ROTTERDAMl NIEUWSBLAD SCHOLIEREN f Hoogste punt bereikt bij eindfase bouw Umlever-Researchlaboratorinm Komende kinderpostzegelactie zal u niet zijn ontgaan Poorter opende toonzalen aan de Oosthavenkade BIJVERDIENSTE Personeelsgroei tot 750 met r uim 100 academici rrwr Wetenschappelijk teamwork Predikbeurten Gemeentebibliotheek ruim aan de kop Goede besommingen aan de Zeevishal Gift van 1.000 in Vlaardingen Dóór het kind, vóór het kind „DE KROON" ,,'t VERFCENTRUM" „De Goede Hoek" Artsendienst BEZORGERS(STERS) Wel wat aan late kant Een der vele UW-taken Koop vaard i jgezi nnen in najaarsbijeenkomst Agenda Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 EOTTEBDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 13 OKTOBER 1962 Redactie: Tel. 54". VLAAKDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UÜR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 itór" Op het westelijk gedeelte van tie noord- vleugel van het Unïle ver-ltes earchlabora- torium to Gaardingen Is gisteren de ving gehesen. Het hoogste punt wns bereikt bij de laatste bouwfase van het hoofdgebouw. In dit nieuwe gedeelte, aangeduid met Lab. II Br wordt de wnsmtddelenresearcil ondergebracht. De Bataafse Aamieming- jnij, die het gehele complex in de loop der jaren heeft gebouwd, is gelijktijdig be/ig met de bouw van een tweede proef fabriek. Op het voormalige voetbalveld van Sunlight komt geheel afzonderlijk een la boratorium voor biologische research. Hier voor zit men te wachten op de rijksgoed keuring. Met de voltooiing hiervan kan bet einde worden begroet van de uitbrei ding. die zich, sedert de officiiile opening van het oentrale gtdeelte door de toenma lige minister-president dr.' YV. Droes in 3956, gestaag heeft voltrokken. Het jaar daarvoor was de eerste proeffabriek reeds gereed gekomen, ih hetzelfde jaar kon het ccrgte gedeelte van de noordvleugel (Lab. II A) worden betrokken, in I860 de zui delijk© vleugel (Lab. Ill) en in maart 1963 staat de ingebruikneming van het tweede gedeelte van de noord vleugel en ongetwij feld nog eerder die van de tweede proef fabriek te wachten. Begonnen met een personeelsataf van rond 100 was deze per l oktober 1962 lot 693 uitgegroeid cn bij de afsluiting van de bouwactiviteiten zal de bezetting tot rond 750 oplopen. Verdere centralisatie acht men uil den boze. In te grote la boratoria wordt het onderlinge contact moeilijk, komt de leiding te ver van haar medewerkers af te staan en wordt de geest van kameraadschappelijke samen werking Veel minder gemakkelijk bewaard. Het korps academisch gevormde en ge lijkwaardig ontwikkelde wetenschappelijke werkers is van rond 15 tot 100 uitgedijd, onder wie 20 buitenlandse krachten. Het overgrote gedeelte heeft in Gaardingen huisvesting kunnen vinden, zij het veelal na langdurig wachten. Slechts enkelen wo nen buiten Gaardingen: in Rotterdam, Echiedam, Maassluis en het Westland. In cultureel opzicht wordt het woonklimaat In Gaardingen onvoldoende bevonden. Maar V] aar dingen ligt onder de róók van Rotterdam, waar de culturele ontspanning wordt gevonden. Achter de schermen, van de 'wereld van koopmanschap en harde zakelijkheid, waar mee het begrip Unilever wordt verbonden, treft men in het researchlaboratorium te Vlaardingen de sfeer van het wetenschap pelijk onderzoek aan. Op chemisch, fysisch biologisch en technologisch gebied. De re search is daarbij geconcentreerd op het onderzoek van oliën en vetten als bestand delen van margarine en wasmiddelen. De activiteiten zijn niet alleen op de indus triële