ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD lf EMEHuma Gouden belastingambtenaar filosofeerde over het in leven Nieuw Rotterdams Toneel bracht „Een bitter uurtje" Dr, R. Buimer als zendingsarts naar Kameroen uitgezonden f 1 1 'JïKrémmil 1 Zaterdagavond is de Stads gehoorzaal voor de tieners I Wonderlijk begin.... Agenda Afscheid van het aLletiekseizoen Burgerlijke stand THUISFRONT IS ER REEDS Ww Esperanto-bijeeiikomst in Triangel was niet bijzonder interessant Gossstr,-bankwerkers Machine-bankwerkers Montagewerken Pijpfitters/ S.¥.-snonteurs Instr. pijpfiiters Eieetriseh lassers Nieuwe klanten voor UI BOTTERDAMSCHNIEUWSBLAD DINSDAG 36 OKTOBER 1962 Hoofdagentóchap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 VLAAEDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR:. TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 We moeten vaak aanhoren: journalisten hebben toch maar een bruin leventje. Overal waar wat te beleven of te halen valt, daar zijn ze bij. Dat wordt ons dan veelal onder de neus gewreven op recep ties waar gul wordt rondgegaan met rokerij, port, sherry en hartlgheidjes. Jullie vallen gltijd met de neus in de boter en van de ene festiviteit in de andere. We nemen het de mensen niet kwalijk. Ze zien alleen de mooie kanten van andermans beroep en wat ze niet zien, daar staan ze niet bij stil. Dat doen ze ook niet, al weten ze het wel, l>y: alles, waar je teveel van krijgt, ver wekt indigestie. De mens gewent even snel aan het goede der aarde als aan ont bering. In bet eerste geval speelt zijn won derbaarlijk aanpassingsvermogen hem par ten, fn bet tweede geval hem in de kaart. De mens kijkt verlangend naar wat hfl (nog) niet heeft en ervaart telkens weer, dat het bezit zo snel went en afstompt, wat to begeerlijk leek, toen hij het nog niet had- Dat gaat natuurlijk niet voor iedereen en alles helemaal op. De werkkring, die men als een sport beleeft: de vrouw, die men nog evenzeer op een voetstuk zet als het meisje uit de verlovingstijd, dat men op de handen droeg. Zfj behoren tot de uit- sonderingen, die de regel bevestigen. Maar het romantische, het juichende er aan, dat Js er af. Het meer of minder langdurig bezit heeft de gevoelens gesust en veredeld, BESPIEGELENDE GEEST Dit lijkt een heel wonderlijk begin van een verhaal over iemand, die een hoogst zeldzaam jubileum staat te wachten bij 's rijksbelastingen. Maar dat zit zo: uiter sten raken elkaar en waar je mee omgaat, daar word je mee besmet. Van ons zeggen. Ze: Wat hebben jullie een herenleventje, daar kun je oud bij worden en van be lastingambtenaar G- J. Hoorn zeggen ze: hoe heb je het 50 jaar lang kunnen uithou den, terwijl bij er jong by gebleven is. Dat zijn dan de twee uitersten voor de pu blieke opinie: het beroep van journalist en dat van belastingambtenaar. Het ene spran kelend, het andere saai en dor. En wat die besmetting betreft: we hadden gedacht van een half uur, maar we hebben een paar uur naar gouden belastingambtenaar G. J. Hoorn zitten luisteren. Naar zijn- terugblik op die 50 kantoorjaren bij 's rijksbelastin gen. Neen, naar zijn terugblik op 50. levens jaren, ploeterend ophet 'kantoor van 's rijksbelastingen. Op het Vlaardingse kan toor. Want dat is juist, het bijzondere van dit belastingjubileum, omdat ambtenaren bij 's rijksbelastingen nogal eens van stand plaats plegen te veranderen. Niet alzo de Vlaardinger G. J. Hoorn. Hij is als belas ting-dreumes van 13 jaar op het Vlaarding se kantoor gekomen en hij zit er nog: SOjaar later. Alleen de plaats van dit kan toor is niet meer dezelfde en. bet toen 13-jarigé particuliere klerkje is nu ècn 63-jarige adj.