ROTTERDAM NIEUWSBLAD Haags Studentencabaret komt op 17 augustus „De moderne mens is voor stilte en inkeer bang AGENTEN-BEZORGERS Tweede duivenvlucht uit Engeland zondag a.s. Museum ook 's avonds geopend Afrit Boerhavelaan tijdelijk gesloten „The Flying Arrows" op CJV-festival ANNbfcR. Uil het Politierapport VLAARDINGEN Ernstige aanrijding Belangrijke honkbalivedstrijden voor Schiedam en DHS Ds. P. R. EVERAARS: Ons geestelijk brood De tentoonstelling „Dierenkijk" leidt vakantiefeest goed in BIJVERDIENSTE gevraagd voor Keihei VLAARDINGEN Elf inbraken opgelost Ev Profielwijziging van Rotterdamsedijk door hijskraan verwezenlijkt Woningbouw Hoof dagen tschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 Klachten bezorging: Telefoon 11.70.41 EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD In verband met de vakantie-feestelijk heden zal het Schiedams Museum de ten toonstellingen: Het menselijk gezicht van Europa, Opland's Statiezaal van Europa en Nieuw Babylon van Constant Nlcuwenhuys ook enige avonden voor het publiek open stellen en wel hedenavond en zaterdag en maandagavond 10. 11 en IS augustus 1962 van half acht tot half tien. Op drie avonden zal de bijzondere ver lichting in het museum branden cn zal de Erasmusfilm enige malen worden ge draaid. Voor de uitvoering van herbest ratings- werkzaamheden in do Rotterdamsedijk en de afrit naar de Boerhavelaan zal ingaan de 13 augvttus 1962 gedurende een 20—tal weken of zoveel langer of korter als voor de uitvoering van het werk noodzakelijk is: le de afrit van de Rotterdamsedijk naar de Boerhavelaan voor alle verkeer worden afgesloten; 2e op de Rotterdamse dijk beurtelings één rijbaan voor alle rij- verkeer worden afgesloten, waarbij het verkeer in beide richtingen over één rij baan zal worden geleid onder instelling van een parkeer- en stopverbod. Vrijdag 17 augustus zai het Haags Sla- Renten Cabaret in het kader van het S.G .Vakantiefeest een. uitvoering geven Musis Sacrum. Jaren geleden is dat ook al eens in dezelfde zaal gebeurd. En wie er toen waren, zullen zich zeker verkneu teren van voorpret in het vooruitzicht weer een avond een ov erge tel ïjke, spitse en spirituele humor te zullen genieten. Hoewel we ons zo langzamerhand in ge rechte twijfel mogen gaan afvragen of Hel bestuur van de Schiedamse CJV meldt ons, dal op zaterdag II augustus a s. (de openingsavond van het GJV-va kantie-festival 1962) zal kunnen worden ge danst bij de muziek vim een bijzondere hand. Zij heeft n.l. beslag weten te leg gen op „The Fl.ving Arrows", de band dit op het amateur-festival hl Vistardingen vorige vveelt vrijdagavond een groot sik- cc», boekte ei» met een voorsprong van negen punten de eerste prijs behaalde. De CJV verwacht, dat voor deze baud ook bij de Schiedammers een grote be langstelling zal beslaan. Zoals bekend ïs de dansvloer evenals de andere attracties van dit CJV-lestiv.il tc Tinden op het terrein aan de Gerrit Verboonstraut, tegenover de HA V-Bank. Artikel 5 Wegenverkeersreglement Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij in hun vergadering van 2D juli 1DS2 "besloten krachtens artikel 5, eer sta lid, sub c van het wegenverkeersreglement yast te stellen de volgende 53e WIJZIGING van het Verkeersbesluit voor de Gemeente Schiedam. Enig artikel Onder het hoofd „Wachtverbod" wordt tussen de rubriek ..Lange Nieuwstraat" en de rubriek j.Kieuwe Haven" opgenomen de rubriek „Lange