ROÏÏERDAMSGH NIEUWSBLAD Uit het jaarverslag van het Chr. Onderwijs Benzinepompen gebonden aan beperkingen Dit weekend voor URSUS nog kansen en SVDPW W.v.OURG FOTO VAN VONKEN Een bejaardentehuis aan deinde van de Damlaan? Schiedam verwacht St. Nicolaas Klandestien op 't perron wegens tijdgebrek WAARDEVOLLE GESCHENKEN Twintig mille voor onderzoek van het palenveld De gezinsvorming bij NCYB ter sprake AT <T) AAR. ANNË&& Grond verzakt bij de Finse school In Amerika revolutie in detailhandel Ook het volkslied heeft zijn historie Gemeente gaat 1500 m2 water kopen De Vogel Struysz op weg naar Den Helder Tweede onderwijzer in LOM-schooi De huren van woningen Burg. Hoftnerlage Grete Een Sinterklaasmarkt op het Broersveld VOOR HET KANTONGERECHT Penning van verdienste EEG nuttig voor de werknemers Uitkering ineens gemeentepersoneel Uit hel politierapport Lsitsfi Kerkstr. 13 j - MOOIE FOTO Hoofaafentsehap eu Bedactte: SCHIEDAM, BROcRSVEST 3 - TELEFOON 63091 yoorstel van B. en W. om van de 42 woningen had kunnen worden ƒ20.001! uit te trekken oor een onder-begonnen, maar B. en W. hebben toen roek naar de mogelijkheden voor de taan de uitvoering van de winkelgalerij bouw van een bejaardencentrum voor Je etc. aan de Mgr. Nolonslaan d» voor- Humamstiscne Stichting Huisvesting Be- i rang gegeven. EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD - DONDERDAG 22 NOVEMBER 1962 B 7 jaarden te Schiedam op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burg. HonnerJa- gj Gretelaan wordt e^n tipje opgelicht van de sluier, die tot dusver het geheim van het „palenveld*' aan het einde van de oude Damlaan bedekte. Het blijkt nu, dat het gemeentebestuur hier in 3.956 al een serie woningen heeft willen bouwen, Htt ging hierbij om een flatgebouw met 42 woningen. Het Ministerie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid had al toe stemming verleend om de palen voor dit gebouw te slaan. Toen kwam evenwel de bestedingsbeperking, als gevolg waarvan he-„ bouwplan, aansluitende op deze pa len, niet kon worden voltooid. Eerst m februari i960 waren de omstandigheden weer zoveel verbeterd, dat met de bouw In de heel goed bezette grote zaal van het Gereformeerd Jeugdhuis heeft dinsdag avond de hoer G. Sterk van de Weg, arts hier ter plaatse, gesproken voor de afd. SchiedamCentrum van de Ned. Christen Vrouwenbond en wel over het onderwerp Verantwoorde gezinsvorming." Volgens de presidente van. deze afdeling, mevrouw A. Sterk van de Weg-Vink, is dit een \erplicht onderwerp en het was de twee de maal, dat de heer Sterk van de Weg voor deze afdeling dit onderwerp behan delde. Spreker leidde zijn lezing in met de slagzin van de HoU. Amerika-Lijn: ..Het is aangenaam op een schip te ver toeven, waar alles tot in de puntjes ver zorgd is''. Hij zei, dot het voor velen te genwoordig wel elke dag een feestdaj lijkt, vooral nu er nog steeds hoogconjunc tuur is. Er zijn talrijke sociale voorzienin gen, waarbij voor ieder nagenoeg van vóór de wieg tot het graf wordt gezorgd, Verantwoorde gezinsvorming moet daar bij echter als probleem genoemd worden, „Spreker verklaarde, dat z,i. het huwelijk met in de eerste plaats is ingesteld tot vermenigvuldiging, maar dat het elkaar tot een hulp zijn primair gesteld is door God. Presidente mevr. Sterk v. d. Weg-Vink deed op deze vergadering een beroep op de aanwezigen om in de propagandamaand november veel nieuwe leden aan te wer ven, zodat het aantal van ruim 200 weer spoedig kon worden genoteerd. Op 21 dec. volgt de Kerstvergadering (met een de els matrice) en op 30 jan. 1963 zal de jaar vergadering worden gehouden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Henrïca d v P Netten en C A van den Bosch; Marie d v J Oetker en B Beenhakker; Elisabeth H d v C L. M van Lingen enJBL Alberts; Astrid d v S J van der Tonnekreek en H J M Groen; Els d v R 'Fockens en N Filippo. Gverleden: ME J Heetwiakel 85, jr wed van H M van der Tuijn, DONDERDAG 22 NOVEMBER Parage Theater: 8 uur: Toonkunst, concert door het B. Ph. O. o.