ROfHUMSCH .«SUB Ravage en kapotte rioleringen als gevolg van de regen Goede dag voor het plaatselijk honkbal De jeugd leverde prima iverk tijdens Doe-feest Zilveren Lidivina heeld in Maastrichtse processie W.v.OURG Schiedam blijft eerste klasser Een gat van twee vierkante meter in de Broersvest Met verkeerszuilt je er van cloor Duiven hadden geen lichte tocht Bejaarden een dagje op stap Pater Berendsen naar het Heilige Land na zilveren priesterfeest Uit het politierapport Communistisch blok zou over 5.82 min brt scheepsruimte beschikken Canadese missie maakt toernee door Europa Griekenland vergroot toeristen- accommodatie steeds meer 10%. 25% tot 50% lager in prijs Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 Klachten bezorging: Telefoon 11.70,41 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 16 JULI 1962 Nog twee einddiploma's gymnasium Voor het einddiploma van het Stedelijk Gymnasium slaagden: Hans Gunneweg en Jan Verhoef, beiden te Schiedam. Eind resultaat van het eindexamen: van de 20 kandidaten staagden er 17. Esperanti$ioj Merkredon, la 18an de julio: Pro la libera tempo ni ne kunvenos. Ni deziras al vi ciuj bonan veteron kaj amuzan vojagon. .Ji nm :^-V- i - V v M De ware wolkbreuken, die zaterdagavond en een deel van de nacht op zondag de zware onweersbuien vergezelden, richtten ook in onze stad de nodige wateroverlast en schade aan. Rond het middernachtelijk uur kwamen bij dc brandweer de eerste meldingen over ondergelopen kelders bin nen. Een eenheid was net teruggekeerd van het blussen van een autobrand op de Willemskade en spoedde zich nu opnieuw naar bulten om de grote vyand van het vuur: jjhet water", te gaan bestrijden. Oproepen voor hulp kwamen binnen uit de Dr. Noletstichlichting; het fiat „Spie ring® hoek; uit de v. d. Elstslraat; de St. Mariastraat en het Nieuwsticht. Hier wa ren kelders ondergelopen daar de putten van de stadsriolering het overvloedig neer- plensende regenwater niet meer konden verzwelgen. Ernstiger was de situatie voor een blok huizen gelegen in de B. K.-Laan tussen de Bosboomlaan en het café „Tria non", Kier deed zich een verzakking voor tengevolge van de ondermijnende kracht van het hemelwater. Het gevolg was een zware breuk in de riolering ter plaatse met het gevolg watersnood in de kelders van De hevige regenval veroorzaakte breuk van rioleringsbuizen in dc BK-laan, welke de mannen van gemeentewerken des zondags in ijltempo hebben hersteld. Zuchtend hebben de BK-laan bewoners zich over de ellende getroost, met de ge dachte, dat alles werd gedaan om de scha de in zo kort mogelijke t\jd te herstellen de daargelegen woonhuizen. Ook de huizen in de hierachter gelegen Julianalaan kre gen ernstige wateroverlast. Zaterdagnacht en ook een deel van de zondag is de brand weer doende geweest met het leegpompen van kelders. Door de betrokken gemeente lijke diensten is zondag yte verzakte riole ring door een nieuwe vervangen. Ook elders in de stad werd schade toe gebracht aan de bestratingen. Op de Broersvest viel een gat van enkele vier kante meters^ in het rijwielpad. H.oe groot de totale schade is, die door het hemel water werd veroorzaakt, is op dit moment nog niet te overzien. Voor blikseminslag ïs Schiedatn gespaard gebleven. De bui kwam uit zuidelijke richting opzetten, De eerste teams van de plaatselijke honkbal clubs, welke dit weekeinde binnen de lijnen, kwam, \visten het weer tot een overwinning te brengen. In de derde klas toe het steeds goed terugkomend Hoos- wijk met 64. Aantrekkelijk en dus goed honkbal, waarin Schiedam tot twee keer toe het steeds goed teerugkomend Roos- wijk een achterstand zag inlopen. Al in de eerste inning opende de thuisclub de score. Een foutje van de korte stop bracht van Huiven op het eerste honk. Ook een korte tik van v. d. Kooy werd door de Rooswijk- velders onjuist beoordeeld met het gevolg dat dit tweetal door opofferingsslagen van van Amen en Tettelaar werd binnenge bracht, 2—0. Tot en met de vijfde inning bleef de stand ongewijzigd. Wel werden de nodige honken bezet maar steeds ble ven werpers en velders de situatie mees ter. In de zesde inning werd de stand gelijk. 