UnaWBCg MEOWSBLAD Bij het Maassluis koperen jubileum van burgemeester Van Dijck JUDO De nieuwe films in de komende dagen Fortuna bestrijdt Elinkwijk morgenmiddag met 4-2-4 SPORTSCHOOL VAN GORSEL Vlaardingen presenteert zich'* een financieel succes! Batig saldo voor expositiehal ONGECOMPLICEERD Predikbeurten CONDITIE TRAINING MET VASTE HAND Weer beroep op w Gaan en komen gemeentepersoneel Agenda eigen kweek zuncL-EUrtkuijk Burgerlijke Stand Vrouwenbond NVV opent winterwerk Vernieuwing dak VFC-tribune In memoriam J. C. Hoorweg Geziene scheepsbouwer gehuldigd „DE KROON" ',,'t VERFCENTRUM" ,,ue uueue nueii jtx Hoof dagectsc hap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat I Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1962 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Met een receptie 's middag* en een di ner 's avonds In het gloednieuwe boerderij- restaurant De Kldtlerhof gaat de Slaat»- slolsse gemeenteraad maandag het kope- ren jubileum var. de heer W. J. D. van Dijck als burgemeester vieren. De Maas- sluïae raad heeft, als hoofd van het Maas- sluisse gemeentebestuur, er wel alle reden voor aan dit jubileum luister hl» te zetten. Maassluis, met haar prachtige ligging aan Europa's drukst bevaren rivier, heelt bij de naoorlogse industriële vlucht van het Nieuwe Waterweggebied, als de schone slaapster gefungeerd. Terwijl Vlaardingen, onder leiding van figuren als burgemeester mr. J. Heustlens en wethouder T, de Bruijn, de wekroep van de regering tot bouwen en industriali seren verstond en de mogelijkheden van de ligging in liet hart van het Waterweg gebied, begreep, bieef Maassluis ingedut. Tot do komst van burgemeester W. J. D. van Dijck Sn december 1956, De woningbouw geeft daarvan een tref fende illustratie. In de periode 1945-1966 kwamen in Maassluis 659 woningen in uit voering en 452 woningen gereed, Sedert de komst van burgemeester Van Dijck resp.: 1534 en 1077. En dit in een periode van nog geen 6 jaar! De bevolking steeg in dezè periode van 11.775 tot rond 15.000, of wel met ruim 27 procent. Twee nieuwe wijken in Sluispoldcr-West en Sluïspolder- Oost werden uit de grond gestampt en binnen een maand wordt begonnen mei de ontsluiting van de Steendijkpotöer in het kader van het bouwplan Maassluis Noord-West, een nieuwe stadswijk voor rond 30.000 bewoners, Een grootscheeps saneringsplan werd op stapel gezet voor een Oost-Westverbinding, dwars door de oude binnenstad, van de oostelijke nieuwe stadswijken naar de in het noordwesten te verrijzen nieuwe stadswijk. De nieuwe Industriewijk, het nieuwe winkelcentrum Palet, de nlpuwc scholen en de recreatie voorzieningen demonstreren het streven naar een Maassluis, waar het, behalve goed wonen, ook goed werken en leven ts. Niet minder streeft burgemeester Van Dijck ernaar de mogelijkheden van Maas- sluis als havenplaats uit te buiten. Maar de aanleg van een nieuwe haven, waar hij al jarenlang op hamert, laat, door de vele daarmee gepaard gaande complica ties, nog steeds op zich wachten. Niet gecompliceerd is echter de persoon van de burgemeester. Hij is hd van de Gereformeerde Kerk, maar geen politicus. Bij zijn beleid laat hij 2ich leiden door Je persoonlijke inzichten, die hij over de be langen