ROTTERDAM HIEÜWSBLAD FW mmm Hermes Den kwam van 0-2 in Bosch op 3-2 FOTO v, VUUREN 3 W.v.d.BURG Voor jubileum-receptie SRB bestond «rote belancstellins Eerste competitie-zondag voor lager voetbal verliep matig SW had tegen PEC weer met allerlei pech te kampen Geen enkel winstpunt voor clubs uit zaterdagvoetbal „De Rank" centrum voor actie kuis in Kameroen tl1- AT <T? AAR. Jeugdige inbrekers ontmaskerd VLAARDINGEN Uit hel politierapport Amateurs-avond van Schiedamse teenagers Verkeerde dia's hij Padvindsters-gilde Uit het politierapport 1932 1962 f 5.- nuf 129.25 Damesmodes '62-'63 Op hei DISTRICTS CONSULTATIE BUREAU EEN ASSISTENTE ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 10 SEPTEMBER 1962 Hoof dagen toehap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 6809J Klachten heitjrging: Telefoon 11.79.41 Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan hield het bestuur van de Schiedamse Red- dmgs-Brigade zaterdag in gebouw Chr. Soc. Belangen een druk bezochte receptie. Namerw de jubileumcommissie overhan digde de heer J- P. Veldenbos-Schut het bestuur de -"geschenken van de leden. Deze bestonden uit een nieuwe vlag. een adres- seermaehme en een stopwatch. De Haagse Reddingsbrigade was vertegen woordigd door de heer J. G. Bosman, die naast het aanbieden van zijn gelukwensen gewaagde van de samenwerking welke er tus-sen beide brigades bij de beveiliging van het strand te Kijkduin bestaat. Hij schonk zijn jubilerende zustervereniging een fraaie wioselbeker als aandenken aan deze dag De Schiedamse Gemeenschap. Sportraad en S.B.LO. werden vertegenwoordigd door de heer A. de Jong. Deze wees in zijn toe spraak op het tiveeledige doel van de bri gade. Eerstens op de sociale kant van bet door 'de brigade aan hel strand te verrich ten vverk. Bovendien i« het deel uitmaken van de brigade een vorm van vrijetijdsbe steding welke niet onderschat mag worden. Namens de instructeurs, die geheel be langeloos meewerken aan de opleiding van de leden, sprak de heer W. Sink. Een wis selbeker was het geschenk waarom nog in de komende wedstrijden gekampt zal wor den: Uit de woorden van de heèr Ch. Tijl, be stuurslid van de Rotterdamse brigade, bleek overduidelijk de prettige onderlinge samen werking tussen de brigades uit deze twee buursteden. Onder de talrijke aanwezigen die hun gelukwensen kwamen aanbieden, bevonden zich de heer F. A. Putto, directeur van het Sportfondsenbad, leden van het bestuur der Schiedamse Zwemclub, alsmede het disirictsbestuui'slid K.N.B.R.D., mevr. G. Têrlouw-v. d. Horst. Als afgevaardigde van het plaa&selijke politiekorps gaf hoofd inspecteur Kloezeman acte de presence. De FEESTVERSIERING MOET HET ONTGELDEN De feestversiering op de Broersvest moet het nu al ontgelden. Een van de vlaggemaslert is op de Broersvest afge broken en een zeeman Is in kennelijke staat naar het politiebureau gebracht om dat hij de bloembakken niet met rust kon laten en ze per se met paal en al een kwart slag wilde omdraaien. Twee aan de bloembakken bevestigde reproduk- ties van foto's over oud-Schiedam, een van de Lange Kerkstraat en een van de paardenmarkt ®P de Grote Markt, zijn door een. onbekende losgerukt en op straat geworpen. brigade-voorzitter, W. Drop. dankte de di verse sprekers voor hun aanwezigheid en uitgesproken wensen voor de toekomet. De S.R.B. streeft er naar een eigen post te krijgen aan één der Nederlandse stranden, aldus de voorzitter. MAANDAG 10 SEPTEMBER chr. Soc, Bel. 8 uur: Cluto-bearohtengroep komt bijeen. Chr. Sos. Bel. 3 uur: Arjos vergadering. Irene 8 uur; Aquafauna; ervaringen met im- 'portvissen. DINSDAG 11 SEPTEMBER Bejaarden naar de Dierentuin, BIOSCOPEN. Passage Theater: tot en met donderdag. 