HOmBDJM NIEUWSBLAD Clubhuis St. Jorisdoelen gaat glazen verkopen DRZ in de kop in eerste klas aid. Rotterdam Schiedam en Succes zijn beide in degradatiegevaar JONGEMAN Oktoberprogramma van de Ned. Huisvrouwen De N.H. Vrouwen Dienst verruimt het werk Goederenveiling t.b.v. jeugdbeweging Ellie Sckuddebeurs in centr. koekeyploeg Ontploffing bij Glas fabrieken Uit het politierapport Politiesportclub is kampioen geworden KORFBAL Nieuwe banketbakkerij aan Calandstraat AT O AAR ANNEEft Eerste Toonkunstavond met Dick de Reus Nog een nederlaag bij Damclub Schiedam THEATER ARJOS oriënteert ziek' in politiek Klaverjassers in hun tweede avond Bekende sportfiguren naar Schiedam Nieuwe wielerbaan voor R.C, Schiedam DWS-dames behaalden in handbal competitie de eerste volle winst Burgerlijke stand VLAARDINGEN Schoolvakanties Hoofdafentschap en Eedactie: SCHIEDAM, BROERSVE5T 3 - TELEFOON 68091 Klachten bezorging: Telefoon 11.70.41 ROTTEREAMSCH NIEUWSBI/AD WOENSDAG 3 OKTOBER '1962' Het nieuwe jaar is voor het clubhuis St. Jorisdoelen weer begonnen en men Is daar goed van start gegaan. Alle pro grammapunten van vorig jaar zijn gehand-: haafö en er 7-ijo er weer verschillende! nieuwe bijgekomen. Ook voor de ouders van de jonge leden zit er dit jaar weer wat nieuw» in de lucht. Bij de moeder kring en het ritmisch dansen voor vrouwen is deze keer ook aan vader gedacht, die over enkel© weken in de kantine naar hai> telust kan klaverjassen en op de vrije zaterdagmorgen zich in een der talrijke zalen aan zijn hobby kan wijden. Voor de Jeugd zijn de veranderingen niet zo sterk. Wel -zijn er sportlessen aan het hob- bywerk toegevoegd onder andere boksen en judo, waar maandagavond met veel enthousiasme en lawaai aan begonnen werd. Natuurlijk werden de meesten zeer letterlijk door de leraar in een hoek ge dreven, maar dit schaadde de animo piet: meestal kwam de verslagene meteen weer terug en probeerde het nog eens- Het sit raar in elkaar „Het zit raar in elkaar1' Onder deze titel zal donderdagavond in het Passage Theater een Revue Musical op de plan ken worden gebracht, Deze avond wordt gegeven door de Katholieke Kring Schie dam. Aanvang 8 uur. De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen heeft voor de maand oktober Veer een flink aantal punten op haar pro gramma. Op donderdag 4 oktober om half elf is er een koffle-uurtje in Café-Restau rant ,,BeHevue'\ Maandag g oktober er een Kienroiddag in Maison Wasthuis. die wordt gehouden ter aanvulling van de kas. Aanvang 2 uur 15. Op woensdag 10 oktober begint de eerste van vier rondlei dingen door Museum Boymans-Van Beu- ningen, aanvang 10 uur. De dag daarop gaan de dames op stap naar de Tricota- gefabriek „Tima" in Apeldoorn. Vertrek van het Rubensplein ong. S uur 15, van het Postkantoor om 8 uur 30. Maandag 15 oktober wordt er een voor- lichtingsmiddag gegeven van de „Propa- gandastichting Con sump tie-aard appelen' in de Huishoud- en Industrieschool, aan vang 2 uur 15, en tenslotte Is er op woens dag 24 oktober een tweede rondleiding in Museum Boymans-Van Beuningen, aan vang 10 uur 15. De Centrale Commissie van de Hervorm de Vrouwen Dienst, voorzitster mevr. A. M. Leeuwis-Mortier, die tevens voorzitster is van de HVD-commissie van. wijk zeven, hield gistermiddag om twee uur in ge bouw Sursum Corda als opening van het -winterseizoen een gemeenschappelijke bij eenkomst, waarop medewerksters uit alle wïjkgemeenten aanwezig waren. MeJ. ds. E. A Bos, die sinds 1 april als vicaris in dienst is van Wijkgemeente vier der Her vormde Kerk, sprak over het onderwerp: Geloven, met je handen. De bedoeling van deze middag was om plannen te ontwerpen voor verruiming van het maatschappelijk werk, waarbij xnen vooral het oog had op de vorming van de HVD-medewerksters. Men