ROTTERDiin MEinmAD Raad behandelde de Zaak Storm een openbare zitting Eerbetoon voor voormalig Commissaris van Politie Autorijles? „EK" - Korte Hoogstraat 25a Onderzoek duurde veel te lang Agenda x Jan v- d. Berg aanvalsleider en Herwig linksbuiten bij Fortune RIJSCHOOL „0KE" Onze EXCELSIOR WASMACHINE Oprichting eerste neutrale korfbalclub in Vlaardingen Vooral intermenselijke verhoudingen oorzaak Harry van den Berg wissel beker Plaquette op bureau Sjaak Jansen weer tijdig fit? OCCASIONS f 145 WASMACH1HESPECIAUST FA. A. KUCHLER KRUINIGER N.V. Liesveld 19 - Vlaardingen KRUINIGER N.V. - Liesveld 19 - Vlaardingen In 3-l>ack f orm a t ie RADIOHUIS V.D.BEND Koninklijk zilver voor Joh. Lammers Zaterdagvoetbal Uit 't Zivalmvennest Burgerlijke stand Hoof dagen tsc hap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 HOTTEKDAMSCH NIEUWSBLAD Kedactle: Tel. 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULJNDESINGEL 33 Na de twee besloten vergaderingen over het onderzoek bij de G.G.D. op 9 en 10 juli, kwam deze zaak gisteravond in openbare behandeling en trok vanzelfsprekend veel publieke belangstelling. Vrijwel de gehele avond was nodig om dit onderwerp te bespreken, maar tenslotte gaf de Baad toch haar goedkeuring aan de te volgen' gedragslijn in deze zaak, verwerkt in de conclusie van het college van B, en W. in het rap port, dat na deze besloten vergaderingen opgesteld is. 3>e woordvoerder van de C.H.U., de heer Niemandsverdriet, was de eerste spreker. Hij was van mening, dat de hele zaak eerder afgesloten had kunnen worden, wanneer er niet zoveel gerekt was en men pas tot de uiteindelijke behandeling overgegaan was op de oudejaarsavond van de raad. Hoewel hij begrip had voor verschillende omstandigheden, had het onderzoek toch vijf maanden te lang geduurd, waardoor er gissingen en veronderstellingen bij de bevolking gerezen waren, die voorkomen hadden kunnen worden. Als raadslid was het moeilijk nu. in de openbare behandeling het woord te voe ren, omdat het openüare rapport afweek van het vertrouwelijke rapport, terwijl hier ook de besloten vergaderingen aan vooraf gaan, Ofschoon hij voorstander geweest was van een commissie ad hoe uit de raad, had het onderzoek hem toch bevredigd. Maar waar het in deze onverkwikkelijKe zaak om de schuldvraag gaat, had. een eer der onderzoek minder „storm" gegeven, want het past niet om de gehele schuld te schuiven op het hoofd van dienst, maar door het hele college waren er fouten ge maakt. Reeds in 1955 was er een brief met klachten vanuit de burgerij gekomen, ter wijl er in 1958 klachten ontstonden over de interne verhoudingen bü de GGD. Daarom stelde hij het voltallige college aansprake lijk voor bepaalde toestanden en niet alleen wethouder Weststrate. Als hoofd van de GGD had dr, Storm correct op moeten treden en als medicus vooral ook het men selijke voor ogen moeten houden. Het ont brak hier echter aan gezag, hoewel het herhaaldelijk ontslag 3. en W, toch iets had moeten zeggen. Om deze zaak tot een oplossing te brengen had hij het voorstel een brief te schrijven aan dr. Strom, waar in de punten verwerkt zouden zijn. die hij opgesomd had in een persoonlijk schrijven voor het College. Was het huisvestingspro- bieem van dr. Storm tot nu toe steeds een struikelblok geweest, nu was hij ertegen om nu al een woning aan te bieden. De heer