ROTTERDAMSCH HIEWSBLAD ï*A Zonder accommodatiezorgen zou er bij Fortuna geen wolkje aan de lucht zijn Films van deze week Burgemeester opende café Westwijk Niet verder springen dan polsstok lang is Accommodatie-opknap vergt groot bedrag Jeugd -agenda Loonregeling Gemeentepersoneel Vakantie-ruilbeurs Operatie Vuurgordel „Bachelor Flat Mevrouw Heusdens knipte lint door Bindend element Zoiwlagdicnsten Predikbeurten Floris de Vijfdelaan 134 - Tel. 8210 Promenade-West „DE KROON" 't VERFCENTRUM" „D8 Goede Hoek"iia Hoofdaffeulsciiap es Redactie: VLAARDINGEN, Sm, Havenstraat 1 Tel. 3229 Na 17.30 tot 19.30 our: Tel. 3959 Redactie: Tel. 5453 ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULÏNDES1NGEL 33 De transfermarkt is weer gesloten. We hebben het allemaal niet precies bijgehou den, maar wel kunnen constateren, dat het overgrote deel der tegenstanders van For tuna in het nieuwe seizoen, zich door aan kopen zoveel mogelijk heelt versterkt. Te zamen moeten zij daarvoor vele tonnen op talel hebben gelegd. Mei de onderbren ging van de zes topclubs uit beide le divi sies, de drie uit de eredivisie gedegra deerde clubs en de 2e divivefcampioen in de nieuwe eerste divisie, beseften zij te recht, dat zij een sterk elttal op tie been moeten brengen om in dit nieuwe milieu een goed figuur te kunnen slaan, om dan maar te zwijgen over de vrees, het hierin niet te zullen kunnen bolwerken. Fortuna heelt, als steeds, niet meegedaan aan het aankopen van bekende spelers. Fortuna heelt daartoe niet de middelen en ook al had het deze, dan zou Fortuna zich tod» hiervan afzijdig hebben gehouden, zo ver klaarde Fortuna-voorzitter Dick ïïadde- mnn eeti de/,er dagen. Letterlijk zei hij: Ik zou niet graag de persoon willen zyn, die de beschikking kreeg over bijvoorbeeld een bedrag van i. ,31)0.(100 om daarmee speleds voor Fortuna aan te kopen. Want de astronomische bedragen, die voor bekende spelers worden gevraagd staan in geen enkele verhouding met de hierdoor ver kregen ploegenversterklng en roet de risi co's, die men met deze aankopen loopt. Dien steekt zich hiermee diep in de schul den zonder de minste zekerheid, dat deze aankopen zoveel méér aan recettes op brengen dat.de schulden kunnen worden afgelost. De voorbeelden liggen voor het grepen. Het Is dan liet bedrijfsleven, waar op een beroep wordt gedaan, om uit de put te worden geholpen. Voorzitter Dick Haddeman heeft onge twijfeld recht van spreken. Fortuna neemt in dit opzicht een unieke positie in het betaalde voetbal in. Het is niet alleen de enjge voormalige 2e klas amatèurelub, die zich tot het le divi sie voetbal heeft opgewerkt en zich daarin heeft gehandhaafd, het heeft deze opmars ook gemaakt zonder ook maar een enkele bekende voetballer uit het betaalde voet bal aan te kopen. Het had daar geen geld voor en liet wilde daar ook geen Jeningen voor sluiten. Een situatie, die na de re cente verovering van het kampioenschap in de le divisie, geenszins is veranderd. Mede door het by zonder zuinige beheer van Fortuna's penningmeester Rienus Tim mermans en de amateuristische instelling en clubliefde der overige bestuursleden is de financiële toestand bij Fortuna daar door kerngezond. Fortuna zou zelfs vry van financiële zorgen zyn- ware het niet, dat Fortuna inct een sportaccommodatie opgescheept zat, die voor een 2e klas ama teurclub niet ai te zeer uit de toon viel, maar een aanfluiting vormde voor een naar de top van de le divisie geklommen vereniging, die by topwedstrijden 1O.0D0 bezoekers en meer trekt. Deze situatie wordt thans op bescheiden wyzc geliqui deerd door de bouw van drie staantribunes en twee onoverdekte