ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD I \Q Fortima contracteerde op de valreep nog Jan Brilleman Koninklijke onderscheiding voor J. Koudenburg De biljarters gaan weer vissen Zeepkistenrace om de Gouden Helm werd geslaagd evenement Contract met 18 spelers Welkome aanwinsten Wie geconlractueerd zijn Agenda WISSELBEKER ALS INZET Burgerlijke Stand Verkeersongevallen Haringvangstberic'liten Jeugd-Agenda Drumband-concours Duizend toeschouwers bij Oud Beijerland-SSS Mi Vragen over het Europese m ijmverk ersstaluut Maassluis besloot vakantieweek met bloemseliikdemonstratie V.D.L, hield concours van acht iveken Hoofdagentsehap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Ni 17.30 tot 19.30 uur: Iel. 2959 Redactie: Tel. 5453 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG S AUGUSTUS !963 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Welkome aanwinsten. Op de valreep heeft Fortuna nog Jan Brilleman van NOAD gecontracteerd. Daarmee heeft Fortuna een geroutineerde aehter«,pe!er aangetrokken, die uit de Feijenoordgelede- ren is gekomen. In de Rotterdamse sterren- ploeg heeft deze thans 28-jarïge speler «en vol seizoen de linksbackplaats bezet. De laatste drie jaar ïs hij voor NOAD uitge komen, waar hij veelal als, steppe rspil heeft geopereerd. Een bijzonder stevige voetballer, die monteur van beroep cir nog steeds in Rotterdam woont. Met zijn grote routine kan hy bij Fortuna als een bijzonder welkome aanwinst voor de links backplaats worden begroet, waarvan cle bezetting het afgelopen seizoen steeds een zorgenkindje is geweest. Zwak bezet waren ook beide buitenplaatsen. Met het contrac teren van Joop Herwig (29) heeft For tuna voor dc linksbuitenplaats eveneens een geroutineerde kracht gekregen, die het met Eödy Vcnveel ongetwijfeld goed zal kunnen vinden. Van Papen veld is deze bij zonder serieus levende voetballer enkele jaren geleden naar SW overgegaan, waar hij zich als topscorer van de Schïedatnse voorhoede ontpopte. Hij woont nog steeds in Papen veld. De 23-jarigte Ben Asselman ïs de derde nieuwe apeier, die Fortuna heeft gecontracteerd. Hü komt, evenals Kenë Hagenaars, van Leonldas en fun geerde als aanvoerder van het eerste elf tal. Een felle en hardwerkende speler, die Fortuna zowel in de lialflinie als op een der binnenplaatsen kan opstellen. Behalve dit nieuwe drietal hebben een contract gekregen: Jan Hooymans, Jan Baksteen, Sjaak Jansen. Kees Blanken- stem. Ger Robbemond. Jan Bouman. Eddy .Verwoei. Jan v. d, Border^ Roel Hivvat, René Hagenaars. Jan Kramer. Jan v. d. Berg, Jan Kooiman, Lajos Tam as en Ton v Herik. In totaal 18 spelers. Van de contract spelers van vorig jaar zijn tot de amateur gelederen van Fortuna terug gekeerd: Arie Verburgh. Kees Maltha en Gerard Leeuw. Tenminste 12 speler? moeten dit seizoen een A-contract worden aangeboden, dal een minimum-salariëring van f. 1500,- per jaar inhoudt. Deze rriaand belegt bet be stuur met de uontractspeiers een samen komst, waarop bekend aal worden ge maakt, wie een A- en wie een B-contract krijgt. Mei een B-contract maakt men aanspraak op een mini mum-vergoed in-? van f. lObO.