QWSBLAD Onrust onder 140 volkstuiners over de huisjes Ruim f 163.000 subsidie voor kerkebouw Bi In Schiedam-zuid komt een park met hoog- en laagbouw mmm Ongeveer dertig zien er uit ais gezellige prieeltjes Prijsuitreiking lichtstoet en lampionoptocht - Chr. Teclm. School opende twee nieuwe lokalen Gouden jubileum van de NCB Predikbeurten Grotere spoed gewenst i.z. ZiekenJiuisbouw Artsen/dienst Thans nog goeddeels een sportterrein (jemeentesubsidie voor R.K. Lyceum 18.000 Betere verkeerslichten in de Oranjestraat Fruitkoopman Jilles komt weldra voor Gemeente-personeel in Musis Onder één dak AT O AAR VLAARDINGEN Topprestatie Van Eijk in driebandenspel VROUWELIJKE AANK0MEHD KANTOORBEDIENDE EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 19 MEI 1962 Hooftiaircntschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 Klachten bezorging: Telefoon 11,10.41 Operette Goudhaartje. Voor de zesde maal houdt de St. Catharinaschool aan de Westmolenstraat 20 op maandag .28 mei 's avonds om acht uur in gebouU? Arcade haar jaarlijkse ouderavond, dieV* verzorgd wordt door de leerlingen van deze glo- sehool. Opgevoerd wordt de oplette Goud haartje en de Troubadour. staat verbaasd hoeveel inspanning en op offeringen de eigenaren zich soms hebben getroost om hun huisje piekfijn in te rich ten. Men krijgt de indruk, dat vele tuin- bezitters er al hun tijd en spaarcentjes in hebben gestoken. Ondanks de welwillende toezegging van wethouder W. Kok in de gemeenteraad, «lat volkstuinbezitters van het complex bh 1 de Vijfsluizen, die verdreven worden x.v.tn. de aanleg van de Beneluxtimncl cn de j daarin uitmondende verkeersweg, hun tuinhuisje zullen mogen overplaatsen naar het nieuwe complex indien hun bouwscHjo v voldoet aan redelijke eisen van bijstand, blyft er op het complex nog grote onge rustheid heersen. Zoals wij hebben meege deeld hebben enkele raadsleden bezwaar „gemaakt tegen al te grote soepelheid, om- dat dan wederom gevaar ontstaat voor een rommelig gebeeJ en wij spraken daarbij uit t het woordje „terecht", omdat al sinds lang J het streven bestaat om op de volkstuinen J bouvvseltjes van weinig aanzien te weren. J üc vrijheid, die op dit punt bestond, heeft het aanzün gegeven aan een reeks hokken, die nauwelijks beter zijn dan een berg- 2 plaats voor het gereedschap en het is dui- delijk, dat een dergelijke toestand het aanzien van zulk een volkstuincomplex als park en recreatieoord niet ten goede komt. J Met dit voorbehoud in de gedachten, zijn wij eens gaan neuzen' in de strook tuinen, j die zullen, moeten -worden ontruimd en wij hebben kunnen constateren, dat er toch altijd een 25 o£ 3D tuinhuisjes zijn, die- dan ♦misschien niet conform de regel gebouwd zijn, maar die er toch niet rommelig o1 Bij een tuinenkevring won dit huisje een eerste prijs. Moet dit nu tuorden weg gedaan? armetierig uitzien, maar integendeel het uiterlijk hebben van gezellige prieeltjes, die de voorbijganger bijna noden tot een plezierig oponthoud, althans tot gedachten aan stille ontspanning en. natuurgenot. Men Wij pralen met een der opgejaagde volkstuinbezitters. de heer H. Zandwijk, kraanmachinist van. Havenwerken Oost en winnaar van een eerste prijs, toen enige tijd geleden in dit tuinencomplex een schoonheidswed strijd werd gehouden. Hij protesteert in de volgende bewoordingen: ,.lk zou daar een huisje moeten kopen van de Bond. dat beslist veel minder is dan ik nu