van zijn gemeente heeft. Bij het op Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur ds. W. J. Kolkert 5 uur ds. S. van den Bos, Cat.afd. 20; Re- hobothkerk, Bilhtonlaan, zondag 9 uur di heer J. Hoogendnm, 10.30 uur ds. D. Noord- mans, Bed. H. Avondmaal, 7 uur ds. J- Bouterse, Cat.afd. 20; Bethelkerk, VI - Ambacht, 2aterdag 7.30 tot 8.15 uur Avond gebed; zondag 10 uur ds. Jvan Noort, Bed, H. Doop 7 uur ds. S, van den Bos, Cat. afd. 20; Immanuëlkerk, Van Hogendorp» laan, zondag 10 uur de heer A. van Zetten, 7 uur ds. P. van der Vloed, Catafd. 28; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zondag 10 uur de heer J. van Lambalgen, 5 uur ds. J, Bouterse. Cat afd. 20; Westwijkkapel zon dag 9 uur ds. C. H. van Rhijn, 10.30 uur ds C. H. van Rhijn, Bed. H. Doop. Commissie Het Woord", zaal Harmonie, Schiedamseweg 51, zondag 10.30 uur ds. E van Bruggen uit Rotterdam. Onderwerp: „Het geheim van het geloof". Jeugdkerken. Jeugdkerk wordt gehouden zondag voor de jongeren van 9-13 jaar in Soli Deo Gloria, Callenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond, P. K. Drossaartstraat en school Julianalaan; 10 uur in zaal Reho- bpthkerk, KInderkerken f6-9 jaar) worden gehou den Callenburgstraat, Maasslulssedijk 7a en 9.30 uur in bijgebouw Immanuëlkenc. Van Hogendorplaan. Rem. 'Geref. Gem. en N.P.B,, Hoflaan. zondag 10 uur ds. J, G, J. van Iterson, Gereformeerde Kerk: Oosterkerk, Schie damseweg, zondag 10 uur ds. H. Zandber gen, Voorbereiding, 5 uur dr. M. J. Mul der; Emmaüsfeerk, Van Linden van de Heuvellsingel, zondag 9 uur ds. H. Hey- nen, 10.30 uur ds.cG. Aalbersberg, Onder werp: Wie ataa; et aan het begin?" Hebr. 11 3, 5 uur dr. F. L. Bos; Pniëtkerk, Hen- riëtte Roland Holststraat, zondag 9 en 10.30 uur ds. H. J. Kouwenhoven, 5 uur ds. H. J. Heynen; Maranathakerk, Zuid- wijk, zondag 10 uur dr. M. J. Mulder, 5 uur ds. H. J. Kouwenhoven. Chr. Geref. Kerk, Emmastraat 116, zon dag 10 uur ds. P. de Smit uit Soestdijk, 5 uur eerw. heer C. G, Ouw-erk-erk uit Niéuw-poort; Aula H. de Cockschool, Philips de Goedestraat 162, zondag 10 uur eerw. heer C. G. Ouwerkerk, 5 uur ds. P. de Smit. Geref. Gemeente, Westnièuwland 53, zondag 10 en 5 uur leesdienst. Het Leger des Heïls, Baanstraat, 10 uur heiligingssamenkomst. 6,30 uur openlucht- samenkomst' bij de Visbank, 7.30 uur open bare samenkomst. Leider maj. G. Koolstra Jehovah's Getuigen, Gemeente West, zaai Excelsior, Oosthavenkade, zondaa 5 uur openbare toespraak: „Wie is verant woordelijk voor de wereldweeën?" met; aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur school der theocratische bediening en dienst ver ga de ring Gemeente Oost, Mu ziekzaal Volksgebouw, Schiedamseweg, zondag 5 u. openbare toespraak: „Jehovah, de God van produkllvileit" met aanslui tend bijbelstudie Donderdag 7.30 uur school der thecratische bediening en d'enst vergadering B.C.IJ., zaal Rode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur Evangelist M. Kooymans. de bres staan en springen voor de ge meentelijke belangen, is persoonlijke eer zucht hem vreemd. Uit welbegrepen ge meentelijk belang stelt hij gaarne zijn ac tiviteiten voor zijn gemeente in het licht van de schijnwerper, maar niet zichzelf. Van nature ligt het hem niet