denkt hierbij aan kleine groepen van bijv. drie dames. De taak van de mede werksters is niet gemakkelijk. Ze worden geconfronteerd met allerlei geloofs- en levensvragen, waarop dan een antwoord wordt verwacht, Een grondige voorberei ding voor deze delicate geestelijke arbeid wordt dan ook noodzakelijk geacht. Het onderwerp wordt hierna ln de verschillen de wïjkgemeenten nader onder de loep ge nomen. Het besprokene op deze middag kan daarbij als uitgangspunt dienen. De jeugdcommissies van de Frankeland- se- en Gorzenkerk houden op 28 oktober a.s. in Musis Sacrum een grote goede renveiling, waarvan de opbrengst ne- stemd is voor het jeugdwerk in beide pa rochies. Het kerkbestuur van de Gorzen- kerk hield reeds tweemaal een dergelijke veiling overigens met een zeer bevredi gend resultaat. Ook nu zal weer onder no-i tarieel toezicht leiding van deskundige veilingmeesters een zeer uitgebreid assor timent van artikelen bij opbod aan de man gebracht worden. Hieronder komen voor luxe en huishoudelijke gebruiksvoorwer pen rookwaren, textiel en dranken. Zeer waarschijnlijk zullen weer attrac tieve kavels ver boven de werkelijke waar. de verkocht worden. Niet aflatende bie ders zullen elkaar naar de kroon stekea in een poging eigenaar te worden. Dit ge beurt natuurlijk met als achtergrond het. goede doel waarvoor de opbrengst be stemd is. Verder is de leiding van plan om in de keuken ook de jongens aan gasstel en oven te zetten, omdat verleden jaar gebleken is dat de animo onder de jongens voor dit werk veel groter is dan bij de meis jes. Soms waren aan alle zes aanwezige toestellen jongens bezig de meest uiteen lopende dingen te bereiden. De vaardig held van de meisjes om met hamer en schroevendraaier om te gaan trad min der overtuigend aan de dag. Voor de twist die tijdens de dansavonden twee maal een kwartier gedanst mag worden - is de tijd onveranderd gebleven. Met deze twist werd verleden jaar onder veel belangstel ling ^egonnen en gebleken is, dar deze dans best ingang onder de jeugd vond, mits men zich. maar aan de toegestane tijd wil houden. Het St. Joris clubhuis is dit jaar ook weer met een ander gezicht voor de dag gekomen. De kantine, de gan gen en de gymnastiek-danszaal zijn op nieuw in frisse kleuren geschilderd. De danszaal is bovendien versierd met vogels en vissen, die met draadjes aan het pla fond hangen, hetgeen de zaal zeer ver levendigt. Toch is de heer Henrion Verpoorten niet helemaal tevreden. Voor de leden, die uit West komen, zou hij in dat stads deel, b.v. in NieuwJand, graag een nieuw clubhuls inrichten. Een ander moelijk punt is het gebrek aan geld. De contribu ties der leden, de schenkingen en de ge meentelijke contributie zijn niet voldoen de om alle onkosten te dekken. De club- huislelding wil In dit tekort voorzien door drinkglazen te gaan verkopen, die beschil derd zijn met het embleem van de Doe- den in de kleuren van de etad Schiedam zwart en geel. Na afloop van de jl. zondag te Arnhem gehouden districtswedstrijden hockey voor dames, is de centrale traïningsploeg met nog enkele speelsters uitgebreid. Tot de uitverkorenen behoorde ook onze stadge note Elly Schuddebeurs, voorheen lid van ASVION, thans van de Rotterdamse eer ste klasser RBC. Mej. Schuddebeurs, die studeert aan. het CIOS te Arnhem, speelde de afgelopen twee jaar reeds in het Neder lands Jeugdelftal- zodat zij een vlotte over gang heeft gemaakt naar de „groten". Hierbij moet nog worden vermeld, dat de nu ingestelde centrale training speciaal is gericht op de wereldkampioenschappen hockey voor dames, die in 1963 te Balti more (VS) worden gehouden. Een vrouw is gewond bij een ontploffing die zich heeft voorgedaan op de afdeling Vegla-Fix van de Verenigde Glasfabrie ken aan de Buitenhavenweg. Hier worden flessen met verf gestempeld en deze fles sen worden gedroogd in een met een gas vlam verwarmde droogoven. Gaat de vlam door een of andere oorzaak uit, dan zorgt gewoonlijk een ventilator ervoor dat het gas wordt weggeblazen. Ditmaal moest de vlam wórden aangestoken met. zoals ge bruikelijk een 5n terpentijn gedrenkte lont, maar toen bleek er zich nog veel gas in de droger te bevinden. Dit gasmengsel ontplofte en de wand van de droger vloog er af en een aantal flessen op de transport band versplinterde. Mevr, C. M. M.