Vakantieweek in Maassluis biedt vele attracties Loopt Rozenburg te hard van stapel met bouwplannen? it-Rood-Wit bleek sterker dan V.D.L. uit Vlaardingen Jubileum en afscheid in de raad van Oudenhoorn Druk bezochte koers voor profs in het Brabantse plaatsje Made Oosterhout protesteert tegen annexatieplannen van Made Garantie verleend! aan Volksuniversiteit Vakantie-programma Ridderkerk met luisterrijk concert gestart Examens Ridderkerk Prensentiegeld stem bureau te hoog Rik v. Steenbergen werd onbedreigde winnaar Visivedstrijd Maassluis Scholieren uit Rockanje voerden De nieuwe maharadja op Mooie afscheidsavond MottoraiIverbinding met vliegveld van Tokio El AI boekte winst Over kwarteeuw zal Made zelf geannexeerd worden KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 23 JULI 1962 B De gemeenteraad van Rozenburg is voor de "laatste maal in de oude samen stelling bijeen gekomen voor de behande ling van een korte agenda. Het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoem de raadsleden leverde geen moeilijkheden op. De rekening 1960, alsmede de reke ning van het woningbedrijf over dat jaar werden conform de stukken z.h.s. voorlo pig vastgesteld. Vier grondeigenaren in bet uitbreidingsplan Langeplaat zagen hun eigendommen aangekocht door de gemeen te, nl. G. Kleijwegt J. de Jong, A. Qualm en de erven P. Moerman te Viaardin- gen. Kredieten werden beschikbaar ge steld voor de bouw van woningwetwonin gen in bet uitbreidingsplan Langeplaat, Dit betreft in eerste instantie de bouw van 315 woningen. De heer Lie va art vroeg zich echter af of we niet te bard van stapel lopen gezien de ontwikkeling van de indus trie. De voorzitter deed de toezegging in de volgende vergadering het rapport van de industrie over de woningbehoefte in de toekomst ter inzage te leggen. Bij het voorstel tot het verlenen van een garantie aan de Volksuniversiteit tot een bedrag van 3500,- vond de heer J, W. Kleijwegt dit bedrag erg hoog voor een nög kleine gemeente. De heer P. Kleij wegt was dezelfde mening toegedaan en zou wat meer gegevens willen hebben. De Volksuniversiteit organiseert de avon den voor eigen leden, terwijl de kosten over de gehele gemeente worden uitge smeerd. Voor de auto van de wijkzuster van hot Groene Kruis wordt een Iijstcolec- te gehouden. Spr. zou voor dit doel liever subsidie geven. Dit is werkelijk ten bate van de gehele gemeente. De voorzitter ging uitvoerig op beide sprekers in spr. betoogde dat de V.U. niet voor de eigen club is, maar juist voor de gehele ge meenschap. Enkele begrotingsposten zijn wel hoog. Hoewel het tekort 4400,- be draagt zijn b. en w. met het voorstel ge komen een. garantie te verlenen van^ 3500,- dit met het oog op de muziek,* welke in verschillende posten zit. Spr, acht te het van belang dat de Rozenburgers hier een kans krijgen om wat mee te ma ken. Spr. hoopte echter dat de belang stelling zo zal zijn, dat de garantie niet nodig is. In tweede Instantie merkte de heer P. Kleijwegt op, dat. hij niet wilde bestrijden dat de V.U. nuttig werk ver richt, inaar er maakt toch maar een klei ne groep gebruik van. Het voorstel werd hierna z.h s. aange nomen Z.h.s. werd eveneens besloten de gemeente Rozenburg voor de heffing van de personele belasting in te delen In de 5e klasse. Bij de rondvraag informeerde do heer P. Kleijwegt of alle gronden in' het uitbreidingsplan Langeplaat reeds aange kocht zijn. Wethouder Goedendorp deel de mede, dat vrijwel alles rond is. De voorzitter sprak vervolgens de beide scheidende raadsleden, de heren Van Seters en Van Dorp, hartelijk toe. Ook de heer J. W, Kleijwegt sprak woorden van waardering. Beide beren dankten voor de goede woorden aan hun adres gericht. RIDDERKERK. Het programma van de vakanttebesteding Ridderkerk werd za terdag op grootse wijze ingezet. Nadat "x -middags op het plein aan de Dr, Coiijn- straat de drie jeugdkorpsen