-commies le klas, die de laatste 42 jaar, behalve met 's rijksbelastin gen, met Cornelia Struijs arm in arm door het leven gaat. Aan de ene arm 's rijksbe lastingen en aan de andere zijn vrouw, die hem geen kinderen, maar grote liefde en een rijk huwelijksleven -heeft geschonken. Op deze dubbel-gearmde levenswandel heeft hij een terugblik geslagen. Op de daarbij opgedane levenswijsheid en op die uit de vele door hem gelezen boaken: over wegend van godsdienstige en levensbe schouwelijke aard. Hij heeft dus zitten filosoferen, bespiegelend het achter hem liggende leven bekeken en ons van de daaruit getrokken conclusies deelgenoot gemaakt. Wat we daarbij bovenal in hem hebben benijd: hij heeft zo'n heerlijk zon nige natuur, hij lacht graag en veel, hij heeft altijd „ja" tegen het leven gezegd. Ondanks zijn weinig opwindende, om niet te zeggen saaie, 50 belastingkantoor-jaren. Anders had hij het nooit 5Q jaar lang op •een en hetzelfde kantoor ran 's rijksbelas tingen volgehouden. En de vele teleurstel lingen manmoedig geslikt. Daar praat ik niet over, heeft hij wel tienmaal gezegd. Hij heeft praktisch hele maal niet over zijn belastingkantoorwerk gepraat. Wat voor stof zit er ook in admi- nistratiewerk, zoals hij 50 jaar lang heeft verricht, ook al zit hij een flink tijdje daar van bij de afdeling accijnzen en invoer rechten? Ach ja, enkele er uit springende belevenissen bewaart hij er wel aan en. die heeft hij ook opgehaald. Belevenissen tij dens de laatste wereldoorlog en kort na do bevrijding, toen de accijnzen en invoer rechten-administratie op haar achterste lag, geheel opnieuw moest worden opgebouwd en hij thuis vaak tot ver na het midder nachtelijk uur aan zijn bureau zat te werken. DINSDAG 16 OKTOBER Luxor, 8.00 uur n.m., Zij sneuvelden niet te vergeefs, 14 jaar. Stadsgehoorzaal, s.00 tiur n.m. Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester, alle leeftijden. Harmonie bovenzaal, 8.00 uur n.m., Studie kring Vlaardingen. WOENSDAG 17 OKTOBER Harmonie, 8.00 uur n.m.. Kon. Ned. Midden- sta n<l&bonö (jaarvergadering) Stadsgehoorzaal, 8.00 uur n.m., Mr. Vlubber de vliegende schoolmeester, alle leeftijden luxor, 2.30 uur n.m;. Texas troubadours, alle ieeftyden; 8.00 uur n.m,, Zij sneuvelden niet to vergeefs, 14 jaar. DONDERDAG 18 OKTOBER Stadsgehoorzaal, 8.00 uur n.m., Mr. Vlubber de vliegende schoolmeester, alle leeftijden. Luxor, 8.00 uur n.m., Zij sneuvelden niet te vergeefs. 14 jaar. Triangel, 8.00 uur Ned. Verbond van MkUJenstandsvcrenigingcn APOTHEKEN Geopend: Wester Apotheek. Voorstraat 53, tel. Afnemende maan >*ktober Zon op 7.07 uur. onder 17.44 uur Maan o» 20.38 uur. onder 11.52 uur ZIJN LEVENSKUNST - Weet u wat zijn levenskunst is? Elke dag beschouwt hij als een schenking van God. Hij plukt iedere dag, Zijn vrouw zelfs ver wondert er zich vaak over, dat hij zich 's morgens fluitend of zingend staat te wassen en telkens de dag begint of hij voor het eerst naar het belanstingkantoor stapt. Stapt! Want naar kantoor, naar de visites 's avonds, zijn onderdanen brengen hem erheen. Zijn vrouw en hij, ze kijken graag haar de televisie, die ze zelf nog niet heb ben, maar nóg wel eens hopen te bezitten. Vandaar die visites 's avonds. Beiden ver zekeren om het hardst, dat zii z ch nog zn jong voelen, al