het PvdA'lid F, de Graaf middenstander-af is en ae heer W, Westerveld op de AR-candidaterdtjst niét alleen als no. 10 op een niet-verkies- bare plaats sta^t. maar ook voor zijn can- didatuur heeft bedankt, zal de midden stand. in de nieuwe raad plotseling in het geheel geen specifieke veotegenvwwdiger meer hebben. Dit is een te betreuren ver schijnsel met de belangen, die er voor de middenstand op het spel staan bij de ver dere uitbouw vin Vlaardings koopcen trum. Zoals bekend zal er in de nieuw? raad een nieuwe partij haar intrede doen. Daar bij doelen we niet op de PSP, die overi gens een goede kans lijkt te maken, maar op de PCG, -de Protesten ts-Christelüke Partij: een fusie van de CHU, AR en SGP. Zij komen met een gemeenschappelijke candidatenlijst, die zal worden geformeerd uit de door deze drie partijen afzonderlijk opgemaakte candidatenlijst en. De CHU, thans met zes zetels in dc raad, heeft een lijst opgesteld van 13 «andidaten, met dc volgende volgorde: I. H. K van Minnen, 2 E P v. d. Veen; 3 D Niemants- verdriet, 4 J Vermeer, 5 mevtouw L C Bot-Don; 6 M Mooy, 7 J Ligthart, 8 h de Snaver. 9 G Sluyter, 10 drs. J Jaspes, li mr. D J J den Hartog, 13 mevrouw mr. M Beflingvvout-Roodenburg, 13 J Broek. Die van de AR, met 5 zetels in de raad, telt 11 candïdaten in de volgende vatorde: 1 M H L Weststra ie, 2 B van Viegen, 3 W v. d. Schee, 4 A Meerman, 5 J J Don kers. 6 T Bol, 7 G Wapstra, 8 G Hoogland, 9 J v. Steensel, 10 W Westerhuis, 11 F den Boer. Tenslotte de SGP, met 1 zetel in de huidige raad en een candidatenlijst van 6 personen: 1 A C F Hardonk, 2 L Bom, 3 drs. G. E. Op 't Hof, M. v. d. Eade, 5 M den Admirant, 6 ds L Huisman. Be PCG totaal 30 personen, waarbij de volgorve nog moet worden vastgesteld. Tezamen heb ben de drie partijen., waaruit deze iJeuwe partij Is gevormd, 12 zetels in de raad. De verwachting is, dat dit aantal in het gunstigste geval wordt gehandhaafd. Dus met 12 verkiesbare plaatsen moet reke ning worden gehouden. Men. behoeft niet in het koffiedik te kunnen kijken, om de volgorde hiervan te kunnen voorspellen* afgaande op het huidige aantal zetels der afzonderli jke partijen en op de volgorde op de afzonderlijke lijsten. Voor de eerste 12 plaatsen zal de candidatenlijst van de FCG er wel als volgt uitzien: 1. H. K. van Minnen, 2 M H L West- strate; 3 A O P Hardonk, l E F v. d. Veen, 5 B van Viegen, 6 D Niemantsverdriet, 7 IV. v. d. Scbee, 8 J. Vermeer, 9 A, Meerman, 10 mevrouw E C Bot-Don; 11 J J Donkera 12 M Mooy. Voorts zullen op de 3 volgende plaatsen als le reserveleden der drie par tijen xvel komen: IS L. Bom, 14 X Bol, 15 Q Ligthart. Zou een zetel verloren gaan en ook de VVD een zetel verliezen, dan ver liest de raad in één slag ook zijn belde bouwdeskundigenM Mooy en E Maat. Een volgende keer de DUblicatie van. de candidatenlijsten der overige twee par tijen: de PvdA en. dc KVP. De kandidatenlijst van de PCG is in middels officieel vastgesteld en blijkt ge heel overeen te stemmen met de hierboven aangegeven volgorde- De ta feltemnscompetïtie is achter de rug en meteen staat de „"Vlaardingse Ta feltennis Commissie" weer klaar om de tafeltennissers aan de gang to houden met de jaarlijkse Vlaardingse tafeltenniskam pioens chap pen. Dit jaar mocht de commissie een recor l aantal inschrijvingen ontvangen, name lijk 135, die, verdeeld over 6 klassen, gaan strijden om do klasse-kampioenschappen en