ROTTEROftMSCH MEBLiO Twee Westwijkparken samen veel groter dan het Oranjepark sbK? Marnixpark vallei, io "cru'tujrs- met groene tunnels, heuvels, dieren- en speelweiden -SRI De Luchtmachtkapel bracht klassiek en populair mm T51 3s$isS3 l': - 'V mmMm. -im$n De nieuwe gemeentelijke kivekcrij Bouwvergunningen „Ruimer ademhalen" op Billitonlaan Nog 130 van de 70.000 verwijderd Predikbeurten Floris de Vijfdelaan 134 - Tel. 8210 Promenade-West „DE KROON" ,,'t VERFCENTRUM" Dg Goede Hoek" u KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 15 JUNI 1962 UITGEREIKTE VI SA KT EN JE' VLAABDXNGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 In de periode l mei 1962 t.m. 4 juni 1962 werden in Vlaardingen uitgereikt: 1373 hengelbewijzen (1357); 513 kleine visakten (422>;. 160 hengelakten (138); 8 grate akten A (14)2 grote akten B (3>. De tussen haakjes geplaats'e cijfers zun de aantaiien uitgereikte akten in de over eenkomstige periode in 1861. Hoofdagentschaj» en Redactie: V LAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Na. 17.30 tot 19.30 uur: Tel. 2959 Redactie: Tel. 5453 f I I T I 1 t 1 1 T 1 'I 'l'i'l'i' i ïslwasl» Voor de nieuwe dierenweide aan de Mamixlaan is de afrastering: gereed ge komen. Zij werd uitgevoerd door personeel van een Eindhovense firma, dat n hier ziet komen aanstappen, na hun werk te heb ben voltooid. Links op de achtergrond het nieuwe gemcentelyceum in aanbouw. U kent ons Vlaardingsc onvolprezen Oranjepark tocli wel, geachte Westwijkbewoners? Welnu een dergelijk majestueus recreatieoord staat u ook in uw eigen nieuwe wijk te wachten. Ontworpen door dezelfde man, die het Oranjepark heeft geschapen: chef ge meentelijke plantsoenendienst D. J. van der Weijden, In de Westwijk komen twee dicht hijeen gelegen par ken: het 4,5 ha. grote Marnixpark langs de Mamix- laan in buurt Wetering en het 5.3, ha. grote Hoog kamerpark in buurt Hoogkamer langs de grens met Maasland, met boerderij Hoogkamer er midden in gelegen. Samen dus een oppervlakte beslaand van bijna 10 ha. Hond 3 ha. meer dan het Oranjepark. U heeft natuurlijk ontdekt, dat personeel van. de plantsoenendienst reeds met de aanleg van hct_Mar nixpark is begonnen. Langs de Mamixlaan sluit het naar het oosten aan op het met bosschages omringd gazon, behorend bij het geprojecteerde flatgebouw van 10-14 bouwlagen, dat haaks op de Marnixlaaii komt te staan en u op de tekening rechts als een lange rechthoek ziet aangegeven. Zolang <lc bouwplannen voor dit woongebouw niet zijn gerealiseerd zal dit gazon als speelweide dienen. Verder oostwaarts treft u een zich tussen tennispark Soenda en de Mamixlaan bevindend stuk weiland met grazende paaTden en ponnics aan, dat voor sportdoeleinden is bestemd. Dit ligt in de 100 meter brede groenstrook, die oostelijk zai worden begrensd door een nog aan te leggen weg, J die van de Maas naar de Broekwcg zal lopen en ver binding zal geven met de in de opgespoten Broek polder te verrijzen stadswijk. Deze weg loopt van de Mamixlaan tussen tennispark Soenda en kwekerij Roestenburg door eu vervolgens tussen de Floreslaan enerzijds en de nieuwe ltorfbalvelden, sehoolsportveld en Fortunasportcomplcx anderzijds naar de Broek- weg. Tenslotte vindt men aan de Mamixlaan oostelijk van deze geprojecteerde weg de nieuwe gemeente lijke kwekerij. woongenot betreft. Daarop zit de heer Van der Weyden mat zijn rijke ervaring en grote kennis te dokteren bij het scheppen van zijn stadsparken. Dat heeft bij dus ook met het Marnixpark gedaan. De paden in dit park .zijn zo