-K. die aan de band werkt kreeg de glasscherven voor een deel in haar gelaat en moest naar de Dr. Noletstichting worden over gebracht. Voor haar leven bestaat geen gevaar. Een 69-jarige wielrijder, de heer K. S. Schutter uit de "Van Deventersfcraat is gis teren even voor half een aangereden door de 11-jarige G. C. N., die van rechts kwam en te veel links hield. De heer Schutter kreeg een kniefractuur en een rechier- onderbeen fractuur en is naar het gemeen te ziekenhuis overgebracht Twee overgordijnen en een beige win terjas zijn gestolen tn.v. mevr. S. E. O.-C. uit het Wilhelm in af lat Zij had een en ander boven aan de gemeenschappelijke trap gelegd en de concierge gevraagd er- Op te letten. Op een gestolen damesfiets reed van nacht om tien voor vier de 19-jarige Duit se mess-bediende W. M., wiens boot aan de Wilheïminakade te Rotterdam ligt De politie in Schiedam vond het feit dat hij op een damesfiets reed en zijn Duitse, overigens enigszins dikke, tongval ver dacht en bracht hem snel tot de bekente nis, dat hij het rijwiel had weggenomen in Vlaardingen voor een woning aan de Schiedamseweg. Een flets is gestolen uit de dienstrijwiel- stalling van de Nederlandse Spoorwegen ten nadele van de restaurateur H. H. K. Na vier gespeelde wedstrijden la DRZ in de kopgroep behouden blijven, dan zal er de eerste klasse A van de afdeling Rotter dam samen met Nleuwenhoora aan de kop van de ranglijst gekomen. Zondag gaat de reis naar VOB die met vier punten als vijfde geklasseerd staat. Hier moet opnieuw de volle winst binnen bereik liggen. Ook URSUS Is wat hogerop gekomen en gaat nu tegen Voorwaarts de strijd aanbinden, De rood-witten krijgen hierbij eigen grond onder de voeten. Een kleine zege ligt dan ook in de lfjn der verwachtingen. In de afdeling B is SVDPW naar de vijfde plaats afgezakt. Nu wordt DEH de tegenstander, die voor eigen publiek bestreden dient te worden. Achter leider NADO/V bezet deze «lub de tweede plaats, Wil bet contact met De politle-Sportvereniging van Schiedam is gisteren kampioen van het Westen ge worden tijdens een wedstrijd in Gouda op het terrein van de voetbalvereniging van die naam. Tegenstander was de kampioen van West-B, de Politie-Sportverenigtng van Zeist-Soest. Beide ploegen, Schiedam ïs kampioen van West-A, leverden *n span nende strijd waarbij Zeist het beste spel leverde. Bij de rust was de stand 20 ten gunste van Zeist en het einde kwam' met 2—2. Na tweemaal zeven min. ver lenging sloeg de back van Zeist met de hand tegen de bal. Een strafschop volg de, waarbij de beslissing viel ten gunste van Schiedam. De Schiedamse Politie-Spwrtveren|giing is in '50 al eens kampioen van West ge weest, maar toen volgde een nederlaag van 5—1 tegen Amersfoort. De volgende week zullen de Schiedamse agenten strijd moeten leveren om bet kampioenscha van Nederland. Dan zullen zij drie wee strijden moeten spelen en moeten uitko men tegen de kampioenen van Noord, Oost en Zuid. Het is noch Schiedam noch Succes ge lukt een winstpunt binnen te halen en na deze vierde respectievelijk derde wed strijd staat nu wel vast, dat het voor beide clubs een harde strijd tegen de de gradatie zal worden. Toch was Schiedam niet zwakker tegen D.K.V., maar de rood