ROTTEBUU NIEUWSBLAD Maarschalksstaf bleef in ransel door hooggeprezen onbuigzaamheid Goede resultaten van de Vlaardmgse teams Autoraliey van 90-jarig Varia werd groot succes BEZORGER(STER) Het dierenasyl moet plaats gaan maken voor reinwaterkelder Jubilaris Buitenhuis is een Christen naar de daad HET BOTERDE NIET Uit liet politierapport Tien procent bevolking geen vakantie Zeer slechte vangst Burgerlijke Stand Agenda Ode op de jubilaris TAFELTENNISNIEUWS Dagblad Telegraaf D" Het ivordt me het avondje ivel Weeshuis-verhuur nog niet uit de verf Opnieuw winst voor VDV-reserves Hoofdagenfcschap en Redactie; VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 ■Redactie: Tel. 5153 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 y heeft uw christenplicht niet met de tnond, maar met de daad beleden. U bieft zich ingezet voor uw medemensen. Keiaas bekommeren te weinig mensen lich tegenwoordig om hun medemensen, omdat zijmenen het daarvoor te druk Je hebben ïn deze drukke tijd» Daarom beschouw ik het als een groot voorrecht <jfln Albert Buitenhuis, te mogen me dedelen dat het Hare .Majesteit de Ko ningin heeft behaagd u de erempdaille zilver, verbonden aun de Orde van Oranje-Nassau, toe te kennen en dat 'k ii deze koninklijke onderscheiding per soonlijk op de borst mag spelden. Voor tinse opmerking beu ik u zeer erkente lijk, burgemeester, zo moest Lever's Zeep ïGj! jubilaris A. Buitenhuis (58) in jijn dankwoord het eerst van het hart. P»iiftwoord? Het had voel meer weg van «en professoraal college. Van een docent, (He zijn gehoor de spiegel der lc\ciis- nijihei'E >"fiield. Or.der gehoor zat de h urge mees- ter. ce directeur, de adj. directeur, be drijfsleiders en ook de personeelschef van Lever's Zeep Mij. als zijn directe chef- Kaar de autoriteit, die van hem uit straalde. deed ons wanen, dat hier het hoofci van hot bedrijf hel woord tot zijn personeel voerde. Met rie allure van een begenadigd spreker en van een docent bij de gratie Gods. Een mens, die geen theater kan spelen, die zich geeft zoals 'hij is. onverschillig o( hij de jongste be diende tegenover zich heeft dan wel zijn directeur of de burgemeester. En daar- tij neemt hij geen enkel blad voor <ie jmond. Integendeel, hij zegt, wat h.j imeent te moeten zeggen: ïustig, ernstig, badinerend, beschouwend, hekelend, ge- 'kruid met snufjes soms bijtende humor. 'Met een woordkeus, die ons ten over voede deed afvragen, of zijn na 40 LZM-jaren bereikte positie van assislent- pirsoneelschef wel in overeenstemming is met zijn ontwikkeling en persoonlijkheid. Zijr loopbaan bij LZM werd zowel door dc burgemeester als door LZM-di- rateur mr. J. «7. Loosecaat, Vermeer ge schetst. Op zijn 23e jaar, vijf jaar -ia zijn intrede bij LZM, was hij reeds chef Mn tie cadeau-afdeling. In de drukke tijd 1n november en december, had hij wel 100 meisjes onder zijn hoede. Dan gingen 5O0u pakjes per dag de deur uit. Hot was bepaald niet voor de poes een der- jfpjke afdeling te leiden, zo onderstreep te de LZM-tiirecteur. Bij het uitbreken van de wereldoorlog werd deze afdeling geliquideerd. Hij kreeg een onöergesehik- tf functie op de afdeling boekhouding. Dat moet v&n u een enorme omstelling hebben gevergd, bevroedde de heer Loo- sceaat Vermeer. Waarom deze bejege ning? noteerden we. Zijn gedwongen te werkstel Hng in Duitsland passeerde c.e nvue. Bij zijn terugkeer weer bij de boekhouding, nu op de afdeling faetuur- cuntrole. Tevens werd hij in de ^perso neels raad opgenomen en fungeerde als cmtactman tussen directie en personeel. Hierbij traden zijn grote mensenkennis en onkreukbaar karakter naar voren, we'ke hem voor deze functie uitnemend geschiK? irnakien. Hij werd overgeplaatst naar de Nassaukade in