Munster (PvdA) zag als voor naamste fout de menselijke betrekkingen, die bepalend zijn voor de menselijke ver houdingen. Hoewel dr. Storm gefaald heeft in het leiding geven, was er toch ook ge brek aan een behoorlijke samenwerking bij de medewerkers. Hij zou meer respect ge had hebben voor dr. De Smit wanneer deze direct bij zijn ontslagaanvrage argu menten had opgegeven, betreffende de sa menwerking bij de GGD en met pas 45 maanden later. Omdat ook het college in de2e zaak gefaald heeft, stelde hij voor dr. Storm in de gelegenheid te stellen zich te corrigeren en de samenwerking met zijn medewerkers te herstellen, terwijl er ook van bovenaf meer leiding zou zijn. Indien het deze kant heen zou gaan, ging hij ak koord met het voorstel van B. en W. over te gaan tot een splitsing in GG en GD; het aanstellen van een derde schoolarts en een adjunctdirecteur. Het aanstellen van een adjunctdirecteur zal echter niet meevallen, na al deze publiciteit, aldus de heer Ver meer (CHU). Voor de wijze van onderzoek en het sa menstellen van het rapport had de heer Dubbeldam (WD) enkel dankwoorden, terwijl ookde wijze van behandelen zijn tevredenheid wegdroeg, hoewel het college de publieke opinie onderschat had. De be handeling van de commissie voor volksge zondheid was echter stiefmoederlijk, omdat het aantal vergaderingen steeds minder werd en de behandeling van het rapport in de commissie slechts mosterd na de maaltijd was. Verheugend vond hij het, dat de medewerkers zoveel gemeenschapszin hadden betoond, dat de gezondheidszorg geen nadelige gevolgen had gehad van heei deze kwestie, zodat de kwestie niet zozeer lag op het vlak van organisatie, maar voor al de intermenselijke verhoudingen betrof. De heer Van de Pas (KVP) noemde het een eerlijk rapport. Sceptisch stond hij ech ter tegenover de verklaringen van dr. De Smit en betwijfelde of deze spontaan, wa ren. Ook moest men er rekening mee hou den, dat de schoolartsen veelal jonge men sen zijn, die andere pijlen op hun boog heb ben dan het schoolarts zijn, zodat ook zij medeverantwoordelijk zijn. Deze kant moet men tenslotte ook bekijken, omdat het een zaak van rechtvaardigheid is. De oorzaak van het onderzoek was niet, dat de dienst niet goed functioneerde, maar de vrees bij de Vlaardingse artsenkring en de Vereniging voor Christelijk Bijzonder Onderwijs, dat de vacatures niet meer ver vuld zullen worden. Het is geen kleinigheid VRIJDAG Markt: IS—1! uur car 111 cm bespeling Cor Don t.g.v, varjaardag Prinses Wiïhelmina. Stadsgehoorzaal: 8 uur. Het meisje Anna Sub (IS jaar). Luxor Theater: uur, CaK-girls lm gevaar 18 jaar). sportpark De Vijfslvizen: 8 uur: Opening vlaardingse Schaakkampioenschappen. Stadhuis: 7.30 uur openbare raadsvergadering afscheid aftredende raadsleden. ZATERDAG Park Nleuwland: sportpark RK WIK 10 uur voorin, modtelvliegtusgsportwedstrijden en demonstraties. Luxor Theater; 6.43 uur. Canadese speurders (14 j-ar): 9 uur Call-girls in gevaar (IB Jaar) Stadsgehoorzaal: 0 uur. Het meisje Anna Sub (18 Jaar). als ambtenaar een dergelijke berisping te 1 krijgen in het openbaar. Daarom zal deze hele kwestie zowel voor dr. Storm als voor de schoolartsen en een adjunctdirecteur een grote handicap zijn, aldus de woordvoerder van de AR, de heer Van Yiegen. De heer Halkes (KVP) had ook graag gezien, dat er eerder maatregelen genomen