R0ÏÏEIID4U NIEUWSBLAD Bijverdienste Recreatie gebouw in zilveren jaar van de volkstuindersvereniging Steunpilaren van zilveren volkstuindersvereniging mmm Fa. fl. BEN OUDEN EN ZONEN te Gouda STENO-TYPISTE jongste medewerkster Volgend voorjaar ook tuinhuisjes en recreatiegebouw aan Broekweg Agenda -iaar- mpm. Erepresidentehijzondere vrouw Feestprogramma Fredildieurten Artsendienst Fortima2 zaterdag van f 10.- tof f 22.- per week EOTTEEDAM3CH NIEUWSBLAD ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 Hoofdagentschap en Acdactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 VLAAKDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Op een namiddag deze week wa ren we de gast van vcdkstuinder B. de Vries in zijn tuinhuisje op het volkstuinencomplex Zuidbuurt. Deze uit Bovensmilde afkomstige Drent is bestuurslid van de Vereni ging van Volkstuinders Vlaardin- gen. Zijn welver-zorgde siertuin en gezellig ingerichte tuinhuisje kun nen als voorbeeld gelden voor wat deze vereniging nastreeft. We zaten er in gezelschap van voorzitter H. Bagehus, penningmeester J. Louwe, de 69-jarige Teunis Brons en na tuurlijk van onze gastheer. Het ge noeglijke babbeltje ging uiteraard over het zilveren jubileum van de vereniging, want dat was het doel van ons bezoek. Teunis Brons, die in zijn tuin bezig avas, hadden we gevraagd er ook bij ie komen. "Want mei H, Breddels. die bij de oprich ting tot secretaris werd aangesteld, is hij de enige, die van de oprichting af onaf gebroken ild is. Jan van Dorp, Jaap Her laar en. A. v. d. Velden behoren ook tot de cprichters.en. zijn ook nog steeds lid, maar zij zijn er korter óf langer uit geweest- De laatste heeft zelfs de eerste 15 jaar de penningen beheerd. En Jan van Dorp heeft in zijn prille jaren als secretaris in het bestuur gezeten. Teunis Brons, 51 jaar als machinaal houtbewerker bij Vaten- en Kistenfabriek C, v. d. Burg cn Zn. werk zaam geweest en bezitter van het konin klijk brons, behoort tot de ouderwetse nuts- tuinders, die praktisch alleen aardappelen en groenten verbouwt, Maar een hele beste nutshiinder. Want men. kan gerust zeggen, dat zijn tuin de best onderhouden nutstuin van complex Zuidbuurt is. De aanblik van zijn tuin kan echter uiteraard niet in de verste verte wedijveren met de ogenstre- leiice sie?tuinen.. Daarim protesteerde hij er tegen, dat bij de jaarlijkse wedstrijden van de best verzorgde tuinen, de nuts- en sier tuinen onder één noemer werden ge rangschikt en worden sedert vorig jaar deze .tuinen afzonderlijk beoordeeld, met wisselbekers en vaste prijzen, voor beide groepen. Met 1 of 2 keuringen per jaar niet aan hun doel beantwoordend, worden voor deze wedstrijden, dit jaar voor het eerst, de tuinen .maandelijks gekeurd. Teu nis Brons Is bij zijn volkshiindershobby jong gebleven. Maar ook bij hem gaan de Jaren teilen. Hij bewerkt niet zo'n. grote, oppervlakte meer al3 vroeger, toen deze 820 vierk. meter, besloeg. Dat Teunis Brons als nutstuinder. in hoog aanzien bij het besuur staat cn dat voor de' keuringswed strijden de tuinen in twee groepen zijn gesplitst, weerleggen nadrukkelijk de veel gehoorde mening, dat men bij toetreding tot de vereniging verplicht zou worden een tierde van de tuinoppervlakte met bloemen te beplanten. Men is volkomen vrij te ver bouwen en te planten wat men wit. ZATERDAG SK Ver, Geb„ Markgraaflaan.