Nieuwstraat tussen oranjestraat en perceel nr. 195, tussen 3.00 en Ot.00 uur. alleen op werkdagen, nummers 1, 6 en 58 (bord model w.v.R.r. "Van dit besluit staat voor ieder belangheb bende beroep open tot het einde van een ter mijn van dertig dagen na heclen. Eet adres van beroep wordt aan H.M. de Koningin peiieht, maar Ingediend by de Com missaris der Komngm in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft JCht besluit is in a[schrift verzonden aan cle desbetreffende Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, aan de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.W.J3., de Koninklijke Nederlandse AiHomooieielub. de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provincie- Eet besluit ligt gedurende genoemde beroeps termijn ter visie ter Gemeente-Secretarie ÏStadhuis, Afd. Algemene zaken), pchiedam, 3 augustus 1969. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester. J. W. PEEK De Secretaris, M. 3. BLOK VRIJDAG ID AUGUSTUS fcrote Kerk, 3 uur; De Suhiedamse Gemeen schap: Feestelijk concert, kennispark Spieringsüoek, 10—5 uur: Ver. v. Ten meiwanen; tenniswedstrijden. 2uliaaapark, 8—11 una-: Dierenkijk, expos,t:e van dieren, en. dieren-beetden. KATERDAG U AUGUSTUS ter rit Verbooustnut, 7,30—11.3® urn: Fede- latic Schied. C.J.V.: openbaar dansen. iad van avontuur en geiuidswrst. plantage, 2 uur: De Sehiedamse Gemeen schap: int. wielerronde van Schiedam, passage Theater, 10 uur: De Seinedamse Ge meens chapCAB- Ei lim v oo i s tell in g. Grote Kerk, 24 uui: Dc Schicdamse Gemeen schap; Torenbcki muren. JParkcerplein Braurwest, 2 uur: De Schiedani- se Gemeenschap: opening attractiecentrum, kennispark Spieringshoek, 16—8 uur: Ver. v. Ned. Ten m sier aren: tenniswedstrijden. Beatrixpark: De Schicdamse Gemeenschap Hengelweastryden. Eureka, a uur: Rcisver. De Snipperdag: con tact bijeenkomst, vertoning die's en dansen. fuUanapark, a—U uur: Dierenkijk, exposal.c Tan (Leien en dierenbeelden. ZONDAG 12 AUGUSTUS éulianapark, 2—6 cn 8—li uur: Dietenkijk. ex positie van dieren en dierenbeelden, ffeiuuspark Spienngshoek, 15—6 uur: Ver. v. Ned. Ten n isle ra en; lonmsuedstryden. BIOSCOPEN Pabsage Theater, 2 en 3.13 uur: zat. en rond. 24.159.13 uur: Mr. Vlubber de vliegende schoolmeester, plonopolc Theater, Vnjd. en zat. 27—9.15 uur, Be Mcsf.es H ji: zond. 7—9.JS uur, zond. matinees 24.15 uur: Dc gebroken pyl. H ji: *naand.. dinsd en woensd. 2—8 uur: Het komr.kryk der humor, a.l.; donderd.cyclus, z~6 uur: Fernandcl als modekoning, 18 ji. MEDISCHE DIENST Apotheek: Jansen, Swammerdamsmgel 41. MUSEA Stedelijk Museum: Open van 10 tot 5 uur: zond. van 12 tot 3 uur: Zom er tentoonstel Het gezicht van Europa, dat studenten-cahaiet nog wel uit studen ten beslaat, weten we zeker dat Rinus Feidmandusse en zijn groep de kunst van het cabaret bijzonder Intensief hebben be studeerd. Rinus, niet zo groot tan stuk. maar in zijn ..vak" een man van for maal. <raen noemt hem wel de troonopvolger van Wim ICan), beschikt ener een onvermoei bare en geen enkel heilig huisje sparen de tong. In zijn eentje praat ht.) een a\oud lang het programma aan elkaar met een conférence, die bliksemsnel steeds weer aan de gebeurtenissen van de dag wordt aangepast. Wij rekenen erop, dat Schiedam zijn grappen weer met een waardige lach zal begroeien. VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1862 In de Lange Kerkstraat heeft gister mer ger ter hoogte van pand no 