ï.v, Fraaz-Paul Decker Musis Sacrum, 8 uur: Ver. van Oud-Gijze laars en ex- Politieke Gevangenen, toneel avond. Wijkcentrum Nieuwland: 9 uur: St. Grego- rtusver., bijeenkomst, VRIJDAG 23 NOVEMBER Wijkcentrum NJeuwlaml, 8 Ulir: Oec. Raad van Kerken: Openbare vergadering. Cbr. Soc. Bel., 8 uur: Werkende Jeugd; Crea tief $pel. Irene, 8 uur: Oud-Kath, Gem, Toneelavond. Musts Sacrum, 8 uur: Pers, Ver. Gemeente werken. Toneelavond. Volksgebouw, fi uur: NW Besturenbond. Spreken m het openbaar. Wijkcentrum NteuwUnd, 8 uur: PPSC. Be stuursvergadering. BIOSCOPEN Passage Theater, dag,. 2—S.15 Utir: Winden waaien om de rotsen. Monopole Theater, vryd. en zat. 2—7—5.23 uur: Opstand in de Kaukasus. MUSEUM Nieuwe vormen en nieuwe muziek Expositie fiijk van Ravens, dagelijks van 10—17 uur, 'a zondags van 13—17 uur Gcm. Openbare Leeszaal: lot 25 november ten toonstelling Belgische boek. APOTHEKEN Apotheek Van Westendorp. Singel 83. Zon op 8.12 uur. onder 16.4.0 uur Maan op 3.40 uur, onder 1536 uur Zij hebben inmiddels uitgezien naar een mogelijkheid om een geschikt plan tot ontwikkeling te brengen op het terrein, waar de palen waren ingeheid. Nu het Bestuur van de Humanistische Stichting Huisvesting Bejaarden met een ver zoek komt om de mogelijkheden ter plaat se te onderzoeken, is het College van B. e.i W. bereid de kosten van dit onder zoek voor rekening van de gemeente te nemen, althans voorlopig. Mocht een nauwkeurig onderzoek ertoe leiden, dat hei terrein in kwestie kan worden ge bruikt voor de plannen van de Stichting, dan zullen de kosten ten laste van het bouwplan worden gebracht en indien het onderzoek negatief uitvalt, zullent zij kun nen drukken op een nieuw pi an van de Stichting met betrekking tot een ander teiein. In beide gevallen worden de kos- ler. dus aan de gemeente terugbetaald. Slechts indien de bouw van het bejaar dencentrum in het geheel niet tot stand zou komen, zullen de kosten voor reke ning van de gemeente blijven. Aan de Raad wordt gevraagd de uitgave van ƒ20.000 voor dit onderzoek goed te keu ren. Door grondverzakking is de speelplaats van de openbare school aan de Fahren- heitstraat (de Finse school) ver bene der peil gekomen, de riolering rond bel gebouw is daardoor bloot komen te lig gen, waardoor deze regelmatig beschadigd wordt en zodoende niet goed functioneert. De waterlozing van de speelplaats levert door de grote diepte, ernstige moeilijkhe den op. Ophoging en opnieuw betegelen van de speelplaats Is dan ook noodzake lijk. Daarvoor is een bedrag van ƒ24,500 nodig. Voor de school aan de Singel is nieuw meubilair nodig. Het thans in gebru'K zijnde meubilair verkeert in dusdanige staat en is dermate verouderd, dat ver vanging door doelmatiger en moderner meubilair zeer gewenst is. Voor de aan schaffing daarvan is een bedrag nodig van ƒ15,000. In. de komende raadsver gadering zal hiervoor een krediet van in totaal ƒ39.500 moeten worden uitgetrok ken. Voor de aansluiting op het stroom net van de nieuwe scholen en gymnas tieklokalen in Nieuwland is nog een kre diet nodig van S.3O0. Weer 600 nieuwe gasmeters In de loop van dit jaar zijn 1.172 nieuwe gas meters geplaatst. Van de raad wordt een nieuw krediet gevraagd van 50.000 voor plaatsing van nog 600 