ROTTERDAM LIIEDWS8LAD Tentoonstelling van S-45 in Oostburg geopend Eerste kunstmarkt zeker voor herhaling vatbaar AGENTEN-BEZORGERS Schitterend vuurwerk besloot goed geslaagde vakantieweek Duiven kwamen pijlsnel terug van tocht naar Orleans Finales Jeugd-tennistoernooi voor Joke Dam en Jan Hoogstad Tweede keus van Fortuna leed 2-0 nederlaag in Naaldwijk Ruim 5000 reizigers in miniatuur-expresse bit het politierapport Apen nu present in „Dierenkijk" Concert Beatrixpark mislukt experiment Haringvangsitbeilchtien VLAARDINGEN Inschrijving voor hengelwedstrijd Kampeerweek GJC'ers reusachtig verlopen Wapenschouw Voordelige aanbieding VACANTEEJAP0NNEN W. v. d. BURG BIJVERDIENSTE gevraagd voor Kelhel Burgerlijke Stand Grote exportorders voor Poolse industrie Hoofdagentschap en JRedactie: SCHIEDAM, 8ROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 Klachten bewjrfins: Telefoon ll.Th.41 HOTTTEDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 20 AUGUSTUS 1B62 Met een werkelijk schitterend vuurwerk werden zaterdagavond van negen uur let half tien de vakantie-feestelijkheden van Schiedam op het terrein aan de Viaec dïngerdijk besloten. Als vanouds vuren duizenden stadgenoten naar de V'.aarth gejdijk getogen, waar op de schuine Hel ling daarvan nagenoeg geen plekje meer o\er was, terwijl vele honde-den ccn plaatsje hadden weten te veroveren on de speelweide of in de naaste omgeving daar van. Bovendien hadden de bewoners de Vlaardingerdijk een kostelijk uitzicht op het vuurwerk, wat van de kijkers in hel gras lang niet steeds gezegd kon nor den. Immers was het struikgewas weer wat groter geworden na vorig jaar, waar van-men vooral veel hinder had bij de verbranding van grotere stukken vuur werk. Vooraf hadden „Harmonie Schiedam** Crescendo" en „St Ambrosius" enkele pittige marsen ten gehor© gebracht m eer wandeltocht door de stad. „Harmonie1 gaf zelfs kort voor negen uur nog re» shownummer weg, dat ondanks de inval lende duisternis nog goed te zien was. mede door de lichte kledij van de mitz*- fcanten van „Harmonie". Om precies één minuut over negen (één irdpuut te laat dus, wat nog maar zeden ts voorgekomen!) vlogen de eerste vum pijlen de lucht in ca dogenen, die het santal daarvan wilden turven" kwamen bedrogen uit. Tot aan de 15e pijl gmg c'aj nog wel. maar daarna vlogen er tien tallen gelijk de lucht ïn en de „turvers" hadden nauwelijks tijd om het aantal bij te--öhUden, mede door de grote stukken die inmiddels aan de beurt kwamei. Eerst de fontein, die al draaiende ballen van vuur wegschoot en de fraaiste kleu ren liet zien en de hardste knallen liet horen. Nauwelijks waren de laatste von ken gedoofd of de pijlen schoten bij tien tallen de lucht in. De één ontplofte nog fraaier dan de ander en de eeeeeceh'e en ooooooh's waren niet van de lucht. Ket wat* ook mooi! Neem bijv. het bengaals vuur, dat eindigde in een brandende fon tein, die in een zee van licht baa ld er de kijkers bijna verblindde. ïntuvs-e' schoten de pijlen de lucht in en regende het sterretjes en goudenregens! Intussen vroegen velen zich af, welk sigarettenmerk er deze keer x'oor öe da, zon komen, want dat wil de traditie n eenmaal en wat is er eigenlijk op tegel Welnu, het was geen. sigarettenmerk, noch een sigaren- of snagmerk, maar... em verzekeringsmaatschappij, luisterend - nar de naam HAV l Al knallend verdween ook dit reclame-objekt, dat ongetwijfeld liet grootste deel van de onkosten zc nier alle voor haar rekening 2al ge nomen hebben! De fr'aditionele „telegraaf" was1 eveneens present en deed het nog steeds goed. Menige SW'er zal met genoegen gake- ke»r. hebben naar de volgende serie ben gaals vuur, want tot driemaal toe waren de rood groene kleuren duidelijk te on derscheiden! Om 9.20 uur volgde een knal zo hard als in Schiedam alleen maar tn do jaren 1940—1945 gehoord