waren, zodat de kwestie eerder opgelost zou zijn en waarschijnlijk niet in openbare behande ling gekomen was. Het leek hem niet ge wenst dr. Storm nu in Vlaardingen te laten wonen en adviseerde daarom eerst een on derhoud met dr. Storm hierover. Daar geen der raadsleden meer het woord verlangde irt eerste instantie, werd de vergadering even geschorst, om B, en W. de gelegenheid te geven kennis te nemen over de inhoud van de brief van de heer N iemandsverdriet. Na deze korte pauze nam eerst burge meester Heusdens zelf het woord, niet al leen als voorzitter van het college, maar ook als voorzitter van de onderzoekcom missie. Van enig strafbaar feit bij de GGD is er geen sprake en daarom moet de hele zaak teruggebracht worden tot de normale proporties. Elk mens heeft zijn positieve en negatieve zijden cn bij het contact ligt het er maar aan, wat er domineert. De hele zaak is daarom wel terug te brengen tot in termenselijke verhoudingen. Hü betreurde het wel, dat door gebrek aan tact van bovenaf de arbeidsvreugde voor de mede werkers verminderd was. Hierdoor is het personeelsverloop ook bevorderd. Daarom ligt het in de bedoeling dr. Storm bij het college als autoriteit te ontvangen, terwijl ook medewerkers bg de GGD misschien ontvangen zullen worden. Er zal dan «en wissel getrokken worden op de ernstige wil van alle betrokkenen. Namens het hele college protesteerde hij tegen uitlatingen van de heer Niemands verdriet. dat er nodeloos gerekt zou zijn bij het onderzoek. Ook ontkende hij, dat het openbaar rapport verzwakt is, vergeleken bij het vertrouwelijke rapport. Met de ma teriële inhoud van de brief van de heer Niemandsverdriet kon hij zich verenigen, maar het gezag van B. en W. zou hij niet laten ondermijnen, door eisen van de heer Niemandsverdriet. Gedurende het onder houd met de beer Storm zal er tevens ge sproken worden over een eventuele verhui. zing naar Vlaardingen. Wethouder Weststrate gaf toe. dat er voor december I960 wel klachten binnengeko men waren, maar dr. De Smit had pas bij het onderzoek verklaard niet samen te kun nen werken met dr. Storm. Voordien had hij steeds als reden opgegeven promotie- verbetering. Schoolarts mej. Eemstman is wol weggegaan, omdat zij niet samen kon werken. Toen is geprobeerd de schoolart- sendienst zelfstandig te maken. Mej. dr. De Bruin verliet de dienst, omdat zij in het OGD-gebouw aan de Kethelweg moest gaan werken. Deze moeilijkheden zijn vooral veroorzaakt, doordat de verhouding ambte naar-medicus niet juist gezien werd. De di recteur was vooral de ambtenaar, terwijl de schoolartsen het medicus zijn voor ogen hielden. Na het rapport zijn de teambesprc. kingen weer begonnen onder leiding van de wethouder, zodat er goede hoop is, weer te komen tot goede verhoudingen in het belang van de jeugd en de gezondheids zorg. Als de dienst uitgebreid wordt met een adjunctdirecteur, zal zijn dienst duide lijk omschreven staan. Als antwoord op de bezwaren van de heer Dubbeldam, dat het rapport niet behandeld was in de commis sie-vergadering, voerde hij aan. dat het onderzoek door heel de raad gevraagd was en het dus niet juist was de commissie al leen of eerder antwoord te geven. Bij de behandeling in 2e instantie was het vooral weer de heer Niemandsverdriet, die het woord voerde. Er was tussen de bur gemeester en hem een misverstand ontstaan over