zijn zij allebei 63 jaar ge leden in Vlaardingen geboren Het leven bestaat uit herinneringen, maar je moet er niet bij stil blijven staan, je moet je weten aan te passen, je moet met je tijd meegaan en het heden beleven, dan word je niet oud. verzekert hij. Wat je hebt en krijgt, dai moet je hartgrondig waarderen on er alle vreugde aan beleven, die hèt je kan geven. Kijk om je heen. Je ziet haast geen lachen de mensen meer. Haast allemaal ernstige of zure gezichten. En ze hebben haast alles, wat hun hart begeert: radio, televisie, was machines, koelkasten, auto's. Maar ze vin den dit alles zo gewoon, zo vanzelfsprekend. Ze kunnen er geen blijdschap meer voor opbrengen. Iedereen heeft een taak in het leven gekregen. Die moet je als een plicht zien en de onaangename kantjes ervan er op de koop toe bij nemen. En dan iedere j als een. nieuwe dag beleven, alsof het de eerste is. In je werk en in je huwelijks leven. Het is een lang verhaal geworden en u weet praktisch nog niets van de gouden ju bilaris af. Of wei? Enfin, dat doet er ook niet toe. Hij behoort tot de miljoenen kleine mensen, die nooit aan de weg timmeren en in de massa opgaan. HU is toevallig 50 jaar lang btf 's rijksbelastingen in de stad, waar hij is geboren en die hjj nooit heeft willen verlaten. Laten we besluiten met u zijn ver zoek over te brengen: op zijn jtibileumdag, op 25 oktober, wordt hij 's middags van 45.30 uur op het belastingkantoor gehul digd. maar daarna, van 5.30—7 uur geeft hü allen, die hem geluk willen komen wensen daartoe gelegenheid bij bem thuis: Parallelweg 50. Velen mogen tegen een der gelijke dag'aan zien, hü ontwaart alleen de zonzijde en verheugt zich er op Hij zegt „ja" tegen het leven en lacht daarom graag en veel. Het atletiekseizoen .is weer achter de rug. Zondag namen Forluna-atleten af scheid van het alletiekseizoen met deel neming aan regionale jeugdwedstrijden in Den Haag. Dick van der Meer finishte op de 800 meter Jongens A.in 2.9 als 2e achter de nationale kampioen op" <3it nummer. Een 2e plaats was1-er ook voor Peter Spek- op de 80 meter Jongens C. Hij had in de finale een slechte start, maar kon-zich naar de 2e plaats opwerken en in 10.2 sec. finis hen. Wil ma v. Kossem .werd in 8.9 sec. 4e op de 60 meter Meisjes C. Bep van Roön leverde een knappe prestatie door in een veld van 46 deelneemsters als 2c te eindigen óp hel nummer verspringen Meisjes B, met een sprong van 4.78 mët'er. In "deze. afdeling werd zij 3e in de finale op" de 80 meter, In deztf afdeling werd zij 3e'in de finale op de 80 meter hardlopen in een tijd van 10.9. Geboren: Manon Wilma, d.v. W. M. Bronwasser en A. Kijnc, Keesomstraat 5: Willem Godefridus, z.v. W, Ver brugge en W. Harmsen. Leliestraat 13: Everina Alet- ta, d.v. K. IJ. Wildeboer en M. K. IIoo- gerwerf. Woonark ..Cirrus" Hof laan. Gehuwd: Bernardus Johannes Terpstra, 22 jr en Ne eitje Kloppenburg, oud 18 jr; Hendrik Gording, oud 23 jr en Francises Johanna Gringhuis, 21 jr; Dirk van .