ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD rr£ Het Museum voor de Nederlandse Zeevisserij opent zijn poorten Fraai operaconcert door het Rotterdams Filharmonisch Plannen ontstonden reeds in 1920 Bekend Ylaardin^er viert gouden jubileum Alfa Romeo breidde produktie zeer snel uit Agenda Bouw Sikndia-AKU in Westerbroek zijn Eerste paal Expansie en modernisering gaan nog steeds voort Het passagiersvervoer van Aer lingus sterk geslegen Gang van zaken bij Keiss bevredigend Predikbeurten „DE KROON" ,,'t VERFCENTRUM" „Oe Goede Koek" u. LAMPEKAPPEN OVERTREKKEN Floris de Vijfdelaan (34 - Tel. 8210 Promenade-West VLAAKDLNGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 ÏNSULINDES1NGEL 33 Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havensiraat 1 Tel. 3229 Na 17,30 tot 19.30 uur; Tel. 2959. Redactie; Tel. 5453 L- ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 14 JULI 1962 A WAPPERDE., vroeger tie jagerijvlag - aan dc torrn van de Grote Kerk op de Markt om de vissers, die uitvoeren nat; zee, goede vangst te wensen, vanmiddag zal deze vlag in top zijn om voorspoed lo< le utnsen aan „liet Museum voor de Ne derlandse Zeevisserij" aan de Westltaven- J»ade 45 tc Alaardlagen, Vaituf het bordes op het stadhuis is zij naar de top gehesen door de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, Mr. J. Kfaasesz. Hij zal ook de officiële opening van liet museum Verrichten» door omstreeks kwart over vier driemaal «e antieke koperen klopper op de deur van liet museum te laten vallen. Omstreeks vijl uur zulle 11 de vele gasten van hef gemeentebestuur naar de hisio- riwhc afdeling van de N.V, ,»De Oude lijn baan" gaan, waar zij on'vangen zullen vorden door de directie van het bedrijf. Hierdoor zullen de genodigden in de gele genheid zijn kennis te maken met drie his torische monumenten van Ylaardingen. Het oude gedeelte van het stadhuis, waar de gasten ontvangen zijn, dateert name lijk uit 1650» Het lïederslniis is gebouwd ht de tijd van Lodewijl: XV en de „Oude Lijnbaan" is reeds sinds 35( janrinVlaar- dingen gevestigd. De inrichters van het museum. Drs. S. J. van de Kaay (links) en ór, H. H. Frese by een koperen ketel en braadpan. ZATERDAG 14 JULI Park t Nieuwelant: 18.30 uur RK WIKZwa- Luxor'Theater: 18 45 uur Vuurdoop van een lafaard (14 jr): 21 uur Eddie knapt het op Ü8 jr). Stadsgehoorzaal: 20.08 uur Een vrijgezel in de knel (t.L). ZONDAG- 15 JULI VFC-terrcin: 14.30 uur Beslissingswedstrijd. Luxor Theater: 14 30 uur M'n vriend Kazan fa 1.): 17.00 uur Vuurdoop van een laiuard (14 jr): 20.00 uur Eddei knapt het op (13 jr). Serre; 18.00 uur Jeugdsocieteit Aeneas. APOTHEEK. Geopend: Apotheek Ir. L. A, Backer, Hoog straat 223. tel. 2162. 25 Juli Wassende maan Zon op 4.37 uur. onder 20.54 uur Maan op 19.03 uur, onder 2.46 uur J6 juli Wassende maan Zon op 4.38 uur, onder 20.53 uur L. Maan op 20.02 uur, onder 3.34 uur De binnenplaats achter het gebouw met versehillemïc grebraiksvoorwerpen aan boord. Hel hoofddoel van de genodigden is ech ter de opening van het „Museum voor de Nederlandse zeevisserij" bij te wonen. De geschiedenis van dit museum loopt terug tot 1920, toon door burgemeester P. Pruis en verschillende vooraanstaande Vlaarding- ers het mi ti at iet genomen werd fol de on- nchting van de Vlaardingse Oudheidkamer en het visserij museum. Aan de toenmalige gemeente-archivaris, do heer M. C. Si gal was dc taak. om dc bezittingen van de ge meente, betreffende de hisloue van de vis. senj m VI aard in gen, te beneren. Als eer ste onderdak hiervoor wei rl een pand ir. d< Lijnstraat