R0TTERDAMSE9 NIEUWSBLAD yiaardiogen zou als sport-gemeente een mooi figuur hebben geslagen 5B1 - ALS FORTH NA GEWONNEN HAD Was geblesseerde Jan Bonman de reddende engel geweest 1 Trotse wetltouder f Staantribunes reeds uit de tijd Spectaculaire demonstratie van motorteam der Kon. Marechaussee Hollandia-dag Haringvangstberiehten Drs. Valkier neemt ir. Den Bakker waar Burgerlijke Stand KLANTEN bij duizenden Florïs de Vijfdelaan 134 Tel. 8210 Promenade-West vrees is naakte realiteit gewon een aangelegenhejtt van princi] zo benadrukte" d£ze. .De grond 'gemeente en rioleringswerk in dient de gemeente te bekostig* WIN NIEUWE KLANTEN Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm Havenstraat 1 - Tei. 3229 Na 17.30 tot 19.30 oor: Tel. 3959 Redactie: Tel. 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 OUR: TELEFOON 6637 INSUL1NDE3INGEL" 33 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 13 JUNI 1962 Als Almeloér ben il& trots op Heracles, dat op deze manier de 5 naam Almelo uitdraagt en goodwill 5 kujeekt voo*- onze stad. Als gemeen- 5 te bestuurder verheugt het mij, om- dat Almelo met zijn streekverzor- gende functie nog meer bclcngstel- ling zal trekken uit de omtrek, dan 1 nu reeds het geval is. Aldus de tont- houder van Sport en Culturele za- 5 ken van Almelo, de heer M. H. 5 Scholten in de aan de promotie van 2 Heracles gewijde extra editie van een m Overijssel verschijnend dag- blad. Vlaardingen is als sport-gemeente aan een nationale blamage ontsnapt. Zou tic enige goal en toevalstreffer in het tweede duel tussen For tun a en Heracles niet In het Vlaardings©, maar in het Almelose net lijn beland, Forttina zou 2e Pinksterdag sijn intrede In de ere-dlvlsie hebben ge daan. Stelt u zich voor, dat de bij dit epistel afgedrukte foto's in de landelijke pers waren verschenen. Foto's, de accommo datie in beeld brengend van een gemeente lijk sportpark- waarvan nu gelukkig slechts de kampioen van tie le divisie A gebruik moet maken, maar waar Fortuna het komende seizoen andere clubs als Feflen- oord, Ajax en PSV had moeten ontvangen. Men moet er niet aan denken. Maar wie heeft er niet aangedacht? Het heeft toch maar een haartje gescheeld, of het was 10 geweest. De voetblessure van Fortn- na's topschutter Jan Bounuin is wellicht de reddende engei geweest. Want met hem lit en wel in de roodgele gelederen, had den we het zo net nog niet geweten, of dat ene Almelose doelpunt in heide duels wel voldoende zou zijn geweest, om Fortuna uit de ere-divisie te houden. Wat zon Vlaardingen, dat zich om zijn vooruitstre vendheid zo op de borst slaat en dit met pubiiclteitsmtddelen, zoals films, fotoboe ken en brochures, de wereld kond doet, nat zou ditzelfde Vlaardingen als sportgë- meente een figuur hebben geslagen! 9 De kantine van de kampioen van de Je divisie A. Het lagere gedeelte links behoort niet tot de kantine, was voorheen kleedruimte en Is nu als opslagruimte In gebruik Dat was in de tijd van het amateurvoet bal en het Zilveren Bal-toernooi was slechts een reeks van oefenwedstrijden, voorbereiding voor de competitie. Moet men nu eens om komen! En hoe zal 't over 25 jaar. zijn, wanneer de mensen helemaal niet meer weten, wat onder lopen of staan wordt verstaan? GEEN WAARDERING VOOR SINTERKLAASGEBAAR Maar dit slechts ter zijde als illustratie van het in de ogen van. het gemeentebe stuur kennelijk luxe gedoe van Fortuna met de bouw van -staantribunes. Deze tri bunes en de betegeling rond het veld, die Forfcuaa geheel uit eigen zak betaalt, maken verbetering