van de plaatse lijke muziekverenigingen Ridderkerks Fanfare, Harpe Davids en Excelsior te Bol nes gezamenlijk hadden geconcerteerd wer den in een grote bal Ion wedstrijd een 130Q a 1400 ballonnen het luchtruim Ingestuurd., Elke ballon Is voorzien van een label met naam en adres van de afzender, en de. verst komende balion verdient voor de eigenaar een jongens- of meisjesfiets. Spec taculair was het avondprogramma dat be gon met het opmarcheren van 6 verschil lende muziekkorpsen met drumbands van uit verschillende delen van Ridderkerk naar het plein aan de Dr. Colijnstraat. Alle feestelijkheden op deze dag waren geor ganiseerd door de muziekvereniging ,,Havpe Davids", welke op deze dag het 10-jang bestaan van de drumband en het 5-jarig MAASSLUIS Een bescheiden ver- znaakccntrum in de „put" aan de Taan- «traat; richtingwijzers en spandoeken, die speciaal aandacht vragen voor de ver keersveiligheid zijn de uiterlijke tekenen van de Vakantieweek, die de Maassluise Gemeenschap voor de elfde maal in Maas sluis organiseert. De start was niet bemoe digend voor de organisatoren! Het was ditmaal niet de weersgesteldheid, die als spelbreker optrad, doch er waren te wei nig deelnemers om zaterdag de aange- knndigde ka no wedstrijden ln de vlieten te kunnen laten doorgaan. De belangstelling concentreerde zich in de avonduren nu volledig op de tentoon stelling, die in enkele zalen van de kan tine van de Verenigde Touwfa brieken, on der het motto „Maasshv.se verenigingen presenteren zich" gehouden werd. De vice- voorzitter. de heer G. van Houwen, kon namens het bestuur van de Maassluise Gemeenschap een select gezelschap, waar onder burgemeester W, J. D, van Dijck; een groot aantal raadsleden; de oud-voor zitter en ere-lid van dc M.G., P. F, W. Mouten, alsmede wethouder H. K, van Minnen, voorzitter van de Vlaardingsc Ge meenschap; allen vergezeld van bun da mes, welkom heten. De heer Van der Houwen memoreerde nogeens de stichting van de M.G., die op initiatief van de plaatselijke vakorgani saties en verenigingen in 2952 tot stand kwam en waarmede een begin gemaakt was met het organiseren van een 2.g. feestweek, die samenviel met de vakanties van de plaatselijke bedrijven. De opzet om hen, die hun vakantie in Maassluis doorbrachten wat afwisseling en i'ermaak tc verschaffen, leek aanvankelijk te sla gen. maar de 'laatste jaren is bijna volle dig 't programma op de jeugd en. niet meer in de „pul" maar in een zaal. afgestemd. Daarenboven was het de bedoeling dit jaar een tentoonstelling voor de middenstand te organiseren, aangevuld met inzendingen op het gebied van de vrijetijdsbesteding. Door bepaalde plannen in het najaar, waar bij de middenstand nauw betrokken is, moest een omzwaai gemaakt worden. Spre ker meende, dat dit gelukt was, dank zij de medewerking van de plaatselijke ver enigingen. Namens het gemeentebestuur sprak wet houder P. van der Snoek, tevens voorzit ter van de commissie voor culturele zaken Hij kreeg de indruk, dat deze vakantie week op een wat meer cultureel peil stond. Misschien staat dit in verband met het feit, dat de eerste jaren de feestweek ge organiseerd werd voornamelijk voor de mensen met smalle beurzen. Nu schijnen de beurzen van iedereen steeds dikker te worden, want de belangstelling van de volwassenen voor de georganiseerde fes tiviteiten is steeds geringer geworden. Steeds meer mensen brengen hun vakantie buiten hun woonplaats door. De wethou der stelde voorts vast, dat het organiseren van een feestweek een financiële aange legenheid is, Hij noemde in dit verband twee peilers, waarop de organisatie nog steeds rust; le het gemeentebestuur en2c de plaatselijke industrie, die gezamenlijk de aktiviteiten mogelijk maken. Met een geestig overzicht omtrent de ontwikkelde aktiviteiten gedurende de voorbije elf jaar, waarbij hij telkens de Initialen M. en G. gebruikte voor een