-. Dan zai ook worden meege deeld van welk vervoermiddel bij de uit reizen gebruik zal worden gemaakt. Het ligt in de lijn der verwachting, dat dit de lrein zal zijn. De ervaring in het vorige seizoen beeft geleerd, dat, de conditie der spelers by treinreizen veel minder te lij den heeft -dan bij busreizen. De afgelopen competitie worden nagenoeg alle verlies- puntert in uitwedstrijden opgelopen en bet •verdient derhalve we! de nodige aandacht hoe dit verschijnsel in de komende com petitie zoveel mogelijk te bestrijden. Als amateurs zijn voorts tot Fortuna toegetreden de VFC-spelers Joop Dekker en Cecs Storm, de RK WIK-speler Jan Maas, tcrwyl Leen de Knrver in de For- tunaseledeten is tunig gekeerd. Zij bete kenen voorlopig welkome aanwinsten voor het 2e elf lal en een wolkome verbreding van het spelersarsonaal. waarop voor het le elftal kan worden terug gegrepen. De jeugdige Jan Maas, in wie Fortuna een veelbelovende speler ziet. zal het komende seizoen in het Fortuna-jeugdelftai worden opgesteld, dal in de landelijke competitie js ingedeeld. OEFEJSICA MPAG1SE Hoe zal het Fortuna-elEtai er uitzien in de eerste competitiewedstrijd in Deventer tegen Go-Ahead, dat kanonnier Wim Bleij- enberg als nieuwe midvoor heeft aange trokken? Om dit te bepalen zuilen aan deze op 26 augustus te spelen wedstrijd enkele oefenwedstrijden vooraf gaan. Vol gende week woensdag, 8 augustus, 's avonds 7 uur, komt Fortuna op het Hargasportpark in Schiedam tegen Her mes DVS uit. Volgende week zaterdag, 11 augustus, vertrekt het Fortuna-elftal voor een vier daagse reis naar Duitsland. Op deze dag wordt tegen de Oberligaelub Bremerhafen in de stad van deze naam aangetreden. De oefencampagne wordt zondag. 19 augus tus. besloten met een wedstrijd togen SVV in Schiedam, aanvang 2 uur. Over de samenstelling vao de achter hoede behoeft geen twijfel te bestaan: Jan Hooymans. Jan Baksteen, Sjaak Jansen en Jan Brilleman. Dat geldt ook aoor de linkerhelft van de voorhoede: Joop Herwig Eddy Verweel en Jan Bonman. Zijn de Joop Herwig, topscorer van SW, naast Eddy Verweel op de linksbuitenplaats. militairen Kees Blaukenstein en Oer Rob bemond steeds beschikbaar, dan mag wor den aangenomen, dat dit tweetal de half- lhiie zal vormen. Blijft dan over de be zetting van de rechtervleugel. Daarvoor zullen wel allereerst Lajos Tamas, René Hagenaars en Ben Asselman in aanmer king kom ei», terwijl ook Jan v. d. Borden gegadï2de Is als teruggetrokken voor waarts. We nemen daarbij aan, dat For tuna weer met het drïebaoksysteem zal opereren en slechts op het 4-2zal terug vallen, als de kracht van de tegen stander daartoe aanleiding geeft. Vast staat, dat Fortuna met. het 4—24 het afgelopen seizoen opvallend veel succes heeft geboekt en daaraan ongetwijfeld het kampioenschap te danken heeft gehad. We hebben ergens onlangs gelezen, dat Fortu na helemaal niet 41 heelt gespeeld, maar met een dubbele stopper. Daar hope» We nog op terug te komen. Een voor For tuna belangwekkende materie, omdat naar onze overtuiging de roodgelen opnieuw een bijzonder zwaar seizoen tegemoet gaan, waarin de toe te passen ploegtactiek van het grootste belang ban zijn. Ben Asselman, de jeugdige aanvoerder van Leonldas, een felle en ijverige speler, candida&t voor de half- en binnenspelen De biljarters gaan weer vissen, zo lezen we in het Biljartnieuws, het maandblad van het disrict Schiedam van de Kon. Ned. Biljartbond. Vorig jaar werd de Vlaardingse biljart club HVO definitief win na at van de wissel - beker, maar de heer G. Liebrechts heelt een nieuwe beker beschikbaar gesteld, die het eigendom wordt van de verenigin; welke in 3 concoursen het meeste aantal grammen vis heeft gevangen. Zondag J2 augustus wordt voor het eerst om deze nieuwe beker gevist, wat zal geschieden boven de schouw. Tot 6 augustus is de iir schrijving hiervoor opengesteld bij de wed. strijdJeider N. van Be ver en, Huygensstr. 