R0T7ERDAMSCH MEUWSBLAO De bomv van het algemeen ziekenhuis ve rloopt naar wens jgPfgg Weer wateroverlast f 127- Groter krediet verleend voor/de bouw van een reinwaterkelder Er begint tekening te komen in Viaardingse damcompetitie Autorijles' 1 RIJSCHOOL „OKE" Aanschaffing meubilair St. Barbaraschool Ongeval in Kolpabad SUSERU m Twee gemalen waren buiten werking Comité Jeugclvakantievreugd houdt 2 augustus „Museumtocht 1962" Bieren in het Hof Zaterdag wordt maskerade-optocht gehouden jeugd-agenda Cadeau voor 7ö.000ste Haringvangst bciiichten Verlenging busroute 56 Bouwvergunning Burgerlijke Stand Agenda ONZE EXCELSIOR DAMES- OF HERENRIJWIEL Fa. A. KUCHLER Rijwielfabriek „Excelsior" Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel, 3229 Na 17.30 tot 19.30 nur: Teï. 2959 Redactie: Tel. 5453 l ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 27 JULI 19S2 VLA ARDIN GEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 In een uitvoerige nota aan de Raad ge ven B. en W. de stand van zaken om trent de bouw van het nieuwe Ziekenhuis in „Holy" zowel wat betreft de vordering in de bouw, als die van de financiën. De bouw van het ziekenhuis verloopt naar wens. Uiteraard hebben de slechte weers omstandigheden in de voorbije periode ge durende enige tijd een vertragende invloed uitgeoefend. Gezien cw opgedane er varingen mag echter verwacht wor den, dat de nog bestaande achterstand zal worden ingelopen. Als op alle bouwwerken stelt de personeelsvoorziening de aanne mers soms voor problemen. Gedurende enige tijd heerste er een tekort a«u tim merlieden. Hierin kon echter onlangs wor den voorzien. Het totaal aantal op het werk tewerkgestelde krachten bedraagt thans rond 125. De stand van het werk is als volgt: In het beddenhuis js het binnen- en buiten- metselwerk gereed. De dakbedekking is gereed. Het grond verf werk aan de bui tenkozijnen voor 95 procent. De buitenbe- glazmg van de Je tot en met de 6e ver dieping is gereed. De installaties op de le en 2c verdieping zijn voor 20 procent gereed, die op dc 3e en 4e verdieping voor 40 procent en de installaties op de 5e en 6e verdieping voor 95 procent. Het. stu- cadoor-, steengaas- en tegelwerk op de Se verdieping is \oor 30 procent gereed en dat op de Be verdieping voor 70 pro cent. Met de montage van de liftinstalia- tie is een aanvang gemaakt. Bij de bouw van dit onderdeel is er geen achterstand. Ook bij de bouw van de röntgenafdellng is er geen achterstand. De betonkalom- men hiervoor zijn gereed, terwijl de be- i kisting van de dakvloer voor 80 procent gevorderd is. Het betonwerk van het zusterhuis is ge reed tot en met de vloer van de 5e ver dieping. Dit onderdeel heeft een achter stand van 3 weken. Bij de bouw van dc wasserij en het ketelhuis is er geen ach terstand. Het betonwerk hiervoor is ge reed, Het buiten- en binnenmetselwerk voor 90 procent, het stucadoorwerk in het ketelhuis voor 90 procent. Met de mon tage in het ketelhuis heeft men een aan vang gemaakt. Van de keuken, magazijn en eetzalen is het betonwerk gereed, bij het magazijn en de keuken, terwijl het bij de waslokalen en de recreatie tot en met de le verdieping gereed is. Ook bij de bouw hiervan is er geen achterstand. Met betrekking tot de financiële aspec ten van de bouw. mede in verband met de detaillering van enige onderdelene er van, kan het volgende worden opgemerkt: De minderkosten tot heden in hoofd zaak betonijzer betreffende belopen een totaal van rond 170 600,-. Hiertegenover staat een bedrag van 