zinnetje over het be treffende jaar, gaf spreker een leuke sa menvatting van het werk van de Maas sluise Gemeenschap. Hij begon met 195- Maassluis Gestart" en eindigde met 1962 „Maassluis Gedenkt de cultuur". De wethouder verklaarde de tentoon stelling voor geopend, waarna de geno- In de week van 914 juli slaagden aan de Chr. school voor U.L.O. te Ridderkerk voor het A-diploma: P. Kersbergen te Slik kerveer. Vöor het diploma A en Midden stand slaagden; J. Klingeman te Rijsoord, D. Groenenboom te Ridderkerk, A. van den Heuvel te Barendrecht, E. de Bruïjn te Slikkerveer. Afgewezen: geen. digden een bijzonder goed verzorgde en aantrekkelijk afgewerkte tentoonstelling te zien kregen, Verenigingen op het ge bied van de sport, dierenbescherming, jeugdwerk, siervissen, muziek, postzegels, het Roode Kruis, de Zeeteidetten en het Verbond voor Veilig Verkeer, vragen de aandacht, terwijl dertien schilderijen, oolc van plaatselijke schilders, uitsluitend ge wijd aan de Grote Kerk, een prachtige afsluiting vormen van deze expositie, die elke Maessluizer moet gaan zien. Zij blijft tot en met 31 juli dagelijks geopend; ook in do avonduren. Voor vanmorgen stond een wedstrijd on rolschaatsen aan de Rembrandtlaan op het programma. Vanmiddag kwam Andre Gil bert de jeugd in Luxor met een lachpro- gramma bezig houden. Dinsdagmiddag doet mr. Janne dit met „De Grabbelton" Dos morgens is er voor junioren een vis wedstrijd in de Noo-rdvliet. terwijl maandag in „De Sluis" de heer M. C. Alers een causerie houdt over tuin verzorging des avonds 8 uur. Dc Oudheidkamer is voorts dagelijks geopend van 1417 uur. bestaan van het jeugdorkest herdacht. Op het plein, dat rond de afzetting een dikke mensenmenigte te zien gaf kwamen achter eenvolgens opgemarcheerd de drumband en het muziekkorps „Ridderkerks Fanfare", de drumband en fanfare „V.O.Z." uit Zwïjndreeht, waarvan de drumband fraai was uitgedost met witte petten, grijze ves ten en blauwe broeken. Daarnaast stelde zich op de muziekvereniging Excels.or" uit Bolnes, eveneens met drumband, in hun fraaie donkerblauwe uniformen cn witte petten. Vervolgens stond opgesteld Baren- jrechts Fanfare met drumband, welxe laatste met witte kolbakken, rode vesten en donkerblauwe broeken eveneens een feestelijk aanzicht boden. De muziekver eniging Heerjansdam moest te eifder ure verstek laten gaan. Aangezien ..Harpc Da vids" vorige week met muziekkorps en drumband aan de taptoe m Katwijk* aan Zee had deelgenomen, kwam voor deze taptoe een deputatie uit Katwijk aan Zee om de feestelijkheden op te luisteren. Het was het tambour, en trompetterkorps „Amicitia". dat deze avond als zesde korps present was. „Amicitia"' lelt zeer veel vrouwelijke leden en het was dan ook jon charmant gezicht de leden met witte kol bakken, fraaie donkerblauwe' vesten cn spierwitte rokjes of lange pantalons Le zien staan Nadat met vereende krachlen de micro foon van de geluidsinstallatie van de Rid derkerkse Speeltuincentrale, welke het bij bijzondere gelegenheden vaak laat afweten, was hersteld, kon het programma een aanvang nemen en werd het op ccn vracht auto geïmproviseerde spreekgestoelte oe- klommen door de heer A, van Gastel, voor zitter van de Stichting ,,De Ridderkerkse Gemeenschap". Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom en gaf het woord aan wethouder Ir. F. Sprey. Wethouder Sprey gaf uiting aan zijn waardering voor het werk van de Commissie Vakantie-beste ding. Het gemeentebestuur juicht dit ini tiatief van harte toe, zo zei hy. Na deze opening volgde een gloedvol concert, waarbij de orkesten "afzonderlijk of tezamen, een keur van fraaie muziek werken ten gehore brachten. Hierna stelden de drumbands van de verschillende korpsen zich op voor een korte mars door een deel van Ridderkerk als voortrekkers van de lampionoptocht. Voorafgegaan door de Ridderkerkse Wan delvereniging „de