BOTTERBSm IEUWSBUD Dezelfde wethoudersmaar andere portefeuilleverdeling BENOEMING NIEUWE WETHOUDERS Vlaardingse amateurs oefenden Bespiegelingen na Fori un a's nederlaag in Deventer Eerste zitting nieuwe raad F orluna-lening goedgekeurd Reflex kan nieuwe leden opnemen Te weinig adem en loopsnelheid Half jaar verdaagd Burgerlijke stand Duivensport Zwaluwen won met 10 Voor wie wat van handbal wil weten Hengelsport HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 28 AUGUSTUS 1962 Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Na 17.30 tot 19.30 uur: Tel. 2959 Redactie: TeL 5453 Valt Prinsjesdag op de 3e dinsdag In tféptember, op de eerste dinsdag in sep tember komen de nieuwe gem eon te ratten foor bet eerst bijeen om de wethouders en de raadscommissies te benoemen. In dit geval dus dinsdag 4 september. Dat be tekent voor Vlaardlngen dat er binnen een week driemaal een openbare raadszitting op bet stadhuis valt te beleven. Deze week pog, op de 30e en 31e augustus, kan u de gilde raad voor het laatst aantreffen, resp. rpor de openbare behandeling van de GGD-kwestie en voor bet afseheidnemen van do scheidende raadsleden en volgende week dinsdag de raad in «ijn niemve sa menstelling, met als eenmalig verscbhtfit- Ml In de vier jaar, dat achter de college- titel eenzaam de burgemeester, als Voor- litter van de rnad, troont, zij het sn gezel schap van de gemeentesecretaris. De ge meenteraad benoemt de wethouders uit sfljn midden. Zij worden dus gedurende de zittingsperiode van de raad voor vier jaar benoemd en een nieuwe raad moet derhalve opnieuw de wethouders kiezen. In wezen hebben we dog tussen het schei den van de oude raad en de wethouders- benoeming door de nieuwe rand, een ge meentebestuur zonder wethouders. Van daar dat bij de opening van de eerste zitting van de nieuwe raad alleen de voor zitter achter de collegetafel zit, met aan do andere zijde de raadsleden, in wier midden de leden, die tijdens deze zitting fot wethouders zullen worden gekozen en d*n de wethouderssretets, aan weerszijden, van die van de voorzitter en de gemeente secretaris, gaan Innemen, Dit typische schouwspel moet Cl zich beslist niet laten ontgaan. ACHTER DE SCHERMEN U is dan getuige van een openbaar schouwspel, waarvoor achter de schermen weliswaar niet gerepeteerd is, maar wel de nodige besprekingen zijn gevoerd. In Vlaardlngen en naar ons bekend in alle gemeenten worden de wethouders krachtens afspraak uit de grootste par tijen aangetrokken, Wettelijk behoeft dit dus niet. In de huidige raad, die deze week op zijn laatste benen loopt, zitten de wethouders T. de Bruijn en G. Walstra als vertegenwoordigers voor de PvdA, de wethouder H. K. van Minnen voor de CKU en de wethouder M.H.L, Weststrate voor de AR, welke partijen resp. 13.6 en 5 zetels in de raad hebben. Voor de PvdA Js het aantal in de nieuwe raad van 13 op 14 gekomen, terwijl de CHU en de AR, tezamen met de SGP, gemeenschappelijk de verkiezingsactie hebben gevoerd on der de naam Protestants Christelijke Groep, oftewel PCG, die in de nieuwe raad met 11 zetels is vertegenwoordigd. Dit betekent "het verlies van 1 zetel, zoals ook de WD 1 zetel heeft verloren. De VVD is van 4 naar 3 gezakt, de KVP is op 4 gebleven, terwijl de PSP met 1 zetel haar Intrede in de nieuwe raad doet. Veruit de grootste twee partijen