zittribunes. een. gron dige verbouwing van de op instorten slaan de overdekte tribune, de aanleg van een nieuwe afrastering rond het hoofdveld met doorlopende houten wand voor reclame doeleinden cm van een betegeling op het terrein vanaf de nieuwe hoofdingang naar en rond het hoofdveld. Voor de financie ring hiervan heeft Fortuna een lening van f- 35.000 bjj de gemeente gesloten. Verder wijde Fortuna, met de jaarlijkse lasten aan rente en aflossing, niet gaan. Fortuna heeft sedert de intrede in het betaalde voetbal er alfcfcjd angstig voor gewaakt niet verder te springen dan zijn polsstok lang is. Dit geleende bedrag blijft ver beneden de kosten, aan ai deze verbeteringen ver bonden. Zij zouden tegen de f. 100.000 lo pen als het werk zou zyn uitbesteed, heeft Dlck Haddeman verklaard. Maar u weet dat vele vrijwilligers onder de deskundige •leiding van bouwer F. Both al dit werk opknappen in de vrije avonduren. Daardoor blijven de lasten praktisch beperkt tot de materiaalkosten. Maar ook die overschrij den nog verre de grootte van het geleende bedrag. Hoe men dit denkt te bestryden, daar verneemt u binnenkort uitvoerig meer van. BESCHEIDEN BEGIN Deze verbeteringen betekenen nog slechts een bescheiden begin van de aan pak, nodig voor de verwezenlijking van een accommodatie, die in overeenstem ming is mot de eisen, welke hiervoor aan een vooraanstaande le divisieclub moeten worden gesteld. Het aantal zitplaatsen moet in de naaste toekomst aanzienlijk worden opgevoerd en de open zitplaatsen zoveel mogelyk worden overdekt. Niet minder spoedig moet hot stukje afbraak, dat nu de kantine moet voorstellen, door een behoorlijke recreatieruimte worden vervangen, waar het publiek zich voor de wedstrijd en in de rust kan verpozen. Dringend noodzakelijk is ook de aanleg van een lichtinstallatie, waarbij de trai ning ten volle tot haar recht kan komen en zeer gewenst is ook de bouw van een ruime trainingshal, waarop kan worden terug ge vallen, wanneer veld- en weersomstandig heden. de buitentraining onmogelijk ma ken. We denken ook aan een goede ont vangstruimte, aan een hehandelings- en massagekamer voor spelers enz. OOK CEMEENTE NU ACTIEF De plaatselijke overheid besteedt thans de nodige aandacht aan dit gemeentelijke sportpark aan de Floreslaan. Zij heeft de afwatering zoveel mogelijk bevorderd met de aanleg van een nieuw rtolerings. en draineringsstelsel. Zij heeft geld uitgetrok ken voor de verbetering van liet hoofdveld en voor de aanleg van parkeerruimte aan de Broekweg. Het huidige onbruikbare oefenveld wordt door een nieuw vervan gen. waardoor het deze winter wel nood zakelijk: zal worden, dat Fortuna op park Zutdbuurt gaat trainen. De toestand, waar in het hoofdveld en het trainingsveld het afgelopen seizoen verkeerden, was al evenzeer een aanfluiting voor een le divl- sieolub als de toeschouwersaccommodatie. Het zal zaak zyn. dat in de nieuwe huur contracten met de voetbalclubs wordt be paald, dat de gemeentelijke plantsoenen- dier t met het onderhoud van de speel velden wordt belast. Gemeentelijke sport velden mogen toch als visitekaartjes van de gemeente worden gezien, waarbij niet de entourage de hoofdzaak is, maar de toestand, waarin de grasmatten der speel velden verkeren. Hierdoor bieden de vel den van sportpark Zuid buurt, verzorgd door de gemeentelijke plantsoenendienst, een uitstekend voorbeeld. Deze liggen er thans als biljartlakens bij. Maandag 6 augustus: 9,30 uur: Poppenkastvoorstelling op het Messehaertplein. 11 uur: Poppenkastvoorstelling in de Prof. f Telderstraat. 14 uur: Poppenkastvoorstelling op het Plein Bofchatstraat. 