werd, maar toch" niet tijdens een vuurwerk: een Hch- straal, een keiharde knal en een lachend publiek (behoudens de te kleine kinderen, die hiervan schrokken). Tot tweemaal toe werd een dergelijke vuurpijl af gescholen, die zelfs de kleine kindertjes thuis ■wak ker maakte. Maar och, het is maar een maal in het jaar vuurwerk en vergeleken bij de aan-de-lopende-band-spelende-mu- ziek op de kermis zeggen twee van che knallen eigenlijk nog maar weinig, net was de moeite waard, ongetwijfeld. De spuitende fonteinen, de met vier ballen balancerende zeehond, meerdere waterval len en gouden regens, dit alles stempel de het slotvuurwerk zaterdagavond tot iets groots en de SG waardig. Het is dan ook te wensen, dat vele Schiedammers gehoor zullen geven aan de woorden, die op het laatste stuk te lezen waren, m „Doe mee met S.G., wordt donate *.i luide applaus van hel zeer dankbare publiek betekende misschien de eerste stap naar deze donatie. De volgende zal Op de laatste dag van het vakantiefeest 1962 heeft ook het miniatuurtreintje volop werk gehad. Reeds tijdens de middag uren stonden de reizigers (voornamelijk jeugdige) in de rij voor de kaartjes en de ene na de andere expresse reed uitver kocht weg. Via de Nieuwe Haven, School straat en Willem de Zwijgerlaan werd langs de Maasboulevard gereden, om daar na langs de Lekstraat. Hoofdstraat en Lange Nieuwstraat weer het drukke stads gewoel op te zoeken, waar nieuwe klanten reeds met kaartjes in de handen gereed stonden voor de volgende rit. 's Avonds om tien uur concludeerde de eigenaar van deze miniatuur-expresse, de heer H. F. Koning, uit St, Maartensdijk, dat tij dens de Schiedaxnse vakantieweek circa 5500 reizigers een rit hebben gemaakt met het treintje. Overigens betekent het einde van Schie dams vakantiefeest niet, dat de heer Ko ning zijn treintje tot volgend jaar in de garage gaat 2elten, Wanneer deze letters worden gelezen, dan doet hij ai weer twee dagen dienst in hel Brabantse Oss, waar de miniatuurtrein reeds zondag heeft ge reden. Na Oss wordt een bezoek gebracht aan Te gelen, MeyeJ, Ter Heide, Noord- wijkerhout en Hoogvliet. Het is tevens niet uitgesloten, dat de miniatuur-expres se tijdens de feestelijke opening van de brug in Schiedam (bij het Proveniershuis) weer in onze stad zal rijden. Woensdag en donderdag heeft het trein tje d« ouden van dagen van het St, Li- duïnagesticht (ongeveer 100 in getal) naar de poffertjestent van de kermis gereden. De poffertjes en de rit werden gefinan cierd" door de kermisexploitanten! genomen moeten worden naar het SG-bu- reau aan de Plantage. Na het vuurwerk spoedden de vaders en moeders met kleine kinderen zich we dra naar huis, maar het merendeel zocht toch de gezellige drukte in de stad weet op. Niet alleen de kermis, maar ook hot CJV-vakantie-festival heeft hiervan de ruchten mogen plukken. De danstent l,:* de CJV'ers was nagenoeg vol, waarvoor de „Portorico Oil Stars" het hunne toe hebben bijgedragen. Het vakantiefeest is voorbij. Het was goed, dat staat vast. „Dierenkijk" in hel Julianapark houdt echter haar poorten iot 9 september a.s. nog geopend. Een autobus is bij het maken var een proefrit voor het controleren der remmen op de Overschieseweg nabij de Kommie- zenlaan op een personenauto gereden- Belde voertuigen werden licht beschadigd. De bus werd bestuurd door A. M. M. en de personenauto door A. G. Bij onderzoek bleek de rem niet te werken als gevolg van een gebroken otieleiding. Een vreemde vreemdeling, Mohammed Beitnanl uit Rabat, dronk ondanks het pro test van de verkoopster drie flesjes bier leeg in de winkel van Van der Meer en Schoep in de St. Lidumastraafc. Daarna verklaarde hij geen geld bij zich te heb ben. De tas die hij als onderpand achter liet, is later bij de politie ingeleverd. Bennanï bleek in Amsterdam te wonen in een café