nieuwe meters. De leden van de Ned. Chr. Beambten- bond, afd. Schiedam, hebben dinsdag avond in de grote zaal van Chr. Soc. Be langen gezien, hoe het zakenleven in Ame rika steeds groter vlucht neemt en hoe dat langzaam maar zeker ook naar andere landen komt. De lieer D. C. Dorr, alge meen secretaris van het Centraal bestuur van de NCBB, sprak aan de hand van dia's en via de bandrecorder over het on derwerp: „Revolutie in de detailhandel" „Amerika in een notedop". De heer Dorr stelde, dat in Amerika op verschillende punten het winkelbedrijf andere landen vooruit is. Zo noemde hij de zelfbediening, de belachelijke lage prijzen, het grote as sortiment artikelen, de decentralisatie (het door te weinig parkeermogehjkbeden voor clientèle verplaatsen van een zaak naar rustiger oorden), de krediet-verle ning en de manier, waarop men het pu bliek tracht te trekken. Soms lijkt een zaak wel een circus, gezien de wijze, waarop dc klan ten worden aangetrokken. Op de dia's kre gen de aanwezigen een duidelijk beeld van het zakenleven in Amerika en spreker was ervan overtuigd, dat dit Amerika zich in ons land op gelijke wijze zal ontwikke len. Na de pauze werd het vertoonde on der leiding van voorz, J. Korbee aan een bespreking onderworpen. De drukte bereikt in deze dagen een Sint-Nicolaas komt niet alleen. Hij hoogtepunt. Vele handen reppen zich om duizenden pakjes op tijd* dus vóór 5 de cember, klaar te maken. Tientallen hel pers van Sint-Nicolaas zijn daar dag'en nacht mee bezig. Daar komt nog bij, dat de Sint in vele^ Nederlandse steden 2ijn jaarlijkse intocht moet houden om per soonlijk alle kinderen van Nederland te kunnen begroeten. In Schiedam arriveert hij a.s. zaterdag 24 november. Om half drie in de mid dag zal hij op het Hoofd aan wal stap pen. Dan gaat hij dwars door Schiedam op weg naar het stadhuis, om daar met de burgemeester zelf een hartig woordje te wisselen over de stoute en zoete kin deren van deze stad. Het jaarverslag van do Vereniging tot Bevordering van Chr. Onderwijs te Schie dam over de periode van I augustus 1961 tot 31 juli 1962 een overzicht over de mutaties en verder een cijferstaat om trent het aantal leerlingen aan de scho ten, welke van genoemde vereniging uit gaan. Daaruit blijkt dat er op de lagere scholen 1866 kinderen waren op 1 septem ber 1962 tegen 1909 op 1 september 1861. De nieuwe Masteubroekschool telt thans 121 leerlingen, deze school was het jaar daarvoor o.a. gevestigd in twee lokalen van de Prins Bernbardschool, die toen 333 en thans 256 leerlingen telt, De kleu terscholen hadden op 1 september 1961 726 leerlingen en op 1 september 1962 733.. Voor een niet al te goed bezette zaal bracht woensdagavond als gast van de VU in Irene de zangeres Cobi Schreijer een groot aantal Nederlandse en Inter nationale volksliederen ten gehore. Gees tig kondigde zij haar meestal oude volks liedjes aan en vertélde zij over hun oorsprong en waar ter wereld zij al niet, soms in andere versie, terecht zijn geko men. Za was er een Duits volksliedje over een vogelbrulloft, dat in Nederland om het kampvuur leeft,' maar dan met eeii heel andere inhoud. Het bekende „There's a hole in the bucket" van Har ry Belafcnte, dat op tientallen platen met tientallen andere bezettingen de wereld is ingezonden, Wijkt uit ons eigen Drente le komen. Haar programma van woensdag, een bloemlezing uit haar omvangrijke re pertoire, beperkte zich, uitgezonderd een enkel uitstapje naar Amerika, tot Europa, Liederen uit Du-itsland, waaronder ook ae "hiervoor genoemde vogel bruiloft, Polen, Nederland, Frankrijk. Engeland, Schot land, Ierland en Frankrijk bracht zij