15.30 uur: Poppenkastvoorstelling bij de van der Palm-school aan de Van der Duyn van Maasdamlaan. 21 uur: Vertrek bij het Feestterrein voor de grote Lampion-optocht. Naar aanleiding van het rondschrijven var. de minister van Binnenlandse Zaxen. betreffende de invoering van de gelijke beloning voor mannen en vrouwen, voor- zoveel het betreft de functies van het vrouwelijk rijkspersoneel, ingedeeld in de loongroepen, welke inmiddels is voltrok ken, waarbij dienovereenkomstig de be- treffende functies zijn ingedeeld hl een c'tr loongroepen voor hot mannelijk per soneel, schrijven B. en W. dat het naar het oordeel van de minister aanbeveling verdient, dat de invoering van een der gelijke maatregel voor de overeenkomsti ge functies van het vrouwelija personeel, voorzover deza bij de gemeente voorko men, in overweging wordt genomen. De hieruit voortvloeiende hogere belo ning voor bedoeld vrouwelijk personeel zal bij het rijk van 1 april 1960 gelden. Do realisering hiervan over het tijdvak van herindeling van de functie-welk tijd- van 1 april 1960 tot aan het tijdstip stip bij het rijk op zijn vroegst op 1 sep tember 1961 is ingegaan, heeft plaats ge vonden in een uitkering ineens, ten bedrar ge van het verschil tussen het tot dusver bestaande basisioon en het nieuwe basis- loon. In deze uitkering ineens is tevens opgenomen het resultaat van de noodza kelijke herberekening van de eventueel genoten toeslagen met inbegrip van pres tatiebeloning c.q. de overgangstoe sing. De in de huidige Loonregeling voor het personeel in dienst der gemeente Vlaar- dingen onder B. vermelde functies van het vrouwelijk personeel komen voor een indeling In één der loongroepen voor het mannelijk personeel in aanmerking. B. en W. zijn van mening, dat een dergelijke maatregel voor het laatstgenoemde vrou welijke personeel (plm. 50 personeelsle den, niet alteen geweest, doch alleszins noodzakelijk is. Teneinde de uilvoering van deze maat regel mogelijk te maken, stellen B, en VV. voor, daartoe de loonregeling te wijzigen. Voorts stellen B. en W. voor, om aan het hiervoor bedoelde vrouwelijke personeel, dat op 1 januari 1962 in dienst der ge meente Vlaardingen werkzaam was, over de periode van 1 april I960 of zoveel la ter ais betrokkene in dienst der gemeen te is getreden tot 1 januari 19Ö2 een uit kering ineens te verlenen ten bedrage van het verschil tussen het tot dusver bestaan de basisioon en het thans voorgestelde nieuwe basisioon. De aan de uitkering ineens verbonden kosten, inclusief sociale lasten, worden raamd' op rond 65.000,— te weten plm. 35.000,ten laste van het Algemeen Zie- kenhuis; plm. 29.000.— ten laste van het Flatgebouw voor bejaarden en plm. 1000,- ten laste van het Ko lp a bad. Zolang deze keet nog als kantine op hel Forlunasportpark prijkt, blijft de accom modatie een aanfluiting voor de standing van een le-divisieclub. Daarom kunnen de nu ter hand genomen verbeteringen slechts als een bescheiden begin worden gezien- ZATERDAG 4 AUGUSTUS IS62 Nu de lange zomeravonden alweer tot het verleden behoren, gaan vele verzame laars, die in de achter ons liggende „zomer maanden" wat kalmer aan gedaan hebben met hun hobby, hiermede weer ernst ma ken. En daarbij wil de afd. Viaardingcn van de Ned. Ver. ..De Verzamelaar" hen behulpzaam zijn. Zij heeft daarom op maandag 6 aug. weer de maandelijkse ruil beurs belegd, als van uuds in zaal Keyzer. Landstraat 15. Hier is dus een prachtige gelegenheid om het in uw vakantie ver- Kregen ruilmateriaal om te zetten voor het geen u zelf zoekt. Verzuimt dus niet deze ruilbeurs te bezoeken. En mocht u soms logé's hebben, brengt hen ook eens mee. Dan kunnen 2ij ook eens kennis