heb. Die prijs bij de tuinkcuring geldt niet alleen voor de tuin, maar ook voor het huisje. Men kan het niet bekro nen en me dan dwingen het op te geven. Het is in strijd met de waarheid, dat het niet waard is om op het nieuwe complex te staan. Ik geloof, dat de commissie, die erover gaat beslissen, niet voldoende op de hoogte is van wat wij vclkstuinders eraan ten koste leggen. Al moet het me 500 gld kosten: dit huisje plant ik over naar niïjn nieuwe tuin. Havenwerken Oost heeft me al een kraan wagen toegezegd... Er staan hier veel meer van die huisjes, ware juweeltjes, zo in de geest van de Noorse bungalovv'bouw. D'r zijn er heel wat, die net als ik hun vakantiegeld cr in hebben gestoken om zo7n huisje te bouwen. Vergeet «Let dat alles met vergunning gaat: jlc heb mijn tekening bij de gemeente ingestuurd. Ze 2eiden: 't is goed, maar er moet een kleinigheid aan worden veran derd. A'OU, daar heb ik me aan gehouden. Jk sta dus stevig: als ik met een kraan- wagen. het hele huisje met funderingen en al kan overzetten, kan de gemeente dan wel zeggen, dat het niet aan de eisen voldoet cn moet worden weggedaan? Kon- dérdveertig man moeten hier verdwijnen en daarvan verkeren, er dertig ongeveer in dezelfde omstandigheden als ik. Hier in mijn huisje: u ziet hel, ik heb een keurig toilet gebouwd, een keukentje met stro mend water en openslaande ramen. AUes voldoet aan de hoogste eisen van de hy giëne. Op mijn dak staat een tank voor twee dagen water en ik heb ieder week end water genoeg met een druk van drie atmosfeer. Als de commissie in- mijn huisje ook maar cén gebrek kan vinden, breek het dan af. Zo niet, denk dan niet dat ze daarvoor de kans zullen krijgen Door het lid van de Gemeenteraad, de heer rru-„ H. B. Engelsman, zijn de vol gende vragen aan het College v an Burge meester en Wethouders gesteld: 1- Is het juist dat de r.k, Noiststichting nog dit jaar in de gelegenheid zal worden gesteld een aanvang te maken met de uitbreiding van haar üiekenhuisaccornmodatie? 2. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, welke slappen denkl uw college te doen om ook de aanvang van de bouw van hel nieuwe Gemeenteziekenhuis, op bespoedi ging waarvan reeds bij herhaling in de raad werd aangedrongen, snelte realiseren? Het Nieuwe Dagblad vernam bij rta~ vrage bij de secr. van de Dr„ Noiststich ting, de heer .1. H. J. Witthampf. dat de Rijksgoedkeuring ongeveer een jaar ge leden is aangevraagd voor bedoelde uit breidingsplannen, De minister heeft daar op geantwoord, dat de aanvrage maar eens moest worden herhaald. Evenmin ais voor het Gemeenteziekenhuis is voor de Dr. Noletstichting een Rij ksgoad keu ring bi nn enge kom en Hel blad knoopt hieraan de conclusie vast, dat de opmerkingen van de heer Engelsman ..zeer voorbarig" zijn. Vrijdagavond, heeft in de grote zaal van. De Amstelbron de Vereniging National» Feest- en Gedenkdagen bij monde van haar voorzitter, de heer Kamp, de uitslagen bekendgemaakt van de schietwedstrijden op Koninginnedag. Tevens had de prijs uitreiking plaats voor de op vijf mei gehou den lichtstoet. Er bestond voor deze bijeen komst veel belangstelling, terwijl er een feestelijke, amicale stemming heerste. De heer Kamp zei o.a. in zijn openings woord, dat na het dieptepunt van verleden jaar de deelname aan de Lichtstoet thans veel groter was igeweest; ongeveer het dub bele aantal deelnemers. De voorzitter van de Lichtstoet-commis- sie. de