2 en 8.15 uur, Arene der verschrikking. MoitopoJe Theater: ma., di., en wo., Misdaad achter het voetlicht. Do. 2 en 8 uur, Bot sende jeugd. APOTHEEK Apotheek: Vr«n Westendorp. Singel 83. MUSEA Stedelijk Museum, open van 10 tot 3 uur: zond. van 12.30—3 uur: Zomertentoort'tei- ling: Het gezicht van Europa. 11 september Wassende maan Zon op fins uur, onder 19<>0 uur Maan op 38.1X1 uur. onder 2.UA uur {Van onze correspondent) Hermes-DVS heeft de kermisvreugde vat» meer dan 3000 IVilhelminqfiupporters wreed verstoord door de kanaries in eigen huis met 31 te kloppen nadat de Bosschenaren, kort na rust, voor een 2I stand on het scorebord hadden gezorgd. Zij meenden toen -de zege voor het grijpen te hebben, lieten zich verleiden om ver dedigend te gaan spelen en gingen pas weer in volledige slagorde ten aanval toen de Schiedammers de achterstand in een ver diende voorsprong hadden omgezet en van af dat moment van geen wijken meer wil den weien. In het begin had de thuisclub een groot overwicht en bij zuiverder richten in het eerste kwartier een grote voorsprong kun nen nemen. Maar pas door een strafschop wegens hands van Sigmond kwamen de Bosschenaren na 20 minuien, door Ko niags op winst. Gok daarna lieten zij een tal van kansen onbenut. Jansen, die in de 21ste minuut de geblesseerde Kuipers was komen vervangen, kreeg zelfs tot tweemaal tce een unieke kans om de achterstand weg te werken. Eerst schoot hij op geen 3 meter afstand, voor een leeg doei over, daarna naast. Ook in het begin van de eerste helft behield Wühelmina een overwicht, dat na 9 minuten werd beloond door een prachtig doelpunt van Kasteiijn, die een pass van. Koninge over doelman Tap in de hoek schoot, 2—0, Wllhelmina meende al zeker te zijn van de overwinning maar de gasten dachten er anders over. Zij veroverden het middenveld en ontketenden een offensief, dat in minder dan 3 minuten twee doel punten opleverde. Eerst schoot v. d. Poel een door v. Buitenen scherp genomen hoek schop in (21), vlak daarop kopte hij een voorzet van Ten Iloopen over de tevergeefs duikende doelman Meezeil in (22), Dit stimuleerde de Schiedammers der mate dat zij zo'n hevige druk konden uit oefenen dat de Wilhelmina-verdediging aan het wankelen ging en de dekking verwaar- looide. Daardoor kreeg Ten Hoopen vier minuten voor het einde gelegenheid on gehinderd een hard schot te lossen dat, de Wilhelmina-dpelman totaal verraste; 23. Dat betekende definitief de nederlaag voor de thuisclub, die verzuimd had de (vele) kansen beter te benutten. De eerste competitie-zondag leverde voer Vet plaatselijk lager voetbal geen *1 te beate resultaten op. Van de tien riubs die binnen de krijtlijnen kwamen, haalden DRZ, Mar- tinifc en SVDFW de volle winst binnen. Derde Wasser DHS kwam met WF tot een puntenverdeling en de overige clobs moes ten de-punten a*n hnn tegenstanders la ten. Weinig mponerend was het van tweedeklaseer Excelsior '20 in de thuis wedstrijd tegen Roodenburg die dan ook door de zwartwitter) met 10 verloren werd. Onzuiver plaatsen over de gehele linie en het ontbreken van ieder verband in de voorhoede drukte bij Excelsior het tempo, Ook Roodenburg etak niet in een grootse vorm, maar kwam tenminste n-og tot vlotte aanvallen. Het enige doelpunt viel in de tweede helft ten gunste van de Lei den a ars en was een ge&chenk van Th. Bierhuizen. Hij liet zich door linksbuiten Jonghan de bal ontnemen, waarna deze via de staander doelman Speelmeyer kansloos sloeg. Bij Excelsior opereerde de islentvolle KerteTe nietonverdienstelijk op de links buitenplaats.' Een strenge bewaking en te ven* het feit dat hij weinig steun onder vond van zijn medespeler», schonk hem nitel