ROTTEMU MEUUAD PW Bracht Schiedammer Turkse tortelduiven naar Nederland? Tienjarig beslaan van „De Dilettantjes Herdenking der Gevallenen Smalfilmclub De Driehoek hield clubcompetitie AT o AAR. AMNEER Uit het politierapport Hele en halve winst voor S.V.C.-volleybaUers Uurloon actie KAJ en VKAJ Leider DRZ door TOGB bedwongen: wederzijds protest tot besluit 35-Jarig jubileum van supporters vereniging „Door Weer en Wind V. V.''lezing over de Grote Kerk Burgerlijke stand Teleurstellingen voor Juliana „Daar was laatst een meisje loos Weer meer leeslust in Schiedam Boofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BRQERSVEST 3 - TELEFOON 68091 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rotterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Schiedamse Jeugdtoneel Ver eniging De Dilettantjes werden tiveehon- derdvjjftig kinderen zaterdagmiddag in ge bouw Arcade onthaald op een aardig ca* baretprogramma, waarna 's avonds om acht uur in hetzelfde gebouw de officiële feestviering volgde. Behalve de voorzitter van De Dilettantjes 3 heer J. Beining voerden het woord, - eer J. v. d. Graaf namens de NATtT en ue penningmeester van de Alg. Bond van Bejaarden. „Steun In de Strijd" zond een felicitatietelegram. Er waren vele bloemen en geschenken. Na hpt officiële gedeelte werd de revue ..Kinderen kennen geen. grenzen" opge voerd. Eveneens traden de Zingende Zus jes Lenie en Nellie Mak op. Na afloop volgde er een gezellig bal o.l.v. Arïe Nijs. O Ter herdenking van de gevallenen, m d? Tweede Wereldoorlog hechtte zondag morgen om twaalf uur de loco-burgemees ter, wethouder H. Sabel, aangezien bur gemeester Mr. J. W. Peek ditmaal ver hinderd was aanwezig te zijn, can krans klaprozen aan het oorlogsmonument in de Plantage. Deze jaarlijkse kranslegging na mens het gemeentebestuur en de Ingezete nen van Wandsworth kenmerkte zich ook uit jaar weer door een sobere, docht niet temin stijlvolle plechtigheid. Aanwezig waren o.a. de heren P. J. Th. Collignon, contactman hier ter stede van het Oorlogsgraven-eomité, J. v. Griend. Namens de V.N.F.G, J. Oostïan der namens Voormalig Verzet, Mr. G. J Roelof sen, cUreeteur van Sociale Zaken, G Bosman namens de V.N...G. en de Com missaris van Politie K. Bijpma. De Smalfilmclub De Driehoek hield za terdagavond in. Sursum Corda aan de Nieuwstraat haar jaarlijkse Clubcompeti- ne, die geopend werd door de voorzitter, •*e heer J. van Rest. Deze herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat de cabaretgroep Ahoy, die op deze avond optrad, in Rotterdam-vVest be slist repetitieruimte nodig heeft, indien zjj op januari a.s. deze niet zal hebben, moet deze cabaretgroep onherroepelijk worden opgeheven. Het zaaltje zou dan eveneens gebruikt kunnen worden om te filmen. Het peil van alle films, die op deze com - petitieavond werden vertoond, was hoog, terwijl de begeleiding door de pianist J. van GogI uitstekend was. De eerste prijs ontving C. Ferwerda \'oor zijn film Ode aan Dick Boer; de tweede prijs W. TImmers, die pas was begonnen met filmen, met Vrije Zaterdag en de der de prijs L_ v.d. Schelling met: We zagen het aankomen. De: beide laatste films be hoorden tot het genre familiefilms. MAANDAG 12 NOVEMBER Irene, 7.3D uur: CJV Commissie Jongenswerk. Filmavond. Amstelbron. 8 uur: Ka tb. VrouwengildeBrei- show. Sted. Museum. 