40.800,- wegens stijging van de prijzen van gevelstenen, ramen en regenïnstaHaties. Bovendien is een totaal aan meerkosten ad rond 88.500,- ontstaan door gewenst gebleken verbetering van de voorzieningen als bijvoorbeeld aantal wasbakken, zuurstof en vacuüm aansluitingen, verbetering rio lering, het in koper uitvoeren van afvoer- lei dingen, automatische bedpanspoelers. kasten op enkele afdelingen. Ook zal er een verbetering gebracht worden bij de in deling van de polikliniek <o.a. een kleine crèche voor kinderen) bij de verpleegaf- deling chirurgie (ruimte voor patiënten, die enige tijd bijzondere verpleging be hoeven) en het projecteren een aparte fo- to-produktiekamer bij de röntgenafdeling. Thans doet zich de noodzaak voor de mogelijkheden van het laboratorium tc vei groten. De ontwikkeling van het labo ratoriumonderzoek, zowel wat de hoeveel heid, als wat de aard van de verrichtin gen betreft, heeft zich in het afgelopen periode bijzonder snel voltrokken. De kos ten van de voorzieningen, bestaande uit wijziging van de indeling, uitbreiding van de ventilatie, uitbreiding van het leidm- genstelsel ea enige andere voorzieningen kunnen op 36.000 worden geraamd. Met de bouw van het laboratorium zou onmiddellijk na afloop van de vakantie van de bouwvakarbeiders dienen te wor den aangevangen, B. en W. vertrouwen erop, dat de Raad hun mening kan delen, dat deze bouw naar het gewijzigde plan behoort te worden uitgevoerd. Tegen het totaal aan minderkosten ad. plm. T70.6ÜÖ kan dan een totaal aan meerkosten ad. plm. 165.300 worden gesteld. B. en W. noemen het verheugend, dat de verhouding tussen meer en min der kosten tot nog toe vrijwgel m balans is, met oen gunstige uitslag naar de kant van de minderkosten. Echter is een. overschrijding van de ra ming wegens kosten van de directievoering waaronder begrepen architectenhonora rium, adviseurskosten, toezicht bij de bouw, verschotten en werktekeningen waarschijnlijk. Zodra B. en W. over exac te gegevens beschikken, zuilen zij zich hierover tot de Raad wenden. Het beraad omtrent de vraag, of het zieken huis terrein in erfpacht zal worden uitgegeven, dan wel in. eigendom van de Stichting Algemeen Ziekenhuis dient te worden overgedragen is haast beëindigd. Het zal dus binnenkort mogelijk zijn de Raad het aangekondigde voorstel te doen, waarbij kredieten worden gevraagd voor de in en op het terrein uit te voeren wer ken van de energie- en waterleidingbedrij ven dus ook de inrichting van de tot het ziekenhuis behorende traforuimte (geraam de kosten 31.200,-) De sland der werkzaamheden met be trekking tot de liftinfdallatic eiste onlangs, dat terstond mei. de inrichting van de be doelde traforuimte werd aangevangen. B. en W. hopen, dat de Rpad zal willen accepteren dal, in afwachting van het voor het totaal van de treffen voorzienin gen uLt te trekken krediet, de uitvoering van dit onderdeel ter hand is genomen. B. en W. delen tot slot aan de Raad mede. dat zij het voornemen hebben de leden van de Raad binnenkort uit te nodigen, voor een bezoek aan het bouwwerk, op dat zij zich meer in bijzonderheden van de stand van zaken op de hoogte kunnen stellen. De stichting voor Katholiek Onderwijs te Vlaardingen heeft de Raad verzocht om gelden beschikbaar te stellen, benodigd voor de aanschaffing van meubila'r en haar St. Barbaraschool voor gewoon lager onderwijs. Seringenstraat 5, alhier. Dit op grond van art. 72 der Lager-Önderwijswet 1920. De kosten worden geraamd op 3.722,voor het meubilair en op f 2.504,97 voor de leer- en hulpmiddelen De beoogde aanschaffing is nodig, we gens uitbreiding van het aantal leerJ-ngen, B. en W. zijn van mening dat door in williging van de aanvraag, die aan de wettelijke eisen voldoet, de normale aan het geven van. lager onderwijs te stelen eisen niet worden overschreden. Op grond hiervan stellen zïj de Raad, de gevraag de medewerking te verlenen en een be drag van 6 226,97 te verstrekken. Terwijl mevrouw M. G. M. R.