•der; Lugt, oud 23 jr en Johanna Elizabeth 1- tronella Gerard in a van Galen, oud 23 jr; Marinas Goudappel, oud 23 jr en Janny van Noord, oud 23 jr. Overleden: Hermina Crucq, oud 78 jr echtg. v. M. G. Oskam, Bilderdijkstraat 4. marktbericht Hedenrrmrgen werd aan het afslaglokaal betaald voor: volle haring f 70.90f 73,10. ijle haring f 63,20, steurharing f 60,10 f 63,v makreel f 37,20 per kantje. EEN bitter uurtjehet werden er ten slotte wel enkele voor de vijf direc teuren van de Phenix Handel Maatschap pij NV, Maar de vertolking van „Een bitter uurtje" door het Nieuw Rotterdams Toneel bezorgde de tamelijk goed bezette zaal van de Stadgehoorzaal beslist geèn „bittere" avond. Integendeel, afgaande op dc reacties van de zaal, heeft men zich kostelijk geamuseerd met hot vinden van de schuldige in een overigens allesbehal ve prettige verduisteringszaak. ZoweJ in het programma als in de voorberichten in de pers was er de nadruk op gelegd, dat de titel van het toneelstuk niet leidde in de richting van een gezellig samenzijn me' een borrel en een hartig hapje alleen. Men werd er bijvoorbaat al van doordron gen, dat er oen zekere ernst ten grondslag Zondagmorgen is in de Immanuelkerk de zendingsarts dr. R. Buimer naar Ka meroen uit gezonden. Hij wordt verbon den aan het zendingsziekenhuis te Ndoun- gué, waarheen hij over enkele dagen met zijn vrouw en twee kinderen vertrekt om daar dr. J, van Bergeijk te gaan assi steren. Namens de Classis Schiedam der Hervormde Kerk ging ds. P. van der Vloed in de uitzendingsdienst voor. Ds. Van der Vloed bepaalde zijn gehoor bij Mattheüs 10:16, („Zie Ik zend u als schapen midden onder de wolven; weest dan voorzichtig als slangen en argeloos als duiven"). Het gaat bij de Zending om het doorbreken van de krachten van het Ko ninkrijk Gods in een wereld die glashard is. Zending is dan ook een harde realiteit, waarbij je hele leven betrokken wordt, al dus de predikant, die verder stelde dat HENGELCONCOURS ZETHAMETA De hengel vereniging „Zethameta" hieid een groot hengelconcours in de Maasland- se wateren, onder leiding van hoofdcon troleur R. Haddeman. Er waren 7 corp sen van diverse personeelsverenigingen aan de waterkant verschenen. Het weer was zeer mooi en de vangst viel bijzon der mee. Na het concours ging men naar Calë „De Oude Markt" om de gevangen vis te wegen en de winnaars bekend te maken. Sunlight kwam in het bezit van de wis selbeker. De andere winnende corpsen waren G.E.W., G.S.W., Ons Genoegen eu Oawenbroek. Verder waren er nog een twintigtal persoonlijke prijzen. De Rott. Ontspanningsvereniging Shell, die niets met Rotterdam, maar alles met Vlaardingen te maken heeft, organiseert ter gelegenheid van het 25-jarige bestaan van de afdeling Harmonie, 2aterdag 20 okt. een drumband-, harmonie- en fanfare concours, waarvan de officiële opening 's morgens 10 uur in de clubzaal van het Shell Sportpark De Vijfsluizeii plaats vindt. Aan de tamboer wedstrijd nemen deel: Sliedrecht, Volharding re Oostvoorne. Juliana te Lekkerkerk. Excelsior le Was senaar en Apollo te Geertruidenberg. Aan de concertwedstrijd, sectie fanfare: Con cordia te Nederbèmeri, Oranjevaah te Fijnaart, Excelsior te Delft, Juliana te Lekkerkerk. Concordia te HogeZwaluwe. KJMA te Dodewaard en OB— te Wester- voort; aan de sectie Harmonie: Vredestein te Doetinchem. Dordrechts Harmoniekorps, Excelsior te Wassenaar, Excelsior le Wor- mervor, Wilton-Fijenoocd te Schiedam, Asterius to Oisterwijk, De Bazuin te Go r kum. 9 Vrijdag houdt de Vereniging van Volks tuinders Vlaardingen in Muzanda haar feestavond ter gelegenheid van haar 25-jarige bestaan. wanneer het schaap zijn getuigende boodschap brengt, er overal de wolven zijn, die zich daartegen verzetten. In deze ongelijke strijd is er voor het schaap geen andere bijstand dan die van de Goe de Herder, die als een schaap stemmeloos was voor zijn scheerders en die als een Lam ter slachting werd geleid. De gezon dene moet