Vriendenkring'' in f'eu- rtg uniform trok het zeer grote gezelschap BRIELLE, Het Brielse Wit Food Wit, spelende in de eerste klasse RVB, heeft zondag jl. een prima wedstrijd gespeeld tegen de derde klasser VDL uit Vlaardin gen. Het verschil van deze twee klassen was In de ontmoeting niet te zien, integen deel Wit Rood Wit was sterker cn behaalde dan ook een welverdiende 2—1 overwin ning op de mensen uit Vlaardingen. "VDL verscheen met zeven eerste elftal spelers en vier nieuwe krachten die zeker wel voldaan hebben. Brielle bond dc schijnbaar ongelijke strijd aan met twee nieuwe spelers, Tonny v. d, Beemt en Henk van Halen, beiden in uitstekende vorm. Van het begin af aan was de wed strijd bijzonder aantrekkelijk en dit bleef, met de spanning, tot de laatste mmuut Brielle trok ten aanval met groot zelfver trouwen en in enkele minuten tijds werd het VDL-doel belegerd door de Brielle- naren. Schuin voor de wind op dit prachtige sportveld van Noord-Meeuwenoord in de Geuzenstad werden kanjers van schoten ge lost door Jan Kamies, Piet Weesie en de nieuweling Van Halen. Slechts met de aller grootste moeite kon VDL het doel schoon houden waar de doelman van VDL een leeuwenaandeel in had. In de tiende minuut ving Leen van Pelt dc bal op en gaf een uit stekende pass naar Kamies op de rechter vleugel. Deze loste een kogel op het VDL- doel, doch het schot werd even prachtig door de doelman weggestompt. Tonny v. d. Beemt ving de bal op en vuurde weer op het doel doch opnieuw werd de bal ge keerd door de doelman, tenslotte ging de bal via Huub Zwart juist over. Korte tijd later weer een prachtig schot van Tonny v. d, Beemt om weer gekeerd te worden door de doelman. In de 25ste minuut nam Wit Rood Wit de leiding. Voor geen der toeschouwers was dit een verrassing al hoewel het doelpunt er een van klasse was. Pietje Weesie kreeg een hoekschop te nemen. Van zijn schoen ging de bal via de onderkant van de lat in hel doel. Aan dit afgemeten schot kon zelfs een uitmuntende doelman als deze niets doen. Nu al rook Wit Rood Wit de overwinning en men bleef aan vallen. Een fraaie voorzet van de water- vlugge, Van Halen, die afgewerkt werd met een kopstoot van Tonny v. d. Beemt, ging juist over de lat, cn dit besloot een eerste helft waarin Brielle de lakens uitdeelde. Direct na de hervatting trachtte VDL de bakens te verzetten en trok met alles wat zij had aan energie ten aanval maar nu ondervond VDL dat men te maken had met een der beste verdedigingen van de RVB, met Joh. Kamies, Bas Both, Frans Versluis, Leen v. d. Reiden en doelman Mamntveld. Toch werd het in de 29ste mmuut 11. toen een hard schot werd gelost en de bal via de binnenkant van de paal m het doel ver dween. De VDL-supporters waren nu van mening, dat het gedaan zou zijn met Brielle omdat men ook meende dat dit tempo nu nog opgevoerd door VDL, voor de Brielle- naren met bij te houden was Maar Wit Rood Wit hield wel dit tempo vol en speel de in het laatste kwartier zeker zo snel als het begin der wedstrijd. Een grote stuw kracht was nu Leen van Pelt, die met 2ijn lange passes de Brielse voorhoede steeds v/eer aan het werk zette, terwijl Leen v. d. Reiden de steun bleek in de achterhoede. Negen minuten voor het einde gcbeuTde het Een "WRW-aanva! werd gelanceerd, zo snel, dat VDL er niet aan te pas kwam. Huub Zwart rondde dit alles af met een schot op korte afstand van het doel dat de doelman te machtig was, 2l. Twee minu ten voor het einde werd door scheidsrech ter Luyendijk. die de wedstrijd goed leidde, een strafschop toegekend aan VDL Toen het harde schot juist naast het doel ver dween sprong doelman Freddy Mamntveld hoog op van pure blijdschap. Het beteken de de overwinning voor Brielle, die in alle opzichten welverdiend was. samengesteld uit zes drumbands uiteraard veel belangstelling. Het was een mooi besluit van een nog mooter begin. Het besluit van een avond waarin de werkzaamheden van. de Commis sie Vacantiebestediug een aanvang namen. Een uitgebreid programma wacht nog. Een van de hoogtepunten hieruit is zeer zeker de Waardenlour, 4 dagen durende wieler ronde, welke 6 augustus begint. Hiervoor kunnen zich nog jongens van 12. 