Rotterdam: als assistent \au de vrouwelijke personeelschef. Maar tiaar hield hij het maar een jaar vo! Het boterde daar op de boterfaferiek blijkbaar niet tussen uw vrouwelijke chef ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 21 NOVEMBER 1962 Een autobestuurder die. uit de richting Riouwlaan komende, dinsdagavond over de zuidelijke rijbaan van het Van Schra- vendijplein reed, sloeg linksaf zonder een hem tegemoetkomende personenauto voor rang te verlenen. Er volgde een botsing, waarbij beide auto's zware schade opliepen. Er waren geen persoonlijke ongelukken. Tegen 53 procent in 1961 is dit jaar 57 ptocenl van de Nederlandse bevolking met vakantie geweest, zo ontleent de Gemeen te courant uit een door liet Nederlands Instituut voor de publieke opinie gehou den onderzoek. Er waren in 1961 en 1962 dus resp. 36 en 33 procent thuisblijvers. Bovendien is bij dit onderzoek gebleken, dat resp. 11 en 10 procent in het geheel geert vakantie had. dat ruim. 25 procent van de vakantiegangers het buitenland opzocht en dat er van vakantie sprei ding weinig of niets is terecht gekomen. Hengelsportvereniging De Vriendschap hield in het Hartelkanaal haar 12e en laatste serieconcours. Onder leiding van hoofdcontroleur P. Vink. De vangst was zeer slecht. H, Vink ving de zwaarste vis: 202 gram. Slechts drie deelnemers hadden vangst. H. Vink, 202 gram; L. Pol dervaart 126 gram en C. de Ligt 82 gram. Geboren: Josephus Maria, z. v. W. Snoeck en I, J. M. Pastijn, Flores de Vijfdelaan. 244; Jozephus Frederikus Jacobus, z. v. J. W. Buddenböhmer en M. H. Hoekstra, Gijsbr v. Amstelstraat 122; Hans» z. v. C. Bors- buom en H. A. Florie, v. Leeuwenhoekstr, 51; René, z. v. A. Martini en J. Brouwer, v. Kinsbergenplaats 56; Jacobus, z. v. K. van den Brink en M. A. Dirksen, Chopinstraat 33 B; Maartje letje, d. v. H. T. Kalkman en A. J. Kroltje, Joh. Foststr. 67; Adriana Wil- raa Petronella, d. v. B. Schuitema en A. Wijnhorst. VI. De Wetstr. 32; Joost, z. v. B. J. Boogaard en A. van Bree, Wm. Beu- kelsznstr. 77; Nelly, d. v. M. Boeren en N. Fdlekes, Pr. Hendrikstraat 70; Jacob^ z. v. J- Groeneveld en T. Rijke, Dr, Abr. Kuïjper- tiraat 3; Margaretha, d. v. L. van Almen- kerk en P. van der Windt, v. Leeuwenhoek- straat 55: Adriana Petronella Johanna, d. v. W. J. Bezemer en C. P. M. Maat. Delftse- Verweg 1D. Gehuwd: Jan Karei Slotboom, oud 24 jr. en Maria Prins, oud 22 jr.; Joannes Petrus Bemardus Kortmann, 29 jr. en Maria Jose- Phina Suijker, oud 26 jr. Overleden: Gijsbert Corrtclis Kardol, oud ?1 jr., eehtg. v. F. H. Sliep, Daiüiastraat 25; Teuntje Kramer, oud 90 jr., wed. v. L. Booister, Emastraat 71; Johannes Jacobus van Everdingen, oud 58 jr., eehtg. v. N. van IJperen, Wilhelminastraat 64; Adriana van Wijk. oud 74 jr., eehtg. v. F. Mareüs, Com- manderijstr. 3; Wilhelmina Mastenbroek, cud 91 jr., wed. v. D. Ringlever, Eendracht- «taat 67. WOEXSDAG 21 NOVEMBER, toxor, 14.30 uur; AchtEr de geheime deur, alle leeftijden. Triangel, 20 uur: Concert door „Het bevrij- cungskoor" en. „Pro Muslea", y K. Drossaartstraat 69: 20 uur: Ons Natuur- genot. Stadsgehoorzaal, 20 uur: So lacht und kus6t man tn Tirol, alle leeftijden, i-uxor, 20 uur: Jerry als huisknecht, alle leei- "3 den. APOTHEEK. G«opcn.d: Apotheek „Van Hogendorp". v. Ho- Eendorplaan I23a. teL 4233. Jubilaris J, A. Buitenhuis, mens met grote gaven, maar voor carriërevonning le onbuigzaam en rechtlijnig e.i u, meende de directeur te moeten vaststellen. In 2951 weer terug naar ae boti'houding bij LZM in Vlaardingen. Tol 1957 Toen naar de personeelsafdeling, wear hij zich als een uitstekende rech- terhand van de personeelschef heeft ont popt: als een gespecialiseerd vakbekwa me, uiterst eerlijke en onkreukbare me dewerker, met