-A. gister avond in het Kolpabad aan. het zwemmen was, sprong de heer A. M. v. d. V. achter waarts in het bad. Hij kwam op mevrouw R. terecht. De GGD vervoerde haar naar het alg. ziekenhuis, waar zij op vermoeden van hersenschudding is opgenomen. SUfiESii Op 2 september 1961 besloot de gemeen teraad een krediet te verlenen, groot 25.005,teneinde aan het Rijksinsti tuut voor Drinkwatervoorziening te 's Gra- venhage, opdracht te kunnen geven de voorbereidende werkzaamheden uit te voe ren voor de bouw van een reinwaterkel der op het terrein van het waterleiding bedrijf aan de Hoflaan, alhier, Op 5 oktober 1961 besloot de Raad om voor de bouw van de reinwaterkelder een krediet te verlenen van 613.000. Op 10 juli 1962 heeft de openbare aanbesteding van het bouwkundige gedeelte van dit pro ject plaats gevonden, waarbij de laagste inschrijving aanmerkelijk boven de ge raamde kosten Is gebleven. Bovendien moet rekening worden gehouden met een verhoging van de kosten voor door de di rectie beschikbaar te stellen materialen. Voorts is het noodzakelijk In verband met een verhoging van do tarieven, welke door het Rijkswaterinstituut voor Drink- Talloze telefoontjes kwamen er giste- ren «eer bij de politie hJnoen van Ylaar- dïngers, tlie met een ondergelopen kelder zaten. Dit is de tweede keer in veertien dagen, dat een wolkbreuk Vlaardingen teis. tert, maar deze keer waren de gevolgen rampzaliger dan voorheen. Het waren nu niet alleen gewone meldingen van water overlast, zoals bijvoorbeeld het viaduct bij Vlaardingen-Oost, dat van half drie tot half vfjf blank heeft gestaan, zodat het ver keer weer omgeleid moest worden, en wa teroverlast in de Baberspolder, Oostelijk Vlaardingen en de Vettenoordsepolder. maar er waren nu ook bijzondere ernsti ge ongemakken. In vele straten onsiond er door dc hevige Tegen een gat ïn het straatdek, zodat niet alleen de brandweer uren bezig geweest is met het leegpompen van kelders, maar ook de dienst gemeen tewerken lang op volle toeren heeft moe ten werken om de gaten weg te werken of met borden duidelijk te markeren. Doordat er echter twee gemalen niet werkten, was de nood op sommige plaat sen niet te overzien. Onlangs heeft het gemaal aan de Groeneweg revisiewerk zaamheden ondergaan, waarbij er nieuwe pompen en een nieuwe installatie 's ge plaatst. De gr"ote pomp( die hierdoor vrij kwam, zou na gereviseerd te zijn bij de Heemaf.en Stork geplaatst worden m het gemaal Vettenoord aan de Industrieweg. Ondanks de vakantie van de bouwvakken, was de aannemer bereid gevonden, hel werk aan dit gemaal voort te zetten om geen tijd verloren te laten gaan bij het plaatsen van deze pomp. Daartoe was er m de nacht van woensdag op dond^rda. een gat gehakt in de muur van het ge maal, terwijl er ook een diepe put om heen gegraven was. Door de regenbuien van gistermiddag ontstond er echter een ware waterval, die de put m stroom de en zelfs het gemaal binnen liep. Hier bij werd ook een gedeelte van het weg vlak weggeslagen. Omdat hel water de pompen en machines bereikte, beeft men op het