- 9.00—12.00, 3.3ö— "•30 en 7.3010.30 uur Missietentoonstelling Amatc 1962. sportpark Versluizen: van 10 uur v.m. tot 6 uur n.m. Tentoonstelling „Arü et Pectini'*. vrjfslnlzen; 4.15 uur n.m. TSBNSW. Luxor; 6.45 uur n.m. Trommen van Fu Man- schu, 14 jaar; 9.00 uur nun. Storm over Per- stadsgehoorzaal: g.QO uur n.m. Hercules ver overt Atlantis, U jaar. lortunasportpark: 4 uur Fortuna 2—MEC 2. ZONDAG Sportpark Vijfsluizen: van 10 uur v.xn. tot 6 uur n.m. Tentoonstelling „Arti et Pectini". XK Ver. Geb., Markgraaflaan: 2.005.00 en 7.30 --10.30 uur n.m. Missietentoonstelling Amate 1962. Sportpark; 2.30 uur n.m. VFC—Fluks, t Nlemvclant, 2.30 uur n.m. De Hollandiaan— Het Noorden. ^uxor, 2.30 uur n.m. Watt en Half Watt op avontuur, a.].; 5.00 uur n.m Trommen van Fu Manchu. 14 Jaar: 8.00 uur n.m. Storm over Stadsgehoorzaal: 4.15, 6.45 en 9.00 uur Hercules verovert Atlantis, 14 jaar, Geopend: Apotheek Delta-Apotheek, Floris de Vijfdelaan 112. telefoon S83S. 23 september Afnemende maan Zon op B.2S uur, onder 1833 uur Maan op 0.32 uur, onder 1639 uur 2+ september Afnemende maan Zon op 6,28 uur, onder 1836 uur Maan op 1.33 uur, onder 17.12 uur De ervaring heeft echter wel aangetoond, dat zodra een volkstuinder overgaat tot het plaatsen van een tuinhuisje, de aard appelen en groenten het veld moeten, rui men voor bloemen en gazonnetjes. Dan immers gaat de volkstuinder niet meer naar zijn tuin om er te werken! maar om er genietend te vertoeven in 2ijn eigen paradijsje in Gods vrije natuur. Er staan, nu reeds 50 tuinhuisjes op complex Zuid- buurt. Dit jaar zijn er weer 22 bijgekomen. Dit betekent, 'dat thans op vier .-"volkstuin ders 'in Zuidbuurt' er één een tuinhuisje rijk is. Ook de bouw van kleine druiven- kasten vindt steeds meer opgang. Er staan er al een stuk of tien. Alleen echter op het ruim 200 tuinen tellende complex Zuid- buurt. Het nieuwe complex Broeikweg be staat in feite slechts uit een oppervlakte grond, waarop -75 volkstuinen zijn uitgezet, herder is er 'niets: geen 'water, geen toi letten. geen tuinhuisjes, geen druiven- kastjes en zelfs geen opberg* en schuil- •rutmte. Niets dan grond, overwegend be bouwd met mitsprodukten en hier en daar een bloemetje. Dit kan men dus niet noe men, wat men tegenwoordig onder een volkstuinencomplex verstaat: recreatie voor stedelingen, in het bijzonder voor hen, die op een flatje wonen en als be woners dus altijd tussen vier muren moe ten leven. Deze situatie vloeit voort uit het gevaar voor grondverschuivingen door de door trekking van rijksweg 20. Dit gevaar acht het gemeentebestuur, dat .de- grond voor een prijs van 9 cent per vierk. meter aan de Vereniging van Volkstuinders verhuurt, tegen het eind van dit jaar geweken. Dan laat het gemeentebestuur daar een re creatiegebouwtje met toiletten bouwen, voor aansluiting op het waterleiding- en elektriciteitsnet zorgen en zal het toestem ming voor de bouw van tuinhuisjes ver lenen, waarvoor het verenigingsbestuur de tekeningen van drie verschillende modellen reeds heeft ingediend. Zij mogen ook niet •groter zijn dan 4 bij 2Vz meter, maar 2ij worden huiselijker ingericht, met open slaande -deuren, zoals ook reeds met de pasgebouwde huisjes in Zuidbuurt het ge val is. TTèt tuinhuisje van bestuurslid B. de Vries staat