de hoogste Vlaardingse fafeitennlseer. Evenals vorige jaren en hij gebrek aan een grote en speciale tafeltennisgelegeu- heid, worden de voorronden verspeeld bij diverso 4qaarding.se verenigingen. Vrij dagavond G april wordt er begonnen met de voorronden i» sportpark De Vijfsluizen en in het Sunlight Paviljoen, Tevens wor den er voorronden gespeeld op zaterdag, maandag, dinsdag tot en met woensdag avond lt april. Op vrijdagavond 33 april volgen de hoogst interessante finalcpnr- tijen. Di', jaar voor het eerst in de prach tig" recreatiezaal van Cincinnati Neder land X.V, aan de Schiedamsedijk. De spelers en speelsters die zich m de voorronden de slerkstcn tonen, gaan dan elfcacr de loef afsteken tot alle prijswin naar*- bekend zijn. Als de laatste bal ge slagen is zullen er door de 335 spelers In totaal 309 wedstrijden zijn gespeeld Het aanta, deelnemers in de diverse klassen bed'aagt le klasse 15; 2e klasse lf; 3e klasse 25; 4e klasse 38; 5e klasse 25 en jutvoren 16. Intiem '55 is het sterkst ver tegenwoordigd met 40 inschrijvingen. Deze vereniging doet al het mogelijke om de vorig jaar op Reflex veroverde vereni- gm^sbeker te verdedigen. Reflex heeft 30 deelnemers; De Hollandiaan 19; Cincin nati 33; Shell 8; Sunlight 6; Caltpx 5: Windmolens 4; en diversen li. De kam pioen van Viaardingen de ere-klosser Reg Blum er zal ook dit jaar weer zijn tit ei komen verdedigen. Tenslotte nog de laatste belangrijke wa- penfeiter uit de competitie. Intiem 2 heeft hot er de laatste weken zo lelijk bij la ten zitten, dat het degradatie-spook weer is komen opdagen. Door een nederlaag te gen Stokvis cn een gelijkspel tegen Zuid is Intiem gelijk geëindigd op de voorlaatste plapts met Van Hessen 2. Een beslissings wedstrijd zal nodig zijn om uit te maken w:e dc degradatiewedstrijden zal moeten gaan spelen. InUem 5 moet ook nog een heslissings- wedstrijd spelen cn wel tegen T.B.S.M. 2. Echter hier gaat het om het kampioen schap. hetgeen een prettiger opgave is. Pf Hollandiaan 2 is cr niet in geslaagd an Dlvcko 1 te winnen. Het kampioen schap gaat dus niet door. Jammer voor dc aansluiting met team. I, dat volgend jaar in de eerste klasse triomfen gaat vie ren als het tenminste goed door de pro mo ticstrijd komt. Reflex 2 is op de valreep de dans ont sprongen. Het heeft zich van de voorlaat ste plaa's onttrokken door overwinningen op B.T.T.C. 2 en T.O.G. 1, Btfna drie uren lang heelt de Sehiedam- se sportwereld vrijdagavond in de boven zaal van „Beyersbergen" met elkaar en met het bestuur van de SBLO geconfe reerd. Deze keer niet om de één of ande re kwestie, uit te spreken, maar wel om in do beste harmonie de Sportweek 1962 ts behandelen, die van 2 tot 9 juni a.s, zal worden gehouden en die het jaarlijkse hoogtepunt zal gaan vormen van Schie dams sportleven. In groten getale waren de afgevaardigden opgekomen en de plaatsvervangend voorzitter, de heer 43. M. Bolmcrs (voorzitter A. de Jong was ziek), heeft eerst vanuit de vergadering tie plan nen voor de sportweek aangehoord om daarna met een conceptplan namens (le SBLO naar voren te komen, dat nadien werd aangepast aan de wensen van de verenigingen. Hoewel d© definitieve aan- vangsuren van verschillende sportevene menten nog bepaald moeten worden, is toch ai globaal een programma opge maakt, waarin vele takken van sport een beurt brijgen. Wei maken enkele sporten een minder goede beurt, want zo was