80 een aan rijding plaatsgehad tussen nen bestelauto bestuurd door de 22-jarige chauffeur W. J. W. en een motorrijder, de 25-jange M. C. v. V., bankwerker uit Schiedam. Deïe laatste kreeg daarbij een ernstige verwonding aan de linkerhand, die deer lijk werd verminkt. De hoide voortuigen werden beschadigd en ook liet horloge van de motorrijder werd vernield. De oorzaak was dat de motorrijder een bromfiets pas seerde en toen de aanrijding met de be stelauto niet meer kon vermijden welke juist een vrachtauto was gepasseerd. Op de kruising Dr. Wiardi Beekman- singelGeert Grotelaan ontstond dinsdag middag een ernstige aanrijding, waarbij twee personen zwaar werden gewond. De 32-jarige motorrijder H. L. N. uit Rotterdam reed met als duopassagiere de 29-jarige C. T. eveneens uit Rotter dam, over de Dr. Wiardi Beckmansingel. Op de t-kruismg kwam een busje gelijk tijdig uit de Geert Grotelaan. Een bot sing was onvermijdelijk. De b*»j(je opzit ten clen van het motorrijwiel werden zwaar gewond. Zowel de motor als de auto Ho pen ernstige schade op. Beide gewonden zijn naar het alg. ziekenhuis overgebracht. De honkbalcompetitie loopt teneinde ►«n wal de plaatselijke clubs betreft, zijn er voor Schiedam en DHS nog reële titel- k&nsen aanwezig. Overgangsklasser SvV srelde dit seizoen met zijn wisselvallige stel teleur. Ditmaal brengen de roodgroe nen een bezoek aan het reeds gedegra deerde HFC in Haarlem. Hier moeten bei de punten voor onze stadgenoten binnen bereik liggen. in de derde klasse A wacht Schiedam'* opnieuw in den Haag, een zware strijd. Fiti moeten de zwartwitten zondagmid dag 2.30 aantreden tegen ADO 2, welxe pio^v nog tot de titelpretendenten gere kend mag worden. De Hagenaars bezitten twee punten min_ o ci dan „Schiedam" en Sparta 3 doch hebben nog een wedstrijd meer te stelen. Voor „Schiedam" is een overwin ning noodzakelijk wil de nek-aan-nek race met Sparta met door hen verloren worden. LS EEN VAN de meest spectaculaire duiv en vluchten van het seizoen kan de vlucht worden genoemd, die zondag a.s. de Nederlandse Algemene Bond van Post- duivenhouders vanuit Southend in Enge land houdt. Voor de duiven een luchtsprong gioot 263 km. waarvan het grootste deei hoven de haringvijver gevlogen dient te worden. Aan deze vlucht, nemen zowel oude ervaren duiven deel als jonge vo gels van het broed 1962, Wat dozo vlucht voor de liefhebbers, wier vogels aan deze overzeese luchtrace deelnemen, zo aantrekkelijk en spannend maakt zijn de vele factoren welke de Tesultaten kunnen beïnvlodeen. De weers gesteldheid. en hierbij voornamelijk de windrichting, spelen een belangrijke rol. Dar is er de mist, waaraan de postdui ven eer. gruwelijke hekel en een niet min der grote handicap hebben. Beslissend voor de wedstrijduitslag wordt op welk punt de duiven de Nederlandse kust zul len bereiken. Ervaring heeft geleerd, dat een zuid-oostelijke wind het gunstigst is. De duiven trekken dan een rechte lijn en passeren in Noord-Holland dc kustlijn. Bij een west- en noord-westelijke wind komen de duiven vaak over Zeeland bin nenvliegen, dit tot voordeel van de lief hebbers op de Zeeuwse eilanden en in Brabant, die dan hun duiven veel gunsti ger pakken, dan hun collega's uit deze omgeving en in het midden van het land. Het aantal deelnemende duiven mag dit jaar over hel. gehele land gerekend wor den op acht-tot tienduizend. Evenals de eerste maal het vorig jaar, maken de duiven