FW Vlaardingen begroette zijn 70.000ste inwoner „D« Goede Hoek" n.ï. Slechts voetpaci als verbinding Westhavenplaats-Hoogstraat Vlaardingen kent nu ook een Liesveldviaduct en Marathonweg Voetbalvelden van Fortuna worden binnenkort verbeterd ZaterdagvoetSjallers hebben zwaar seizoen yoor de boeg VLAGGEN VAN DE OPENBARE GEBOUWEN Diamanten echtpaar in de Spoorstraat Spreekuur Burgemeester Goeree en Overflakkee vergroot areaal gladiolenteelt AT C~> AAR C ANN££a Haring'vangst be ri chten VERF BEHANG - BOARD HOUT - BOUWPAKKETTEN Kunstschiidersmaterialen moral NIEUWSBLAD Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 Na 17.30 tot 19J nur: Tel. 2959 Redactie: TeL 5453 l Hedenmorgen is aan het bureau van de jaren minder geworden, Zo moest het zo- ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 25 JULI 1962 burg-elijke stand te Vlaardingen aangifte gedaan van de 70.000 inwoner der gemeen te. Het is Jolanda Verheijke, wonende Zeemanstraat 184 te Vlaardingen, dochter van Jan Verheijke, van beroep ass. be drijfsleider bij Verolme en Cornelia Hen- drika van der Windt, Het echtpaar trad te Vlaardingen in het huwelijk op 22 april I960 en is sedert dien te Vlaardingen woonachtig. Jolanda werd dinsdagavond te kwart voor negen geboren en is het eerste kind uit dit huwelijk. Klokgelui van de Grote Kerk op de Markt en het uit steken van de Vlaardingse driekleur van alle openbare gebouwen kondigden dit heuglijke feit aan. Na de aangifte werd de vader ontvangen in de koffiekamer van het stadhuis, waar o.m. tegenwoordig waren het college van B. en W.„ alsme- je de ioeo-gemeentesecretaris, de heer Van Duinkerken en de heren jr. A. van Buijsfi en Schouten resp. voorzitter en waarn. directeur van de Vlaardingse Spaarbank. Hier werden de gasten ont haald op beschuit met muisjes. Nadat door de ambtenaar van de burgerlijke »tand de heer K. Boer de geboorteakte was voorgelezen en deze door do vader was ondertekend, bood burg. J. Heusdens de gelukwensen aan namens het gemeen tebestuur alsmede een spaarbankboekje een bedrag van 150 is geschreven t.n.v. de jonggeborene met de bepaling, dat het bedrag met rente niet mag worden uit betaald voor de meerderjarigheid van het kind tenzij met toestemming van de Vlaardingse burgemeester. Voor de geluk kige ouders had de burgemeester een zo genaamde „haringschaaltje". De voorz. van de Vlaardingse Spaarbank bood na mens het bestuur van de Spaarbank een bedrag van f 70 aan, dat eveneens op het nieuwe spaarbankboekje wordt bijgeschre- vep. De stichting Vlaardingse Gemeen schap, liet in de Zee man straat 104 een fraaie vruchtentaart brengen. Vlaardingen blijft groeien als middel grote stad. Zoals bekend wordt gedacht aan een stad Sn de toekomst van 140.00 tot 150.000 mwonders. Dit zal echter nog wel enige tientallen jaren duren. De groei van Vlaardingen in cijfers is als volgt: Als vissersdorp op 1 januari 181-1, telde het 5.8Ö5 inwoners. Honderd jaar ge leden in 1862 was de 8000 gepasseerd. Op 1 januari 1882 was het 10.000. ïn 1903 volg de de 20.000sle en in 1920 reeds de 25.000ste inwoner. Het duurde dan weer 16 Jaar, d,w.z, het werd 1936 eer de 30.000ste zich meldde. Inmiddels was de gemeente Vlaardin- gen-Ambacht, sinds 1524 een groeiend tuindorp, van een dorp met boerenbevol king een