aan de Zeedijk. Vijf paarden zijn aangetroffen op de spoorbaan naar Hoek van Holland. De politie, erop attent gemaakt door perso neel van de Gem. Kwekerij, waarschuwde het station te Schiedam. De eigenaar van de paarden heeft de dieren in veiligheid gebracht. Vermoedelijk krijgt hij een pro ces-verbaal omdat de paarden al eerder het treinverkeer in gevaar hebben ge bracht. Een bromfietser, de bankwerker E.v.D.. reed op tegen een vlieger die op het voetpad langs de Dr. Zamenhofstraat in de bocht van de Celcïusstra&t werd opge laten. Hij kwam te vallen en 2ijn brom mer werd beschadigd. De jongen had een w. a .-verzekering. Zo hebben we dan zaterdagmiddag op het schilderachtige pleintje voor het Stede lijk Museum aan de Hoogstraat onze eerste kunstmarkt gehadDe zon gaf daar by haar volle medewerking. Bovendien, waren er op deze laatste dag van «e Vakantieweek heel wat mensen op de beert. Een gestadige stroom van nieuwsgierigen, wat nog wel geen kopers toaren, over- spoelde het kleine plein, dat er anders zo rustig bij Hgl. We zagen prominente Schiedammers met kennersblikken langs de vijftien stalletjes lopen. Jonge trc oude paren staken hun hoofden by elkaar om fluisterend hun mening te zeggen, liet pu bliek genoot kennelijk van deze nieuwe attractie, die het vermoeiende wandelen en winkelen wat fleur bijzette. We troffen, de schilders Hein de Koster en Frans van der Heiden (26), de laatste met een flinke Hemingwaybaard en veel gevoel voor abstracte oftewel non-figura tieve kunst in hun stalletje aan. Ze ble ken zo'n beetje de promotors van het geval te zijn,en toonden zich zeer tevreden., Hein de Koster zou na afloop zijn mede- exposanten mee naar huis nemen om na te babbelen over dit experiment en dan. te-' vens de plannen voor de toekomst bespre ken. Het ligt nl. in de bedoeling deze. kunstmarkt voortaan regelmatig, bijv. één of tweemaal per maand, te gaan Eiouderi en dan later, maar dit zijn nog toekomst- De laatste dagen is er door de orga nisatoren van „Dierenkijk" met man en macht gewerkt om een aantal onvolko menheden aan, deze expositie in het Ju lianapark, die wat eritiek hadden uitge lokt, te elimineren. Deze tekortkomingen waren, te wijten aan enk'.te onvoorziene tegenslagen welke de Schiedamse Gemeenschap bi) de in richting heeft gehad, doch die nu goed deels zijn overwonnen. In wezen mag ge zegd worden, dat „Dierenkijk" een her nieuwd en beduidend aantrekkelijker ui terlijk heeft gekregen. Niet in het minst ts de attractie van het park te danken aan enkele nieuwe bewoners ervan; een vier tal geestige Java-aapjes, die met hun pot sierlijke capriolen jong en' oud weten te vermaken. Verder bevinden zich thans ïn de grote volière op de Rotonde meer dan honderd exotische vogels uit alle werelddelen, De vogels waaronder een aantal prachtige dolksteekduiven zijn omgeven door een weelde van groen en bloemen en de vo lière wordst rijk verlicht door schijnwer pers. Voor een groot deel Is dit alles te dan ken aan de heer M. Noordzij uit Vlaar- dïngen, die geheel belangeloos alle geëxpo seerde dieren ter beschikking stelde en te vens de feërieke inrichting van de vo lière verzorgde. Ket experiment van het muziekkorps ,St. Radboud." om zaterdagavond om acht uur in het Beatrixpark een open luchtconcert te geven, mag niet geslaagd geroemd worden. Niet, dat de muziek van St. Radboud niet goed was, j want daar voor hebben dirigent C. van Beurden en zijn muzikanten wel gezorgd, maar de pu blieke belangstelling was ver beneden de verwachtingen. Slechts enkele ouderen en ongeveer 20 jongens en meisjes waren aanwezig, om te zien en te horen' hoe St. Radboud op het stukje gras dat juist over het bruggetje bij „De Ketel* ligt en waar vier lampen waren geïmproviseerd, om de muzikanten licht te bezorgen voor het lezen van de muziek. Ook op het terradje van