in de nieuwe raad zijn derhalve de PvdA met 14 en de PCG met 11 zetels. Samen 25 van. de 33 zetels. Uit deze twee groeperingen komen ook de huidige vier wethouders voort. Wanneer de nieuwe raad volgende week dinsdag bijeenkomt om de wethou ders en de raadscommissies te benoemen, zijn uiteraard achter de schermen de kaar ten reeds geschud. Als er zich geen ver rassingen voordoen,dan zullen tijdens deze eerste openbare zitting de lege wet houderszetels weer door dezelfde perso nen worden bezet. In de eerstvolgende vergadering van B. en W. worden dan de portefeuilles on der de voorzitter en de wethouders ver deeld. Dat is dus een aangelegenheid, die doorB, en W. zelf wordt geregeld. Althans In theorie en wettelijk. In het politieke spel ligt het evenwel opgesloten, dat in bet overleg over de wethoudersbenoeming in de fractievergaderingen ook de porte feuilleverdeling wordt betrokken, al heb ben deze fracties daar wettelijk geen enkele zeggenschap over. Het is immers voor de partijen, die de wethouders leveren van niet gering poli tiek belang, welke portefeuilles hun wet houders zullen gaan behartigen zoals dit ook in de ministerraad op landelijk niveau het geval is. Dit touwtrekken bij de sa menstelling van de ministerraad is voor iedereen'een welbekend verschijnsel. Op gemeentelijk niveau pleegt dit echter veel geruislozer te geschieden. SPECULATIES Nletemïn wordt er druk over gespecu leerd en de voornaamste veranderingen plegen dan wel naar buiten uit te lekken, al hebben zij geen enkele officiële status, zolang zij niet door het nieuwe college van B. en W, zijn vastgesteld. Het raadslid, dat wij hierover benaderden en die, dit zij voorop gesteld, niet zetelt in. de groot ste twee partijen, welke de wethouders zullen leveren, gaf ons derhalve zijn inlich tingen met alle mogelijke voorbehoud en ook dit moeten we nadrukkelijk voorop stellen bij de waarde, die aan deze mede delingen m-oet worden gehecht. Zij zijn echter te interessant om ze u te onthouden. Zo hebben we dan vernomen, dat er een nieuwe portefeuille Jeugdzaken zal wor den gecreëerd, zoals ook diverse andere gemeenten deze kennen. En dat wethou der H. K. van Minnen deze krijgt te behe ren. Dat ligt in de lijn der verwachtingen. Want meer dan welke gemeentelijk over heidspersoon ook, is hij verknocht nan de Vlaardingse jeugd, van wie hij nooit een kwaad woord wil horen. Zo dit mocht zijn, Ged. Staten hebben hun goedkeuring ge hecht aan het raadsbesluit, Fortuna een le ning te verstrekken van 45.000, waar van f 10.000 bestemd als aandeel in de kos ten van de aanleg van riolering, de overige 35,000 voor financiering van de terreinac commodatie verbetering. Een pak van het hart van Fortuna, dat nu zijn materialen- leveranciers kan betalen. Althans rond de helft van de schuld, die Fortuna met deze zo dringend noodzakelijke verbetering op de schouders heeft moeten neiwen. De an dere helft moet binnenkomen van de steun- certificatenactie, die door het Vlaardings Middenstands Actie Fonds is georganiseerd en waarvoor a in de meeste winkels lo ten van ƒ1 kan kopen, die kans bieden, op fraaie prijzen en waarmee u recht heeft op een gratis bezoek aan een thuiswed strijd van Fortuna. Deze week gaan de tafeltennissers van Reflex weer aan de slag om zich voor te bereiden op het nieuwe competitieseizoen. dat