31 te Vlaardingen. Prijsuitreiking "s avonds 8 uur in café De Kroon, Hoogstraat 2l te Vlaardingen. Daar vindt ook de lotin; plaats. De volgende maand staan alweer enkele biljarttoernooien te wachten. Een interes sant toernooi is vooral het kadertoernooi 38;21 dal de biljartclub Sunlight in de bil jartzaal op het Sunlighteamplex organi seert en voor iedereen toegankelijk is. Voor de eerste speelavond op 21 september, aan vang 's avonds S uur, met strijd op twee biljarts, zijn de volgende partijen vastge steld: Job van Eijk—Klaas Dijkshoorn. Eppo HekmanGer'rit van Gendt, Jan van DuijlGerard Valkesteïjn, Huib van. de DoesJan van der Velde. In september gaan ook de biljarters 5e klas libre van start om de titel van het district Schiedam en plaatsing voor de ge westelijke kampioenschappen. Hieraan ne men 35 biljarters deel, verdeeld in vyf afdelingen van 7 deelnemers. De 8 bestge plaatsten gaan naar de fir ale over. Ge speeld wordt bij A. van der Maarel m Maassluis (afdeling 1 Freek Weber. Bin nensingel. Vlaardingen (afdelingen 2 en 3L café Thalia. Rotterdanisedyk, Schiedam (afdeling 4) en café Centrum-West. Rem brandttaan, Schiedam (afdeling 5b Speel - data: poule 1: 4. 5. 11. 12 en 18 september: poule 2 en 3: 31 augustus 3. 7. 10 en 14 september: poule 4:3. 4. 10 11 en 17 sep tember. Aanvang van alle speelavonden: 7.30 uur. Niet minder dan 34 biljarters hebben ingeschreven voor 3 banden grote tafel, dat wordt gehouden m café Thalia te Schiedam Met de winnaar van vorig jaar. Kees Rug- genberg, komen de 7 bestgeplaatsten in de finale. De spelers zijn in 4 poules in gedeeld. De Vlaardingse deelnemers in poule 3, waarvoor woensdag als wed strijdavond is vastgesteld. Met de Schie dammers P. Lcermakers ('181, T. Breur HS> J. v.d. Water (211. J. Heinsbroek <J8' Geboren: Renate Nicolette d.v. W P R Ostermann en J Th Kusters. Burg. van Wal sum! a an 53. Dirk z.v. D Brouwer en M Wapenaar. Pr. Hendrikstraat 124 Alexandra Simone d.v. C. P de Hoog en M G Gruteke Jan van Arkelstraat 23, Ka rin d.v. J C Ruseier en J Coenen Wagner- straat 25b. Leonard IJnze Lijkte z.v. L Hoekstra en R de Vries, Fi. de Vtjfcielaan Arie z.v. P van der Kopij en J Don Landstraat 118. Carolina Bernarda Maria d. v. A Th van Es en M H L Thjjssen Kethelweg 225b. Gehuwd: P ie ter van den Broek oud 27 jaar en Paulina Wilhelmina van Duijven- boodezi oud 29 jaar, Pieter Franciseus Dijkshoorn oud 26 jaar en Cornelia Jaco bs Klootwijk oud 19 jaar. Martinus Adm- nus Schouten oud 25 jaar en Jacoba Smit oud 21 jaar. Overleden: Dirk Langbroek oud S4 jaar weduwnaar van J van Dalen Rotterd.weg 54 Antounetta Gerardina Maria Smulders oud 54 jaar echtgenote van L D HaJle- man, Den Haag, Roggekamp 348. P.V. KEER WEER" De postduivenvereniging „Keer Weer' hield zondag een wedvlucht vanuit Chimny over een afstand van 196 km. De duiven werden om 7.