geprojecteerd, dat niet alleen de bejaarden en scholieren van het driehoekige perceel grond met het resp. het Gereformeerde Bejaardencentrum tijdelijke schapenweitje, moet nog een na- en het nieuwe gemeentelyceum, die ten dere bestemming worden gegeven, noorden: van. dit park in aanbouw zijn, ge makkelijk toegang tot het Marnixpark heb ben, maar ook de bewoners van. de Zuid- buurt Voor de laatsten sluiten de paden aan op de vier straten, van Zuidbuurt, die ATTRACTIES HET muzikale gedeelte van de activi teiten in het kader.van de Jand- en luchtmachtfcentoonstellmg „Paraat" werd besloten met een concert, gegeven dcor de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht in de verplaatsbare muziektent, die stond opgesteld op de Markt vlak voor het raad huis. Stellig was het niet zo druk ais ver wacht werd, maar de enkele honderden toeschouwers hebben beslist geen spijt ge had ran hun komst naar de eeuwenoude Markt, waar de mannen van kapitein H. W. F. van Diepenbeek klassieke en moderne klanken in rijke mate lieten horen. Wel was kapitein Van Diepenbeek ver hinderd de kapel te leiden, maar kapel meester H. W. A. C. Warnas bleek een waardige vervanger van hem te zijn, die de leden van de kapel inspireerden tot een prestatie van een hoog muzikaal genot. Daarvan waren onder meer getuige de loco- burgemeester H. K. van Minnen en de commissaris van politie, dr. C. N. Peyster, die beiden vergezeld waren van hun echt genoten. Het gedeelte voor de pauze, dat de Lucht- machtkapel bracht, was van klassiek ge halte, alhoewel een tweetal marsen niet ontbraken op het muzikale appel. Al naar mate het later op de avond werd, werd het buiten natuurlijk donkerder, maar het peil van dc muziek werd lichter en dit was kennelijk naar de zin van de toeschouwers, die vooral de selectie uit „My Fair Lady" met gejuich beantwoordden, terwijl even- H. H. var» den Berg, tot het vergroten van dc banketbakkerEmmastraat nr. 49. Architect L. Waardenburtot het ver bouwen van de woning Van Hogetidorp- laan nr. 6, Directeur gemeentewerken, tot het bouwen van een werkhal voor de G.S.W. werkplaats aan de Oostcrsfxaat. Directeur gemeentewerken, tot het bou wen van een transformatorhuisje aan de Da Costastraat. P. A. van der Koog, tot het bouwen vin een fabriekshal bij de panden Bur. meester de Bordesplein nrs. 19—20. W. P. Konings, tot het bouwen van een garage (Evag) aan de 2e Van Leyrten Gaelstraat. Directeur gemeentelijke energie- en wa terleidingsbedrijven. tot het bouwen van een reinwaterkelder aan de Van Linden van den Heuvellweg. Op 12 juni is een begin gemaakt met het herstraten van de Billitonlaan, gele gen tussen de Burgemeester Pruissingel en de Insulindesingel. Van deze werkzaamheden zal levens ge bruik worden gemaakt om het dwarspro fiel zodanig te wijzigen dat de afSehei- dingsstroken komen te vervallen en de parkeerstroken voor de winkels worden verruimd. Per l juni is de Vlaardingse bevolking op 69.870 gekomen, dus nog 130 van de 70.000 verwijderd. In mei nam de bevol king met 93 toe. Er vestigden zich 70 ge zinnen en 251 personen en er vertrokken resp. S3 en "268. Tegenover 32 overledenen stonden 142 geboorten. Er werden in mei 43 huwelyken gesloten, met als gemid delde leeftijd van de bruidegom 26 en van de bruid 23. Het aantal echtscheidin gen bedroeg 7. eens de handen op elkaar kwamen voor de fraaie uitvoering van. Rqckin.Rhytrri. De fraaie vertolking van de „St.