in oktober begint, In september wordt het clubkampioenschap van Reflex gehou den. De winnaar van vorig jaar, J. de Bruyn, die tevens kampioen van Vlaardin- gen 1962 is, za] dan zijn tilej en wissel- beker verdedigen. Er is bij deze vereniging nog plaats voor een aantal nieuwe leden. Daar Reflex busten de turnzaal in de Zomerstraat nog over een eigen lokaliteit aan de Delftse- veerweg beschikt, alwaar men dc gehele dag en week terecht kan, is er vol doende gelegenheid om 4e tafeltennissen. Belangstellenden kunnen a.s. woensdag en vrijdagavond in de turnzaal aan de Zomer straat nr. 39 nadere Inlichtingen verkrijgen die echter ook door de secretaris G. Linter man, Schiedomseweg 72, telef, 6122, ver strekt worden. Voor woensdagavond 5 september heeft het bestuur van Reflex de jaarlijkse leden vergadering uitgeschreven. Al is dan voor de betaalde voetballerij de strijd om de punten reeds begonnen, de vele amateurs hebben nog een paar zondagen en zaterdagen over voor het spelen van oefenwedstrijden, waar dan ook dankbaar gebruik van wordt gemaakt. Zo werden er zaterdag en zondag een groot aantal van deze wedstrijden gespeeld, Waarvan wij hieronder de resultaten laten Volgen. WVO—DE HOLLANDIAAN 2—3 De roodwitten zijn zondag op bezoek ge weest bij de Oosterhoutse derde klasser WVO en wisten daar een keurige 3—2 overwinning te behalen. Van Brandwijk, De Jong en De Heer zorgden er voor, dat een aanvankelijk opgelopen achterstand Werd omgebogen in een 31 voorsprong. Kort voor net einde scoorden de gastheren nog een maal, waardoor de eindstand 2—3 werd bereikt. HAASTRECHT— VI.AARDINGEN 3—1 De groen-witte familie was zaterdag te gast in Haastrecht, waar zowel door het eerste als het tweede elftal wedstrijden Verden gespeeld. Het keurteam verloor met. 3—1 na een goed gespeelde partij Voetbal. Het enige Vlaardingse doelpunt kwam van de voet van Van Loon, die Sen hoekschop ineens in de touwen depo neerde. Het was overigens een gezellige dag voor Groene veld en de zijnen. Een diner en een gezellig samenzijn besloot de visite van de Vlaardingers, die genoten hebben van de rustige schoonheid in bet Haastrechtse. En ook van de lieftallige tarribourettes van de plaatselijke muziek vereniging... HVO TE STERK VOOR SCHIEDAM 1<1 Het op dit moment verrassend goed spe lende HVO heeft in de laatste oefenpar tij een 4—1 overwinning behaald tegen een Schiedam-eombïnatie. Den Engelsman, De Leeuw C2x) en Schipper zorgden voor de Vlaardingse doelpunten. De Leeuw was dus kennelijk een goede invaller voor de ge blesseerd geraakte Michel. DVO—THE GUNNERS 2—3 DVO speelde zaterdag tegen een oude bekende, n.1. The Gunners uit Breda. On der leiding van scheidsrechter Coenradie werd met 32 verloren van de gasten, met welke cijfers ook de reserves ten on der gingen. In de avonduren werden de gasten ontvangen in Triangel, waar een gezelschap van Cor Goos de aanwezigen vermaakte. Eer» en ander ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan van de zwart- witten. SUNLIGHT—PROGRESS 1-3 De zeepmannen ontmoetten zaterdag op de Deltaweg het Rotterdamse Progress. Met 3—1 toonden de gasten zich de ster keren, na een sportieve strijd. P, van der Leeöen zorgde voor de Vlaardingse goal. THE RED STARSSDV 5-2 The Red Stars kan ook met een gerust hart aan de komende competitie beginnen, want ook