het paviljoen „De Ketel" waren slechts enkele mensen gezeten, zodat ei genlijk wel van een fiasco gesproken kon worden. Mogelijk, dat een dergelijk con cert nog eens herhaald kan worden, maar dan niet één uur voor een grandioos vuur werk op de Vlaardingerdijk en dan met drie weken tevoren bekendheid eraan ge ver. en daarna niet meer. Overigens trok de heer C. van Beurden zich daar niets van aan en. heeft hij een afwisselend pro gramma weten te brengen, waarvoor de ongeveer 25 toehoorders iedere keer een gul applausje over hadden. Dat er later op de avond nog enkele tientallen toeschouwers bijkwamen, zette geen „zoden meer aan de dijk", want het concert was toen bijna ten emde en de aandacht werd toen meer gericht op het vuurwerk, dat vanaf die afstand goed was te zien. plannen, gedurende de wintermaanden ii een besloten ruimte bijv. de Korenbeurs onder te brengen. Alle exposanten waren het er evenwel over eens, dat deze plek uniek gelegen was, zowel wat de pittores ke entourage betreft als de nabijheid van de drukke Hoogstraat met haar voortdu rende stroom van wandelende en winke lende voorbijgangers. Wederkerig kunnen de zakenmensen in de omgeving er ook niets op tegen hebben, dat er op het an ders zo doodse Museum-pleintje wat meer leven In de brouwerij komt. Er waren ne gentien exposanten, ook uit Rotterdam o.a. Cees Bouw (19) van de Rotterdamse avondacademie met gouaches en tekenin gen, Paul van Ginkel (29) van de vrije academie in Den Haag. Maarten Kem per met uitstekend conventioneel realis tisch werk en Jan Hovener (26) een sym pathieke dienstweigeraar, die voor zijn antimiiitairistisch. beginsel in een psychia trische inrichting had moeten werken en daar een zeer Indringend schilderij had gemaakt; het stond in zijn kraampje ge ëxposeerd. Hij maakt veel olieverfschil derijen en portretten en is de expressio nistische richting toegedaan. De Rotter dammers waren jaloers, dat hun collega's in Schiedam 2ulk een prachtige plek voor hun kunstmarkt hadden. De moesten voel den ook voor samenwerking en kunste naars-manlfesiaties in streekverband, dus over de enge locale grenzen hè"en. Deze jonge schilders begrepen terecht, dat men vooral met een dergelijke kunstmarkt goodwill moet kweken en dat er uiteinde lijk iets moest worden gedaan; al zou het slechts zijn ter versteviging van hun maat schappelijke status. Voor het overgrote deel waren het natuurlijk stadgenoten, die hier tegenwoordig waren. De bekende Schiedamse schilder Theo Wiegman expo seerde tezamen met zijn zoon Diet Wieg man (18) in een stand met uitzonderlijk goed werk. Verder gaven acte de nrésence Dick Bos van de Lange Haven en Wim Heykoop uit de Grutterssteeg. Veel aan dacht trok de surrealistische expositie van Nico van Welzenes (25). Terwijl hun collega's in Schiedam een eerste kunstbeurs openen op het museum pleintje, hebben de leden van de schil dersgroep S-45 een expositie buile de eigen plaats. De burgemeester van Oost burg de heer J. L. van Leeuwen heeft n.t, vrijdagavond in de Trouwzaal van Oost» burgs Stadhuis deze tentoonstelling geo pend. Hij hield daarbij een toespraak, waarin hij er de ongeveer veertig geno digden. op wees, dat dit de vierde exposi tie In de Burg2aal is. Voordien ïijn er ten toongesteld werkstukken van de Zeeuwse kunstenaarskring, tekeningen door de scho lieren vervaardigd an een verzameling antiek. De S-45 exposeert er gouaches, litho's, schilderij an, tekeningen, foto werk en enkele gedichten. De burgemees ter sprak de verwachting uit, dat de expo sitie de banden met Schiedam steviger zal aanhalen. Schiedam verleende nj, na da oorlog het zwaar getroffen Oostburg hulp in het kader van de Hulp-Actie Roode Kruis, de HARK. Op deze banden wees ook de voorzitter van de S-45, de heer Jaap de Raat, die het Oostburgse gemeentebestuur dankte voor de gastvrijheid. Hij