'Allengs werd het echter 53. Even werd bet nog spannend toen de bezoekers door de Wit op 64 kwamen. Werper v. Amen maakte met zijn 2 x 3-slag echter aan deze spanning een abrupt einde. Werpersresultaten: Schiedam, %verpcn v. 'Amen fl48; Rooswijk, werper Klesser 11—7—5. Na twee achtereenvolgende nederlagen geleden te hebben, wist in de eerste klasse van het rayon Rotterdam DHS zich uit stekend te herstellen. Dit ervoer Feye- noord, dat in eigen huis een. 75 neder laag te ipcasseeren kreeg. Ook deze wed strijd, waarin aan Schiedamse zijde Jaap Verbeet en Berty Korpel uitblonken, stond op oen behoorlijk peil. Feyenoord opende in de tweede inning de score. Deze \verd door DHS in de volgende slagbeurt teniet gedaan, maar opnieuw kwamen de Rot- terdammers aan de leiding. In de vijfde inning sloegen de geelzwarten evenwei hun slag. Met alle honken bezet zaaide de honkslag van De Jong een dermate pa niek in het Feyenoord veld, dat drie man de thuisplaat kon passeren (2—4). Nadat de gastheren een man binnen hadden ge bracht voerden Korpel en De Jong voor DHS de stand tot 6—3 op. Bepaald geluk MAASDAG 16 JULI Irene: 8 uur: film en voorlichting N.V, Brons- werk R'dam. Kotter dam se dijk 56: afscheidsbijeenkomst, DINSDAG 17 JUJÜÏ Knsboek 6.15 uur vm-endsch. stnjd tussen SFC en SSV. Mono pole Theater: Maand., dins.- en woensd. 2 on 8 uur: Het geheimzinnige eiland, 14 jr Donderdag-cyclus 3 en 8 uur: Operatic „Kajak", 14 j. Passage Theater: 2 en 8 uur. En eeuwig zingen de bossen. MEDISCHE DIENST. Apotheek: Apotheek Evera, Lange Haven 81. had de ploeg van Bob Soudijn toen de jeugdinternatïonaal Verschool er een home-run uitsloeg, evenwel mot onbezet te honken. Bij een 51 stand toonde de DHS-werper Verbeet zijn grote klasse door Feyenoords slagploeg volkamefl uit te schakelen. De punt die hij de roodwitten alsnog moest toestaan kon de zege niet meer in gevaar brengen. Werpers resultaten: Feyenoord, werper Goedhart 12—2—10; DHS, werper Verbeet 14—3—8. mear hield in de trek naar zee de over zijde van de Nieuwe Waterweg. Zoals meer voorkoêmt „accepteerde" de zee de bui niet, zodat eht lang duurde alvorens dit met felle bliksemschichten gepaard gaande natuurgeweld was uitgewoed. Bij het politiebureau stroomden de klach ten binnen en de telefoonlijn was een gloeiende draad gelijk. Overal in de stad waren woningen, winkels en kelders on dergelopen. Ook bij de gereformeerde kerk aan de Lange Haven kon de riolering het water niet meer verwerken, zodat de zaak door gestoken moest worden. In de Fabristraat stond bij v. E. de binnenplaats blank. Aan de Nieuwe Maasstraat liep het water van het voetgangerspad de woningen binnen, maar door het openstellen der schuiven van de riolering ter plaatse kon het euvel worden verholpen. Verderop in de Gorzen stroomde het water binnen in de Goedkope "Winkel, waar veel etalagegoed waterschade leed en gevaar ontstond voor kortsluiting. In de Fabristraat, de Mariastraat, de Van der Elststraat en de Aleidastraat borrelde het water via ,de "WC en gootsteen omhoog en liepen vele kelders blank. Hier en daar ontstond in de kelderruimten een decime ter water, dat door de brandweer en de gemeenfcereiniging met kolkzuigers werd weggepompt. Op de BK-laan en in de Julianalaan zijn