8 uur: Verkenningen van Kunst. Irene, S uur: Aqua Fauna, Ledenvergadering. bijeenkomst. Musis Sacrum, 8 uur-, Bridgevercniging Schie dam West, Vergadering en drive. Wijkcentrum, 8 uur: Hum. Verbond, lezing heer Kruyswljk: Mijn overgang tot het hu manisme. DINSDAG 13 NOVEMBER Musis Sacrum, 1.30 en 8 uur Pers.ver. Wilton Fijenocrd, Teletroef. Grote Kerk, 8 uur; Gezamenlijke Schied. Ko ren, Die JahreszeLten. Wijkcentrum- 8 uur: Gein. Centrale KVP, Le denvergadering. Arcade. 8 uur: St, Ambrosius, Ponateursavond. thr. Soc, Belangen. 8 uur: Chr. Besturen Bond, Vergadering. Wijkcentrum Nleuwjand, 8 uur: CPN, Ver gadering. BIOSCOPEN. Passage Theater: 2 en 8 uur. De Kanonnen van Navarone. Monopole Theater: 7 en 9.15 uur: Dreiging uit bet heelal. museum Nieuwe vormen en nieuwe muziek Expositie Rijk van Ravens, dagelijks van 1017 uur. "s zondags van 1317 uur Gem, Openbare Leeszaal: tot 2 november ten toonstelling Belgische boek. afothekeksdienst. Gouka Co- Groenelaan 127. Een groepje jeugdige Dilctfauïje rechts de heer J. Bcinmg. Het in nood verkerend TOGB heeft kans gezien koploper DRZ in eigen nuis? een puntje afhandig te maken. Het is een l—l draw geworden, waartegen beide ploegen protest aantekenden. De Berkelse club zag zes minuten voor het einde van de wed strijd een tweede doelpunt door arbiter J. v. d. Burg wegens buitenspet niet toe gekend, terwijl DRZ geen vrede nam met de wijze, waarop het eerste doelpunt van de gasten tot stand w*as gekomen. De ge hele verdediging bleef staan wachten op het onderbrekende fluitsignaal (buitenspel) van de arbiter, dat echter uitbleef het geen de rechtsbuiten in de gelegenheid stelde doelman Zonneveld zonder al te veel moeite te verslaan, In de eerste helft lagen de krachten vrijwel gelijk en wisten de verdedigingen de situatie vrijwel te beheersen. Eerst ze ven minuten voor rust viel het gewraakte doelpunt bij DRZ, waarbij het tot de rust bleef. Na de hervatting was de thuis club overwegend in de aanval. Reeds de derde minuut resulteerde ditin de gelijk maker. toen Wigman een combinatie tus sen O uwen s en Kolmeyer met een goed schot afrondde, 11. DRZ bleef sterker, maar het ontbrak de voorhoede aan vol doende stootkracht om het overwicht met het scoren van meer doelpunten tot uit drukking te brengen. Zes minuten voor tijd moest de roodwitte defensie capituleren, maar het doelpunt werd in buitenspeipo- sitie gescoord en derhalve niet toegekend Het bleef dus l—l met het laatste woord aan de protestcommissie, die een der gelijk dubbel-protest nu niet bepaald veel vuldig op tafel zal aantreffen. SVDPW had het bij Swift Boys niet ge makkelijk. Eerst in de laatste minuten van de uit wedstrijd tegen Swift Boys wist SVDPW de volle winst binnen te halen. Hoewel onze stadgenoten technisch beter voetbal speelden, zagen zij geen kaas hieruit vol doende munt te slaan. Swift Boys opende 2elfs de score, doch v. d. Vliet bracht de partijen weer op gelijke voet. Een twee de treffer deed de thuisclub met een 2—1 voorsprong de rust ingaan. Het was weder om v. d. Vlist, die na de rust het even wicht herstelde, waarna v. Schie SVDPW aan de leiding bracht. Bij een aanval van Swift Boys sloeg van Dijk de bal met de hand uit de doelmond en de toegekende strafschop werd in de gelijkmaker omge zet. Door het verrichten van een hattrick bezorgde v. d. Vlist tenslotte SVDPW op het nippertje de overwinning 34. Voor Schiedamse Boys kwam ditmaal In Oude Tonge het zo nodige herstel. Met 3—1 werd hier DBGC bedwongen