toepassing gericht, maar evenzeer op fundamentele wetenschappelijke onder- Boekingen, De wetenschappelijke werkers vinden hier een boeiend terrein door de Vele problemen, die om een. praktische Op di echter or ond het tueslelyft gedeelte van de netordvleugel en links de tweede proeffabriek in aanbouu). oplossing vragen. In een vorig jaar ver schenen brochure over Unilever Research troffen we over de problemen, waarmee het natuurwetenschappelijk onderzoek wor stelt, een treffende zinnebeeldige voorstel ling aan: De tijd, waarin de mens meende de na tuur binnenkort alle geheimen te kunnen ontworstelen door ingespannen denkarbeid en experimente toepassing, ligt voorgoed achter ons. Wel wordt aan het bekende terrein in steeds sneller tempo nieuw ter rein toegevoegd, maar welbeschouwd is dit nog steeds «iet meer dan een klein eiland, omringd door een onafzienbare water vlak te, Met de toeneming van de menselijke kennis wordt ook de kustlijn de over gang naar het onbekende steeds langer. On deruitvoerder J. Wanders, Chopin- tóroat 5c te Vlaardingen, mocht de nlap hysen. Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur de heer I>. Vossers, hulpprediker uit Vaaseen, fl uur ds, J. Boute ise; Rehobothkerk, Ballitonlaan, zondag S en 10.30 uur ds, D. Noordmans, Bediening H. Doop, Gezinsdiensten, 7 uur ds, M, -ten Bmggenkate uit Rotterdam- Vreewijk; Betheikerk, Vl.-Ambacht, zater dag 7,30—8.15 uur Avondgebed; zondag 10 uur ds. J. van Noort, Gezinsdienst, 7 uur ds, W. J. Schouten, Cat.afd. 22; Imrmuauël- kerk. Van Hogendorplaan, zondag 10 uur ds. P. van der Goed, uitzending 'dr. Bui- mer, arte, naar .Kameroen, 7 uur ds. J. van Noort, Cat.afd. 22; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zondag 10 uur ds. W. J. Kolkert, Bed, H. Avondmaal, 5 uur ds. W, J. Schouten, Cat.afd. 22; Weötwijkkapel zondag 9 en 10.30 uur .ds. J. Bouterse, 7 uur- ds. C, H. van Rhijn, Bed, H. Avond- maat „Commissie Het Woord", zaal Harmonie, Schiedamseweg 51, zondag 30,30 ütlr ds. H. A. Visser uit Amsterdam. Onderwerp: „Hetverschil tussen een. christelijk en 'een niet christelijk huwelijk". Jeugdkerken. Jeugdkerk wordt gehouden zondag voor de jongeren van 9-13 jaar ia Soli Deo Gloria, Callenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond, P. K. Drossaartstraat en school Julianalaan; 10 uur in zaal Reho- bothkerk. Kinderkerken (6-9 jaar> worden gehou den Callenburgstraat, Maasslulfisedijk 7a en 8.30 uur in bijgebouw Immanuëlkerk, Van Hogendorplaan. Bern. Geref. Gem. en N.P.B., Hoflaan. zondag 10.30 uur ds. J, G. J. van Stenen. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk, Schie- damseweg, zondag 10 uur dr. F. L. Bos, 5 uur ds. H. J. Kouwenbovcn; Emmaüs- kerk, Van Linden v. d. Heuvellsingel» zon dag 8.46 uur ds. H. Zandbergen, Bed. H. Avondmaal, 10.45 uur dr. M. J. Mulder, Bed. H. Avondmaal, 5*uur da. G. Aalbers- berg; voortzetting en dankzegging. (On derwerp: „Behouden in het oordcel" Hebr 11 S 7)1 Pnielkerk, Henriëtte Ro land Holststraat, zondag 8.45 en 10.45 uur ds H, J. Kouwenhoven, Bed. H. Avond- maak 5 uur dr. F- L. Bos, voortzetting en dankzegging; Maranathakerk, Zuldwijk, zondag 10 uur ds. G, Aalbersberg; „Leven met God", Hebr. 11" 5 en fl, 3 uur dr. M. J. Mulder. Chr. Ccref. Kerk, Emma&traat 116. zon dag 10 uur ds. N. de Jong uit Katwijk, Be diening Heilig Avondmaal, 4 uur ds. N. de Jong, nabetrachting; Aula H. de Cock- school, Philips de Goedefitraat 162, zondag 6 uur ds. N. de Jong. Gereformeerde Gemeente, Westnïcuw- land 56, zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Het Leger des Hells, Baanstraat, 10 uur heiligingssamenkomst, 6.30 uur openlucht- samenkomst bij de Visbank, 7.30 nm open- bare samenkomst Leider maj. G. Kooistra- Jehovah's Getuigen, «aal Excelsior, Oosthavenkade, Gemeente West, zondag 5 uur openbare toespraak: „Waarom Jehova de aarde omkeert" met aansluitend bijbel studie. Donderdag 7.3D uur school der theocratische bediening en dienstvergade- ring. Gemeente Oost, Muziekzaal Volksge bouw, Schiedamseweg, zondag 5 uur open bare toespraak „Mag God op uw hart schrijven?" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 Uur school der theocrati sche bediening en dienstvargadering. B.C.O., zaal Rode Kruis, Emm ast raat 38, zondag 10 uur Evangelist M. Kooymans. Etfce usinsf betekent tegelijkertijd: uitbrei ding van de opdracht. De uitbreiding van de menselijke ken nis geschiedt de laatste tientallen jaren niet alleen door de wetenschappelijke ar beid van het hoger onderwijs, maar ook door het intensieve natuurwetenschappelijk onderzoek in de industrie. Daarom kan tegenwoordig ook een werk kring In de industriële research grote we tenschappelijke voldoening schenken, die nauw samenhangt met het weizijn van on ze gehele samenleving. De aanpak van de om een oplossing vragende problemen door dc wetenschappelijke werkers in de indu striële researehiaboratoria vragen enthou siasme, loyale samenwerking en onderlin ge uitwisseling van ideeën, en gespeciali seerde kennis. De sfeer, waarin zij wer ken, moet hun het gevoel geven, samen naar een doel te werkn, dat de inspan ning waard is. De invloed van hun werk draagt verder dan de kenmerken van de wetenschappelijke researchwerker bij zijn benadering der problemen? Een scheppend en levendig voorstellingsvermogen, dat voortdurend openstaat voor nieuwe denk beelden, gepaard met een taaie vasthou dendheid om ze te verwezenlijken; het ta lent om verworven kennis te benutten ale grondslag voor nieuwe concepties; een weetgierige en onderzoekende geest; de openheid, om nimmer het oude kritiek loos te aanvaarden en evenmin onberede neerd het nieuwe te verwerpen, aïlemaat eigenschappen, die op het gehele gebied van 't bedrijfsleven van pas komen. Daar om wordt naast de uilwisseling tussen, de medewerkers-van de verschillende labora toria onderling in een bedrijf als Unilever, ook steeds méér aandacht geschonken aan regelmatig contact van de researchwerker met collega's die in de onderneming ge heel andersoortig werk verrichten, waar mee belde partijen zijn gediend. UITWISSELING Op deze wijze wordt gewaakt tegen iso lement van de researchwerker in de on derneming. Een zo mogelijk nog sterkere nadruk wordt gelegd op de waarde van uitwisseling met wetenschapsbeoefenaren op nationaal en. internationaal niveau. Dit door deelneming aan congressen, publica ties van wetenschappelijke verhandelingen over het verrichte werk en het volgen van leergangen. In de brochure, waaruit we deze beschouwing hebben gepust, is een catalogus opgenomen van niet minder dan 107 publicaties van 4e Unilever-research- staf in Vlaardingen, waar de "onderzoekin gen hiervoor werden verricht en de stof werd verzameld. Om uiting to geven aan de erkentelijk heid jegens het hoger onderwijs waaraan de industriële research zoveel te danken heeft en voorts om bij jongeren ambitie te kweken voor het natuurwetenschappe lijk onderzoek, heeft Unilever ter gelegen heid van de officiële opening van het Gaardingse laboratorium in 1936 de Dm- lever-Cheroieprs ingesteld. Jaarlflks wordt deze