-Louis Blues" zou het einde betekenen van een concert van uitstekend gehalte, maar dit was er niet bij, want het publiek vroeg om meer en daarom kon kapelmeester Warnas «iet anders doen, dan het (lucht) machtige When the Saints go marching in te laten horen. Een nummer, dat natuurlijk veel bijval ondervond, zo veel zelfs, dat de musici dit nummer staande nogmaals uit voerden, nadat de loco-burgemeester zijn dank had betuigd aan de kapel voor zün komst naar Vlaardingen. De heer Van Minnen prees het genre van de kapel en sprak dc wens uit, dat deze kapel veel succes zou mogen boeken tijdens het in Fontaincbïeau te houden muziekfestival, dat binnenkort zal plaatsvinden. Ned. Herv. Gem.: Grote Kerk, Markt, 10 uur vie. R. Hengstmangers, 5 uur ds. S. d. Bos. Bed, H. Doop. Rehobothkerk, Billitonlaan, 9 en 10.30 tiur ds. J„ Bou~' terse, 7 uur ds. E. C. B. Kok uit Rotter- dam-Charlois. Open-Deurdienst» Bethel- kerk, VL-Ambacht, zaterdag van 7.30-8.15 uur avondgebed. Zondag 10 uur ds. S. v- d. Bos. Bed. H. Doop, 7 uur ds. W, J. Kol- kert. Immanuëlkerk, v, Hogcndorplaan, 10 uur ds. A, J. de Jong uit Scheveningen. 7 uur ds. J. v. Noort. Nieuwe kerk, Bin nensingel, 10 uur ds. W- J. Kolkert, H. Avondm., 5 uur ds. P. Zijlstra. Westwijk- kapel 10 uur ds. J. J. Trouw uit Alblasser- dam. Jeuedbcrkcn. Jeugdkerk wordt gehouden, zondag voor Jongeren van 9—13 jaar In Soli Deo Gloria. Callenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond; P. K. Drossaartstraat en school Julianalaan. Zondag 10 uur in zaal Rehobothkerk - Kinderkerken (6—9 jaar) worden gehou- den Callenburgstraat, Maassluissedijk 7a en zondag 9.30 uur in bijgebouw Immanugl- kerk, Van Hogcndorplaan. Rusthuis Emmastraat. Dinsdag: uitzen ding korte kerkdienst via de kerktelefoon, Vic. R. Hengstmangers, Rem, Gcr. Gemeente en N.P.B., Hoflaan, 10 uur ds. J. G. J. v. Iterson- Geref. Kerk. Oosterkerk 10 uur dr. F. L. Bos, voorbereiding, 5 uur ds. Joh, Lever. Emmaüskerk 9 en 10.30 uur ds. H. J. Kou- wenhoven, 5 uur ds. H. J. Heynen. Pniël-': kerk D en 10.30 uur ds. Joh. Lever. Dinsdag" 5 uur dr. F. L. Bos, Maranathakerk, Zuid-" wijk, 10 uur ds. G. Aalbersberg, voorbe reiding, 5 uur ds. H. J. Kouwenhoven. Chr. Gercf. Kerk, Emmastraat 116, li en 5 uur ds. W. Ruiter uit Baam. Aula H. do Cockschool, Philips dc Goedesiraat 162, 950 uur ds. W. Ruiter uit Baarn, 5.30 uur ds. M. S. Roos uit *s-Gravenzande. Dinsdag' 7.45 uur ds. X C. v. Ravenswaaij uit 's-Gta- venhage. Geref. Gemeente, Westnieuwland 56,1 10 cn 5 uur ds. L. Huisman. Het Leger des Heils, Baanstraat 5, zon dag 10 uur Hèiligingssamenkomst, 630 uur openluchtsamenkomst bij de "Visbank, 7.30 uur heilsbijeenkorast. Leiding majoor G. Kooistra. Jehovah's Getuigen, Gemeente West, zaal Excelsior Oostbavenkarie, 5 uur open bare toespraak: „Pas op voor verkeerde verlangens", met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur school der theocrati sche bediening en dienstvergadering, Ge meente Oost, muziekzaal Volksgebouw, Schiedamseweg, 5 uur openbare toespraak: „Hoe betrouwbaar is de bijbel?", met aan sluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur school der theocratische bediening en dienstvergadering. zaal Roode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur samenkomst Bijbel Christen Unie, Evangelist ML Kooymans. Laten, we u eerst iets van deze nieuwe Het nieuwe park In aanleg langs de kwekerij vertellen, alvorens het oog te Mamixlaan in de Westwijk wordt ooste- laten vallen op het Mamixplantsoen, dat U)k begrensd door een dierenweide, die zich in westelijke richting uitstrekt tot het niet Is aangelegd, maar een restant is van genieten van een. keurcollectïe