per vliegtuig de heenreis naar Engeland. Wederom is hiervoor de Rotter-; dam-Air ingeschakeld. Vorig jaar kreeg de luchtvaart maatschappij acht. Lot ne genduizend duiven te vervoeren, in 290 manden \erzonden. Zaterdagavond zes uur zat het eerste vliegtuig opstijgen roet negentig manden duiven aan boord. Ge rekend wordt, dat drie vluchten nodig zijn om alle deelnemende duiven de oversteek te laten maken. Het vervoer door de lucht biedt veel voordelen. Een van de grootste voordelen is natuurlijk de bijzon der snelle overtocht. Ongeveer vijfenze ventig minuten heeft het vliegtuig nodig om naar Southend te vliegen. Dc boot doet er altijd nog zes uur over. Dat het ei blijf in de afgesloten vervoersruimte kort is, kan de conditie van de duiven uiteraard slechts ten goede komen. Nu de reis per vliegtuig wordt gemaakt, zijn de duiven tegelijk op de lossingsplaats, want hier gaan zij zondagmorgen 6 uur los. Hoelang de duiven over hun vlucht zullen doen, hangt weer geheel Van de weersomstandigheden af. Zondagmorgen negen uur zullen'de liefhebbers uit Schie dam, die gezamenlijk vermoedelijk met ca 500 duiven deelnemen, reeds de wacht bij hun valplanken betrekken. Het zal een gespannen wachten worden, want komen de duiven „recht toe recht aan", dan valt er wel ejn vroege duif te pakken en dit betekent dan eer en roem voor de ren stalén een niet te versmaden prijs. VEILINGBERICHTEN THOLEN, 9 aug. Doré bonken 16, gew. 18.69-19.62, poters 8.05; witte eigenhei mers gew. I 17-19, 31 12,15, poters 6.40-6,98; bintje bonken 20, gew. I 15.50-15,80, II 14.50-14.80, poters 8.63. Aanvoer 65 ton. KAASMARKT MEERKERK 10 Augustus Aangevoerd 11 partijen. Prijzen f210—f 2.14, extra tot ƒ2,17 per kg. Handel matig. Het tweede treffen tussen Libanon en DHS wordt in het rayon Rotterdam wel de wedstrijd van de week. Beide ploegen gaven in deze afdeling tot dusver de toon san. Geruime tijd ging DHS aan de kop, maar de club moest later de eerste rlaais aan de Rotterdammers afstaan. La de thuiswedstrijd wist DHS. zij het met klein verschil, te winnen. Nu dienen de punten mee naar huis gebracht te worden, wil er een kans op het kampioensentp in blijven zitten. Deze wedstrijd wordt zondagmorgen 10 uur op het terrein van Li ban en in Laag Zestienhoven gespeeld. In beide gevallen zullen supporters hun £a\ orieten vergezellen en deze kunnen spannende, zo niet enerverende, honkbat- wcrlstrijden tegemoet zien. t r GROOTSTE PROBLEEM van de ze tijd, aldus ds. P. R. Everaars, die sinds 4 maart jl. als gereformeerd pre dikant Op de kansel staat in Nieuwland en Kethel, is wel de oversLelpende hoe veelheid problemen, waarvoor de moder ne mens zich gesteld ziet. Die hoeveel heid ïs zo groot, dat hij ernstig gevaar loopt er zijn innerlijke rust door te ver liezen. De jacht en het tempo van deze tijd leggen in zulk een mate beslag op hem. dat hij zich nauwelijks meer op het geestelijke kan bezinnen, ja, dat zelfs de woorden zelfinkeer en zelfbezinning voor hom hun betekenis verliezen. De tele visie. de jukebox, de draagbare radio - zij dragen er alle toe bij, dat de mens wel kijkt, maar niet beschouwt, wel hoort maar niet langer luistert. De moderne mens is bang voor de stilte, bang om met zichzelf alléén te zijn. Verdieping en bezinning ik noem dat de mystieke om gang met God is het wat hij nodig heeft. Er zitten aantrekkelijke kanten aan het kloosterleven, aan het in retraite gaan: daar kan men