de gelegenheid zijn epel geheel te ont plooien. Ook Jan Ooms, die twintig minu ten in de «erate helft de geblesseerd ge raakte Van Dijk kwam vervangen, bracht vel wat meer vaart ïn de aanvallen. Dii kon evenwel de voorhoede niet inspireren tot wat meer activiteit en vechtlust. Geen enkele voet vva» dan ook aanwezig toen Bert-als zijn keurige schot door' Doelman Keeraweer uil zijn doel zag geranseld, om bet beelicsende trapje te geven. Ook Ooms was dicht bij een doelpunt, maar schoot .van dichtbij langs het Lexdse doel. In de derde klasse startte DHS met de Uitwedstrijd tegen het na^r deze-klasse ge degradeerde HION en kwam tot een ver dienstelijk gelijkspel (2—2). Na een korte terreinverkenning kwam DHS, gesteund door de wind, tot een klein veido ver wicht. Het eerste doelpunt viel echter aan de an dere zijde, toen de Rotterdamse midvoor «en weifeling in de achterhoede resoluut afstrafte 1—o. Hierna ging de strijd gelijk op zonder dat zich doelrijpe kansen voor deden. Twee minuten voor rust voorzag De Jager midvoor De Zwart van een uit stekende pass, waaruit deze de gelijkmaker acoorde. Na rust moest DHS tegen de wind optornen, maar desondanks vlotte het in de aanvalslinie beter dan ia de eerste helft. Roeters kogelde rakelings naast het HION- doel, terwijl een schot van De Zwart via de staander in het veld terugsprong. In de 26-st-e minuut was het evenwel prijs toen De Zwart een sólorush met een hard schot «fronde, waaruit dc bal via het lichaam yaa één der verdedigers in het net b«- hin dd« 12. Even verslapte DHS, waar door elf mï>nuten later de Rotterdamse linksbuiten de gelijkmaker langs invaller doelman v, d. Berg kon koppen 2—2. Bijna kwam DHS nog aan de volle winst, toen in de laatste seconden van de wedstrijd v Hees zij felle schuiver door de staander zag gekeerd. Bjj de vierdeklassers hield alleen Marti- nit de plaatselijke voetbaieer hoog door Poortugaal ii» «gen huis met 2—1 te ver slaan. Vooral m de eer&te helft waren beide partijen aan eikaar gewaagd. Linksbuiten Koppenhagen zag uit 2jj"n inzet de ba! van de binnenkant van de paal in het veld te rugspringen en kort. hierna stopte de Poor tegaal doe-Lman met moeite een hard schot van H. Bos. Ook de verdediging van Mar tinit ww niet tot capituleren bereid, zodat met een bn 1st and werd gedraaid. Tien mi nulen na de hervatting trof nüdvoor W. Bos voor Martin it de roos 0—I. Nog geen vijf minuten later liet doelman Den Uyl al vallende de bal glippen, waardoor de links buiten van de thuisclub een niet ie missen kans kreeg lI. Uit eeu vrije trap wist Koppenhagen één minuut voor tijd Marti- nit alsnog aan de zege te helpen 1—2. In «en aantrekkelijke wedstrijd moest Demos in gastheer Belvédère zijn meerdere erkennen. Technisch waren de roodzwarten geenszins de minderen, maar te kort spel was oorzaak, dat de Rotterdamse defensie sleede tijdig wiet in te grijpen. En de 17-de minuut rondde midvoor C. Tetterro een combinatie tu^en hem en zijn broer Chris met een onhoudbare voltreffer af. Vier mi nuten la Ier was het alweer gelijk. Nu liet de rechtsbinnen van de gastheren drie Schiedammers zijn hielen zien om hierna doelman van Gelderen geen enkele illusie te laten, 11. Ook in de tweede helft bleef de strijd aantrekkelijk en van goed gehalte. Uit een hoekschop passeerde midvoor De Rijke doelman Van Gelderen voor de tweede maal en zeven minuien voor tijd liet de linksbuiten «pil Groenhorst staan om hier na met een felle schuiver nummer drie te laten aantekenen 31. Met dezelfde cijfers werd SPC bij DZB geklopt in een vrij harde wedstrijd, waarin onze stadgenoten bun gebruikelijke tech nische spel al et tot ontplooiing wisten te brengen. Eerst nadat DZB aan