eveneens kelders onder gelopen. Hier en daar stond het een meter diep. Onder leiding van de heer D. de Jager is het water zoveel mogelijk wegge pompt, maar niet voorkomen kon worden dat. veel schade is aangericht. Over de ga ten in het plaveisel van de Julianalaan, de BK-laan en de Bosboomlaan schreven wij reeds, evenals over het gat in de rijbaan van, de Broersvest. Alle gemalen werkten op volle toeren en de noodschuif naar de Langehaven is opengezet. Op de BK-laan nabij de Vondellaan heeft een autobestuurder met de naam G. B. K., machinebankwerker uit Rotterdam, die kennelijk in wat vrolijke stemming ver keerde, twee verkeerszuiltjes kapotgere- den. Hij moest naar rechts uitwijken en botste daarbij, daar hij kennelijk op de linkerhelft van de weg reed, tegen de zuil tjes. Een knapte af en bleef op de rijbaan liggen, de ander raakte vastgeklemd onder de auto. Driehonderd meter verder stopte de bestuurder om te kijken, wat hij onder zijn auto'had hangen. Nadat de auto was opgekrikt kon het zuiltje worden verwij derd. Auto en autobestuurder zijn beide naar het politiebureau overgebracht. Dc P-V. Union hield een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Duffel, afstand 93 km. In concours waren 491 duiven. Wegens de slechte weersomstandigheden werden zij pas om 10.30 uur gelost; aankomst eerste duif 11.47.31; laatste prijsduif 12.19.00. De uitslag van de eerste 20 duiven was als volgt: H. v. Gogh-Kosten 1—56—6493 94; W. v. d. Hoeven 2—29; J. Wentel 3—39; W. Kerkhoff 4—16—21—25—33-^46-51— 69— 107—110; A. Heeren 5—»—9—18—19—20—23— 32—36—75—79—84—91—99—112; J. A. Pijpers 6—14—28—43—53—62—67—102—111; L. Lens 7—33—15—52—66—80-^88—90; Joh. Brand 1065; mevr. Breur 1196; C. Verboom 12 26—27—40—104—138—120-121; C. L. Zant- boer 17—35—47—70—109. Ook de vereniging „De Vrijheid" nam deel aan wedvluchten, één voor oud en één voor broed 1962. De eerste 20 prijswinnaars van beide vluchten waren: van Orleans': 1— 5 D. G. Schalk; 2 J. v. Leeuwen en Co.; 3 M. Putters; 4 M. de Ruiter; 6 C. Verlinden; 7 Gebr. v. d. Windt; 8 F. Doejaaren; 1112 13—20 J. Doejaaren; 14—18 W, Winter; 15 C. Lems; 16 W. v. Bueren; 17 Th. Duivenbode; 19 L. Wijnen. Uitslag Duffel, jonge duiven: 1 J. H. Blom; 2—3—9 A. Limborg; 4—12—16—18 L. J. Wijnen; 5 G. Barzilay; 6 H. v. d. Steen; 7 E. de Potter; 81114 mevr. v„ d. Windt; 10 P. Veriinde; 13 W. Poort; 15 W. Vermeer; 17 Joh, Christen; 19 D. G. Luijten en Co.; 20. J. "Westerholt. ET Doe-feest door de Schiedamse Jeugdraad, zaterdag in de Plantage gevierd, heeft aan ruim tachtig jeugdige scholieren een aangename en tevens creatieve middag bezorgd. In groepen ingedeeld namen deze scho lieren deel aan een schilderwedstrijd, die geleid werd door Luuk Scholte. De alge mene leiding was in handen, van de heer C. Schewe, die ook nu weer voor een ge zellige entourage had weten te zorgen. Marktkramen dienden de jeugd tot atelier en er was een hoeveelheid verf voorhan den, waarmee .het plantagepodium een welverdiend opknappertje gegeven had kunnen worden. Alle groepen kregen van de heer Scholte eenzelfde opdracht uit te voeren. De jongens kregen gelegenheid hun fantasie te laten werken bij het maken van een schilderstuk met als onderwerp „Een bloedig Indianengevecht". Vreedzaam was de gedachte, die de meisjes naar het De re is vereniging Vriendenkring van de Algemene Bond van Bejaarden, afdeling Schiedam, gaat op vrijdag 20 juli met 217 leden in vijf bussen een dagje op stap. Men vertrekt 's morgens om half acht van af het „Blauwe H(uis" aan de Lange Nieuwstraat. De leden moeten vooral niet vergeten hun. buskaart mede te brengen. Bovendien moet men beslist op tijd zijn, want op de laatkomers wordt niet gewacht. De