een schal aan ervaring. Het boekje, dat zijn directe chef, per soneelschef J. Spaans, over hem open deed, deed ons temeer de vraag naar d- lippen wellen: waarom zit deze ju bilaris na 40 dienstjaren hier slechts als medewerker op een afdeling en niet ais topfunctionaris. De grote bewondering en het grote res pect voor zijn jubilerende assistent, waar van de heer Spaans getuigde, omvatte zo- we! diens karaktereigenschappen en per soonlijkheid als diens capaciteiten als werkkracht» Ik ben jaloers op uw even wichtigheid. Ik heb enorme hoogachting \oor u gekregen tijdens ons gezamenlijk gedwongen verblijf in Duitsland. U toonde zich een man uit één stuk, die niet van zijn stuk was te krijgen bij de 64 be leefde bombardementen en daarbij -drie maal onder de blote hemel kwam te 'staan. Wat heb ik een respect voor uw onbuigzaam karakter gekregen, toen u ondanks alle Duitse dreigementen, wei gerde op zondag te werken en ondanks alle Duitse verboden de Nederlandse slachtoffers van bombardementen in ae ziekenhuizen bleef bezoeken en geestelijke sreun verlenen. U stoorde zich aan geen enkel dreigement. U deed, wat naar uw overtuiging, uw plicht u voorschreef. Op de personeelsafdeling heb ik u leren ken nen als een lijnrechtig man, die zich nooit van zijn stuk Iaat brengen, nooif zenuwachtig wordt en de evenwichtigheid zelve is. Ik heb daardoor grote steun aan u gehad. U was voor mij een goede tegenhanger. Vooral op een personeelsaf deling, waar men in een glazen kastje zit, zijn deze eigenschappen van u van h"t grootste belang. Uw werk verricht u met een systematische precisie, dat fou- l«n. maken uitgesloten is. De ode op zijn assistent besloot de heer Spaans met te getuigen van diens grote activiteit en werklust. EIGEN TERUGBLIK Hoe ziet iemand met 40 dienstjaren op zijn loopbaan terug?, zo stelde de jub«- im»s zich deze vraag. Wanneer je jong bent, stel je je een doel. Je wilt vooruit komen in de wereld. Je doet je best. Iedere soldaat kan immers de maar schalksstaf in zijn ransel dragen? Be weet niet of ik hem gedragen heb, maar hij is er nooit uitgekomen, Wan neer je je loopbaan begint, denk je een zee van tijd te hebben. Maar ben je aar. de gang, dan lopen de jaren tussen je vingers door en ongemerkt "ben je aan de afronding toe. Aan het beg«n ligt de toekomst voor je. Zij ligt in ne velen gehuld, al zie je wel idealen. De gang door de maatschappij is als een tocht door een berglandschap, Een tocht van klimmen en dalen, afgewisseld met het bewandelen van vlakke stukken, maar vooral van klimmen en dalen. Bij tus senpozen bereik je een plateau, zoals bij een zilveren jubileum, waarop je even uitrust en terugblikt op de afgelegde weg Dat doe je de weg vervolgend, op nieuw bij het volgende plateau, zon-s thans bij mijn 40-jarig dienstverband. Wat 'eerst toekomst was, zie je nu ais volbrachte tocht achter je liggen. Niet meer in nevelen, maar als duidelijk landschap van toppen en dalen. Een vergelijking van toen en nu doet je de enorme verschillen,, zien. Organisa torisch, technisch, economisch en sociaal LZM heeft altijd de naam gehad van een bedrijf met een goede sociale per ser, eelsverzorging. Toen ik jong was, wil de ik vooruit in de maatschappij. Dat wil iedereen. Maar dat viel niet mee. Je moest iedere avond overwerken. Zon der beloning. Er bleef vrijwel geen tijd over voor mijn studie boekhouden. De vrije dagen, die ik voor het examen- doen moest vragen, kreeg ik wei, maar i«: moest tevoren de te verletten uren inhalen. Het overwerk duurde toen tot na middernacht.. Gelukkig slaagde ik toen. Je wilde vooruit. Dus ook aan <Ie studie Engels. Ik vroeg of ik voor mijn studie wat meer vrijgesteld kon worden van overwerk. Het was of men het in