een 2—D voorsprong was gekomen, wist midvoor Klein na een fraaie Individuele actie mei een prachtig schot voor SFC de score te openen. Twintig minuten in de tweede helft bracht DZB de stand op 31 en hiermee was SFC geslagen. Het elftal van SFC was voor deze eerste competitiewedstrijd in een modem shirt gestoken- Een geschenk waarmee trainer Steenbergen zijn pupillen overigens aangenaam verraste. Bij de Bakkershaven is gisteren een 3-jarige jongen aartgehouden, die met een kameraadje van 9 jaar een hele reeks in braak jes en diefstallen heeft gepleegd. Jb augustus hebben zij achtereenvolgens ingebroken bij Winkelman, waarbij uit een kistje enkele guldens werden ontvreemd. Verder bij de distilleerderij Janssen aan de Zijlstraat, waarbij uit een jaszak een sigarenaansteker werd weggenomen. Dan bij de N,V. Bottelo. waar uit het kan toor 9,en twee flesjes cola werden weggenomen. Uit de technische school aan de Van Haarenlaan twee lastangen: bij de Horeca Inkoopcentrale twee blikken spe culaas en ander snoepgoed. Op IS augus tus zijn zij via de laad brug binnengedron gen in de fabriek van Windhorst aan de Nieuwe haven en verder hebben zij krui meldiefstallen gepleegd bij een garage ro de Van De venterstraat en door overfclim- ming van een hek bij de Rola aan de Noordvestsingel. Buit twee flesjes limona de. Op de 2e september liaaiden zij uit het op de wal neergelegde jasje van een man die zat te vissen aan de Schie, een bedrag van 6,—. Bij de Buizenfabriek Excelsior stalen zij zondag een scheerap- paraat, een ballpoint, rolletjes snoep e.d. Hei scheerapparaat hebben, zij weggewor pen in de Buitenhaven. Van het geld dat zij telkens buit maakten, kochten zij snoep op de kermis. In het Hervormde Wijkgebouw ..De Rank" stond zaterdag de actie „Een hui. voor Kameroen" in de belangstelling. De Kethelse Herv. Jeugdvereniging had da organisatie van een kindermiddag en to neelavond op zieh genomen er» het diet gezegd, dit zij dit werk naar ieder» te vredenheid heeft verricht, 's Middags om half drie waren ongeveer 350 kinderen in de grote 2aal van „De Rank" aanwezig (sommigen van hen zaten zelfs op de grond) die eerst met veel plezier hebben; gekeken naar „De poppenkast van Wint en Bets" en daarna werd door de „Mois- jesclub De Rank" het sprookje van ..Roodkapje" opgevoerd. De heer v, d. Berg vertoonde voorts enige dia's over de feesten van Kethel, waarna ook de grab belton veler belangstelling trok. In de avonduren waren Nel Poot en Ineke B reu gem (twee harde werk s'ens voor deze actie) wederom druk in de weer, nu om de oudere Jeugd en outers te ontvangen in „De Rank". Ong»\eer 250 belangstellenden hebben eerst praci - tige dia's van Kameroen gezien, waarvan Nel Poot in haar openingswoord iceds eeu uiteenzetting had gegeven. Bovendien vertelde een geluidsbandje van ris. Schnalo; enkele bijzonderheden over de besteJing van de voor Kameroen bestemde gelden. Het hoogtepunt was evenwel de opvoe ring van het blijspel in drie bed lijven: .Voorschrift van de dokter" door ,,ODCï" Na de schitterende opvoering daarvan werden velen nog verblijd met een prijs je uit de tombola. Hel waren twee zeer geslaagde bijeenkomsten, die a.s. zater dag worden vervolgd met een ..Cabiret Dansant" in gebouw „Irene", gepia«pn teerd door do Schiedamse Jeugdkerkers. De Rotterdamse politie heeft aangehou den de 33-jarige Rotterdammer F. C. V.. die in Vla ar dingen aan het Westsrha- venhoofd een personenauto bad weggeno men. De man is naar Vlaardingen over gebracht en ingesloten. Een winkelierster, wonende aan de West- havenkade, ontdekte in de nacht van za terdag op zondag, dat een onbekende man in de keuken van haar woning stond. De man nam de vlucht