mom» hu „De Goede Hoek" n.v. Mei HDYS-Fortima openen loeide clubs vanavond hun oefencainpagne Modeshow door de jeugd werd groot succes Ridderkerk houdt er de vakantiestemming in Raad van Vierpolders sloot zittingsperiode af WINKEL JUFFROUW Clubgeest fantastisch5 zegt HDVS-secrclaris D. Lubeek Groot vertrouwen Ted Mori tz hersteld Experimenteren op rechtervleugel! Agenda Mentaal uit het goede hout gesneden- Rolschaats- en step- wedstrijden Trompetgeschal bij versierde fietsen Laiupioimenoptoeht gewijzigd Val uit dakgoot Jeugd-agemla Finale Amateur-festival °P 10 augustus Oude raad nog tweemaal hijeen Burgerlijke Stand Uit de koers Eerste druiven in Maasland Personeel gevraagd FL0RIS DE VIJFDELAAH 134 YLAARDINGEN TELEFOON S2I0 VERF - BEHANG - BOARD HOUT - BOUWPAKKETTEN Kunsfschildersmaferiaién Gras wordt le lang in Spijkenisse MUZIEK TERUGBLIK Nieuwe onderwijzers in Spijkenisse VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULIN DES! NGEL 33 Hoofdagentschap en Redactie: ^LAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel, 3229 Na I^SOjot 19.30 uur: Iel. Ï9S9 INSULINDES! NGEL 33 3Redactie: Tel. 54o3 l - 1 Vanavond 7 uur openen op liet sportpark Harga Hennes DVS en Fortuna hun oefen- campagne voor het nieuwe seizoen, dat voor bet betaalde voelöal 26 augustus be gint. HDVS noch. Fortuna heett zich met spectaculaire aankopen trachten te verster ken. Fortuna zet daarmee zijn traditie als seml-profclub voort, maar HDVS heeft in zijn betaalde voetbalperiode er voor dit doel nogal wat geld tegen aan gegooid. Dat dit geen effect heeft gesorteerd, is genoeg zaam bekend door de degradatie van deze Schiedamse club, dte altijd zo'n voorname rol in het Nederlandse voetbal heeft ge speeld. HDVS heeft het afgelopen seizoen onzegbare pech gehad en is wel een van de grootste slachtoffers geworden van de sancringsslag in de le divisie. Op eer rijtje werden spelers door blessures uitgescha keld door een onverantwoorde speelwijze. In het midden latend of HDVS er wel de middelen voor had, hebben de Schiedam mers geen nieuwe spelers van elders aan getrokken, in de overtuiging dat, met de beschikking over alle voor het topelftal in aanmerking komende spelers, een voldoen de sterk elftal op de beep kan worden ge bracht om het verlorenaerrein ie herove ren. Groot vertrouwen leeft er in Hei-mes- kingen vooral door de terugkeer io de ge lederen van Bob Janse, met de taak als trainer zijn oude vereniging terug te voe ren naar de plaats, waar zij als vooraan staande Schiedamse club hoort. De club geest is thans fantastisch, zo verzekerde ons gisteravond secretaris D. Lubeek. Met fan tastisch succes heeft Bob Janse vorig sei zoen halverwege de competitie 4—2—4 bij Excelsior ingevoerd, Heeft hij in deze richting ook plannen bij HDVS? Dat weten wc nog niet, antwoord de de heer Lubeek, Hij moet eerst een over zicht van het spelersarsenaal hebben. Daarom komt aanstaande zondag in de 2e oefenwedstrijd tegen KFC een geheel ander elftal binnen de lijnen als tegen Fortuna dat vanavond te bestrijden krijgt: Tap, doel; De Blok, Rijke en Sigmond, achter; Kemper en Eikenbroek, midden; Kuipers, v. d. Foei, Piet Janse, De Boer en Kerk- laan, voor. Slechts één nieuw gezicht: linksbuiten Kerklaan, die als amateur uit de eigen gelederen is gecontracteerd. Mid- voor Piet Janse komt uit Fortuna. Een tweede