heer J. v. d. Griend, gaf vervolgens enige details over de Lichtstoet en de schietwedstrijden in de Korenbeurs, twee spectaculaire evenementen, die men niet meer zou kunnen missen. De heer P. Ver hulsdonk, die de zilveren beker voor bet „Comité opgeruimd staat netjes" in ont vangst nam, sprak tevens een dankwoord namens de Sc hied anise Midden standscen tra Ie, ais vertegenwoordiger van de mïd- denstandsbed rijven. Na afloop van de prijs uitreiking bleef men nog geruime tijd ge noeglijk bij elkaar. De prijsuitreiking aan de winnaars van de lampionoptocht had cm zeven uur plaats. De heer J. v. d. Griend sprak de kin de re a toe. waarna dezen mochten uitzoeken uit de talrijke geschenken, die op een lange tafel stonden uitgestald. Vele jeugdige prijswinnaars waren van hun vader verge zeld. De kinderen werden onthaald op li monade. De namen van de gelukkigen wa ren: G. v. d. Vlies. I. Drentb. N. Wijnmalen, K. v. Gerven, O. Notenboom. H. v. d. Hoek! E. v. Gulden, G. v. Oudheusden, J. de Kos ter. L. Valk. C. den Boer, R. Schippers, J. Sla. P. Krul, N. Onstenk A. en Sj. de Ligt, E. Klein vermalen. Ruim vierhonderd kinderen hebben met de lampioenoptocht meegelopen. In de loop der jaren is in Nieuwland het bedrijf, en wel voor de grond van de verschillende malen grond uitgegeven voor het stichten van kerkgebouwen. De Baad heeft besloten dat dit zou kunnen geschie den tegen de helft van de prijs, welke voor andere bouwterreinen werd berekend. Het betreft: a. de Opstandingskerk aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan, hoek P. 3. Troelstralaan, van de Nederlands Herv. Gemeente te Schiedam; b. de parochiekerk van O.L. Vrouw Visi tatie aan de Dr. Schaepmansingel van de R.K. parochie van dezelfde naam; c. een kerkgebouw aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, te stichten door de Gereformeerde Kerk van Schiedam. Tot nu toe zijn de gevolgen van deze uitgiften met betrekking tot de financiële verhouding tussen de gemeente en het Grondbedrijf nog niet geregeld. B. en W. dringen er op aan thans tot vereffening over te gaan. Het komt er op neer dat als subsidie ten behoeve van de bouwvan kerken, aan het Grondbedrijf wordt uit gekeerd, het verschil tussen de bedongen en de werkelijke grondprijs, vermeerderd, mpt rente vanaf de dag van beschikbaar stelling van. het bouwterrein tot de datum van verrekening tussen de gemeente en. l ZONDAG 20 MEX. i Ned. Prot, Bond 10.30 uur dr. A", D- 1 KI a assen. Hervormde Gemeente Grote kerk 10 uur ds, A. Hoffman, 7 uur prof. dr, IV, C..van Urmik, Utrecht (Open Deur-dienst); Bethel- v kerk 10 uur ds. J- G. Jansen, 1 uur ds. G. I Spilt, Uitrecht; Opstandingekerk 10 uur de. J !D. J. Spaling, 7 uur ds. K. M. Vogel, Maassluis; Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. t ÏI. W. Hemmes, 7 uur ds. A. Hoffman, Xe'thci, Rank 3.30 uur ds. Brunrunelkamp. Rank 7 uur ds. Brummelkamp. Jeugd dienst, Dorpskerk 30 uur ds. Brummei- kamp. Ned. Herv. (Gercform.) Evangelisatie, Trene *0 uur ds. Cuperus sr.. Vaddinx- .vcen, Bethelkerk 7 uur ds. G. Spilt, Gereformeerde kerk: Oosterkerk 10 uur 'ds. \V. A. Krijger, 5 uur ds, J. Couvée; Xethel „De Ark" 9.30 uur ds. R. J, v. d. Yèene Delft, 2.30 uur ds. W. X. Krijger; Kantine, Burg, Honnerlage Gretelaan. 