en uitbreiding van bet thans uiterst gebrekkige rioleringsstelsel nodig. Deze gebrekkigheid heeft het ge meentebestuur, na een ingesteld onderzoek zelf erkend. U zal het' zich misschien nog herinneren, want we hebben, vóór bewuste gemeenteraadsvergadering, aan deze ma terie reeds een artikel gewijd. U weet dan ook nog, dat het college bij de raad met een voorstel kwam om dc rioleringskosten door Fortuna te lateri bctnlcn; dat PvdA ning? Is zij niet vervuld van waardering voor de rijkdom nan initiatieven en do daarnv.; gepaard gaande dadendrang, Vlaardingen met huur vele ei» ••■-t-rde prachtige sportaccommodaties ,.,i «beeld is geworden voor alle Ne derlandse gemeenten en zelfs een interna- tionuul trekpleister voor allen, die een vooruitstrevend sportbeleid nastreven'? Be hoort Vlaardingen niet tot de weinige ge meenten, waar geen plaats Is voor ijskasten, waarin plannen en initiatieven op sportge bied kunstmatig bevroren kunnen worden? En is het voortreffelijke teamwork, waar van de wethouder de bezielende figuur Is, niet het grote geheim van dit alles? MET EXTRA SCHULD VAN jlO.OOO VERGROOT De wethouder voegde er ook nog waar schuwend aan toe. dat men om de con sequenties moest denken. Welke, dat is de heer Van Munster kennelijk niet goed duidelijk geworden. En met de heer Van Munster evenmin de sprekers van de KVP en WD-fractie, alsmede het CHU-lid J. Ligthart niet, van wie de Vlaardingse sportwereld nog veel goeds mag verwach ten gelet op 2ijn eerste optreden, na zijn herverkiezing door voorkeurstemmen. Zij ondersteunden het voorstel van de heer Van Munster, dat de gemeente de riole ringskosten geheel voor eigen rekening moet nemen. Daar kwam bovendien en vooral nog bij de ontstemming, dat het B. en W.-voorstel niet de sportcommlssie was gepasseerd. Dat deze althans niet de gelegenheid had gekregen dit voorstel op zijn merites te toetsen en hierover advies uit te brengen. Was dit wel geschied, wel licht, dat de socialistische wethouders niet bij voorbaat hun stem aan dit voorstel had den verbonden. We kunnen ons tenminste moeilijk voorstellen, dat hun zienswijze in deze principiële aangelegenheid diame traal tegenover het standpunt van de fractievoorzitter van bun partij zou staan. Mede docr de afwezigheid van diverse ie- De afgelopen week hebben we' op de laatste raadsvergadering weer een. kras staaltje van Vlaardings sport-instelling beleefd. Het gemeentelijke Fortuna-com- plex moet noodzakelijk van een nieuwe riolering worden voorzien. Mede, omdat Fortuna zich thans de luxe gaat permitte ren staantribunes te bouwen. Een accom modatie, waarmee Fortuna, financieel noodgedwongen, achter de ontwikkeling aan holt. Een ontwikkeling, met als ten dens: het voetbalpubliek wil niet meer 2 uur lang in weer en. wind staan. Met de nadruk op het woordje „staan". Dat is onder meer ook gebleken bij een groot- scheepee enquête in. Engeland),* waarbij «en onderzoek werd ingesteld naar de sterk verminderde publieke belangstelling voor de wedstrijden van. hot Engelse prof voetbal. We behoeven daarvoor echter niet zover van huis te gaan. Veronderstel» dat de toeschouwersaecommodatie van het Feijenoord stadion niet nagenoeg geheel uit zit-, maar uit GO.OQO staanplaatsen be stond. Zouden de wedstrijden van Feijen- oord dan ook gemiddeld 40.000 man en vrouw trekken? Nü denken we nog alleen maar aan het huidige en niet aan het toe komstige sportpubliek. Een kwart eeuw ge leden waren de staantribunes van het Sparlakasteel bij de Zilveren Bnl-wedstrij- den stampvol. De mensen stonden er van s morgens een uur of negen tot *s avonds een uur of vijf. Met een van moeder de vrouw meegekregen pakje boterhammen. 