nu weer werd een oefenwedstrijd op bevredigende wijze afgesloten. Tegen de derde klasser SDV werd met enkele in vallers een 52 zege behaald. dan ligt voor hem een enorm terrein te cultiveren op onderwijs-} cultureel- eu ontspanningsgebied. Omdat hij reeds de portefeuille onderwijs en culturele zaken beheert, valt dit zinvol samen. Aan deze drie portefeuilles zal hij de handen vol hebben, als hij veel uit zijn handen wil laten komen in «Ie komende vier jaar. Wethouder T. de Bruijn behoudt natuur lijk de portefeuille stadsuitbreiding en zal, als we goed zijn geïnformeerd, tevens de portefeuille sport en reereatie op zijn bre de schouders nemen. Onderwerpen, die een van de voornaamste punten in het verkie zingsprogramma van de PvdA zijn ge weest, Onderwerpen ook, die een zeer voortvarende aanpak vragen, omdat zij niet alleen een grootscheepse ontwikkeling doormaken, maar waarvan de ontwikke ling in Vlaardingen ook een grote achter stand geeft te zien. Geheel in de lijn der verwachtingen ligt ook dat de portefeuille volksgezondheid naar een andere wethouder overgaat. Dit zou dan wethouder G. Walstra zijn, terwijl wethouder M. II, L. Weststrate dan de portefeuille bedrijven erbij zou krijgen. Er zullen hierdoor harmonische combina ties worden verkregen, want onder weihou der Walstra komen dan de portefeuilles maatschappelijke zorg en volksgezondheid onder één noemer cn onder wethouder Weststrate «le portefeuilles personeelsza ken, bedrijven en financiën. :'VW-j: De boog kan niet altijd gespannen staan. De enorme krachtsinspanning^ die Fortuna niet alleen een plaats bij dè eerste zes, maar ook het kampioenschap van de le divisie A opleverde, kan in dit opnieuw zeer zware seizoen een terugslag in de Fortu nagelederen teweeg brengen. De sympto men daarvan zijn in de oefenwedstrijden en in de eerste competitiewedstrijd duide lijk kenbaar geweest. Praktisch alle spe lers worstelen met een onheilspellende vormachteruitgang. Dit geldt wel in bij zondere mate voor spelers als Jan Bou- man en Jan Baksteen. Als twee grote steunpilaren van het Fortuna-elfta! in het vorige siezoen, zijn. ze thans niet meer te herkennen. Dit volkomen uit vorm-zjjn kan natuurlijk diverse oorzaken hebben, maar als onze waarneming ons niet heeft bedro gen, dan moet dit bovenal worden toege schreven aan onvoldoende lichamelijke conditie. Stijf en houterig lijken zij zich- te verplaatsen vergeleken bij de soepelheid die hun optreden in het vorige seizoen ken merkte, Daaraan moet wellicht ook wor den toegeschreven, dat zij dribbelend de bal niet onder controle kunnen houden, zelfs als er geen tegenstander in de buurt is. Zichtbaar is ook de grote vermindering van hun loopsnelheid. Te geringe loopsnel heid is een euvel, die bij alle Fortunaspe- lers, zonder uitzondering is waar te nemen. Bovenal is ons in Deventer 'n verschijnsel opgevallen, dat we in de laatste seizoe nen bij Fortuna nog nimmer zo zichtbaar hebben geconstateerd: na de hervatting waren diverse spelers volkomen op. Ze hadden geen lucht meer en waren te ver moeid om het ene been nog voor het an dere te plaatsen. De spelers hebben lang genoeg rust gehad om dit aan overtraind- heid te kunnen toésehrijven. Het komt ons voor, dat zij zich voor dit seizoen aan merkelijk minder goed hebben voorbereid dan op het vorige seizoen. Mentaal, maar