RB'fïElAMSCH NIEUWSBLAD Met vertrouwde formatie treedt Fortuna in Deventer aan Hofstee ftütorijles? paal Eerste winkelcentrum Zuidbuurt geslagen voor Agenda Eerherstel voor de knapen met de blonde kuif PEUGEOT RIJSCHOOL „OKE" Onze EXCELSIOR WASMACHINE Volksbond tegen Drankmisbruik vergadert Melis Stokelaan afgesloten HDVS bij Zwaluwen op bezoek Tamas, Herwig en Asselman gewipt ervaren verkoopster cassière Weer beroep op oude getrouwen Burgerlijke stand Fortuna-wapenschomv Herstrating gestaakt aan Billitonlaan SCHIEDAM Boolje gebruikl voor redden van haas Ficoprogramma voor de komende maanden Haringvangstberichten Bomvvergunningen f 145 WASMACHINESPECIALIST FA. ft. KUCHLER X Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 A'a 17.30 tot 19,30 nor: Tel. 3959 Redactie: Tel. 5453 BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962' VLAARDINUEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19 30 UUR: TELEFOON 6537 INSULINDES1NGEL 33 Vanmorgen 9 uur is zonder officiéél vertoon de eerste paal geslagen voor e-ni belangrijk project in de Westwijk: het winkelcentrum Zuidbuurt. De eerste van 180 betonnen palen van 18,5 en 21 meter. De Rotterdamse bouwcombinatie Vsro- bouw is de belegger en bouwer van dit winkelcentrum, dat werd ontworpen door architectenbureau A, D. de Vos te Vlaar dingen. Nerterveen uit Rotterdam verricht het heiwerk. Het winkelcentrum kamt Jood. recht op de Marnixlaan te staan en loopt parallel met de dr. Wlardi Beckmansin- gel. Met een gevellengte van 165 zal het zich uitstrekken van de Marnixlaan tol aan de Prof. Mekelstraat. Het winkelcen trum omvat winkeleenheden, waarbo ven in 3 woonlagen 63 galerij woningen, waarvan zes 3-kamerwoningen en de rest i-kamerwoningen. Slaapkamers en keuken liggen aan de galerij, de huis slaapkamer aan de voorzijde, voorzien van. balkons. Winkels en woningen zullen worden verhuurd. Tussen de winkels ko men buitendeuren die togang tot de wo ningen op de eerste woonlaag verlenen en door de winkeliers kunnen worden ge huurd, Tot het winkelcentrum behoor* ook een wijkzaaltje van 10 bij 15 meter, ge legen aan de achterzijde bij de passag- van het winkelcomplex. Op het voorplein verrijst een. gebouwtje van 8 bij 18 meter met drie dagwinkels, terwijl aan de ach terzijde bij de passage drie dagwinkeU komen met een gezamenlijke oppervlakte van 8 bij 12 meter en l dagwinkel van s bij 6 meter. De voorgevel krijgt een 2 meter brede luifel. Drie trappenhui'en verlenen toegang tot de galerij woningen bouw zal rond 20 maanden vergen, zo dat de ingebruikneming van Westwijks 3e De 84e jaarvergadering van de Volks bond tegen Drankmisbruik zal zaterdag 8 september in gebouw Excelsior aan de Oosthavenkade te Vlaardingen worden ge houden. Het hoofdbestuur en het bestuur \an de afdeling Vlaardingen zullen 's mor gens half elf de uit het gehele land komende leden ontvangen. Zij zuilen wel kom worden geheten door de heer D. van tier Endo, de voorzitter van de afdeling Vlaardingen, waarna de algemeen voorzit ter, de heer mr. P. H. VaJenlgocd, de vergadering zal openen. Dr. J. B. van Borssum Waalkes, psychiater van het Del ta Ziekenhuis, zal een inleiding houden, met als onderwerp: alcoholisme. Om 12 uur maakt het gezelschap