laatste ogenblik de noodsehakeiaar om moeten draaien .waardoor in h^ol de Vettenoordsepolder met geloosd kon wor den. Wel heeft men zo vlug mogelijk hel water uit de vuiiwaterkelder weggepompt en de berging van riolen en sloten in de omgeving gebruikt, want wanneer de re genbuien zich zouden herhalen, zouden onherroepelijk gedeelten uit de polder on der water komen te slaan, Dit naxo ech ter niet weg, dat er nu reeds gedeelten, zoals de Sweelincksfraat en gedeelten van bet Mendelssohnplein blank kwamen te staan. Om het water zo spoedig mogelijk te lozen, werden er zelfs slangen gelegd over de spoorïlijn Vlaardingen-Maassluis, omdat de spoorsloot finaal verzadigd en verstopt was. Zo werden vele treinen 'c middags opgehouden door brandweer lieden, alvorens de slangen van de rails verwijderd waren, Door de werkzaamheden aan het" ge- maaL Vettenoord, werkte ook het gemaal voor de Weteringstraat niet. Dat her daat tot ware noodtoestanden kwam, laat de foto zien. Aan de zuidzijde van de straat kwam het water op sommige plaatsen 50 cm. hoog te staan. Omdat de bewoners reeds meerdere malen dergelijke noodtoe standen meegemaakt hebben, zijn ze te genwoordig voorzien van een vloedplank, die in de deuropening gezet kan worden en zo het meeste kwaad tegen kan hon den. Veel mensen waren echter op va kantie of uit zodat in sommige hulzen het water een decimeter hoog kwam te staan. De waterschade is daardoaz' bij sommigen zeer groot, want soms dreven de meubels in het rond. Ook het Liesveld ondervend veel over last. De kelders van het Speelgoedmaga zijn, Simon de Wit en schoenenmagazijn de Kuyper kwamen blank ie staan, ter wijl ook de kelder van het zusterhuis bij het Algemeen ziekenhuis weer waterover last ondervond. 0 Als steeds na een wolkbreuk stond de Weteringstraat blank en stroomde het wa ter de woningen binnen, waar niet tijdig de vloed plank In de deuropening was ge schoven. In enkele woningen stonden gang eu kamers enkele decimeters onder water. Ook dit jaar wordt er door het Comité Jeugdvakantievreugd een grote wandel mars georganiseerd. De naam Is .Mu seumtocht 1962" naar aanleiding van de 'opening van het Museum van dc Neder landse Zeevisserij. De start vindt plaats op donderdag 2 augustus, 's middags om kwart over twee vanaf het Kolpabad, doch alle deelnemers worden verzocht om twee uur aanwezig te willen zijn zodat we op tijd kunnen starten. Na het vertrek wan delen we eerst langs het huis van de 70.009ste inwoner van Vlaardingen, die en kele dagen geleden geboren is. Daarna gaat de tocht vooral langs objecten, die ons nog doen herinneren aan de Viaarding se haringvangst van vroeger. Onderweg krijgt iedere deelnemer een iractatie en het laatste gedeelte van het parcours wan delen we op de tonen, van de drumband van de R.K. Gidsenbeweging. Allen die de mars hebben uitgelopen ontvangen een schitterende medaille aan een lint in de Viaardingse kleuren. Ook voor de volwassenen is hij dit pro grammaonderdeel een prachtige taak weg gelegd. Het comité heeft namelijk leiders en leidsters -nodig, om ook dit evenement tot een succes te maken. Bent U jeugd leider, wandelaar, voortrekker, senior- verkenner «f onderwijzer en ouder da» l» jaar, verlicht dan de zorgen van het Co mité en geeft U als leider op aan het Vakantiebureau in de Visbank op de Westhavenplaats of kom naar de kenuïs.