159, 16- uur ds. J. Nawijn, 5 uur ds. IV. A. Krijger; De Goede Haven 10 uur ds. P. R; Evenaars, 5 uur ds. J- Nawijn; Juliana- kerk 10 uur ds. L Couvée, 5 uur ds. F, Ji. Everaars. leger fles HeilSj Lange Haven 71, 10 uur HeiUgSngssamenKonrst, 7.30 uur Verlcs- singssamenkomst, 0.45 u. openbare samen komst Gerrit Verboonstraat. Alle samen komsten oj.v. maj. K. IVieringa cn R_ Bcitwna. Vrijg. Geref. Kerk (Art. 31) 9.30 en 4.30 Uur ds. C. Vonk. Öui-Gereformeetilc Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97, 30 en .5 uur üs, H. J. Grisuigt van Gouda, Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, 10 uur Heilig'; Mis. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 7 Uur ds. Reïling, Evang. samenkomst mei medewerking van het zangkoor. Hersield Apost. Genootschap, StadhOu- Öerslaaa, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Lulh. Gemeente 10 uur ds. jS.'G. van der Haagen. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw, 6,30 jiiir "Wachttorenstudie. Chr. Soc. Belangen, Evangelie-samen komst, elke donderdagavond 8 uur, ver- fcchiiiendc sprekers. Harmotia» zaai Beatrix. Lange Kerk straat 68, 30.30 uur Wijdingsdicnsh Spre ker de hter C. V. d. Engel. De afd, Schiedam van tóe Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- er Bouwnijverheid viert haar gouden jubi leum met een receptie in het gebouw voor Chr, Sociale Belangen aan de Lange Ha ven 73 op zaterdag 26 mei van 3 tot 5 uur. Op woensdag 30 mei is er een feestelijke vergadering in Musis Sacrum, waarbij ook de bondsvoorzitter, de heer 3. vui Eiber gen. zaï spreken. Gerry Roeland en zijn solisten zorgen voor ontspanning met een cabaret-programma. LAAN V. SPIERINGSHOEK WORDT LANGER Zeer binnenkort zal <je aanleg van. de straat worden voltooid, gelegen, ten noord westen van de Vila's, welke de Fa, Baron in aanbouw heeft op het vm. ifsbaanter- rel'n. De Adviescommissie Straatnamen heeft hiervoor de raam Laan »ian Spie- rijigshoek voorgesteld. De geprojecteerde straat zal praktisch het verlengde vormen va.» het nog bestaande stuk van de oude Laan van Spieringshoek tussen Polder vaart en P. J. Troelstralaan. Door de nieuwe straat deze naam te geven, zal de historische naam meer reliëf -worden ge geven. Van zaterdagmiddag 1uur tot maandag morgen 8 uur zullen in.bijzondere geval len dienst.' doen de artsen: N. Warmo-lts, Hoflaan 37, telefoon 2074, W. H. Karre- man, Joh. Westenveelstraat 54, telf. 5615. De zondagdlcnst van dr. A. J. Leegsma wordt waargenomen door B. "W. Busse- maker, Schiedamsaweg 107, telef. 3168. De zondagdienst van dr. G. J, bos wordt waargenomen door E. Leynse, Mr, Ver schuurstraat 42, telefoon 7371. Opstandïngskerk f44.6B0,90. voor de RK kerk van O.L. Vrouw Visitatie 76.655,84 en voor de grond, van de nieuwe Geref. Kerk f41.750, of wel in totaal X 163.066,74. O Een ander tuinhuisje, nog nic*: geheel i ipaaryetd besteed voor inrichting en ver- voltooid, macr de eigenaren hebben al hun betering. Twee nieuwe leslokalen heeft de Chr. Teehn. School aan de Nieuwe Damlaan vrijdagmiddag vier uur in gebruik geno men, een. feit dat niet alleen wegens deze lokalen, belangrijk is, maar tevens omdat zij het terrein gaan. worden van twee nieuwe studievakken op deze school: de autotechniek en de elektrotechniek. Dg lessen in deze vakken zijn reeds op 1 sep tember j.l. provisorisch in de praktijkloka- Ion begonnen met als leraren resp, de he ren E. Hazelegcr en H. W. Vrcdevelö, maar de overgang naar de nieuwe klassen brengt de jongelui ineens midden in een eldorado van hypermoderne apparaten en leermid