en deze zege bracht de groenwitten weer in de goe de helft van de ranglijst. Een goede wed strijd overigens, waarin de voorhoede van de boys wat meer schotvaardigheid aan de dag legde dan tijdêns voorgaande wed strijden. Mid voor L. Merks hielp met een goed doelpunt het eerste schaap over de Flakkeese dam, waarna G. de Jong met een tweede voltreffer de rust met een 02 stand liet ingaan. Wel wist de thuisclub in de tweede helft de achterstand te verklei nen, maar de pittig spelende v. Bocckom maakte na een felle solo-rush met een on houdbaar doelpunt aan. alle onzekerheid einde 13. Het opportunistisch voetbal-spelend Di lettant liet de Schiedam-voorwaartsen niet de ruimte tot het gebruikelijke technische aanvalsspel te komen. Met lange trappen werd evenwel de eigen voorhoede keer op keer aan het werk gezet en dit leidde reeds in de tweede minuut tot succes, toen doelman v. d. Reep moest zwichten voor een schot van de rechtsbinnen. Schiedam probeerde hel wel. maar kwam niet ver der dan een, kogel tegen de deklat van de voet van N. v. Huet, die beter lot verdien de. Met een tweede prijsschot zorgde de midvoor ervoor, dat Dilettant de rust met een 20 voorsprong kon ingaan. Een wat ongelukkige terugspeelbal van Cambeen kwam na de hervatting Scnie- dam op een derde doelpunt te staan. Uit een hoekschop bracht midvoor de Poter de stand op 3—1 en kopte uit een derge lijke situatie even later rakelings over de lat, waarna de rechtsbinnen der gasthe ren met twee achtereenvolgende doelpun ten het vonnis over de zwartwitten defini tief voltrok 51. Iu de eerste klasse van het zaierclagvoet- bal leed PPSC bij TOGR een kleine ne derlaag. Van meet af aan waren beide ploe gen tegen elkaar opgewassen met, dank zij het wind voor deel, PPSC iets meer iu de ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 12 NOVEMBER 1962 Een aanrijding had plaats ïn de Gerrit Verboomstraat voor de Amsterdamsche Bank. Twee bromfietsers reden daar op elkaar. De eerste, bestuurd door de pijp- fitter T. S., stopte voor een oranje ver keerslicht. De achter hem rijdende leer- lingzetter J. K. uit Vlaardïngen gleed door en reed van achter tegen hem op, K. liep diepe snijwonden op aan het rech- teronderbeen en is door de GG en GD overgebracht naar het algemeen zieken huis in Vlaardingen. Een lichte hersenschudding en een kaakfractuur beliep op de Swammerdam- singel de bromfietsrijder J. J. v. d. R., matroos telegrafist, 21 jaar. Een voor hem rijdende auto, bestuurd door de Schie- damse monteur A. de L., liet de door gang voor hem niet vrij. Er is proces verbaal tegen hem opgemaakt, v. d. K. is door de GG en GD naar het Gemeente Ziekenhuis overgebracht. Enkele bromfietsen zijn gestolen, n.l. ten nadele van do Schiedamse construc tietekenaar H, v. B.„ die hem op de Lange Haven had neergezet en van de plaatwer ker W. E.t die hem op de Kreupelstroat had geplaatst. Beide waren op slot. Te vens een bromfiets ten nadele van de zee man T. H. M. M,, die hem niet op slot aan de Lange Haven had neergezet. Slechts drie teams van de Schiedamse Volleyhal Club kwamen in de afgek-pen dagen binnen de lijnen. Dames 2 moest op bezoek bij Sportclub Hillcgersberg en wist ook in deze wedstrijd een punt te bemachtigen. De S.V.C-reserves, nog on geslagen, hadden nog at wat moeite met c1e keiharde Rotterdamse serves, doch wisten niettemin via de setstanden 15-10, 415. 