wees er op dat de S-45 geen dwangbuis is voor haai' leden Praairapport van hedenmorgen: VI. 70-2 k; VI 79-3 k; VI 172-2 k; VI 197-5 kantjes. waa. an er tien in'Oostburg exposeren, »n tegendeel, elk lid gaat zijn eigen weg. Tot slot sprak de heer Louis Heymann, oud-Schiedammer, die nu in Middelburg woont en er zich over verheugde, dat de2e expositie tot stand is -gekomen. De heer Heymans is oud tekenleraar e» kunst schilder. De expositie van de S-45 blijft tot en met 31 augustus geopend. MARTIMT BEREIDT COMPETITIE VOOR Ook vierdeklasser Martinit bereidt zich terdege voor op de komende competitie. Zaterdag werd een oefenwedstrijd gespeeld tegen HVO uit Vlaardingen, -die de rood» witten met 2I wonnen. In het elftal van Martinit zijn twee nieuwe krachten gepro beerd. De uit Excelsior '20 afkomstige Van Veen bezette de rechtsbuitenplaats, terwijl de oud-HDVS-speler v. d. Waka] als rechts binnen een goede aanwinst bleek te zijn. Volgende week zondag speelt Martinit als gast een wedstrijd bij de V.v. WSV te Apeldoorn-Op 2 september zal het Delftse BEC als tegenstander fungeren. De jaarlijks te houden derby voor jonge postduiven vanuit Orleans, waaraan dit maal door ongeveer 560 Schiedamse duiven werd deelgenomen is een groot succes ge worden. Bij een harde westelijke wind wer den de duiven zaterdagmorgen om 7 uur in Orleans gelost met een afstand (vanaf Rot terdam gerekend) groot 480 km. voor de boeg. Tot in België hadden de snelvliegers de wind op hun. staarten zodat zü op dit deel van het traject bijzonder snel hebben gevlogen. Later kregen zij de wind van opzij en passeerden ongeveer tussen Tilburg en Breda de Nederlandse grens. De voor het westen bestemde duiven dreven een heel stuk af in de richting van de kust en kregen de laatste kilometers tegen de harde wind in af te leggen. Over het gehele land genomen werden zodoende uiteenlopende en ook verrassende tijden gemaakt. Eerst vandaag valt er wat betreft de bereikte resultaten een juist beeld te vormen. ïn Rotterdam werd de eerste duif om 13.09 ge constateerd. ^Wat betreft de Schiedamse duiven zijn 'de volgende vroege gemeld: C.V. de Postduif, liefhebber A. Smits 13.18 uur. P.V. Union, A. Kerkhof, 13.22 uur en P-V. de Vrijheid, C. Verlinde 13.29 uur. Insiders verwachten, dat ongeveer in het midden des lands de hoofdprijzen, waarvan de hoogste 2500,— bedraagt, zijn. gevallen. Ons Genoegen, de visvereniging van de personeelsvereniging van Gemeentelij ke Sociale Werkplaats, heeft voor zaterdag 25 augustus een hengelconcours in de Oost- gaag uitgeschreven, welke 's middags 1.30 uur, voorbij de eerste brug in de straat begint. Woensdag 22 augustus vindt dc loting plaats in de kantine van de GSW, Oosterstraat 86, 's avonds 8 uur. Ook de prijsuitreiking wordt daar gehouden. Het inleggeld voor korpsen is 7.50, voor indivi- duelen ƒ1.50. Prijzen voor korpsen X op 3, voor indlviduelen 1 op 5. Er wordt twee maal anderhalf uur op maatvis gevist met voer naar keuze. Inschrijving '6 avonds van 6-8 uur bij het bestuur: voorzitter W. L. Hoffman, Corn. Houfcmanstr. 37, penning meester A. v. Embden, Boslaan 20, secre taris M. Mooy, Stationsstraat 99. Visserijbe richt ÏJmuiden De aanvoer van kisten vis in Umuiden was maandag: 260 schelvis. 930 wijting, 320 gal en kabeljauw, 2500 haring, 1920 makreel, 2600 schol, 20 haai, 500 toters, 70 tarbot, 600 diversen, 1560 stuks kabeljauw, 38.000 kg teng. De prijzen waren per kg: 2alm 5,404,80» tarbot 4.704,40, tong 4,90—2,70; per-125 kg: kabeljauw 146—96; per 50 kg: tarbot ƒ180 76, griet 65—52, tongschar 6050. schel vis 72—31, radio 8—12, wijting 30—15, schar 25—21, bot 11—8. haring 35—26, toters 20— IJ, makreel 19—12, schol 45—10. gul 47— 22; per 40 kg: kreeft ƒ37—30, haai 25—21; regels kabeljauw 15067. Onder zeer gunstige weersomstandigheden werden zaterdag in het