gevonden. Later werd het ma teriaal ondergebracht tn het Handelsge bouw aan de Parallelweg. In verband met de mobilisatie in 1939 werd alles in kisten verpakt en toevertrouwd aan de zorgen van. de heer Sigal. Sindsdien is men et niet meer in geslaagd een passende ruim te te vinden, om de collectie ten toon te stellen. De, in mei 1959, gehouden visserij - tentoonstelling brachL hier echter veran dering in, want door verschillende enthou siaste VIaardmgei'5», waai onder burge meester Mr. J. Heusdens en wethouder H. K, van Minnen werd toen een comité gevormd met ais doel te komen tot een Na tionaal Visserijmuseum. Hieruit ontstond in I960 een Stichting voor het museum. De ze Stichting zocht contact met het gemeen tebestuur en vond een welwillend oor bij de gemeente. Vanzelf sprekend kwam toen weer 'de moeilijkheid, waar het museum moesT komen. Toen de gemeente in de ge legenheid kwam het Redershuis aan de Westha venkade te kopen, deed zij dit e" was bereid het gebouw ter beschikking van de Stichting te stellen, onder de voorwaarde dat de burgerij mee zou werken aan de verwezenlijking van het museum. Weldra bleek, dat er bij hel publiek belangstelling bestond en men slaagde erin, deze belang stelling in materiële vorm om te zetten. De Stichting heeft toen 67.000 bij eik aar eb ra ebt. Voor de restauratie van Jjet pand moest 40.000 bijgedragen worden, terwijl de rest besteed kon worden voor de inrich ting. Toen de plannen deze definitieve vorm kregen, besloot men ook de naam van. het museum te veranderen. Aanvankelijk had men namelijk gedacht aan Nationaal Vis serijmuseum", maar omdat men hiertoe ook de zoetwatervisserij zou kennen reke nen, wijzigde men dc naam in „Museum voor de Nederlandse Zeevisserij". Nationale representatie in bestuur OMDAT het museum dus een beeld moet geven van de gehele Nederland se zeevisserij, heefi men ook bij de samen stelling van het bestuur rekening gehou-' den met een nationale representatie. Daar om hebben er vertegenwoordigers uit Katwijk en IJniuiden in plaats genomen, terwijl ook Schevenmgen en Noordwijk be reid gevonden zijn zitting te nemen in het bestuur. Op advies van Mr. J, Klaasesz is de Raad van toezicht beperkt gebleven tot zeven personen. Deze zal daarom bestaan uit dn commissarissen van de koningin uit de provincies Zeeland, Zuid- en Noord- Holland, Friesland. Groningen en Overijs sel. In deze rij van kustprovincies heeft ook Overijssel een plaats genomen, omdat het voormalige eiland Urk tot deze provin cie behoorde. Als zevende heeft hierin rijen Ir. G. J. Lieneseh. Als toegewijde medewerkers bij het tot stand komen van het museum noemde burgemeester Mr. J. Heusdens de heer C. Postma. gemeente archivaris en tot vorig jaar secretaris van de Stichting en diens opvolger de heer Bot, ambtenaar op de afdeling Onderwijs en Culturele Zaken. De restauratie van het pand was eerst in handen van de gemeen tearchitect de heer K. C, van Waalwijk. Toen deze ontslag nam bi j de gemeente om zich zelfstandig te vestigen kreeg de heer G. N. van de Gugten 'de leiding. Dank is ook verschuldigd aan de direc teuren van verschillende musea en vooral aan de directeur van het ..museum voor volken kun de" m Leiden. Een conservator van dit museum. Dr. H. H Frese heen de gehele opzet van het museum verzorgd. Angetvvijfeld was dit bij hem in goede han den, want verleden jaar heeft hij voor het Leids museum een tentoonstelling georga niseerd „Vang die Vis". Hij was de tech- msch-wetenschappelijk medewerker stelde een iapport op, hoe de opzet moest zijn en aan wat voor beperkmgen men aanvankelijk