een rondrit dom' Vlaardingen, om l uur zit het m het Del tahotel aan een gemeenschappelijke lueh aan en om half drie volgt met autobussen een rondrit door het Westland met bezoek aan de druivenkassen. In verband met het uitvoeren van werkzaamheden is de Melis Stokelaan tus sen Vossiusstraat en Geert Grotelaan van 20 augustus t/m 12 september gesloten verklaard voor het verkeer met motorrij tuigen, rijwielen, wagens enz. in beide richtingen. Eerste paal voor Ou teen broek De le paal is geslagen voor de uitbrei ding van -de fabriek aan de Industrieweg van Ouwenbroek's Meubelfabriek N.V.. alhier. winkelcentrum in april 1964 tegemoet kan worden gezien, terwijl de opening van het 2e winkelcentrum in buurt Lage Weide dat Panagro in opdracht van de gemeen te bouwt, over rond een jaar kan wor den verwacht, We kunnen de Westwijkbe woners meedelen, dat in dit winkelcentrum zich de eerste herenkapper in de Westwijk zal vestigen. Vprobouw heeft in de Westwijk nog een b* -project op stapel staan, eveneens ont worpen door architectenbureau A. D. de Vos. Verobouw heeft namelijk rijksgoed- keuring aangevraagd voor tie bouw van •4 luxe flatgebouwen ïn 6 bouwlagen, die op het open gedeelte zullen verrijzen tus sen <le Flo ris de Vijfdelaan en het bunga lowpark, waarbij de toegangen tot de flat gebouwen aan de Karei de Grotelaan ko men te liggen. Deze luxe flats worden van centrale ven* arming voorzien en ko men in de verkoop. Zaterdag speelt Zwaluwen z'n laatste oefenwedstrijd voo. het competitiebegin op 1 sept., met ZwaluwenWoudrichem als openingswedstrijd. Van de drie oefen wedstrijden ging de eerste tegen een 2t klusser, de tweeue tegen een 4e klasser, tbr- wijl nu als derde voor zaterdag is vast gesteld de thuiswedstrijd teg'.n het sterke amateurelftal van Hermes DVS uit Schie dam. Als de Zwaluwenspel zich in deze generale repetitie met evenveel enthou siasme geven als in beide vorige oefen- wd strijden, kan een interessante strijd worden verwacht aan de Kethelweg. Hermes DVS zal met het sterkste amateur elftal komen wat het in het veld kan brengen. Zwaluwen zal practisch volledig kunnen uitkomen, met in het doel De Pee; achter, Zuidmeer en Wester dijk; midden, v. Bommel, De Boer en Muis; voor. Langendoen, Simons, Wolf. v. Veen en De B. njn. Er zal een voorwedstrijd worden gespeeld tussen Zwaluwen C-l en Fortuna C-l, Het volledige programma son de Kethc-l- weg voor zaterdag a.s. is: Zwaluwen 1 Hennes DVS 4.15 uur; Zwaluwen C-l— Fortuna C-l, 2.30 uur; Zwaluwen 3Ex celsior M 3. 415 uur; Zwaluwen 5Excel sior M 5, 2.30 uur; terwyl ook op veld 3 juruorwedstrijden, zullen worden gespeeld. Het keepersprobleem bij Zwaluwen is kleiner geworden, doordat Jack Lammers, die in 19561957, meermalen met succes het Zwaluwen doel verdedigde, weer lid is geworden. (Advertentie) Wjj kunnen plaatsen op onze afdeling dames-meisjes-confectie leeftijd; 20-35 jaar. leeftijd: 16-20 [aar. Wij bieden*. prettige werkkring goed salaris vijfdaagse werkweekregeling verdere uitstekende sociale voorwaarden. Sollicitaties mondeling of schrif telijk richten aan HOOGSTRAAT 219 - VLAARDINGEN VRUDAG Luxor Theater, 8 uur Comancheros (14 jaar) Stadsgehoorzaal, 8 uur Het verraad der Tartaren (14 jaar) ZATERDAG