forensendorp geworden. Hier steeg de bevolking sneller en wel van pim. 1800 in 1920 tot 6000 in 1936, Toen dan ook tijdens de Duitse bezetting de gemeente Vlaardinger-Ambacht op 1 aug. 1941 door Vlaardingen werd geannexeerd steeg het aantal inwoners van Vlaardin gen met 7000 mensen. Hierdoor kon op 30 november 1942 de 40.000ste inwoner worden ingeschreven. En in de eerste na-oorïogse jaren gaat het In snel tempo omhoog. Op 11 april 1949 reeds 45.000, op 30 november 1950 was het 48.000 en op 28 oktober 1951 werd met veel gejubel de 50.000ste inwo ner ingeschreven. Op 6 januari 1954 volgt de 55.0Oöste. Deze snelle stijging blijft doorgaan en op 30 januari 1956 ïs het de ea.COOste en op 29 april 1958 de 65,000ste. Doordat de woningtoewijzing geringer is geworden en de nieuwbouw veelal dient ter vervanging van woningen, die onder de sanering vallen, ïs dit tempo de laatste mer 1962 worden eer de 70.000ste werd bereikt. Tot slot geven wij de namen van hen, wier inschrijving bij de Burgerlijke Stand mijlpalen voor Vlaardingen beteken de: 18 juni 1936: de 30.000ste is Gerrit Arïe Noordhoe k, die vorig jaar is gehuwd en thans in Hoogvliet woont 30 nov. 1942: de 40.000ste is Gerarda Katharina van Veen 2e van Leyden Gael straat 129, waar zij nog woont. 26 okt. 1951: de 50.000ste in woner is Margaretha Johanna van der Valk wonende Kievitlaan 38. en op 2S jan. 1956 werd de 6Ö.000ste geboren, -die op 30 januari d.a.v. werd ingeschreven, na melijk Vertha Broekman, nog steeds wo nende Richard Holstraat 43. En thans gaat het dus op naar de 75.000 Maandag 30 juli a.s. hoopt het echtpaar, de heer en mevr. A. de Heer en Joha. de Heer-van Yperen, hun zestigjarig hu welijksfeest te herdenken. De bruid en bruidegom zijn ieder S3 jaar. Het bruids paar woont le Spoorstraat 1. Zy hebben hun diamanten bruiloft echter reeds dins dag gevierd en wel ten huize van hun dochter en schoonzoon, de heer en mevr. Westerdyk, Binnensingel 31, alhier. Dinsdagmiddag zijn ook burgemeester en mevr. Heusdens hun gelukwensen aan het diamanten bruidspaar wezen aanbie den, waarbij namens het gemeentebestuur de traditionele taart werd aangeboden,'. Burgemeester mr. J. Heusdens overturn-Jolanda. Zy bracht Vlaardingrs inwonertal digd een spaarbankboekje aan de vader van op 70.000! Zoals wij reeds enige malen hebben me- lijk, zolang het viaduct nog niet is vol- degedceld, is er onlangs een begin ge maakt met het slopen van een aantal pan den aan de Hoogstraat en Westhaven plaats, op de plaats, waar in die toekomst tegenover de Oude Havenbrug, de oprit vanaf de Westhavenplaats naar het via duct over de binnenstad moet worden aangelegd. In dit stadium kan deze oprit in zijn definitieve vorm nog niet worden bereikt Het is namelijk zolang de ter weers zijden van de doorbraak Westhavenplaats- Kuipcrstraat staande panden nog met zy'n gesloopt niet mogelijk de Hoogstraai Op dit punt op te hogen tot de vereiste hoogte van 4.25 meter plus NAP op welke hoogte de zoeven bedoelde opril moet aansluiten, B. en W, hebben daarom overwogen in welke tijdelijke vorm de binnenkort gerealiseerde doorbraak op enigerlei wijze ten dienste van het ver keer kan worden gemaakt. De aanleg van een rijbaan, met trot toirs, aansluiting gevende op het huidige niveau van de Hoogstraat, menen