dieren en Door middel van twee heuvelruggen, heeft rijwiel- en wandelpad, dat de Mamixlaan de Aalkeetbuitenpolder, die voor \laar- watervogeIs. Ook de schapen gaan er naar hij een geaccidenteerd terrein geschapen ,11n-r> „(cin.'cia cTdUcxtfniir Tvlnarc nM»Fr. Tnni>, -•- Zuidelijk van de dierenweide. Lot aan de op de Mamixlaan uitkomen, wat onderaan Mamixlaan, ligt een 6.000 vierk. meter de tekening duidelijk is te zien. De Marnix- grote speelweide. Vanaf het rijwiel- en laan vormt de zuidelijke begrenzing van voetpad (links op dé tekening) kan men het park en een waterpartij de noordelijke het laantje betreden, dat tussen de dieren- begrenzing. In deze waterpartij ziet U weide en speelweide loopt. Evenals alle rechts een fontijn aangegeven en links, er andere parklaantjes geeft ook dit pad ver- overheen. een bruggetje. Via dit bruggetje binding met het bruggetje over de water- kunnen de bejaarden en scholieren het partij. Zowel langs de waterpartij in het park betreden. Het parklaantje, dat op het noorden als langs de Mamixlaan In het bruggetje uitkomt, vormt de oostelijke be- zuiden loopt een zogenaamd begeleidend grenzing van een 5500 vierk. meter grote wandelpad. Daardoor kunnen bijvoorbeeld dierenweide, die noordelijk door de water- kleuterklassen, die anders hun weg over partij en westelijk door het eveneens reeds de Mamixlaan moeten, kiezen, gebruik ma- aangelegde rijwiel- en. voetpad wordt be- ken van het zuidelijke begeleidende wan- grensd, dat (geheel links op de tekening) «elpad in, het park. de Mamixlaan met de Jacoba van Bcieren- straat en de Claudius Civilislaan verbindt. Tussen deze Uvee begeleidende wandel- waaraan het Gereformeerde Bejaarden- paden in de noord- en zuidrand van het centrum en het nieuwe gemeentelyceum, park ziet u een pad, dwars door het hart zijngelegen. Op een der foto's ziet u de van het park lopen. Hier wordt u gecon- voltooide afrastering van deze dierenweide, fronteerd met een van de spectaculaivc waar men. in de naaste toekomst zat kunnen vondsten van de heer Van der Weijden. Wie het Nieuwsblad leest weet van alles hef meest dings nieuwste stadswijk plaats heeft moe ten maken. Deze weide bevindt zich achter het tennispark Soenda en ligt in de groen strook dje zich van de Broekweg tot aan de Nieuwe Maas uitstrekt. U ziet op de voor grond een ponnymoeder met haar 10 dagen oude veulen van de aardappel-, groente en fruithandelaar Korpershoek. t Jacoba van Beierenstraat met elkaar verbindt en ten. westen waarvan u thans in een. weitje de schapen aantreft, die voor heen op het schapenweitje aan de Van Hogcndorplaan hebben gebivakkeerd. Deze kwekerij levert het houtgewas: de bomen en struiken; de kwekerij in het Hof het kruidachtig gewas; de planten en bloe men. Alleen de bomen en struiken worden studje jannen maken van cn ervaring kun- gekweekt, die goedkoper gekweekt dan nen Opdoeri niet gewassen, die het beste aangekocht kunnen worden. Maar dat zyn ^^ami zijn tegen, de luchtverontreiniging, er nog heel wat: platanen, essen, linden, bleek een in Rockanje groeiende wilg kastanjes, lijsterbessen, wilgen, populieren. n.et ajieen uitstekend bestand te zijn tegen en wat de struiken betreft; ribes, forsythia, zeewjn{^ rngaj. 