zijn opdracht in bezonnenheid en in onbevangenheid uitvoeren en mag zo werkzaaon zijn aan de komst van Gods Koninkrijk, ook in Kameroen. Na de preek zei dokter Buimer, die ver bonden is aan het Diakonessenhuis te Gou- dat zijn vertrek naar Kameroen oor spronkelijk in februari zou plaatsvinden, maar dat door omstandigheden was ver vroegd. Hij hoopt zijn taak daar volgende week zondag aan te vangen De wetenschap dat er in Nederland een biddende ge meente achterblijft zal hem en zijn. vrouw sterkte geven. Na de dienst hebben velen dokter en mevrouw Buimer de hand gedrukt. De se cretaris van de plaatselijke zendingscom missie, de heer "W. de Vries, mocht o.a. de. directeur van het Diakonessenhuis te Gouda, dr. J. P. de Jong "en een aantal personeelsleden van zijn ziekenhuis wel kom heten. Di. F. C. van der Horst, medisch se- aretaris van de Hervormde Raad van Zending overhandigde dokter Buimer een Franse Bijbel. Namens de classis Schie dam sprak dr. L. J. Cazemler uit Schie dam, die zei, dat de Classis het werk van dr. Buimer met grote belangstelling zal volgen. Uitvoerig lichtte tenslotte de heer N. IC. EdeJsehaap. voorzitter van het Vlnnrdtng- se actiecomité „Poen voor Kameroen", t'e zendingsarts in- over wal in Vlaardingen door de jeugd reeds voor Kameroen is ge daan. Hij gaf dr. Buimer de verzekering dat-het-thuisfront er al is, voordat hij zijn werk zal kunnen aanvangen. Wij bid den u kracht toe, dit bijzonder moeilijke werk te aanvaarden en vol te houden, al dus de heer Edclsehaap. lag aan het stuk van George Ross en Campbell Singer. Waarschijnlijk werd hierbij gedoeld op de ernst van de span ning die tot het laatste ogenblik bewaard bleef of op de pijnlijke kant van de zaak voor de onschuldige verdachte. Edward Bromley alias David Newman, ex-directeur van de Brentwood Groothandle NV, die er van beschuldigd wordt zes jaar geleden een bedrag van 115.OOQ pond te hebben gestolen, krijgt langs een om weg de gelegenheid zijn onschuld te bewij zen. Alle benadeelden door de diefstal van Edward Bromley (een. uitstekende rol var. André van den Heuvel), maken deel uit van één directie van een nieuwe maat schappij. Zij zijn aan deze nieuwe zaak geholpen door het geld van de huidige presidente Margaret Kingsley, voortreffe lijk gespeeld door Rie Gilhuys. IVTA afloop van de maaudelijkse directie- vergadering komen de vijf directeuren en hun présidente nog voor een gezellig samenzijn bijeen in <de flat van Henry Henderson (Steye van Brandenburg). Bin nen deze flat <het decor dat ontworpen werd door Harry Wich) ziet men het'oitter- uurtje veranderen in een bitter uurtje. De secretaresse van Henry Henderson Ange la Fawoett (een aardigemaar zeker niet imponerende rol van Atinet Nleuwenhuy- zen) introduceert op de party Roger Scha- field, en zijn vriend Edward Bromley. De laatste wil zij ten overstaan van de volle dige directie van de Phenix Handel Mij- zijn zes jaar lang uitgestelde straf nog laten ondergaan. De gebeurtenissen die volgen en leiden tot de conclusie dat Bromley onschuldig is, zijn hier en daar louter komisch. Men gaat tenslotte op zoek naar de ware Schul dige. Het blootleggen van alle motieven, waardoor Ledereen tot het plegen van de diefstal overgegaan zou kunnen zijn, de felle uitvallen over en weer zijn de waar borg voor een sfeer waarin men elkaar wantrouwt, Deze sfeer van wantrouwen was net niet helemaal echt om het stuk tot een „thriller" te maken. De Engels man noemt dit uiteindelijke