bij haar komst. De gealarmeerde politie hield kort hierna aan de 21-jarige militair A. D. Hij is in. het politiebureau ingesloten. De door een burger gewaarschuwde politie kon vanmorgen in de corisumptie- tent aan de Vulcaanweg alhier aanhouden de 21-jarige matroos J. Ph. en een Duit se zeeman. Zij waren bezig in 1e breken. Beiden zijn in het bureau ingesloten. Tijdens een op het VFC-terreïn gespeel de voetbalwedstrijd VFCSparta kwamen zondagmiddag twee spelers met elkaar in botsing. Tengevolge hiervan liep de 26-jarlge D. Cullens uit Rotterdam ver moedelijk een hersenschudding op. De man is per ambulance-auto naar zijn wo ning vervoerd. Op de Holyweg werd de 24-jarige scoo- tei berijder A. T. v. d. B. vrijdagavond verblind door een personenauto. Hij kwam in de wegberm terecht er verloor de macht over het stuur. Hij liep een hersenschudding op. Op woensdag 12 september a.s. zal in Musis Sacrum een Schiedamse Teenagers- Amateursavond worden, gehouden waar aan een groot aantal jongelui zal'deelno men. Uiteraard moest een selectie toege past worden, uit welke selectie zelfs twee jeugdigen van 8 en 9 jaar te voorschijn kwamen. Het doel van deze avond is om jongeren te laten musiceren; zij horen dan tevens anderen zingen en spelen, zodat zij zich daaraan kunnen spiegelen en wellicht zal dat een stimulans wezen om nog har der te gaan studeren. Het programma van deze avond luidt als volgt. De heer C. Kruithof zal openen, waarna mej. Ada Lenos als omroepsler zal optreden. Achtereenvolgens treden daarna op Nellie v. d. Vlies (accordeon), The Pangalila Boys. Cora Kruithof (gi taar), The Blue Strings, De drie gebroe ders Baanvinger (zang en gitaar), Gerard de Kok (pantomime). Collega Band, Johnnv Clements (accordeon), Tien Tieners (zang), M. C. Hendriks (accordeon), The Exciters, (paze). Lesfredujes (joodse zang en gitaar), The Twinlights, De Jen- rita's (zang). The Flying Arrow's, Duo Hi- bou (zang), L. Redman (zang) en The Ex- citers. Kaarten voor deze muzikale avond zijn verkrijgbaar bij de muziekhandel fa. Tot, Braersveld 52. Het gaat aan de Ha vend ijk met het eens zo glanzend SW beslist niet goed. Het elf tal, kn de oefencampagne zo succesvol van start gegaan, ts volkomen van slag af. zoekt tevergeefs naar een jufste tactiek, schiet in tempo en techniek veel. zelfs heel veel tekort en bezit bovendien nog een aantal spelers, die volkomen uil vorm zijn. Al is de vredstrijdenreeks nog heel lang: nol punten uit drie wedstrijden zal toch heel wat zorgenrimpels in Schiedam- zuid teweegbrengen. Het begon allemaal zo hoopgevend, want reeds direct na het begïnsignaal van Van Gemert kwam er een klein kansje bij een misverstand tussen rechtsachter Pelser en doelman Kerkhof, waarbij het echter niet verder kwam dan een hoekschop. De sen satie kwam toen na tien minuten Hubert op een goede pass van Hekman (met Os- terhalt boven de middelmaat uitkomende) vrij voor doel kwam, doch daar door links half Theunissen onderuit werd gehaald. On verbiddelijk wees de vinger van v. Gemert naar de witte stip en de Schiedamse jeugd juichte al toen Gerrit van Pelt zich achter de bal plaatste. De vreugde sloeg om in wanhoop toen de bal keihard naast het houtwerk werd geschoten. Nadat doelman Kerkhof een vleugelschot van Van Pelt fraai had verwerkt kwam het succes aan de andere kant, waar een afgemeten voor zet van midvoor Koopman de SVV-de- fens ie 2odanig m het nauw bracht, dat Hekman de bal over de eigen doellijn deponeerde! Gestimuleerd door dit succes verkreeg PEC met goed uitgevoerde com binaties een lichte veldmeerderheid. waar bij een inzet van de fel doorgebroken Van Nee (ex-HeracIes> door v. d. Reiden, juist buiten het doel kon Worden