1510 en 1116 eelt 22 eindstand te behalen. Dames 3 won gemakkelijk van een zeer slecht spelend Tenaeo 1 met 3-0. Hier vvaien de setstanden Stfi, U15 13-15. Heren 3 tenslotte speelde 2-2 gelijk tegen Libanon 5 m een gelijkop- gaande wedstrijd, waarbij de Schiedam mors niet over gebrek aan geluk hadden te klagen. Setstanden: 1215, 1511, 1315 en 17-35. Verplaatsing kleedlokalen van voetbalver. HBSS De kleedlokalen van de voetbalver- HBSS op Harga zullen eindelijk op 29 no vember a.s. verplaatst worden naar de nieuwe terreinen. Het aantal lokalen wordt met enkele uitgebreid- Leden van de KAJ en VKAJ uit het Bisdom Rotterdam hielden zaterdag in zaal „Tivoli" een startbijeenkomst voor de grote uurloonactie, die op 6 januari van hot komende jaar ten behoeve van de on ontwikkelde gebieden wederom gehouden wordt. Jonge werknemers uit 90 ver schillende lauden offeren op genoemde da tum het loon van één uur werken. Voor het op deze wpze verkregen bedrag wor den. vakteams uitgezonden naar Afrikaanse en Zuid-Amerikaanse landen, om er be hulpzaam te zijn b\j de bouw van scholen, kerken en ziekenhuizen. De vorig jaar ge houden actie bracht in het bisdom Rotter dam ruim zes duizend gulden op. Tijdens deze startbijeenkomst voerde de interna tionale voorzitster van de KAJ en VKAJ, Betty Villa, uit Brussel het woord, terwy] de nationale KAJ-voorzittcr, Wim Zondag, 'n beschouwing hield over de wijze, waar op de actie gehouden dient te worden. Voorts bracht Frans Luit internationale volksmuziek en de Surinamer Reginald Ligeon enkele Negro-songs- De bijeenkomst werd met een gecostu- meerd bal besloten met muziek van het Metronome Quartet o.l.v. Pete van Hees. aanval- Bijzonder gevaarlijk waren de snelle tegenstoten van de thuisclub, hetgeen na 15 min. in een doelpunt resulteerde, door de rechtsbinnen met een fraai schot gescoord. Ook PPSC wist zich verscheidene kansen te scheppen, doch deze gingen door treuzelen of onzuiver schieten verloren. Ook doelman Jungerius moest enkele keren in volle actie komen om de achterstand tot één doelpunt te beperken. PPSC startte in de tweede helft met een zwaar offen sief, hetwelk door de thuisclub vaak met veel geluk werd doorstaan. Een snelie uitval leverde haar zelfs een tweede doel punt op 20. Nu zette PPSC alles op de aanval, maar steeds was er nog een been tijdig ter plaatse om een doorboring van het TOGR-doel te voorkomen. Tien mi nuten voor bet einde was er evenwel te gen de feite schuiver van midvoor Groen geen kruid gewassen en werd het 21. Nog enkele opgelegde kansen voor de gelijk maker lieten de blauwwitten hierna onbe nut en het einde kwam met een wat on fortuinlijke nederlaag- In ornithologische periodieken en ver eniglngsmaandbladen betreffende het hou den van vogels en pluimvee is reeds ver schillende malen gewag gemaakt over het in ons land voorkomen van Turkse tor telduiven. Naar verluidt, kan de stad Har üngen 2ich gelukkig prijzen deze uit Zuid- west-Azië afkomstige duifjes, die veel weg hebben van onze koekeroeduifjes, tot een veel voorkomende straatvogel te mogen rekenen. Het heot, deze tortels reeds in 1950 in Harüngen werden waargenomen, waar bij men van de veronderstelling is uitge gaan, dat f.o bewust naar liet noordwes telijk dcc! van Europa varen getrokken, Er zijn echter aanwijzingen, die leiden tot ren ander gezichtspunt met betrekking tot het voorkomen van dit sierlijke en vriendelijke duifje in ons land. De Schiedamse