nemen van het werk van ..De Verzamelaar". Misschien worden ze zo enthousiast, dat ze zelf ook actief gaan verzamelen. Even een kleine opsomming van hetgeen al zo ver zameld wordt: Vlaardmgen, visserij, koop vaardij. suikerzakjes, lucifersmerken, siga renbandjes. postzegels, munten etc. Er is eigenlijk niets dat niet verzameld wordt. Hebt u dus iets, bewaar het dan. u doet cr anderen een plezier moe. Komt daarom allen maandagavond naar zaal Keyzer. Landstraat 15. Vóór het komende winterseizoen over weegt het afd. bestuur over te gaan lot het oprichten van een Studie en d ocumen talie- groep „Oud Vlaardingen" m de atd. Vlaar dmgen van ..De Verzamelaar". Nu al zo veel onder slopershamers is gevallen en nog zo veel zal vallen, wordt het steeds in teressanter de geschiedenis van onze stad beter te leren kennen en te zien. Zij, die in teresse hebben voor deze groep, kunnen zich nu reeds opgeven aan de secretaris. Burg. Pruissingel 138a. Gezien hot feit. dat de vorige herfst ge organiseerde tentoonstelling zo'n succes was. ligt het in het voornemen ook dit na jaar weer een dergel i)ke tentoonstelling tc houden. Zij. die interesse hebben om hier aan deel te nemen, kunnen zich nu reeds hiervoor opgeven. U ziet. er is genoeg te beleven. En hoe meer leden de afd. telt. hoe meer voor de leden kan worden gedaan. Mocht u dus nog geen lid zijn, geeft u dan spoedig op. U zult er geen spijt van hebben. Ook hierover zal het secretariaat u gaarne nader inlichten. De heer Irwin Allen heeft zich een erken de reputatie verworven met de reconstruc tie eti trucage van voorwereldlijke mon sters zoals in „The Animal World", maar in Voyage to the Bottom of the Sea'' („Operatie Vuurgordel") is zijn fantasie op drift geslagen naar een al of niet na bije toekomst. Ergens krijgt men het on rustige gevoel, dat zijn verbeeldingskracht helaas op een zekere realiteit steunt, waar voor wij maar liever de ogen sluiten: zijn Jules Verne-aclitige verhaal is echter ook vaak weer zo amusant, dat de ernst, die men in Japanse ruimtevaart-verzinsels pleegt aan te treffen, hier meestal ver te zoeken is. Dit ondermaanse wordt bedreigd door een stralingsgordcl. die de aarde om geeft en in brand is geraakt, zodat, als het vuur niet vanzelf dooft of door de mens wordt geblust, de temperatuur op aarde tot 135 graden zal oplopen met alle ver nietigende gevolgen van dien. 's Werelds grootste atoomduikboot, de Amerikaanse Sea view, met aan boord haar ontwerper, kapitein Crane Walter Pidgeon), haar kapitein Crane (Robert Sterling- en de vrouwelijke psychiater dr. Hiller (Joan Fontaine), ontdekt op haar proefvaart on der het Noordpoal-ïjs, wanneer zij door de zeer snel verplaatsende ijsbergen gedwon- gn wordt aan de oppervlakte te komen, wat er aan de hand is. De admiraal besluit in de Stille Oceaan een atoomraket in de ruimte te lanceren, om zodoende de stra lingsgordel te laten exploderen. Hij stuit echter op tegenstand, van de Ver. Naties, die alle duikboten van haar leden gelast de Seavicw op te sporen en te verhinderen, dat het atoomprojectiel wordt afgevuurd, van een intrigerende regeringsafgevaar digde aan boord van de saboterende psy chiater en van een religieus fanaticus, die met een bom in de hand de bemanning terroriseert, die op haar beurt tot muiterij wordt gedreven. Diepzeemonsters on mij nenvelden vormen met de aanstormende VN-vloot het opwindend „buitengebeuren' maar het projectiel wordt toch afgescho ten, het verzengend hemelvuur gedoofd en de wereld kan weer ademen, terwijl Frankie Avalon zoetkwelend de litdsong ten gehore brengt en Peter Lorre in plaats van zijn haai, die intussen de psychiater