er geen afge vaardigde van het basketbal en liet ook de zwemsport verstek gaan. Weliswaar viert de SRB binnenkort haar 35-jarig be staan, maar dit valt buiten deze sport week, Men betreurde deze slechte beurt van de zivemvertegenwoordigers. Volgens de heer C. M« Bol mere, die de vergadering voortreffelijk leidde, waren alle plaatse lijke sportverenigingen voor deze belang rijke vergadering uitgenodigd, zodat ook de zwemsport aanwezig had kunnen zijn. Een waterpolo-wedstxijd zou or best in gegaan zQn, alsook zwemwedstrijden. De opstellingen, luiden; FORTUNA: Doel: Hooymans; achter; Baksteen, Jansen: midden: Hlwat, Robbcraond, Blanken- stein; voor: Tamas. Hagenaars, Bouman, Ver- weel, Stroolnk. EINDHOVEN: Doel: Heyink; achter: Theuwls, Van Diessen; midden: Soers, Tebak, Stoker; voor; Van Kessel, Teettwen, Oomens, BrockenE, Bex. Fortuna verschijnt zondag lagen Eind hoven met het volgende elftal binnen de lijnen: Jan Kooymans, doel; Jan Baksteen, Ger Robbemond en Sjaak Jansen (achter); Roe) Hi wat en Kees Blankensfein mid- den^: Lajos Tamas, Renê Hagenaars, Jan Bouman, Eddy Verweel en Jan Stroolnk, voor. Jan v. d. Berg is geblesseerd. Zijn ver vanger Jan Stroolnk is linksbuiten in het Fortuna-jeugdelftal. Het medespelen van Jan Hooymans staat nog niet <*oor 109 procent vast, maar bij de training gister-' avond toonde hij zich weer fit, zodat ivel mag worden aangenomen, dat we hem onder de lat zien staan. Anders speelt uiteraard Ton v, Horik mee. Over de op- schrijverij van Kees Blankesteio is door Fortuna een onderzoek verzocht, waar' door het wel vast staat, dat een eventuele schorsing op zyn vroegst in de loop van de volgende week zal afkomen. Jan Kra mer, die het zo verdienstelijk tegen Excel sior beefl gedaan, heeft dus plaats moeten maken voor Sjaak Jansen en staat reserve. In dit elftal kan men wel zift) vertrouwen stellen, al zal men bij Fortu na loch wel reikhalzend uitzien naar een betere bezetting van de rechtsbuiten plaats. In de beslissende slotfase zal een ploeg binnen de lijnen moeten worden ge bracht, waarin alle elf tot op de bodem van hun krachten willen putten. Scheidsrechter; D. van Male (Rotterdam) Midvoor Oomens, die ook de judosport beoefent, is een bijzonder atletisch ge bouwde 20-jarige, die pas als militair is afgezwaaid. Bijzonder snel en robuust, maar met weinig technische gaven. Tijdens zijn militaire dienstperiode heeft hij maar zelden meegedaan, omdat hij bij de parate troepen was ingedeeld en vaak straf heeft opgelopen. Afgelopen zaterdag in de beker wedstrijd tegen REC heeft hij daardoor ook niet kunnen meedoen. Linksbinnen Teeuwen, oud-WV-er. is de topscorer van de ploeg. De geroutineerde voorwaarts, die haarzuivere passes uitdeelt en op beheerste wijze zijn. doelpunten fabriceert. Rechtsbin nen. Broeken heeft in Willem II rechtsbui ten gespeeld. Een zeer tengere speler, die dodr een enkelbreuk pas weer enige weken van de partij is. Ook de backs Van Diessen en Theuwis, die de robuuste veteraan Te- bak flankeren, zijn. bijzonder klein van stuk, maar staan hun mannetje. Dat ieder voor zijn eigen tak van sport op kwam, was begrijpelijk. Zo brak voorzitter van DWS. de heer A. Stgmond een larts voor handbaldemonstraties en deed de heer F. E. Koelman zjjn best om esti Singelloop tot stand te brengen. Van achter de beetuurstafel stonden de heren J. v, d. Kraan en J. v. d. Berg de praeses bij en gezamenlijk