prijs aan 7 studenten uitgereikt, voor gedragen door de besturen van de wls- en natuurkundige faculteiten en van de technische afdelingen van de universiteiten en hogescholen, waar chemie als hoofdvak wordt gedoceerd. Deze uitreiking gesehiedt in tegenwoordigheid van hun hoogleraren. Hoe reilt en zeilt het met de belang stelling voor de drie openbare bibliothe ken, die Gaardingen momenteel rijk is? Het jaarboekje „Openbare bibliotheken", vermeldt hierover de jaarcijfers 1961. De gemeentebibliotheek bleek vorig jaar 2960 lezers ingeschreven te hebben, van wie 2030 volwassenen en 930 jeugdigen. Voor de Chr. bibliotheek waren deze cijfers: 1350:990 en 360; vóór de RK-bibliotheek 400:170 en 230. Als boekenbezit in banden wordt voor de Gemeentebibliotheek opgegeven: 23.370, waarvan 15.570 studieboeken. 3350 jeugd boeken en 4450 romans (Ned. en vreemde talen). Voor de Chr. bibliotheek zijn deze cij fers: 21.390:12.770. 3270 en 5350. Voor de RK-bibliotheek: 4430:830, 1750 en 1850. Het aantal uitleningen in banden bedroeg voor: de Gemeentebibliotheek; 119.190:28.200 stu dieboeken, 39.620 jeugdboeken en 51.S70 romans; de Chr. bibliotheek: 71.590:15.630 studieboeken, 17.210 jeugdboeken en 38.730 '.omans; de RK-bibliotheek: 16.250:1130 studieboeken, 8930 jeugdboeken en 6190 ro mans. De leeszaal van de Gemeentebibliotheek telde 3600 bezoekers, van wie 3000 vol wassenen. en 600 jeugdigen. Van de lees zaal der Chr. bibliotheek zijn geen cijfers vermeld en de RK-bibliolheek bezit geen leeszaal. Over het tijdvak van 1 januari tot en met 30 september 1962 voerden 22 sche pen vangsten aan met een brutobesom- ming van ƒ121.848.08 (dit is gemiddeld ƒ5.538,54 per schip). Over dezelfde periode in 1961 waren dit 42 schepen met een totale brutobesom- ming van 152.843,72 (dit is gemiddeld ƒ3.639,13 per schip). BESTRATINGEN Op maandag 8 oktober Is een aanvang gemaakt met de herstrating van ds wegen in de industriewijk in de Grota Vetten- oordsepolder. Tevens is begonnen met de herstrating van de opritten, van de Hof- laan naar de Schiedamsedijk. verf van de vakman Eendrachlsstraat 29. Tel. 2755 Hoogstraat 48. Tel. 4153 Fforis de Vijfdelaan 134, Tel, 8210 Van 12 november 3962 tot II januari 1963 zal n UVV-dames niet alleen in de hal van het hoofdpostkantoor, maar voor het eerst ook in die van het bijkantoor in de West wijk geïnstalleerd zien zitten ach ter een tafel met kinderpostzegels, map jes prentbriefkaarten, dubbele Kerst- en Nieuwjaarskaarten, linnen kaarten en wat da collectie van het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels nog meer mag be vatten. Traditiegetrouw zullen onze eerste burger en burgeres de Vlaardingse burge rij het goede voorbeeld geven door zich 's morgens klokslag 9 uur als eerste ko pers te melden en daarmee rle kinderpost zegelactie 1962—1963 in te lulden. U is allemaal al op de hoogte gesteld van deze actie. Daar heeft de schooljeugd wel voor gezorgd: de leerlingen van de 5e en 6e klassen der lagere scholen. Dit schoolle- ger heeft tic afgelopen dagen beslist geen enkele hnïsdenr in Vlaardingen overgesla gen bij het opnemen van bestellingen. Al zou n helemaal niet het doel van deze kinderpostzegelactie. kennen, u zal toch op zijn minst een zakje postzegels ad f 1.