te houden had in verband mol tijd en geld. Onder supervisie van de heer Frese heeft de economisch drs. S. J. van de Kaay zich toegelegd op het uitbouwen van de collectie en het inrichten van het gebouw. Jammer genoeg kunnen geen van deze 2 heren verbonden blijven aan het museum De heer Frese, die tot nu toe in Katwijk woonde, zal binnenkort naar Roekan je gaan, om daar directeur te worden van de Volkshogeschool. Het is de bcdoeling> dat hij voorlopig mede zal werken aan het mu seum, maar hoewel zijn liefde voor de vi serij groot Is, ging zijn voorkeur toch uit naar het onderwijs. In de toekomst hoopt men. echter een conservator aan te trekken, die als taak zal hebben het londleiden van bezoekers en de verdere uitbreiding Voor de rondleiding kunnen alvast de twee sup poosten zorgen. Dit zijn de beren Spanjers- berg en van Hees. Alle twee zijn het oude vissers en weten dus over de visserij mee te praten. Waarom Vla ar dingen? •AN2ELFSPREKEND Lal men wel eens de vraag stellen, waarom dit museum juist in Vlaardingen gevestigd moest worden. Als redenen hiervoor gaf burgemeester Heusdens vooral op, dat er' Vlaardingen mensen waren, die het durf den aan te pakken en 'n willig oor vonden bij de gemeente, omdat Vlaardingen eens een vooraanstaande plaats innam in de visserij. Hoewel deze plaats wet vermin derd is door de industrialisatie, is Vlaar dingen toch nog dc enige plaats in het Wa terweggebied, waar nog gevist wordt. Bo vendien ligt Vlaardingen in een miljoenen- agglomeraat, terwijl de verbindingen Noord-Zuid en Oost-West hiermee steeds meer verbeterd worden. (Van onze redakteur in het noorden) Het hoogste punt bij de bouw van de glasgarenfabriek van de NV Silenka AKU- Pittsburgh in Westerbrock (gem. Hooge- zand-Sappemeer) is donderdag bereikt. Burgemeester G. Boekhoven jr. ontplooi de met een druk op een knop de Neder landse driekleur, die was bevestigd aan de stalen nokbalk. Bij de plechtigheid waren aanwezig de heer Mr. H. R. Wegerif, vertegenwoordi ger van het Ministerie van Economische Zaken, Drs. W. Zandbergen, directeur van de NV Silenka AKÜ-Pittsburgh, Mr. B- Holmström, gedelegeerd commissaris der NV Silenka AKU-Pittsburgh, prof. ir. L. H. de Langen, eveneens commissaris der NV. dr. ir. J. H. E. Hessels, eveneens commis saris der NV diverse burgemeesters van omringende gemeenten en andere provin ciale en gemeentelijke autoriteiten. De fabriek „konSl te staan op een J1 ha groot terrein* gelegen op het industrieter rein Wester broek in Hoogezand-Sappemeer. De bouw fj begonnen in november 1Ö61 Mc-i verwacht in 1963 met de produktie aa». te kunnen vangen. Het bedrijf zal aan vankelijk aan 175 personen werk bieden. Men gaat zich speciaal toeleggen op de produktie van glasgaren waaruit honder den produkten kunnen worden vervaar digd. u Op 15 juli is de heer W. J. K. Molieva.' ger, wonende in de Oranjelaan 25, vijfti. jaar ill dienst van de N.V. Dorsman te Orié's Di ukkenj ie Vluardingen. Hij is hi"v calculator en drukker. De huldiging van deze jubilaris vindt om 11 uur in het bedrijf aan de Kuyperstraat plaats Van vijf tot acht recipieert de heer Mollevanger thui' De jubilaris is geboren op 21 oktober in de Krugerstraat to Vlaardingen. Op der tienjarige leeftijd trad hij In dienst bij Dorsman Odé, waar zijn vader mee:' dan 25 jaar chef geweest is. Zijn loopbaan begon Inj als leerling-bin deiNa een half jaai werd hij zetter, terwijl hij een paar jaar later overging tot het drukkersvak- Maandagmiddag om 2 uur zal de eersto paal geslagen worden voor een gerefor meerde school aan de Pret. Telderstraat