persoonlijk op de voorgrond te treden. Wij hebben altijd de indruk, dat hij het spreken in het openbaar als een van de corvee-taken van het burgemeesterschap beschouwt. Zijn grote activiteit spruit voort uit zijn enor me werklust; uit de vreugde, die hij in zijn werk vindt en uit de dankbaarheid, dat hem de gezondheid en vitaliteit is ge schonken, hard te kunnen werken. De vervulling van zijn burgemeesterschap is zijn enige en uitsluitende hobby. Hij is een beminnelijk, eerlijk, openhartig, een voudig en ruimdenkend mens, met een brede visie. Hij verstaat de kunst van hel geven en nemen en van het regeren is vooruit zien. Hij heeft de mogelijkheden van Maassluis onmiddellijk begrepen als magistraat, die van zijn burgemeester schap iels wi! maken. Bij de behartiging van de belangen van zijn gemeente, heeft hij er een open oog voor, dat deze in d» belangen van het Waterweggebied moeten worden ingepast. Tegen de overheveling van een belangrijk deel van de aan de rivier gelegen gemeentegrond naar Vlaar- dingen, heeft hij geen enkel bezwaar ge maakt. omdat hij vindt, dat dit gebied, economisch en geografisch gezien, bij Vlaardingen aansluit. Anderzijds vroeg hij een claim op Maaslands grondgebied, om dat hij dit voor de geplande ontwikkeling van zijn gemeente onontbeerlijk achtte Hij behoort stellig tot de burgemeesters die op de meest loyale en onbaatzuchtige wijze aan de totstandkoming van het MVM-structuurplan en van het Rijnmond lichaam hun medewerking hebben ver leend. Omdat hij er geen heilige huisjes op nahoudt, het Waterweggebied als één groot geheel ziet en over de gemeentelijke grenzen vermag heen te blikken. Hem is niets liever dan in goede harmonie met zijn buurgemeenten te leven en lok van gemeentelijk chauvinisme de gemeen schappelijke belangen te behartigen. Re geren is vooruitzien kenmerkt ook zijn vi sie op de woningbouw. Hij was een van de eerste gemeentelijke autoriteiten, die l Advertentie) KETHELWEG 100 Telefoon 6900 - 4867, Vlaardingen ook les in de bovenzaal van hel KOLPABAD op maandag* dinsdag en vrijdag NIEUWE LESSEN (zgn. gymnastiek zonder toestellen voor MEISJES, JONGENS, DAMES en HEKEN). UIT HET TEVEN VAN EEN ZONDIGE VROUW De bank waarop psychologen en psy chiaters hun patiënten plegen te leggen om verdrongen complexen weer naar vo ren te halen en verwrongen zielskronke's te analyseren, speelt in feite de hoofdrol in „Girl of the night" van de Amerikaan se regisseur Joseph Cates die voor de ver vaardiging van deze film de rapporten van dr. Harold Greenwald over dit onder werp tot grondslag heeft genomen. Een call-girl, die tijdens een van haar zakelijke bezoeken door een sadist nogal is toegetakeld ontvlucht haar cliënt en wordt door een medelijdende taxichauffeur afgeleverd btf een dokter, die in hetzelf de flatgebouw, waar de call-girl haar wo ning heeft, praktik uitgeoefent. Hij blijkt echter geen arts, maar psycholoog te zijn en poogt haar met analyse weer op het rechte pad te brengen hetgeen hem ten slotte lukt nadat de toeschouwer bijna an derhalf uur lang die beruchte bank en ter afwisseling nu en dan ook nog een beetje dronkenschap en zo op het doek gezien heeft en bij zichzelf tot de conclusie is gekomen dat het beroep van psycholoog