tocht gaat over Rotterdam naar Utrecht, Driebergen, Doom en Leersum, waar de koffiepauze wordt gehouden; ver volgens via Apeldoorn naar Hoenderloo, waar de thee wordt geserveerd en dan over Ede naar Scherpenzeel. Hier wordt het diner gebruikt Over Utrecht gaat het dan weer op huis af. Men hoopt om negen uur 's avonds in Schiedam terug te zijn. JONGE WANDELAARS NAAR VAKANTIEKAMP Zaterdagmiddag vertrokken vijftig jeugd leden van de Wandelsportverenigingen „Ar- ma" en „de Wandelvrienden" naar het kamphuis „de Schuur" te Leersum. Het is het tiende kamp dat voor de leden van „Arma" gehouden wordt. De kinderen zullen hier een week ver blijven onder leiding van de heer J. J. Ver hoef. De reis werd met twee autocars ge maakt, die vanaf het postkantoor vertrok ken. Hier waren veel ouders aanwezig om hun kroost een goede e*> behouden reis, als mede een prettige vakantie toe te wuiven. Tot grote vreugde van de gehele sport- gemeenschap van de verengiging „Schie dam" heeft het eerste elf lal zich In de eer ste klasse van dc afdeling Rotterdam weten te handhaven. Na de eerste overwinning ia de herkansing tegen Steeds Hoger leverde gisteren het gelijke spel tegen Roga het nog benodigde puntje op om als eersie in deze halve competitie te eindigen. Schiedam blijft dus eersteklasser, terwijl voor Steeds Hoger en Roga de degradatie naar de twee de klasse gehandhaafd blijft. Op een doorweekt speelveld bonden de twee ploegen de strijd aan, waarin Roga de eerste tien minuten de toon aangaf. Schie dam wist zich evenwel los te werken om geleidelijk aan het initiatief van Roga ge heel over te nemen. Met goede en vaak snelle aanvallen werd het Rotterdamse doel onder druk gezet. De Roga-doelman wist echter voorlopig nog van geen wijken. Eerst twee minuten voor rust ging hij door de knieën na een waar bombardement op zijn veste, waaraan zo goed als de gehele zwartwitte voorhoede deel nam. Tot vier Onder grote belangstelling van de zijde der parochianen vierde zondag pater R. Be~ rendse O.F., kapelaan aan de Havenkerk, zijn zilveren priesterfeest. Gedurende de zes jaren, die pater Berendse in de2e parochie werkzaam is geweest, heeft hij vooral bij de vrouwelijke jeugdbeweging een be langrijke taak vervuld. Zijn activiteiten strekten zich ook uit buiten de parochie. Hij is o.m. geestelijk adviseur van de KAV, afd. Stad en geeft bovendien godsdienstlessen op verschillende plaatselijke scholen. Na een luisterijke kerkelijke viering werd in de pastorie van de kerk een druk bezochte receptie gehouden. Naast de vele geluk wensen vielen de jubilaris talrijke geschen ken ten deel. O.m. werd hem een reis naar het Heilige Land aangeboden. Pater Be rendse werd in Amersfoort geboren. Zij» voorgaande standplaatsen waren Nijmegen, Amsterdam en Alkmaar. maal toe wist hij harde schoten te stoppen. Tegen de diagonale inzet van Nico van Huet stond hij echter machteloos. Ongeveer een meter naast de staander sloeg het bruine monster In de touwen en toen stond Schiedam met êën been weer In de eerste klasse <0—1). Ook in de tweede helft behielden onze stadgenoten het beste ded van het spel, zbnder echter de voorsprong te kunnen opvoeren. Ia de 38ste minuut greep alles wat Schiedam was vertwijfeld naar de ha ren. Bij een der weinige Rotterdamse aan vallen loste linksbinnen Diepbrink een middelhard schot. Doelman Brederveld zou hier voor de eerste maal in de wed strijd in actie dienen tc komen. Met een voldaan gezicht strekte hij de armen om hoog om het leder vast te grijpen1, maar.... liet het tussen zijn handen door in het net glippen! Even waren de zwartwitten van de kook en trachtte Roga hiervan te pro fiteren om zodoende alsnog de- zege uit het vuur te slepen. Gelukkig volgde bij Schie dam spoedig herstel en kwam het benodig de gelukspel niet meer in gevaar. Zondagmorgen vertrok in alle vroegte een groep Schiedammers per autocar naar Maastricht om aldaar getuige te zijn van de jaarlijks te houden Heiligdomsvaart. Drie achtereenvolgende zondagen staat Maastricht in het teken van dit.grote reli gieuze feest, dat bestaat uit een grote op tocht, waarin de in ons land bewaardere- Een rode portemonnee, inhoudende 20 gulden, is op de weekmarkt op het Broers- veld gestolen ten. nadele van mevr. M. J- V.