Vlaardinger zou wellicht van de partij zijn geweest, als hij, direct nadat luj door HDVS van RK WIK was aangetrok ken, niet een ernstige enkelblessure had opgelopen, We bedoelen de jeugdige en ta lentvolle Ted Moritz, Het gehele verdere seizoen werd hij hierdoor uitgeschakeld. Thans is hij genezen, maar hij zal uiteraard enige tijd nodig hebben om zijn vroegere vorm terug te vinden. Bij de publikatie van het HDVS-elftal moet worden opgemerkt, dat enkele spelers nog met vakantio zijn. Fortuna komt vanavond met zijn drie nieuwe -spelers binnen de lijnen: Jan Bril- ïeman (linksachter), Ben Asselman (links half) en Joop Herwig (linksbuiten). Een geheel nieuw blok derhalve. Jan Brille, man. teruggekeerd van vakantie, nam gis teravond voor het eerst aan de framing deel. De storm was praktisch gaan liggen, maar het regende pijpestelen, wat geen be letsel bleek te zij'n voor een intensieve training van de complete ploeg. Op Jan v. d. Berg na, die in continudienst bij de Shell werkt. Daarom speelt hij vanavond ook niet tegen HDVS mee. René Hagenaars zal nu de rechtsbiunenplaats bezetten. Dat is geen verzwakking. We begrijpen de opstel ling van Jan v. d. Berg als binnenspeler niet. De laatste drie jaar heeft hij afdoende aangetoond, dat hij voor deze plaats nog geen halve wedstrijd uithoudingsvermogen heeft, terwijl hij nu bovendien tegen de 30 loopt en reeds lang duidelijke slijtage ver schijnselen vertoont. Men weet, dat we ook nooit enthousiast 2ijn geweest over René Hagenaars, hoe verdienstelijk hij soms ook passjes uitdeelde en vaardige dribbeltech niek aan de dag legde. Als schakelspeter schoot hij evenzeer tekort. Dat Fortuna de afgelopen competitie niet die greep op het middenveld had, als in voorgaande seizoe nen, was, we hebben het vaak betoogd, vooral te wijten aan de te zwak bezette rechtsbinnenplaats. Voorheen opereerde Jan v. d. Borden achter de voorhoede. Met zijn onuitputtelijk uithoudingsvermogen onderhield hij voortdurend het contact tus sen verdediging en voorhoede. Als men Hagenaars niet op de rechtshin- nenplaats wil, waarom dan niet Jan v. *t. Borden hier opgesteld of Ben Asselman eens geprobeerd? Deze staat nu linkshalf, maar deze plaats zal toch wel weggelegd zijn voor Ger Kobbemond. In deze oefen wedstrijd gaat het er toch vooral om een bevredigende bezetting van de rechtervleu gel te vinden, die het vorige seizoen in al te veel wedstrijden al te zeer beneden de maat bleef? WOENSDAG S AUGUSTUS Lvxor-theater, 2.DQ uur: L. en bu de iucht- bescherm.ng, a.h 3 uur: Vrijgezellen flat, a.l. Stadsgehoorzaal uur: Eddie slaat zich er door!, 14 j. DONDERDAG 9 AUGUSTUS Luxor-theater, a uur: Vrijgczelllenflat, a.l. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Eddie slaat zich er door,!, 14 j. APOTHEEK Geopend, Delta-apotheek, Flons de Vljfdelaan 112, tel. Raas, augustus Wassende maan Zon op 5.13 uur, onder 20 J7 uur Maan du 14.31 uur, ander We geloven, dat Fortuna in de drie nieu we aanwinsten bovenal weer drio spelers met een uitstekende mentaliteit heeft ge troffen: serieuze voor hun sport levende jongens. Deze indruk hebben we vooral ook gekregen van de Rotterdammer Jan Brille- man. Een sympathieke, bescheiden, maar flink uit de kluiten gewassen figuur, die rookt noch drinkt. Hij is automonteur van beroep en 28 jaar. Van zijn 12e tot 3 jaar terug heeft hij in Feijenoord