Keulen hoorde donderen bij zo'n ongehoorde vraag. Als ik mijn diploma Engels wilde halen, moest ik maar 2 jaar ongeho noreerd studieverlof nemen. Twee jaar zonder verdiensten. Waar zou ik het geld vandaan gehaald moeten hebben? Dat bedroeg een vierde van mijn maand- salaris van f 40. Ik ben ook nog ge schorst geweest. In 1927. Ik voerde actie. Ik schakelde de ..bond" in voor betere .salariëring. Op het matje gekomen bij de directeur vroeg deze: hoeveel ver dient u eigenlijk? Ik antwoorde 17.50 per week. Wat heb je dan te klagen? Je verdient een rijksdaalder meer dan ie collega's. In d.e tijd hadden werkge vers kennelijk nog geen begrip voor so lidariteit onder de werknemers In de eerste 10 jaar heb ik steeds getracht weg te komen. Ik dacht, dat het overal beter was dan hier. Dat denk ja altijd. Ik wilde weg, maar het lukte me niet. Gelukkig niet, achteraf gezien, De laatste 30 jaar heb ik het geweldig naar mijn zin gehad en de laatste vijf jaar op de personeelsafdeling spannen wei de kroon. Waarom is hij nooit verder gekomen dar» zijn huidige functie?, moest het over onze lippen, toen we na de huldi- gmg de kans sdhoon zagen een goede informatiebron aan te boren. Hij heeft één gebrek, kregen we te horen: hij is te onbuigzaam, te rechtlijnig De Vlaardlngse tafeltennissers hebben aJch van ban beste zijde laten zien en weer heel wat punten bil elkaar geslagen. Vooral de teams van Intiem vielen daarbij op, want van de zeven wedstrijden wonnen zö er 5, speelden er één gelijk en verloren dus slechts één ontmoeting. Weliswaar met 9—1, maar met dezelfde cijfer» trok men driemaal aan het langste eind. Reflex hield de balans in evenwicht door drie overwinningen en evenzoveel nederlagen. De Hollandtaan behaalde vier overwinnin gen uit 7 wedstrijden, tervvUl De Windmo lens beide wedstrijden In winst ontzetten! In de eerste klasse won Reflex overtui gend van Noad 2, Wel had D* Graaf een volslagen off-day, maar De Bruyn en Hoogendijk wonnen alle «ets, zodat de uit slag 7—3 werd. De Hollandiaan stelde enigszins teleur door met n»et minder dan 9—1 te verliezen van 2!-Up 3. Schilperoord redde de eer ditmaal. Het goed spelende tweede team van Re flex won uil met 7—3 van Shell 2. Verras send was hier de overwinning van invaller Linterman, Intiem X behaalde tegen het voormalige sterke juniorteam van Germi- De afdeling Vlaardingen en Orris treken van dc Nederlandse Vereniging tofcBescher ml lig: van Dieren heeft dinsdagavond In gebouw Triangel een bijzondere ledenver gadering gehouden, welke goed werd be zocht, Er werden enkele problemen be sproken, terwijl het tevens nodig was om nieuwe bestuursleden to kiezen. In zijn openingswoord deed voorzitter, de heer F, Boer een beroep op de leden om steeds te beseffen, dat men alles doet wat in het belang is van de Dierenbescher ming. Hij bracht daarbij dank aan de af tredende bestuursleden, die allen een pri ma staat van dienst achter zich hadden. De bestuursverkieaing had een vlot ver loop en de heren E. W. L. "Wüpperman, J. Huisman en F. v. d. Hoek vulden de lege plaatsen in het bestuur op. De heer F. Boer blijft voorzitter van de vereniging, terwijl de overige leden worden gevormd door mej. T. v. Aggeien, E. W, L. Wüpper man, D. Pieters, mej. C. Blom, mevrouw C. ten Sel-dam (Maassluis) en de heer A. v. V3iet. Mej, T. v, Aggeien en de he ren J. Huisman en F, v.d. Hoek zijn be noemd tot bestuursleden van de Stichting Dierenbescherming. TA insdagavond Ann het Snse' half acht. Aan het Snschrljvlngstafeltje verschijnt deelnemer na deelnemer. Een voor een krijgen zij een deelnemerskaart en «en reglement in hun hand gedtukt. Steeds klinken weer dezelfde woorden: „U start om 10 uur en ««veel minuten., hebt nog een kwartier om het reglement door te lezen. Dan zet u uw wagen aan de overkant van de weg en rijdt in de rich- ting van de Ant. KuottenbeJtsingel..... Daar vindt u de starter. Van hem krijgt u de rijroute. Controleer ook uw horloge..»