-v. E. Ze is de met knipsluiting werken de beurs bij een kraampje kwijtgeraakt. De politietas met morfine-ampullen is terecht. De Vlaardinger J. A. v. U, is we gens dronkenschap naar het bureau, ge bracht en daar hij toch al verdacht was van oneerlijkheden, heeft men bij hem thuis gekeken en daar de tas ontdekt. De voetganger J. Jf. v. d. Y., die op de Lange Haven bij zijn bromfiets stond, die hij tegen de muur had geplaatst, is aange reden door een auto, die de Lange Haven wilde oprijden. De voetganger zag geen kans meer de auto te ontwijken: hij drukte zich tegen de muur, maar werd door de auto geraakt en is met een bloeduitstor ting aan de rechterdij en schaafwonden door de politie naar huis gebracht. De auto werd bestuurd door de matroos P. v. E- uit Rotterdam. Twee busjes met geld zijn gestolen in bet Clubhuis Don Bosco aan de Lange Haveti, waar de leidster J. C. M. v. K. in het kan toortje attent werd op enig gestommel er\ nog net een man zag weglopen. Bij onder zoek bleek deze op de eerste etage uit de stafkamer van de schoorsteenmantel de busjes te hebben ontvreemd met spaargeld van jeugdgroepen, in totaal ƒ25. Een wild in de Gor domstraat binnenrij dende bestelauto ramde een in die straat geparkeerde vrachtauto, bestuurd door de bezorger G, F. S., wiens auto 11 meter opzij geslingerd werd en bij de speeltuin op het Fabrïplein terecht kwam. De bestuurder van de bestelauto ging op de vlucht, maar kon later worden aangehouden. Het bleek de Zweedse matroos B. G. S. te zijn. Uit Rotterdam kwam tegelijkertijd het bericht, dat daar de bestelauto was ontvreemd. Aan beide wagens is schade veroorzaakt. De slager J- B. de W. van de Rotterdam- sedijk is zondagmorgen aan de achterzijde uit zijn woning gegaan nadat zijn gezins leden via de voordeur waren, vertrokken. Na een. vrije dag buiten te hebben doorge bracht, bemerkten zij bij terugkeer dat een dief door de opengebleven winkeldeur naar binnen was gekomen. Met een scherp voorwerp heeft deze de geldlade gefor ceerd en twee rolletjes met elk Vijftig stuivers zijn ontvreemd.. Ook is een kast in 'de huiskamer opengebroken. Daaruit wordt echter niets vermist Volgens door het Institut filr Schiffahrte- forschung to Bremen verzamelde gegevens zijn sedert 1045 en tot eind 1961 de koop vaardijvloten van de communistische lan den met 436 nieuwe schepen met totaal 3,82 miljoen bruto reglsterton uitgebreid. Een aantal van deze schepen is in communisti sche landen zelf gebouwd. De uitbreiding omvat onder meer 238 schepen voor droge lading voor de grote vaart met totaal 1,35 miljoen brt, 360 sche pen met totaal 670.000 brt voor de korte vaart, 32 schepen met 12.808 brt voor de kustvaart en 129 tankschepen met totaal 889.042 brt; de vissersvloot nam met 498 zeeschepen van 651.171 brt toe. Bovendien werden aan de communistische landen 170 zeeschepen voor technische doeleinden van in totaal 233.957 brt geleverd. Volgens het overzicht van het instituut hebben de landen van de vrije wereld en Joegoslavië to totaal 465 zeeschepen (1,01 miljoen brt) aan het communistische blok geleverd, waaronder 153 zeevisserijschepen van 210.413 brt. De koopvaardijvloten