E. en W. om verschillende redenen te moeien al- wijzen. Een dergelijk wegvlak za! name- Nu het eerste gedeelte van het in de. oude binnenstad te bouwen viaduct zijn voltooiing nadert en er reeds een begin is gemaakt met de doorbraak van de West havenplaats naar de Hoogstraat, komt het B. en W, juist voor, om aan de weg over het viaduct nu reeds een naam te geven. Aangezien het te bouwen viaduct met de wegdoorbraak van de Wostha ven plaats naar de Hoogstraat één geheel zal gaan vormen, moet naar de mening van burge meester en wethouders aan deze voor onze gemeente zo belangrijke verkeersweg één naam worden gegeven. Daar het eerste gedeelte van het viaduct een verbinding vormt over het Liesveld, komt aan B. en W. de naam Liesveldviaduct toepasselijk en bovendien plaatsbepalend voor. B. en W, stellen dan ook voor, aan de verbindingsweg welke zal lopen van de Westhavenptaats over het. viaduct naar de Joubertstraat de naam Liesveldviaduct te geven. Omdat het de bedoeling is, binnen kort een aanvang te maken met de aan leg van het eerste gedeelte van de ge projecteerde weg, welke een verbinding zal vormen tussen Broekweg en Maassluis- sedijk, is het gewenst thans ook aan deze weg een naam te geven. Deze weg zal voor een belangrijk gedeelte lopen langs een aantal sportvelden, zowel aan de Flo- reslaan als in de Zuidbuurt, zodat een naam, ontleend aan de sport in het alge meen aan B. en W. passend voorkomt. Gezien de grote lengte van deze gepro jecteerde weg, komt het B. en W, wen selijk voor de naam te ontlenen aan de in de sportwereld bekende Marathonloop, een loop over een grote afstand. Om deze re denen stellen B. en W. de Raad voor aan de geprojecteerde weg, lopend in de rich ting Noord-Zuid vanaf Broekweg tot aan Maassluissedijk de naam Marathonweg te geven. Met het bestuur van de voetbalveren!- heeft uitgewezen, dat een nieuwe dakbe- ging Fortuna zün besprekingen gevoerd, om in aansluiting op de rioleringswerk- zaamneden, waarvoor de Raad een kre diet verstrekte, te komen tot een volledig gebruik van de in het complex gelegen gronden. Daarnaast is komen vast te staan, dat door de intensieve bespeling van de velden, als gevolg van het grote aantal daarop spelende elftallen alle vel den in slechte conditie verkeren, tenüele ook door terreinverzakkïngen. Het plan voor de beoogde verlegging der Velden is nog in studie. Intussen is het echter zeer gewenst, dat aan het hoofd- veld een aantal verbeteringen worden tol stand gebracht, die het mogelijk maken, dat met de aanvang van de competitie op een goede grasmat kan worden ge speeld. Bovendien dient een tot nu toe braak liggend stuk grond gereed te wor den gemaakt als eerste maatregel voor de beoogde veranderingen. De hurende vereniging heeft steeds uit eigen bronnen het onderhoud der velden bekostigd- Waar het hier een reconstructie van de grasmat betreft na 10 jaren intensieve be spring, lijkt het B. en W. juist, dat de kosten daarvan voor rekening van de ge meente worden genomen. Hetzelfde geldt voor het gereedmaken van het eerder ge noemde stuk grond, dat als voorbereiding dient voor de beoogde terreinverbetering van het complex, Aan eerder genoemde werkzaamheden Ie een bedrag verbonden ten bedrage van 10.000,-. B. en W. stellen de Raad voor om voor de