- meking op dinsdag 31 juli, 's avonds om acht uur in het Badpaviljoen boven het Kolpabad. Enige tijd geleden heeft het comité Jeugdvakantievreugd zich tot het college van B. en W. gewend met het verzoek, om evenals verleden jaar weer enige apen en gevogelte in het Hof te brengen. Ver leden jaar was dit een groot 'succes bij de jeugd. Burgemeester en Wethouders hebben welwillend op dit verzoek gereageerd en hebben het comité medegedeeld, dat nog deze maand een tweetal dierenverblijf- plaatsen in het Hof gezet zullen worden. Deze hokken 2ullen onmiddellijk achter de afrastering van de dierenweide aan de Hofsingel geplaatst worden. De levende have voor deze hokken wordt beschikbaar gesteld door onze stadgenoot, de heer M. P. Noordzij. Geslaagd De heren T. J. Kentsan en J. de Blals, werkzaam bij de gemeentelijke energie-en waterleidingbedrijven zijn geslaagd voor het diploma elektronisch tekenaar (sterk stroom). Aanstaande zaterdagmiddag worden weer de Vlaardïngse vakantieweken ge opend met een grote Jeugd-maskeradeop- tocht. Het comité Jeugdvakantievreugd wil er nogmaals de aandacht op vestigen, dat de jongelui, die aan dit kleurige en fleurige gebeuren willen meedoen, zich van heden af kunnen aanmelden fay het kan toor in de Visbank, Wil dit vrolijke festijn ook dit jaar weer een succes worden, dan zullen echter mot spoed de nodige voorbereidingen getroffen moeten worden. Probeer er iets bijzonders yan te maken. Des te opvallender de crea tie, des te groter de kans op een prijs Als je je kostuum niet alleen kunt maken, kan je natuurlijk door moeder geholpen worden, die vaak met weinige middelen de fraaiste creaties kan ontwerpen. Ook de vaders moet je op dit terrein niet vergeten. Meisjes en jongens maak de maskerade- optocht aanstaande zaterdag tot een lust voor het oog. Jullie bezorgen hiermee dui zenden kijkers een prettige middag, ter wijl je zelf kans hebt op «en prachtige prijs- Bovendien hebben jullie nog de kans om als maskeradeprins- of prinses een onvergetelijke dag te hebben. De deelnemers (sters) vergeet dit niet dienen aanstaande zaterdagmiddag reeds cm half twee aanwezig te zijn bij de keuring aan de Hoflaan (ingang gemeente- reiniging). De route, die zaterdag gelopen zal tvor- den is als volgt: Vertrek om half vier van de gemeentereiniging aan de Hoflaan, daarna Schiedamsedyk, Kortedffk, Hoog straat, Korte Hoogstraat, Westhavenplaats, Brug, Schiedamseweg, Callenburgstraat, Emmastraat, Binnensingel, Hogelaan. Oranjepark. 15.30 uur: Bij de ingang van de ge meentereinigingsdienst aan de Hoflaan vertrek van de Jeugdmaskeradeoptocht. Aantreden voor de keuring om half twee. 16 uur. Feestelijke opening van de va kantieweken 1962 op de Grote Speelweide in het Oranjepark. 20 uur: Vrolijke vakantiefilm „Kluchtig en luchtig'' in de Stadsgehoorzaal. De ouders van de 70.000ste- inwoner van Vlaardingen, Jolanda Verkeijke, hebben van de Viaardingse Middenstandscentrale een moderne loopbox en kinderstoel ten geschenke gekregen. Praairapport van hedenmorgen: VL 70 35 k., VL 78 10 k., VL 79 5 k„ VL 114 55 k., nog 40 netten, VL 172 50 k., VL 190 5 k., VL 197 geen vangst. MARKTBERICHTEN Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: vleetharing klein 131-154, idem groot 94-98; trawl- haring klein 155-163, alles per kantje. watervoorziening voor de te verlenen diëti sten in rekening zuilen worden gebracht, de geraamde post voor ontwerpkosten. kos ten van aanbesteding, toezicht tijdens de bouw enz. te vei hogen. De geraamde post voor rente tijdens dc bouw dient even eens aan de nieuwe ramingen te worden aangepast. Voor de herziene raming van de aan de bouw van de reinwaterkelder verbonlen