-- uur gelost met Hoorden wind in vrijheid gesteld en. de aankomst was als volgt: C Pille 1 7 12 24; B Simon on. Zn 2; A van de Meyden 3 9 21; G Biaauw 4; M van de Velden 5 24 27 29: S van Brandwijk 6 18 25 26; Both S 16; P van Vliet 10 14 28; S Stam 11 33: N de Roode 13 15 122; Gebr. Heinstus 17 19 30 32, W Steenbergen 20 31: L Poldervaart 23; De aankomst van de eerste duif was om 10.04,20 en aankomst van de laatste duif om 10.19.37. In concours waren 137 duiven. Donderdag a.s. van 5.30 tot 7.-- uur jn- korven voor Tevgnier. Klokken aanslaan lMrtH ndeg^ond 730 uur. en A. Weeland <211 komen de Vlaardingers: Jan v. d. Valk <271 Eppo Hekman <27*. Leen van der Lee (21) en "W. v. d. Waal (21). Tussen haakjes staat het aantal te maken caramboles vermeld. De Vlaardmger J v, d, Have <18i js in poule 2 ingedeeld. Alle overige deelnemers zijn Schiedammers Op 'het kruispunt v. d. Driftslraat Da Cost astraat verleende de 74-jarige brom fietser J. F„ H. woensdagmorgen geen voorrang aan een vrachtauto- De man werd aartgereden, en moest met verwondingen aan handen en gelaat naar het alg. Zie kenhuis worden gebracht. Ka aldaar te zijn behandeld, kon de onvoorzichtige brom fietser huiswaarts keren. In de Prof. Teldersstraat werd woens dagmorgen de 39-iange koopman A. A. N. door een bestelauto aangereden en ver wond. De man stond op de weg naast zijn voertuig te praten en toen de bestelauto passeerde, deed N. een stap naar links, waardoor hij in aanraking kwam met de spiegel van. de auto. 17. liep verwondingen op aan het hoofd. Na door dokter Nikkel i« zijn behandeld, kon hij zijn werkzaamne- Qen hervatten. Praairapport van hedenmorgen: VL 7G 5 kantjes: VL 78 5 kantjes; VL 79 10 kantjes; VL 89 10 kantjes; VL 114 65 kantjes nog 30 netten; VL 197 30 kantjes. MARKTBERICHTEN. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaa! m Vlaardingen be taald voor: vleetharing klem van 100. tol J 120.—. groot 90.—: trawlharing klein van 110.-- tot 130 noord van 54.— tot 55.--. Aanvoer VL 172 met 13 laat, VL 121 met IS last. DONDERDAG. 2 AUGUSTUS Stadhuis, 19.3G uur: aanvang oper.b. raadsverg. Stadsgehoorzaal, 19 en ut uur: Kon. zilv huvveluksfeebt. hlmreportage. Vrijdag 3 augustus 9,- - uur: Vrolijke Kinderspelen in het Oranjepark voor de jeugd uit Vla ar d ingen -Centrum 12.45 uur: Excursie naar dc Shell, vertrek vanaf hel Shell-ponlon op de- MaasboulevardHonderd jon gens van 13 lot en met 1.6 jaar mogen mee. 14.- - uur: Laatste excursie naar Delta- Chemie, 20.- - uur; Amateurfestival in de Stadsge hoorzaal. De route voor hel groot amateur-drum band-concours, dat zaterdagmiddag gehou den wordt is als volgt: Schiedamsedijk Voorstraat Rozen- laan Antbonie Knottenbeltsinge! Plein 1940 Julianasingel - Binnensingel Willem Beukelzoonstra at Eertd recht straat Schiedamseweg Brug - West- havenplaats Brede Havenstraat Hoog straat Markt Waalstraat Gedempte Biersloot Groen van Prinstererstraat Burgemeester Pruissingel Riouwlaan Jan Pieterszoon Coenlaan Kolpabad. Voor de keuring van de verschillend- deelnemers moet er om 13.30 op het ter rein bjj de brandweerkazerne aangetreden worden. De deelname aan dit concouzfe. met in strumenten van eigen keuze en pakjes of mutsjes naar eigen fantasie is gratis, maar wel moet men zich van te voren aanmelden m de Visbank. OUD-BEIJERLAND. Voor bijna 1000 toeschouwers heeft het Klaaswaalsc SSS gfslcravond in Oud-Beijerland de voetbal club vati die naam naar een 4-0 nederlaag gespeeld. Bij de rust was de stand 2-0 door doelpunten van linksbuiten C. Saar- loos. In dc tweede helft scoorde eerst de uitstekende rechtsbinnen A. Saarloos en kort voor het