..1 De deelnemer knikt en gaat met zijn part ners aan een tafeltje zitten. Het reglement is voor de ervaren ral- lej-rijders vreemd. Er wórdt hen nog zeer uitdrukkelijk gezegd, dat zij zich uitslui tend aan dit reglement moeten houden. We hebben het woord ralley laten vallen. Inderdaad, Muzanda is de startplaats, van waaruit de ralley begint, die de toneel vereniging Varia deze avond organiseert. En ze doet dit om haar jubileum-feeste lijkheden te beginnen. Varia bestaat na melijk op 8 januari 1963 precies 90 jaar. Normaal geeft de vereniging twee toneel avonden per jaar, maar de jubileumavond vergt zoveel voorbereidingen, dat de le den in ieder geval op hun toneelstuk tot dan zouden moeten wachten. Omdat dat wel een beetje erg lang is, organiseerde Va rid deze avond een autoraliey voor haar leden. Op de inschrijvingslijst staan ook enkele niet-leden. Wij zijn er een van. Ook wij krijgen een deelnemerskaart en een re glement. Wat heel belangrijk blijkt te zijn daar uit is het volgende: „Wat in de routebeschrijving tussen aan halingstekens staat moet u letterlijk kun nen lezen. Bv. na „SCHOOL" L betekent na het woord school L; na school L be tekent na een schoolgebouw of afbeelding daarvan L. Voor de duidelijkheid voegen we er even aan toe, dat L betekent links en R staat voor rechts". JAns kwartiertje „leestijd" Is voorbij. VJ Voor'we weg gaan, krijgen we nog een waarschuwing: Voorzichtig, de wegen wor den glad. En bijzonder op onze hoede gaan wij op weg. Bij de start krijgen we de routebeschrijving met 47 uit te voeren op drachten. Het gaat als volgt: - 1. start In aangegeven richting; 2, eerste weg R. 3. na „DELTA HOTEL" L. en2- Niet moeilijk, zult u wellicht denken. Dat dachten wij aanvankelijk ook. Maar diege nen die het parcours hadden uitgezet, W'S- ter- wat zij deden. De heren P. A. van der Kcoïj, H. Gee- len, H. Assenberg en A. Dijkshoorn hebben Wis DE KLEINTJES steeds eert is het sukses altijd weerd vraagt 5.30 uur tot 7 uur. Verdiensten 14 p.w. Geen incasso. Aanmelden: M. v. d. Berg, Ripperdastraat 14, Vlaardingen - Telefoon 5224. geweten wat zij in het reglement schre ven. Letterlijk opvatten wat er staat en u alleen houden aan dit reglement. Vandaar dat zovelen na de X inderdaad rechts afsloegen. Maar, mijnbeer die fout reed, een X is een wegwijzer van de ANWB in officiële railey-reglementen. Bij Varia had tt er niets mee te maken en dus was het parool: gewoon recht door. Tja, 'en wat vindt u van ons, die bij opdracht 10 „na schoollieren" inderdaad dc tweede weg rechts insloegen. Later, veilig terug in Muzanda, moesten ook wij lot onze grote schande bekennen dat er geen schoollieren, maar wel scholieren be staan! Enfin, wij zijn er door gerold. Na het zesenveertigste punt te hebben uitgevoerd, was het tijd om eens op ons horloge te kijken: wij waren 53 minuten onderweg geweest. Er schoot ons weer te binnen: „Een uur bent u onderweg. Voor elke mi nuut die u te vroeg of te laat bent, krijgt u een strafpimt". Voor ons bete kende dat: nog zeven minuten vol maken. Een extra blokje rijden dus. Precies op tijd gleed de auto weer langs de stoep rand voor Muzanda. Do heren aan de fi nish constateerden dat wij precies op tijd waren. Onze deelnemerskaart met vier van de zee te behalen stempels en nog een strafstempel werd ingenomen. irie kwartier later, in de feestelijke grote zaal van Muzanda kwam de uit slag. De voorzitter, de heer J. van Toor vertelde ons, dat deze ralley georganiseerd was in het kader van het negentig