Schiudamsewes Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: start rondtocht door de stad van Voor waarts en Zeeuwse fanfarekorpsen. Station N.S., 6 uur n.m. start rondtocht door stad van de Shell Harmonie naar Volkstuineneampiex Zuidbuurt. Muziektent 't Hof, 7.30 uur: concert Zceuw- se -fanfarekorpsen. Luxor Theater, 6.45 uur Rifpiraten (14 jaar); 9 uur: Comancheros (14 jaar) Stadsgehoorzaal 8 uur Het verraad der Tartaren. (14 jaar) 25 augustus 1 Afnemende maart Zon op 5.39 uur, onder 10.45 uur Maan op i>.49 uur, onder 17.10 uur Fortuna heeft ons de spelers opgegeven, die zondag in Deventer tegen Go Ahead binnen de lijnen komen. Ook de opstelling, maar deze zal ongetwijfeld aanmerketijk verschillen met die, welke zal aantreden. Redenen van strategische aard liggen hieraan ten grondslag. De toe te passen speelwijze moet voor Go Ahead een ver rassing blijven, Het heeft dus geen zin u de opstelling te vermelden, als ons docr Fortuna verstrekt. We mogen derhalve volstaan u mede te «leien, uit welke spe lers het le elftal zal bestaan: Jan Hooy- mans, Jan Baksteen, Sjaak Jansen, Jan Brüleman, Kees Blanken stei n, Ger Rnb- beinond, René Hagenaars, Jan Bonman, Eddy Verweel en Jan v. d. Berg. Voor ons is met deze gegevens overduidelijk welke ploeg tactiek zal worden toegepast. We verheugen ons er ten zeerste over, want we hebben nu wel het nodige ver trouwen in een positief resultaat voor For tuna In Deventer. We zijn er van over- tuigd, dat Go Ahead ditmaal geen 14 doel punten zal maken, zoals het afgelopen zon dag tegen een Tunesische profclub heeft gedaan en dat Wim Bieyenberg niet ïot 5 treffers zal komen. Het Fortuna-elital wijkt thans niet af vaii de ploeg, die op DHC het kampioenschap veroverde Heracles 20 kranig partij heeft geboden. We zien er slechts Tamus niet bij en ai.* enige nieuwe speler Jan Brüleman opge nomen. We menen, dat Fortuna hiermee bet sterkst mogelijke elftal binnen de lij nen brengt, als we de van WIK gekomen Jan Macs buiten beschouwing laten. Deze talentvolle speler is in de oefenwedstrijden nog niet getest, maar het zou ons niot verbazen, als hij binnenkort de rechtsbuc tenplaats in het eerste elftal zou bezetten. HU is ook nog niet in het Fortunajeugil- eltta.1 opgesteld, dat zaterdagmiddag 3.30 uur aan de Floreslaan voor een oefenwed strijd aantreedt tegen het DFC-jetigdelf- tal. Hij is, evenals de jeugdspeler Jan Strooiiik, nog met vakantie. VOOR HETE VUREN U zal zich herinneren, dat toen vorij jaar de Deventerse industrie zich achter Go Ahead plaatste en oud-scheidsrechter Ondertrouwd: Johannes Rudolf Jansen, oud 31 j.. Aalsmeer, Sportïaan 24 en Ma- rietje Jacoha Johanna de Boer, oud 31 Landstraat 15; Adrianus Ram. oud 27 j Schiedam. Joz, Israëlsstraat 10B en Maria Wiskerke, oud 24 j., Julianalaan 6; Willem van Gessel, oud 24 j.. Schoonhoven, Lo- piker weg 34 en Geesje van der Hoeven, oud 25 j., Messchaertplein 17; Adriaan Leeuwestein, oud 29 j., Brederodestr. 