13, 14 of 25 jaar opgeven- bij de secretaris van de Commissie, de heer W. Bulléé, Burg. Kruijffstraat IB te Ridderkerk. Een Laatste aansporing voor sportieve jongeren voor deze prachtige tour zal .ongetwijfeld niet zonder resultaten blijven om de enkele nog opengebleven plaatsen te vullen. De gemeenteraad van Oudenhoorn kwam in openbare zitting bijeen onder voorzitter- schip van burgemeester J. L. Wentholt. Bij de ingekomen e tukken was de goed keuring van Gedeputeerde Staten ontvan gen inzake de gemeentebegroting 1962. Goedkeuring hadden G.S. onthouden aan het besluit tot wijziging verhoging Toekenning presentiegeld stembureau 36,— per dag) gelet op het geringe aantal stemgerechtig den werden aldus medegedeeld door G.S. De voorzitter meende bet een merkwaar dige geschiedenis omdat de leden zijns in ziens hetzelfde aantal uren aan het werk zijn. Ook de raad was deze mening toege daan en men besloot eenstemmig de gevoe lens van de raad in deze aan Gedeputeerde Staten kenbaar te maken. Hierna werden de geloofsbrieven onder zocht van de nieuw benoemde raadsleden door de heren J. Poldervaart (P.vkl.A.) en H. A van Luyk (Gem. Belangen). Door de heer Poldervaart werd medegedeeld dat enkele bescheiden niet ondertekend waren van twee nieuwe raadsleden. De voorzitter was van mening dat dit onbelangrijke stuk ken waren. Daarom werden alle stukken in orde bevonden en de nieuw benoemde leden tot de raad toegelaten. De raad ging akkoord inzake een ontwerp besluit van Ged. Staten inzake de bezoldi ging van de secretarissen en ontvangers per 1 januari 1962. Overeenkomstig de rijksregeling werden vervolgens de bezoldigmgs-verordening 1962 vastgesteld. Een volgende voorstel van B. en W om akkoord te gaan met een ont werp van Ged. Staten met betrekking tot de autotoelage burgemeester deed de heer Aan het eind van een goed geslaagde wielerkoers voor beroepsrenners. te Made was dc Belgische zege compleet. Dc ex- wcreldkampioen Rik van iaaaaaaaaaaaa het op een massa eindspurt aan laten ko men cn tvns toen hij voorbant rerds de man met dc meeste kans op dc overwin ning. Zijn sprint heeft nog «iets aan snel heid ingeboet. Nimmer in hot bestaan van de ronde van Made was het bezoekers aant&J zo groot als dit jaar, Er werden cijfeis ge noemd van 13.000 betalende kijkers "Wan neer dit straks bij het opmaken van de kas werkelijk het geval blijkt te zijn, c zal het actieve comité van de ronde van Made geen spijt hebben, dat het zo veie prominente Nederlandse en Belgische be- roepsremiers naar Made heeft laten ko men, De bezoekers hebben getoond, dat zij het op prijs stellen de Nederlandse cracks, die in het buitenland de laatste tijd zoveel furore maken, ook eens mei eigen ogen te willen zien. Het wil er dan - zoals is gebleken - ook wel voor beta len. De wedstrijd Tijdens de koers waren verschillende renners zeer actief, doch hel meest act'el was L, van der Ven uit Eindhoven. Hij kreeg hiervoor een extra prijs- MAASSLUIS. De regen deed zater dagmorgen flink z'n best om de vissers var» V.D.L., die onder leiding van de heer A Bekker een concours b.elden, te verjagen, doch dit lukte niet. De vissen heten zich schijnbaar meer afschrikken, want de vangst was slecht. In totaal werd 5115 gram vis gevangen. De zwaarste bracht N. C, Buitendijk (200 gram) boven water. Prijs winnaars waren: 1. C. de Groot 610 gr.: 2. A, v. d. Heuvel 605 gr„ 3. A. J. Vermaas 605 gr.; 4. N. C. Buitendijk 520 gr.; 5. P. M. Declcn 495 gr.; 6. B. v. Onselen 490 gr.: 7. P. Roozeboom 415 gr.; S. C. v. d. Boogert 305 gr.; 9. Th. Verschoor 300 gr.; 10. P. de Groot 235 gr,; 