Tennispark v. Vliet de finales gespeeld van het Jeugd-tennis toernooi 1962 van de Xnng Schiedam. Uit de resultaten van de loting-partijen viel al duidelijk op te maken, dat bij de dames Joke Dam uit Khoon en de Vlaar- dingse Margareth Sneep in dit toernooi een belangrijke rol zouden gaan spelen. Inder daad wisten beide speelsters zich in het enkelspel voor de finales te plaatsen. In het beslissende treffen toonde Joke Dam zich de sterkste. Weliswaar verloor ze de eerste set met 3—6 maar de daaropvolgende en ook de derde ^et bracht zij resp. met 6—1 en 62 op baar naam. Hiermee legde zij beslag op de titel in dit onderdeel. BU het heren-enkelspel waren Jan Hoog stad (Vlaardïngen) en onze stadgenoot Henk Teschmacher zonder al te veel strijd tof de finale doorgedrongen. In de eindstryd ging Teschmacher echter, zy het op een Ruim honderd leden van de Gereformeer de Jeugd-Clubs (GJC) zijn zaterdagmiddag om circa half drie in blakende gezonheid teruggekeerd van een week vakantie in een tentenkamp in Beekbergen, dat onder algehele leiding stond van de heer P. de Winter. Voor het huis van de familie Aleman, eveneens leiders van deze groep, arriveerden de drie bussen vol zingende kinderen, waarvan velen door hun ouders werden afgehaald. Een uur eerder was de grote vrachtauto met de fietsen gearriveerd, ■welke door de ijverige handen van enkele vaders reeds gereed werden gezet. Als uit één mond klonk het, hoe deze vakantieweek voor de deelnemers was ge weest: ,.We hebben het reusachtig naar ons zin gehad. Behoudens een flinke omveers bui en een enkel klein buitje hebben we de hele week schitterend weer gehad en kon het tevoren tol op de minuut af uitgestip pelde programma worden afgewerkt. Vol gend jaar gaan we vast weer." Ook de heen- en terugreis waren uitstekend ver- loopen, ook al had men zaterdag reeds om twaalf uur in Schiedam willen zijn. De familie Aleman kreeg echter bijtijds een telefoontje, dat de aankomst eerst om half drie kon plaatsvinden, zodat vrijwel nie mand vergeefs heeft staan wachten bij de Warande, hoek Burg. Knapperlaan. eervolle wijze, met 6I. 63 ten onder zodat Jan Hoogstad kampioen 1962 i#.ge worden. Heel wat meer strijd heeft het dames- dubbel te zien gegeven. De dames E. de Bruyn ên E. de Jong bereikten de finale door het duo v. Boeh-v. Mansum met 6—1 en 64 terug te wijzen. Meer strijd kregen de dames M, Sneep en M. Brugman te leveren tegen Heyblom en Bernard. Na ieder een set gewonnen te hebben, viel de beslissing in een enerverende derde set ten gunste van Sneep/Brugman (8—6). In de finalepartij wonnen de dames Sneep en Brugman met 6—0, 61 en hiermede de titel. Het heren-dubbelspel is een aangelegen heid geworden voor de Vlaardingse gebroe ders Hoogstad en Lensselink. Door in de finale met 6—0 en 6—1 te winnen werden de gebroeders Hoogstad kampioen. Bij het gemengde dubbel-spel bereikten de dubbels J. Dam en J. Hoogstad alsmede N. Heijblom en J, Martens de finale. Door twee sets met 63 te winnen legde het dubbel Dam en Hoogstad beslag op de titel. Bij het enkelspel jongens tot veertien jaar wisten Ad. Schuddebeurs en Peter Zoete- man tot de finale door te dringen. In de eindstrijd wist Schuddebeurs de eerste set na een 52 achterstand nog met 75 te winnen. Hij verloor hierna de tweede sat met 6—3 maar besliste in de laatste set de strijd in zijn voordeel (6—3). Namens het Krmgbestuur dankte de heer E, J. de Korver aan het slot van dit ge- sLaagde toernooi de Schiedamse Gemeen schap en de heer J. v. Vliet voor hun ver leende medewerking bij het organiseren van dit attractieve ten nis evenement. De prijzen werden uitgereikt door de heer N- Spithoven. Met zaterdag een wedstrijd in Naald wijk tegen het Westlandse Elftal en zon dag in Schiedam tegen SVV heeft Fortu na een laatste wapenschouw gehouden voor de aanstaande zondag