delen, waarbij hun technische hart wel open moet gaan. De thans opengestelde lokalen zijn samen 20 x 20 m. groot, daar van voor het autoherstellen I2;x 20 nvmet in het hart een autohefbrug voor het door- smeren. De lokalen zyn gebouwd volgens ontwerp van het architectenbureau Swaneveld en Gostinga. Tijdens de openingsmiddag voer den het woord de heer Jst Pieterman, voorz. van. het schoolbestuur, de heer J. Stam, bestuurslid van de vereniging "en afgevaardigde in de bouwcommissie, en de directeur van de school, de- heer A.. v.' d. Waal. Deze laatste sprak'-de- hoop uit, dat men spoedig zou.kunnen overgaan, tot-de bouw van een verdieping op-" het hoofdgebouw, waar dan. lokalen voor tekenen en-theorie moeten, komen. Met het heien is reeds op deze bovenbouw gerekend. Door een nadere concretisering van de plannen voor de Maasboulevard en de ontsluiting daarvan in noordelijke rich ting langs de waterkerende dijk, door het volkspark en aansluitend op de bestaande V/illeni de Zwijgerlaan is het duidelijk ge worden dat het in 1944 vastgestelde uit breidingsplan t.o.v. de gronden, gelegen ten oosten van deze belangrijke verbin dingsweg stadskern Maasbou'evard en in het verlengde van'de Prins Bernhard- laan een te weinig gevarieerde bebou wingsmogelijkheid biedt, waardoor de aan- trekkelijke situatie, welke ter plaatse ontstaat, stedébouwkundig niet ten volle kan worden benut. Bedoeldplan beoogt namelijk een half-open bebouwing met ecugezinshuizen. Thans is een gedeeltelijke'wijziging ont worpen, volgens ivelfce een bijzondere be bouwing mogelijk wordt, waarbij vorm en oppervlakte van het te bebouwen ter rein doeltreffend zijn aangepast aan de situatie. Er kan hier in een ruiroe park- aanleg, in voortzetting van het bestaande volkspark, een bebouwing ontstaan mei eer. combinatie van hoog- en laagbouw, welke door ruime groenstroken met be planting van de aangrenzende bouw ter- reinen is gescheiden. Deze bebouwing vormt dan tevens een zinvolle beëindiging van genoemd park. In verband mot bovenomschreven od- zer was evenwel nodig een gedeelte van het plan tot gedeeltelijke herziening van het plan in hoofdzaak voor de Gemeente Schiedam (Wilhelminahaven en omgeving) (vastgesteld op 16 januari 1953 goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 12 mei 1953) in het plan op te nemen. Het betreffende terrein was reeds-bestemd voor park,- plantsoen, sport- en speelter rein, volkstuinen en begraafplaatsen met bijbehorende bebouwing, zodat het-zonder bezwaar in de nieuwe bestemmingen kon werden ondergebracht. Aansluitend op Westerhaven Omdat de vorm van het voor «huisin dustrie bestemde terrein nabij de Wester haven overeenkomstig het bovenstaande moest worden gewijzigd, waarbij de op pervlakte enigszins is vergroot, ïs dit ge deelte, benevens een bijbehorende weg- verharding, mede in het plan opgenomen. Het gebied waarop het plan betrekking heeft, omvat voor het grootste gedeelte een gemeentelijk sportterrein, dat binnen kort aan zijn bestemming zal kannen wor den onttrokken, daar -Ie belanghebbende sportvereniging elders wordt gehuisvest. Zc mogelijk komen wij nog op de be-r tekenls van de voorgestelde wijziging te rug, B. en W. menen te mogen verwachten, dat ingaande l januari' 1963 rijkssubsidie zal worden verleend ten behoeve van de hogere burgerschool A-afdeling van het St. Liduina-lyceum en dat dus daarmede de mogelijkheid geschapen wordt in de toekomst eindelijk tot een ongestoorde exploitatie van. deze school te geraken. Zij stellen de Raad daarom voor een subsidie te verlenen voor het jaar 1962 ten bedrage van f 18.