vooral lichamelijk. Menselijk gesproken, is dit te begrijpen. De enorme mentale prikkel van de saneringscompetitie ont breekt nu. Toen waren de spelers er diep van doordrongen, dat alleen extra grote inspanning en een voortreffelijke team geest tot het gestelde doel zouden kunnen leiden, Nu beschouwt men zich als de gro te kampioen, die het zonder deze 2aken we) kan stellen en alleen met technischs vaar digheid de tegenstanders wel zal oppeuze len. Dit een indruk, die In Deventer bij ons wel heel sterk post heeft gevat. Voor ieder was het zichtbaar, dat do Devente- naren zich veel meer inspanden, veel meer geestdrift loonden cn veel meer be- zield waren van dc wil om te winnen. Het leek of Fortuna zich met de allures van een sterrenploeg had omhangen, die het wel op zijn akkertje af zou kunnen. Dat kan natuurlijk gezichtsbedrog zijn ge weest. We hopen het. Want we zijn er van overtuigd, dat Fortuna met dezelfde per fecte lichamelijke conditie eu met dezelf- «le verbetenheid op succes als in het vor! ge seizoen voor iedere wedstrijd in hel veld zal moeten komen, willen de roodge len niet in de stanrtgroep verzeild raken om maar niet van de rode lantaarn te spreken. GEEN VAART We hebben het in onze wedstrijdbe schouwing van gisteren reeds opgemerkt: een groot pluspunt was, dat het gepingel en gedrijf plaats hadden gemaakt voor vloeiend combinatiespel. Maar in dit com binatiespel zat niet de minste vaart. Het kan natuurlijk voortreffelijk zijn en het is ook niet onaardig om te zien, wanneer b'j de aanvalsopbouw de voorwaartse» steeds weer met terug plaatsen de halfspelers bij deze opbouw betrekken, maar als men dan blijft breien, in plaats van onmiddellijK een diepe center te geven, dan tornt men tegen een compact bolwerk op en nodigt men de tegenstander uit tot het opzetten van de buitenspelval. En dat heeft altijd succes omdat Fortuna's speerpunten daar steeds zo opvallend glad inlopen. Als alle factoren meewerken dan kan van Fortuna hoogstens dezelfde Krach» uitgaan als in het vorige seizoen. Ook nu heeft men drie nieuwe 2e clflalkrachten aangetrokken, maar ditmaal is men be paald niet zo opvallend fortuinlijk geweest als vorig seizoen. Dat is overigens van zelfsprekend. Voor een appel en een La legt men niet iedere dag beslag op spelers als Hooymans en Verweel, om van de reser ve doelman Van Horik maar te zwijgen. Van de nu aangetrokken krachten is geen enkele een versterking voor het elftal go bleken, Hot probleem van do linksback- plaatsbezelüng is mot do opstelling van Brilleman allerminst opgelost. Hij heeft routine en goede wil genoeg en is ongc twijfeld ook een uitstekend spnrtkamoraad die in mentaal opzicht een aanwinst voot de ploeg is, maar het onbreekt hem donna, te aan loopsnelheid en aan de vereiste lichamelijke conditie, dat er steeds aan zijn zijde grote gaten in de Fortunadofon- sie vallen. Hij is ongetwijfeld veel meer voetballer dan Jan Kramer, maar als hc' om het nuttig effect gaat en daar gaat het toch in de eerste instantie om is rte laatste verre te prefereren. Hen» moet men driemaal passoren en hij loopt :ede- re tegenstander voor de voeten, die een doelpunt dreigt te maken. Hij is steeds te vinden, waar het precair voor de Forluna- veste dreigt te worden en dat kan men van de overigens hard werkende Brilleman bepaald