kosten, welke gebaseerd is op de gege vens verstrekt door Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening, en is vastgesteld naar aanleiding van de gehouden aanbe steding op 10 juli. verwijzen B. en ty. naar een toelichting, waaruit blijkt, dat de nieuwe tnans na een vering ging ihet 114.300,is 'verhoogd tot ƒ752.300,—. Op grond van het boven staande, alsmede met het oog op de grote urgentie van het betreffende project, stel len B. en W. de Raad voor, te beslui ten voor de bouw van de reinwaterkel der een aanvullend krediet te verlenen voor het waterleidingbedrijf, groot 214,300,—. De vakanti etyd is er de oorzaak van dat de zomercompetitie bij de Viaarding se Damvereniging een onregelmatig ver loop heeft. Een verschijnsel overigens, dat men ieder jaar vanzelfsprekend ontmoet. Weliswaar brengt een en ander problemen met zich mee, maar dank zy een bepaald systeem komt men er altijd uit en dus kan aan het eind van het seizoen een win naar worden gehuldigd. In twee gioepen. wordt gespeeld met als inzet een fraaie wisselbeker, die drie maal achter elkaar of vijfmaal in totaal moet worden gewonnen om definitief be zit te worden. Uiteraard behoeft nog niet gepiekerd le worden omtrent de aanschaf van een nieuwe beker, want de kans is gering, dat een der bekers verloren gaat voor VDV. Voogt heeft In groep A de leiding met 13 punten uit 8 partijen, maar Niestadt zit hem dicht op de hielen met 9 punten uit 6 partijen. Ook Lansbergen is nog lang niet uitgeschakeld, want hy heeft 7 pun- ten uit 5 partyen en staat dus relatief ge lijk. Wel dient hy de achterstallige wed strijden in winst om te zetten, wil hy in de kopgroep eindigen. Verburg valt iets tegen, want uit 7 partijen scoorde hij punten- Van de Kerkhoff doet het dit jaar bepaald slecht want uit de 7 partijen scoor de htJ maar 6 punten en dat is men van hem niet gewend. Vermeulen doet het ook maar matig, gezien zjjn lage totaal van punten uit 8 partyen. Van Leeuwen, die het vorig jaar bekerwinnaar werd, bezit slechts 3 punten uit 5 partijen en is dus uitgeschakeld, hetgeen ook geldt voor Ipe- ma met 2 uit 4 en voor Biel, die slechts een enkel punt behaalde uit 4 partijen. De bekerbe2itter van groep B, Janssen is er niet in kunnen slagen om zich dit jaar in de kopgroep te nestelen. Tweemaal achtereen won hy de beker,"zodat hij dit jaar wei de kans had om definitief eige naar te worden. Met 6 punten uit 6 par tijen bezet hy de zevende plaats in de rangschikking. Achterberg is leider in deze groep met 10 punten uit 6 partijen, maar Scholte en Van Woerden hebben slechts een punt minder en doen. hun best om de bovenste plaats te veroveren. Eüudewyns heeft ook 10 punten, maar speelde daarvoor reeds 9 partijen, zodat zijn gemiddelde niet zo hoog ligt. Korver is vijfde met een score van 8 uit 8, terwijl Vos met 8 uit 9 als zesde staat geklasseerd. Leewis bezit evenals Janssen 6 punten uit 6 partijen, terwyl Lucassen uit 8 partijen niet meer dan 5 punten wist te behalen. De overige spelers in deze groep komen er niet meer aan te pas om in de kopgroep een rol te gaan vervullen. P.V. „DE LUCHTBODE" Dc postduivenvereniging „De Luchtbode" vloog met 54 duiven vanuit Bordeaux, afstand 866 km. De duiven werden gelost vrijdagmorgen te 6 uur. De eerste duif werd geconstateerd zaterdagmorgen om 6 u. 24 min. 8 sec.: de 14de, tevens laatste prijsduif werd genoteerd te 12 u. 17 min. 57 sec. op zaterdag. De uitslag is als volgt: M. Broek 1, 4, II; W. Hofman 2, 5; A. van Tienen 3; Vallenduuk—van Aken. 