scheepstimmerman van het S. S. „Trajanus" van de KNSM, Chris Rljnten voor op 4 april 19-10 op thuisre.s met aan. boord twaalf in Alexandria gekochte Turkse Tor telduiven. Met zijn vader was Chris Rijn- ton een grote vogelliefhebber en het was zijn bedoeling om deze vogels in Neder land to kweken. In eon brief had hij zijn vader van zijn aankoop op de hoogte ge stold. Deze schroef terug, do vogels liever niet mee naar huis te brengen. Engeland had inmiddels aan Duitsland de oorlog verklaard en het zag er naar uit, dat de vocderpositie moeilijk zou worden. Chris Rijnlcn besloot toen zijn duifjes in vrij heid te stellen, hetgeen gebeurde toen het schip liet Noordzeeknnanl opvoer. Er is natuurlijk geen enkel bewijs te leveren, dat de nu in grote getale te Harüngen tortels afstammen van deze door de scheepstimmerman meegebrachte duifjes. Geheel onwaarschijnlijk is het natuurlijk niet. Harüngen heeft er inmiddels een vo gelsoort bfj met een vriendelijke aard. zo vertelde ons de heer Rijnten. Ze zijn min der schuw dan de wilde tortel die in ons land voorkomt. Laten zich tot op enkeie meters door de mens benaderen, maar trippelen toch tijdig op veilige afstand van eventueel op grijpen beluste handen. Uiteraard is het niet te wensen, dat de Turkse tortelduifjes het lot van de hier voorkomende koekeroeduifjes gaan leiden. Ook in Schiedam werd vooral aan het ein- De S.V.V. Supporters-Vereniging „Door Weer en Wind", opgericht 21 oktober 1927, recipieerde ter gelegenheid van haar 35- jarig jubileum zaterdagmiddag in Musis Sacrum, Afgevaardigden van verschillen de verenigingen kwamen het bestuur, be staande uit de heren J. Vorstenbos, voor zitter, W. van Alphen, H. Pronk, H. Spoor en K. Zagwijn, hun gelukwensen aanbie- De actie van het Clubhuiswerk St. Joris Doelen om zaterdag j.l. speelgoed op te halen is uitstekend geslaagd. Met een ge- geluidswagen en de nodige medewerkers doorkruiste men de stad. Het speelgoed wordt naderhand weer keurig opgeknapt en zal dan heel wat kinderen, gelukkig kunnen maken. Hier ziet men de auto met het ophaal-team met een hobbelpaard op de Parkweg. Op 5 december a. s. zal het zeven eeuwen geleden zijn, dat de bisschop var. Utrecht. Hendrik van Vianen aan de bur gers van Schiedam toestemming verleende eeneigen kerk te bouwen. In het kader van deze herdenking hield ds. J. G. Jansen za terdagmorgen om half tien in gebouw Ire ne voor de Volksuniversiteit een lezing ever de geschiedenis van de Grote of St. Jans-kerk. In plaats van een droge opsom ming van historische feiten te geven, wist spreker aan de hand van fraaie dia's waaronder ook oude stadskaarten te zien waren, zijn talrijk gehoor te boeien met een levendig verhaal, vol esprit en men selijke trekjes. Na afloop volgde dan ook een spontaan applaus. Omstreeks 1250 stroomde vanuit het noorden het riviertje de Schie, dat uit mondde in een delta, de Merwe. Hier on geveer verrees het Huis ter Riviere, waar graaf Willem II van Holland dikwijls ver toefde. Deze sneuvelde in 1256 in de strijd tegen de West-Friezen. Zijn zuster gravin Aleid van Henegouwen nam dc voogdij van zïjd zoontje Graaf Willem V op zich. Bij de driesprong De Weegh Stee wilde ze een kerk stichten. Hiervoor was evenwel de goedkeuring nodig van de bisschop van Utrecht, onder wiens rechtsgebied deze streek viel. Op 5 december 1262 kreeg zij deze toestemming. De kapel bleek alras te klein. In 1328 kwam pastoor