eindsignaal knalde linksbin nen B. Tros het leer fraai langs doelman Thynissen. OPBRENGST COLLECTE De collecte voor het Anjerfonds heeft in Poortuga&l een bedrag van ƒ266,11 opge bracht GROOT SPAAROVERSCHOT In de afgelopen maand werd op het postkantoor voor de rijkspostspaarbank te Poortugaa! ingelegd ƒ35.094.06 en terug betaald ƒ18 329.24. Geïnspecteerd door dc Speedway wedstrij den om de gouden helm in het Olympisch Stadion a.s. maandag, werden gisteren middag op de Voorstraat de zeepkisten races 1962 om de gouden helm gehouden. Zal het in Amster-dam wat sneller gaan, met meer enthousiasme en vurigheid kun nen de coureurs niet rijden, want de 44 deelnemers probeerden met de vreemdste vehikels zo snel mogelijk de finish te be reiken. Dat ook dit onderdeel van de va kantieweker» een succes geworden is, niet alleen te danken aan het stralende zomerweer, maar ook aan de als altijd enthousiaste heer L. van Zanten, die er dankzij dit stralende zomerweer bijzonder zonnig uitzag, en heel de middag voor dc microfoon gestaan heeft om de vele toe schouwers zoveel mogelijk op te warmen. Voor het bepalen van dc winnaars waren mcj. G. J. Sparrenboom en de lieer K. P. Ooslerlce aanwezig als juryleden, torwij] de heren K. van Dongen en P. Bier steker achter dc startplaatsen stonden^ om de wagens op het juiste ogenblik los te laten. Voor het eerst was er dit. jaar geen speciale prijs voor de fraaist versierde wagens. Ervaringen \an andere jaren heb ben geleerd, dat hier niet zoveel aandacht meer aan besteed wordt. Wel was er een prijs voor de wagen met de beste outillage. Deze prijs bestond uit de „Orde van de uil met robijnen" en werd gewonnen door De heren K. van Dongen en F. Bier steker, in actie aan de start bij de Zeep kisten-race. Sjaak Storm, die op deze middag nog meer \an zich zou laten horen. In de eerste ronde gingen alle deelne mers in groepjes van twee van start. De winnaars van deze londe moesten weer tegen elkaar rijden, terwijl een ril tegen het uurwerk de uiteindelijke volgorde van de winnaars 'moest uitmaken. Door tijdge brek had men hiertoe moeten besluiten, hoewel hierdoor hel spannende wedstrijd element wel verloren ging, want niemand wist of hij nu bij dc eerste winnaars be hoorde of niet. Dc uiteindelijke uitslag wvs: Winnaar van de gouden helm. een erekrans de prijs van 5.. en eer. taart beschik baar gesteld door een hakker op de Voor- straal, was Sjaak Storm, die ook dc wagon met de beste outillage had. Zo ging hij met oen wagen, volgeladen met prijzen naar zijn woonhuis in de van Duyn van Maasdam laan. De tweede prijs ging naar Jan Jekel. 3. Sjaak van Velzen: 4. Hans War molts; 5. Mart van Giessen; 6. Jan Quakkelstein; 7. Peter van de Schaft; 8. Piet Rotgans; 9. Mai-tin Br ui naard; 10 Wim Tijl. Dp troostprijs was \oor Koelie Piepei, die met een wagen aan de startbaan versche nen was, die le groot en te snel was voor de andere deelnemers. Ook' bij de erliezersronde was er een hahe finale, waarna er door de wtnnaats van deze ronden weer stuk voor stuk gere den werd met het horloge als maatstaf. Door de winkeliersvereniging van de Voor straat was er een paar sandalen beschik baar gesteld voor de winnaar van deze ronde. De winnaar hiervan was Frar.s Andrea, die levens de zilveren helm en een prijs van ƒ- 4?_ in ontvangst mocht nemen. 