gespeeld, maakte in het seizoen 1957-58 als linksback deel van de Rotterdamse sterrenploeg uit en speelde ook in het volgende seizoen nog vele wedstrijden voor het eerste elftal. Bij NO AD lew am hij in 1959 als stopper en be leefde aan het eind van het seizoen het kampioenschap en de promotie naar de ere divisie. Nadien heeft hij linksachter ge speeld, de plaats, die hij ook vanavond in neemt. Hij hoopt de verwachtingen waar te maken, die Fortuna in hem stelt. Als het aan hem ligt, houdt hij met voetbal voorlo pig nog niet op. Wellicht kan Fortuna nog ettelijke jaren plezier van hem beleven. Voor ons staat nu reeds vast, dat hij iu mentaal opzicht een bijzonder welkome aanwinst voor de Fortunaploeg is. die van avond in do volgende opstelling uitkomt: Hooyinans, doel: Baksteen, Jansen en Bril- leman, achter; Hi wat en Asselman, midden: Tamas, Hagenaars, Bouman, Verweel en Herwig. voor. De militairen Blankcnsteiri en Robbemond 2ijn voor deze wedstrijd niet beschikbaar. Op Herwig na, die evenals Jan v. d. Berg geen vrij kon krijgen, maken al deze spe lers-, plus Jan v. d. Borden, ook de buiten landse trip mee. waarvoor zaterdagmorgen 6 uur van de Visbank wordt vertrokken om tijdig in Bremerhafen te arriveren, waar 's middags togen de gelijknamige club, uit komend in de Duitse topdivisie, wordt ge speeld. Als reserves gaan Jan Kramer, Jan Kooiman en Ton van Horik mee. Als offi cials secretaris C. Akcmann en commissi: betaald voetbal-voorzitter C. Stadhouders. Volgend jaar komt de Duitse club in Vlaar- dingen de return-wedstrijd spelen. Behalve de daarna op 19 auguslus in Schiedam tegen SVY. nog te spelen wed strijd staan op het oefenprogramma: zater dag 11 augustus, 'smiddags 4 uur: WIK Fortuna en zaterdag 18 augustus Westlands elftal—Fortuna. Tegen WIK (reedt, evenals vorige zomer. Fortuna 2 aan en tegen hef Westlands elftal een combinatie van het le en 2e elftal. Hopelijk grijpt Fortuna deze twee wetl- strnden als gelegenheid aan. de jeugdige van WIK gekomen Jan Maas als rechtsbuiten te«tcn. Want al heef* men hem voorbe stemd voor het jeugd elftal, de belangen van het eerste elftal wegen uiteraard zwaarder en een constant goed spelende figuur op de rechtsbuitenplaats. zou voor hei eerste elftal bepaald geen luxe zijn. HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1952 Onder leiding van. de heren K. van Don gen, J. Motz en P. van Vliet hebben 31 kinderen gistermorgen weer een prettige morgen gehad op de Promenade West. waar de rolschaats- en stepwedstnjden gehouden werden. Ondanks het slechte weer, had alles toch een vlot verloop en was men nog voor de bui klaar. De uitslagen waren: Rolscliaatsen grote meisjes: 1. Tine Aalberts; 2. Ciska Eyke- ïenboom. Kleine meisjes; Margo Plugge; 2. Corrie Brunink. Jongens: Peter de Man. Stepwedstrijden voor grote jongens: 1. Marrie van Dorp: 2. Kees Andriessen- Klei ne jongens: 1. Sjaak Verkuil; Kees Hom. Grote meisjes: Martine Verkuil. Kleine meisjes: 1. Irene Graafland: 2. Edith ,van de Bergh. Het comité wijst erop, dat er morgen ochtend om negen uur weer kinderspelen gehouden worden. Deze zuilen zijn in het Park 't Nieuwlant op het terrein naast de kantine van de voetbalvereniging De Hol- landiaan. De optocht versierde fietsen, die zater dagmiddag als een van de laatste punten van het vakantieprogramma wordt gehou den en die