in de Zuidbuurt. JUBILEA Op l juli was de heer M. Korver 12 '.i jaar in dienst bij het algemeen ziekenhuis als hulpportier. Op 16 juli a.s. zal mejuffrouw A. K. Hidma, hoofd internaat van het algemeen ziekenhuis, I2'j jaar bij deze inrichting werkzaam zijn. (Van onze correspondent in Italië) De grote stijging van de produktie bij Alfa Romeo toont aan, hoe sterk het ka rakter van deze fabriek zich in de loop van de jaren heeft gewijzigd. Men is bij Alfa Romeo gaan automatiseren, omdat door de toegenomen welvaart meer mensen kunnen kopen, zodat ook bij deze onder neming een aanzienlijk hogere produktie interessant werd. Bovendien is er natuurlijk ook in Italië een duidelijke tendentie naar grotere wagens, vooral bij hen die tot nog toe een kleine wagen hebben gereden. Deze ten dentie is gestimuleerd door de moderni sering en uitbreiding van het Italiaanse net van autowegen, waardoor een steeds snel ler verkeer tussen de verschillende delen van Italië mogetijk werd, wat ook het ge bruik van snelere wagens aantrekkelijker maakte. Dit gebruik van snellere wagens werd verder begunstigd door de daling van de brandstofprijzen in de laatste jaren, ook al verbruiken snellere wagens uiter aard iets meer brandstof dan kleine wagens. Het grootste deel van de produktie van Alfa Romeo wordt in beslag genomen door de acht modellen van de „Giuletta" en de drie modellen van de „2.000". In de laatste twee jaar wordt ook de volgens een licen tie-overeenkomst met Renault geprodu ceerde Dauphine steeds meer verkocht. In 1959 produceerde Alfa Romeo 24.865 per sonenauto's. waarvan 6.466 Dauphines en 17.566 Giuletta's; in 1960 werden er in to taal 40.751 wagens geproduceerd, waarvan 20,255 Dauphines en 19.597 Giuletta's. Daar- VOOR een helaas niet zaal concerteerde vrijdagavond onder auspiciën van het Vlaardinge Kunstcen trum het Rotterdams Phil harmonisch Or kest. De dirigeerstok hanteerde de jonge operadirigent Leo Driehuys, terwijl de so praan Gerry de Groot en de tenor Ettore Babini hun medewerking.verleenden, Nameen wat ongelukkig begin met een te Beethovenaehtig-fors gespeelde ouvertu re Don Giovanni van Mozart troffen diri gent en orkest beter de juiste toon in 11 mio tesnro uit dezelfde opera. Hier waren rle al te dramatische accenten afwezig en Babini kreeg tenvolle de gelegenheid het speelse karakter van deze verrukkelijke muziek tot zijn recht te laten komen. Hij bleek van deze kansen te willen profiteren en het resultaat was een heerlijk frag ment echte MozarL Gerry de Groot in de aria „Porgi amor" uit Le nozze di Figaro blijk Babini geen kamp te geven. Haar heldere sopraan klinkt vooral in de hoge registers zeer fraai, maar ai wordt in de lagere ligging het geluid soms een ietsje hees, de warmte van haar diepere tonen doet dit euvel volkomen vergeten. En. wat het allerbelangrijkste is, ze zingt niet alleen met haar stem, maar met haar hart, Daarom werd deze aria van Mozarf vooral een ontroerende passage in het con cert, Het was dan ook een vreugde Gerry de Groot en Babini samen te horen in het prachtige duet „Farigi, o cara" uit La Traviata van. Verdi. Voortreffelijk smolten de beide stemmen samen in een heerlijk melos, dat de muziek van Verdi zo uit stekend verdraagt. Toch behielden zij vol doende zelfstandigheid om liet onderscheid in karakter en stemming adaequaat uit te drukken. Deze Verdi-aria was vooraf gegaan door een heel ijl en teer gespeeld voorspel tot de 4e acte van La Traviata, waarin vooral de innig-zuivere klank van de violen te loven viel. Het machtige, grote duet „Bimba dagli Ocehi pieni