heeft verorberd, de zegevierende Nelson omhelstIn Luxor. De Engelse komiek Terry Thomas speelt in de Amerikaanse klucht „Bachelor Flat' (als „Vrijgezellenflat" in Luxor) een Tl Hef rtnysieken btj de Kinderspelen in he£ OranjepnrJc. Britse professor in de archeologie aan een universiteit in California en onthult ons eerst de herkomst van de befaamde ga ping in zijn boven gebit aan de hand van een vóórhistorische schedel. Daarna ont popt ook hij zich als een vrij luidruch tige grappenmaker waartoe regisseur Frank Tashlin, hierin bedreven door een jarenlange praktijk in Jerry-Lewis-produk- ten, hem ruimschoots de gelegenheid geo Do prof. wordt dan ook wel zwaar op de proef gesteld, want drie vrouwen maken zijn keurige flatje tot een bandeloze ha rem: zijn verloofde (Celeste Holm), haar dochter, een wilde teenager, die zich aan vankelijk uitgeeft voor een. uit de jeugdge vangenis ontsnapte delinquente (pittige rol van het blondje Tuesday Weld", na ,,High Time" en ,,Wild in the Country" nu voor de derde achtereenvolgende week m Luxor) en het vriendinnetje van een stu dent, die bij hem kind aan huis is. Om dat de prof krampachtig probeert zo lang mogelijk zijn decorum op te houden, wat onder meer een bolhoed en paraplui impli ceert, zorgt de regie er voor, dat er voortdurend felle contrasten zijn; hij loopt dan ook bij voorkeur in (ge bloemde) onderbroek en sokophouders rond en grabbelt aldus uitgedost iongeda- mes van onder zijn bed weg, alsof bet pan toffels zijn. Als er genoeg op het verruk kelijk strand van Santa Monica is ge stoeid, zonder dat er overeenkomstig de Hollywood-code van wie ook maar één haar gekrenkt is, krijgt alles snel een ge lukkig einde. Als een volleer de buffetchef heeft bur gemeester mr, J. Heusdens gistermiddag het eerste glas bier getapt, waarmee hu hel nieuwe etablissement van Arie Bra- venboer, „enfé Westwijk". In het wirittei- ccnttMim Promenade-West off fel cel opende In de toespraak, die hij hieraan vooraf hel gaan, verklaarde do burgemeester 'l.u hij de uitnodiging gaarne had aanvaard, omdat dit etablissement een \an de bin dende elementen vormt voor een harmo nieuze opbouw van de Westwijk, waar bin nenkort 18.000-20.000 mensen zullen wo nen, van wie een groot gedeelte van el ders is gekomen. Als verdere bindende ele menten somde do heer Ileusdens op de consultatiebureaus, de kerken met hun lo kaliteiten voor dagelijkse ontmoetingen, wijk- en jeugdcentra. Mot behulp van de ze bindende elementen moet zich '<n een dergelijke nieuwe wijk 'n samenleving ont wikkelen en daarom verheug ik me er over, dat dit etablissement tot stand is gekomen. De eerste vergunning voor de Westwijk js 1 augustus aan dit horecabedrijf ver strekt. Het is de eerste maal !n de 16 jaat dat ik burgemeester van Vlaardm gen ben, dat ik het genoegen heb een etabissement te openen en dit is voor mij aanleiding geweest mij te verdiepen in de hantering van de vestiging van horecabe drijven en de verlening van vergunningen. Krachtens een K.B. van 1955 op de Dranx- wet is het maximum aantal vergunnin gen bepaald op 1 per 2.000 inwoners. In Van zaterdagmiddag 1 uur tot maandag morgen 8 uur zuilen in bijzondere geval len dienst doen: De artsen. W. H. Karreman J. Westerweel- straat 54, tel. 5615 en H. S. Mülder, Hof- laan 31, tel. 2203. De zondagdienst van de arts B W. Bu$- semaker wordt waargenomen door dokter J. A. Leegsma, Maassluissedijk 9, tel. 3689. De zondagdienst van dr. G. J. Bos wordt waargenomen door de arts E. Leynse, Mr. Verschuurstraat 42, tel. 7371, De zondagdienst voor dierenartsen wordt vanaf zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur waargenomen door de die renarts P. H. Kleinjan, Prinses Irenelaan 13, Maasland, tel. 0 1899—2467. Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur de beer F. C. M. Roodenburg, kana. tot do Heilige Dienst, 5 uur ds. K. Ooms uit Leerdam; Rehoboth- kerk, Biliitonlaan, zondag 9 uur ds. J. Trouw uit Alblasserdam, Jeugddienst, 10.30 uur ds. J. Trouw, 7 uur ds. K. Ooms uit Leerdam; Bethelkerk. VI.-Ambacht, zaterdag 7.308.15 uur Avondgebed, zon dag 10 uur ds. H. S. Wassink uit Hoek van Holland, 7 uur ds. D. Noordmans; Xm- manuëlfcerk, Van Hogen dorplaan, zondag 20 uur de heer J. van Lambalgcn, 7 uur ds. B. Baks uit Capelle a. d. IJssel; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zondag 10 uur de heer A. van Zetten, 5 uur ds. D. Noordmans; WestwijkkapeJ zondag 10 uur ds. K. Ooms uit Leerdam. Jeugdkerken, Jeugdkerk wordt gehouden zondag voor de jongeren van 9-13 jaar in Soli Deo Gloria, Callenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond, F, K. Drossaartstraat en school Julïanalaan; 10 uur in zaal Reho- bothkerk. Kinderker ken (6-fl jaar) worden gehou den Callenburgstraat, Maassluisedjjk 7a en 9,30 uur in bijgebouw Immanuëikerk, Van Hogendorplaan. Rem. Geref. Gem. en N.P.B., Hoflaan, zondag 10 uur ds, G. Ch. Duinker. Gereformeerde Kerk: Öosterkerk, Schie- dameeweg, zondag 10 uur ds. W. P. H. Pouweis oit Nunspeet, 5 uur ds. Th. Swen; Emmaüskerk, Van Linden van den HeuveU- smgel, zondag 9 en 10.30 uur dr, F. L. Bos, 5 uur ds. J, v. d. Horst uit Randwijk; Pnaëlkerk, Henriëtte Roland Holststjraai, zondag 9 en 10.30 uur d6. Th, Swen, 5 uur ds. W. P. H. Pouweis; Maranathakerk, Zuid wijk, zondag 10 uur ds. J. v. d. Horst, 5 uur ds. H. Zandbergen. Chr. Geref. Kerk, Emmastraat 116. zon dag 10 en 4 uur ds. P. Dijkstra, em.pred. uit Klundert; Aula H. de Cockschool, Philips de Goedestraat 162, zondag 10 uur dienst, 6 uur de. P. Dijkstra. Geref. Gemeente, Westnieuwland 56. zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Woensdag 3 uur ds. L. Huisman (Huwe lijksbevestiging). Ger. Gem. in Nederland, Jacob van der Wind te tra at 17, zondag 10 en 5 uur lees- dienst. Chr. Geref. Gemeente, Dijksteeg 6, zon dag 10 en 5 uur ds, K. van Twillert. Vrije Ger. Gemeente. Van Riebeeckstraat 89. zondag 10 en 5 uur leesdtenst. Vrye VI. Stadsev. Jeruël. 'Turnzaal Zo merstraat 39, zondag 10 uur Heiligings samenkomst, 4.30 uur Middagbijeenkomst. Het Leger des Hells, Baanstraat 5, zon dag 10 uur Heiligingssamenkomst, 6.30 uur openbare samenkomst bij de Visbank, 7,30 uur openbare samenkomst. Leider majoor G. Kooistra. Christian Science Society, Gbadja, Cal lenburgstraat 67, zondag 10 uur kerkdienst. Onderwerp; „Liefde". Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Schledamseweg 115, zondag 10.30 uur zondagsschool voor groot en klein, 5 uur godsdienstoefening. Jehovah's Getuigen, Gemeente West, zaal Excelsior, Oosthaven ka de, zondag 5 uur openbare toespraak: „De zegevierende boodschap van 't Koninkrijk" met aanslui tend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur School der theocratische bediening en dienetvergadering. Gemeente Oost, Mu ziekzaal Volksgebouw, Schledamseweg. zondag 5 uur openbare toespraak: „Kiest eeuwig leven - vermijd afvalligheid" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 u. School der theocratische bediening en dienstvergadering, B.C.U., zaal Rode Kruis, Emmastraat 38, 2ondag 10 uur Evangelist M. Kooymans. Kerkgenootschap der Zevende Dags- Adventisten, gebouw „Obadja", zij-ingang Wm. Beukelsznstraat, zaterdag v.m. 10 uur. 