pal in de buurt van de speel weide met klimwerktuigen en toiletten, die complex Zuidbuurt rijk is. Daarop ver rijst zeer binnenkort een recreatiegebouw van 15 bij 7 meter. Dankzij de schenking van het chaiiffeursverblijf van 11 bij VA> meter aan dé Parallelweg door Shell aan de volkstuindersvereniging. Zij heeft met de tentoonstelling vorig jaar op het Shell- sportpark de Vijfsluizen veel Shell-good will geoogst. De schenking van dit ehauf- feursgebouwtje is er het eerste resultaat van .En die eerste tentoonstelling bij Shell zal waarschijnlijk niet de laatste zijn. Daar voor is zij bij Shell in te goede aarde ge vallen. Uit de vermelde afmetingen blijkt, dat dit Shell-geschenk zal worden ver groot. Een.'dezer dagen gaan de volkstuin ders hel met deskundige -hulp afbreken. Het daarbij verkregen bouwmateriaal gaat dan-dienen om een recreatiegebouw op te O Met een muzikale hulde van de Shell Harmonie werd de viering van het zilveren jubileum ingeluid. trefkken. Behalve een recreatiezaal met podium zal het toiletten, een.hal met gar derobe, een bestuurskamer en een kantoor voor de afdeling inkoop bevatten. - Naar de. ingebruikneming van dit ,re- creatiegebouw ziet het béstuur reikhalzend uit. Als vereniging zijn de volkstuinders pas 20 jaar geleden goed in het zadel ge zet, toen het gemeentebestuur zich achter het streven van de volkstuindersvereni ging schaarde en haar de nodige facili teiten en. medewerking verleende om het volksluinwerk op gezonde benen te plaat sen. Voorzitter Bagehus spreekt daarbij van de grote doorbraak in de vereniging. Maar pas wanneer het recreatiegebouw kan 'worden benut,- zal er een echte ver eniging kunnen groeien met een geregeld contact tussen bestuur en leden en tussen dp leden onderling. Er is: dan gelegenheid ,'lót een geregelde uitwisseling van ge dachten. en voor voorlichtingsweric door sprekers, dia's en films. Ir» de recreatie zaal, die met zijn 100 zitplaatsen natuurlijk ook voor ledenvergaderingen, feestavonden en uitvoeringen zal dienen, komt een buf fet. Vanzelfsprekend zal het gebouw ook op het elektriciteitsnet worden aange sloten. Bouw en inrichting zullen zxvare financiële offers vragen. Gelukkig sprin gen enkele Vlaardingse bedrijven finan cieel bij. De inkoopruirate in het recreatiegebouw, voert ook het werk van de. inkoopcom missie op "het toneel. Deze commissie heeft in dè nieuwe verenigmgssecretans F. de Waard als opvolger van Tj. v. d. Ploeg, een bekwaam inkoper. Als employé bij Wilton Fijenoord is hij dat ook van beroep. Hij is ook al langer secretaris van de in- koopcommissie, die op grote schaal zaden, pootaardappelen, tuingereedschap, verf, glas, mest, betonbakken enz. voor de leden inkoopt. Dit massaal inkopen bewerkstel ligt een besparing van rond 50 procent, waardoor de leden hierdoor reeds hun contributie van ƒ9,50 per jaar er royaal uithalen. Alleen al voor zaaigoed wordt voor ƒ1200.— per jaar ingekocht Vorig jaar werd voor hét eerst ook tot de aan koop van stalmest overgegaan. Vandaag krijg ik de 4fle ton binnen, vertelde voor zitter inkoopcommissie B. de Vries en er komen nog minstens 5 ton bij..