9 Een Vlaardings industrieel zorgde be langeloos, dat er een platform kwam voor de telerisiemensen, die niet op het dak van de tribune konden opereren, omdat zij er doorheen zouden zyn gezakt De grasmat van 'het VFC sportpark werd gisteravond voor de veranderln, niet gebruikt om gedurende anderhalf uur het bekende bruine monster voortdurer.d in beweging te houden, maar werd In „beslag" genomij door een aantal mili tairen van de Koninklijke Marechaussee, depot Apeldoorn. Een motorteam van d'i legeronderdeel heeft voor een duizendkop pige menigte laten zien, dat het tot heel wat in staat is. Diverse demonstraties werden ten beste gegeven waarbij tal van spectaculaire momenten zich voor de ogen van het publiek afspeelden: overi gens een enthousiast publiek, dat veel waardering had voor het optreden van monstratiezagen dit keunkorps. Als hoogtepunten van de de monstratie zagen we hoe Metst dertien militairen zich op één. motor bevonden om het terrein enkele malen rond te rij den, ondertussen menig open doekje in ontvangst nemend Als inleiding op de motoniemonstratie was het publiek getuige geweest van een keurige show, weggegeven door het Tam- boerkorps van de Kon. Marechaussee, eveneens uit Apeldoorn. Dit korps% dat louter uit dienstplichtigen bfstaat bad te voren een mars door de stad gemaakt, met als gevolg, dat enkele honderden personen met dit korps de ingang van het sportpark passeerden. Het optreden van het motorteam vorm de evenwel de hoofdschotel van de prach tige avond en deze was het aanzien ten volle waard, getuige het vele applaus dat hun werd toebedacht. Met zogenaamde gymnastiekoefeningen werd het VFC-ier- rein, letterlijk en figuurlijk verkend, maar de soli die werden uitgevoerd veran derden spoedig in. duo's, terwijl men er ook niet voor terugdeinsde om met 5 per sonen diverse standjes uit le voeren, al rijdende. Geheel ia het kader van deze demon stratie verloren twee „aanhangers" hun evenwicht en kwamen ten val. In no-time verscheen een „arts" vergezeld van zijn assistente Om meteen eerste hulp te ver lenen, Dat bleek niet eenvoudig, want vervoer naar een ziekenhuis was wen.se- OP VFCSPORTPARK Vanavond Fortuna tegen militair elftal Woensdag 13 juni 's avonds 7 uur, speelt het Ned. Militair elftal een wedstrijd tegen het eerste elftal van Fortuna op het VFC sportpark. Met als toegangsprijzen: f 1,50 overdekte tribune, f 1.- staanplaatsen en f 0,50 voor jongensplaatsen. Fortun-a komt zo sterk mogelijk uit. Daar toe heeft het Fortunabestuur voor Kees Bïankenstein en Ger Robbemond, die van daag in militaire dienst zouden treden, een dag uitstel gevraagd en verkregen. De opstelling van het militaire elftal luidt: Gerdes (GVAV) doel: Bond (Volendam), Van Galen (Feijenoord) en Monster (HDVS) achter*, Zoetendal <Heerenveen) en Van Ingen (Wageningen) midden; Slaats (WV) Dor jee (DHC), Jaskï (Haarlem), Ooster- loo en Van Donderen (beiden Be Quick) voor. fractievoorzitter H. v. Munster daartegen bezwaar maakte en zoveel steun, in de raad kreeg, dat het college dit voorstel ter nadere overweging terug nam en vorige week na gememoreerd ingesteld onder zoek de raad met een nieuw voorstel ver blijdde. Het betrof nu niet een beorag van 5000, maar van. een kleine 20.000, Er was met Fortuna een soort fifty-fifty ac- coord getroffen, waarbij niet was verge ten Fortuna hiervan een schriftelijke be vestiging te vragen. Want zaken