uitvoering van deze werkzaam heden een krediet te verstrekken van 10.000,- en dit bedrag ten laste van het fonds voor stadsuitbreiding-stadsverbete ring en recreatie te brengen. TRIBUNE BIJ VFC De dakbedekking van de tribune van het VFC Sportpark is aan een algehele ver nieuwing toe. Een ingesteld onderzoek dekking met golfplaten van ij2er een be langrijk bedrag per jaar aan onderhoud vordert. Met het oog hierop heeft men ge zocht naar een ander materiaal. Een op lossing is gevonden door als materiaal te gebruiken aluminium profiel platen. Dit materiaal vergt geen kosten aan onder houd, daar het ook in een zeer agressie ve omgeving een grote corrosie bestendig heid heeft. Het wordt om deze eigenschap onder meer toegepast als dakbedekking bij de fabriek van Chemische Producten Vondelingenplaat. Naar verwachtingen kan de levensduur van dit materiaal onder de geldende om standigheden op tenminste 20 jaar worden gesteld. Voor het geheel vernieuwen van de platen en het aanbrengen van houten spykerribben voor het bevestigen van de platen op zes stalen gordingen en verdere bykomende werken is een offerte ge vraagd. Met inbegrip van de kosten van toezicht, directie en administratie zal voor het geheel vernieuwen een bedrag van ƒ12.500 nodig zijn. Naar de mening van B. en W. komen de kosten van vernieuwing voor rekening van de gemeente als eigenares van de opstal len. Voor rekening van de huurster komen de kosten van de behandeling van de span tenconstructie één keer in de zes jaar. Daarom stellen B. en W. vöor te beslui ten de dakbedekking te vernieuwen en de hieraan verbonden kosten ten laste te brengen van het fond3 voor stadsuitbrei ding etc. Training HVO Woensdagavond 25 juli om 7 uur, zal de training voor senioren van de voetbal vereniging HVO weer beginnen, waarbij alle leden weer verwacht worden. De burgemeester van Vlaardingen is a.s. vrijdag verhinderd zyn wekelijks spreek uur te houden. tooid goen of nagenoeg geen verkeers technische voordelen bieden. Bovendien zal met de aanleg daarvan, in aanmerking nemende het tijdelijk karakter, dat op dit moment het aan te leggen wegvlak moet verkrijgen, belangrijke bedragen gemoeid zijn. Uit deze en andere overwegingen heb ben B. en W. de conclusie getrokken, dat voorlopig moet worden volstaan met de aanleg ter plaatse van een voetpad. De toegang tót het Liesveld en vooral voor de bewoners van het Oostelijk stadsdeel, ondergaat door de aanleg van zulk eon pad een aanmerkelijke verbetering. Het plan voor de aanleg van dit pad is aan gegeven op een tekening, waaruit moge blijken, dat wordt gedacht aan de aan leg van een tegelpad, ter breedte van vier meter, in het midden van de door het slopen van de desbetreffende panden vrij komende grond, alsmede het aanbrengen van een groen beplanting ter weerszijden van dit pad. Het pad zal aan de zijde van de Hoogstraat aansluiting geven aan de beide bestaande afritten naai- het Lies veld en te zijner lijd wanneer de af ritten in verband met de bouw van wa renhuizen ter plaatse moeten vervuilen aan de hellingsbanen ter weerszijden van de rijbaan van het viaduct. Dc aan de uitvoering van bovengenoemde werk zaamheden verbonden kosten worden ge raamd op ƒ7.850,-, gespecificeerd als volgrt grond aan vulling en aanleg voetpad 5300 aanleg