van de landen van het communistische blok omvatten thans 1 675 schepen met een totale inhoud van 5.82 miljoen brt, aldus het instituut. Hiervan bezit de Sowjel-Unie er 1.131 met totaal 4,31 miljoen brt en Polen 187 met 0,76 miljoen brt.; op de derde plaats staat de Chinese koopvaardijvloot met 211 schepen (0,53 mil joen brt) en op de vierde plaats Oost- Duitsland met 81 echepen (263.351 brt). Blijkens het overzicht voeren op de peil datum, 1 mei 1962, 30 zeeschepen (93.620 brt) ouder Bulgaarse vlag en 24 zeeschepen lieken van de katholieke kerk met grote luister omgeven warden meegedragen. Voor het eerst in de geschiedenis van deze „hei ligdomsvaart" maakte ook de zilveren beel tenis van Lidwina, een geschenk van R.K. Schiedam aan de Dekenale kerk die naar de stadsheilige is vernoemd, deel uit van de in deze optocht meegedragen kostbaar heden en relieken. Merkwaardigerwijs werd het initiatief hiertoe in Rotterdam genomen. Zaterdag 7 juli werd het kostbare, geheel uit zilver vervaardigde beeld, een werkstuk van de zuidelijke kunstenaar Charl Vos, per sta tioncar naar Maastricht vervoerd. Het beeld is voor f 25.000,— verzekerd. Hoewel e.e.a. met volle instemming van de Bisschop van Rotterdam en de deken heeft plaatsgehad, wekt de gang van zaken bij de Schiedammers een lichte wrevel. Het Lidwina-comité is in deze geheel niet ge kend. En toch was het dit comité, dat ge durende de bange oorlogsjaren de geldinza meling voor de aankoop van het beeld heeft georganiseerd. Een en ander neemt evenwel niet weg, dat de Schiedammers die gisteren op de 2e dag van de „Heiligdomsvaart" in Maas tricht aanwezig waren, diep onder de in druk zijn geraakt bij het aanschouwen van deze kerkelijke praal, waarvan hun eigen beeld nu deel uitmaakte. Met kraampjes was het Podiumterrasje aangekleedTachtig kinderen hebben hier enthousiast het penseel gehanteerd. penseel deed grijpen. Zü moesten nl. uit beelden een tafreel uit het sprookje „Hans en Grietje" met wel zeer uiteenlopende on derdelen, zoals de boze heks en het uit snoepgoed vervaardigde huisje. In elke groep kregen de kinderen bun op dracht eerst individucol uit te voeren- Uit hun werkstukken werden vervolgens frag menten geknipt en hieruit stelde dan elke groep een papieren mozaïek samen, waarbij verrassende maar vooral leuke resultaten werden bereikt. De groep van tafel 5 be haalde de eerste prijs. De tafels 4 en 3 ver wierven de tweede prijs met een eervolle vermelding. De derde prijs was voor de tafels 7 en 2. Uitslagen individueler» boven de leeftijd van 10 jaar: Bij de jongens Wim Goudappel en Henk Krijger. Hatmy Maltha beschikte bij de meisjes over de meeste verbeeldings kracht en de vaardigste hand bij het schil deren. Dit leverde haar een eerste prijs op en bovendien een eervolle vermelding van de jury. De prijzen bestonden uit medail les. Alle deelnemende kinderen kregen een fraai mouwembieem als aandenken aan dit eerste Doe-feest. De organisatoren zien uit naar een gepaste gelegenheid om de werk stukken te exposeren, hetgeen gezien het geen de kinderen presteerden, alleszins de moeite waard zou zijn. Een team bestaande uit vooraanstaan de Canadese vakbondsleiders, zakenlieden en regeringsfunctionarissen zal deze maand naar Europa vliegen om daar re bestuderen hoe de samenwerking tussen werknemers, werkgevers en de staat func tion eert. De missie van 13 personen zal Zweden, Nederland, West-Duitsiand. Frankrijk, Bel gië en Engeland bezoeken voor een studie van het gemeenschappelijke handelen voor de piodukfcïviteits- en economische ontwik keling. Het doel van de veertiendaagse toernee ïr om te zien hoe de werknemers, werk gever", en de staat voor het gemeenschap pelijke welzijn