startende com petitie. Beide wedstrijden, zijn op een nederlaag uitgelopen: 2—0 in Naaldwijk en 4—2 .n Schiedam. RIaar dat zegt op zichzelf niet zoveel. Wel het vertoonde spel en de In dividuele prestaties. In Naaldwijk kwam de tweede keus binnen de lijnen. Op het eerste gezicht leek deze veel te sterk voor de Westlanders, met spelers als doelman Van. Horik» Kooiman en de oud-SW-er Meder in de achterhoede. Jan v.d. Borden en Roel Hiwat in de halöinie en Kees IfBlankenstein, René Hagenaars, Joop Dek ker en Leen de Korver in de voorhoede. Tussen dit aanvalskwartet stond do halfspeler Van der Lee als aanvalsleider, die met rechtsachter Van Wijngaard enige speler was, die nimmer voor het eerste elftal is, uhgékumeit» Dat w«o oun duidelijk te merken. Hun spel stak schril af bij dat der overigen.„Daarbij laten we het optreden van Joop Dekker buiten beschou wing. Want het stond bij voorhaal vast, dat deze als voorwaarts zou mislukken. We hebben hem te vaak in VFC zien Opereren, om te weten, dat hij uitsluitend en alleen als halfspeler tot zijn recht komt. We kunnen daarom zijn opsteUins in de aanval wel begrijpen, want Fortu na moge dan wat beter ïn zijn reserves zitten dan vorig jaar, het sukkelt met een schrikbarend tekort aan goede voorwaart- sen. Het mag toch wel een teken aan do wand genoemd worden, dat tegen de waar lijk niet zo hechte Westlandse defensie met een zeer zwakke doelman, geen en kel doelpunt kon worden gefabriceerd. Wel zijn er diverse opgelegde kansen geweest, maar er was niemand met een schot ïn de benen en de afwerking liet alles wensen over. VUURWERK! Hoe geheel anders was het ia dit opzicht met de Westlanders gesteld! Doelman Ton van Horik moet nog dui zelen van het vuurwerk, dat midvoor Roos en de buitenspelers v.d Ende en De Haan op hem af hebben laten komen» Knapen met een goede voetbalintelligenUe, be hoorlijke balvaardigheid, goede beheersing bij scoringrijpe situaties en benijdens waardige capaciteiten, als het op de af werking aankomt. Vooral de snelle links buiten De Haan kon ons bijzonder beko ren, terwijl Fortuna belde handen mocht dichtknijpen als het voor Jan Bouman een reservemïdvoor achter de hand had als de Westlandiamidvoor Roos. Zij bewegen zich houterig vergeleken bij de soepeje lichaamstechnïek van de geroutineerde Fortunaspelers maar dat zou bij gedegen training wel verholpen.kunnen worden. In de korte tijd, dat Meder als stopper heeft geopereerd, bleek hij uit het goede voetballershout gesneden te zijn, al greep hij nogal eens mis op de acties van mid voor Roos. Een bloeduitstorting noopte hem al heel spoedig zich te.laten vervan gen, waardoor Kees Blankensteln, die zich op de rechtsbuitenplaats allerongelukkigst voelde, naar de stopperplaats vei huisde en de jeugdspeler Jungerius op de rechts- buitenplaats kwam. Van Kees viel ons op. dat zijn lïehaamscondïtie in de militaire dienst aanmerkelijk is verbeterd en dat hij vooral meer loopsnelheid heeft ge kregen. Hij is nu naar Vught over ge plaatst en gaat met p,e Xerxesspeler To ledo intensief bij het Bossche Wilhelmina trainen. Als eigen kweekspeler met het nodige talent en vooral een goede plaats techniek, moge hij nu eens de kans krijgen zich op de rechtshalfplaats in het eerste elftal in te spelen. Wij slaan, zijn capaci teiten, vooral ook bij de afweer, bepaald hoger aan dan die van Asselman. Als halfspeler wel te verstaan! Veruit de beste onder de Fortuna-elf in Naaldwijk was doelman Van Horik. Hij heeft Fortuna voor een aanmerkelijk gro- ook In grpte maten kleine prijzen. Nylon en plastic dames jas sen steeds voorradig. Lange Kerkstr. 