- Natuurlijk zetten we ook veel. kunstmest om. Zijn er buiten de 300 leden, die uw vereniging telt, nog veel gegadigden voor een volkstuin? Ja, vooral-de laatste tijd •komen zich veel liefhebbers melden: vólks- tuinders, die bij Moerman op de schop stoel zitten; nieuwe ingezetenen en gepen sioneerden. Althans, zij maken de over grote meerderheid uit van de 40 gega digden, die thans op de v/achtlijst staan. Er staan ook" dames op, zoals de echtgenote van het raadslid H .van Munster. Aan de Broekweg hebben we optie op een perceel •grond, waar we nogmaals 75 tuinen kun nen uitzetten. We zullen alle gegadigden dus wel aan een tuin kunnen helpen, te meer, omdat we van plan zijn de leden, die hun tuin niet goed onderhouden van de ledenlijst af te voeren., waardoor er tuinen vrij komen voor liefhebbers, die er een eer instellen met een goed verzorgde tuin voor de dag te komen. Vlaardingen De zilveren Vereniging van Volkstuin ders Vlaardingen is eigenlijk 10 3aar gele den pas goed gaan leven. Dit valt samen met-de overneming van de voorzittersha mer door de beer JL Bagehus. die thans 10 jaar aan bet roèc staat cn na de heren H. v. Rijswijk en B. v. d. Velden, de 3e voorzit- Ier lx. Met zoveel ambitie verricht deze zeer gewaardeerde, sympathieke voorzitter zijn werk, dat het al ztfn vrije tijd in be slag neemt en hjj alle andere hobby's heef moeten laten varón. Gelijktijdig met hen trad de thans 79-jarige F. Wonda al- secretaris In hel bestuur. Twee jaar gele den achtte htf de tyd gekomen zijn func tie aan een jongere óver te dragen. By zjjr afscheid werd hij tol erelid benoemd Daarmee vonden *ijn grote verdiensten a? bijzonder nauwgezet administrateur en 71a tulist en de daaraan verbonden omvang rijke taak, hun erkenning. Velen kennel hem vooral ook als gepensioneerd bedrljfs leider van drukkerij Dorsmanden Odé, waar hp 46 jaar heeft gewerkt, waarvan de laatste 23 jaar als bedrijfsleider; Een derde -gróte steunpilaar' is deze laatste 10 jaar van opkomst, bloei en groei is de heer J. Loüwe, die thans 8 jaar als penningmeester fungeert en.irirzun uiterst zuinig béheer wel doet denken-aan For- tuna's penningmeester Rïenus Timmer mans. Hij heeft zich bovendien grote ver diensten verworven als bouwdeskundige bij het ontwerpen van de tuinhuisjes, waarvan de eerste in augustus 1950 officieel werd geopend door mevrouw M. de Vries—Van der Spek, raadslid en sedert juii 1955 de ere-pxesïdente van de vereni ging. Daarmee werd uiting gegeven aan de grote waardering voor de behartiging van de belangen der vereniging by het ge meentebestuur, met name in de gemeente raad, Een vuriger pleitbezorgster als zij. zelf hartstochtelijk volkstuinder, kan de vereniging zich niet wensen. Een bijzon dere vrouw, van wie men zich steeds weer verbaasd afvraagt, waar zij de tijd van daan haalt voor al de activiteiten, die zij voor dc gemeenschap verricht. Voor haar is het ook een bijzonder jaar. Zü her dacht haar kóperen jubileum als raads lid, haar 6e lustrum als eehtgenotè van. de beer A, F. de Vries en als bestuurslid van het Groene Krüis. Vijf jaar geleden, rVud-yerenipinpsuoorzitfer D, van de Velden, H. de Boer en J. Schouten. vormen de feestcommissie, die de pie- i j Tin-o van het zilveren jubileum in een I 5 feestelijke omlijsting moesten plaatsen. De helft van het uit vier evenementen bestaande feestprogramma is al achter 5 de rug. De festiviteiten werden ge- .5 opend met een muzikale hulde van dé 2r, Shell Harmonie, waarmee de goede verstandhouding