Araoldus met plannen voor een nieuwe kerk. Men bouwde om het oude Godshuis heen, zo dat de diensten gewoon konden doorgaan. Het werd een tweebeukige kerk, gewijd aan Johannes de Doper. Spr. vertelde ook enige middeleeuwse legenden, van het wonderdadige Mariabeeld en van de god- geestelijke vervlakking en zedelijk ver val leefde. Bij een. afscheidsfeest van vis sers in 1428 brak er brand in. onze stad uit, waarbij ook de kerk werd geteisterd. Tussen 1433 en 2500 werd de derde beuk gebouwd. Spr. vertelde vervolgens van de Hoekse en Kabel jou wse twisten, van de drie vrouwenkloosters, het oude-manne- kenshuis van pastoor Fabri, het St, Ja cobs Gasthuis, bet Bagijnhol en het Kruis herenklooster, waaraan thans nog ae straatnamen Broersveld, Broersvest en He renpad herinneren. In 1566 preekte Arent Fransen in de Gro te Kerk, waar ook nog de mis werd gele zen. Toen. dit een jaar later werd verbo den, hield hij hagepreken op het Zieken- veld naast het Proveniershuis. De water geuzen van Lumey hebben erg in de St. Janskerk huisgehouden. De dia's toonden vervolgens de oude Armenverzorgingsbank van 1596, de kansel met het prachtige beeldhouwwerk in Renaissancestijl, d> wetborden, een zilveren doopstel uit 1758, vier gegraveerde zilveren Avondmaals bekers uit 1648, de notabelen- en regenngs- banken van 1782 en een koperen triomf boog met twee dolfijnen, die de tijd van onze zeevaart symboliseren. In 16*2 werd de kerk verrijkt met een doophek met 22 panelen. Met het orgel, gebouwd in 1550, is in. de loop der eeuwen helaas wonderlijk omgesprongen. Naarmate de negentiende eeuw vorderde, kreeg men minder oog voor de esthetiek van dit im posante kerkgebouw. Zo werden in 1846 de koperen kronen verkocht aan de firma Van Enthoven in Den Haag en vervangen door foei-lelijke lampen, getooid met een soort indianenveren. Rond de eeuwwisse vruchtige Lidwina, die in een tijd van ling, in 1900, kwam er gelukkig een kente- den. De conferencier Leen de Bruyn kon digde de sprekers aan. Namens de sup porters-ver. Hermes-D.V.S. voerde de heer Wenneker het woord. Voor een suppor ters-ver., die ten slotte een dienende taak heeft, is het een hele prestatie vijfender tig jaar te bestaan, aldus spr.. die het traditionele vaantje aan de voorzitter overhandigde. De heer De Vries sprak als secretaris van het hoofdbestuur van SVV. „Er is veel veranderd in het sportleven. De omstandigheden zijn zelfs volkomen gewijzigd. We moeten niet om kijken naar de oude tijd, doch vooruit zien en ons aanpassen aan de nieuwe tijd. Hierbij kan een supportersvereni ging bijzonder belangrijk werk verrich ten", zei deze. De heer L. Sehottïng, voorzitter van de Schied. Scheidsrechters Vereniging, raak te in zijn rede de verhouding aan tussen supportersverenigingen en scheidsrech ters. De heer v. d. Bas hield als afge vaardigde van de supp.-ver. D.C.V. uit Krimpen aan de IJssel een warm plei dooi voor eeti voetbalzondag met de scheidsrechters, ten einde meer onderlinge good-will te kweken. Spr. liet zijn geluk wensen vergezeld gaan van een cadeau onder couvert. De heer Joossen van de reisver. Willem II uit Tilburg overhan digde als blijk van. waardering een prach tig zelfgemaakt bloemstuk. Voorts waren nog aanwezig de internationale scheids rechter H. v. d. Veer, oud-leden, die bij de oprichting lïd waren geweest, de heer Corveleyn van het kampioen-elftal van S.V.V., een afvaardiging van Fortuna uit Vlaardingen en vele anderen. Tal van fraaie bloemstukken gaven de foyer een feestelijk aanzien. 