niet zeggen. Asselman is een spe lertje 'met veel uithoudingsvermogen, die graag en veelal goed stuwt, maar defen sief te kort schiet. Van de derde man, Herwig. die met zijn individueel spel alle vaart uit de voorhoede m de oefenwedstrij den had gehaald, hebben wo vernomen, dat hij zaterdag in het 2e in Schiedam, zijn leven opvallend heeft verbeterd, door de bal vrijwel steeds direct af te geven. Dan is hij zonder meer boven Jan v. d. Berg te verkiezen, al bezit hij evenmin de nodi ge snelheid voor een buitenspeler. For tuna bezit in het geheel geen spelers met grote loopsnelheid, maar voor de buiten plaatsen is dit wel een bijzondere handi cap, omdat dit overrompelende aanvalsac- ties in de weg staat. Hagenaars was lan£ niet de minste in Deventer, maar ean bui' tenspeler is hij bepaald niet. Hij kan niet doorstoten en is teveel de man van de klei. ne tikjes, waar hij veel te lang mee wacht. Maar Fortuna heeft geen werkeli] ke buitenspelers. Het moet roeien met de riemen, die het heeft. Daartoe behoort wei- licht de jeugdige Jan Maas, die misschien ook meer binnen- dan buitenspeler is, maar de capaciteiten moet .bezitten om het beter te doen dan zijn voorgangers Maar ja, dan zal Fortuna bij WUv met 3.000 over de brug moeten komen en we kunnen begrijpen, dat men daar eerst een nachtje over wil slapen. VAART EN VERRASSING Het snelhsidsgebrek van de drie achter spelers dwingt Fortuna het 4-2-4 te spelen, tenzij men beide halfspelers voortdurend terug getrokken houdt, zoals Go Anaed voor de rust deed en zoals Kees Blanken- stein na rust noodgedwongen heeft gedaan bij gebrek aan stoom. Maar dat ;s een puur defensieve speelwijze, Fortuna kar het 3-backsysleeni ook niet spelen, o.mla' het niet over binnenspclers beschikt, riir kunnen schakelen en waardoor hel zoge naamde magische vierkant van dit sys teem niet werkt. Nu zwierf Jan v. d. Bor den achter de voorhoede, maar dat voldeed allerminst, al was Jan een der besten on der de roodgelen. De speerpunten /uiler van achteren uit met lange door stoot passes gevoed moeten worden, waardoor tempo en verrassing In de aanvalsstoten worden' gebracht. Met het tikkie-Ukkie spel xonn Fortuna niet tot de nodige doelpunten. We geloven, dat Fortuna de gedachte aan mooi voetbal radicaal moet uitbannen e:i zijn spel slechts moet richten op de gtooia' mogelijke doelmatigheid en daarmee op de twee winstpunten, die in iedere wed strijd uiteindelijk de voornaamste inzet vormen, met name in het betaalde con-.pe 1 titievoetbal. Het door Ged. Staten in november 1961 vastgestelde uitbreidingsplan m hoofdzaak „gebied nabij de Vijf sluizen", is bij ko ninklijk besluit voor zes maanden ver daagd. Sanering van de oude binnenstad rst nier alleen dringend gewenst voor de op ruiming UCL71 de woonkrotten en voor ecu nieuwe binnenstad, maar ook voor de op heffing van verkeersstagnaties. Vracht auto's die in de smalle straatjes moeten leden of lossen sluiten, deze volkomen vöor het verkeer af. Straten, die in het hart van Vla ar ding s stadscentrum zyn gelegen, zoals hier Fiet Westnieuuilancl-Schoolstraat. Gehuwd: Willem Woensdregl 29 jair on Arendje van Gelder 22 jaar. Dingeman van Gilst 23 jaar en Iske Pasterkamp 18 jaar. Geboren: Bob z.v, F. van IJ peren en C. P. Klos le v. L. Gaels trant 97. Jolan- da d.v. G van Schijndel en H C. Breuse- ker