kwam men. tot een zeer bevredigende oplossing inzake de gedane voorstellen. Vooral de honkbal-, handbal- en voetbalsport zal met aan dacht bekeken moeten worden. Men hoapt dc desbetreffende wedstrijden zodanig op het programma te plaatsen, dat „men el kaar niet bijt, doch wel vindt", aldus, de heer Bolmers. Met de voetbalverenigingen zaL op 19 april een bijeenkomst worden gehouden om ook dit nader te bespreken. In principe ging men akkoord met het volgende programma. Op zaterdag 2 juni zulten gyrrmastiek- demonstrati.es waaraan alle gymn. ver. zullen deelnemen de sportweek op het Hermes DVS-terrein openen. Maandag daarop zal in Beursgebouw volleybal ge speeld worden. De Singelloop zal dinsdags worden gehouden, hoewel men de Singels zal moeten mijden cn het parcours naar de omgeving van de Vlaardlngerdljk zal moeten verleggen. Naast handbaldemon- straties zal een honkbalwedstrijd van in ternationaal gehalte gezocht worden, z< mogelijk tussen het negental van het rayon Rotterdam en een team uit Birming ham. De Singelloop zal gaan over afstan den van. 1500 en 3000 meter. Tevens zal die dag vde Avondvierdaagse starten. Woensdag komen 's middags de henge laars aan de beurt, waarbij vooral het oog op de jeugd valt. Verder wordt aan dacht gevraagd voor softbal en zal hij de Vlaardingecdijk een. wielerronde worden verreden. Ook schermen zal tijdens de sportweek beoefend worden en wel don derdags. Voor de judosport zal getracht worden. Anton Geesink (wereldkampioen) naar Schiedam le krijgen, waarvoor Rei- nier Hulsker wel een goede verbindings man zal zijn- Uan zal tevens een tijdrit voor de wielrenners gehouden worden. Vrijdag komt badminton aan de beurt en verder Tafeltennis cn mocrokorfbal (met een wedstrijd van teams van de KNK8 en CKB. De Sportweek zal 's zaterdags een grandioos slot krijgen. Behalve tennis wedstrijden op Spieringshoek zullen selec tie-wedstrijden en een topwedstrijd voetbal plaatsvinden en ook de internationale honkbalwedstrijd. Met een 5l zege op Merwede heeft het eerste dameszevental van VZC zich In de finale geplaatst van de ZRO-beker, waarin het moet uitkomen tegen ODZ. Joke Haartsen opende dc score uit een vrije worp van Janny Goederend. Gok het tweede doelpunt nam z'y voor haar reke ning, nadat zij de van de lat tctug ge kaatste bal had bemachtigd en ermee was opgezwotnmen, Janny Goaderond Dracht de voorsprong op 3—4) uit een vege worp van Joke Haartsen. Hanny van Opstal leidde het 4e doelpunt in. Zij ga? door aan Els Arons, die op Joke a'oatste, waarna deze met een omhaal de ruststand op 40 bracht. Na de hervatting voerde Martha Bot, na voorbereidend wexk van. Jarmy Goederend en Ets Arons, de. voor sprong tot 5—0 op. Toen moest Hanny van Opstal het water uit en van de nu merieke meerderheid en door het op aan val blijven spelen van VZC, maakte Jler- wede gebruik de traditionele eer te red den. Ned. Herv. Gem.: Grap> Kerk, Markt, zondag 10 uur ós. J. Bouterse, Openbare geloofsbelijdenis, medewerking kerkkoren o.l,v. Jo-h. Groen. 5 uur ds. P- Zijlstra, Openbare geloofsbelijdenis; Rehobothkerk, Billitoniaan, zondag 9 uur de heer J. Hoo- gendam, 10.30 u. de. D- Noordmans, Open bare geloofsbelijdenis, 7 uur ds. W. J. Kolkcrt, Cat.afd. 6; Bethelkerk, VI.