103 en Trijnie van Oudenaarden, oud 20 j., Ka merling Onnesstraat 197; Willem Hoog werf, oud 26 3., Insulindeslngel 62A en Lijntje van Opstal, oud 22 j.. Baljuwstraat no. 22: Johannes Schaar, oud 26 j.. Binnen singel 188 en Adrian a van der Lelij, oud 22 j., Callenburgstraat 87; Martinus Brus- saard. oud 24 j-, Van Hogendorplaan 57C en. Tonny Geurtsen, oud 21 j., Valerius- straat 64: Hendrik Gerding, oud 22 j., Me rellaan 11 en Francisca Johanna Griog- huis, oud 21 j., Valeriusstraat 2; Johannes Bemardus Tebrugge, oud 25 j„ Mozartlaan no. 2 en Catharina van Oosterhout, oud 21 j., P. K. Drossaartstraat 125; Adrianus Comclis van Cortenberghe, oud 23 3.. Soendalaan 99 en Hendriks Johanna van Willigen, oud 21 j., 2e v. L. Gaelstraat 6. Getrouwd; Coraelis Petrus Hendrik Fijt, 23 j. en Jaapje Bovenberg, 20 j.; Nicolaas Willem Sneek. oud 24 3. cn Cornelia Adriana de Groot, oud 2! j. Geboren: Adriaan, z. v. J- van Kranen burg en P. Boogaard, v. Leeuwenhoek straat 40; Nicolaas, z. v. J. Don en L. M. van der Zwan, Van 't Hoff straat 46; Jas per. z, v. J. G. Hoogerbeets en A. H. C. Mathot, Bm. A. v. Walsumlaan 99; Jacob JIuib, z. v. G A. Lanser cn H. 3VL Poot, Delftseveerweg 21B; Marjolijn. d. v. C. van der Burg en M. M. Hoogendijk. Mar. d. Stoepstraat 12; Bendriena Jaeoba Ca tharina, d. v. H. Brinkman en H. Beek man, Wagnerstraat 23B; Leo Arend, z. v. A. J. Westerkamp en I-1 Lauermann. Sam. Esmeijerstraat 213; Cornelia Christina, d. v. A. Breederveld en C. Bongers, v. d. Driftstraat 4. Overleden: Wilhelmlna Sluimer, oud 80 j., wed. v. W. van der Vaart, Van Sehra- ver.dijkplein 53. Beltman de leiding bij Go Ahead in han den nam, dat toen van de daken werd L'erkondigd, een elftal te formeren, dat Tn de komende competitie zich bij de r*er>.if* zes moest scharen om vervolgens in de volgende competitie een gooi naar een plaats in de eredivisie te doen. Zo lag-n toen de plannen. De eerste opzet is ge lukt. Go /head heeft zich, zij het tnct da nodige moeite, in de Ie div. gehandhaafd Om ook de verdere plannen te verwezen lijken heeft Go Ahead beslag gelegd op het kanon Wim Bleyenberg, die dus zon dag de Go-Ahead-aanval tegen Fortuha gaat leiden. Maar zoals Nederlands toe- schutter Joop Schumann van Heracles door de Fortunadefensie werd vernageld, zo moet de Fortunadefensie eveneens in staat worden geacht kanon Bleyenberg schaakmat te zetten, met de speelwijze, die wij Fortuna denker, te 21 en aanpassen. Wel houden we er ons van overtuigd, dai Fortuna in zijn beste vorm zal moeten steken om een Go Ahead te weerstaan, dat gebrand is op revanche,voor de tvvcc in het vorige seizoen tegen Fortuna me de oneven goal geleden nederlagen en dit zijn plannen wil realiseren door de com petitie te openen met een zege op eigen terrein. Maar Fortuna heeft voor hetere vuren gestaan, waarbij wegdenken aan de twee promotieduels tegen Heracles. Al- Het tweede elftal van Fortuna speelt zaterdagmiddag 4 uur in Schiedam een oefenwedstrijd tegen Excelsior '20, dat met VFC in de 2e klas A van West II in het amateurvoetbal is ingedeeld. We zien op de twee buitenplaatsen de spelers opge steld, die afgelopen zondag tegen SVV in het le elftal opereerden: Tamas en Herwig. De halfünie wordt gevormd door de vojr- maJïge haifspelers van VFC, Cees Storm en Joop Dekker. Jan Kramer bezet de stopper plaats. De opstelling luidt: Ton ven Honk, doei; Van Wijngaarden, Kramer en Kooiman, achter: Storm en Dekker, mid den; Tamas, Don, Van der Lee, De Kor- ver en