het rekken van het ondereoek. Daar om wilde hij ook geen besloten vergade ring om op zijn brief terug te komen. Het toegezegde rapport, dat na een jaar weer uitgegeven zal worden, zal zo nodig eerder moeten verschijnen rn hij hoopte ook. dat de raad ook tussentijds ingelicht zal worden over eventuele moeilijkheden bij deze dienst. Nogmaals wees hij op de nalatigheid van R. en F., waardoor een openbare be handeling vermeden had kunnen worden. Nadat de heren Van Munster, Dubbeldam en de wethouder nog even het woord ge voerd hadden, stelde de burgemeester voor het rapport met de verschillende conclu sies te aanvaarden. Alleen de heer Vermeer vond toen, dat de moeilijkheden nog niet weggenomen waren en weigerde daarom zijn goedkeuring hieraan. De verdere agen da zal vanavond afgehandeld worden, ter wijl deze avond tevens de afscheidsavond zal zijn voor verschillende raadsleden. VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 In de ledenvergadering van Zwaluwen kwam het idee naar voren de naam van de overleden secretaris Harry van don Berg te verbinden aan een wisselbeker, welke als inzet moet dienen voor een jaar- lijks te organiseren jeugdtoernooi van standing. Inmiddels hechtten de familie Van den Berg, het bestuur en de vergadering htm goedkeuring aan dit plan. De Harry van den Berg-wisselbeker wordt ter beschik king gesteld door de groep leden welke met dit plan naar voren kwam. Het ligt in de bedoeling dat de beker wordt voorzien van een gouden zwaluw, de onderscheiding welke de heer Van den Berg ten volle voor zijn waardevolle werk verdiend had. Uit het Vlaardings politiekorps zelf is het initiatief gekomen om in het politie bureau aan de Delftseveerweg een pla quette aan .te brengen ter nagedachtenis aan wijlen commissaris van politie, de heer K. van der Ham. die var» 1 januari 1951 tot en met 23 januari 1959 -deze func tie bekleed heeft. De plaquette werd ont huld door mevrouw Th. M, van der Ham- Copijn in aanwezigheid van het co?lege van B. en W., behalve wethouder H. K. v. Minnen, die wegens vakantie nog afwezig is, de huidige commissaris van politie, dr. C. N. Peijster, mej. J. M. c. Cariot, voor malig inspectrice bij de kinderpolitie en de heer B. W. van Mourik-Broekman, een persoonlijke vriend van de heer van der Ham. Uit het politiekorps en de reserve- politie was een deputatie gevormd om aan wezig te zijn bij deze korte en sobere plechtigheid, ter nagedachtenis aan een man, die door zijn persoon geleid heeft tot dit eerbetoon. Bij het college van 3. en W. maakte het een bijzonder prettige indruk, dat het korps met het initiatief hiertoe kwam, als bewijs dat commissa ris van der Ham nog niet vergeten was, aldus burgemeester Mr. J. Heusdens. Toch Fortuna was vorig seizoen thuis heel wat mans. Het vestigde toen een ongesla gen thuisrecord. Thans is het bepaald niet denkbeeldig dat Fortuna zijn thuiswedstrij den met een nederlaag opent, zelfs dat For tuna deze competitie met drie nederlagen start. Want na de thuiswedstrijd tegen DWS volgt de uitwedstrijd tegen VVV. Twee tegenstanders, die vorig seizoen in de eredivisie speelden en met een zege m de nieuwe competitie van wal zijn gesto ken. Fortuna treft het wel heel ongeluk kig, dat het de competitie al direct zon der Ger Robbemond moest beginnen. Een enorme verzwakking van de defensie kracht. Nu staat Fortuna bovendien mis schien nog te wachten, dat ook zijn andere stopper. Sjaak Jansen, verstek moet laten gaan. Hij sukkelt met een kuitblcssure en was gisteravond niet op de training. Ver zorger Henneveld, masseur Wijburg en dokter Koopman, hebben hem onder han den gehad en in het Fortunakamp koes- STEEDS' 'ZEER GOEDE— CENTRAAL AUTOMOBIELBEDRIJF EIGENRAAM N.V. 01 SU DE DSADELAAN 18 VIA*'DINGEN Uw 1 e rijles GRATIS in Austin Seven BMW 700 IS of Opel Rekord '62 v. Hogendorpl. 