ten gehore, waarbij zij zich op een luit be geleidde. De véle liefdesliederen, soms droevig, soms heel geestig, maar altijd weer anders, maakten deze avond tot een boeiend geheel. Ten noordwesten van de Vlaardingse- weg, gedeeltelijk op de grens met Viaar- d'ngen, ligt een water, dat nog geen eigendom van de gemeente Schiedam is. Ke« water is groot 1500 ca. Voor de stadsuitbreiding dient ook ovei deze watering te kunnen worden beschikt, zodat het betrokken polderbestuur is ?e- viaagd dit water aan de gemeente te ver kopen, Het polderbestuur is tot overdracht bereid gevonden tegen de prijs van 1,- per m2 of 1-500,- in totaal. Deze prijs is ook bedongen aan de gemeente Vlaardin- gen voor het gedeelte van het water, dat op haar gebied gelegen is. Een besluit van de Raad hieromtrent wordt gevraagd. land.lïet schip heeft reen radar aan böord zodat het zich vannacht niet op volle iee zal wagen,' maar in Den Hoek voer anker zal gaan. Windkracht 4 of 5 maakt een rek over apen zee reeds te gevaarlek, zodat het vaartuig misschien morgen zal terug keren om via de binnenwateren (Vreeswijk, Utrecht. Amsterdam) naar Den Helder te worden gebracht, De marinemensen gaan met de Vogel Struysz om als met een breek baar vogeleitje. Uit alles blijkt, dat men b(j de marine in Den Helder op dit ge schenk bijzonder gesteld ïs. Wel liet een der marinemensen zich ontvallen, dat naar zyn mening de boot in een Schiedam» plantsoentje toch ook niet gek zou hebben gestaan Vanmorgen om kwart over 11 Is de Vogel Struysz, het imitatie-oorlogsschip dat in het pleinspel is gebruikt, uit de onder- zeeboatloods van Wilton Fijenoord vertrok, ken Via de besneeuwde weg werd het vaartuig op zijn oplegger overgebracht naar de kade aan de Oostzijde, waar het marmevrachtschip L. 9606 gereed lag, om het op te nemen en over zee mar Den Helder te vervoeren. Even voor twaalven plaatste Wiltons srpte Hensenkraan de Vogel Struysz, ont daan van alle beschermende houtwerk en rerstevigingsbalken, uiterst voorzichtig op het marine vaartuig, dat een twintig jaren oud landingsvaartuig bljjkt te zijn. Het transport gaat nu eerst naar Hoek van Hol Bij instellingen van het voortgezet ge woon lager onderwijs waren op 1 sep tember 1962 38 leerlingen tegen 49 in 1961. Bij de belde Chr. Ulo-scholen waren de cijfers 399 tegen 415 in 1961. Het Mulo-diploma A behaalden 42 leerlingen en het diploma B negen. Op de tweede de wereld te verbeteren door dat meer zijn nog niet alle leerjaren in werking. Diverse schoolreizen werden ondernomen; de leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen brachten een week door in het schoolb uilenhuis te Oosterhout. Het «antal leerlingen van de school voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden is gestegen van 47 op 16 mei tot 64 op 16 september j.l. De minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap pen heeft op grond van déze uitbreiding rÜksvergoeding toegezegd voor een,ex!xa- or.derwijzer. Als gevolg van deze toezeg ging is een onderwijzer aangesteld voor een nieuwe groep leerlingen, waarvoor tlmns leermiddelen moeten worden aange schaft. Een krediet van 1500,- is hier voor nodig. De gemiddelde huren van het complex van 157 woningen ten zuiden van de Borg. Honnerlage Gretelaan was per besch'k- king van de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid aanvankelijk vastge steld op f 17,30 per week, maar zal vol gens een ministeriële circulaire van 31 juh jl. thans moeten worden verhoogd tot f 19.15. De differentiatie der huren gaat volgens het ook bij voorgaande complexen gevolgde systeem, tw, dat woningen van de eerste woonlaag een