tussen de vereniging 5 van Volkstuinders Vlaardingen en de Shell werd gemanifesteerd. Dit bedrijf, 5 met zijn vele in Vlaardingen wonende werknemer^, beseft terdege de recrea- tieve betekenis van een goed geleid 5 volkstuinwezen, voor de stedelijke be- 5 volhing, welke voor het overgrote ge- deelte gedoemd is in /lotjes ie huizen, 5 En dit bedrijf niet alleen. Caltex en ENCK bpvoorbeetd hebben de hand f 5 niet op de achterbroekzak gehouden toen op hen een beroep werd gedaan voor de financiering van bouw en in- richting van het recreatiegebouwHet 5 volkstuindersbestuur moet roeien, met 5 de riemen, die bestaan uit: I cent j per vierk. meter verhuurde grond en de 6, die per lid van de jaarlijkse contributie overblijft, na aftrek van de I 5 3.50, verschuldigd aan het Algemeen 5 Verbond van Volkstuinders, waarbij praktisch alle vclkstuindersverenigin- gen zijn aangesloten en waardoor teder lid gratis maandelijks het. voorlich- tingsblad op tuingebied ontvangt en 5 men profiteert van de RtfksvoorUch- j t tingsdienst voor het Volkstuinwezen, dié met het Algemeen Verbond samen- 5 werkt. En bovendien van de activi- f teiten van het Algemeen Verbond als i het organiseren van bloemschikcur- 5 sussen en -wedstrijden. Zo is voorzitter H. Bagehus vandaag met de dames i Boa en De Jager, die drie cursussen achter de rug hebben, gegeven door bet Rotterdamse echtpaar Mertens, 5 naar A'dam, waar deze als de beste 5 5 twqe van de cursus in Vlaardingen, aan de landelijke bloemschikwedstrvd mee- f 5 .doen op kosten van- het Algemeen Ver- bond. Een bustocht met 60 kinderen van de s 5 volkstuinders naar Duinrell -was het tweede programmapunt en werd twee weken geleden gehouden. Als derde g punt op het feestprogramma prijkt een 5 feestavond op 19 oktober in Muzanda met medeioerking van beroepsarties- 5 ten en Vlaardingse amateurmuziek- 5 gezelschappen.. Op 17 november, de dag van de op- richting, wordt de viering met een receptie besloten. Dan zal als, onlangs 5 gekozen, nieuw bestuur recipiëren: H. Bagehus (voorzitter), F. de Waard (se- cretaris), J. Louwe (penningmeester), 5 Joh. Noordam, B, de Vries en J. Kar- s naai. Een groot verlies leed het be- stuur met het vertrek van secretaris 5 Tj. Ploeg, van wie op de laatste leden- vergadering onder grote belangstelling s afscheid werd genomen, waarbij hem 5 5 een boefcenbon werd aangeboden, en 5 ook de voorzitter van het Algemeen 5 Verbond, de heer P. Visser present f teas. 5 verkeert met de2e situatie in een uitzon deringspositie. In Schiedam is geen groDd meer beschikbaar, terwijl er 200 gegadig den op de wachtlijst staan en in Rotterdam is de toestand nog veel minder rooskleurig. Blijft er voor u niets meer te wensen over? Ja, dat wel. We zouden graag zien, dat de hoofdpaden, waarvan er enkele in een slechte staat verkeren, werden geas falteerd en dat er een betonnen afschei ding kwam tussen de paden en de .tuinen. Overigens zijn we met de gemeentelijke medewerking en belangstelling in ons werk ten. zeerste ingenomen. O MEVR. M. DE VRIES-VAN DER SPEK bij baar 2ilveren jubileum, werden haar verdiensten voor het Groene Kruis onder streept met de toekenning van de medaille van de Barmhartige Samaritaan. Met name maakt zij zich al 30 jaar op de con sultatiebureaus verdienstelijk. Eenzelfde langdurige periode is zij reeds