Herwig, voor. Zaterdagmiddag 4.30 uur kan u aan de FloresLaaa het Fort una jeugdelftal aan h? werk zien tegen het DFC-jeugdelftal. He laas zijn de twee meest talentvolle jeugd spelers Jan Maas en Jan Strooink niet van de partij, omdat zij nog met vakact:e zijn. Maar het is toch wel belangwekkend genoeg eens gade te slaan, wat Fortuna aar jeugdspelers achter tie hand heet* De opstelling luidt: Cor Vreugdenlui, doel; Piet Lagendijk, Marie van der Zwan en Dries de Brum, achter: André Verburg en Gerne Pijl. midden; Jan Jongerius, Ben van Selm, Cor Hakker, Willy Boer en Loek Dumont. voor. Bouw hervormde school in Zuidbuurt Rijksgoedkeurtng werd verleend voor de bouw van een 2esk!assige school voor ge woon lager onderwijs in Zuidbuurt, ten behoeve van de Vereniging loot bijzonder christelijk schoolonderwijs, alhier. leen betreuren we het ton zeerste, dat hot bestuur heeft besloten voor de uitreizen weer van een bus gebruik te maken. VV'j zijn ervan overtuigd dat het reizen per bus de conditie van de spelers veel meer aan tast dan per trein. Het reizen per bus is uordeliger, maar de vraag rijst of hier de zuinigheid de wijsheid met be driegt. Reeds zondagmorgen half tien ver trekken de spelers van de Visbank. We ho pen van harte u maandag een optimist 1 <5 vt ;etint verslag van deze wedstrijd te kun nen geven. De werkzaamheden aan de Billitonlaan worden 3 a 4 weken gestaakt als gevolg van gebrek aan personeel en om het werk nabij het stationspleinW'esthavenkade Parallelweg te versnellen. Geslaagd De heer H. A. de Boer, onderwijzer aan de Van Hogen dorpschool, openbare school voor gewoon lager onderwijs, heeft de hoofdakte behaald. Wij schreven, dat «le Reddende Hond niet voldoende had doorgewerkt omdat jongens het bootje bij de AppelmarkH>rug hadden gebruikt, maar eeu eerherstel is hier op zijn plaats. De twee jongens die dinsdagavond gebruik maakten \an het reddingstwotje deden dit omdat een dier in levensgevaar verkeerde. De insperteur voor de Dierenbescherming heeft hun op treden met een ballpoint voor elk beloond. Omstreeks acht uur dinsdagavond zag de 14-jarige Leo Eeuwljk n.l. vanuit het raam van zijn woning tot zijn grote ver bazing een haas over de Lange Heven hippen. Onder de uitroep „een haas!" sto ven Paul Suthoff en zijn vriend Paul naar buiten en ook de spaniel „Wlkky" rende de deur uit. De haas zette het op een ren nen in de richting v'n de Havenkerk en zocht dekking achter een der hekken. Dl* hond ging echter dermate tegen het dier te keer dat hij weer de straat op vluchtte; hevig schrok'voor een passeren- BEZOEK ZEEUWSE F4NF iKEKORl'SEN Marsroute en programma concert in het Hof Zoals reeds bericht komen zaterdag twee Zeeuwse fanfarekorpsen in Vlaardingen op bezoek, die 's middags £30 uur van de Schiedamseweg bij de Stadsgehoorzaal voor een mars door de stad vertrekken, in gezelschap van het Harmoniekorps Voorwaarts '*rwijl de korpsen 's avonds, aanvang uur, een concert geven Inde muziektent van Het Hof aan de Hofsingel. De route van de mars door de stad luidt: Start ca. 14 30 uur Volksgebouw Sehied.