kwartje per week duurder en die van de vierde woonlaag een kwartje goedkoper zijn* dan die van ds tweede en derde woonlaag. Verder wordt voor elke slaapkamer meer dan twee fl»- per week extra gerekend, ter wij: de huur van elke slaapkamer boven de vier een verhoging van f 0,50 betekent. De servicekosten bedragen in totaal f 1,30 per week. Woningen voor bejaarden en alleenstaanden £13,20 en f 14,30, xe-sp. t ia,25 per woning. brengt een groot gevolg mee. Het zal de moeite waard zijn om dat te gaan zien. Het tamboer- en pijperkorps Harmonie heeft ervoor gezorgd, dat in deze stoet een aantal van hun Spaanse collega's meelopen. Parmantig zuilen voorop lopen 10 trommelaars, daarachter 10 trompet ters en dan nog eens 10 pijpers. Natuurlijk beeft de Sint ook zijn zwar te knechten niet vergeten. Een handvol van hen zullen zelfs op scooters achter de pijpers meerijden. Dan volgen, op gro te statige paarden een zestal Spaanse edellieden. Daarachter komt Sint-Nicolaas zelf en vanzelfsprekend rijdt hij op zijn prachtige schimmel. Om hem heen draven natuurlijk weer van die onvermoeibare zwarte pleten. Ze zullen vast weer gekheid maken en wie weet aan zoete kinderen langs de weg nog wat lekkers ronddelen. Dan volgen weer een zestal Spaanse ruiters op fiere paarden. En daarachter lopen kinderen. Niet zo maar kinderen, maar de, jongens van het jongenskoor Jong Orpheus. Zij zullen waar de Sint staat en gaat liedjes voor hem zingen. En de kinderen langs de weg zij zullen vast willen meezingen. De stóet wordt gefloten door de mu ziekvereniging Crescendo, Reken er maar op, dat zij naar hartelust „Zie ginds komt de Stoomboot" zullen blazen. Voor alle mensen die op de Grote Markt de aankomst van Sint-Nicolaas willen af wachten, speelt van kwart voor drie af het Harmonieorkest OBK vrolijke melo dieën, om de wachttijd, kort te maken. Op de vrijdagen. 23 en 30 november a.s. aldus deelt men ons mede, organiseren de kooplieden van de weekmarkt aan het Broersveld een Sint-Nicolaasmarkt. Aan de bezoekers worden gratis loten verstrekt, met als prijzen 3 koelkasten en een stofzui ger. De trekking zal plaats vinden op 30 november a.s., omstreeks 17 uur, eveneens aan het Broersveld. Slechts weinig wetsovertreders zijn w oensdagzuorgen voor <le kantonrechter verschenen. Toch kreeg mr. Cos nog een niet alledaags geval te beoordelen. J. W. de H. uit Kockanje bleek nl. de gewoonte te hebben op andere wijze dan normaal het station binnen te gaan. Niet door de Ingang bereikte hij het perron, maar wan neer hij van zijn werk kwam dit is even voor het vertrek van de trein klauterde hij over het hek en liep de opgang voor de \rachtauto's op. „Ja, dit is nu nel aardig voor de film", vond de officier, „maar wanneer iedereen zo maar tegen de spoor dijk opklautert, zou het een mooie janboel vi orden". H. moest wel verklaren, het hiermee eens te zijn, maar tijdgebrek had hem steeds genoodzaakt, toch op de reglemen ten van de NS een andere zienswijze te hebben. Mr. Cos veroordeeld© hem tot een boete van 5 gulden of l dag. Riet weggesneden zonder toestemming van de eigenaar had P. v. M. uit Vlaardin- gen, Hij had het nodig gehad om de aard appelen uit zijn tuintje af te dekken. Dat v. M. verlegen had gezeten om riet kon de officier zich levendig voorstellen, maar het zich wederrechtelijk toeëigenen van andermans eigendommen vond hij toch een vrij ernstig vergrijp, „Het riet stond te verrotten", voerde Van M. ter verdediging aan. Hierop antwoordde de of ficier dat, wanneer verdachte aan de eige naar van de grond had gevraagd of hij bet riet had mogen snijden, hij zeker wei toestemming zou hebben