- Ambacht, zaterdag 7.308.15 uur Avond gebed, zondag 30 uur ds. J. van Noort, Openbare geloofsbelijdenis, 7 uur de heer A. van Zetten, Cat.gfd. 6; Tmmanuëlkerk, Van Hogen dorplaan, zondag 10 uur ds- S. van den Bos. Openbare geloofsbelijdenis, 7 uur de heer J. van Lambalgen, Cat.afd. Nieuwe Kerk. Binnensingel, zondag 10 uur de. W. J. Schouten. Openbare geloofs belijdenis, medewerking van Bazuingroep o.l.v. W. Roskam (C.J.V.). 5 uur ds. W. J. Kolkert, Cat.afd. 6; Westwijkkapel zondag 10 uur ds. C. H. van Rhijn, Openbare ge loofsbelijdenis. 7 uur ds. H. W. Hemmes uit Schiedam. ..Commissie Het Woord", Stadsgehoor zaal, Schiedamseweg 51, zondag 10,30 uur J. Dxepersloot uit Rotterdam. Onder werp: „Protesteren of zich offeren?" Muzikale medewerking: piano-fluitspel door de heer en mevr Verhoef!-Torn. Jensdkerken. Jeugdkerk wordt gehouden zondag voor jongeren, van 9—13 jaar in SoIJ Deo Gloria. Callenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond: P. K. Drossaartstraat en school Julianalaan. Zondag 10 uur iö zaa) Rehobothkerk Klnderkerken (63 jaar) worden gehou den Caltenburgstraat» Maassiuissedijk 7a en rondas 9.30 uur ïn bijgebouw Immanuël- kerk, Van Hogendorplaan. Rusthuis Emmastraat zondag 10.30 uur uitzending korte kerkdienst via de kerk telefoon door de beer J. van Lambalgen, hulpprediker Bem. Ger. Gemeente en N.P.B- HOflaan, zondag 10-30 uur ds. J. G. J. van Iterson. Doopdienst Gereformeerde Kerk. Oosterkerk, Schie damseweg, zondag 10 uur ds. M. J. Mulder, Bed. H. Avondmaal. 5 uur ds. Th. Swcn» Voortzetting en dankzegging: Emmaüskerk, Van Linden van den Heuvellaingel, zondag 9 uur dr. F. L. Boe, Openbare belijdenis en Voorbereiding. 10.30 uur ds. Th. Swen, Openbare belijdenis en Voorbereiding, 3 uur ds. M. J- Mulder; Pniëlkerk, Henrïêtte Roland Hoiststraat, zondag 8.45 uur ds. G. Aalbersbcrg, Bed. H. Avondmaal. 10.45 uur ds. H. J. Heynen, Bed. Avondmaal, 5 uur cs. H. J. Heynen, Voortzetting en dank zegging; Maranathakerk, Zaad wijk, zon dag 10 u. ds. Joh. Lever, Openbare belijde nis en Voorberaiding, 5 uur ds. H. J. Kou- wenhoven. Chr. Geref. Kerk, Emmastraat 113, zon dag 30 en 4 uur ds. J. C. van Ravens- waaü uit Scheveningen; Aula H. de Cock- school, Philips de Gcedcstraat 162, zondag. 10 uur leesdienst, 6 uur ds. J. C. van Ra- venswaaij. Dinsdag 7.45 uur ds, C, Smits uit Slied recht. Geteforxn- Gemeente, Westnieuwland 56, zondag 10 en 5 uur ds. L. Hulsman. Het Leger des Hells, Baanstraat 5, zondag 10 uur Heiligingssamenkomst, 6.30 uur openluchtsamenkoRvst bij de Visbank, 7.30 uur openbare samenkomst. Leiders maj- en mevr. D, Bergsma, Jehovah's Getuigen, Gemeente West, zaal Excelsior. Oosthavenkade. zondag 5 openbare toespraak: „De christenheid is jegens God m gebreke gebleven! Na haar einde, wat dan?" met aansluitend bijbel studie. Donderdag 7-30 uur School der theocratische bediening en dienstvergade- ring. Gemeente Oost, Muziekzaal Volks gebouw. Schiedamseweg, zondag 5 uur openbare toespraak: „De christenheid is jegens God in ge-br-eke gebleven! Na haar einde, wat dan?" met aansluitend bijbel studie. Donderdag 7.30 uur School der theocratische bediening en dienstvergade- ring. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Schiedamseweg 115, zondag ÏOHÖ uur Zondagsschool voor groot en klein. 5 uur Godsdienstoefening. B.CX'.. zaal Koocie Kruis, Emmastraat 33, zondag 10 uur Evangelist J, Schouten. verf van de vakman Esndrachtsstraal 29. lel. 2755 timgslriat 48. Te!, 4153 Floris de Tijfdelian 134. Te!. 821Q

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1