samenwerken en hoe deza ideeën in Canada toegepast zouden kunnen worden. De missie vertrekt op 20 juli en kewt op l augustus terug. Het idee voor d«ï miss'e gaat uit van het Kmgston Seminar of Labor and Management en is mogelijk gemaakt door de nationale produktiviteits* raad. Tijdens een conferentie in Athene oijder voorzitterschap van de Griekse minister president C. Karamanlis, werden verschil lende besluiten genomen met beirekking op de verdere ontwikkeling van het toeris me in Griekenland, Er moet haast gezet worden achter de plannen die uitbreiding van hotel-accommodatie beogen, want de toeloop van buitenlanders wordt dit jaar geschat op 25 tot 30 procent hoger dan in 1961. Speciale aandacht gaat men schenken aan de bouw van nieuwe hotels in die de len van Griekenland die de meeste vakan tiegangers opvangen. Wat Athene nog steeds de grootste trekpleister van het toe risme i betreft, door het opheffen van de beperkingen op de reserveringen van grote bedrijven hoopt de Griekse regering de bouw van grote hotels in de hoofdstad te bevorderen. Een open oog heeft men ook voor de ont sluiting van de totnogtoe (toeristisch) on bekende gebieden van Griekenland zoals: de westkust van de Poloponnese, dc kust VEILINGBERICHTEiN ST. ANNALAND, 13 juli. Aardappelen Doré: gewone 43.12—44.69, bonken 58. drielingen 20.12—20.52; Eerstelingen: ge wone 3234.96, drielingen 19.S9; Eigenhei mers: gewone 39.25—40.22, drielingen 16.94; Bintjes: gewone 32.07—32.52. Alles per 100 kg; aanvoer 33ÖÖ kisten. THOLEN, 13 juli. Doré: bonken 64,40, gewone 43.50—44, poters 20.6920.92, kriel 10.5011.19; Eerstelingen: bonken 64, ge wone 37.9738.35, poters 21.16—21.60, kriel 10; Bintjes: bonken 64, gewone 3034, po ters 17, kriel 8; "Witte Eigenheimers 37—41 poters 17, kriel 9. Aanvoer 62 ton. (64.344) onder Roemeense vlag. Tsjechoslo- wakije had op genoemde datum 11 zee schepen (72.58? brt) to de vaan. De tank- vloot van het communistische blok bestond op 1 mei uit 197 schepen met een inhoud van 1,30 miljoen brt. In deze cijfers zijn de vis serijschepen niet opgenomen. van Arkania, Eplrus en Levkas, de berg Olympus en de kuststreek van de Thermi sche golf en ChatkidikL In juli openen hotels te Faliouri, Chalki- diki en Serres hun deuren. In Palioun, een kuststreek met prachtige pijnbomen en een schitterend strand wordt binnenkort een. 140 bedden tellend motel van de B-klasse in bedrfjf gesteld. Dit motel is een klein onderdeel van een veel groter plan dat duizend bedden omvat, in twee-lagige bouw en bungalows. Op Kreta is men be gonnen met de bouw van een hotel van 100 bedden dat verrijst in Heraklion. Aan de verkeersveiligheid tenslotte wordt in Griekenland veel gedaan. In het Griekse parlement is een wet aangenomen die de nieuwe verkeersvoorschriften be krachtigt. De nieuwe regelingen gaan in op 1 januari van het volgende jaar. Op dat tijdstip zullen m de Griekse verkeersvoor schriften gelijk zijn aan die van verschil lende andere landen. Buitenlanders ont moeten dan op hun tocht door Griekenland geen moeilijkheden meer. Ze rijden immers onder dezelfde omstandigheden als in hun eigen land! SCHEWSRECHTERSTE.4M BINNEN DE LIJNEN Op het sportpark Boshoek zal dinsdag avond een vriendschappelijke voetb&Iwed- stijd worden gespeeld tussen een elftal van SFC en een team, gevormd Uit de leden van de SSV. Laatstgenoemde vereniging is de Schiedamse Scheidsrechtersvereniging, die in de zomermaanden de bal zelf wel eens willen trappen, in plaats van de fluit te be spelen. De wedstrijd begint om 18.45 uur. van japonnen, deux-plèces, rokken blousen, enz., enz. Lange Kerkstraat 19, Schiedam - Telefoon 66135

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1