gekregen. Ook "oerde v. M, nog als verdediging aan, dat de verbaliserende agent, tegen hem had ge zegd, dat hij het riet nu wel kon meene men. Ook hierin 2ag echter de rechtbank geen reden om tot vrijspraak te conclude ren. „Het riet was nu al afgesneden en was dus bijna helemaal waardeloos", zei mr. Cos en hij veroordeelde v. M. tot 20 ;ulden of 4 dagen. In herhaling vervallen Woensdagmorgen stond voor de tweede maal A. A. M. van N. terecht. Vorige week werd hij veroordeeld, omdat hij door zijn belangstelling voor een gewonde hond een aanrijding had veroorzaakt. Ook nu moest hij weer wegens een aanrijding voor de kantonrechter verschijnen. Op een kruising van de Van Hogendorp- laan in Vlaardingen was de heer v. N. met zijn wagen onzacht in aanraking gekomen mei een andere auto, die van rechts kwam. v. N. begreep dat hij voorrang bad moe ten verlenen, „maar", zei hij, „de zon scheen in mijn ruit en daardoor kon ik de situatie niet overzien". „Tegen de poli tieagent, die u een proces-verbaal gaf, heeft u gezegd dat u maar op goed geluk het kruispunt bent overgestoken", voerde de officier aan. N., wien de uitvoerigheid van een procesverbaal kennelijk tegenviel, kon dit niet ontkennen. Hij begreep wei dat het al* tijd gevaarlijk is om kruispunten „zo* maar" over te steken. Mr. Cos veroordeelde'hem tot 35 gulden of 7 dagen. Met overal tomaten Heel wat gemakkelijker kwam J. V., tuinder uit Maasland eraf. Hij had oud© tomatenplanten neergegooid aan de water kant. Nadat precies uitgezocht was, wat er nu eigenlijk neergegooid was, mr. Cos Het komt ons voor, aldus B. en Wt, dat de ontwikkeling ta.v. de motorbrandstof- pompen langs de openbare weg thans zo ver is voortgeschreden, dat het aanbeve ling verdient enkele regelen aan te geven voor het verlenen van vergunningen. De wettelijke bepalingen hebben alleen be trekking op de te verwachten hinder of gevaren, maar laten de verkeersmoeilijk heden en het stedescboon buiten beschou wing. B. en W. verwachten als gevolg van het voortdurend in omvang groeien de verkeer ook een stormachtige toene ming van het aantal bezine-verkooppun- ten. Zij hebben aan de Raad een ontwerp verordening voorgelegd, volgens welke het plaatsen of houden van een pompinstalla ge onderworpen aan een vergunning van B. en "W., die geweigerd kan worden, wanneer verk.eersbelangen of stedeschoon in het gedrang zouden komen. In het algemeen zullen alleen bij gara gebedrijven pompen mogen worden ge plaatst; een uitzondering is echter ge maakt voor de industriegebieden, waar krachtens deze verordening pompen voor eigen gebruik steeds zijn toegestaan. Ten slotte is aan Burgemeester en Wethou- In de eerste klasse van de afdeling Rot terdam zijn de komende ontmoetingen zo wel voor USRUS als voor SVDPW belang rijk. Relatief staat URSUS slechts twee puntjes op stadgenoot DRZ, dat zélf vrij af heeft, ten achter. De rood witten gaan naar het Zuiderpark sportcomplex om hier de Groen "Witten partij te geven. Slechts bij volle winst kan de aansluiting met de kopgroep behouden blijven en dit moet mogelijk zijn. In 1B wordt SVDPW gast heer in een treffen met Hellevoetsluis. De punten dienen in Schiedam te blijven, wil de achterstand op koploper NADO/V niel groter worden. In dezelfde afdeling heeft WF de rode lantaarn aan HWD overge daan. Zondag spelen de scheepsbouwers thuis tegen Swift Boys en hierbij zal blij ken of het opgetreden herstel van blijven de aard is. Schiedamse Boys zal in de komende huiswedstrijd tegen USC waar moeten maken, dat de tegen ASB geleden nederlaag zuiver uit pech is voortgespro ten. In de KNVB zaterdag ontvangt HBSS het op de derde