resultaat dan ook een „whodunit", een wie-heef t-'t-ge- daan". Het beste aandeel leverde onge twijfeld Hans Tiemeyer in zijn ol als vriend van Edward Bromley. Hij ontmas kerde ook tenslotte de ware dader. Hel Nieuw Rotterdams Toneel bracht dit amusante stuk in. de vertaling van Josephine Soer en onder de regie van Pim Dikkers. Als eerste en enige gemeente in Neder land Is In Vlaardingen de montage aan de gang van twee soorten industriële wonin gen. Van het PLN-complex werd gisteren het negende blok betrokken en zijn daar mee thans 387 l'anagro-Larscn Nielsen- woningen bewoond. Van deze woningen zien we de voorgevel van een blok op maandag-wasdag. Duidelijk is hel grote verschil te zien tussen deze voorgevel en die, zoals hij worth bij de Dura-Coignetwo. niugMokken, waarvan we hier het eerste blok in Vlaardingen gemonteerd /Jen wor den. Bij de D.C.-woningen bestaan ook de voor- en achtergevels uit industriële beton elementen in tegenstelling tot de PLN-tvo- nlngen. die van houten puien zijn voorzien, maar eveneens Industrieel worden vervaar digd, Op de foto met montage van Dura- Colgnetwoningen zien we op de achter grond het derde maeisonnettencomplcx van 75 woningen van de Combinatie "Vier In SéS itë&üi.l Wie gedacht had, dat de door burge meester en wethouders belegde bijeen komst in gebouw Triangel interesse,m zou worden, kwam bedrogen uit. We konden niet van de indruk ontkomen, dal het zui ver een. propagancla-avond was om te trachten ook in Vlaardingen Esperanto verder door te laten dringen. De heer H. K. van Minnen, op wiens initiatief de bijeenkomst was belegd zei een bepaald zwak te hebben voor eon wereldtaal waar bij hij duidelijk Esperanto bedoeld,-. Toch zei de wethouder, dat het niet in do bedoe ling lag om to trachten clezc taal in te voeren op de Vlaardingse scholen. Maar aan de andere kant zei dezelfde wethou der, dat het misschien wel goed zou zijn als men In sommige gevallen het Esperan to-diploma zou eisen want, aldus de wet houder: als iedereen "dezelfde taal spreekt, zullen er zeker minder vergissingen ont staan. Tot, zover dan de openingswoorden van de heer Van Minnen, die ontjer de indruk was van de belangrijkheid van Es peranto en-:die verder op de vele mogelijk heden wees, en het goed vond om daar mede van, gedachten te wisselen. Mr. F. Winkel, directeur van dc Stich ting „Esperanto" bij het Onderwijs" te 's-Graven huge, hieid daarna con lezitig over „Do maatschappelijke eu onderwijs kundige betekenis van de internationale taal .Esperanto", maar jammer genoeg wern het een lezing In de letterlijke zin des woords. Een saaie opsomming van namen en cijfers over het doei iari de stickling enz. Misschien wet interessant voor Esperantisten, maar u.i. niet voor onderwijzers, raad.sleden eu/.., die waren uitgenodigd. Overigens hadden' sk-ch's drie raadsleden aan de oproep gehoor gegeven en wel dc peg-ers J. J. Donkers en A. C. Rh. Hor donk en dc heer F. J. Halkes tfcvpï. Hieruit moge blijken, dat er ook in dc gemeenteraad niet zoveel belang- rtloiJ.ng voor ileze avond was. De oiid-du'ci'trice van een MMS te Haar. lem. mej. dra. C. M; Burger was gelukkig veel duidelijker te verst arm en tc volgen, maai zij legde hot accent te voel op de propaganda en we mogen toch aannemer., dat. dit nief de bedoeling is geweest van hot college van b. en .w. Visserij bericht IJmuidcu De aaiwoer vaiv kisten vis in lJmuiden was dinsdag 1080 schelvis. 430 wij ving. 150 gul en kabeljauw, 25 kootvis. 