'gebruik van kan worden gemaakt. Mevrouw Th. A. ïIcusdens-Mansholt (links) heeft het lint doorgeknipt cn een ruiker aangeboden gekregen van Joke de Keus. waarna de burgemeester Joke de hand drukte. Achter de kleine Joke: het echtpaar Bravenboer. Vlaardingen lopen thans 35 vergunningen, urn rond er 5 \oJU-digi* (siijtcri n-n», 21 tap- vergunmngen cn 9 slijt s. ei gunningen .n winkels. Van do 26 tapicrgur.ningcn zijn cr 13 geconcentreerd in de binnenstad en d" overige 8 zijn ener do gemeente ver spreid. In de plaatselijke verordening, ge baseerd op de Drankwet, staat vermeld, dat in etablissementen als dit het gebruik van alcoholhoudende dranken van bijkom stige betekenis n. In het blad „Bouw" heb ik gelezen, dat in oen wykcafé als ch* de kastelein do spil is van een inten sief en intiem ciublevcn, zoals dat in de oude stad is aangetroffen. Dit is ook een van de redenen geweest, dat ik aan de uit nodiging gevolg heb gegeten, tk hoop, dat d f etablissement een trefpunt voor velen y.t- i worden, dat u hier goed zal ooeren en uw steentje zal bijdragen het beeld vaa deze nieuwe stadswijk te completeren. Tevoren had mevrouw Heusdens het lint doorgeknipt, dat was gespannen tussen de zaal cn de otablissementsruunte, waarna zij bloemen kreeg aangeboden van de 7-ja- rige Joke de Reus, een. nichtje van me- ViOuw Bravenboer. VAN DE COLLEGA'S Twee prachtige wandborden waren bcE geschenk, dat de heer Bravenboer door Fiock Weber ter hand word gesteld, als bbjk van medeleven van de Viaardingse collega's en van hun vereniging. Dit 's ccn pracht zaak waarop u trots xan zijn. Laten de Westwijk bewoners trots op uw zaak zijn, want zij moeten de steer in uw zaak brengen, 20 tekenden we uit de mond van Freek Weber op. De voorzitter van het district Schiedam var. de Kon. Ned. Biljartbond de heer L. A. Hnntelé uit Bolnes, verklaarde dat dit dis trict 25 biljartverenigingen telt, maar dat zij stuk voor stuk het met een outillage moeten doen, die niet aan deze xan tippen. In deze nieuwe stadswijk is levensvat baarheid voor 1 ot 2 bloeiende biljartver enigingen. Voor een intiem clubleven «5 een biljartclub een stimulans. Tracht in deze mooie zaal met het fraaie biljart een biljartclub te stichten. Ik verzeker u dat de aanhang van een biljartclub de gezel ligheid, intimiteit en de prettige sfeer in uw zaak zal verhogen. Ik hoop dit zo spoe dig mogelijk te realiseren, was de spon tane reactie van de heer Bravenboer. Mr. C. Badde, de vertegenwoordiger van de Verenigd»? Nederlandse Brouwerij en d'Oranjeboom N.V.,. de eigenaar van dit bedrijfspand, drukte zijn erkentelijkheid uit voor de bijzonder vlotte medewerking bij de realisering van dit pand. van de gemeentelijke diensten ondervonden. Hier voor heb ik niets dan lof. Dat had hij ook voor de architecten Nuyt en Heikena en voor bet bouwbedrijf B. en F. Both. Ik heb me overtuigd van de werkelijk voor treffelijke afwerking. In zijn lof betrok hij ook de bouwkundige van d'Oranjeboom, de heer C. Nol et, cilc vooral ook voor de lieer Bravenboer een bijzonder grote Steun Is geweest. Onder de aanwezigen op de recentie be vond zich ook wethouder G. Walstra. Na de receptie, tijdens welke alsmaar meer bloemstukken werden binnen gedragen, ging dc zaak voor het publiek open, waar- al aanstonds bleek hoe velen hierop had den gewacht Mogen we nog memoren de verklaring van burgemeester mr. J. Heusdens, dat hij verzot is op terrasjes en dat hij het zou toejuichen, als ook hier een terras zou komen, zo mogelijk overdekt en ver warmd, waardoor er tot diep in het najaac KRAMT «M G&f/ f1»fióVir* -O-'A., 0>. 4 verf van de vakman EendrachtssSraat 29. Iel. 2755 Hoogstraat 43. Tel. 4153 FTaris dt TijlJda»n134. ik'8210

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1