di malle." uit Madame Butter fly van Puccini werd heel mooi vertolkt. Stralend namen, de stemmen het op tegen het hier en daar fortissimo aanzwellende orkest en de meeslepende allure van Puc cini's Wagner en Debussy geniaal mêle rende muziek wisten sopraan en tenor on danks het fragmentarische karakter van zo'n losstaand duet overtuigend voor ons neer te zetten, als had de hele opera vooi ons geklonken. In deze ene aria wisten zij heel de essentie van het werk te compri meren. Het orkest begeleidde hen met fjjn verdeelde nuanceringen. Na de pauze opende het programma met een. pittig en slagvaardig voorgedragen eerste-suite uit Carmen van Georges Bi- zet. Bijzondere aandacht had Driehuys be steed aan de solistische elementen van deze ondanks haar folkloristische inslag :eheel bezette het tussentijds applaus na het tweede deel ten volle verdiend. Babini had een kleine inzinking in de wat zoetelijke cavatine uit Gounod's Faust. Maar schitterend, schalks en ver voerend. zong de sopraan daarna de Ju weelaria uit hetzelfde werk. De rjjk ge schakeerde muziek van deze aria steekt trouwens heel gunstig af hij de cavatine. In het tot slot gezongen duet „O soave fanciuila" uit La Bohème van Puccini be reikten de solisten in volkomen harmonie het toppunt van hun zangkunst, dat zege' pralend uitklonk in liet overweldigende „Amor". Het publiek bedankte zo storm achtig voor deze grootse prestatie dat diri gent en solisten tenslotte moesten zwichten en het duet zo mogelijk nog schoner her haalden zeer ten ongerieve van een van de bassisten, die grote moeite had om instru ment en muziekblad weer in het gerede te krijgen. Het is een feestelijke operaprogramina geweest, dat het hart met verlangen doet uitgaan naar meer integrale operauitvoe ringen in Vlaardingen. Öf het ooit zover zal komen blijft een'wjjd open vraag. Aan het enthousiasme van het aanwezige pu bliek zal het niet liggen. Maar waar büj' ven die vele anderen?! G.N.L. plaats genomen de directeur van de visse- uiterst verfijnde partituur. Daarom was bij dient echter te worden bedacht, dat de produktie van de Dauphine begin augustus 1959 begon, zodat er m dat jaar slechts sprake was van een produktie van vijf maanden. Behalve personenauto's vervaardigt Alfa Romeo ook bedrijfsauto's, scheepsmotoren en industriële motoren. Bovendien houdt de onderneming zich bezig met de revisie van vliegtuigmotoren voor buitenlandse maat schappijen. De totale produktie van Alfa Romeo steeg in 1960 met 69,25^. een veel grotere stijging dan die van de totale Italiaanse in dustriële produktie. Laat men de Dauphine buiten beschouwing, dan nam de produktie van de onderneming met 47,44^ toe; de stij ging van de landelijke produktie bedroeg 28 "L Het succes dat Alfa Romeo met zijn produkten heeft is nog eens gereleveerd, toen de fabriek de 100.001ste Giuietta af leverde. Wat de produktie van personenauto's aangaat zo is Italië de vijfde producent na de Verenigde Staten, het Verenigd Konink rijk, West-Duitsland en Frankrijk. Italië is ook de vijfde wat de export van auto's aan gaat. Alfa Romeo is de laatste jaren met ver schillende buitenlandse ondernemingen gaan samenwerken. Zo is er samenwerking met Spanje voor de produktie van de lichte vrachtauto ..Romeo": met Brazilië voor de vervaardiging van zware vrachtauto's en van de .,2.000": met de Titan Industrial Cor poration in Johannesburg wat de produktie van de Giuletta aangaat. Er wordt thans i Arese, dicht bij Milaan, een grote fabriek gebouwd, die zeer mo dern zal worden geoutilleerd en waarvan organisatie en produktieproces op