19, S'dara, TeL 66135. Wie het Nieuwsblad leest weet van alles het meest Aanmelden: Hoofdagentschnp, Broexsveat 3, Schiedam. tere nederlaag behoed, aï was het veld spel van Fortuna stukken beter dan van de Westlanders. Jammer dat het spel van de weergekeerde Leen de Korver zo bit ter is tegengevallen. Hij is geen schadu.v meer van het handige spelertje, op wie RDVS vorig jaar het oog liet vallen. Jan v.d. Borden zau veruit de beste veldspe- ïcr zijn geweest, als zijn plaatsen iri over eenstemming was geweest met zijn afne men. Maar een dag later in Sjhiedam viel ons op, hoe ettelijke malen met goede door- looppasses Jan Bouman lanceerde. Hij heeft toen praktisch geen bal verkeerd ge plaatst. Het was een lust te zien, hoe ook Jan Kooiman zijn best heeft gedaan. Hij lijkt ons iets minder traag te zijn gewor den en baltechnisch was hij wel de beste veldspelen. Hij had een zeer shell© speler tegen over zich, dte hem toch niet zo heel vaak voorbij is gekomen, in tegenstelling tot linksbuiten De Haan. die steeds met het grootste gemak langs ziin tegenstander snelde en herhaaldelijk verwarring voor de Fortunareste stichtte. Toch zijn beide doelpunten van recht* gekomen. Beide malen scoorde midvoor Roos uit haarscherpe voorzetten tan rechtsbuiten Van der Ende. Geboren: Hendrik, z. van P. M, van Be- veren en D. van Iwaarden, Van der Palm straat 1 A; Anna Maria, d. van R. Boon en h. van Rij, Wm. Barendszstraat 24; Koos Erik, 2. van J. R. Nooi en R. Rugge, Coorn- herfstraat 62: Marco, z. van S. Kok en A. H van der Mark, Ged, Blersloot 145: Ada Aagje, d. van F. Stam en A. Tamboer» Rich Holstraat 100: Rudolf Peter, z. van H» J. Boon en P. x'an Selm, Zeemanstraat 5; Dirk Jan, z. van D. J, Heidelberg en J. van der Zwan, BI. v. Treslongstraat 95. Gehuwd.' Frederik Willem Hogewoning, 25 j. en Elsabeth Wilhelmina Schilder, 21 j., Adrianus de Ligt, 27 j. en Adriana C- ranj'e. 24 j.; Hennïe Geurtsen, 26j.enJao- sit Heinsius, 24 j»; Magginus Giethoorn, 23 j. en Anna van der Windt, 23 j.; Corne lls Christiaan Proost, 24 j. en Janny Eli sabeth Leentraar, 23 j. Polen is begonnen met de export van een nieuw soort automatische weefstoel van het type „Saurer". De eerste eenheden zijn dezer dagen naar India verscheept. Deze machines die tot dusver in Polen niet vervaardigd werden staan op het pro- duktieprogramma van de metaalverwerken de industrie te Skarzyska-Kamienna, In het distrikt Kielo. Nog vóór het einde van dit jaar zal deze fabriek enige honderden dezer weefmacbines op de markt brengen. Voorts wordt gemeld dat m een der voor steden van de India's stad Bomb iy een mo derne fabriek is opgericht die elektriciteits meters vervaardigt met een Poolse licentie. Deze licentie werd verkregen van de Pool se industrie voor precisie-appa**atuur te Schweidnitz, in de provincie Sw'dnica. Des kundigen van dit bedrijf werken in de In diase fabriek, terwijl de complete uitrusting door Poten geleverd werd. i Uit Tïattowiez wordt gerapporteerd dat de Poolse staatsonderneming ,Centrozap" aldaar met de Egyptische autoriteiten een overeenkomst heeft gesloten inzake de le verantie van ruim 50,000 ton walserijfabri- katen, alsmede van 40.006-ton ruw ijzef- Hierdoor zou Polen de eerste plaats ver overd hebben op de lijst van leveranciers van walserijprodukten aan Egypte. Deze leveranties zijn in hoofdzaak afkomstig van de „Lenm-fabrieken" te Nowa Huta bij Krakau. Dezelfde staatsonderneming kwam met de Joegoslavische „Metalka"-bedrijven over een drie complete walserijen te leveren en wel één middelgroot bedrijf en twee klei-^ nere. De totale waarde hiervan word ge-' ranmd op 12 miljoen deviezen-zloty. De installaties zijn bestemd voor de Joego slavische ijzersmelterij te Store ten zuid westen van Martbor, In Sloven Het zou in dit verband om de belangrijkste Poolse leverantie naar het buitenland m deze sek- tor gaan, die ooit plaats vond. Gebleken u dat de Poolse leverantie oe concurrentie met Zweedse, Italiaanse en Westduitse fa-, bnkantea moest doorstaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2