- hebben besteld om maar het zegeltje op uw deurraampje geplakt te krijgen, dut t» er verder van vrijwaart, dat uw deur «loor het schooljengtlleger wordt plat gelopen. Vorig jaar heeft de kinderpostzegelactie een bedrag van f 2.8 miljoen opgeleverd en dit jaar is het streven er op gericht de tü miljoen te bereiken. Dat de inschri jft september 120 inwoners meer De Vlaardingse bevolking vermeerderde in september met 120, waardoor het aan tal inwoners per l oktober 1962 was: 70.228. Er vestigden zich 57 gezinnen, en 304 personen, terwijl er 49 gezinnen en 275 personen vertrokken. Het aantal geboorte» bedroeg 117, het aantal aangiften van overladen 26, het aantal voltrokken huwelijken 48 cn het aantal ingeschreven eebtseheidingsvonnis- sen 1, Kooplieden-acteurs Op dinsdag 16 oktober zal de avond van de Vlaardingse Studiekring in het teken van Vlaardingen staan. Dan hoopt voor deze Kring op te treden de bekende heer A. G. Ligthart uit Den Haag (vroeger nauw betrokken bij het visserij- en haring handelsbedrijf en tevens lid. van de Vlaar dingse gemeenteraad) die zal spreken over: Kooplieden-Acteurs uit het bloei tijdperk 1870—1910. Aan de thee met gebak als feestelijk uit vloeisel van de f lOOQ-gilt aan het Groene Kruls-Oranje Groene Kruis In het Groene Kruïsgebouw aan de Fioreslaan. Van l.n.r. mevrouw 3Ï. v, Xieuwenhuizen-Los (2e se cretaresse), mevrouw M. C. van Meurs- Vink (bestuurslid), mevrouw H. ftL van Sleen-Mutsaers (bestuurslid), mevrouw J, Kuseler-Scboel (leidster Stichting Ned. Comité v. Kinderpostzegels In Vlaaardin- gen) en mevrouw J. Okker-van Gelderen (secretaresse). Van zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmor gen 8 uur zullen in bijzondere gevallen dienst doen de artsen: N. Warmolts, Hoflaan 37, tel. 2074: M. Prins van Wijngaarden, Van Hogendorp- Lacn 28. tel. 6264. De zondagdienst van B; -W. Bussemaker wordt waargenomen door dr. J. A. Leegsma, Maassluisedyfc 9, tel. 3689. De zondagdienst van E. Leynse wordt waar genomen door dr. G. J. Bos, Lyceumlaan 28, tel. 4200. Het was een adembenemende klim die ons in het pand op de Oosthavenkade 53 naar de deze week geopende toonzalen van woninginrichting Poorter voerde. Toen we dachten bij ons einddoel te zijn, moesten we de tweede helft nog overwinnen. Maar het loonde de moeite. We kwamen oog in oog te staan met de totale gedaanteverwisseling van dé ruim ten, die in de roemruchte jaren van Vlaar dingen als vissersplaats hadden dienst ge daan als schuurzoïder van dit voormalige haringpakhuis, Frans Poorter <24), zijn verloofde me juffrouw F. Tielemana en de verkoper D. Bloeme hebben een groot .aandeel In de veranderingen gehad door al het schil derwerk en fcetleggen van vloerbedekking voor hun rekening te nemen. De gedaan teverwisseling heeft zich in het bijzonder voltrokken, door de fraaie betimmeringen en de zeer geslaagde interieurcreaties. Met het gebruiken van Zweedse gordijn stof, door met dit materiaal twee kamera te scheiden, heeft men een gezellige in tieme sfeer geschapen. In Zweden wordt dit in de woonhuizen veel toegepast- Frans Poorter stamt uit een schippers- gesiacht. Als schippers werden zijn groot vader en vader bij het houtvervoer ook houtkenners. Dit was voor zijn vader ft. Poorter de aanleiding Van zijn schip te VOOR Wij vragen voor zeer binnenkort: Voor middagkrantenwijk looptijd 1 tot IV2 uur. Verdiensten 10 tot 22 per week. N.V. Rotterdamsch Nieuwsblad, Smalle Havenstraat 1, Vlaardingen, Telefoon 3229. stappen en samen met zijn neef H. Poorter een meubelzaak In Harderwijk te begin nen. Na Harderwijk kwam Vlaardingen. 