jar.g bestaan. Hij bedankte al degenen die had den geholpen deze avond te organiseren en hoopte ook dat de deelnemers niet te veel moeilijkheden hadden ondervonden. De heer A. Dijkshoorn vertelde het publ'ek hoe het allemaal had moeten rijn, als men een foutloos parcours had gereden. De stempels, die men achtereenvolgens aan een controle-post had kunnen halen vormden de volgende tekst: „Varia 1873— 1963". Eén deelnemer had het parcours inder daad foutloos gereden. Een hele prestatie, wanneer men bedenkt dat er deelnemers op weg geweest waren naar Schiplulden, Maasland en zelfs een naar Hoek van Holland! De gelukkige eerste prljswinnaai de heer J. Poldervaart werd beloond met een heerlijke taart. De heer H. van Dorp had zich als tweede geklasseerd. Ook hij kreeg een taart. De laatst aangekomenen, het oudste lid van Varia, de heer C„ H. Buschmann en zijn echtgenote kregen twee „kleine taartjes". De als eerste en tweede aangekomen niet-leden werden verrast met een gratis lidmaatschap van Varia voor het seizoen 1962—1963. Na deze bijzonder geslaagde avond, zien we met heel-veel interesse de grote feest avond tegemoet op 8 januari van het vol gende jaar. Wat er precies gaat gebeuren? Dat moet nog even een geheim blijven. Wel kunnen we u vast verklappen dat de toneelvereniging Varia een stuk gaat op voeren, getiteld: „Je kunt 't toch niet mee nemen". De regie van Charles de Men- thon-Bake is als het ware een waarborg voor het succes. Meer kon voorzitter J. van Toor nog met zeggeo. Maar de feestcommissie werkt hard en te zijner tijd vertellen we u er meer over. De verplaatsing van het dierenasyl in het Oranjepark in verband met de on langs begonnen bouw van de reinwater kelder vormt een urgent probleem voor de Vereniging, dit temeer, omdat de kosten daarvan verontrustend zijn, aldus de heer Boer. Het bestuur heeft indertijd wel een onderhoud gehad met de betrokken wet houder, maar erg vlot verlopen de onder handelingen niet. Wel is een nieuwe plaats gevonden en wel achter de Padvinders- boerderij. maar ook daar zijn diverse be zwaren aan verbonden. Een ander niet minder belangrijk punt is het probleem, waar men liet geld van daan moet halen om de bouw van een nieuw asyl te kunnen bekostigen. Binnen kort zullen enkele leden een actie op touw zetten, welke als deze slaagt enkele dui zenden. guldens zal opleveren. Weliswaar is daar heel veel werk aan verbonden, maar enkele leden verklaarden zich spon taan bereid om mede te werken, in het belang van de dieren. In ieder geval Is ur voor de leden voorlopig genoeg werk aan de (dieren) winkel. Tot beheerder van het dierenasyl heeft net bestuur benoemd tie lieer M. van den Bosch, één van de negentien sollicitanten naar cleze betrekking. Het is niet uitgesloten, dat men ook in Vlaardingen over zal gaan tot plaatsing van de kattenvallen, zoals die onlangs in Amsterdam zijn uitgezet; echter alleen in dien zulks nodig wordt geacht. De afde ling Amsterdam van de J5ed, Ver. tot Be scherm. van Dieren heeft namelijk een te kening met omschrijving van de bedoelde kattenvallen gezonden en men neemt aan, dat één van de leden wel in staat zal zijn om een dergelijke val te vervaardigen. Van de rondvraag werd grif gebruik ge maakt, welke soms het karakter kreeg van een Babylonische spraakverwarring. Aan de leden werd medegedeeld, dat de contributie met ingang van 1963 verhoogd is tot minstens 5.