zijn. za ken niet v/aar? Het kwam ons voor dat de betrokken wethouder zich een soort St. Nicolaasftguur voelde met de raad te kun nen mededelen, dat dc gemeente zomaar bijna de helft van de kosten voor haar eigen rekening had genomen. An ons vo rig artikel hadden we reeds de vrees uit gesproken. dat de heor Van Munster zich met dit gemeentelijke Sinterklaasgebaar wellicht niet zo ingenomen zou ;oncn. Deze is naakte realiteit geworden. Dit is van principiële aard, is van de in deze grond de gemeente te bekostigen. Boven dien behoort het tot de taak vau de ge meente te zorgen voor een goed functione rende af\-oer. De kosten hiervan kan men niet op een par.Lulier afschuiven en ze ker niet op een sportvereniging. De be trokken wethouder stelde daar een ander principe tegenover: beleid is beleid! Wat sedert 1945 als beleid had gegolden, kon zo maar niet met een handomdraai tot verleden vijd worden gemaakt. Een opmerking van waarlijk liistorïscha betekenis. De gehele Vlaardings© gemeen schap is immers steeds verrukt geweest over de dit beleid kenmerkende vooruit ziende blik op het gebied van «e beteke nis en ontwikkeling van de sportbeoefe- 9 De overdekte van de kampioen van de le divisie A. Telt rond 500 zitplaatsen, de enige op het gehele complex. Een ruim 30 jaar oude tribune, die de speciale aan dacht van de bomvpolitie heeft, omdat dit bouwvallige gevalletje op instorten staat 9 Zandhopen omringen de overige zijden van het hoofdveld als staantribunes, met de bouw waarvan reeds een bescheiden begin .is gemaakt, zoals de foto toont. Alles wordt door eigen leden verricht, zoals ook deze bouw. Geld om het te laten uitvoeren Is er niet den, wier fractie-spreekbuizen zich achter de zienswijze van de heer Van Munster hadden geschaard en doordat twee par tijgenoten de heer Van Munster In de siuek lieten, haalde diens voorstel met het kleinst mogelijke verschil bakzeil en werd de al zo beroo-ide Fortunaikas nog met een extra schuld van 10.000 vergroot. Er rijst nog de vraag of aan de hand van de bouwschriften het juridisch wel mogelijk is, dat de gemeente de aan afvoer verbonden kosten op huurders ver haalt. En ook of ditmaal opnieuw door de wethouder op de heer Van Munster ver- ove: Ie zege, niet een Phyrrus-overwinning zal blijken te zijn. Want de ondersteuning, die de heer Van Munster van genoemde fracties heeft gekregen en de verschuiving naar links in de nieuwe raad moeten voor de sportwethouder ren teken aan de wand zijn. lijk. omdat beide „slachtoffers" geen vin verroeren konden. Met behulp van een juk werden beide „gewonden" (al rijden de op de door de arts bestuurde motor) naar elders overgebracht: overigens eon show-nummer van goede kwaliteit. Daarnaast echter genoten de liefheb bers van motorsport van fraaie staaltjes, zoals het besturen van de rnotor met be hulp van touwtjes, terwijl de bestuurders 00 het zadel van hun. voertuig stonden. Dit tweetal ..motoracrobaten" zag ook kans om al rijdende een fietsband over 'hun hoofd te doen, om deze pas in han den te krijgen aan het achtereind van de motor. Spectaculair was ook de demonstratie waarbij twee bestuurders ziffh achterste vore» op hun. motor bevonden om zo een rondje te rijden, een. oefening, die vee! concentratie afdwong van het tweetal. Het rijden, door een brandende hoepel via een afzetplank bleek slechts kinder spel, alhoewel deze oefening zeker niet ongevaarlijk is, zoals de verzorger van bet team, korporaal A. v. d, Vegt ons bet weten. Hoe het ook zij, onder Jeiding van adju dant Wups hebben de mannen van de Kon. Marechaussee laten zien, dat met oefe ning veel te bereiken, valt en anderzijds dat het (Vlaardings) publiek een. en an der zeer op prijs weet le stellen. 