groenvoorziening 1200; aanleg openbare verlichting 1.350. B. en W. stellen de raad voor tot uitvoering van bo venbedoelde werkzaamheden te besluiten on de betreffende post op de begroting te verhogen met genoemd bedrag. MET nog ruim een maand respijt ter voorbereiding voor hel nieuwe voet balseizoen, hebben tic zaterdagvoelba tiers zowel van de KNVB als de Afdeling- clubs kennis kunnen nemen van de nieuwe competitie regeling voor he' seizoen 1962- I9K3. Een seizoen, dat voor een gro«d aan tal clubs bijzonder zwaar belooft tc wor den, althans algaande op de samenstel ling der verschillende afdelingen. Bij de tweede klassers heeft de compe- titieleiding besloten tot het doorvoeren van een interregionale competitie, waar door het voorH vrijwel alle vcroni^'ngen een seizoen belooft te worden met verre reizen. Zo treffen wij in 2B aan SV Hoog vliet, SSS, Heerjansdam en het Rotter damse Zwart Wit '28, maar ook ploegen zoais Apeldoorn, GWV (Veenentlaal) en Spakenburg. Hetgeenvoor de betrokken ploegen betekend reizen maken van in to taal iets meer dan 1500 km. Bij dc dei- ac klassers v> er een sterke concentratie van bekende ploegeh te vinden in de al- deling B, waarin zijn ondergebracht Excelsior, Spijkenisse, SHO en Zuid- land. Maar ook Do to mag zich in een .Siuster gezelschap weten zoals RVVHL Woudrichem, Die Haghe en Jodan Rcys. Het pas gedegradeerde NSW komt in 'pn sterke omgeving te verkeren met ploeg en als Rozenburg, MelisSant, Groote Lindt. Maasdam cn Spirit, en dat allermal in IC. Ba rend recht vinden wij in 4D in ge zelschap van Rljsoord, WGZ, Unicum, Capelle, en MFB STRIJD NODIG Benjamin SV Hoogvliet is door de wij ziging »n de competitie indeling ineens wel in een bijzonder sterk gezelschap te recht gekomen. "Want ploegen zoals GWV, Spakenburg en Zuid vogels zijn allerminst katjes om zonder handschoenen aan te pakken. Terwijl ook Heerjansdam in de ze afdeling een belangrijke rol zal gaan pel en, omdat per slot van zaken de2e ploeg het ook tot de finale bracht in de strijd om de KNVB-beker. Verder vinden wij hier VVOG uit Harderwijk, WHC uit Wezep, SDCP uit Putten en Zuidvogeis uit Huizen. Een ongetwijfeld sterke, maar ook vanwege het me uwe element een on bekende afdeling waarvan echter we' vast staat, dat de puntjes extra duur zul len worden. Landskampioen Quick Boys treffen wij ditmaal aan in 2A in ge/el- schap van Kozakken Boys, Noord wij 's Gravenzandse SV, Teitc Leede, Fttjns- burgse Boys, IJsselmeervtrgels (bekerhou der) uit Spakenburg en verder als onbe kende ploegen CSCA uit Amstelveen, DOVO uil Veenendaal, NDSM uit Amster dam, ZCFC uit Zaandam. Een afie'ing dus waarin de ploegen aanmerkelijk min der behoeven te reizen, maar ook een af- Kerkdienst Rhoon De morgendiênst van de Gereformeerde Kerk te Rhoon waarin ds. W. de Graaf van Almkerk zal voorgaan, zal niet op de ge bruikelijke tijd aanvangen, doch eerst om elf uur. Op het eiland Goeree cn Overflakkee beste voor stonden. In de ongekookt kra- len was een duidelijk standsverschil merk baar en er kwamen ook meer zieke plan ten in voor. De soort Nieuw Europa b.v.. een slechte kiemer, was gekookt en ont smet prima opgekomen met een gezond gewas. Op e«n proefveld van de heer A, de Wit te Nieuwe Tonge lieten de ge kookte fijne kralen, met