zo mogelijk nog saaier en vervelender is dan het zijne. In Stadsgehoorzaal. de ontzaglijke betekenis van de industriële bouw voor de strijd tegen het woningte kort en de woningnood onderkende. Hij is een van de felste en overtuigendste voorvechters voor industriële bouw op grote schaal. Opgegroeid in Zeist en met grote vol doening het burgemeestersambt in de ge meenten Nieuw -Beijerland, Piers hi 1 en Goudswaard in de Iïoeksewaard vervul lend, heeft hij nooit stedeling willen wor den. Maar thans opgenomen in het stede lijke Waterweggebied, gaat hij geheel in de agglomeratieproblemen op en toont hij zich een stedelijk burgemeester, die Maas sluis met vaste hand naar de positie koerst, die zij door haar ligging in het Waterweggebied dient te gaan innemen. Het comité, dat de tentoonstelling Vlaardingen presenteert zich" heeft ge organiseerd, heeft de garantiestelling van 15.Ü00 niet nodig gehad. Integendeel deze tentoonstelling heeft een batig sa'do opgeleverd van 13500. Daaruit blijkt eens temeer, welk succes deze expositie ook in financieel opzicht is geweest. Bij de slui ting verkondigde tentoonstellingBComlte voorzitter Jaap Ligthart, dat het batig saldo zou worden bestemd als eerste stoot voor het particuliere initiatief een permanent tentoonstellings- en recreatïegebouw In Vlaardingen te laten verrijzen. Welnu, gis teravond is, alvorens het comité te ontbin den, besloten het bedrag van 33,500 te reserveren en de mogelijkheden te onder zoeken of in samenwerking met andere instanties tot de stichting van een permar nente hal kan worden gekomen, geschikt voor demonstraties, tentoonstellingen, ma nifestaties en binnensporten. Voor de ver- Met ingang van 1 oktober a.s. is eer vol ontslag verleend aan mejuffrouw J. van Opstal, zwem ins truc trice bij het Kol- pabod. Met ingang van 1 december a.s. is eer- VG- ontslag verleend aan mejuffrouw K. B van der Wagt, typiste bij de afdeling algemene zaken der secretarie. Met Ingang van 24 september jl. is me juffrouw W. H, van Eijsden tn dienst ge treden bij de gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven als typiste. Met ingang van 26 september jl. is de heer J. Drop in dienst getreden bij het gemeentelijk woningbedrijf als leerling- timmerman. Met ingang van 1 november a.s. zal de heei W. Westendorp in dienst treden bij he* bedrijf gemeentewerken als adjunct commies op de afdeling administratie. ZATERDAG 29 SEPTEMBER. Prof. Teldorsstraat. schoolsportterrein: 15 uur. korfbalwedstrljd Her Zuiden—Sperwers Park Nieuwlant: 16,15 uur. Zwaluwen—Excel sior. Sportpark Znldliuurt: 16.1S uur. HVO—Spirit. DVOSNS en The Red Stare— GOZ. Floreslaan Fortunasportpark: 16 uur, jeugd wedstrijd FortunaSVV. Luxor Theater; 18.45 uqr. Don Coyolte de prarlewolf (14 jr); 9 utir: Wilde Haren (14 jaar). Stadsgehoorzaal: 20 uur, Uit het leven van een zondige vrouw (18 Jaar). ZONDAG Harmonie, bovenzaal, 10.30 uur: Bijeenkomst voor buitenkerkelijken {Hum. Ccntr. Mens en Wereld. Floreslaan, 2.30 uur Fortuna—Elinkwijk. *t Nieuwlant, 2.20 uur: rk. WIK—Olympia. StadSRehoorzaal, 4.15, 6.45 en 9 uur: TJit het leven van een zondige vrouw, 18 jr. Luxor, 2 30 uur: Het mysterieuze huis, 3.1; 5 uur: Don Coyotte, de prairiewotf, 14 Jr.; 8 uur: Wilde