177 O Tel. 01898-6918 55 liter inhoud. Met tijdschakelaar Korting f 175.- f 30.- Met één jaar garantie. 14 dagen gratis op proef. Markt 39 - Vlaardingen - Telefoon 3632 deeit haar cliënten mede dat zij per 31 augustus 1962 haar filiaal te Vlaardinge:» heeft opgeheven. De verkoop van steunzolen, elastieke kousen, voetverzorgbugs- art en tevens de pedieuurpraktijk hebben wij overgedragen aan Wij danken al onze cliënten voor het in ons gestelde vertrouwen. deelt mede, dat zij de verkoop van steunzolen, elastieke kousen, voetverzorgings- artikelen en tevens de pcdicuurpraktijk van „EK", Korlc Hoogstraat 25a heeft overgenomen, waarbij het tevens een genoegen is U te berichten dat mej. Iet Spoel, voorheen pedicure by „EK", vanaf 3 september a.s. in onze dienst komt Voor de lopende nacnntrolcs en bestellingen, verkoop cn behandelingen bent Tl van harte welkom in onze moderne pedicuurafdeling. Liesveld 19, tel. 3938. tert men goede hoop, dat Sjaak tijdig fit zal zijn. Laten we het hopen, want anders zou Fortuna wel voor een vrijwel ononlos- baar defensieprobleem komen tc staan. Dat Fortuna in zijn eerste thuiswedstrijd voor een zeer zware krachtproef wordt gesteld en slechts tot succes kan komen, als het in zijn allerbeste vorm steekt en alle spelers van begin tot eind werken voor wat 2e waard zijn, daar zal ieder wel van overtuigd zijn. DWS heeft er bijkans een geheel elftal bijgekocht. Maar da voornaamste aanwin sten 2ïjn toch wel de drie Feijenoordspe- lers Mosje Temming, Rini van Woerden en A. Verschoof, alsmede de oud-Rapid JC-speler H. Lenz, Anderzijds moet DWS het zonder de kleine Jos Vonhof, Arie dc Oude en Hans Boskamp stellen, die tot op heden weigerden een nieuw contract te te kenen. De Oude en Vonhof willen meei verdienen en Hans Boskamp geeft aan do zang de voorkeur. Op de opstelling afgaande, die Fortuna bekend heeft gemaakt, spelen de roodge len zondag in 3 backformatie. Met dezelf de samenstelling van de achterhoede, \or- men Kees Blankenstein en Jan v. d. Bor den de haltlinie en zien we van rechts naar links in de voorhoede opgesteld: Ro- né Hagenaars. Jan Bouman, Jan v. I. Berg. Eddy Verweel en Joop Herwig. In deze opstelling fungeren Jan Bouman er, Eddy Vérweel dus als binnenspelcrs en Jan v. d. Berg als aanvalsleider. Of dit in de praktijk ook inderdaad het geval zal zijn, moeten we afwachten, dit wil men tn het Fortunakamp geheim houden. Herwig is dus in het le elftal terug gekeerd en maakt derhalve zijn competitiedebuut bij Fortuna. Als hij alle zelfzuchtigheid Iaat varen, zoals in de laatste oefenwedstrijd tegen Excelsior '20. is de linksbuitenplaats met hem wel het sterkst bezet. Het zal u bekend zijn, dat we in de Fortunadefensie. opererend in de 3 backformatie, geen ver trouwen hebben. Daar is ook wel alle re den voor, gelet op het grote aantal tegen doelpunten in de vorige competitie en oo het