6; M. Posno 7.13; S. van Vliet 8; M. Goedegeburen fl; C. Bakker 10; M. Schippers 12; H. de Vos 14, Tevens werd er gevlogen met jonge duiven vanuit Vilvoorde, afstand 110 km, In concours waren 482 duiven. De eerste duif werd gelost te 12 u. 28 min. De eerste duif arriveerde om 13 u. 45 min. 24 sec.en de 121ste, tevens laatste prijsduif oml4u. 5 mio. 26 sec. De uitslag van de eerste 20 aangekomen duiven is als volgt: J. den Breems 1; A, Cornelissen 2, 3; M. Goedegeburec 4; A. van Tienen 5; W. Hofman 6; A. Koorn 7, 14, 19; Ph., Hoffmann 8, 15; C. Bakker 9; Gebr. Moerman 10; L. van Dorp 11; M. Broek 12; 3. de Ligt 13, 17; B. vanBeverea 16; J. yan Zelm 18; B. van der Harst 20. Vrijdag 27 juli inkorvcn voor Neufvilies vanaf half acht. Klokken stellen 8 uur. Verdere uitslagen zijn: Fondkampioen, schap, klok: 1. A. van Tienen, 1464 pnt.; M. Broek, 1378 pnt.; 3. A. van Rouwe- Hngen 070 pnt.; 4. Vallenduukvan Aken, 932 pnt.; 5. H. de Willigen 542 pnt Duif: 1. W. Hofman, 524 pnt.; 2. S. van Vliet, 476 pnt.; 3. A. van Tienen, 486 pnt; 4. A. van Tienen, 454 pnt.; 5. M. Broek ie p. Met ingang van 1 augustus a,s. zal R.E.T.-autobuslijn 56 in onze gemeente ten behoeve van de bewoners in de Zuldbuur; worden doorgetrokken. Van deze datum at wordt de volgende route gereden: Station Vlaardingen - V/estha ven kade-Westhaven plaats - Korte Hoogstraat - Cronjèstraat - Van dei Driftstraat - Burgemeester Pruis- singel - BUlitonlaan Floris de Vijfdelaan Blois van Treslongstraat - Van der Werff- straat - Dirk de Derdelaan - Mamixlaan - Dr. Wiardi Beckmansingel (bij Arij Kop- laan) v.v. De mogelijkheid bestaat dat In verband met wegopbrekingen, deze route op een enkele punt tijdelijk zal moeten worden gewijzigd. De N.V. Bouw- en Aannemingemaat- schappij v.h, G. Zoon Co., te Rotter dam heeft bouwvergunning gekregen tot het bouwen van 72 woningen aan de Tho mas a Kempisstraat in Hoogkamer. Even eens werd bouwvergunning verleend aati de Rotterdamse Margarine Industrie J. M. Zwerver N.V., alhier tot het inwendig ver bouwen van het kantoorpand Koningin Wilhelminahaven N.Z. 17, Gehuwd: Bastiaan Poldervaart, 25 jr. en Jannetje Maartje de Raat, 18 jr.; Wil lem Quak, 31 jr. en'Petrortella Don, 18 jr. Geboren: Elisabeth Christina Maria, d. v. W. G. Hoekstra en C. W. H. Lflkwjjk, Kortedijk 34; Herman Gerard z.v. F. de Roo en J. R. Bunkers, v .Blankenheimstr. 62; Wilhelmina Johanna Antonla, _d.v. M. de Wal en W. Spoor, v. Blankenheimstraat 100. Overleden.* Nicolaas Verkade, 70 jr„ wedr. v. H. Schilder, Nassaulaan 4; Adriaan Meüboom, 33 jr.. echtg. v. F. J- Heiberg, Bus Ballotstraat 32; Jan Dek ker, 70 jr. echtg. v. A. E. Bruijckertnann, Rich. Holstraat 29; Ar ie de Wit, 58 jr.» echtg. v. Q, W. P. van Domme ie, Bal juwstraat 35; Maarten Cornells de Jong. 79 jr., wedr. v. D. de Keizer, BirmensingBl 25. VRIJDAG 27 JULI. U: 20 uur, lm Weissen Stadsgehoorzaal: 20 uur, lm Weissen RömJ, ca L). Luxor Theater: 20 uur, Jerry als babbysittar (a.) ZATERDAG 28 JULI. Stadseehoorzaai20 uur, Kluchtig en Iuchilf, {a.I Luxor Theater: 38.45 uur, De dood loert i?"*8 de weg (14 j,); 21 uur, Jerry als babysitter (8.1.) APOTHEEK. Geopend: Apotheek A Bot, BilUtonlaan w. tel. 4729. CENTRAAL AUTOMOBIELBEDRIJF EIGENRAAM N.V. DIRK DE OERDtlAA VLAARDINGEN Uw le rijles GRATIS in Austin Seven BMW 700 LS of Ope! Rekord '62 v. Hogendorpl. 177 D Tel. 01898-6918 Geheel compleet f I49-— Korting I 82w— met (JEN JAAR GARANTIE MARKT 39 VLAARDINGEN - TEL. 3632

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2