11. N. Boxhoorn 230 gr12. S. Deelen 165 gr. en 13. G. Bergwerf 140 gr. Raadsvergadering Maassluis MAASSLUIS De agenda voor de raadsvergadering van Maassluis van maan dag, 30 juli is bescheiden en staat min of meer in het teken van de vakanties. Be gonnen wordt met het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. Voorts een voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de gym- nastiekver. „Sparta"; aankoop panden en onbewoonbaarverklaring van pand Haven 13rd. Enkele voorstellen om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voer onderwijsdoeleinden ontbreken ditmaal evenmin op de agenda Het ligt in de be doeling dat de raad nè deze vergadering nog eenmaal op 3 september in zijn oude samenstelling bijeenkomt, De nieu we raad vergadert dinsdag, 4 september voor de eerste maal. Van kinderen kan men de meest eerlijkste kritiek of hulde verwachten en het applaus, dat uitgroeide tot een spontane ovatie, voor de heer van Halderen, onderwijzer aan de Q.L.S. te Rockanje, aan het einde van de schoolavond in het Verenigingsgebouw, had dan ook dubbele waard. Het was de be loning voor maandenlang hard werken, om het toneelstuk „De Nieuwe Maharadja", door hem zelf geschreven en geregisseerd, zo mooi en vlot gespeeld op de planken te krijgen Groot en klein was stil van bewon dering en volgde met spanning de pogingen van de Maharadja, om een waardig opvol ger te vinden. Kostuums en decor waren geheel m stijl van het verhaal, dat in het oude India speelde, gehouden. Met het ver- telstertje mee, waren er niet minder dan 25 acteurs en actrices, waarvan enkelen een dubbelrol vervulden. Elk van hen gaf prach tig en gaaf spel te zien. Er werd niet ge haperd noch geaarzeld en een boefje zag zelfs kans, tijdens het spel zijn bril, die in India niet thuxs hoorde, weg te moffelen. Een enkel woord van lof voor Jannie Stolk, als de heks Hikkesprauw, ook voor Mar ja Vage veld, die in verrukkelijke overdrijving iedereen goed haar adellijke afkomst liet voelen. Dan de prinsen Saleh (Boudewijn Klok) cn Hassan {Jacob Stein). Maar ook Corry Looy, Leo Kruik, Felix Urbanski en Wilfce van Buren verdienen vermelding. De heer L. Snoey, voorzitter van de Oudercommissie, deelde aan de kinderen die van school gingen, herinneringstegels uit. De heer Schipper maakte bekend, dat 37 kinderen van school afgaan. Daarvan zijn er 2 niet meer leerplichtig. 8 gaan naar de vakschool, 11 naar de ULO, 8 naar de LTS, 3 naar de HBS on volgens spreker gingen er 5 prei poten, waaruit wij de conclusie trok ken, dat deze leerlingen de tuinbouw in gaan. De renners moesten telkens een afstand van 1200 meter afleggen en wel zuvee maat, dat het 135 aan-een-geregen kilo meters werden. Met een renners veld, waarin 'n Peter Post, 'o Rik van steen bergen, 'n Damen en anderen valt het niet mee een gat te slaan, Balvert pro beerde het herhaaldelijk, maar telkens liep hot peloton hem weer in. Wie het ook probeerde - Peter Post b.v. kort voor het einde - het vond geen genade m de ogen van het peloton, zodat uiteindelijk een massaspurt de winnaar moest aanwijzen. Hoe dicht dat de renners wel bij elkaar zaten, bleek uit het feit, dat de riry na de zesde renner geen onderscheid meer durfde maken. De uitslag luidde: Uitslag 1 Rik van Steenbergen (3 uur 20 min. 18 sec.), 2 «ïos Veraehtert (Geel-België), 3 P. Rentmeester (Goes), 4 Werner Swa- rreveld (IJsselmonde), 5 T. Sfjtbof (Rot- terdam), 6 J. v. d. Putten (Loosdninen) ev aeatio het overige renners veld van 30 man met o.a. Peter Post, Frans Stevens, Cees van Amsterdam, Lamb. v. d, Ven, Jo de Haan, VFIm van Est etc. etc. Nieuwelingen: tijd 1.31.48 uur, 1 R. v. d. Wal (R'dam), 2 W. Prinsen (Hank), S L. Poortvliet (Herklngen). 