's Avonds werd er in de grote zaal van Musis Sacrum, die geheel bezet was, door „Door Weer en Wind" een feestavond gehouden, waarop de voorzitter van de feestcommissie, de heer Nico van Dijk, het openingswoord sprak. Wegens vijfendertigjarig trouw lidmaat schap werden de navolgende leden gehul digd: K. Vorsten bos. N. Zagwijn, A. Nijs, mevr. A. Nijs, B. Vorstenbos, mevr. wed. Batenburg, mevr. wed. Karslanje, J. But, J. Romein, G. Koneman en voor het vijf entwintigjarig lidmaatschap H. Zijdvelt, H. Wijzenbroek en B. Klein. Na het officiële gedeelte volgde een vlot cabaretprograrnma met Plm Canté als conferencier, Leen de Bruïjn, Ted Valero met een keur van accordeonklan ken, De Spelbrekers, Rita Calory en The Hadory's met hun Fun on the Trampolin. Cor van der Graaf zorgde voor de muzika le omlijsting. Na afloop was er een ge animeerd bal. Geboren: Johannes BLMzv JR Ver. beek en W J Ham; Elisabetta MTLav A J Veliscèk en L E W M van Gendt; Fer dinand H A zv J van Oosterhout en J M Bossers; Marlon dvA Mijnster en E Kommers; Antonie H zv A H de Swar" C van Wagtendonk; Jacoba T dv W ven der Geer en A J de Jonge; Theodora C d v J de Ridder en M P Huigen; Dirk J D J Cbatelain en T C Bouwer; Hen- drike C d v C van Oostenrijk en H C ie Rooij; Theodora W d v K G Flaten en J C M Hendriks; Thomas J z v T J van R&aij en A A Heesbeen. Overleden: J G van Galen 31 jr J van Dooren 70 jr eehtg van C van Ark- ring in de opvattingen. In 1932 werd de kerktoren gerestaureerd. Ontzaglijk veel heeft wijlen de heer G. W, C. van Bergen Walraren, president-kerkvoogd voor de restauratie van de kerk gedaan. Uitvoerig behandelde spr. nog de vijf gebrandschilder de ramen van de Rotterdamse glazenier Marius Richter, de van. de vorige eeuw in bijna ieder ar beidershuisje een koekeroeduif gehouden, De volksmond beweerde destijds, dat deze duifjes de gevreesde reumatiek buiten de deur hielden. Het is de Juliana-teams de afgelopen week niet voor de wind gegaan. Geen der teams wist het tot de volle winst te bren gen en het nog ongeslagen eerste Heren- team kreeg zelfs een eerste nederlaag te slikken. Met beschamende cijfers werd van het toch waarlijk niet sterke Aggre- dior verloren. Juliana, vooral mentaal erg zwak, zag geen kans de stand een rede lijk aanzien te geven. De anders zo sterke aanval wist de verdediging van de Vlaar- dingers niet te doorbreken doordat de pas ses zeer slecht waren. De setstanden wa ren: 9-15. 9-15 en 7-15. Heren 2 deed het iets beter door te gen Spel. Hiilegersberg 2 gelijk te spelen. Technisch was Juliana iets beter, maar door misverstanden ontbrak de nodige rust in de ploeg. Uitslag 22. Heren 3 kwam eveneens tot een gelijk spel tegen het enthousiastere ZVC 3. Dames 2 heeft in een leuke en enthou siast gespeelde wedstrijd het niet gemak kelijk gehad tegen Vogo 2. Ook zij ech ter seepten een gelijkspel uit het vuur. Uitslag dus 22. De setstanden waren; 10-15, 15-10, 15-5 en 11-15. Dames 3 debuteerde tegen het vrij ster ke Wico 2 en kon hier uiteraard niet te gen op. Zij verloren, met 30, Voor de personeelsvereniging van de PTT speelde zaterdagavond in gebouw Ire ne een toneelgroep van de Rotterdamse PTT het blijspel „Daar was laatst een. meisje loos" door wijlen Hans Nesna ge schreven. onder regie van Jan Daniels. De koddige situaties in dit aardige