zich nog jaarlijks in een gro te belangstelling mag verheugen heeft een speciale attractie gekregen. Aangezien de route nog al lang is en de vele belangstellenden langs deze route meestal niet weten, wanneer de optocht op een bepaalde plaats passeert, heeft het comité jeugd vakantievreugd besloten om de oplacht te laten voorafgaan door trom petters, dïe door middel van trompetge schal d.e komst van de optocht zullen mel den. Nadat maandagavond via een radiobe richt was medegedeeld, dat de voor die avond georganiseerde iampumnüuoptachl wegens de slechte weersomstandigheden niet zou doorgaan, zocht dinsdagmorgen een grote Nederlandse firma contact met het comité Jeugdvakanttevreugd, met het ver zoek of zij zaterdagmiddag gratis lampi onnen mag uitdelen aan de kinderen, die die avond aan de optocht zullen deelne men. Het comité heeft gemeend dit ver zoek le moeten inwilligen en deelt mee, dat zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur in de Visbank, waar het hoofdkwartier van het comité is gevestigd, gratis lampionnen met stok en kaars zullen worden uitgedeeld. Ook de route van de lampionnenoptocht is gewijzigd, omdat het comité plannen heeft deze tocht te beëindigen met een vuurwerk' in het Hof. Velen zullen zich de sluiting van Droomland vorig jaar nog herinneren, die toen eveneens met de ontsteking van enig vuurwerk gepaard ging. Voor dit vuurwerk is enkel nog de goedkeuring van het college van Burgemeester en Wet houders nodig. De gewijzigde route van de lampionnen- optocht is nu: Feestterrein - Dr. A- Kuyperstraat - Fot- gieterstraat - van dor Drifstraat - Mark graaflaan - Joubertstraat - Gedempte Bier- sloot - Waalstraat - Markt (défilé stadhuis) - Hoogstraat - Brede Havenstraat - West- havenplaats - Brug - Schiedamseweg - Veryioegh Chasséplein - Binnensingel - Julianasingel - Oranjepark. Bij werkzaamheden aan een dakgoot in de Stationsstraat gleed de ö9-jarige gros sier A. v. d. K, wonende aldaar, dinsdag middag uit en mede door de krachtige wind viel hij op een 2% meter lager gele gen balcon. waarbij hij een van zijn ribben heeft gebroken. Q Jan Brilieinau, vanavond als linksachter bij Fortuna debuterend. Donderdag 9 augustus 9. - - uur: Kinderspelen voor de jeugd uit Vlaardingen-Naord in het 't Nieuwlant. 14.-- uur: Jeugd-variété in de Stadsge hoorzaal. i MET de meest melodieuze namen ke pen gisteravond meisjes en ook ver schillende jongetjes als echte mannequins over het platform in dc zaal Harmonie om te laten zien, wat voor moois hun moeder voor hen genaaid had. Nog trot ser waren de oudere meisjes, die zelf hun kleren hadden genaaid. Komisch waren vooral ook de kleine hummels, die parmantig over het platform trippelden met kleertjes, die veel bewondering von den bij de moeders en vaders langs de kant. Met mej, G. J. Sparreboom als lady- speaker en algemeen leidster had deze avond een vlot verloop niet als afwisse ling Jaques van der Hoek en de Heen- vlietsc jodelaar, twee der deelnemers aan het amateur-festival van j.l. vrijdag in de Vrijdag 10 augustus a.s. wordt In het kader van de jeugd vakantieweken in de Stadsgehoorzaal de tweede amateuravond gehouden. Op deze avond zullen optreden de eerste en tweede prijswinnaars van de vrijdag j.l. gehouden amatcuravond. Voor liet voetlicht zullen onder andere optreden The Flying Arrows, de accor deonist Gees Boute stein, The Tremble To nes, de zanger Jac. van der Hoek, The White Cristels en The Blue Stars, beide zang duo's. Naast deze amateurs, zal het programma worden aangevuld met een optreden van hel Vanodo trio, The Crazy Brothers parotlisten en Gerry van Dij.