(100, welk bedrag geba seerd is op het .aantal Schiedamse leerlin gen en op het totaalbedrag van het ver moedelijk exploitatietekort voor ae hogere burgerschool A-afdeling voor het jaar 1962 Zij merken hierbij op, dat net niet in hun voornemen ligt voor 1963 en eventueel volgende jaren ten behoeve van dit lyceum een voorstel te doen tot het verlenen van een gemeentelijk subsidie. De gesynchroniseerde verkeersiichtenm- stsllaties óp het' traject Burgemeester Knappertlaan, Nieuwe Haven. Oranje straat, Gerrit Verboonstraat, Koemarkt, Rotterdamsedijk zijn over- het algemeen voorzien van duidelijk waarneembare voet gamgeisliehten. Op het kruispunt Lange Nieuwstraa Gerrit Verboonstraat, Oranjestraat word! het voetgangersverkeer momenteel even wel nog geregeld met kleine lichtbakken welke afwijken van die op de overi, kruispunten. Dit geeft soms, vooral bij oudere mensenJ aanleiding tot gevaarlijke misverstanden. - Teneinde ook daar het voetgangersver keer zo veilig en snel mogelijk te doen. verlopen, is het gewenst de op dit kruis punt aanwezige acht kleine lichtbakken te vervangen door eenzelfde aantal grote lichten, waarvoor de kosten rond ƒ2400 zullen bedragen. ZEVEN OUDE HUISJES a 425 PER STUK Zeven pandjes, gelegen aan een steegje, onderdeel van het Oude Kerkhof, t.w. de huisnummers 10/7,10/9,10/11, 10/6,10/8, 10/10 en 10/12, alsmede een gedeelte van de tus sen deze panden gelegen straat, zijn de ge meente te koop aangeboden voor in totaal 3000.—, De aankoop is van belang in verband met de voorgenomen stedebouwkund'ige maatregelen, waaronder saneringen, welke in de toekomst ook in de omgeving van het Oude Kerkhof moeten worden getroffen. Het ligt dus voor de hand dat de Gemeen te tot de aankoop overgaat, ai is dan ook nogmaals, j 3000.nodig. Slechts in zeer uiterste noodzaak zullen nog kosten voor deze oude panden worden eemaakt. De strafcommissie van de KNVB heeft zoals bekend de. voetbalverenigingen SW en Fortur.a Vlaardingen verzocht aan de heer Jilles de Boom., die betrokken zou zijn geweest bij de wanordelijkheden bij de wedstrijd Fortuna-SVV, schriftelijk mede te delen, dat hem gedurende twee jaar de toe gang tot de velden van beide verenigingen is ontzegd. De wedstrijd zelf zou worden overgespeeld op het DOS-terrein. Boven dien jg j. de Boom. een bekende figuur in Schiedam, ook afgezien van de sensa tionele gebeurtenissen in Vlaardingen tij dens bovengenoemde voetbalwedstrijd gedagvaard om voor de "politierechter fe Rotterdam te verschijnen om zich te ver dedigen tegen de beschuldiging, dat hij de scheidsrechter Brokhorst lefsel zou heb ben toegebracht. Maandag a.s. om kwart over tien komt deze zaak voor. Er zijn ver schillende getuigen a décharge en.mr. A. F. A, van Velzen treedt op als verdediger. De Personeelsvereniging van de Techn. Bedrijven (e Schiedam heeft vrijdagavond in de met Hoe men versierde zaal van ..Musis Sacrum" genoten van een toneel spel, dat de toneelgroep van de GTB op deze avond bracht onder de titel: ..On der één dak". Dit succesvolle .