2. Wim Koib; 3. Wim Groen; 4. Peter Korpershoek: 5. Kees Saloos; 6. Sjaak van ds Wal: 7. Coen Bakker: 5. Tonny Polet: 9. Gerard Huizingveld en ID. Donald Wildeboer. Ondanks de gebrekkige afzetting van de baan gebeurden er geen ongelukken, zodat de op het terrein aanwezige E.H.B.O. niet nodig was. Deelnemers aan de Zeepkisten-race op de Voorstraat in actie. Op 3l juli 1922 trad de heer J. Kouden burg in dienst bij de Rotterdamse rederij „De Tijdgeest" als jongste be-dianae. Zijn werklust en leergierigheid leiden er toe. dat Hij na een aantal jaren werd benoemd tot bedrijtsleidei', welke lunet ie hij nog steeds bekleedt. De heer Koudenburg heeft ongeveer 35 man personeel onder zich >n zijn zeer verantwoordelijk werk, dat on- middelijk aan de directie ondergeschikt is. Dit jubileum was de oorzaak, dat ook burgemeester Mr. J. Heusdens gisteren middag in hel woonhuis van de heer Koudenburg. Sportiaan 85, aanwezig was. namens Hare Majesteit de Koningin, om hem mede Le deler, dat hij onderscheiden s in de orde van Oranje-Nassau. in goud. Bij deze huldiging waren ook de vrouw van de heer Koudenburg aanwezig, zijn drie kinderen en vertegenwoordigers van de rederij, waaronder de heer ir. A. A. Des sau vagi e. Burgemeester Heusdons wenste zowel de heer Kouttenberg als zijn directie met dit jubileum geluk, want dit is een bewijs, 9 Burgemeester mr. J. Heusdens speldt de jubilaris, de heer J. Koudenburg, het erc-metaal op de borst. dat ze met elkaar kunnen opschieten, an ders was de heer Koudenburg wel van baan veranderd. Omdat de directie van „De Tijdgeest" verhinderd was bij de huldiging van hun jubilaris aamvezig te zijn. sprak de heer Dessauvagie namens de directie. Van de directie had hij een brief meege kregen, die hij voor moest lezen. In dc afgelopen veertig jaren zijn er velen geko men en gegaan, maar dc heer Koudenburg was gebleven, ofschoon het bedrijf vele moeilijke jaren heeft gehad. De directie sprak hier siechls van de jaren dertig en de oorlogsjaren, toen hel hele bedrijf weg gebombardeerd was. Do directie was de neer Koudenburg dan ook zeer erkentelijk, dal hij steeds bij hun bedrijf werk zaam gebleven was en overhandigde hem als stoffelijke blijk van waardering een cadeau onder couv ert. DE AMERIKAANSE ÏNVOEK VAN PERSONENWAGENS Uit cijfers van het Amerikaanse Bureau voor de Statistiek blijkt dat de invoer van personenwagens in de Verenigde Staten gedurende de eerste zes maanden van dit jaar 192.718 stuks heeft bedragen ter waar de van S 215.357.126 vergeleken met 135.058 stuks ter waarde van S 154.451,062 in de zelfde periode van 1961. Volgens het Bu reau blijkt 1962 een veel beter jaar te zijn dan 1961. De belangrijkste leverancier blijft West-Duitslsnd gevolgd door Groot- Brittannie. In aansluiting op reeds beantwoorde t hriilelijke vragen over de behandeling van een Europees mijnwerkersstatuut in ip gemengde commissie van hot raadge vend E G.K.S -comité heeft het tweede- k.uneriid. de heer Mulders (K.V.P.i schrif telijke vragen gesteld aan de ministers v<m Economibche Zaken en. van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De heer Mulders vraagt de bewindslie den o.m., of het met op de weg van de regering ligt, aan de vergelijkende studie, als bedoeld in een conccpl-mijnwerkerssta tuut, medewerking te verlenen. Hij vraagt ook. of de bewindslieden met van mening zijn, dat voor een. juiste opstelling van een toekomstige energicnota het van groot be long