haren, 14 jr. MAANDAG Za3l Kcyzer, Landstraat 15, 730 uur: Ruilbeurs van „De Verzamelaar". Luxor, 8 uur: Wilde haren, 14 jr. APOTHEEK Geopend: Apotheek „Van Hogendorp", van Ho gendorplaan 129a, tel. 4233. wezenlijking hiervan heeft het tentoonstel, lingscomifé de voorzitters van de vier middenstandsverenigingen in Vlaardingen verzocht dit plan in studie te nemen en zo mogelijk te verwezenlijken. De vier voor zitters hebben de opdracht aanvaard en een cnmllé gevormd, met als voorzitter Jaap Ligthart (Chr. Middenst. ver.), als secretaris J. v. d. Snoek (NVM) als pen ningmeester Daan van Heusden (KNMB) en als commissaris A. C. v. d. Meer (KMB). Als administrateur is de heer J. v. d. Gaag aan het comité toegevoegd. We hopen dat alle Fortunaspelers de wedstrijd Denemarken—Nederland op het televisiescherm hebben gevolgd. Ze stil len dan waarschijnlijk hebben ontdekt, hoe treffend de overeenkomst was tussen hef spel van het Nederlands elftal en dat, wat zij in deze competitie op de grasmat leg gen: tempoloos aanvalsspel door gedrijf, gepingel en breedte-«pel, De Denen lieten Fortuna zien, wat wij steeds hebben be pleit: de bal het werk laten doen en spel in de diepte. Hebben de Fortunaspelers hieruit de les getrokken, dan menen we, da; een krachtig herstel van Fortuna in deze com petitie tot de mogelijkheden behoort. We hebben er des te meer \'ertrouwen in, om da; de roodgelen zondag tegen Elinkwijk weer het 42f gaan hanteren. Robbe- mond komt de verdediging versterken en dat zal hard nodig zijn met scherpschut ters als Geutjens en De Jongh in de Utrechtse voorhoede en met de handha ving van Brilleman als linksachter. Nu dit laatste het geval is, zullen Jansen en Kobbemoncl de grootst mogelijke aandacht aan de Utrechtse rechtervleugel moeten besteder^ zonder de Utrechtse mldvoor uit het oog te verliezen. Jan Kramer knapt het links wel op. Behalve Robbemond viert Jan Baksteen zijn rentree, «ij het! op de voor hem niet de meest geëigend rechtsbuiten plaats. Lajos Tam as staat naast hem in het centrum. We hadden het liever andersom gezien. Jan Baks»een is veel meer doorzetter en schutter, terwijl Lajos* voornaamste wapen zijn goede voorzet-techniek is. Ook Hagenaars is met meer opgesteld. De derde eigen kweek, die er naast stond, is eveneens teiugge- keerd: Kees Blankenstein. 4U U>* schXcJce-a^oodl, (tUNKWWitt JUacSfs) 9 Jctn ffooymans heeft een afdoend middel gevonden, om de doelpuntenmachine van Elinkwijk het scoren te beletten Geboren: Aane, 2.v. B, Vonk en P. Sluis, VI.: Petuniastraat 14c; And ré, z.v. J. Boomsma en A. E. Meijer, VI.: Schepen- stiaat 19. Ondertrouwd: Gerardus Frederik Wes terman, oud 25 jr„ Rotterdam: Witte de Withstr. 7d en Maria Johanna Post, oud 23 jr., VI.; Dotterbloemstraat 26a; Dirk Sw&neveld, oud 31 jr., VI,: Wagnerstraat 17 en Martha Janna Kalisvaart, oud 18 jr.: VI.: Diepenbrockstraat 101; Jacob Adria- nus van Prooien oud 25 jr., VI.: Pr. Hendrikstraat 27 en Leentje van der Nol, oud 21 jr., VI.: Gr. v. Prmstererstraat 92; George Bernard Massey, oud 25 jr., Llan dudno (Engeland) en Maria Elisabeth Zon no, oud 24 jr.; V].: van Wesembeke- straat 189; Jacob Bastiaan Monster, oud 22 jr., Hoogeveen: Kanaalweg 13 en Lec: tje van der Ven, oud 22 jr., VI.: Ambon- laan 26; Pieter Schenk, oud 22 jr., VI Kievitlaan 2a en Maria Klazina van der Velde, oud 22 jr., VI.: Schoutstraat 10: Aria Moo ij, oud 22 jr., VI.Mr. Troelstra- sti&at 21 en Trijntje Visser, oud 23 jr., VI.: Haydnstraat 8; Evelinus Ram, oud 26 jr., Schiedam: Joz. Jsraelsstraat 10b en Neeltje Maria Reygersberg, oud 24 jr., VI.Dr. Abr. Kuftperstraat 37: Marl us vin 2elm, oud 24 jr., VI.: Henr. Roland Ho.ststraat 35 en Franeina Johanna Hoo- gendgk, oud 24 jr., VI.: Trompstraat 35; Ffiedrich Hendrik Hofman, oud 23 jr., Vl.: Rotterdamseweg 114 en Trijntje Sioot, oud 22 jr., VI.: Dr. Abr. Kuiperstraat 23; Peter Talma, oud 37 jr., VI.Sportlaan 288 en Ingrtd Maria Margaretha de Bra- bander, oud 33 jr., Hillegom: Stations weg 4; Cornells Laurens de Zwart, oud 27 jr., VI.: Joh. de WIttstr. 42b en Mar garetha Francisca Elizabeth Ouborg, oud 21 jr., Schiedam: Geert Reindersstraat 24a; Marti nus Wilhelmus van Steen hoven, oud 1» jr., VI.; Aert van Nesstraat 23 en Himpje Klos, oud 20 jr., Schiedam: Nas- saulaan 75. Gehuwd: Gerrit Cornells van Toor, ?Q jr. en Teuntje Verboon, 18 jr.: Gerrit Jaspert van den Hoek, oud 26 jr. en Edda van Driel, oud 22 jr.; Hendrikus Marinus Wmsveen, 22 jr. en Machteld Trijntje van Everdingen, 20 jr.; Johannes Twigt, oud 23 jr. en Aaltje Manneken, oud 24 jr. Overleden: Cornelia van Toorn, oud 62 jr. VI.: Schoolstraat I; Cornelia Maria Arna Lens, oud 53 jr., VI.: Nwe. Kerk straat 40. 27 september 1962 Gehuwd: Ferenc Biacsics, 25 Jr. en Louise Heintje Theresia Koetserxruüter, 16 jr.; Willem Johan Maarleveld. 19 ir. en Maria Hendrika Huibers, 19 jr.; Adrie Harlaar, 22 jr. en Johanna Gerrie Boot 19 jr.; Hendrikus Gerardus Olsthoorn. J9 jr. en Boudelina van Hoogteyllngen. '8 jr.. John Eduard Therese Koole, 26 jr. en Cornelia Christina de Wit, 20 jr.; Hij staat linksbuiten en deze plaats ligt hem evenmin als Jan Baksteen de reebts- bubenplaats, maar Fortuna heeft nu een maal geen linksbuiten. Kan Forfuna de defensie gesloten aoiv <ten, wordt steeds getracht het dieptespel te hanteren en de bal liet werk te laten diten, blijft de vorm van Jan Bonman zich in opwaartse lijn beuegen, dan be staat niet alleen de kans, tint Fortuna zijn ongeslagen thuis record handhaaft, maar zelf» heide punten op Elinkwijk verovert. Vooral ook zouden we de geestdrift en wilskracht weer willen aanschouwen waar door het Foxtunaspel In de magere jaren tijdens het le divisieschap werd geken merkt. ZWARE STRIJD VOOR ONZE AMATEURS VFC, dat ook het 4—24 heeft inge voerd, moet naar Roodenhurg, dat nog maar één thuiswedstrijd achter de ru heeft en die met I0 van Leonidas vei> loor. Uit won Roodenburg met 10, van Excelsior '20 en speelden de Leideimren 00 tegen LFC. Zij beschikken kennelijk over een bijzonder hechte defensie, zodat het VFC niet mee zal vallen tot doelpunten- produktie te komen. Anderzijds kan ook VFC de score aan eigen zijde blank houden Een doelpuntrijke wedstrijd is bepaald niet te verwachten. Maar een 10 zege is voldoende en daar houden we het dan maar op. Van VFC welteverstaan! RK WIK, na 3 wedstrijden nog steeds zonder een enkel winstpunt ontvangt iv. park Nieuwlant Olympia, dat zijn ie uit wedstrijd speelt. Thuis wonnen de Gou wenaren met 20 van OW en