9 In de loop van de volgende maand kunnen we het slaan van de eerste paal tegemoet zien voor de bouw van het-derde winkelcentrum in de TVestwijk: dat In Zuldbnurt, loodrecht staande op de Marnix- laan, parallel lopend met dr. WlardiBeck- mansingel en zich met een gevellengte van XG5 meter uitstrekkend van de Marnixlaan tot aan de Prof. Mekelstraat. De bouw plaats van dit winkelcentrum sluit aan dc Marnixlaan aan op het woningcomplex van woningbouwvereniging Samenwerking dat de fa. Both in uitvoering heeft en dat op de maquettefoto van het winkelcentrum op de achtergrond staat aangegeven. Het winkelcomplex omvat 24 winkeleenheden, met daarboven in 3 woonlagen 63 galery- woningen. waarvan zes 3-kamerwonlngen en de rest 4-kamerwoningen, met slaap kamers en de keuken 3an de galerij en de huis- en oudersslaapkamer aan de voor zijde, voorzien van balkonnetjes. Zowel de winkels als de woningen, waarvan de onderste rij door de winkeliers kan worden betrokken, zullen worden verhuurd. Tot het winkelcomplex behoort ook een wïjk- zaaltje van 10 bil 15 meter, gelegen aan de achterzijde bh de passage van het winkelcomplex. Op het voorplein verrast een gehpnwtje van 8 bij 18 met drie dag- winkels en op het achterplein bij de passage drie dagwinkels met een gezamen lijke oppervlakte van 8 bij 12 en I dag winkel van 5 hij 6 meter. De voorgevel wordt voorzien van een 2 meter brede luifel. Drie trappenhuizen verlenen toegang tot de woningen. De houw van dit winkel centrum, ontworpen door architect A. D. de Vos, met Verobouw uit Rotterdam als opdrachtgever, zal rond 20 maanden vergen De Stichting Hollandia-vererugingen or ganiseert zaterdag 16 juni een Holllandia- dag met een hengelconcours in de vijvers van park Nleuwlant van 's morgens 7.30 9.30 uur; een badminton competitie in de Hollandia-turnzaal aan de Kortestraat, van 1012 uur voormiddag; tafeltenniswed strijden in het clubgebouw ;van de Hol- landiaan, eveneens 's morgens van 1012 uur: klaverjasweöstrijden in de bestuurs kamer van het Hollandiaan-clubgebouw 's morgens van 1012.30 uur; handbal- wedstrijden op het 2e veld van de Hol- landiaan in park Nieuwlant, 's morgens van. 1012.30 uur; turndemonstratie op het hoofdveld van de Hollandlaan, 's mid dags van 4.155.30 uur, met vertrek van de turners van de turnzaal aan de Korter straat om 2.15 uur, begeleid door het Pij perskorps; voetbalwedstrijd op het hoofd veld van de Holiaixliaan tussen de Hol- landiaan en Kollandia uit Oud-Gastel, aan vang 's middags 4.35 uur; expositie van door leden van de fotoclub Hollandia ge maakte foto's in de wandelgangen van de Stadsgehoorzaal, geopend 's avonds van 7.30—11 uur; gezellige bijeenkomst van de deelnemers met hun vrouwen of verloofden in de Stadsgehoorzaal, 's avond van 10.30 uur, gevolgd door een bal in de Harmonie, 's avonds van 112 uur, met muziek van het Combo-kwartet van de Skymasters. De gezellige bijeenkomst wordt geopend door de hoofddirecteur van Kon. Hollandia NV, mr. A. Hooites Meur- sïrsg, gevolgd door een één-akter door de toneelvereniging Hollandia te Vlaardingen, onder regie van mevrouw Vroom te Schie dam; optreden van Jetty Cantor, begeleid door Pierre Palla en de prijsuitreiking door de voorzitter van de Stichting, wet houder G. Waistra. Praairapport van hedenmorgen; Hendrik en Jan, VL 70, 7 kantjes; Vlaar dingen, VL 73, 8 kantjes; Maas, VL 79, 8 kantjes; Voorlichter, VL 114, 9 kantjes; Clara, VL 272, 5 kantjes; Noordster, VL 197. 