volko men moderne leest 2uilen worden ge schoeid. De Renault zal worden geprodu ceerd in dc nieuwe grote fabriek in Po- migliano, waar nu ook dieselmotoren, trac toren enz. worden vervaardigd. Dit gebeurde in de tijd dat de werktijden van zeven uur 's morgen tot zeven uur *s avonds liepen. Bovendien bezorgde hij de eerste jaren ook nog De Nieuwe Vlaar*- dmgse Krant. Een van zijn hobby's is rekenen. Dit blijkt wel uit het feit. dat hij op zestien jarige leeftijd hel diploma voor calculator behaalde. Naast rekenen saai zijn be langstelling vooral uit naar kruiswoordpuz zels en cryptogrammen. Naast zijn werk had hij echter ook nog andere bezigheden. Zo Is hij beStuursi'd van de afdeling Vlaardingen van de Alge mene Nederlandse Grafische Bedrijfsbond. Van dit bestuur i.s hij commissaris. Op 1 november 1914 werd hij lid van de ANGB. Meer dan 25 jaar is de beer Mollevan ger collectant geweest in de Remonstrant se kerk. Van het college van collectanten was hij secretaris. Bovendien vervult hij bestuursfuncties in de afdeling Vlaarchn- gen van de Vereniging tot bevordering der jezondheid in de Grafische vakken in Ne derland. Deze afdeling startte in 194S met twuall leden en telt nu 56 leden. Nog ruim een jaar zal de heer Molie va ngei in dienst zijn. Momenteel is hij echter al enige tijd in de Ziektewet, want zijn voeten willen niet meer zo bést mee. Bij zijn jubileum zullen ook aanwezig zijn. zijn vrouw en doch*or. Haringvangstberichten Praairapport van hedenmorgen: VL 78 lü kantjes; VL 79 15, VL 89 12; VL 114 25, thuisvarend; VL 190 12 en VL 199 17 kantjes. MARKTBERICHTEN Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor; vleetharing klein 190—120, groot 9698 per kantje. Aer Lingus heeft dit jaar op zijn trans atlantische route goede resultaten ge boekt. In april en mei werden 9200 pas sagiers vervoerd tegen 4950 en 29QQ in dezelfde maanden van 1961 en 1960. Ten behoeve van de 2-daagse dienst tus sen New York/Boston en ShannonDubiin werd onlangs een DC 8 van de KLM gecharterd, teneinde aan de grote vraag naar plaatsruimte op deze route te kun nen voldoen. Bij de chartervluchten voor het groeps- vervoer waren de bedrijfsresultaten even eens gunstig. Alleen al gedurende mei maakten 2150 passagiers van deze vluch ten gebruik. Interessant is nog, dat de vliegtuigen van Aer Lingus op het ogenblik een hoge re nuttige lading vervoeren dan die van enig andere luchtvaartmaatschappij op de transatlantischs route. Over de gang van zaken In het eerste halfjaar van het nieuwe boekjaar is de directie van de NV Handelsvereeniging voorheen Keiss en Co zo heeft zy in de jaarvergadering medegedeeld bepaald tevreden. Zij is voorzichtig optimistisch ten aanzien van de resultaten voor geheel 1962. De importen uit Japan hebben totaal niets opgeleverd. Daarom heeft de directie hier thans een streep onder gezet. Ia Singapore is het. volgens de directie, vanwege de zeer grote concurrentie ont zettend moeilijk geld te verdienen. De maatschappij heeft daar zeer weinig risico omdat zij zich uitsluitend bepaalt tot hel inkoopbedrijf. Het politiek klimaat in Nigeria is zeer gunstig. Toch wil het bestuur aldaar min der gaan investeren en zich maar gaan toe leggen op het bedrijf van tussenpersoon. Van de fiscus werd over de jaren 1957/1959 48.000 ontvangen, waarmede deze riscale kwestie definitief is afgewikkeld. De eerste jaren behoeft de vennootschap nog geen belasting te betalen. De per 1 januari nieuw opgerichte A, Snuif NV in Amsterdam, waarin de ven nootschap voor 50.000 deelneemt, heeft tot dusverre aan de verwachtingen beant woord. Tot commissaris werd herbenoemd de heer J. D. J. Roos. Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur de heer J. Westmaas, 5 uur ds. C. H. van Rhijn; Rehobotfckerk, BillLtonlaan, zondag 9 uur de heer J. van Lam balgen, 10.30 uur ds. P. van der Vloed. Bediening Heilig Avondmaal, 7 uur ds. J. van Noort; Bcthelkerk, VL-Ambacht, za terdag 7.30—8.15 uur Avondgebed, zondag 10 uur ds, J. van Noort, 7 uur ds. C. H. van Rhijn; Immanuëlkerk, Van 'Hogendorp- laan. zondag 10 uur ds. A. de Jong uit Scheveningen, 7 uur ds. W. J. Schouten; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zondag 10 uur ds. P Posthouwer van Goudswaard, 3 uur ds. M. Don uit Rotterdam; Weetwijkkapel zondag 10 uur ds, W. Oosthoek uit West- kapellc. Jcugdkcrken. Jeugdkerk wordt gehouden zondag voor de jongeren van 9-13 jaar in Soli Deo Gloria, Callenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond, P. K. Drossaartstraat en school Julïanalaan; 10 uur in zaal Reho- bothkerk. Kinderkerken (6-9 jaar) worden gehou den Callenburgstraat. Maassluisedijk 7a en 9 30 uur in bijgebouw Immanuëlkerk, Van Hogendorplaan, Rusthuis Emmaslraat dinsdag 10.30 mar uitzending korte kerkdienst via de kerk telefoon door ds. Schouten. Rem. Geref. Gem. en ÏSTB, Hoüaan, 10 uur ds. .J G. J, van Rerson. Chr. Geref. Kerk, Emmasiraat 116, zon dag 11 en 4 uur ds, J. P, Geels uit HaaT- lem; Aula H. de Cockschool. Philips de Goedestraat 162. zondag 9.30 en 6 uur ds. J P, Geels uit Haarlem. Geref. Gemeente, Westnieuwland 30, zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Ger. Gem. in Nederland, Jacob van der Windtstraat 17, zondag 10 en 5 uur student M. van Beek uit Ederveen. Chr. Geref. Gemeente, Dijksteeg 6, zon dag 10 en 5 uur ds. K. van Twiilcrj. Vrye Ger. Gemeente, Van Riebeeckstraat 89, zondag 10 en S uur leesdienst. Vrye VI. Stadsev. Jeruël, Turnzaal Zo merstraat 39, zondag 1D uur Heüigings- samenkomst. Spreker de heer J. Korf uit JJmuiden, 4.30 uur Middagbijeenkomst. Spreker de heer J. Korf uit IJmuiden. Het Leger des Heils, Baanstraat 5, zon dag 10 uur Heiligingssamenkomst, 6.30 uur openluchtsamenkomst bij de Visbank, 7.30 uur openbare samenkomst. Christian Science Society, Obadja; Cal lenburgstraat 67, zondag 10 uur kerkdienst. Onderwerp.' „God". Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Schiedamseweg 115, zondag ifl.30 uur zondagsschool voor groot en klem, 5 uur godsdienstoefening. B.C.TJ., zaal Rode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur Evangelist M. Kooymans. Kerkgenootschap der Zevende Dags- Adventisten, gebouw „Obadja", zij-ingang Wm. Beukelsznstraat, zaterdag v.m. 10 uur. Oud-Geref. Gemeente, Geb. „Triangel", Fransenstraat, dinsdag 7,30 uur ds. G, y. d. Breevaart uit H. I. Ambacht. Jehovah's Getuigen, Gemeente West, zaa! Excelsior, Öosthovenkade, zondag 5 uur openbare toespraak: „Kent u Gods voornaamste tegenstander?" met aanslui tend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur school der theocratische bediening en dienstver ga dering. Gemeente Oost, Mu ziekzaal Volksgebouw, Schiedamseweg, zondag 5 uur openbare toespraak; „Zo be zien Jehova's Getuigen hun bediening" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur school der theocratische bedie ning en dienstvergadering. "tg verf van de vakman EtndracMsslraat 29. Tel. 2755 Hoogstraat 48. Tel, 4153 Florïs de ïijfdeiaan134. Tel. 9210 Wie hel Nieuwsblad leest weet 'van alles het meest J. C. J. VAN ALPHEN, Jac. Catsstraat 127, R'dam, Tel. 40188. Ook voor exclusieve verlichting.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1