v. d. Woalsslraat 10 Adriana Johan na d.v. M. A. van Gllst en P. Slings Javaslraat 6. Jacob Anthony z.v. 11, Wa genaar en A. J van Doeselaar Borueo- strant 32 Monique Corien d.v. M. H. J. Brugmans en C. O verkleef l Witte v. liaem- stedestraal 17 De p.v. De Luchtbode vloog met 471 oude en jonge duiven vanuil Essen, 56 km. Na gelost te zijn om 7.30 uur met ZW-wind arriveerde de eerste duif om 3.15.11 en de laatste (118e) prijsduif om 8.36.1C. Uitslag eerste 20: A. van Hou weinigen 1 6; Vallenduuk van Aken 2; J. Salfisck- kergen 3; Gebr. Moerman 4 19: M. Goede- geburen 5; J, den Breems; 7 C. Verwey 8 14; J. de Ligt 9: J. Jekel 10 16; Th. Zuid geest 11 17; P. Roodenburg 12 15; A. Koorn 13 20; G. van Vliet 18. Vrijdag inkorven voor Vilvoorde. Zwaluwen speelde zaterdag j.l. zijn laatste oefenwedstrijd en wel tegen het tegen het sterke amateur-elftal van Her mes-D VS. Hot word een aantrekkelijke en sportief gespeelde wedstrijd. HDVS speelde het betere voetbal maar de afwerking liet te -wensen over. Het was prachtig hoe alle HDVS-spelers steeds weer de bal pro beerden te spelen en hierbij zelden in direct contact met de tegenstander kwamen. Zwaluwen speelde directer en probeerde met open aanvallen de verdediging van HDVS te passeren. Het stuitte daarbij echter op tegenstand van vooral linksback Friedel, die een prima partij speelde. Trouwens zijn ZwaluwencoJlega Zuidmecr aan de overzijde presteerde hetzelfde. Het leek er op dat de wedstrijd doelpuntloos zou eindigen, maar enkele mmuten voor het einde maakte Langendoen voor Zwa- A Dat in Vlaardingen te eenzijdig de voet balsport wordt beoefend en andere takken van sport te weinig aan hun trek komen, dat is oen verschijnsel in alle plaatsen, waar de sportbeoefening de kinderschoe nen niet of nauwelijks is ontgroeid. In ste den met een vooruitstrevend sportbeleid, waar de accommodaties worden geschapen om een brede sportbeoefening te stimule ren, tieren allerlei takken van sport welig, die hier onbekend zijn of niet uit de verf komen. Dat laatste is het geval met de handbalsport, die hier in Vlaardingen do4.pi- WIK en de Hollan-diaan wordt be oefend. Bjj WIK bestaat hieiwoor een ver heugende animo, maar voor de Hollan- rtiaan geldt kennelijk nog: onbekend maakt onbemind. Daarom gaat de hand- balafdehng van de Holland!aan, die een dames-, een heren-, een meisjes junioren en een meisjes adspi ran ten team telt, maar geen enkel jongensteam. een voorlich tingsavond beleggen, die 7 september, 's avonds 8.15 uur in het clubgebouw van dc Hollandiaan wordt gehouden en waar zal spreken de voorzitter van district West B, dc lieer S. Clepke. Ook worden enkele sportfilms vertoond. We mogen deze voorlichtingsavond in uw belangstel ling aanbevelen, want handbal is niet al leen een gezonde, maar ook volkomen on gevaarlijke buitensport, die in de grote ste den overigens ook als zaatsporl wordt be oefend. Visserijbericlit ÏJmuulen De aanvoer van kisten vis in IJmuiden was dinsdag 250 schelvis. 445 wijting, 175 gul cn kabeljauw. 1500 haring, 1625 ma kreel. 170 schol. 4 tarbot, 100 va na, 35 radio. 100 toters. 