-.luk Van J. Fabricius werd opgevoerd onder regie van L. Ouwendijk cn werd ontleend aan een gebeurtenis in 1932. Er wordt een brok boerenfamilieleven naar voren ge bracht. dat heden ten dage alleen nog maar gefantaseerd zou kunnen worden. Het sobere leven, de bekrompen opvat tingen. het huwelijk met een „stadse" ea de boerenstijfkoppigheid van die dagen, zorgen ervoor, dat de aanwezigen oen vro lijke ontspanningsavond hadden. Voorzitter A. Kooyman mocht behalve enkele genodig den ook een jeudig bandje verwelkomen, dat zowel voor als na het toneelspel een vrolijke noot wist te brengen. Een tombola verhoogde de stemming nog meer op de ze geslaagde contactavond. SATERDAG 19 MEI Irene, 7.45 uur: C.J.V.-Oosl: Schied. Ajnuse- mentsgroep „Onder Ons" brengt ..Op aicht". Arcade, S uur: R.K. Grafische Bond: Alber- dinck Thijm brengt „Iemand uit ciit huis", Musis Sacrum, 8 uur; S.V.V.; Contactai'ond. ZONDAG 20 MEI Goede llavcnkerk, 8 uur: Comité Schiedam voor Christus: Samenkomst. Wijkcentrum, 3 uutir: R.K. Instuif; Rcttenbal. Arcade, 3 uur: Mater Deischool: Jubileum viering. Musis Saemm, 8 uur: Spirit: Feestavond. MAANDAG 21 MEI VotksfiCbouiv, 8 uur: A-B.V.A.; Ledenver gadering. Sursutu Corda. B uur: Wjjkgemeente IV: Ont- moetingsavond. Wijkcentrum, 8 uur: K.A.V.: Film. Wijkcentrum, 3 uur: Schied. Hengelaars: Bij eenkomst. BIOSCOPEN" Passage Theater: 2 en 8.15 uur: 2»t. cn zend. 24.15—7—S-la uur; Eddie slaat zich erdoor! Monopole Theater. 2 en 8.15 uur: Avondvoor stelling: Blonde meisjes voor Havanna; mid dagvoorstelling: Pantser, commando's. MEDISCHE DIENST In liet weekeinde en des avonds zijn de volgende artsen te consulteren: W*. J. Franke. Burg. Knappartlaan .30, tel. 6316.7. P J. W. Beukers. Burg. Knappertlaan 76. te). ■58004. L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 39, tel. S80S7. G. W, Onneï, Schoolstraat: 5, tel. 64244. Apotheek; Evers, Lange Haven 81. MUSEA Stedelijk lunscum-. Open van 10—5 uur, zo. van 12—15 uur, Ned. opgravingen in Egypte. De groep Mart en Start 10, 20 mei Afnemende maan Zon op 4.40 uur, onder 20.34 uur Maan op 21J23 trur. onder 5.33 uur 21 mei Afnemende maan Zon. op 4.39 uur, onder 20.35 uur Maan op 22.28 uur, onder 6.15 uur V IERS PELENKAMP Vrijdagavond is de Vierspclenkamp voort gezet met de partijen Job vaa EijkTinus Kooy en Gerrit van Geadt—Gerard Valke- etijn. Een opmerkelijke prestatie leverde Job van Eijk a-ls kleinspelspeler in het eenband- en driebandenspel, met reep. moyennes van 2.73 en 1.538. Dit zijn records in het district Schiedam, die niet gemakke lijk zullen worden verbeterd. Met 13.23 scoorde Job van Eijk ook een voortreffelijk moyenne in het cadrespel. De resultaten: Job v, Eijk—Tinus Kooy: fibre: 325 325 27 60 12.04 2ÖÖ 122 27 27 4.52 cadre: 225 225 17 45 i3.a? 350 113 17 27 6.64 éénband: 30 30 II 7 2.73 30 10 11 4 0.91 driebanden: 20 20 13 5 3.538 20 30 13 2 0.769 Uitslag 10—0 Gerrit v. Gendt—Gerard Valkesteijn libre; 200 200 23 46 8.69 20Ü 124 23 42 6.39 cadre: 150 150 36 18 4.16 150 117 36 21 3.25 éénband: 30 17 33 4 1.31 30 n 20 13 6 2.31 driebanden: 20 20 37 3 0.545 2D 20 13 6 0.545 Uitlag: 7—3 Kapsalon Helena brengt U da betere haarverzorging StroompernMinent hr~ Stroomloos voor elk hHar 7-To compleet, alles inbe grepen. Gratis balen ea brengen per auto» Een gul den reductie op vertoon van deze advertentie. KAPSALON HELENE Hem brandt! aan 22, Schiedam - Telefoon 67179 Gevraagd voor spoedige indiensttreding op Han delskantoor te Schiedam (aankomend telefoniste) Bij voorkeur kunnende typen. Brieven onder no. 25683 bureau van dit blad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2