toepassing van zwavelzuur, een zeldzaam goed resultaat zien. In. de toekomst zal dus het koken en het ontsmetten, véór dat de kralen worden uitgezaaid, op groter schaal wor den toegepast. Van do knollenvelden die hier en daar hezichtigd werden, was de stand over et algemeen bijzonder goed te noemen. Het gewas is door het koude weer wei tets beter dan verleden jaar, de eigenlijke knollengroei begint pas in augustus. Er werd een pereeei gesignaleerd waar te veel kunstmest was gebru'kt; dit gewas gaf een slechte stand te zien daar deze fout zich wreekt door wortel verbranding. Het was voor de telers een leerzame ex cursie, waarvan het resultaat was dat. bijzondere omstandigheden voorbehouden, in het najaar een goede oogst mag wox- den verwacht. orden veel gladiolen geteeld en de ge. wassen staan er prima voor. Landelijk gezien Is er wat de teelt' betreft een In krimp van het areaal waar te nemen: in 1961 werden in totaal aan knollen en aan kralen 1857 H.A. uitgezaaid: in 1962 staiui er totaal 1660 H.A. te velde, eeo minde ring dus van 10,6 procent. Op Goeree Overflakkee daarentegen zijn er een groot aantal hectares méér knollen gepoot en kralen uitgezaaid, dan in 1961 het geval was. En de prijs ligt goed; in voorver koop zfjn fle z.g. veertienen verkocht voor 5li en 6 cent; verleden jaar was dit 41/1 en 4*1 cent. Evenals verleden jaar is er onder aus piciën van de BlocmboHenver^nigmg „Nieuwe Tonge" weer een excursie ge houden door de telers om de te ^eide slaande gewassen in ogenschouw te nemen. Met de voorzitter de heer P. E. J. van Weenen was een gedeelte van het bestuur aanwezig, de consulent van de Tuinbouw Voorlichtingsdienst, dc heer K. E Schik en vertegenwoordigers van leveranciers van bestrijdingsmiddelen. De Tuinb, Voorl. dienst had op diverse percelen proefveldjes aangelegd met ge kookte en ongekookte kralen ter verdui delijking diene dat de gladiolen-kralen bij de oogst op een bepaalde temperatuur war den gehouden in öe droogschuren en be gin januari worden gekookt op een tem peratuur van 53 tot 55 gr. Celsius. Di' heeft plaats in een daarvoor te Ouddorp beschikbare inrichting met stoomketels: de kralen worden gekookt met of zander toepassing van een ontsmettingsmiddel. Op een proefveld van de teler Maliepaard te Stad aar» 't Haringvliet bleek duidelijk, dat de gekookte kralen met een toepas sing van zwavelzuur en Aamersil, er het Verhoging van het presentiegeld Het college van B. en W. achten het gewenst, dat de vergoeding aan de leden van de Raad voor het bijwonen van ver gaderingen, welke sinds l januari 1961 gel den worden verhoogd. De vergoeding voor het bijwonen van de Raadsvergaderingen zouden B. en W. van 16,- op 20,- wil len brengen en die voor het bijwonen van vergaderingen van afdelingen van de Raad en van de Raadscommissies, bedoeld in artikel 60, 63 en 197 der gemeentewet van 7,50 tot 10,-. De thans geldende ver goedingen van 7,50 voor het bijwonen van vergaderingen van gemeentelijke com missies. welke uit niet-raadsleden bestaan of waarvan ook niet-raadsleden lid zyn, zouden eveneens verhoogd kunnen worden tot 10,-. Daarom stellen B. en W. de Raad voor, hen te machtigen de Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland te verzoeken met in gang van l september 1962 de genoemde