*, Vlaardtngs jongste talent Voorts zullen op deze avond door dc voorzitter van het Comité Jeugd'vakantie- vreugd, de heer H. K. van Minnen de prijzen en de penning van de Vlaardingse Gemeenschap worden uitgereikt. Om 8 uur wordt begonnen. Kaarten voor deze avond zijn vanaf woensdag verkrijgbaar aan -de Stadsge hoorzaal. Nog tweemaal komt de oude gemeente raad bijeen en wel op de laatste twee da gen van deze maand. Donderdag 30 augus tus komt de kwestie met de GGD-direc- teur In openbare zitting aan dc orde en 31 augustus wordt van de niet in de nieu we raad terugkerende leden afscheid ge nomen. GEHCWmArxe Vink, 23 jr en Elze Ja- coba Pet 22 jr, GEBORENIrene, dochter van G Booms- ma en A. Don, Primutastraat 23c. OVERLEDEN: Margareta Pet, 92 jr, VI: Flatgebouw 5-56 Keeltje Kornaat, 71 jr, VI; Emmastraat 117; Cornelis Lecndert den Boer, 54 jr, echtg. v. W. Smit, VI Seringenstraat 30: Wilhelmus Hubertus de Ridder, 55 jr, echtg. van D. H. de Wij.j, Ooslhavonkade 102; Lconardus Petrus de Lange, 78 jr, wecir. van C. van Noordt, Maassluis: Vondelpark 2; Simon Korpers- hoek. 77 jr, echtg. van A. Vermeer, De Ruy terstra at 20. Een personenauto, komende van de West- landseweg- reed dinsdagmiddag met een. bocht naar links het Emaus in, Aangezien aldaar een vrachtauto stond, meende de bestuurder er niet langs te kunnen. Hij remde eil stuurde naar rechts. Door het gladde wegdek slipte de auto en reed hij het talud af om in de Baauwput tot staan te komen. De bestuurder, de 36-jarige arbeider G. de V. uit Amersfoort, kwam met de schrik vrij. MAASLAND. Dooi* de tuinder A, de Bloois werden de eerste Golden Champion druiven aan de Maaslandse veiling aan gevoerd, deze bx-achten 3,85 per kg, op. De eerste Yelow appelen werden aange voerd door A. Bergwerff; deze brachten 1,11 per kg op. tevens voor lichte kan- tooradmimstralie. Aanmelden; Fa. Korpershoek, Kethelweg 1, Vlaarcüngen, Tel. 4993 Het programma van de Ridderkerkse Vakantiebestedir.g heeft vorige week weer veel aantrekkelijke programma-ondcrdeDn opgeleverd. Zo werd er op het RVVH-ter rein te Ridderkerk door 20 ploegen jon gens van 9 t.m, 14 jaar een volledige com petitie gespeeld, waarmede de gehele maandag en dinsdag waren gemoeid. Er waren leuke bekertjes te winnen cn ue ploeg onder de naam „Theetuin Van Ooyen Rijsoord" ging als kampioen naar huis. Woensdag namen 440 jongeren deel aan de jeugdwandeltocht vanuit Slikkerveer. On danks hel goede weer was dit aantal min der dan vorig jaar. De gezellige autopedrace stond ook üïl jaar weer op het programma. Er werd gei eden op donderdagmiddag in de Hovy- straat le Ridderkerk. Hieraan namen 83 jongeren deel. De Puzzelrijwieltocfit op vrijdag had 253 deelnemers, die om de 32 pr\jzen vochten. Na afloop genoten allen van een leuke filmvoorstelling in Cinéma St. Joris. Zaterdag deden 57 jongens en meisjes mee met de bchendighekiswed- strijd op de fiets en de daaraan voorafgega ne verkeerstest. Maandag j.l. tekenden 29 meisjes van 10 t.m. 14 jaar te Ridderkerk in dc speeltuin Kindervreugd voor de wed strijd asfalttekenen. De jeugdfilm voorstel