plaats genoteerd staande Die Haghe. De oranjehemden zullen hun titelkansen wel hebben afgeschreven en kunnen dus hun tegenstander in alle rust tegemoet treden. Een kleine zege behoort dan ook tot de mogelijkheden. In het af delingsvoetbal komen alleen de tweede klassers GSS en GTB binnen de lijnen De Gusto-ploeg speelt thuis tegen Egelan tier Boys, terwijl GTB te gast gaat bij RSM. Gezien de stand op de ranglijst zullen beide ploegen waarschijnlijk niet zonder kleerscheuren uit deze duels te voorschijn komen. Zeven pandjes Parallelweg. De ze- meente kap aan de Parallelweg zeven pandjes elk 120 ca. overnemen voor een totaal bedrag van 12.000. De aankoop is var» belang wegens de slecht© toestand van de Parallelweg, die moe', worden ge saneerd. Evt. zal nog een bedrag vai» ƒ8000 worden besteed om ze nog een tijdje bewoonbaar te houden. ders de bevoegdheid gegeven wegen, of gedeelten daarvan aan te wijzen, waar pompen niet of slechts bij wijze van hoge uitzondering aanwezig mogen zijn; het karakter van een straat en de stedebouw- kundige welstand kunnen op deze wijze ook dan bewaard blijven, wanneer bezwa ren uit anderen hoofde niet doorslagge vend zouden zijn. Uiteraard zijn de ont heffingsmogelijkheden facultatief gesteld, zodat Burgemeester en Wethouders naar omstandigheden kunnen besluiten. Voorzo ver belanghebbenden zich niet met enig besluit kunnen verenigen, Is beroep op de Raad open gelaten. In de komende vergadering zal de Raad zich over deze verordening moeten uit spreken. Afgelopen zondag werd tijdens een re ceptie de penning van verdienste van de Schiedamse Gemeenschap uitgereikt aan de heer Karei Tubbing. De uitreiking ge schiedde door de algemeen secretaris van de S.G., de heer E. A. Leenderts, ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de heer Tubbing als regisseur van het amateurtoneel. De bijzondere diensten van de jubilaris voor het Schiedamse to neel zijn gelegen in een 16-jartg regis seursschap bij het R.K. Toneelgezelschap Brederode. In de2e periode wist de heer Tubbing deze vereniging te brengen tot uitzonderlijk hoge prestaties voor het amateurtoneel. Een bedrag van 112.000 is nodig vooi de aansluiting met gas en water van ie Burg, Van Haareniaan met een aanslm tingsmogeiijkheid voor het mdustrietei rein. zei tornatentakken, wat steeds maar weer opnieuw tegengesproken werd door V., ting men er toe over uit te zoeken waar om en hoe het was gebeurd. Van de be palingen, die op groeöe gronden in het Westland bestaan, heeft V. niet alles be grepen, Daardoor wist hij niet dat het aan de waterkant deponeren van tomantenplan- ten weieens niet in overeenstemming kon zijn met de eisen, die de keur van het wa terschap stelt. De officier kon zich de gedaehtengang er de moeilijkheden van V. goed inden ken. Daarom eiste hij een schuldigverkla ring zonder oplegging van straf, waartoe met ieders instemming, mr. Cos hem ten slotte ook veroordeelde. Voor een ondeugdelijke knalpijp werd J. J. v. D. veroordeeld. De officier betoog de dat in Maassluis, waar de In het West- laud aanwezige knetteraars zich op de zondagen concentreren, strenge straffen moeten worden opgelegd. Het horen en zien vergaat daar op sommige punten, doordat de jongens doorlopend hun brom mers laten draaien. Hij eiste in dit geval, waarin een jongen de schotjes uit de knalpijp had gehaald, een boete van 20 gulden of 4 dagen. Mr. Cos maakte hier 15 gulden of drie dagen van. Een afwijkende manoeuvre, die hij voor de rechtbank moest verantwoorden had S. v M. uit Schiedam op de Lange Singei- stiaat gemaakt. Nadat hij enige tijd met zijn auto had stilgestaan, begon hij