getikt. Uit die hoekschop echter kopt een volkomen ongedekt staande Koopman de tweede Zwolse treffer in de touwen. SVV probeer de de bakens te verzetten, doch Elligens-V. Pelt en Waasdorp faalden in de aanvaisli nie, zodat het gevaar alleen van de rechter-, vleugel Hubert - Osterholt moest komen, Toen deze spelers, tesamen met Hekman een vloeiende combinatie op de grasmat legden was het Osterholt, die de bal be heerst in de uiterste hoek wist te plaatsen. Met een 1-2 ruststand was nog van alles mogelijk en de thuisclub begon dan ook na de hervatting aan een fel offensief, dat echter voortdurend doodliep op een kundig werkende Zwolse defensie, waarin vrijwel steeds acht a negen spelers werden terug getrokken. Het gevaar kwam nu bij de schaarse uitvallen alleen van de midvoor spelende Kok en Koopman, die door «en blessure in de laatste seconde voor de rust niet meer vervangen mocht worden en op de vleugel wat meehinkende diverse malen plotseling vervaarlijk hard bleek te kunnen lopen!! Nadat diverse acties van SVV. met scho ten van Hekman en v. Pelt, op niets waren uitgelopen, kwam de fatale en beslissende treffer. Juist nadat Ris geblesseerd raakte faalde Dalmeyer met wegwerken, zodat een snel doorgelopen. Kok de slecht reage rende v, d. Reiden met een gelukkig ge plaatst tikje voor de derde maal kon pas seren. SW weigerde te capituleren doch vocht niet alleen tegen een achterstand doch nog meer tegen eigen onkunde, zo dat het gevaar nu alleen van Osterholt moest komen, die met een schot op de paal weinig gelukkig was. Een tweede straf schop. nu voor een overtreding tegen Waas dorp. werd door Hubert uiterst vakkundig in een doelpunt omgezet, doch verder liet een met tien man verdedigend PEC het niet meer komen. De clubs uitkomend In het zaterdagvoelbal de 15e minuut trof Wessel e-enwel uit een hadden ditmaal geen beste start. Bjj alle wedstrqden moest de winst aan de tegen stander gelaten worden. Ook B.B.S.S., dat vorige week de competitie met een ztgt opende, verloor ditmaal van Excelsior. ERSTEKLASSER P.P.S.C. nam bij Hei- nenoord een veel te afwachtende hou ding aan om tegen de agressief en vaak snel spelende thuisclub tot tastbare resultaten te komen. Bovendien werd er door -de aan valsltme «slecht geschoten zodat er voor de Heïnenoord-deïensie weinig gevaar dreigde. Twee fouten van de blauw-witte verdedi ging werden prompt met een doelpunt af gestraft. De eerste maal gebeurde dit voor rust. zodat met 1—0 werd gedraaid. Na de hervatting begonnen onze stadgenoten wel hoopvol. De goed opgebouwde aanvallen kregen evenwel niet de goede afwerking. Ir» de tiende minuut maakten de gastheren er 2—0 van en wisten deze voorsprong met succes te verdedigen. N DE TWEEDE KLASSE moest G.S.S. aan het bezoekende R.5.M. met 41 de zege laten. In het begin wogen beide partijen goed tegen eikaar op. Na een misverstand de verdediging opende dp linksbuiten voor R.S.M. de «core {0—1). G.S.S. ant woordde met een serie aanvallen, waaruit Wessel en Van Deurzen met hun felle scho ten slechts de deugdelijkheid van het paal werk op de proef stelden. Tien minuten voor rust werd het 02. ,.toen de Rotter damse midvoor spil Schop van ï'ch af wist te schudden en hierna raak schoot. Met een fel offensief startte G.S.S. de tweede helft. Dit leidde tot een waar bombardement op het doel der gasten, waar opnieuw het houtwerk enkele malen redding bracht. In pass van Bun te de roos (1—2). G.S.S. be hield nu het osaensief. Nu «tond de doetpaal de gelijkmaker in de weg en toen de gasten met twee snelle uitvallen de stand op J—4 wisten te brengen was G.S.S. «en geslagen ploeg, zij het m doelcijfers enigszins geflat teerd. IET BETER VERGING het in dezelfde afdeling G.T.B. tegen S.C. Zuiderpark. Met maar even 7—i werden de geelzwarten hier teruggewezen. Ook hier geeft de hoge score -de juiste krachtsverhouding niet vol ledig weer. N HET TREFFEN met Excelsior was H.B. S.S. aanvankelijk het meest aanvallend doch wist het hierdoor verkregen overwicht niet in doelpunten uit te drukken. Bij een duidelijk handsgeval, in de tweede helft aan Maassluïsse zijde veroorzaakt, bleef de H.B.S.S.