lingen die gratis werden aangeboden door de heer W. Punt, eigenaar van Cinema St. Joris trókken totaal 2000 kinderen. In de pauze kregen de heer en mevrouw Pun. als dank voor hun geste door de Commis sie Vakantiebestedmg een fruitmand aan geboden. Dinsdagavond was er hel grote défilé van de Waardentour-dcelnemers voor het Gemeentehuis te Ridderkerk. Dit defdé werd afgenomen door loco-burgemcesivr ir. F. Sprey i.v.m, afwezigheid van burge meester v. d. Hoeven. Behalve de toco- burgemcester waren de wethouders A. Boer en J. C. van den Berg van de paria alsmede enige bestuursleden van de Sticn ting „de Ridderkerkse Gemeenschap", tc weten de heren H. van Nuf, P. de Man en mi'. S, C. v. d. Burg. Naast de loco burgemeester stond Miss Tour 1962: de 1-i. jarige Ina van Os uit Ridderkerk. Aan de Waarden tour 1962 wordt deelge nomen door een 100-tal jongens, onderge bracht in 10 ploegen. Elke ploeg werd ge adopteerd door een Ridderkerks bedrijf, welke bedrijven met een reclamewagen in de stoet meerijden. Ondanks het slechte weer waren toch alle ploegen met reclamewagens, geluids wagens, EHBO, veraorgingswagens en bc- zemwagen compleet op het appèl aanwe zig. Gelukkig was het dat ogenblik droog zodat alles zonder al te veel natte pakken kon verlopen. Tot zaterdag zal elke dag een tocht van 50 a 60 km worden gemaakt. Woensdag over het eiland van Dordrecht, donderdag dooi* de Hoekse Waard, vrijdag door de Alblasserwanrd en zaterdag over het eiland IJsselmondc, Elke dag wordt een verkeerstest afgenomen, over 500 meter gesprint én tevens worden de jongens door de jury beoordeeld op gedrag, wellevend- to SPIJKENISSE. De oppervlakte open baar groen te Spijkenisse neemt belang rijk in omvang toe. Een belangrijk onder deel van de plantsoenen wordt ingenomen door grasvelden. Het maaien van deze grasvelden neemt vuor de afdeling plant soenen van de dienst van gemeentewerken veel tijd in beslag. Ongeveer een jaar is thans een grote motormaaier in gebruik, doch deze blijkt bij het maaien van nat gras niet voldoende capaciteit te kunnen ontwikkelen en staat dan ook dikwijls bui ten gebruik. Het gevolg hiervan is dat er een achterstand op het maaipian dreigt te ontstaan. Daarom zal de gemeenteraad in zijn vergadering van a.s. donderdag be slissen ovei de aanschaf van een tweede en zwaardére motormaaimachine. De kos ten van deze aankoop' worden geraamd op 6.600,—. heid, taalgebruik, netheid, gehoorzaamheid cn behulpzaamheid. Dagelijks wint de best geklasseerde renner de gele trui d° winnaar van de sprint rle groene trui en krijgt de ongelukkigste de zwarte trui. Deze mogen door dc jongens worden be houden. Hierbij zal Miss Tour uiteraard de behulpzame hand bieden bij lelicUane cn beloning. Algeheel ploegleider is Gijs de Ruiter, die o-p een echte racefiets aan de kop rjjrli en het tempo bepaalt. Tour- directcuren zijn de heren H. van Njjf en W. Bullée. - Stadsgehoorzaal. Een deskundige jury, be staande uit de dames G. Hartmnns, werk zaam als leidster van dc Herman Frant- zenstichhng, cn II. Tid. werkzaam op een atelier voor maatkleding had de moeilijke taak (c oordelen, welke deelnemers het beste voor de dag kwamen, na 's morgens d*j kleding reeds bekeken te hebben op atwerking enz. Ook dc voorzitter van het Comité Jeugd- vak an ue vreugd, de heer H. K. van M'n- nerv zorgde na de pauze nog voor