20 jaar geleden opende zijn vader een meu belzaak aan de Hoogstraat, die 2 jaar ge leden voor de sanering moest verdwijnen, waarna naar de Markt werd verhuisd. In dit zelfde jaar overleed de heer R. Poorter en zette zijn enige zoon Frans de zaak voort. De Poorters zijn nu een ge slacht van woninginrichters geworden, want behalve dat zijn oom H. Poorter nog steeds 'de meubelzaak in Harderwijk drijft, zijn ook 3 ooms van hem eigenaars van woninginrichtingen: 2 in Alkmaar en één in Nijkerk. keling van de schooljeugd de sloot tot «e» dergelijke miljoenenopbrengst geeft, dat ik had er geen flauw idee van, dat «r zo- zat iedere huismoeder grondig beamen. Het gebeurt maar één keer per jaar, dat de schooljeugd op deze wijze «Is foyen Over alle straten van alle steden en dorpen in Nederland uitzwermt. Want slechts voor de kinderpostzegelactie is het toegestaan de schooljeugd in te schakelen. Daarmea beeft deze geldinzameling bovenal het ka rakter van een actie dóór het kind vóór het kind. U zou de lijst eens moeten kunnen inzien, die wij voor ons hebben liggen, waarop tot in centen nauwkeurig de ver deling van de jaarlijkse opbrengst staat vermeld. Tjonge, zou u met ons zeggen; veel kinderen zouden zijn, die niet in het ouderlijke gezin opgroeien, maar door alle mogelijke oorzaken in inrichtingen moeten orden grootgebracht en opgevoed. Kinde ren, slachtoffertjes van lichamelijke of geestelijke gebreken en van het milieu, waarin zij werden geboren. Niet alleen naar dc kinderinrichtingen, maar naar alle instellingen strekt d® financiële hulp van het Ned- Comité voor Kinderpostzegels zich uit, waar gestreefd wordt naar bevordering van de lichame lijke en geestelijke gezondheid van het kind. Daaronder vallen, ook de consulta tiebureaus voor zuigelingen en kleuters. Op dit leit werden we deze week met de neus gedrukt. UW-ster mevrouw 3, C. Ruseler-Schoel had ons uitgenodigd de symbolische uitreiking van een gift van f 1.000 aan de Vlaardingse Vereniging voor Gezondheidszorg. „Het Groene Kruis Het Oranje Groene Kruis" bij tc wonen. In het kantoor van bet Groene Kruïsge bouw aan de Fioreslaan werden we door het bestuur met thee en gebak feestelijk ontvangen. Van het bestuur waren daar aanwezig voorzitter dokter H. Hasper, secretaresse mevrouw J, Okker-Van Gel deren, 2e secretaresse mevrouw M. van N leuwenhuizen-Los en de bestuursleden mevrouw M. C. van PJours-Vink en me vrouw H. M. van Steen-Mutsaers. Omdat penningmeester A Poldervaart erhinöerd was, werd de gift mevrouw Okker symbolisch ter' hand gesteld, in de vorm van een schrijven van het landelijke comité, waarin de overmaking van de gift werd medegedeeld en die bestemd bleex zijn voor de financiering van de Inrich ting van het nieuwste consultatiebureau; dat In de Maranathakerk in Zuidbuurt. Terwijl de 2omerpostzegelactïe 1962 voor de deur staal, kwam deze gift uit de op- brengst van. de actie 1961 wel wat rijkelijk aan de late kant. Maar een kniesoor, d:« daar over valt. De gift is ook slechts een druppel op een gloeiende plaat. Maar al'.e beetjes helpen, vond dokter Hasper. Gelet op het gigantische aantal instel lingen, dat een beroep op de opbrengst van deze jaarlijkse actie doet, zou men hoogst oneerbiedig kunnen spreken van: vele varkens maken de spoeling dun. Overigens is het ook bij deze actie weer het bedrijfsleven, waar Intensief wördt aangeklopt'om het goede doel te steunen. Terwjjl mevrouw J. C. Ruseler-Schoel als UVV-vertegenwoordigster ingeschakeld is by de verkoop op de postkantoren, la UW-ster mevrouw G. W. Groenenboom- Zoet de last op de ranke schouders ge legd het Vlaardingse bedrijfsleven af te grazen. De terhandneming van de taak van het plaatselijke comité voor kinder postzegels behoort namelijk tot de veie