presentiegelden te verhogen als hierooven ïs genoemd. WOENSDAG Za JULI L.uxor Theater: 14.30 uur Help IK ben soldaat lal.): 20 00 uur Slavin van Rome (18 jr). Stadsgehoorzaal20.00 uur Adieu, Lebewohl, Goodbye Ca, 1.1. APOTHEEK Geupend: Apotheek A Bot. BiUitonlaao tel. 4729 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 ■praairappoït van Hedenmorgen: VL 70 7 k., VL 79 niet gehoord, VL 89 thuisvarend, VL 114 25 k-, VL 190 1 k.. VL 197 1 k. MARKTBERICHTEN Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: trawlharing zout van 55,10-86 per kantje. Aanvoer VL 16 met 300 kantjes. VISAFSLAG 1JMTJTDEN 25 Juli. Aanvoer; 310 schelvis, 160 wij ting, 170 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 1520 haring, 2849 makreel. 170 schol, 5 tarbot, 140 varia, 200 stuks grote haaien, 600 stijve kabeljauw, 7,000 kilo tongen. Prijzen per kilo: heilbot 3,80-2,50, tarbot 4,10-3,40, tongen 4.50-1.60. Prijzen per 125 kilo: kabeljauw 104-76, koolvis ƒ104- 80, lengen 86-90. Prijzen per 50 kilo; gul len ƒ42.21, koolvis./30-28, lengen 22-24, baring 34-27, radio 12-8. makreel 18-12, schar 27-12,50, poontjes 17-12, bot 11-7. schol 43-12, schelvis 46-17, wijting ƒ25- 10, tarbot 160-74, tongschar 71-92, griet 60-54, rode poon 42-23, pietermannen 74-79. Prijzen per 40 kilo: haai 36-29, kreeitjes 32-28. Haaien per stuk .1122-20. Regels kabeljauw per tien stuks 132-37. Examens Goeree Overflakkee Te Rotterdam slaogden voor h»n aan- ncmersdiplnma In de burgelijke en utili teitsbouw de heren A. Hoek te Ouddorp; H. Tieleman te Melissant; P. le Comte en M. lo Comte te Soimmeisdijk; C. van Groningen en. M, Wielhouwor te MHJci- liarnis. deling waarin waarin het bijzonder warm toe zat gaan. De tweede kias-e C is een afdeling waarin voornamelijk ploegen uit het noor- :Icn en oosten dos lands zijn ondergebracht Het Ridderkeik.se RWR en het Pormsse Doto komen in 3A m een sterke omge ving te \crtoe\en, waarb.j Die Haghe, Excelsior, Jodan Boys en De Zwerver ongetwijfeld tot de sterkste groep srere- kend moeten worden, In ieder geval zal hot Doto en RVVH heel wat inspanning kosten om zich li,erbij te handhaven. Vc-- der zien vnj met belangstelling uit hoe zich hier hel Vlaardingse Zwaluwen zal vpten te weren. Ook HBSS, Woudr'ebem en Nieuw Lekkerland zuilen hier zieh tot het uitsterste geven om niet tot de staart te gaan behoren. Een steik gezelschap s ook bijeen gebracht in 3E ,de a'deling waar in Spijkenisse is onder gebracht met Zuidland, ExcelRtoi en SHO «lis 'roep \an oude ris alen. Manr onmiddeilijk moet daaraan worden toegevoegd de namen van ploegen als RCL (Leiderdorp). Mon ster, ASWH, ARC. Pelikaan en CSVD (Delft). Een afdeling d-C ongetwijfeld voor het nodige vuurwerk za] kunnen zorgen en waarin de puntjes bijzonder duur zul len zijn. Maar niettemin *an men ver wachten, afgaande op de resultaten '«an vong jaar en de sterkte der ploegen, dat Spijkenisse, Zuidland en Excelsior in deze omgeving een belangrijke rol zullen gaan spelen. Bovendien mogen de penningmees ters zich nu al verheugd in de nnnden wrijven bij de gedachten aan de .i(fac tie ve derby's tussen Zuid tand, Exccbior Spijkenisse en SHO. Wat op zichzelf uiter aard. al een belangrijn winstpunt a NSW (Numansdurp) zo uit de derde klas afgedaald komt ineens in 4C fS'echt, in een gezelschap, dat wel bijzonder sterk genoemd mag worden. Daartoe renenen wij het uit de afdeling gepn moveerde Ins ui in de, maar ook Melis.