- per jaar. Is er wat bijzonders aan vrijdag 23 no vember? Men zou het aan het overladen programma haast wel zeggen» 's Morgens 10 uur opent de burgemeester de nieuwe huisvesting van de Huishoudelijke en Ge zin svoorlich ting aan de Vaartweg/Broek- weg. En 's avonds zien we op het pro gramma staan: Weteringschool: gemeen te-inspecteur C. Baan spreekt over de taak en werkwijze van oudercommissies; Excelsïo: Uitvoering accordeonvereni ging Flardinga; Visbank: opening 2e ex positie; Triangel: Toneelavond pers.ver. van Kon. Hollandia N.V.; Muzandn: to neelavond van Sprij's Pers. ver. Ons Aller Doel. Hollandia voert „De ruwe bolster" van Barend van der Veen op onder regie van mevTouw E. Vroom-Smit en met als medewerkenden: Henk Vroom Sr., Corrie Breedveld, Jan v. d. Hoeven, Wim Dijk man, Betty Coenradie, Aad Bernard, Mar go v. d. Borden en Adri Le Blanch. Ons Aller Doel heeft „Gevaarlijk Snoep goed" van Max Andre a op het program ma staan. Hier voert ook een dame de regie: mevrouw B. v. d. Vaart-Bink en treden als medewerkenden op: Herman Brinkman. Riet Pors-Maat Mies v. d. Gaag-Spaans, Loes Ligtmans, Henk v. Diggele, Aad v. Dorsten, Annie Scbuil- Koster en Arie Schuil. The Scottellis, o.l.v. J. Schotel, verzorgen de muziek voor het bal. In het Weeshuis hebben nog steeds twee scholen onderdak, die 4 lokalen op de begane grond in gebruik hebben. Dit remt een definitieve oplossing Enkele ruimten zijn tijdelijk in gebruik gegeven. Een plan voor toewijzing van lokalen aan belanghebbenden is vrijwel gereed. Ove rigens moet er ook hierbij rekening wor den gehouden, dat te eniger tijd clubhuis De Haven om onderdak komt, wanneer het gebouw aan de Westhavenplaats ge sloopt moet worden. De huur voor de ruimten in het Weeshuis zal worden ge baseerd op de oppervlakte van de ge bruikte lokalen en de tijden, dat ge huurd wordt De huuropbrengst zal nooit kunnen worden afgestemd op de kosten van het gebouw. Aldus B. en W. in de Memorie van Antwoord Over de toekom stige bestemming van het ziekenhuis Hof singel kunnen B. en W. nog geen me dedeling doen. Het merk iwn de Wegenwacht De Vereniging voor Veilig Verkeer te Vlaardingen houdt maandag, 26 novem ber, 's avonds 8 uur, een contactavond in de bovenzaal van Triangel aan de Fransenstraat- Met behulp van enkele films zal de ANWB het werk van de Wegenwacht belichten. na! een verdienstelijk gelijkspel 5—5. Good-old IJLsma acoordfi tweemaal, betgeen genoeg bleek om het ongeslagen Intiem- record te handhaven. Intiem 2, dal u;t „veteranen" bestaat en in de derde klasse w ingedeeld, ivïi de NTTB bewijzen, dat het ten onrechte ;n deze klasse geplaatst. Vsn de knaap, Eorsboom en Andree zorgden er voor. dat een 91 overwinning werd behaald. Met 3 punten uit 4 wedstrijden gaat dit team re gelrecht op het kampioenschap af. Ook In tiem 3 spreekt een hartfg woordje mee in de derde klasse. Stokvis 2 moest met een 9—1 nederlaag genoegen nemen. Noordhoek is m dit team de coming-man. Ondanks 9—1 nederlaag die Reflex 3 kreeg le sftk- ken tegen Service 2 was het een zeer span nende ontmoeting, waarbij de Service- spelers juist een tikkeltje meer geluk hadden. Van de Meer redde de eer. Pattik- pon had het leeuweaandeel in de score van Hollandiaan 2 dat met 7—3 won vaa Elan 5. Dc Windmolens beten in de vierde klasse fel van zich af. Het derde team van Na tionale werd een gewillig slachtoffer, want Braber, Brobbel en Bastemever bepaalden de eindstand op 100. De Windmolens 2 versIoeg Germinal 9 met 6—1, mede dank zij drie overwinningen van Van Toor. De Hollandiaan 3 nam met RN geen haive maatregelen er. won mot 8—2. Schipper en Jansen wonnen al hun partijen. De Hollan diaan 4 deed hei nog beter en zegevierde met 10—0 over Luxaflex 2. Tnliem 4 blijft lijetaanvoerdzi- in de vierde kia&se. Muhcr- eo 2 verloor met 6—4. Vooral dc onlangs uit dienst getreden Huisman verkeert m bu ltende vorm en scoort menig winstpunt. Intiem 5 liet Zuldwijk 4 met 9—i in het zand bijten, terwijl Intiem 6 met 8—2 baa* bleef over RAP 3. In de vijfd-t klasse ten slotte behaalde De