00k tegen, de luehtveront- spiraea, roza. rugusa (wilde roos), liguster, rejnjgjag> Deze wilg Rockanje kan u onder weigelia, jasmijn, sneeuwbes en symphon- andere aantreffen bij de l.ts. aan de Delta- carpus chenaulti. Voor de laatste hebben. weg eri aan Karei de Grotelaan bij de toe, die u op een andere foto ziet afgebeeld waardoor het pad in het hart van het park op een tijdelijk schapenweitje, gelegen ten over deze twee heuvelruggen loopt en daar westen van het rijwiel- en voetpad. Aan tussen in door een vallei. Van de rond 15 we geen Hollandse benaming en we moeten grote bungalow van mr. A. Hooites Meur- hem toch noemen, omcfet deze struik zo typisch geschikt is voor stadsbeplanting, zoals dat hij de bomen het geval is met de wilg Rockanje, die uitstekend is bestand tegen luchtverontreiniging.Laatstgenoemde fcumicll heester heeft ten opzichte ran de verniel- yjaardingse bodem niet willen doen. zucht der jeugd de prettige eigenschap als een veer weer overeind te komen, nodat hij is platgetrapt. Bij wordt bij voorkeur ge bruikt voor de scheiding van twee rijbanen. In deje functie kan u hem aantreffen op de Broekweg en de Mamixlaan. In Vlaar dingen, als stad, die in het hart van het Waterweg-industriegebied ligt. heeft heer 7an der ^Weijden weinig aneb Van het veen en de bagger, die vrij ko men bij de bouwrijpmaking, wordt veen grond „geproduceerd" om houtgewassen te kunnen kweken, die het in de normale FUNCTIONEEL Maar nu dan het Marnixpark, met de aanleg waarvan reeds aanzienlijke vorde ringen zijn gemaakt. Zo'n stadspark moet voor de recreatie voor de stadsmens zo de functioneel mogelijk zijn, zoals dat voor een woning het geval moet zijn, ."wat het geprojecteerde banken in dit park komen er twee op de hoogste toppen van deze heuvels te staan, vanwaar men een weids uitzicht op de omgeving heeft tussen de doorkijkjes in het noorden en 2uiden, die daarvoor tussen de boombeplantingen zijn vrijgehouden. De zuidelijke hellingen van de heuvelruggen wox'den met rozen be plant. De boom- en struikbeplantingen worden zo aangelegd, dat de wandelaar afwisselend door zon- en schaduwpartijen loopt, met als tweede bijzondere attractie: de creatie van twee groene tunneltjes. Ge bogen laantjes, waarvan de een wordt over koepeld door meidoorns en de ander door zilverberken. Deze groene tunneltjes lopen tussen dc heuvels door naar het pad in de noord strook. Zoals dat in het Oranjepark het geval is, 2iet men ook in dit park tussen de be plantingen overal speelweiden liggen. Van de grote speelweide tussen de Mamixlaan en de dierenweide moeten We u nog ver tellen, dat deze naar het zuiden open ligt voor het hopenlijk veel schijnende zon-, netje, terivijl de beplantingen, die de speel weide aan- de noord- en westzijde begren zen, niet alleen beschutting bieden voor de noorden- en westenwind, maar ook voor schaduwpartijen zorgen voor hen, die het in de zon te heet vinden. Bij een wandeling kunnen we u aanbevelen dit park in aan leg in ogenschouw te gaan nemen. Een volgende keer iets naders over het Koog- kamerpark. Toen de schapenweide aan de Van Hogendorplaan moest worden opgeheven door de uitbreiding van het Groen van Prlnstererlyceum werd voor de schapen een dierenweide ingericht aan de Mamix laan in de Westwijk. Een attractie, die door de jonge moeders in de Westwjjk bijzondei wordt gewaardeerd. verf van de vakman Eendrachlsslraat 29. - Tef, 27S5 HDOBstraal 48. Tel. 4153 Floris de ïijfdclaan 134. TeI.8210 Weer op soek naar historische vondsten Maandag 4 juni hoeft het Instituut voor Prae- en Protohistorie van de universi teit van Amsterdam een begin gemaakt met opgravingswerkzaamheden op een terrein gelegen tussen de Ar|j Kopïaan.en de spoorlijn. De heer M. Van Hoogstraten is met de- dagelijkse leiding dezer opgravingen be last.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1