voorzitster van de Ned.'Ver. voor Geheelonthouding. Sedert 1945 zit zij in het bestuur van hel Centraal Genootschap v. Kinderherstel lingsoorden en Gezondheidskolonies cn sedert1947 als voorzitster in het bestuur van de Vrouwengroep van de PvdA. Van de .oprichting in 1958 af nok in het be- stur van de afdeling Vlaardingen van het Prinses Beatrix Poliofonds en thans als wnd. presidente, zolang voor de heer Droog geen andere voorzitter is gevonden. Zij is bestuurslid van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening en 2e presidente van de Stichting Huish. en Gezinsvoorlich- tïng, Ze zit in'bet bestuur van Clubhuis De Haven, van het Rhevunalonds en van Pro Juventute, .Voor eigen ontspanning is zij lid van de Ned. Verenig, van Huisvrou wen, eu doet zij aan wandeltochten mee, waaraan tal van wandelmedailles doen herinneren. Een andere, de Landsteiner Penning, is een stilleven, van het feit, dat zij als donor vijfmaal haar bloed, voor het Rode Kruis heeft gegeven. Voor .alle in zamelingen voor organisaties met algeme ne strekking fungeert zij als collectrice. AL 17 jaar doet zij dit voor de EHBO. Niet te becijferen is het bedrag, dat zij ais collec trice bijeen heeft helpen verzamelen. Niet alleen met collectebussen, maar ook als spreekster in geluidswagens is 2ij actief als .het om inzamelingsacties gaat Ze is voog des over 3 pupillen, zit in het Comité Vluchtelingenhulp, in het zangkoortje van de Ned, Huisvrouwen,, in het bejaarden- sociëteitswerk en als raadslid in de com missie voor het bejaardencentrum, voor openbare werken. Volkskredietbank en in het bestuur van de Stichting huisvesting en verzorging bejaarden. Ze vervult spreekbeurten buiten de gemeente over: kopen op afbetaling, bejaardenzorg, be jaardenverzorging, kinderuitzending en de taak van de schoolarts; ze begeleidt kinde ren naar herstellingsoorden, haalt vluchte lingenkinderen op en als ze enkele tellen tijd heeft, zit ze in haar volkstuin op het Broekwegcomplex, waarvan de bloemen weelde in haar woning getuigt. Voorwaar een ere-presidente, 'met wie de zilveren volkstuindersvereniging eer inlegt! Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur ds. J. Bouterse, Bed, H. Avondmaal. 5 uur de heer J. van Lam- balgen, Cat.afd. 19: Rehobothkerk. Biili- tonlaan, zondag 9 en 10.30 uur ds. W, J. Kolkert, 7 uur ds. J. Bouterse; Bethelkerk, Vl.-Ambacht, zaterdag 7,30 tot 8.15 uur Avondgebed, zondag 10 uur ds. A. J. de Jong van Scheveningen, 7 uur de heer J. van Lam balgen; Immanuëlkerk, Van Ho- gendorplaan, zondag 10 uur as. P. van der Vloed, Apostelaatedienst. 7 uur ds. W. J. Schouten, Cat.afd. 19; Nieuwe Kerk. Bin nensingel, zondag 10 uur de heer A. van betten, 5 uur ds, w. J. Schouten, Cat.afd. 19; Westwijkkapel zondag 9 ep 10.30 uur de heer Jac. Westmaas. Jeugdkerken. Jeugdkerk wordt gehouden zondag voor de jongeren van 9-13 jaar in Soli Deo Gloria, Callenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond. P. K. Drossaartstraat cn school Julianalaan: 10 uur in zaal Reho bothkerk. Kinderkerken 16-9 jaar) worden gehou den Callenburgstraat, Maassluissedljk 7a en >.30 uur in bijgebouw Immanuëlkerk. Van logen dorplaan. Rusthuis Emmastraa-t dinsdag 10.30 uur ■uitzending korte kerkdienst via de kerk telefoon. Voorganger ds. J. Bouterse. Rem. Geref. Gem. en N.P.B.. Hoflaan. zondag 10 uur mej. ds G. S. Westerouen van Meeteren uit Rotterdam. Gereformeerde Kerk: Oosierkerk. Schie- damseweg, zondag 10 uur ds J. van der Linden uit Maartensdijk, 5 uur dr. J. C. Gilhuis uit Amsterdam;-Emmaüskerk, Van Linden van den HeuveUsingel, zondag 9 en 10.30 uur ds. H. A, Wiersinga uit.Baarn, 5 uur prof. H. Bergsma uit Baarn; Pniël- kerk, Henriëtte R land Holststraat, zondag 9 en 10.30 uur dr. J. C. Gilhuis. 