*, ant. Spirit en Rozenburg. En alleen al do opgaaf om te trachten d*t gezelschap bri tc benen zal voor de NSW-ers heel wat betekenen. Voorts zijn hier ondergebracht Groote Lindt, HVO, TSB, De Zwe-pers en Maas dam. stuk \oor stuk ook ploegen die geens zins met zich laten spotfen. Barendrecht zal in 4D opmeuw h*»t luk kunnen gaan beproeven in gezelschap an Capellp, MFB, Unicum on Rhsoord als de sterkste groep. Daarnaast zuilen ploegen als Ame.de, Orar.ie Wit, Slie- drecht. Wieldrecht, VVGZ en ASH. In ieder geval een gezelschap waarin de uitsteken de conditie van Barendrecht goed v,.n pas zat komen en mogelijk, dat de roodbroe- ken nu wol in staat zullen zijn om de emdsneep tc halen. ELI' PLOEGEN Bij de zaterdagvoetballers in de afde ling Rotterdam zijn ditmaal m de eerste klas weer elf ploegen b jeen gebracht Als nieuwelingen in deze klas treden Jp het gedegradeerde TOGR en het pas ?epro- loveerde Piershtl. Sinrls iaar en dng is de strijd in deze klas ongekend iel ge veest en ongetwijfeld zal zulks ook dit maal weer liet geval zijn. Maar behalve Fiershil zullen in deze omgeving ook nu Rhoon, SNS, PPSC en Homeoord weor een belangrijke rol gaan spelen. r°rv/ïjt Bolnes, DVO'32, ZWSH en TOGR h«*i nier bijzonder zwaar te verduren zullen krij* gen. Het gedegradeerde BVH treffen wij aan in 2A temidden, van sterke clubs zoais BVCB. MVV"27 NBSW en «TA. Ion omgeving die voor de mensen uit Zuid-Bcieriano tiu nu duel een gemak kelijk seizoen voorspelt. Ongetwijfeld zullen hier NBSW BVCB en WIA weer de hoogste ogen gaan wer pen. Waarbij dan voor &BVH, vrf'OR, Energie Boys, Groen Wit en Sunligh* voornamelijk de strijd in de achterhoede zal resten. Sterker is het gezelschap in 2B waar Hellevoetsluls, Stellendam en RSM tot de sterkste ploegen gerakend kunnen worden. Met gevolg, dat voor GOZ, The Red Stars, DO$*32. Egelantiers Boys, GSS, GTB cn Sc. Zuiderpark de strijd positie zich in hoofdzaak rond staart en middenmoot zal bewegen. Rockanje en Zinkwegse Boys treffen wij in 3B. met ploegen zoals Smits hoek, HCSZ, HPV, On it. Oldi, en FC Maluku. Een sterke afdeling waarin vooral de rood- broeken het zwaar te verduren zuilen krijgen en waarin Rockanje wel bijzonder goed voor de dag zal moeten komen wil het weer een zo belangrijke rol gaan spe len als het vorig seizoen. Wie het Nieuwsblad fees f weet van alles het meest FL0RIS DE VIJFDELAAH 134 ÏLMRDINGEN TELEFOON 8210 WESTMAAS De bejaarden ran. West- Tnaas hebben dinsdagmiddag afscheid geno men van mevrouw Ter Haar, uooreitster van Ixet uroutuencomité dat eenmaal per veertien dagen de bejaarden in het dorp een gezellige middag b«2orgt. Haar man, de hoofdonderwijzer der plaatselijke School met den Bfjbei, gaat met pensioen. Het ge zin Ter Haar zal zich daarna in het Gel derse Putten vestigen waardoor mevrouw Tpt Haar «jet meer in staat ts leiding te geven aan he bejaardenujerk. jvö thee met gehak en het gezamelffk ringen van enige heden»™ konden de oudjes mevrouw Ter Haar persoontyk de hand drukken. Uit de grote opkomst bleek dat haar werk in het verleden zeer op prijs aestvM i«*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1