plot seling een bocht te maken. Hierdoor bots te een hem achteropkomende auto tégen hem op. De officier vond, dat wat hij gedaan had, getuigde van een heel verkeerd in zicht in het verkeer. Wel vond hij het een sympathiek gebaar dat v, M. direct de be rokkende schade vergoed had. Mr. Cos veroordeelde tot 30 gulden of 6 dagen. Voor snelheidsovertredingen werden ver oordeeld E. F., een in Rotterdam wonen de Belg, cn B. C. de K. uit Vlaardingen. Eerstgenoemde had op een weg <40-45) gereden met een snelheid van 90 km per* uur. Een flink stuk te hard dus. De recht bank geloofde niet dat er van een vergis sing sprake kon zijn, eerder van slordig heid in het verkeer. Hij werd veroordeeld tot 70 gulden boete of 34 dagen en kreeg de waarschuwing, dat, wanneer dit nog eens zou gebeuren, zijn rijbewijs in. het geding zou komen. De K. had gereden met een snelheid van 75 km. Ook hij kreeg een behoorlijke boete, nl, 45 gulden Of 9 dagen. Tr de bovenzaal van het Volksgebouw hield de ANMB woensdagavond een scfrt^ lingsbijeenkomst, waar districtsbestuur der W. F. Thijssen de leden voorlichting gaf over de EEG en de daarmee ver want zijnde ontwikkelingen, Spr. betoogde d?t de instelling van de Europese Ge meenschap voor arbeidend Nederland van veel betekenis is geworden en dat de sa menwerking van de vijf landen ln het be lang Js van de arbeider. Door deze sa menwerking is men minder gevoelig voor ie conjunctuur. Door de politieke ontwik keling werd ook ons land destijds wel gedwongen om samen te werken, zodat de weg terug niet meer mogelijk Spreker noemde verschillende cijfers om trent de hogere levensstandaard in ande re landen (in Duitsland 17 pet., Italië 15 pet, België en Luxemburg 10 pet. en Frankrijk 5 pet. hoger dan bij oas>. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat uit de thans be- schjkbare gegevens is gebleken, dat de per 1 januari 1962 voor het overheidsper soneel ingevoerde algemene salarisverho ging is achtergebleven bij de loonontwik keling in het bedrijfsleven. Teneinde deze achterstand voor het jaar 1.9&2 op te heffen, heeft de Regering be- Sioten het Rijkspersoneel over het jaar 3962 in aanmerking te brengen voor een U'tkering inééns, welke in hoofdzaak neei> komt op de verstrekking over dat jaar van <»er bedrag, overeenkomende met 26,4 pro cent van het maandloon, hetwelk op i november 1962 werd genoten, met een mmimuro van £135,-, Aan hen die niet gedurende hei gehele jaar 1862 in functie zijn geweest zal een evenredig deel van die uitkering worden toegekend Genoemde regeling zal nu ook worden doorgevoerd t.a.v. het gemeentepersoneel. De Raad ïjI in de komende 2ittïng een besluit ln deze zin nemen Tat hoofdagent bevorderd De agen ten J. W. van Evk, H. Dijkstra en N. v." Opijnen zijn gisteren door de burgemees ter bevorderd tot hoofdagent. Fietsen zijn gestolen t.n.v. de heer M. J. dia hem op slot 1 ad neergezet op het Broersveld, en van de 18-jarige student H, G. B., die hem niet op slot had ach ter gelaten op het St .tionspiein. Een 19-iarige Belg, G. H..Noé geheten, opvarende van het onder Liberiaanse viae varende schip Teesore is hier gestrand op het politiebureau- Sen taxi-chauffeur had een rit met hem gemaakt en na afloop bleek hij geen ge!d te hebben. Zijn schip zou op 17 november zijn vertrokken naar Zuid-Amerika. Noé is ter beschikking ge steld van de Vreemdelingendienst, Voor JAPONNEN, DEUX PIECES, ROKKEN. BUOUSEN. VESTEN, PEIGNOIRS, ent. CHiEDAM - telef. 661351 steeds eert ia hef succes altijd weerd Voor Sint-Nicolaas-geschenk een van Hoogstr 1D8. Schiedam Tel. 66720

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1