de innerlijke vrede vinden en. de kracht om weer ten volle in vrede te leven met zijn naaste. DÏT ZELFDE GEVAAR om zich te verliezen in een soort activisme dreigt ook de kerk als geheel. Hoezeer zijn wij geneigd om allerlei dingen te gaan doen, die toch eigenlijk niet tot de pastorale taak van de kerk behoren. De kerk moet wel degelijk oppassen voor functieverlies en luisteren naar de correc ties van de secten t.a.v. het kerkelijke en geestelijke leven. Voor maatschappe lijke problemen zijn allerlei experts: maat schappelijke werkers, psychiaters, socio logen. Als een predikant zich hierin stort, loopt hij gevaar zijn eigenlijke doel: de vertikale bezinning van zijn gemeentele den, uit het oog te verliezen. Als wij er in slagen door een persoonlijk gesprek over een geestelijk onderwerp de beoogde verdieping tot stand te brengen, dan zal ook horizontaal, d.w.z. wat de omgang tussen de mensen onderling betreft, de verbetering komen, waaraan vandaag zulk een. behoefte is. Volgend jaar jllli zijn we klaar met de nieuwe kerk in Kieuw- land. In de wijkraad is in principe be sloten haar de naam Maranathakerk le ge ven. Bij de kerk is een centrum, gedacht voor Evangelisch Herstel en Opbouw, zo als ds. Van Krimpen heeft in Rotterdam. Het Vakantiefeest 1962 werd donderdag avond om negen uur ingeluid met de officiële opening van de aardige expositie van dieren levend en verbeeld in schijnwerperlicht „Dierenrijk" in. het Juli- anapark. Voor een talrijke schare van ge nodigden en bezoekers hield de voorzitter van de Schiedam.se Gemeenschap, de heer F. A. de "Wolff een openingsrede, waarin hij deed uitkomen, dat het jaarlijks te rugkerende Vakantiefeest nog steeds een hoogtepunt in het leven van onze plaatse lijk^ gemeenschap is. Ai mag er dan ook wel eens beweerd worden, dat het Vakan tiefeest zijn doel heeft voorbijgestreefd en zich zelf heeft overleefd, de feiten blijken toch wel anders te liggen, gezien de belangstelling, die er nog steeds voor bestaat. Gedurende de afgelopen dertien jaar heeft dit feest ongetwijfeld zijn bur gerrechten verworven. Dat de expositie nog niet helemaal ge reed was, kwam vooral door het herfst achtige weer der laatste dagen, zoals spr, zich eufemistisch uitdrukte. Hoewel er reeds kleurige papegaaien aanwezig zijn en bovendien parkieten en andere fleu rige vogeltjes o.a. in de stenen koepel Zaterdagmiddag zal op het parkeer terrein aan de Broersvest de kermis haar poorten In Schiedam openen. Tijdens de voorbereidingen bestond hiervoor vooral bij de jeugd grote belangstelling. De directie v*n het NIEUWSBLAD behoudt zich het reent voor advertenties londer opga** van redenen «e weigeren Bij advertenties onder num mer worden »an he adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulaires en dergelijke stukken afkom stig van tussenpersonen, hetzelfde geldt voor andere stukken, welke niet bona tide op de inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, die bij het hlM blbven berusten, worden na een manna n» controle van de Inhoud vernietigd. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertentie» Is het blad met aansprake lijk. Verzoek o*n herplaat sing zonder betaling of restitutie kan derhalve niet worden ingewilligd. Aanmelden; Koofdagentschap. vraag een grafts proefrit ett folder tuj SC HICD Afd Motoren St. Lid ui d astraat 52 Telef 43 13 SwammerdamslngeJ 35. Tel S6548 0 BPlalJne desgewenst tr» overleg De Rotterdamse politie heeft aangehou den de 18-jarige timmerman C. A. N. en de eveneens 18-jarige opperman W. de R. die zich aldaar met enige anderen aan diverse inbraken hadden schuldig gemaakt, Enige dagen later werd te Pijnacker ge arresteerd dc 20-jarige B. v.d. S„ uit Schie dam, De goede samenwerking tussen de recherche van Rotterdam en omliggende plaatsen heeft er toe geleid, dat oen groot aantal misdrijven, welke de laatste tijd in diverse plaatsen zijn gepleegd, konden worden opgelost. Tegenover de Vlaardingse recherche be kende genoemd drietal niet minder dan elf in Vïaardingen gepleegde inbraken, alle gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli, waarvan 10 in de industriebuurt en de elfde in de kantine van De Hoüan- diaan in het park 't Nieuwlandt. Hier werd wel alles doorzocht, doch niets ont vreemd. In de Mercuriusstraat werd in gebroken bij: een houldraaierij, waar de buit slechts 10.- bedroeg, een groothandel m remvoeringen waar men ook f 10.- meenam en in een fabriek voor plastic artikelen. Hier brak men een geld kistje open en werd een bedrag van 27 ontvreemd. In de Vijfde Industriestraat werden vijf panden bezocht. Eerst een modelmakerij, waar niets werd ontvreemd op de heuvel, komen er nog meer vogels en zelft apen. Voor deze levende aanwinst van de expositie dankte spr. de heer M. A. Noordzij uit Vïaardingen en de heren Montfoort en Vermaat van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers, afdeling Schie dam. Eveneens uitte spr. zijn dank aan het adres van de Nederlandse Kunststichting met haar dertien fraaie, artistieke in zendingen op het gebied van de moderne beeldhouwkunst o.a. Taurus van A. P. Schalier, Paardehoofd van P. Engelschot en de Haan. van C. D. Bergh. In het bij zonder de heren Zwart en Rijsbos van deze culturele stichting kregen een pluim op hun hoed, evenals de beide Schied am se kunstenaars Dick Bos en Nico van Welze- nes, de heer C. Aleman, als elektrotech nisch adviseur, de heren J. Schipper en Davidsen van de Gem. Plantsoenendienst en de heer Van Meggelen van de GTB. Zij allen hebben hun beste krachten ge geven om deze expositie te doen slagen- Na het uitspreken van deze rede, die uiteraard door afwezigheid van een micro foon slechts op korte afstand te verstaan was, nodigde de heer De Wolff de loco- burgemeester, de heer H. Sabel uit door het omdraaien van een knop de officiële opening te verrichten. Het Harmonie-or kest O.B.K. zorgde voor een feestelijke muzikale omlijsting. Er bestond al aardig wat belangstelling voor deze eerste avond. Het Juiianapark FILMS DEZE WEEK Elvis Presley als mesties VEN verschijnt ons aller Elvis met zijn gitaar, maar dat is gelukkig slechts een Introductie tot een lang met onverdienstelijke film van het duo Don Segel fregie) en David Weisbart (produc ts, dat reeds „Crime in the Streets" en „Rebel without a Cause*' op 2ijn naam heeft staan. Flaming Star" is niet al leen een spectaculaire Western maar ook een psychologisch verantwoord verbaal van een halfbloed, die tussen blank en rood instaat, zonder door één van beiden geaccepteerd te worden. Elvis Presley, vereerd en verguisd, maar in ieder geval een teenagers idool, met wie men in de ze tijd rekening moet houden, omdat hij eon bepaalde mentaliteit vertegenwoor dig;: Als acteur heeft hij totdus ver nog niet bijster kunnen overtuigen, maar dal zijn diensttijd in Duitsland hem geen kwaad heeft gedaan bewees zijn