nie mendalletje spruiten voort uit een brief die ondeugende Daantje, een matroos (Lou de Leeuw) voor de grap aan het meisje Trinette (mevr. Nel Knoop-van. Santen) schrijft, waarin vermeld staat, dat nie mand minder dan zijn kapitein (Joop v. d. Wal) op haar verliefd is. De laatste is nog we! met Marianne verloofd, maar dat raakt wel af en als de zeerob een paar dagen aan wal is, wordt het natuurlijk na vele dwaze verwikkelingen toch nog een „happy end" met voornoemde Trinet te. De avonturen spelen zich af in het ca feetje ,,De drie ballons", waarvan ais ei genares Tonny Haterd optrad. Het publiek heeft veel gelachen. De voorzitter, de heer A. Veriinde kondigde in zijn openings woord o.a. het St. Nicolaasfeest voor de kinderen aan, de speciale bijeenkomst voor de dames om kerststukjes te maken op 12 december en de grote cabaretavond in april van het volgende jaar. Wandelsportsuccessen Op de zaterdag in Vlaardingen door Li berty uitgeschreven Klaproos-wandeltocht, waarvan de haten ten goede komen aan het Oorlogsgravencomité, heeft de groep van de Chr. Technische School o.Lv. de heer C, P. C. den Boer op het parcours van vijftien km de eerste prijs behaald. D,S.T, uit Schiedam kwam voor de ver- enigingsprijs op het vijf km-parcours met 275 punten uit de bus; in het algemeen haalde D.S.T. 640 punten. Aan deze wan deltocht deden 1335 deelnemers mee. Katholieke Kring LEDEN WERF-GROEP BOOD 157 NIEUWE LEDEN De toneelgroep Centrum donderdagavond het Passagetheater met een comedic van Miguel Mihura, getiteld Annabel- De voorzitter van de Katholieke Kring, de heer N. J. J. van Baarle, kon een volle zaal ver welkomen en deelde in zijn openings woord mee, dat de Katholieke Kring thans ruim 800 leden telt De leden werfactie (met premie) heeft 157 nieuwe leden opgeleverd. Het bestuur i bracht daarvan zelf 74 leden aan; mevrouw Van der Meer daarbij 42. De heer Van Baarle riep mejuffrouw Ineke van Dort op het toneel, die het door haar onverdroten enthousiasme in haar eentje tot 50 nieuwe leden had. gebracht. Zij werd beloond met een bloemenhulde en een enveloppe met ƒ100. De ledenwerfactie wordt in gewij zigde vorm tot 1 januari voortgezet. In de maand oktober vertoonde het to taal aantal uitleningen in de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in vergelLiOe met het vorig jaar weer een flinke stij ging. Van de romans, studieboeken en jeugdboeken werden dit jaar ca 2.500 exemplaren meer uitgeleend, nl. 28.250. Vooral het filiaal Dwarsstraat bleek dit jaar in trek te zijn. Hier werden 2295 boeken uitgeleend tegen 1604 v,j. Een stij ging dus van 691. Een grote vooruitgang boekte ook het filiaal KetheL Hier wer den dit jaar 2649 boeken uitgereikt» tegen vorig jaar 2252, dus 397 boekea meer. Het aantal uitgeleende romans bleef deze maand vrijwel constant m te genstelling tot de studie- en jeugdboeken, die een behoorlijke stijging vertoonden. Esperantistoj Merkredon, la 14an de novembro, kJbvespero. Ni legos kune la lastan „Sennaciulo'n", do kunportu tlun gazeton. Venu do al kino v. Gink, Ploeg- straat 19. Mej. A. G. uit de Klaas Katerstraat stapte donderdagmiddag op de Hoogstraat in een rioolputje, waarvan het deksel ver moedelijk door de jeugd was verwijderd. Zij liep ontvellingen op aan beide benen en een bloeduitstorting aan haar linker dij been- De GG en GD heeft haar naar huis vervoerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2