4. G Stiegelïs Alweg International heeft bekend ge maakt, dat de plannen voltooid zijn voor de bouw x'an een 13j^ km lange monorailver binding van het internationale vliegveld van Tokio met de binnenstad. De verbin ding zal m totaal 135 miljoen gulden kosten De meuwe verbinding zal Haneda- lijn worden genoemd en klaar zijn voor de Olympische Spelen van 1964. Alweg, die dfe monorail voor de wereld tentoonstelling van Seattle bouwde, heeft de Hitaehi-maatsehappij te Tokio een li centie voor de uitvoering van het project verleend. De Ha ne da lijn zal dc langste commerciële monorail ter wereld van modern ontwerp zyn. De capaciteit wordt 60.000 passagiers per uur. De afstand van het vliegveld naar het Hamamatsuchostatton 2al met een snel heid van maximaal 40 km per uur m 14 minuten afgelegd worden. Per auto vergt de tocht van en naar het vliegveld thans dikwijls een uur of langer. De lijn zal via een tunnel onder de start baan doorlopen. Voordat de binnenstad va» Tokio wordt bereikt, zullen de passagiers kunnen genieten van het uitzicht op de Tokiobaai. J. Poldervaart vpagen of het verschil van gemeenteklasse nog invloed heeft op de toe lage voor de burgemeester waarop de voor zitter ontkennend antwoordde. Hierna werd het voorstel door de raad in zijn geheel aan genomen. Aan de orde kwam het voonstel tot wijzi ging van de gemeenschappelijke regeling mzake de Drinkwaterleiding Voome-Futten en Rozenburg- De voorzitter wees er op dat dit besluit nodig is in verband met de toe treding van de gemeente Brielle tot deze regeling De raad kon zich volkomen hier mee verenigen. Bij de rondvraag wilde de heer H. A. van Luyk weten hoe het 6taat met de wo ningbouw. De voorzitter deelde mede dat Inzake deze aangelegenheid op 8 september een commissie speciaal naar Oudenhoorn komt voor onderzoek. De rechtbank zal in deze zaak een uitspraak doen (Inzake grond- onteigenlngsproces), We zyn op zoek naar een aannemer. "We mogen echter niet aan besteden zolang we niet de beschikking hebben over de betrokken grond. Aan het einde van dit eerete gedeelte van deze vergadering nam de voorzitter deze gelegenheid waar om afscheid te nemen van de heer H. A. van Luyk {Gem, Belan gen), omdat deze in de nieuwe raad niet meer zal terugkeren. Spreker dankte de heer Van Luyk. voor al hetgeen wat deze heeft gedaan. „U heeft dat gedaan met lief de en goede kennis van zaken en dan nog met gevoel van humor". De heer Van Luyk dankte de voorzitter voor de goede woor den. Slechts betreurde spreker het. dat bij de raadsverkiezingen j.L gesproken is over de „raadsmeerderheid". De politiek heeft weinig te maken met de gemeente belangen, aldus de heer Van Luyk Spreker zag met genoegen terug op de afgelopen vier jaar. Huldiging schoolhoofd Na een korte pauze in de raadsvergade ring te Oudenhoorn, heropende de voor zitter. burgemeester J, L, Wentholt, de vergadering voor de herdenking van het 40-jarig ambtsjubileum van dc heer K. Riet dijk, hoofd der school. De jubilaris, als mede zijn echtgenote en dochter waren op deze speciale zitting tegenwoordig. De bur gemeester was van oordeel, dat de heer Rietdijk al die jaren met beide benen ln de schooi beeft gestaan, vooral ook omdat de heer Rietdijk zulk een activiteit in het dorp aan de dag heeft gelegd U hebt vexzr Oudenhoorn meer betekend dan alleen maar een onderwijzer. De jeugd heeft altijd op o gerekend ook buiten de school. Daarom heb ben we uw aanwezigheid hier zo op hoge prijs gesteld. Het cadeau wat de wetgever u heeft toebedacht heeft u reeds ontvangen, doch bij deze bieden wij u nog iets aan. Dat een onderwijzer zo lange tijd in Ouden hoorn kan blijven komt door de goede ver standhouding tussen onderwijzer cn oudere, zei de heer Rietdijk. Spreker was voorts van mening dat de jeugd van tegenwoordig zeker niet minder is dan die van vroeger. De jeugd ook wijzer dan vroeger en tot slot werd door de heer Rietdijk een aardige anneodote aangehaald van een zijner leer lingen die de wijsheid der jeugd illustreerde. Afscheid brandweer Bij een volgend