-verdediging talmen met Ingrijpen, waardoor v. 't Hof op gemakkelijke wijze de stand op 0—1 wist te brengen. Ondanks dat de grensrechter der bezoekers de scheidsrechter op de gemaakte overtreding attendeerde, kende deze het doelpunt toe. De strijd kreeg nu een rommelig karakter. H.B.S.S. kreeg nog verscheidene goede kan. sen om gelijk te maken, terwijl in een pe riode van Excelsior-overwicht het Schie damse doel enkele malen door het bekende oog van de naald kroop. In de 24sle minuut schoot Drdse uit een indirecte vrije trap het leder ineens in de (ouwen, doch dit doelpunt werd niet geteld. Het bleef 0—1 en aan het einde van de strijd tekende H-B.S.S. protest aan tegen de wtfse waarop de enige treffer tof stand gekomen HA RIN GV ANGST BERICHTE N ^.Praalrapport van hedenmorgen: Maas Vi-79 weinig kantjes; Jan cn Ineka Vl-89 2 kantjes, uit halve vleet; Clara VI- 172 weinig kantjes; Noordster Vl-197 5 kantjes. Marktberichten. Hedenmorgen werd aan afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: Trawlharing klein 82.&7.-, groot 76. 7ü; ije haring 60.-; makreel 27.-30.30, per kantje. Aanvoer: VI. 190 met 13 last en 67 kant jes makreel. VrSSERIJBERICHT IJ MU ID EN IJMUIDEN. 10 sept. Aanvoer: 1510 schelvis, 1160 wijting. 440 gul en kabeljauw, 250 koolvis, 9ü0 haring. 960 makreel. 2750 schol, 125 tarbot, 720 varia, 1325 stijve ka beljauw. 47500 kg. tong. Prijzen: per kg: zalm 7—$, heilbot 54, tarbat 4 303.99. tongen 5,602.70. Per 125 kg: kabeljauw 33092, koolvis 120144; wolven 124313. witte koolvis 134—120, Per 50 kg: gullen 50—15. schol 51—8, wijting 18—31, schar o7—24. poon 27—33, bot 11—9, schelvis 47— 12, radio 1310, tarbot 184—188, griet 96— 80, tongschar 100—72, kleine koolvis 37 27, witte koolvis 45—43, leng 43—28, toters 23—15.40. haring 42—27. makreel 39—13.60, rode poon 5418. kleine wolf 45—50. Per De a(deüng Schiedam van het Ned. Padvindstersgilde had voor zaterdagmid dag In het clubhuis aan dc Vijf Sluizen een jeugdmiddag georganiseerd waarvan de baten ten goede zouden komen aan de actie ..Een huis voor Kameroen" en waar deze padvindsters voorlichting over deze actie zouden krijgen. Evenwel konden de beloofde dia's niet vertoond worden, door- dar de heer Jansen de verkeerde dia's had meegenomen. Wel had de heer Jansen een geluidsbandje over Kameroen bij zich en een muziekfilmpje van een half uur, maar dat was niet afgesproken. Voor de vele aanwezige kabouters en gidsen was het evenwel toch geen verlo ren middag, wam deze padvindsters heb ber altijd wel een programma achter d* hand. De hoofdleidster van deze toon groep, mevrouw R. van Walsum-Schudde- heurs' heeft er dan ook wel voor gezorgd, dat de meisjes een vrolijke middag had der, cn wat de actie voor Kameroen be treft: a.s. zaterdag om vier uur komt de heer Jansen weer; maar dan hoopt hij de goede dia's mee te nemen- Verkeerastagnaties ontstonden in de afge lopen dogen tweemaal als gevolg van öraadbreuk bij de RET. De eerste keer om dat de chauffeur J. C. B. uit Rotterdam, die met een kraan wagen voor de RET werk zaamheden moest verrichten, daarbij met de kraan de bevestifiingsdraden lostrok zodat de stroom uitviel. Het verkeer had ongeveer een uuv oponthoud en werd in die tijd onderhouden met autobussen. De