film „G. I. Blues" en kan men ook nu weer vaststellen bij zijn vertolking van dc mes ties Pacer in „Flaming Star" (in het Mo- nopole Theater. In handen van de bekwa me Don Si egel komt hij tot een redelijke creatie van de jongeman, wiens moeder een Indiaanse is (Dolores Del Rio in een knappe karakterrol), die door het optre den van de blanken sterft en wiens va der (John Mclntïre» blank is en door de Indianen wordt gedood. ïn Monopole Theater vrijd. en zat. 2 7—9.15 uur; zond. 7—9.15 uur 14 j. blijft tot medio september een sprookjes- tuin met feeërieke verlichting, zoals de heer De Wolff aankondigde. Spr. hoopte, dat deze expositie die van 1959 zou eve naren, of beter nog zou overtreffen. Hij achtte haar in ieder geval een waardige inleiding tot hei komende Vakantiefeest. De werkzaamheden tot profielwijziging von de Rotterdamsedijk, waarmee de be trokken diensten van Gemeentewerken maandag j.l, een aanvang maakten vor deren gestadig. De versmalling van het trottoir, ten behoeve van de aanleg van parkeerkommen, vereist de verplaatsing van een zevental hoge lichtmasten. Deze moeten ongeveer twee meter achteruit. Met dit werk is de Rotterdamse Maat schappij voor Zwaartransport (Zwatra) belast. Een vierentwintig-wie li ge mobile hijskraan met een hefvermogen van der- ton is al enkele dagen met dit karwei üuemle. Met betonnen rustpaal en al war der de masten stuk voor stuk uit de bo dem getrokken en dan twee meter dich ter bij de huizen weer netjes in een vooz d't doel gegraven gat te worden overge plant. Zelfs het tijdelijk verbreken van de siroomvoedingskabel was bij deze vlotte werkwijze overbodig. Hoewel op cle punten waar deze brute kolos zijn werk verrichtte de passerende auto's zachtjesaan moesten doen, onder vond het verkeer In het algemeen van de werkzaamheden weinig vertraging. In het kantoor van een papierfabriek werd een fles port buit gemaakt en enig kleingeld. Bij de inbraak in een garage bedrijf verwondde een van de dieven zich aan de hand. Er werden bloedsporen aan getroffen en er was gebruik gemaakt van een verbanddoos. Hier werd niets vermist. In het kantoor van een carrosseriefa- brïek forceerden de daders een bureau, waarin zij echter niets van hun gading vonden. Ten slotte werd een grossierde- rij in deze straat bezocht, waar men een elektrisch scheerapparaat en tien sigaren buit maakte. In de Vierde Industrie- straat werd ingebroken bij een technisch adviesbureau. Hier namen de dieven twee reiswekkertjes, een tafelaansteker en eni ge pakjes sigaretten weg. Ten slotte werd nog ingebroken in het kantoor van een verf fabriek aan de Energieweg. Uit een bureau werd een bedrag van f 10.- ontvreemd. De ruwe wijze waarop deze nog jeugdi ge inbrekers te werk zijn gegaan, heeft in vele gevallen grote schade tot gevolg gehad. De daders zijn ingesloten in het Huis van Bewaring. In de maand juli is het aantal wonin gen in Vïaardingen vermeerderd met 64. Dit waren 36 woningwetbouwwoningen voor de gemeentewoningbouw en 16 voor de verenigingen. In de vrije sector wer den er 12 particuliere woningen gebouwd. In juli werden er in totaal 5 huizen ge sloopt, zodat het eigenlijke saldo van de nieuwe woningen 59 is. Op 31 juli waren er in totaal 1378 wo ningen in aanbouw. Dit waren 302 wonin gen in opdracht van particulieren, 981 in opdracht van de gemeente en 94 in op dracht van woningbouwverenigingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1