5 uur ds. H. A. Wiersinga: Maranathakerk, Zuid- wijk, zondag 10 uur prof. H. Bergsma, 5 uur ds. J. van der Linden. Chr. Geref. Kerk, Emmaetraat 116, zon dag 10 en 4 uur kand. M. de Boer uit Haarlem; Aula H.'de Cockschool, Philips de Goedestraat 162, zondag 10 uur lees- dienst, 6 uur kand. M. de Boer. Geref. Gemeente. Weslnieuwland 56. zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Het Leger des Heils, Baanstraat, 10 uur heiUgingssamerskomst, 6.30 uur openlucht- samenkomst bij de Visbank, 7.30 uur open bare samenkomst Leider maj. G, Kooistra. Jehovah's Getuigen. Gemeente West zaal Excelsior, Oosthaven kade, zondag 5 uur openbare toespraak: „Zó bezien Jehovah's Getuigen hun bediening" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur school der theocratische bediening en dlenstvergadering. Gemeente Oost, Mu ziekzaal Volksgebouw, Scbiedamseweg, zondag 5- uur openbare toespraak „Zwaar den tot ploegscharen: in deze tijd?" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 730 uur school der theocratische bediening en dienstvergadering. B.G.T2., zaal Rode Kruis, Eraraastraat 38, zondag 10 uur Evangelist M, Kooymans, Van zaterdagmiddag 1 uur tot maan dagmorgen 8 uur zullen in bijzondere ge vallen. dienst doen; de artsen W. H. Kar- reman, Job. Westerweel straat 54, lel. 5615, R£>toop, Verpl. Chassêplein 6, tel. 2138. De zondagsdienst van dr A J Leegs- ma wordt waargenomen door B. W, Bus- semaker, Sehiedamseweg 107, tel. 3188, De zondagsdienst van 'dr. G. J. Bos wordt waargenomen door E, Leynse, Mr, Ver- ichuurstraat 42, 'tel.. 7371, Abusievelijk hebben- we vermeld dat Fortuna 2NEC 2 zondag wordt gespeeld Dit moet zaterdagmiddag 4 uur zijn. vraagt voor bouw school aan de Prof. Teldersstraat in Vlaardingen Aanmelden op het werk bij de uitvoerder of tel. 01820 - 3053, Wte hel Nieuwsblad leest weet vjztf? ydn de yak man KLEIN HANDELSKANTOOR in Centrum Vlaar dingen heeft plaats voor: Gevraagd wordt: minimum leeftijd 23 jaar, diploma Mulo, steno en typen, redelijke kennis Frans en Engels, behoorlijke kantoor-ervaring. Geboden wordt: 5-daagse werkweek, na inwerkperiode zelfstandige werkkring. Aantrekkelijk salaris nvit vakantie-toeslag en tantièmeregcling. Brieven onder no. 37132, aan het bur. van dit blad. Klein Handelskantoor {Centrum Vlaardingen), vraagt vuor spoedige indiensttreding: ter opleiding voor diverse werkzaamheden. Mulo-oplei ding is gewenst doch niet vereist. Aantrekkelijk aanvangs salaris, vacantie-toeslag en tantième. 5-daagse werkweek. Brieven onder no. 37131. bureau van dit blad. Looptijd per dag 1—Vk uur, 's middags omstreeks 16 uur» 's zaterdags 13 uur. Gehuwde vrouwen f 500.— belasting vrü. Ook scholieren. Aanmelden: NV. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD, Smalle Havenstraat I hoek Westhavenkade, Vlaardingen» telefoon 3229

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1