20 kantjes; Martha Maria, VL 199, 7 kantjes. Marktberichten. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: Trawlharing, klein 302—129; idem groot 9110D; makmel 3940. BERGEN OP ZOOM 12 juni: Asperges: A A extra 260; A A I 240; A extra 270: A I 230; B extra 270; B I 215; C extra 210; C I 150; D I 140; E I 60; E n 40; F I 205; Stek 75; Ondereind 12. Aanvoer 20.000 kg. KAASMARKT WOERDEN 13 juni. Aangevoerd 82 partijen. Eerste kwaliteit ƒ2.28—ƒ2,35. Tweede kwaliteit 2.20—257. Extra tot ƒ2.55 per kilo- Han del matig. Met ds benoeming van drs. G, Valkier tot adj. directeur van de ENCK wordt aan reeds in de praktijk gegroeide verhoudin gen een formele grondslag gegeven. De ze benoeming was 2owel intern als extern wenselijk in verband met de ziekte en de daarmee gepaard gaande langdurige afwe zigheid van ir. W. A. den Bakker, wiens gezondheidstoestand gelukkig een gunstige wending heeft genomen, maar die nog ge ruime tjjd niet in staat zal zijn de dagelijk se leiding van de ENCK weer in handen te nemen. In overleg met ir. W. A. den Bak ker is het bestuur van de ENCK tot deze benoeming in haar vergadering van 6 ju ni overgegaan en het steld er daarbij prijs op te verklaren, dat het het volste vertrou wen in drs Valkier stelt. Geboren: Arie Willem z.v, A. C, van Toorn en P. van Es, 2e Maasboss'tr. S; Leenriert Arie z.v. A. v. d. Valft en L. v, Londen, Jac. v. Heemskerkstr. 27; Pau line Luise, d.v. A, van der Ende en A B. M. Lenting, v. d. Palmstr. 21c; pim, z.v. J. Westerman en J. Morauw, Parallelweg 90a; Johannes, z.v. I. Zandvliet en J. S. van der Poel, Westmeuwland 95: Ver&ni- que, d.v. A. E. Rampschuur en A, Spee, J. de Rooystraat 17; Judith Sfieundea, d. v. G. J. Ubaghs en J. C. Huisman, Gys- brecht v. Amstelstr. 17; Johannes Marir.us z.v. J. M. Vermeulen en M. C. van der Waal, Steynstr. 7; Albert Cornejis Rober tas, z.v. J, H. Thurköw en C. L. v. d. Wolk, Ged. Biersloot 65; Jan Nicolaas Christ 1 aan, z.v. J. N. C. van Hees en M. Koppenaal, Bm. Pruissingel 10; Ar.nigje d v C Pot en G Marsman, Rozen burg: Juiianastraat 25. Geoboren: Paul, z. v. D. G. Stephenson en J. M. Hardy, Riouwlaan 172; Sofie Jo hanna. d. v. C. J. Larsen. en. J. Schouten, Prof. Teldersstraat 9; Petra, d. v. J. van Dorp en H. Vink, Kortestraat 8. Gehuwd: Jan Kyne, 26 jr. en Cornelia Schotel 19 jr.; Nicolaas van der Lugt, 23 jr. en Christina Bergwerff 19 jr. Gehuwd: Robert Verbeek, 19 jaar en Su sanna Catharina Zagwijn, 19 jaar; Johan nes Adrianus Peile, 24 jaar en Geertrulda Maria Thererisa Tobé, 22 jaar; Leeadert van der Werff, 28 jaar en Huibertina Ja- coba Drop, 23 jaar; Jan Vis, 24 jaar en Anna Zuijdgeest, 25 jaar; Jacobus Roodenburg, 24 jaar en Adrians Vorsteveld, 23 jaar; Teu- nis Dost, 20 jaar en Jannetje Boelhouwers, 19 jaar; Bertus van Papeveld, 19 jaar en Maria Piriernella Dijkshoorn, 16 jaar. Overleden: Frederik Droppert, oud 57 jr., echtg. vr. H. Spanjersberg, Huijgens- str. 48; Johannes Andries Sturm, oud 81 jr., wedr. v, J. P. de Hooge, Fiatgebouw l€9; Hendrik v. Kapel, oud 75 jr. echtg. v. E. van der Meyden, v. Hogèndorplaan 218. Overleden: Maria de Baan, 79 jaar, e. v. A. van Leerdam, Kuiperstr. 10; Francois de Kubber, oud 76 jaar, w. v T. J. C. IJzerman, Rotterdamseweg 54-60. Bij de lezers vac dit dagblad z|jn velen die bU U kopen als zij U kennen Met Uw advertentie wordt U bekend Maak daar gebruik van VEUGROOl CW OMZE7

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1