zwarten verdedigden te slap en schoten te slecht. De Dubbeldammers deden voor al het laatste beter en konden daardoor de eerste helft met een 40 vtxursprong afsluiten. Na de hervatting werd het nog 6—0, voor mevr. J. Boogaers een tegen- punt kon scoren. J. v. d- Tuuk knabbelde nog een stukje van de achterstand af, maar opnieuw konden de gasten tegen de Dezer dagen heef de officiële ope ning plaats gevonden van de nieu we banketfabrlek aan de Calandstraat 121 van de heer H. B. v. d. Vlies, wiens groot vader reeds een bakkerij in de Kreupel- slraat had. Deze kon ln die dagen nog be ginner. met een bedrijfskapitaal van twee honderd gulden. De nleu-we fabriek, met inventaris mee, komt thans ongeveer op een half miljoen. De vader van de huidige eigenaar, de heer A. v.d. Vlies, die door; ziekte helaas verhinderd zal zijn de ope ning bij te wonen, had indertijd een brood-' en banketbakkerij in het Groene Weegje; ln 1933 verhuisde hij naar de Van Marum- straat. In de Tweede Wereldoorlog voer den de Duitsers de heer H. B. v.d. Vlies weg. Gedurende twee moeilijke jaren was hij tewerk gesteld bij een bakker in de buurt van Lindau aan het Bodenmeer. Hjj trof het met zijn baas en heeft veel mo rele steun van hem ontvangen. Deze, de heer G. B.enzinger, thans 75 jaar, komt met zijn zoon speciaal naar Schiedam om 'etuige te zijn van de opening. Nadat de heer Van der Vlies na "e Be vrijding in het vaderland terug was heeft hij in 1946 de zaak van zijn vader overge nomen. Voor de broodbakkefij voelde hij niet veel. Hij ging zich. toeleggen op het maken van banket, cLw.z. van stukgoed, met spijs gevulde amanda's, pensees etc. Hij kreeg het er zo druk mee, dat hij in 1950 naar het oude pand van zijn vader in het Groene Weegje verhuisde, in 1956 be trok hij door gebrek aan. ruimte gedwon- WOENSDAG 3 OKTOBER Irene 2 en 8 dut: Chr, Metaal Bond filmavand. Jeugdhaven 7.45 nnr: Chr. Sport Fed. en de Baanbrekers Besturen vergadering. Mnsis Sacrum 8 uur: Pers. Ver. Wilton FetJe- noerd. BIOSCOPEN Passage Theater, 2 en 845 uur: Ursus de Leeuwenkouiog. Jtonopole, «a. di. wo. 2 en 8 uur: De schrik van de onderwereld. DONDERDAG 4 OKTOBER Cati-R«tanrant bellefleur: 10.30 uur: Ned. Ver. Huisvrouwen, koffie-uurtje. Passage Theater: 8 uur: Katholieke Krtng, Musical. Monopole: 2 en Z uur: De koningin van het nachtleven. MEDISCHE DIENST Apotheek: Westendorp, Singel 83. MUSEA 8ted. Museum: dag. 10 tot 17 uur; Uw stad la Uw Museum. Op donderdag 11 oktober a.s. zal het Rotterdams Philharmoiksch Orkest onder leiding van. Eduard Flipse het seizoen 1B62.G963 te Schiedam openen met een concert ia het Passagetheater, aanvang 20.00 uur. Solist ia de nieuwe eerste concert meester van het orkest Dick de Reus. Het programma omvat: "Wagenaar, Ouv, „Cyrano de Bergerac"; Brahms, Viool concert cn Beethoven, Zevende symfonie. Dick de Reus werd in 1923 te Amsterdam geboren. Op 17-jarige leeftijd behaalde hij het einddiploma van het Conservatorium en twee jaar later werd hem de „Prix d'ExceUemce" verleend. Tevens ontving hij de „Dudok van Heel'-prijs van de Maat schappij Toonkunst te Amsterdam en be hoorde bij tot de prijswinnaars van het „Concours Internationaal d'Exécution MusicaJe 1946" in Geneve. Hij begon zijn carrière als eerste violist in het Concertgebouw-orkest te Amster dam. Van 1952 tot 1958 was hij eerste con certmeester van het Radio Kamerorkest te Hilversum en van 1956 tot 1982 eerste con certmeester van het Utrechts Stedelijk Or kest. Dick de Reus trad met alle Nederlandse orkesten als solist op en liet zich ook vele malen in bet buitenland horen. Daarnaast geeft bij recitals, terwijl hij met de pianist Gerard Hengeveld en de cellist Johan de Nobel het Nederlandse Trio vormt, het welk regelmatig, ojn. voor de radio, con