zeer zwakke optreden in de laatste drie wedstrijden. Fortuna wil dit risico kennelijk nemen om de \*oorhoede meer stootkracht te geven door deze in de tra ditionele W-formatie, dus met vijf voor waartse n, te laten opereren. Het gaat daarbij van de redenering uit, dat met deze speelwijze vorig seizoen grote succes sen zijn geboekt. We kunnen slechts van ganser harte ho pen, dat deze zienswijze juist blijkt te zijn en Fortuna zijn eerste thuiswedstrijd '.n een overwinning omzet. Met enkele spe lers uit vorm is het ook bepaald niet ge- gemakkelijk een sterke formatie binnen de lijnen tc brengen. Maar wie weet hebben deze spelers zondag plotseling de vorm weer to pakken en dan kunnen we een spectaculaire strijd aan de Floreslaan ver wachten. Fortuna 2 speelt zaterdagmiddag half vijf in Rotterdam tegen Xerxes 2 en brengt daarbij het volgende elftal binnen de lijnen: Van Horik, doel; Kramer, Mee- der en Kooiman, achter; Storm en Dek ker, midden; Tamas, Kupker, Van der Lee, De Korver en Don. voor. Jeugdtraining Fortuna De training voor de niet geselecteerde junioren zal wederom aanvangen op maan dag 3 september a.s. Aanvang 7 uur 's avonds op het Fortunaveld. De training voor de pupillen 7.al aan vangen op woensdagmiddag 5 september a.s. Aanvang 2,30 uur op het Fortunaveld. heeft het gemeentebestuur eerst een ze kere aarzeling moeten o erw i i in enomdat er eenmaal een zekere schuwheid is aan alles dat maar sporen van heldenverering vertoont. Tijdens zijn lertode aan het Mi nisterie \an Binnenland Zaken was hij een van de werkers om te komen tot de politieschool in Wassenaar. Gedurende z.ijn commissariaat ging zijn belangstelling al tijd uit naar de mensen onder hem, ter wijl hij zijn uiterste best heeft gedaan om van de slechte huisvesting aan de Markt te komen tot het bureau aan de Delftseveerweg. Hoewel de plaquette in opdracht van het gemeentebestuur aange bracht is, betekent het toch tevens een symbolic van het korps, Om aan te tonen, dat de levenden hem niet vergeten waren, is niet alleen deze plaquette aangebracht, maar hebben dc burgemeester en com missaris van tevoren als huldeblijk een tak bloemen op het graf van commissa ris van der Ham gelegd. Mevrouw Th. M. van der Ham-Co pijn had de uitnodiging om dit gedenkteken te onthullen graag aangenomen, omdat zij wist, dat haar man altijd prettig samen gewerkt had met het korps. Hierna ont hulde zij de plaquette, vervaardigd door de Rotterdamse beeldhouwer Han Rehm. De opvolger van commissaris van der Ham, commissaris Peijster, dankte het da gelijks bestuur van de gemeente in cle vorm van burgemeester Mr. J. Heusdens voor de medewerking hij het tot stand brengen van deze plaquette. Deze plaquet te is niet alleen bestemd voor hen, die commissaris van der Ham gekend hebben, maar zal tevens een stimulans zijn om voortdurend te streven naar het beste, dat te bereiken is. De dag tevoren, was er nog een andere herinnering aan commissaris van der Ham op het bureau aangebracht, want toen is het officiële embleem van de po litie in brons aan de gevel aangebracht. Commissaris van der Ham had er altijd naar gestreefd een universeel herkennings teken voor de gehele politie in Nederland te hebben en dit embleem is het resultaat hiervan. (Advertentie) «USTHAVfUPUHS S2 VIAARD1NGEK, Voo' Ac rojnwe door mevrouw Th. M. «dn der HamCopijji onthulde