580 stuks kabeljauw, 4000 kg tong. De prijzen in guldens waren: per kg.; heilbot 490. tarbot 5.20490, tong 5.80 3.40: perl25 kgkabeljauw 140—92, kool vis 10682; per 50 kg., gul 48—23, schol 5023, wijting 2816, schar 3138, schelvis 70 22, radio 21—14. tarbot 196—100, tongschar 70, haring 34—25. makreel 22.40—9, toters 22.20—15, leng 41; per 40 kg., haai 44; re gels kabeljauw 130—50. DF. SCHEERBLIEK Zondag hield dc Schecrblick in 't vijfde serieconcours in het HartelkanaaL De vangst was wisselvallig. De v/issel prijs voor de meeste grammen ging deze keer naar T. Holster. De uitslagen waren: 1 T. Holster: 2 W, Verslcegc: 3 L. v. d. Endc; 4 N. N.5 Struis; 6 T. Bouw; 7 C. Molendijk; 8 J. J. Koets; 9 B. A, van Saus; 10 B. Buitendijk; li A. Buitendijk: 12 P. Oranje. DE RUISVOORN Zondag hield de VHV De Rutsvoorn haar Be serieconcours in de Boonervliet, De vangst viel erg mee. Daar er erg veel wind stond, dwars over de vliet, was het erg moeilijk om te vissen. Dit concours stond onder leiding van D. Haddeman, De stand was; 1 T. v Waas 800, 2 P. Keijndijk 695 tevens zwaarste vis 220 gr-, 3 W. Roozeboom 660, 4 J, Sluimer 520, C, Dobbelstein 455, 6 K. v. Gelderen 425.7, P. v. d. Linden 385, 8 A. Koster 380, 9 J. Westdijk 330, 10 P. Hartog 285, 11 W. v. Eive 233, 12 D, Fousert 210, 13 A. v. Bode- gom 25 gram. DE HOPENDE VISSER De Hopende Visser hield zoudag haar 7e serie-concours in de Schie. Door de storm was de vangst slecht. Hier volgen de prijswinnaars: 1 W. Hoef nagel fJr) 1135, 2 G. Hoefnagel 510. 3 A, Dronkers 500, 4 A. v. d. Zwan 435, 5. W. Hoefnagel <Sj.) 405. W. Du Montier 383, 7 J. de Brum 170, 8 H. van Ree 147, 9G. Bouwman 65, 10 C. Meeldijk 63 gram. De overigen hadden geen vangst. E.N.C.K. Zaterdag hield de hengelaarsvereniging ENCK haar serie in de Weverskade. De uitslag was als volgt; 1 C. Proost 793, 2J. Koets 599, 3 R. de Goede 558, 4 J. Hartog 317, D. Haddeman 295, 6 F. v. Oosten 234, 7 D van Boon 211, 3 K. Dumortier 177 gr. Het concours stond onder leiding van de heer P. Offerman. luwen met een strak schot het winnende doelpunt. Zwaluwen kreeg hierdoor mis schien iets meer dan het toekwam hoewel de meest gevaarlijke momenten zich toch wet voor het HDVS-doel hadden afge speeld. De HDVS-opstelling was: doel Bijl; achter Hoek en Friedel; midden Noordzij, Oranje en Kooy; voor Van Pelt, Dupré, Valk, Tuil en Brouwer. Overige uitslagen: Zwaluwen C I—For- iunn C X 1—Zwaluwen 3Excelsior 3 5—2; Zwaluwen 5Excelsior 5 94. M ihAé i'-l \-.v Voor de meeste Vlaardutgers zal dit een volkomen vreemd Vlaardings stadsbeeld 2gn, al ziet u er de bekende RET-bus staan Maar danr maken slechts mensen uan ge bruik die aan de meest zuidelijke periferie van Vlaardiitgen tronen of opbezoek gaan. ziet hier op de uoorgrond het eindpunt van da RET-bus ann de Artf Koplaart In Zuid- buurt van de Westtogfc. Een nog betrekke lijk rueuio eindpunt. Onlangs is het eind- punt in Zuidbtturt naar hier doorgetrokken Links ziet u, de blokken PLN-teonTngen met it geprojecteerd. daartussenin eertgcamstcoHtngpii uan Na tionaal Grondbezit aan de Ary Koplaan staan. Al zijn de bewoners verheugd over de ontsluiting ran hun bunrf door deze busverbinding, z$ zien vooral ook reikhal zend uit naar de bouw oan scholen. Als eerste ïs thans een gereformeerde lagere school m aanbouw, maar de bouu; van een openbare cn ran een hervormde lagere school laten nog steeds op zich ivachten. Dat is ook het geval met de bouw van een Hervormde kerk, die in buurt Hoogkamer

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1