certeert. j gen, een nieuw pand in Maassluis, en op 21 juli van dit jaar werd, het pand aan de Calandstraat opgeleverd. De fabriek heeft een oppervlakte van 820 vierkante meter. Aan de voorzijde bevinden zich de kanto ren, rechts daarvan de opslagruimte en de expeditie. Vloer en wanden zijn met fraaie gele tegels bezet Een voorname factor is, dat de spijsfa bricage in eigen hand wordt gehouden. Theoretisch kunnen er per uur negendui zend stuks gebak worden gemaakt het hele proces duurt hooguit twintig minuten. De ketel van de centrale verwarming slaat af als de temperatuur van de oven op peil is; hiervoor zorgt een thermos taat-apparaat, Het Ingenieursbureau Mas- sier uit Den Haag heeft deze apparatuur geleverd. De verf, die voor het schilder werk is gebruikt, is sdhimmelwereni. Het gebouw rust op 39 betonnen palen van twintig meter lengte en is opgetrokken in arbeidsbesparende prefabs-beton construc tie. De leiding van het project was in han den van het Vlaardingse architectenbureau Nuyt en Heiken, terwijl de firma J. v.d. Tempel en Zn. het pand binnen een jaar tijd heeft gebouwd. De bouw van de grote oven duurde drie maanden. Er bestaat mogelijkheid om eventueel uit te breiden, want er ligt nog ongeveer 80D vierkante meter open grond bij. Op het ogenblik is er een personeels bezetting van 30 personen, twaalf vrouwe lijke en achttien mannelijke werknemers. verhouding in twee treffers op hun naam brengen door verdedigingsfouten. P. Bo- gaers en H, Joossen haalden ten slotte tot 5—8 op en daar bleef het bij. Het schijnt Succes niet mogelijk te zijn, een ploeg op de been te brengen, die voldoende tegenstand kan bieden. Ook bij de blauwwitten is het schieten het zwakste punt In de eerste helft hebben ze Pams aardig partij kunnen geven. Na 20 schoot. O de Beus in. Met 5—1 werd' er gerust en vlot daarna haalde mej. R. van Krog-' ten tot 52 op. Maar daarna was het volkomen mis. Met weinig moeite liep Pams tot 102 uit, waarop T. v, d. Leye tweemaal de roos trof. Pams had aan de ze 104 echter nog niet genoeg: eerst na 124 zetten de Hagenaars er een streep onder. De tweede uitwedstrijd van de Schiedam se damclub tegen Ons Genoegen, gespeeld in de mooie kantine van Boele te Pernis, bracht wederom een nederlaag voor Schle dam en wel 14—6. De mooiste partij van d© avond gaf J. C. Onink aan bord één ten beste. Hij liet zijn tegenstander Van de Griend tot dam ko men. Deze dam stond op slag en gebruik makend van meerslag ving hij niet alleen deze dam, maar wist ook zelf tot dam te komen. Ook nu stond zijn tegenstander weer op slag en met een daaropvolgende vijfslag kon Onink alle resterende belang rijke schijven van het bord wegvegen. L. Vrijland, invaller voor W, C. Heuvel man aan bord twee wist op gedecideerde wijze tot winst te komen, maar daarmee had Schiedam ook al zijn kruit verschoten, hoewel de twee remisepuaten toeslist ver diend waren. Volgende week dinsdag moet Schiedam op bezoek in Vlaardicgen bij het sterke VDV. De uitslag luidt als volgt: 1. A. v. d. Griend—J. C. Onink 0—2, 2. G. Velthuizen L. Vrijland 02,3. A. KantersW. Spruyt 20, 4. J. van Boelen-J. Westerveld 20. 5. N. RljsdljkC. W. Sleeuwenhoek 2—0, 6, B. Maliepaard—M. den Hou ting 20, 7. M. H. Kooij—J. P. -v. d. Watering 29, 8. C. Bode—M. v. Erkel 1—1, 9. A. Sterk—L. B ree voort 1—1, 10. B. van Driel—A. Ris- seeuw 20. Kapsalon Helens, de saJoo voor de betere permanent Stroomloos vioi ieder baar geschikt i 7,30 Helene tléde permanent, a« meest Ideale natuurlijke permanent lt.- Gratis halen en brengen pe» luxe auto voot permanent KAPSALON HELENE Rembrand tl aan 22, Schiedam - Telefoon «7170 Wie DE KLEINTJES steeds eert het sukses altijd weerd OEVKAAGD: pl-m. JS Jaar voor raagazijnwerk. Goed Joon, zaterdags vrij. Aanmelden OZNTAWA N.V., HJJsttafelartikelen, Boterstrcat 15, Schiedam. HOOBSTR. 