politie leidde een deel van het wegverkeer om langs de Buiten havenweg. De tweede keer brak wederom een draad, waardooi het verkeer ongeveer een half uur werd onderbroken. Een poging tot oplichting deed een onbe kende by twee radiozaken, t.w. Kroon en Jongste. Hij gaf voor, een koelkast te willen kopen en gaf daarbij een valse naam 6." adres in Schipluiden op, met het verzoek hem de kast thuis te be zorgen. Daarna toonde hij belang stelling voor een traïisistorradio, di* hij wilde meegeven aan zijn dochter, die wilde gaan studeren in Leiden. In beide ge vallen voelden de radiohandelare» er niets, voor hem dit toestel zonder betaling mee te geven. Een jonge glazenwasser, de 17-jarige A. v. H., verloor bij het overstappen van een balkonnetje van de woning Singel 200 op zijn ladder het evenwicht en viel van 31'» meter hoogte op het trottoir. Hij liep lichte kneuzingen aan elleboog en schouder op, gelukkig niet van ernstige aard. Een 75-jarige man, A. B. uit de Ploeg- straat, kwam op het voetpad bij de Wil lemskade te vallen doordat hij slipte ovei- zijn pantoffel. Hij kreeg een rechterdij- beenfracluur en is door de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. Een wond boven het linkeroog liep de 35-jarige roevrouw C. M. M. Z.-M. op, toen zij met haar brommer over een oneffenheid hi het wegdek van de Hoofdstraat reed en daarbij kwam te vallen. Zij is behandeld in het gem. ziekenhuis en vervolgens naar haar woning vervoerd. Een gekneusde schouder liep de onder houdsmonteur H, J. K. op, toen hij met zijn bromfiets slipte op de Rotterdamse- dijk doordat er los grind op de weg lag op de bocht naar de Mathenesser- slraat. Hij had bovendien schaafwonden ei' een geblesseerde knie en is naar de Dr, Noletstichting overgebracht. Van een betonnen rand van 21meter hoogte viel bij de Jan Lighthartschool op hel Frans Halsplein de 6-jarige Guusje M- Met een gat in het achterhoofd ïs zij naar de Dr. Noletstichting overgebracht om daar te worden behandeld. Een aanrijding ontstond op de kruising Nieuwe Damlaan-Van Haarenlaan doordat de 12-jarige Chr. A. roet zijn fiets geen voorrang verleende aan een personenauto, bestuurd door A. R. A. De jongen is door de GG en GD met een gekneusde Knie naar de Dr. Noletstichting gebracht. De heer P. J, ty, uit de Nieuwstraat. classificeerder, deed aangifte van het ver^ d wijnen van zeven steek sleutels, een water pomp en ander gereedschap, dat hij op de tafel in zijn woning had neergelegd. De diel kg: haai 2220, kleine kreeft 4542. Per 10 st,: kabeljauw 12440, vleet 130120.1 moet, om ze te stelen, over een muur var Kreeften per stuk 1417. 1 twee meter hoogte zijn geklommen. verschillende briefkaartfoto's hierbij een plastic lijstje cadeau. Voigflander Voigtlander Perko half-automatisch incl. 150 Watt- penvoetlamp en magazijn voor 35 dia's' In verband met ons 30-jarig jubileum zijn wij DINSDAG 11 SEPTEMBER DE GEHELE DAG GESLOTEN Voor belangstellenden receptie dinsdag 11 sept. van 35 uur in onze winkel HOOGSTRAAT 106. Stad houderslaan 117, Schiedam, kan geplaatst worden, Voor het herfst- en winter seizoen brengen wij weer een modieuze collectie japonnen, deux-piëces, rokken, jampers, vesten, blouses in moderne stoffen. o.a. in zuiver wollen jersey, wevenit, Shetlandwol, irevira en alpacazijde, zowel geweven in ruiten, effen, jacquard als gemêleerd. Lange Kerkstraat 13, Schiedam - Tele/eon 6SI35 Big Ben nylon, Falcon en plas- tfc damesregenjasse» steeds voorradig. Ook voor grote maten. op de spreekuren. Mulodiploma gewenst, "s Zaterdags vrij. Salaris volgens rijksregeling. Sollicitaties richten aan de Geneesheer Directeur. 0Ui*éM,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2