Hollandiaan 5 een 5—4 overwinning op SVZ 2, terwijl het zesde team met dezelfde cijfsne verloor van TOG 4. Reflex 4 ^cr- rioeg CSSM met 9I, zonder dat dit d« minste moeite kostte. Maar Reflex 5 werd door Germinal met liefst 10—0 overspeeld. Kramer behaalt In Reflex 0 «deeds over winningen, maar do andere teamgenoten kunnen helaas niet altijd meekomen. Met 6—4 werd ditmaal verloren van Diveko 3. Intiem 7 was het enigste team van deze vereniging, dat met een nederlaag genoe gen moest nemen. K. en K. won met 9—1, De Hollandiaan-junioren konden het niet bolwerken tegen die van 21—Up. Baas won Weliswaar twee sets, maar Voogd en Bos verloren, hetgeen een 8—2 nederlaag werd voor de toekomst van De Hollandiaan. WATERPOLO Shell bood VZC felle tegenstand Slechts met het kleinst mogelijke ver- SJi1 i3-45 is hct le 3,efen zevental van ctT baas JfUnnen blijven over dat van bneiï. Onze deskundige verslaggever rept yan een goede wedstrijd met vlot spel, fx je van opzet en met aanvallen van vaak goed gehalte. Allen dank zij betere schut ters heeft VZC aan het langste eind kun nen trekken. De in de VZC-voorhoede ope rerende Leo Zandwijk trof reeds in rie le mmuut het Shell-net. Maar dit doelpunt werd om onverklaarbare reden afgekeurd. Aan de andere zijde werd een schot van Arie van Vliet dusdanig van richting ver anderd, dat John Maliepaard het nakij ken had en Shell met 1—0 leidde. Na nog maals een afgekeurd doelpunt van Leo Zandwijk plaatste Ton Korpershoek een uitgekookte boogbal in hei ShelldoeJ. Na deze gelijke stand stelden de SheJlvoor- waartsen Van Vliet en Termeulen met fer me schoten de jeugdige VZC-doelman op de proef. Van. het verre opdringen van 5a Shell boys profiteerde de geroutineerde Ben Arons door er alleen met een rush tussenuit te trekken en met een 3 meter, stootbal Sheildoelman te laten misgrij pen (1—2). J Na de hervatting bleef Shell het tempo zo goed volgen, dat het VZC de grootste hoofdbrekens kostte de tegenstander la toom te houden. Jan Lankester zag kans, mee twee Shell spelers op zijn nek, zijn be faamde omhaal te demonstreren en daar mee VZC op 1—3 te brengen. Maar Shell was niet op de knieën te krijgen. Het bleef fel doorzetten en enkele doelrijpe kansen waxen hiervan het gevolg. Doch aan de andere zijde zag Leo Zandwijk eindelijk kans, uit een voorzet van Cor Daimeyer» een geldig doelpunt te laten aantekenen» Dai betekende 14. De grotere speelruim te» die VZC de Sheliboys toen bood, bultte dezen uit met de achterstand tot 3—4 te reduceren. De handige Martin Termeulen was de maker van deze twee slotdoelpün- ten, Het tweede tiental van de Vlaardingsc Damvereniging heeft haar opmars voort* gezet met een 128 overwinning op het bezoekende tweede tiental van de Chris telijke Damvereniging Rotterdam. Dit re sultaat houdt in, dat de V.D.V.-ers vrijwel zeker zijn van de derde plaats in het eind klassement Er rest dit tiental nog een uit. wedstrijd, die vastgesteld is op dinsdag 4 december te Rotterdam tegen Excelsior l. Korver moest ditmaal met een nederlaag genoegen nemen, hetgeen hem zijn onge slagen xecord kostte, zodat momenteel al leen Nieutvstraten nog geen enkele neder laag op zijn naam heeft staan In de V.D.V.. reserves. De uitslagen zijn: R C v WoerdenL v d Berg 02; J Schol teJ Bas 1—1; W AchterbergH S Beer I—I; J Voerman—D Val 2—0; J Lucassen P Bergambacht 2—0; L Smits—F v Bo ven 20; F A PrinsH v Doom 1—1; S Nieuwstraten—A v d Reyden 2—0; S M Korver—S de Bruïjne 0—2; L Boudewiins H A v d Poel 1—1, HARIXGVANGSTBERICHTEN Praairappert van hedenmorgen: VI. 70 5 kantjes, Kanaal; VI. 78 5 kantje» Kanaal; VI. 85 12 kantjes Kanaal; VL 172 7 kantjes Kanaal; VI. 197 8 kantjes Kanaal,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1