2a SCHIEDAM TEL 88806 Roger Hanln - Estella Blain - Bernard Blier ln een film van ongekende spanning. DE VIJAND IN DE SCHADUW Virjdag - zaterdag 2 - 7 - fl.iS u., zondag 7 - 9.15 u. 1* J. TONY CURTIS - JANET LEIGH in het legendarische verhaal van «en vogelvrije ridder.... HET ZWARTE SCHILD zoodag-matlaees 2 en 4.15 u. Technicolor. 14 J. Een grandioze film. fel en bitter, teder en menselijk!! MORGEN ZiJN ZIJ VOLWASSEN maandag - dinsdag - woensdag 2 en 8 u. 18 J. De veel besproken en bekroonde film HIROSHIMA, MON AMOUR donderdag 2 en 8 uur. 18 J. weer eens een overwinning uit de bus moeten komen. Voor hekkesluiter WF wacht de taak om bij Hellevoetsluis tot herstel te komen. Geen. eenvoudige opdracht voor de scheeps bouwers die kennelijk nog steeds naar hun vorm lopen te zoeken. Slechts twee punten scheiden in de af deling C Schiedam van de laatsteplaats. Zondag gaan de zwartwitte» naar DB GD. dat het presteerde USC de eerste nederlaag te bezorgen. Een puntenverdeling zou reeds een gunstig resultaat zijn. Schiedamse Boys staat nog slechts één puntje op koploper ASB achter. In het zwakke Dilettant krijgen de groenwitten een tegenstander, dia op papier zekerover wonnen kan worden. In,het zaterdagvoetbal krijgt in de eerste klasse FPSC zich te meten met het nog steeds ongeslagen ZWSH, dat hierbij als gastheer optreedt Vier punten uit even veel wedstrijden is voor de Boshoekers nu niet een overdadige oogst. Of de punten ditmaal mee naar Schiedam gebracht zul len worden, staat nog te bezien. De tweedeklassers GSS en GTB doen het wel bijzonder slecht, hoewel de ploeg van de gemeentelijke technische bedrijven j!. zaterdag tegen Hellevoetsluis tot een ver rassende 50 zege kwam. Thuis tegen Red Stars moet de kans aanwezig zijn om nog iets verder uit de gevaarlijke zone te ge raken. Bij GOZ is voor GSS mogelijk de gelegenheid aanwezig de eerste winst in deze competitie binnen te halen. Voor derdeklasser HBSS verloopt de competitie tot op heden niet om er al te grote verwachtingen over te koesteren, Zaterdag komt het Kinderdijkse De Zwer ver naar „Karga", dat alles in het werk zal stellen de aansluiting met de kopgroep te behouden. Een puntenverdeling zou al een goed resultaat jzijn. Het lagere voetbal Met uitzondering van Martinit en SFC zijn de resultaten van de clubs uit de KNVB tot dusver niet zo dat er veel kam pioenschappen in het vooruitzicht zouden zijn. Met de tegenstander voor a.s. zondag, EBOH, deelt tweedeklasser Excelsior '20 de onderste plaats van de ranglijst Mogelijk komen de zwartwitten voor eigen publiek spelend tot hun eerste overwinning, In de derde klasse kan ook DHS tot op heden weinig imponeren. Zondag gaat de reis naar HOV, dat met Alblasserdam en CKC de eerste plaats deelt Het zal van de pro- duktiviteit van de voorhoede afhangen, of Uit dit treffen wipst zal overblijven. Bij de vierde klassers ïb Martinit tot de hoogste regionen doorgedrongen. Nu wacht de rood witten de uitbeurt tegen PDK, welke ploeg ook onder de kanshebbers ge rekend moet worden. Een nederlaag kan voor Martinit een flinke duikeling tot ge volg hebben. SFC doet het lang niet slecht De fraaie derde plaats behoeft in de thuiswedstrijd tegen FIOS niet in gevaar te komen. Voor Demos wordt de wedstrijd bij Tediro voor het verdere verloop van de competitie van grote betekenis. Groot is het krachtsver schil in deze afdeling niet. Wordt het win nen. dan kunnen de roodzwarten alsnog een rol van betekenis spelen. De AR-jongerenorganisatie Arjos hield gisteren in Chr. Sociale Belangen, o.Lv. haar voorzitter, de heer A.. Donkers, haar eerste contactavond van dit winterseizoen. De heer S. Pranger, secretaris van Arjos sprak over het onderwerp: Oriëntatie