een aardig intermezzo door vier van de deel nemer tjes wat te laten zingen. Al met «I vormde deze avond" dus een bijzonder ge- s'aagd onderdeel van de Vakantieweken.. Jammer alleen, dat er niet meer be langstelling was ora deze mannequins te bekijken. De deelnomertjcs toonden allerlei soor- tcr kleding, van badpakjes tot uïtgaans- jurkjes, van mantelpakjes tot balletkle- diïïg en bruidsjurkjes. Nadat allo deelne mers hun modellen hadden getoond, in totaal 37 toiletjes, reikte de -heer van Minnen de prijzen uit. Hij bedankte mej, G. J. Sparreboom oor dc wijze, waarop zij deze avond had georganiseerd en had gezorgd, dat alles verliep, zoals cip een echte modeshow. De deelnemers waren in drio groepen verdeeld. Groep van 0 tot 5 jaar; groep 2 van 6 tol. li jaar en groep 3 van 12 jaar en ouder. Bij groep t werd de eerste prijs gewon nen door Rlarja van der Linden; 2 Inge Ro/a: 3 Marleentje Smit. Groep 2: 1 Els Boon; 2 Coby Collee; 3 Querion de Wolf en 4 EUy Wijer. Groep 3: 1. Annette van Dijk; 2, Bop Eigennaam: 3 Ada Eigenraam. Bovendien kregen alle deelne een groot tablet chocolade. VIEKPOLDEltS De gemeenteraad van Vierpolders kwam dinsdagavond in openbare "Zitting bijeen onder voorzitter- schap van burgemeester A, A, Reckeringh van Uliijn. Per 1 april 1962 heeft de heer D. van Geest ontslag genomen als lid van het voormalig Burgelijk Armbestuur. Ge hoord het bestour van de gemeentelijke in stelling voor Maatschappelijke Zorg werd door het college van B. en W. de volgen de voordracht opgesteld ter vervulling van «leze vacature: l 1 .vun den Bos; 2 P. de Vries. De heer I". de vries werd benoemd met 4 tegen 3 stemmen. Ter uitvoering van het uitbreidingsplan in onderdelen, kom der gemeente, goed gekeurd door Ged. Staten, is het noodza kelijk de eigendommen te verkrijgen van de panden gebouwd aan de Achterdijk. De heer P. Warbout is bereid zijn eigendom men te verkopen voor de prijs van f 6000. de massa, mits de gemeente hem een nieuw gebouwde woningwetwoning toe wijst. Het college nu stelde de raad vour om van dit aanbod gebruik te maken en stelde dan ook voor in „hel belang van de volkshuisvesting over té gaan tot aankoop van het perceel voor genoemde prijs, voorts aan de heer Warbout te verhuren de woning Burgemeester A. P. v. d. Blink- laan 14 en de nodige kredieten hiervoor beschikbaar te stellen. In maart I960 werd de plaatselijke mu ziekvereniging de Tiende Penning ontbon den .De instrumenten dezer vereniging zijn in bewaring gegeven bij de gemeente. Een tweetal muziekverenigingen uit de omge ving wil het geheel aankopen. Het college stelde dan ook voor de bevoegdheid te ver krijgen de instrumenten te er 1:open. De gelden zouden clan worden gereserveerd ten behoeve van een Fonds voor culturele doeleinden, welke doeleinden bij voorkeur verwant dienen te zijn aan de muziek. Voorts word er nog op gewezen clat alleen de bestemming van gelden uit het fonds bij raadsbesluit zal geschieden. De heer D. Mol (VVD) wilde weten of een plaatselijke organisatie voorkeur ?al hebben bij aankoop der instrumenten. De voorzitter meende het juist dc instrumen ten te verkopen aan de gegadigden die het meest betaald. Dit nu achtte de heer Mol onjuist. „Wanneer de prijs niet te veel veischil uitmaakt moet men de in strumenten in, de gemeente Vierpolders liouöen", aldus de heer M. Mol. De heer D. van