activiteiten van de Vlaardingse UW. Da leiding daarvan is uiteraard in handen van het UW-bestuur, dat de leiding bü de acties in de postkantoren en bij het be drijfsleven resp. aan de dames Rhseler en Groenenboom heeft gedelegeerd, waar bij, om alle misverstand te voorkomen, moet worden opgemerkt, dat de eerste geen presidente meer is van de plaatse lijke UVV, Dat is voor haar overigens geen beletsel deze gedelegeerde taak met grote toewijding en geestdrift te, vervul len. Vrijwillig en belangeloos uiteraard, want UVV betekent immers: Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Enkele talels geheel gevuld met tal van pakjes stond woensdagavond vooraan in de bovenzaal van de Rehobothfcerk aan de Hillitonlaan. U mag ze vanavond alle maal meenemen, «ei de heer A. v. Wis senburg tegen de Rotterdamse koopvaar- dijpredikant, ds. J. W, Schokking, die be loofde zijn uiterste best er voor te zullen doen, dat de pakettcn in dezelfde staat t-z.t. zullen worden afgegeven aan de zee varenden, voor de Kerstfeestviering aan boord. De heer Van Witsenburg overhandigde hem de pakjes namens de Commiss'e Zee varenden der Hervormde Gemeente van Vlaardingen. Ds. Schokking was er uiter aard mee in zijn schik en merkte op, dat Vlaardingen zeer aktief is op dit gebied- Vorig jaar werd voor de eerste maal een dergelijke actie ondernomen en ook toen was het succes groot en hij meende terecht, dat in een behoefte bleek te voor zien. De zaal was tot de laatste plaats be zet en behalve het gezellige onderlinge contact, werd de Zweedse film „De do minee van Uddarbo" vertoond, die ander half uur duurde. Opening garagebedrijf Garage Van Daaien N.V. opent 16 ok- .tober 's middags half drie, officieel haar eerste garagebedrijf in de Westwjjk. KAMPIOENSCHAPPEN KEER WEER Bij de wedvluchten in het seizoen 1962 van de postduivenhoudersvereniging Keer Weer werden de volgende kampioenschap pen behaald: Vitessevluchten: 1. F. Melchers, 2. B. Si mon en zn„ 3. M. de Roode (tevens hoog ste puntenduif), 4. R. Zijlstra, 5. H. Hoek. Jonge duiven; 1. C. Filie, 2. L. v. Brand wijk, 3. gebr. Heinsius (teven s hoogste puntenduif), 4. P. Bot, 5. L. Stam. Fondvhrchten: I. B. Simon en zn,, 2. F. Melchers, 3. M. de Roode, 4. C. FiÜe, 5. B- Bovenberg. Hoogste puntenduif fond F. Melchers. Navluehten: 1. F. Melchers, 2. J. Poldervaart, 3. W. Steenbergen, 4. M. de Roode, 5. B. Simon en zn. Hoogste pun tenduif na africhting EL Hoogerhuis. Ge neraal kampioenschap: 1. F. Melchers 188 p., 2. M- de Roode 186 p„ 3. B. Simon en zn. 182 p., 4. R. Zijlstra 168 p,, 5. C. Fille 167 p. ZATERDAG 13 OKTOBER, vufsTclzen: 16 uur, TSB—De Zwervers. M tiran da: 20 uur. RJC Instuif. Stadsgehoorzaal: 20 uur. Mr, Vlubber, de vlie gende schoolmeester: a.l. Luxor10.45 uur. Bommenwerper B 52; 14 ir. 21 uur. Zljsneuvelden niet tevergeefs; 14 Jr. Triangel: 20 uur, Cefa-fUmvoorstelling. Dertien ezels. ZONDAG 14 OKTOBER. Harmonie (bovenzaal); 10.30 uur, Humanistisch Verbond. Stadsgehoorzaal: 16.15, 18 43 en 21 uur. Mr. Vlubber. de vliegende schoolmeester; a.l. Luxor: 1430 uur. Texas troubadours; aJ. 17 uur, Bommenwerper B 52; 14 jr. 23 uur. Zij sneuvelden niet tevergeefs, 14 Jr. MAANDAG 15 OKTOBER. Loxor: 20 uur, Zy sneuvelden niet tevergeefs; 14 Jr. APOTHEKEN. Geopend; Wester Apotheek. Voorstraat 53, t«L 2683. 14 oktober Afnemende maan Zon op 7.01 uur, onder 17.50 uur Maan op 18.51 uur. onder 7JS2 uur 15 oktober Afnemende Zou op 7.03 uur, onder 17.48 uur Maan op 19.21 uur, onder 9.16 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1