maquette van haar man. Van rechts naar links: me vrouw Vnn der HamCoptjn, mevrouw Th. A. Heusdensftfanshoit, burgemeester trcr. J. Heusdens en de opvolger van de heer Van der Ham. commissaris dr. C. N. Peijster. Van morgeit hoeft de burgemeester op het stadhuis het koninklijk zilver op de borst gespeld van de heer Joh. Lammers (54) uit do Sportlaan. Hy behoort met zyn 42 dienstjaren tot een van de meubel stukken van Wilton Ffjenoord. Als jongetje va" 12 jaar is hij op de tekenkamer werk tuigbouw, afdeling motoren, gekomen en daar werkt hij nog steeds, zfi het sedert 1949 als sous-chef. Hü heeft zich in die jaren tot een man met grote vakkennis ontwikkeld, die belangrijke opdrachten heeft uitgevoerd. Zo is hü de man van de synchro n is eerin rich ting op de Mod joker to van de Rolt. Lloyd, die aanzienlijk ver minderde resonantifitrillingen in het schip bewerkstelligde. In 1929 verzorgde hij de afbouw van de moiorinstallatic van de Tarakan. Zyn naam is ook betrokken bij schepen \an de Koninklijke Marine, zoals bij de machine-installatie van HM kruiser De Ruyter. Hij staat bij Wilton Fyenoord bekend als een zeer vlijtige en gewaar deerde kracht. De koninklijke onderschei ding werd hem uitgereikt in aanwezigheid van zijn vrouw en ir. J. E. Woltjer van Wilton Fijcnoord. Dit weekeinde komen ook de zaterdag clubs, uitkomend in de KNVB-afdeling, weer binnen de Lijnen om aan hun compe- titieprograrr.ma te beginnen. Zwaluwen opent met een thuiswedstrijd tegen Wou- drichem en we zyn 2eer benieuwd naar dit eerste optreden van Zwaluwen in het 3e klas-milieu. In oefenwedstrijden zijn aardige resultaten geboekt, maar tiaar kan men in den regel maar weinig peil 1 op trekken. De waarde van de ploeg bljjkt pas als hot op de punten aankomt. Moge Zwaluwen deze competitie hoopvoller star ten dan de vorige. Excelsior Maassluis speelt zün eerste wedstrijd ook thuis en ontvangt het gepromoveerde Jodan Boys uit Gouda. Voorts worden in deze afdeling gespeeld; Die Hagiie-HBSS, <ie Zwerver- RV\"H en DOTO-Nw. Lekkerland. HVO speelt eveneens thuis. Op sportpark Zuid buurt moet HVO het tegen Maasdam opnemen. HVO en TSB komen weer eens m dezelfde afdeling uit, TSB gaat b'ü Ro zenburg op bezoek. Overige wedstrijden; NSVV-De Zwervers. Insulinde-Groote Lindt en Spint-Mehssant. Enige personen in Vlaardingen hebben de hoofden bij elkaar gestoken om tc trachten alhier te komen tot de oprichting van. een korfbalvereniging. Van de zijde van de Pers- en Pro pagan dacommtssie van de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond fKNKB) is hiertoe reeds medewerking toe gezegd. Er worden voorbereidingen getroffen om te komen tot een demonstratiewedstrijd in Vlaardingen, waarbij men denkt aan een wedstrijd tussen twee twaalftalion uit de hoofdklasse van de Koninklijke Ne derlandse Korfbalbond; omtrent deze de monstratiewedstrijd zullen nog nadere aan kondigen volgen. Men zal dan in Vlaardin gen kennis kunnen nemen van de korfbal sport, zoals deze door de beste korfballers in den lande wordt gespeeld. Zwaluwen gaat zaterdag de competitie beginnen met een thuiswedstrijd tegen de oude bekende Woudrichem. Vanouds is het een moeilijke tegenstander geweest. Het zal er aan de Kethelweg dan ook zeker gaan spannen. Woudrichem heeft behalve een schotvaardige voorhoede, ook een stug ge verdediging. Zwaluwen heeft een .goede verdediging en de voorhoede moet toch ook wol tot iets goeds in slaat zijn, als er maar met te individualistisch wordt ge speeld. want alleen met \lot open spel zal Woudrichem het moeilijk kunnen krijgen. Welnu laat het jonge ZwaJmventeam maar eens laten zien wat het waard is. Dc opstelling is: doel De Fee: achter Wes- terdjjk en Zuldmeer midden Muis, De Boere en Van Ree; voor De Brum, Van Veen, Wolf, Van Bommel en Langendoen. De aanvangstijd is 4.15 uur. Er zal een heel interessante voor wed strijd worden gespeeld door de Vlaardingse pupillen tegen de Schiedamse pupillen; de Vlaardingse spelertjes komen uit Fortuna, TSB, HVO, VFC, Zwaluwen, RKWIK en Holtandiaan. Zwaluwen 3 gaat naar Klaaswaal om daar SSS te ontmoeten in competitiever band. Hier zullen enkele van de oudere spelers de dankbare taak hebben om de jongeren routine en ervaring op te laten doen. Het 3e elftal oefent in dc zuidbuurt tegpn TRS om drie uur, terwyl 4 en 6 naar Maassluis gaan om tiaar legen Excelsior 4 en 6 te spelen; het 8e elftal speelt tegen PPSC 4 een thuiswedstrijd om 4.15 uur. Zij. dte nog nimmer met de korfbalsport kennis maakten, zullen ervaren, dat het bij de korfbalsport gaat om een gezon.de lichaamsoefening. Korfbal is een sport van Nederlandse bodem en is de enige gemeng de ploegsport. Het heeft de initiatiefnemers verbaasd, dat Vlaardingen met vandaag de dag reeds 70.000 inwoners niet één korfbal vereniging telt, die aangesloten is bij de onder dc KNKB ressorterende Rotterdamse Korfbalbond. Zij zijn er vast van overtuigd, dat de oprichting van een korfbalvereni ging, welke deze sport ook op zondag be oefent, mogelijk moet zijn. Degenen, die geïnteresseerd zijn in de nieuw op te richten vereniging kunnen zich opgeven op de onderstaande adressen, al waar men ook nadere inlichtingen kan krij gen: mevr. T. J. HuismanKrijn. Speenkruid straat 20. Vlaardingen, tel. 4087; de heer B, Sicsverda, Sursnaraesingel 45, Vlaardin gen. tel. 7460; de heer J. Droge, v. Blanken- heimslraat 52. Vlaardingen; de heer G. H. Luit mg. drs. Stijkel straat 16, Vlaardingen. Bij de korfbalsport kent men drie groe pen van spelers (-sters), namelijk: a. adspirant-leden (van 11 tot 15 jaar); b. junior-leden (van 15 tot 17 jaar); c. leden (18 jaar en ouder). In het bijzonder de ouders van de Vlaar dingse jeugd willen wij gaarne opwekken hun kinderen op tc geven als adspirani-hd van de op te richten vereniging. Ook oude ren zijn daarnaast uit de aard der zaak van harte welkom, ook waaneer zij tot dusverre nog nooit de korfbalsport hebben beoefend. Geboren: Robert Petrus, z. van A, C. J. Langeveld en W. U. van Gogh, Timor- straal 22a: Dirk z. van D. Boot en M. Bos, Rozenlaan 115: Pieternella. d. van J. van der Kraan en L. A. J. van Oosterhout, Lobeliastraat lid; Gerarda Jannette, d. van J. G. G. Hols en C. Westerhof f, Swee- 1 inckstreat 78; Elizabeth Wilhelmina, d. v, D. P. Burgerhqut en G. Dunweg. Enuna- zijstraat 7; Petra Witana Franziska. d. van A. M. A. Sten is en H. F. Schultheisz, Prof. Teldersstraat 372; Nienke, d. van J. van der Most imï L. W. Ekelaar. 's-Gravesandde- str.ua i 4. Gehuwd: Martinus Blanker, 39 jr. en Adriana Johanna Lambertha van Soest. 24 jr. Overleden: Comelis Franciscus van Mill, 61 jr.. echts. van C. J. de Jong. v. d. D. v, Maasrismla&n 108b.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1