Geest (C-H.U.) betwijfelde het zelfs of de gemeente wel eigenaar zou zijn der instrumenten. Besloten werd B. en W. te machtigen to+, verkoop in mas sa aan een plaatselijke vereniging. Het college meende het thans juist om over te gaan tot instelling van een woning bedrijf voor de in deze gemeente gestichte en nóg te stichten complexen woningwet woningen. De Koninklijke Ned. Toeristenbond A.N.W.B. heeft een advies uitgebracht met betrekking tot het plaatsen van enige lage richtingsborden op het kruispunt De Noile- Groene Kruisweg. Genoemde- instantie heeft eveneens verzocht om toekenning van 'n eenmalige subsidie hiervoor, groot f 663,67. Het college deelde de raad mede zeer erkentelijk te zijn voor de activitei ten der A.N.W.B. en stelde dan ook voor de financiële medewerking ie verlenen. De raad kon zich li iermede verenigen, met een verzoek een extra bord aan te laten brengen voor de richting Brie Is e Maas. In verband met het feit dat ditmaal voor de laatste maal werd. vergadert door de raad in de/.o samenstelling gaf de voor zitter van de raad Vierpolders een terug blik op het tijdvak 1958/3962, „Regeren heeft een dubbele functie" al dus burgemeester A. A. Beekeringh van Rhijn „en dat is aehteruitkijken en voor uitzien. Ditmaal een terugblik over de af gelopen I jaren waarin 38 maal Js ver gaderd dooi Uw raad. Veel is er aan de orde geweest, lokaal belang maar ook in het belang der streek en zelfs van natio naal belang. We kunnen vaststellen met grote dunk baat heid dat 19 woningen in het dorp zijn gbouwd. Xn samenwer king nut het Polderbestuur is 13 kilome ter weg geasfalteerd. Een nieuwe kleuter school is gebouwd waar velen jaloers op zijn, terwijl de lagere school is gemoder niseerd- Maatschappelijk Werk. en Ver zorging zijn verbeterd, en alle huizen in deze gemeente zijn nu op hel elektrisch net aangesloten. Alle woningen op één na zijn aangesloten op het drinkwater- Ie. dingnet, Mederwerking hebben we ver leend aan het bavengemeente'ljk orgaan. (Rijnmond) welke wet zojuist is ingediend en we kunnen niets anders dan verheugd zijn dat het bovengemeentclijk orgaan nu gaat komen' De gemeenteraad van Spijkenisse zal a.s. donderdag beslissen over de benoe ming van de heer O. van der Veen te Leiden tot onderwijzer aan de gemeente- iiike ULO-sehooi en over de benoeming van Mevr. L. van Baak-Visser te Assen delft tot onderwijzeres aan de Prinses Wil helm inaschool. De benoemingen vinden plaats in vakatures, welke zijn ontstaan door uitbreiding van het onderwijzers corps der beide scholen. De Karei Doormanschool le Spijkenisse krijgt een grondige opknapbeurt. De school zal van binnen geheel opnieuw geschilderd worden cn bovendien krijgen de plafonds een grondige beurt. Ook zullen er nieuwe overgordijnen worden aangebracht. De kosten van een en ander bedragen f 16.350.- cn de gemeenteraad zal a.s. donderdag beslissen over de oorzaak van dez? be steding. De Karei Doorman school was voorheen schoolgebouw van de gemeentelijke ULO- aehool. Deze school heeft echter vorig jaar een nieuw gebouw betrokken en sindsdien doc.1 de Karei Doormanschool dienst als te&erve schoolgebouw. Momenteel wordt het gebouw gebruikt door klassen van de Bethlehem school voor Prot. Chr. ULO-on- deuvijs en van de iandbouwhulshoudschool „de Bernjsóc'*.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1