op politiek gebied. Als leidraad had spr. de nieuwe schetsenbundel bü het algemeen staatkundig program van de AR-partij, Verschillende punten werden naar voren gebracht, zoals de kunst van het besturen en de mogelijkheid om de politiek van onder op te beïnvloeden: „We laten de politiek niet over ons komen, maar we houden ons er kritisch mep bezig,*' De tweede wedstrijdavond in de Schie damse Bedrijfsklaverjascompetitie bracht voor titelhouder Klinknagelfabriek B op. nieuw een nederlaag. Het voor de eerste keer deelnemende team van 't Hoff ©n Jongepier boekte daarentegen zijn tweede zege en gaat nu aan de kop van de rang. lijst gevolgd door VGB A. Uitslagen gespeelde partijen: Klinkna gelfabriek C—Standaart 119—109; Klinkna gelfabriek B—VGB B 103—107; Klinkna gelfabriek A—VGB A 108—121; Gem. Wer- ken AOGW 99119; Excelsior—van 't Hoff Jongepier 98—119. De ont3panningscommissie van* de voet balvereniging Excelsior '20 houdt op don derdag i november in Musis Sacrum een grote sportavond. Frans ffenrich zal daar spreken over zijn belevenissen als sport verslaggever. De alom bekende voetbal ler Faas vyilkes en de cricketspeler Wally van Weelde zullen zich laten Interviewen Bpvendlen Is er gelegenheid vragen op sportgebied te stellen. De avond beginf- om kwart voor acht. De op 28 oktober a.s. door de Renners club Schiedam te houden jaarvergadering zal voor een groot deel in het teken staan van de verwezenlijking der plannen voor de nieuwe wielerbaan. Het ligt immers in do bedoeling deze baan ïn 1963 in gebruik te nemen. Het grondwerk is voor het grootste deel verricht. De rennersclub moet zelf voor de accommodatie zorgen en voert op verschil- lende manier actie om het benodigde geld hiervoor bijeen te krijgen. Medio september bedroeg het aantal in gezamelde gebruikte postzegels 564.561 stuks. Ook de verkoop van ballpoints had tot dusver een bevredigend verloop. Eea belangrijke hoekpijier vormen de re^enuëa vaa de sport-toto. Wekelijks nomen 115 leden en begunstigers aan deze toto deel Het bestuur wekt de leden op dit aantal op_ te voeren onder het motto: „Een leder pooit bij de R.C. Schiedam spontaan, voor - de nieuwe wielerbaan. Het tot stand komen van een goede wie lerbaan zal de wielersport ln de Randstad Holland op een hoger plan brengen en bo vendien na een jaar renners opleveren, die de naam Schiedam in binnen- en bui- tenlandse baan wed strijden hoog zullen we- ten te houden» In de handbalkompetitie boekten de DWS-dames de eerste volle winst. Bïj Hel las ln den Haag speelden onze stadgeno ten een goede wedstrijd. Zij hadden bij de rust al een 04 voorsprong. In de twee de helft kwamen de Hellenen wat beter op dreef, maar de voorsprong van DWS was al te groot om nog tot een beter re sultaat te konven. DWS wen verdiend met 4—8. De Wilton-dames stelden teleur door met liefst 92 van GONA te vernezen. Wilton kwam niet aan bod en de achter hoede had geen vat op het snelle spel van de GONA-dames. Met de rust was de stand 4—1. Eindstand 92. De UVG dames hadden met Wik uit Vlaardingen niet veel moeite al hebben zij dit ln de eerste helft niet uitgebuit. Nadat H. Thijssen de stand op 3-D bracht, werd er niet meer gedoelpunt, zo dat het einde kwam met 30 voor' UVG- Bij de heren speeldeWilton in Den Haag niet zo'n beste partij tegen GONA. Met één reserve was het flitsend* uit de Schiedamse voorhoede zoek. GONA nam een l0 voorsprong, maar Jo Fon- cke zorgde voor l—l. Telkens nam t-ONA een voorsprong van een doelpunt verschil tot 33. Toen was het Wilton die voor het eerst op winst kwam door net voor rust aan 43 te komen. In de tweede helft ging de Schiedamse ploeg wat beter draaien en niet zonder sukses. Met 95 kwam de volle winst mee naar Schiedam. WUton staat na deze overwinning nog steed3 