- weg. Oude Havenbrug, Westhavenplaats. Korte Hoogstraat. Ged. Biersioot. Maris- straat, Josef Israèlstraat, Gr. v. Ptinsterer- straat, Da Costastraat, Huygensstraat, Von del straat. Breder ostra at, Henr. Roland. Holststraat, Markgraaflaan, Heemraad straat. v. Riebeeekstraat, Joubertstraat Wetstraat, Cronjéstraat. K rugerstraat, Joubertstraat, Ged. Biersioot. Waalstraat, Paterstraat, Schoolstraat, Markt. Hoog straat. Brede Havenstraat Westhavenplaats, Brug Schied.weg. Het programma van het concert in het Hof luidt: l. Mars: Colonel Bogey, Alford; 2. The Harp of Wales. G. Boedijn; 3. The Amerxcaïn Fantaisy. Reullc; 4. Mars: Chair man Fosc, P. Bisset ink; 5. The Cavalen. Tubasolo. Solist P. Mol; 6. Optreden tam boerkorps; 7. The Calif of Bagdad, F. A. Boieldïeu; 8. Blijspel-ouverture, G. Boedijn; 9. John Peel. H. Mortimer, arr.P. deRooy; 10. Trafalgar Mars, "W. Zhele. Om alle Tielangstellenden in de gelegen heid te stellen zich in te laten schrijven als. lid, van de Fico voor het seizoen 19621963, houdt de filmcommissie van do C. J. V. „Liefde VAcle" zaterdag 33 augustus speciaal zitting in de foyer van het gebouw Triangel aan de Fransenstrant, morgens van 1012 uur en 's middags van 23 uur. Het programma voor de komende drie maanden is al vastgelegd en luidt als volgt: 8 september: Lopen of fietsen (The happy Road.) Twee voorstellingen: 's nvd- dags 3 uur en 's avonds G.30 uur. Een amusante familiefilm, die de avonturen vertelt van een Amerikaanse jongen en eer Frans meisje, die samen weglopen van een kostschool in Zwitserland om resp. vader en moeder in Parijs op te zoeken Lopend en liftend. De vader en de moeder zijn inmiddels op zoek naar hun kind ge gaan. Zij kennen elkaar niet, maar ontmoe ten elkaar op hun zenuwachtige speurtocht waarbij de luchthartige traagheid van de Fransen de dynamische Amerikaan tot vertwijfeling brengt. 8.45 uur: De cmemascope-kleurenfilm: Een theehuis voor Tobiki. Kapitein Fis by wordt na de wereldoorlog ingedeeld bij de Amerikaanse bezettingstroepen op het ei land Okinawa, waar een herstelprogram ma moet worden uitgevoerd. Hij krijgt de opdracht van kolonel Purdy in het dorpje Tobiki een burgerlijk democratisch bestuur te vestigen en een school te bouwen. Fis by' die de bevolking is gaan waarderen, beslmt de aangevoerde materialen voor de school te gebruiken voor de bouw van een thee huis. Kolonel Purdy, woedend stuurt een psychiater om Fisby te onderzoeken Ook dat helpt niet en Purdy gaat persoonlijk 0 Waar eens de speeltuin mei zijn gevaar lijke glijbaan aan de voet van de dijk langs de Curacaolaan lag, maar een doel wit was van de sloopwoede van de jeugd, daar ligt thans een gazon waarin een basketbalveld (nog zonder baskets) en een zandbak zijn aangelegd. Een prachtige betonnen zandbak, zoals er vorig jaar ook een werd gebouwd op de openbare speel plaats aan de M&doerastraat. Welk vrien delijk karakter de Indische Buurt heeft, Vlaardings eerste naoorlogse nieuwe buurt, daarvan geeft deze foto, met de nieuwe zandbak op de voorgrond, een goede indruk naar Tobiki, waar juist het theehuis wordt geopend. Fisby zal voor de krijgsraad moeten verschijnen. Dat het zo'n vaart niet zal lopen, dat zelfs kolonel Purdy aan de kapitein Fisby om raad vraagt, zal men kunnen zien in deze geestige comedie. 