geacht moet worden, de kostprijsver- schillen, in zoverre deze tot uiting komen in de onderlinge afwijkingen der loon. en aïbeidsvoorwaarden, te kennen, te verge lijken en in zoverre structureel mogelijk, le egaliseren. MAASSLUIS. De vakantieweek, ge organiseerd door de Maassluise Gemeen schap. is len einde. Z(j werd dinsdagavond besloten met een bloemschikdemonstratie in het jeugdgebouw „De Sluis." De heer E. D. v. d. Burger wist de aamvezigen, op gezellige en onderhoudende wijze, voor deze kunst te interesseren. Met eenvoudige middelen liet hij zien hoe men met zowel veldbloemen als bloemen uit de tuin of van de bloemist eigenhandig een bloem- stukje kan vervaardigen, Hoe men mot slechts enkele bloemen, een blad en wat plantenmateriaal een bijzonder fraai geheel MAASSLUIS. Acht zaterdagen hebben de leden van de hengelaarsvereniging VDL hun geluk beproefd. Dit onder de algehele controle van de heer A. Bakker. In deze achtweekse serie werd 47.320 gram vis gevangen. Zaterdag jl. werd eerst in de Eoonervliet gevist, doch daar was het zo slecht, dat men. het beproefde in de wa teren roncom Maasland. En met meer succes. Eerste in de serie werd A, v. d. Heuvel, die in de acht weken 5550 gram vis ving. Tweede werd P. M. Deelen met 5045 gr., derde N. C. Buitendijk 4965 gr. De enige vrouw in de vereniging, mevr. L. van Zanten, werd met de vijftiende plaats de laatste. Zij ving 755 gram vis. VDL heeft voor eind augustus grootse plannen. Een bijzonder concours zal dan worden gehouden. Alle verenigingen, waarvan dc adressen bekend zijn, worden uitgenodigd. Verder kan men inlichtingen verkrijgen bij de heer J. J or daan, Pieter Schimsfcraat 4, Maassluis. kan krijgen werd door hem op zeer origi nele wijze-uitgebeeld. De gemaakte bloem- stukjes, w.o, een prachtige moderne vaas door de Maassluise Gemeenschap geschon ken, met een weelde van bloemen getooid en alle overgebleven bloemen, werden onder de aanwezigen verloot- Even tevoren had de heer Barmen 't Loo, voorzitter van de MG, op de tentoonstelling „Maassluise verenigingen presenteren zich" dank gebracht aan alle verenigingen, die er hebben toe medegewerkt deze expositie tot een succes te maken. In het bijzonder deelden in deze dank de heren J. Ouwen- broek, Van den Burger en Rieken jr., die ieder op hun wijze een groot aandeel heb ben gehad in de organisatie en de opbouw en uiterlijke verzorging van de tentoon stelling. Ondanks de grote uittocht van vakantie gangers heeft de MG zich bij vrijwel alle programma-onderdelen in een goede be langstelling kunnen verheugen. Het bezoek aan de ochtend- en middagvoorstellingen voor de kinderen was minder dan werd verwacht. Hiertegenover staat dat de films uit het bedrijfsleven te Maassluis meer belangstelling verkregen. Het openluehtbai op zaterdagavond jl-, ■gehouden op het schoolplein van de Kon. Wilhelminasehool, werd maar matig be zocht. Het mooie weer en de voortreffelijke dansmuziek, gebracht door de Rhythm Boys, en de goede leiding van de heer Van Gendt. hadden een waarborg voor een grotere opkomst moeten zijn. In ieder geval heeft een honderdtal jongelui zich die avond kostelijk weten te amuseren- Alles bijeengenomen kan worden gezegd, dat een enkel onderdeel van het MG- programma uitgezonderd, deze elfde va kantieweek zeer zeker als geslaagd ka» worden aangemerkt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1