soeelden zij 55 gelijk tegen UNION. We vrezen, dit Olympia van de gebruikelijke mis stappen in de WIK-defensie voldoende zal profiteren, om WIK opnieuw met lege han den te laten. De Hollandiaan is de gast van Martinït, dat thuis met 1—0 van Noorden won en uit met 2—1 over Poortu- gaal zegevierde, maar met 4—1 van Eso verloor. Helemaal kansloos achten we de roodwitten, met, maar Martinit start toch duidelijk als favoriet. WILDE HAREIS De „Wilde Haren" van Elvis Presley, waarmee zijn nieuwste film „Wild in tha Country" wordt aangeduid, slaan niet meer op zjjn weelderige haardos of bak kebaarden. want die zjjn tegelijk met zijn heupgewiegel nu wel verdwenen. Elvis acteur geworden, reeds sinds enige jaren. Maar voor dat acteren is toch de leiding van non redelijke regisseur noodzakelijk en daarbij Ijjkt Philip Dunne niet bepaald de aangewezen figuur. Elvis schiet in dit 1 ettertgk breed opgezette, bont gekleurde dorpsdrama, voorzover men hem tenmin ste niet blindelings adoreert, aanzienlijk tekort, ofschoon niet meer dan een ver maard dramaturg als Clifford („Golden Boy") Odets, die zowaar verantwoordelijk is voor het monstrueuze scenario. Dit maakt van Elvis natuurlijk weer de moei lijke. om niet te zeggen, lastige Jongeman, die, hoewel op delicate momenten zwaar gewapend met toepasselijke bijbelteksten, een „heidens" bestaan leidt. Hij v*oelt zich gebrandmerkt mot het Kaïnsteken, omdat bij zijn broer bijna vermoordt, al heeft die het er wel naar gemaakt en koestert een blinde haat tegen zijn vader, die ook al niet brandschoon is en door zijn drank zucht zijn moeder het graf in heeft ge jaagd. Aldus beiaden met complexen zijn er niet minder dan drie vrouwen onüer wier invloed hU door schade en schande wijs wordt; een vrouwelijke psychiater (goede rol van de blonde Hope Lange), een onschuldige jeugdliefde (Millie Per kins) en een niet deugend nichtje met een onwettig kind, dat zijn oom aart hem wil koppelen (af en toe \errassend spel van Tuesday Weld, vorige week nog een wilde teenager met Bïng Crosby in „High Time"). Meest komisch detail van de film is het „talentvolle" schrijverschap van de heer Presley, dat ontdekt wordt door de psychiater, die er later haar bedoelingen mee bljjkt te hebben. In Luxor Theater. De afdeling Vlaardingen van de Vrou wenbond NVV opent 4 oktober haar win tel werk met een dagsamenkorast in de bo venzaal van Excelsior. Deze samenkomst duurt van 's morgens 10 tot 's middags 4 uur Spreker is C. Z. de Vries, voor zitter van de Alg. Bond Mercurius. Ans Slootweg, lid van het Centraal Bestuur, declameert, vertoont een film en geeft een reisbeschrijving. Afscheid zal worden geno men van voorzitster mevr. L. van Duyn Spruyt. De dames zullen worden onthaald op koffie, thee en een broodmaaltijd. Dezet dagen ts een aanvang gemaakt mei een algehele vernieuwing oer dakbe dekking van de tribune der voetbalvereni- ing VFC. De oude asbestbekieding wordt thans vervangen door aluminium golfpla ten welke komen te liggen op nnuten rib ben. Een belangrijk voordeel v*n dit nog weinig toegepaste systeem is, dat hierbij nagenoeg geen corrosie kan optreden. De firma Braat uit Alphen aan de Rijn voett de werkzaamheden uit. VANGSTEN VI. 70—68; VI. 78—2; VI. 89—20; VL 