ongeslagen aan de leiding. Ook de DWS heren bezetten de eerste plaats in hun klas door eveneens hun vier- Geboren: Arend J., z. van H. Kok en W. A Voshol; René, z. van A. T. Quadt en J. M. van der Ent; Christina, d. van D. M. E. van Oosten en M. Verheul; Anita, d. van A. van Grootveld en A. C. Broekhuizen; Mari- nus J., z. van M. J. van Gogh en A. Niël; Marcel, W. M., z. van J. van Henten. en NL W. Voorwald; Marian, d, van C. M. de Koning en M. Kuperus; Abraham, z. van W. van der Waal en M. Burger; Clazina M. H., d. van F. J. A. Mol en P. J. M. Ham; Arie A., z. van A. Plaisier en A. van Zan ten; Wouter O, z. van W. J. de Poter en M F. Geurts; Johanna H. A., d. van P. B. M. van Doesburg en. A. Vonk; Frank P. T„ z. van J. A Noüa en W. P. Targanski; Ed- winus P„ z. van N, J. Hoenderkamp en J, M. A Soeters; Trudy, d. van H. J. Hoog stad en C. Schoolenberg; Margaretha d. van C. van Haaiten en S. Hardenbol; Eliza beth <L van C. van Haaften en S. Har denbol; Robert C., z. van C. L. Koorenge vel en C. van Tilborg; Franciscus, z. van N. P. van Loosbroek en E. P. Verschuren; Antonette M., d. van H. LuLtjes en W. G. Willemsen. Overleden: J. Freij, 40 j,; J. Figee. 81 j., ach tg. G. K. Boot; M. Pons, 43 j.; M. Let terman, 75 j., echtgenote van T. Nathekaa. de ontmoeting in winst om te zetten. Van HVp wonnen zij met 11—8. Met de rust was de stand 5—3 in het voordeel van de biauw-witten. DWS gaat samen met RODA aan de kop en a.s, zondag komt de eerste plaats in gevaar, aangezien de beide on geslagen teams dan tegen elkaar uitko men. De UVG-heren behaalden hun vierde ne derlaag in de afdelings le klas Tegen Schutters 2 werd wel beter gesoeeld, dan tn de voorgaande wedstrijden maar onze stadgenoten moesten toch de beide punten mee naar de Maasstad ge/en. Met de "rust was de stand 3—7. r In de tweede helft bleef Schutters de betere ploeg en zo kwam het einde met een 815 overwinning voor Schutters 2- UVG bezet met 0 punten de onderste plaats en za] van de promotie van hel vo rig seizoen niet lang plezier belevtta. fltaandag 1 oktober zijn op de openbare lagere en kleuterscholen de oude schooltij den weer hersteld en moeten de kinderen zaterdags weer naar school. Slechte net bestuur van de Vereniging voor bijzonder christelijk schoolonderwijs heeft de me ning van de ouders gevraagd over de ge- h ouden proef met de niemve school tijden tijdens de zomerperiode. Tachtig procent van de ouders der leerlingen op de her vormde scholen sprak zich voor de vrije' zaterdag uit. Er is geen enkele reden oiiï aan te nemen, dat de opinie van de ouders wier kinderen de andere soorten van lagar onderwijs bezoeken, een andere zou zijn- Anderzijds rijst de vraag of men zich öij de bepaling der schooltijden door de op vatting van de ouders moet laten leiden. As vaststaand mag echter wel worden aangenomen, dat het onherroepelijk de kant raet de vijfdaagse schoolweek uitgaat Mei wellicht minder schooluren, maar meer huiswerk. Inmiddels lazen we in 'n rondschrijven van een schoolhoofd aan de ouders over de vakanties'in het huidige schooljaar voor de leerlingen van het openbaar lager onderwijs, dat wel niet zal afwijken van dip der leerlingen, die het confessionele onderwijs volgen, De herfstvakuutie blijkt te zijn bepaald op: 28 oktober cmJ no vember; de kerstvakantie op: "23 decem ber t.m, 5 januari; de lentevakantie op: 28 februari t.ra. 2 maart; de paasvakantie op 12 t.m. 20 april; de pinksiervakantie op 2 t.m. 8 juni en de zomervakantie op: 2i juli tra. 24 augustus. Voorts wordt in het rondschrijven te aandacht van de ouders nog -je tip ge ves tige op het spreekuur van de hooiarte: dinsdags en donderdags van 45 uiu aam. In de v.g.l.o.-school aan het Weatnieuw- land.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2