29 september: Het geheim van het woud; 3.00 en 6-30 uur nam. Een film vol actie en spanning. Het han delt over een schat, die gestolen wordt, achtervolging door politie en enkele kin deren. Het ontstaan van een grote bov. brand. Kortom een spannende jeugdfilm. 8.45 uur Ballade van een soldaat. We zijn erin geslaagd deze pakkende en soms aangrijpende Russische film, die op het ftlm-festiva! te Cannes in 1960 het pre dikaat beste film voor de rijpere jeugd verwierf, voor U vast te leggen. De 79- jarlge soldaat Aljosja heeft uit zucht tri zelfbehoud kans gezien enige tanks uit te schakelen. Inplaats van de onderscheiding die de generaal hem wil verlenen vraagt Aljosja enige tijd verlof om het dak van het huisje van zijn moeder te repareren. Zo krijgt hij zes dagen verlof, twee voor de heenreis, twee voor het dak te repare ren en twee voor de terugreis; Door gren: oponthoud is het hem slechts mogelijk om vijf minuten thuis te zijn. De fltm laat in een lange terugblik zes dagen uit hot te ven van Aljosja zien. 29 oktober: De komst van Robin Hooi (een avonturenfilm); 3 uur en 6.30 uur n.m Robin Hood komt terug naar zijn land, na verschillende jaren met koning Richard in het Heilige Land gevochten te hebben. Maar zijn bezittingen zijn in beslag ge nomen door de Noorman Roger de Lisle me* medewerking van de sherif van Not tingham. Robin Hood sluit zich aan bij de vrijbuiters in de bossen van Sherwori Met deze groep eerlijke mensen, neemt hp pijl en boog ter hand om te strijden voir de zaak van gerechtigheid. 8.45 uur: De kinderrechter, JDe&e film zouden we in het vorig sei zoen vertoond hebben. Helaas werd hij -ip het laatst geannuleerd. Toch hebben we de wielrijder en pardoes de Lange Haven in '•pr^ng. Rap zwom de haas nu naar de overzijde vun het water naar hij In een rioolpijp kroop. De jongens hegrepen maar al te goed, dat het beestje hier niet veilig «as. Bij opkomend water zou de rioolpijp vol water lopen en was de haas „het haasje". Zo werd het bootje het enige redmid del. Langs de kademuur varend kwamen <le jongens bij ile rioolpijp, waaruit de haas zijn kopje stuk. Met een snelle greep had Leo hem te pakken en dit betekende voor hem veiligheid. Eenmaal voor de kant holde Leo met vangst gauw naar huis, het aan Faul overlatend het boutje vast te leggen. Warme melk en zaagsel Thuis gekomen wijdde Leo zich onmid dellijk nart de verzorging van het klets natte dier. Hij goot warme melk in de bek ter voorkoming van oi'evergifti- ging en droogde het zo goed mogelijk af. Na deze behandeling kreeg de haas een plaatsje in de schuur. Ze hebben het geval aan de inspecteur van de Dieren bescherming gemeld. Deze adviseerde de haas naar Kethcï over to brengen. Hij gaf ook d<> raad in het tijdelijke hok een laag zaagsel te deponeren. De haas kreeg dit zaagsel en gebruikte het direct als leger. Woensdagmorgen was de haas weer kiplekker. At zelfs van het hem voorge zette voedsel, hetwelk bestond uit gras en in melk geweekt brood. Inmiddels is de haas met stadse neigingen weer in zijn eigen domein teruggekeerd. Hij zal ver moedelijk wel geen lust meer hebben een tweede kijkje in deze stenen wereld te nemen. Dit geval heeft echter bewezen, dat een haas kan zwemmen als een water rat Het is niet voor de eerste maal geweest, dar Leo Eeuwijk het bewuste bootje heeft