172—60; VI. 197—8. MARKTBERICHTEN Volle haring 63—71.10; IJle haring 64,70;Steurharing 62,90—64,-. Met ing tuig van 1 november is eervol ontslag verleend aan de heer J. H. Boek- holt, brandwacht 2e kl. bij de Vlaardmgse Vrijwillige Brandweer. Met ingang van. 1 januari 1963 is eer vol ontslag verleend aan de heer G, P. de Blois, onderbrandweermeester bij de Vla&rriingse Vrijwillige Brandweer. Deze weck is begonnen met de mon tage van de 512 te bouwen Dura-Coignet woningen in Hoogkamer. Het aanbrengen van betonbeschoeiin- gen ten behoeve van de vijvers langs de Schïedamsedijk (noordzijde), gelegen tus sen het Plein 1940 en het flatgeoouw vin de Wereldhaven en tussen de Schiedarn- sedljk en de Parkweg, is gereedgekomen. Op 22 september overleed te dezer stede Op 80-jarige leeftijd de heer J, C, Hoor weg. De heer Hoorweg was van 2 sep tember 1919 tot 22 april 1924 lid van de gemeenteraad voor de SDAP en daarna var is november 1945 tot 3 september 1946 hd van de noodraad. Van 3 september 194C tot l september 1953 was mj lid van de gemeenteraad voor de PvdA. De ter- aardebestlling heeft op 25 september al hier in stilte plaatsgevonden. De heer C. Verboon, lichtdrukker bij HVO is m restaurant Vulcaanhaven door directie, bedrijfsleiding en collega's gehul digd. De jubilaris begon 25 jaar geleden als scheepsbouwer en de laatste 5 jaar hiervan was hij werkzaam als lichtdrukker op de tekenkamer. Directeur P. Baaima noemde de heer Verboon een goed vakman, die uit een familie met prominente figuren komt, Na de gebruikelijke jubileumgratificatie en een bloemetje voor mevrouw Ver boon, gaf de heer Baaima het woord aan de heer M. Coenradie, die namens het col lege van bazen optreedt. De2e haalde aan, dat collega's uit de scheepsbouw het riu nog betreuren, dat de heer Verboon in- dertijd, om gezondheidsredenen, van werk moest veranderen. Ook de heer Coenra die bood enige cadeaus aan. De heer A. J, Meyer, chef tekenkamer noemde in zijn toespraak het aantal licht drukken, dat dc heer Verboon in zijn loop baan als lichtdrukker had afgedrukt. Dit waren er nogal wat, namelijk 77386, wat neerkomt op 405 afdrukken per week. Als sluitstuk ontving mevrouw Verboon een cadeau onder couvert en een bloem stuk. De heer A, v. d. Valk bood als laat ste een prachtige plant aan. WEDVLUCHT KEER WEER Met 227 duiven m concours hield de post- duivenhoudersveremging Keer Weer haar laatste wedvlucht van dit seizoen vanuit Oidenzaal. Afstand 178 km. De vogels wer den te 10.45 uur in vrijheid gesteld met een koude 2 W. wind. Waarschijnlijk door laaghangende nevel kwamen de duiven trsag afzetten. De eerste duif werd te 14 31 geconstateerd, de 57e en laatste pnjsduif le 15.2732 uur. De uitslag van de eerste 30 prijswinnende duiven was: Mevrouw Vlielander l 3, H. Hoagerhuis 2, Gebr. Melchcrs 4 7 9 13 14, J. Snoey 5. J. Poldervaart 6 19, p. van Vliet 8 25, L. Stam 10, H. Snoek 11 18, W. Steenbergen 12 21 30, R. Zijlstra 15, B. Slmon en Zn 16. Andr. Poot 17 28, Dr. Moerman 20 27, J. Blom 22, G. Stigter 23, H. de Roode 24, Gebr. Helnsiüs 26, OlOtP' verf, van de vakman Eeildractitsstraif 25. Tel. 2555 Hgo(straat 18. lel. 4153 Florïtdt Ïijldelian13l, Tal. 8210

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1