2450 haring. 220 pil chards, 1680 makreel. 250 schol. 40 tarbot. 210 diversen, :20 sardines, 480 st kabeljauw, 13.000 kg tong. De prijzen waren t« guldens: per kg. heilbot 4.504. tarbot 3.40—2. tong 4.81)2.80; 'per 125 kg. kabeljauw 154—106. koolvis 132142. witter koólvds 210—170: per 50 kg, gut 50—22. schot 40—1-7, wijting 2715, schar 27—30, poon 22. radio 17—9.40, kootvis 48—34, heek 21, witte koolvis 63—41, schelvis 4617, tarbot 165—102. schar tong 4424, tongschar 10Ö54. haring 36—16. makreel 39—IS, pilchards 25.40—23; per 40 kg. sardines 12.20—C 40. inktvis 49—44. baars. 33: regels kabeljauw 122—44; kreet! 10—8 per stuk: haai 2123o per snik. Zaterdag 20 oktober is de Stadsgehoor zaal het schouwtoneel van een tiener avorid. Een avond voor de moderne jeugd, die verzot Is op de hitparades en tophits. Zou dit. het eerste resultaat zijn van de instelling van de wethoudersportefeuille Jeugdzaken? De organisatie van deze avond is een initatief van het stichtings bestuur t an de Stadsgehoorzaal. En de voorzitter van dit bestuur en de wethou der van de nieuwe portefeuille Jeugdza ken, zij zijn één en dezelfde persoon. We geloven niet, dat wethouder H. K. van Minnen bepaald een vurig voorstan der van dit soort lichte amusemenimu- ziek is en dat hij hierin een taak wegge legd ziet voor de door hem eveneens be klede functie van wethouder van culture le zaken. Maar hij heeft een zwak voor de jeugd. Het zal komende zaterdag wel een stampvolle Stadsgehoorzaal worden, mei. The Blue Diamonds ongetwijfeld als de grote trekpleisters. Maar laten we ook on ze Lonnekc Hoogland niet vergeten, die de presentatie verzorgt on dooi* de tele visie al aardig populair is geworden. Het Vlaardingse element op deze avond wordt ook geleverd door Jos Akkerman en Johnnie Traas ais The Blue Stars. Voorts zien we op het program.ma prij ken: Imca Marina, The Offmano's (drie acrobatenThe Flying Arrows, alsmede het Trio Freddy .Wieneke voor de muzi kale omlijst; ng. BEDRIJF TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerken; (met N.V.L.-diploma). Tevens bestaat op onze FITTERSSCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar), de mogelijkheid een versnelde opleiding tot pïjpfltter voor de olievcrwerkende en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op een onzer binnenlandse montagewerk en. Regeling voor reis geld vergoeding of kost- en reisgeld vergoeding. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeel regeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 17 oktober a.s. tussen 7 en 8 uur n.m. bij het Oew. Arbeidsbureau te VLAARDINGEN. ahvaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis- en verzuimkosten bij sollicitatie worden vergoed. Overal zijn er mensen, die Uw Klant wouden zijn... als zij U ken- dun. Wanneer G oij- voor beeld schoonheids middelen verkoopt ol speet goederen, of col- bens - weten dan al degenen die zoiets no dig lebben, dat U die voortreffelijk kunt le veren? U zegt nee? Maar clan mist U vete, vele kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen tc toereiken. De ervan ng heeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties worden gespeld dat ze tienduizenden, ja honderdduizenden tot de koopdaad brengen de kunt U niet missen geen dag! Uw advertentie to de dagto'aden die doet het 'm! Daarmee la&t U van O horen, daar mee brengr nieuwe klanten m oeweging. Maar daar goed gebruik

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1