gebruikt voor het te hulp komen van dieren in nood. In maart ging hij vroeg de deur uit om voor schooltijd nog te gaan zwemmen, zo vertelde hij ons. Op eens zag hij een witte keeshond in de haven zwemmen. Deze kun niet tegen de hoge walkant opkomen en zwom derhalve voor zijn leven. Ook toen holde Leo naar het bootje en wist met behulp van een politieagent het beest in veiligheid te bren gen. Later kwam het w-eer in het water terecht en toen kwam men er pas achter, dat het stomme dier blind was. Ook moest het bootje er enkele malen aan te pas komen om in het water geraakte vo gels te redden. Hieronder behoorden o.a. een kraai en een duif en verder andere kleine vogels. Deze zetten zich op het drijvende vuil voor de sluis om te drinken en voelen dan de drijvende eilandjes on der zich wegzinken. Thuis heeft I.eo een hele verzameling dieren: duiven, een pa pagaai. valkparkieten, goudvissen en dan natuurlijk zijn spaniel. Praai rapport van hedenmorgen: VI 70 2 kantjes, VI 78 10 k; VI 79 8 k; VI 89 geen; VI 197 25 kantjes. Visserijbericlit fjimiiden De aanvoer van kisten vis in IJrauiden was vrijdag: 180 schelvis. 140 radio, 340 wij- tmg. 160 gul en kabeljauw, 540 haring, 200 toters, 800 makreel, 740 schol, 240 diversen. 15 tarbot. 360 stuks kabeljauw, 28.000 kg tong. De pril zen waren: per kg zalm 6.70— 7. heilbot f 4.40420, tarbot 5.50— 4.80, tong 6 503.20, per 125 kg, kabel jauw 134—94, koolvis 94r lengt 96, per 50 kg: gul 4823. schol 87—21, wijting 32—14. tarbot 192—62, griet 68. rode poon 3618, pieterman 64, haring 39—27, makreel 22—IA toters 2011. schelvis 8229, radio 13 8. poon 137, schar 3040, regels kabeljauw 124J 44. vleet 10O, rog 62 f 84 per 20 stuks, kreeft 2115 per stuk. Bouwvergunning is verleend aan: 0 De firma J. Reijm en Zn, te Waddinx- veen. voor de bouw van drie winkels met bovenwoningen aan de Kuiper straat. hoek Fransenstraat. 0 Architect P. Bezemer alhier, voor het verbouwen van de winkel Hoogstr. 120. 0 Architect L. "Waardenburg, alhier, voor het verbouwen van de woning Rozen- laan 97. 0 Aannemersbedrijf Gebr. Mensert, te Delft, voor het verbouwen van de woning Spoor singel II. 0 Aannemer H. van Rooyen, alhier, voor het uitbreiden, van het pand Joubert straat 29. deze goede film weer aangevraagd. De officiële bevestiging is echter nog niet bin nen, Zoals U weet vervult Hems Rühmann de rol van kinderrechter op bijzonder fraaie (en ook amusante) wijze. Het ver- haai van de film is niet uitsluitend gefan taseerd. Het is nameiijk gebaseerd op ge rechtelijke uitspraken van de Duitse kin derrechter Karl Holzs-huh uit Darmstadt. 10 november: Norman Wisdom in: Zoek het maar uit: 3 uur. 6.30 uur en 8.45 uur. De beroemde filmkomiek *veet ook in ■deze film weer behoorlijk op de lachspie ren te werken, zodat het onnodig is om een korte inhoud weer te geven. OOK MET DIESELMOTOR CENTRAAL AUTOMOBIELBEDRIJF EIGENRAAM N.V. DIRK DE DERCEtAAN IS viAAROïNOEN Uw le rijles GRATIS in Austin Seven BMW 700 LS of Opel Rekord '62 v. Hogendorpl. 177 D Tel. 01898-6918 55 liter inhoud. Met tudschakelaar Korting f 175^ t 30.— Met één jaar garantie. 14 dagen gratis op proeL Markt 39 - Vlaardingen - Telefoon 3632

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1