punt van deze agenda, bi« de voorzitter vergelijk te met de zitting van de Tweede Kamer, werd afscheid ifttiomen van de heer H. Hoogenboom, le pl^* com mandant van de Brandweer, dit ln verband na 35-jarige dienst door vertrek nu uit de gemeente Oudenhoorn. De voorzitter noem de de plv. commandant „zo sterk al£ een beer" die doortastend werkt Indien nodig en daarom werd zijn vertrek ten zeerste be treurd. In het bijzonder werd zijn werk be sproken b|j de brand van de heer Quak. „We zijn nu in het bezit van een prime brandweerploeg", aldus de voorzitter. Het echtpaar Hoogenboom werd hierna een cadeau overhandigd. Burgemeester Wentholt reikte lenslottie brapdweerdiploma'ö uit aan de heren Bode- gom, Elderkamp, Kap, Looy, Vermaat (jr. en sr.) en Smit. De commandant van de Brandweer, de heer Smit, sprak woorden van xvaardenng en overhandigde de heer en mevrouw Hoogenboom namens de vrij willige brandweer een cadeau aan. In tegenstelling tot de verliezen die de meeste luchtvaartmaatschappijen in het af gelopen jaar hebben moeten boeken, heeft de Israëlische luchtvaartmaatschappij El A3 in de 12 maanden die op 31 maart jl. ein digden. een winst gemaakt van ruim f753.000. In feite bedroeg de winst f 1,310.710, maar daarvan moest wegens herwaardering var» bezittingen en schulden in verband met de devaluatie van het Israëlische pond 1566.440 worden afgetrokken. Dc raad van Oosterhout is. 2oals reeds kort gemeld, in spoedvergadering bijeen geweest. De agenda vermeldde maar een punt en dat betrof een ontwerp van wet inzake grenswijziging tussen de gemeen ten Made en Drimmelen en Oosterhout. De kwestie van annexatie van het kerkdorp Stuivezand bij de gemeente Made dateert al van 1928 en vanaf die tijd is deze meerdere malen opgerakeld, maar tot nu toe ook evenzoveel malen weder de doof pot ingegaan. De aanleg van de nieuwe Langstraatweg. die ten zuiden van Stui vezand is geprojecteerd is ditmaal, de aanleiding Burgemeester en wethouders van Oos terhout zien hier echter geen aanleiding, in om dan de grens te gaan wijzigen. Als bij elke wegaanleg, zoals hier voorge nomen, een grenswijziging tot stand zou moeten worden gebracht, dan 2öuden ln heel wat raadzalen arme x a tie v oorste lien aan de orde komen. Het gemeentebestuur van Oosterhout kan dan ook het verzoek van het gemeentebe stuur van Made c.a, niet begrijpen. De gemeente Made c.a. heeft voor eventuele uitbreiding mogelijkheden te over, terwijl de gemeente Oosterhout, blijkens de rap porten van het ETI, al heel spoedig voor uitbreiding aangewezen zal zijn op de gron den gelegen ten noord-westen van het cen trum in de lichting van Stuivezand. En als men dan binnen ten hoogste 25 jaar ook daar alles volgebouwd zal heb ben, dan zal de gemeente Oosterhout de regering moeten verzoeken, om de ge meente Made in zijn geheel te annexeren. Om voor die tijd een grenswijziging tot stand te brengen in zuidelijke richting 'is volslagen nutteloos. Daarenboven schaadt het zowel het belang van Stuivezand als dat van de gemeente Oosterhout in zijn geheel. Het gemeentebestuur van Oosterhout heeft de ontwikkeling van dit kerkdorp steeds voorgestaan en het heeft zijn bevol king een verantwoorde leef- en woon- accommodatie geschapen. Bovendien is het geenszins de wens va» de bewoners van Stuivezand om van ée gemeente Oosterhout te worden geschei den, waarmede het zowel historisch aï« maatschappelijk la verbonden. De gemeen te Made c.a., die in hoofdzaak bestaat uit een agrarische bevolking, heeft dit kerk dorp niets te bieden en zal bij een even tuele annexatie hiervan geen profijteb trekken. De gemeenteraad besloot ten slotte, over eenkomstig het prae-advles van burge meester en wethouders, met klem te pro testeren tegen dit ontwerp van wet inzake de grenswijziging tussen de gemeenten Made en Drimmelen en Oosterbout.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1