nrmum kbnu m Vlaardingen met kracht stelling nemen tegen Rotterdamse plannen op Voorne Lovende woorden van PCG-voorzitter over financieel beleid BETEKENT IN UW HUIS Fortima was gelukkigste sfeerloze wedstrijd P'V.d.A.-FRACTIEVOORZITTER H. v. MUNSTER: Verminderde invloed confessionele partijen jac. van Toor Hzn. overleden Uit liet politierapport Jeugdzaken belangrijk -Veld gymnastiekzalen ui Hoofdasentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havanstraat 1 Tst. 3229 EOTTEKDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 A Redactie: TeL 545J VLAAKMNUEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSUL1NDESINGEL 33 De raad m zijn nieuwe samenstelling heeft vanmiddag het spits afgebeten van de marathon verga tiering, die de behandeling van de gemeentebegroting weer belooft te worden. Dit is voor P.v.d.A.-fractievoor zitter H, van Munster aanleiding geweest op de veranderingen in deze samenstelling te wijzer. Hij stelde vast, dat in 1939 de confessionele partijen 63 procent van de stemmen hadden verworven. Ditmaal was cüt slechts 43 procent geweest. 7ïch heperkend tot de naoorlogse gang van za ken, belichtte hij, dat do confessionele par- tiicn in 1946 nog bijna 52 procent van het stemmental op haar naam brachten, wat In 16 naoorlogse jaren een achteruitgang vor. bijna 9 procent betekent. Voor de prot. chr. partijen is deze ach teruitgang nog groter, wanneer ik vaststel, aldus de heer Van Munster, dat de KVP In deze periode met nrira 14 procent is vooruitgegaan. De socialistische partijen Stegen van ruim 39 proeent in 1958 tot ruim 451/# procent in 1962, terwijl de CHU, ARP en SGP, ondanks het uitkomen met êfri lijst, weer bijna 3 procent achteruit gingen. De heer Van Munster wilde hier- mee aantonen, dat de naoorlogse ontwikke ling van Vlaardingen ook van invloed is geweest op het politieke denken. Dit heeft geen gevolgen gehad voor samenstelling van het wethouderscotlege, maar wel voor de portefeuilleverdeling. Do heer Van Munster achtte het wel dege- lijk van wezenlijke betekenis, dat de combinaties stadsuitbreiding-sport en re creatie en maatschappelijk werk-voiksge- tondheid zijn gevormd, ressorterend onder socialistische wethouders. Eveneens van belang vond hij de hierdoor ontstane ge legenheid een portefeuille jeugdzaken te creëren. VOORUITSTREVEND BELEID Na deze inleiding verklaarde de heer Var Munster niet ontevreden te zijn over ds ingediende begroting. Zolang wij in het E. en W.-beleid een progressieve lijn kun nen ontdekken, zullen wc dit van harte steunen. In 7 punten somde hij de PvdA fracliever!angens voor de komende zit tingsperiode op: voortzetting van de 'ol nu toe gevoerde plaatselijke woningbouw, politiek; stevige aanpak van de sport- en recreaüeproblemea; bevordering van leef baarheid van Vlaardingen door een kracn- tiv beleid in de sectoren volksgezondheid en maatschappelijk werk; een krachti; cultureel beleid; aanpassing van het on derwijs bij de ontwikkeling in maatschap pij en bedrijfsleven; stimulering van de creativiteit der scholieren en het aankwe ken van saamhorigheidsgevoel en inzicht in de menselijke verhoudingen; eerbiedi ging van de medemens in diens vrijheid Van levensuiting en begrip voor wat de an der daartoe beweegt. WORDT IIET AAN DEZE ZIJDE NOG LEEFBAAR Vlaardingen 7>al tegenover het nieuwe plan Brielse Maas een positieve houding moeten innemen. Het zal goed zijn, ais de raad rich hierover duidelijk uitsprak. De F.v.d,A.-fractie is van mening, dat Waar- dingen de rijde van Getl. Staten moet kie zen, wier streekplan althans voorziet m «en landschappelijk verantw oord© 9 H. v. Munster, fractievoorzitter P.v.d.A. Als een aanfluiting moet worden gezien, dat de bouw van de b.l.o.-school nog steeds 09 zich iaat wachten. De heer Van Munster wijst er op, dat in Rotterdam en omge ving reeds 18 gymnastiekzalen in Muwi systeem zijn gebouwd. Ook Maassluis koestert plannen gymnastieklokalen in sys teem te laten bouwen, omdat daarbij een spoedige rijksgoedkeuring kan worden ver wacht. Hij doet de suggestie een ondei zoek in te stellen naar de mogelijkheden om tot een project van seriebouw te ko men, al of niet in samenwerking met an dere gemeenten. (We menen, dat de Vlaardingse jeugd veel meer gebaat zal zijn met de bouw van enkele sporthallen, w aarin twee gym nastiekzalen zijn ingericht en die op ver zoek van de NSF en de Ver. v. Ned. Ge meenten zijn ontworpen door Elementum NV om ze door industriële bomv te ver. wezenlijken. Niet alleen in maar ook bui ten schoolverband trekt de jeugd dan vol op profijt hiervan. Vr'e geloven, dat ook de voorzieningen voor de lichamelijke opvoe ding en de sport zich moeten Instellen op de zich revolutionair ontwikkelende maat schappij en dat ook hierbij <le blik niet op vandaag maar op morgen moet worden gericht. Een sporthal in het centrum en in elk der wijken zal het tekort aan gym nastiekzalen opheffen, «Ie jeugd aan haar trekken doen komen en zij kunnen tevens dienstbaar worden gemaakt aan wijkwerk, omdat deze sporthallen ook recreatieruim ten bevatten. Zo slaat men ettelijke vlie gt n in één klap. Relatief gerien is de bouw van deze sporthallen ook veel goedkoper dan die van enkel© gymnastiekzalen. Eed.) Bij het cultuurbeleid zou de heer Van Munster willen, dat de nu langzamerhand wel plat getreden paden van subsidiever lening^ worden verlaten. Laten we in Vlaardingen een jaarlijkse culturele dag voor de jeugd vaststellen, waar actuele onderwerpen over literatuur en kunst aan da orde worden gesteld. De heer Van Mun ster denkt daarbij aan de jeugd op ulo- en middelbare scholen. Voor de Stadsgehoor zaal exploitatie vindt de P.v.d.A.-iractie, dat nagegaan moet worden of het film programma kan worden verbeterd door samenwerking te zoeken met een andere filmexploitant. Tussen de bestaande eulu- rele organisaties moet meer samenspel ko men, om de jeugd cultureelminnend te ma ken. Als verbindingsofficier zou daarbij eer: aan te trekken nieuwe beheerder %'an cl» Stadsgehoorzaal kunnen optreden. Een man, die met behulp van de culturele or ganisaties het culturele leven stimuleert en zich daarbij ook tot de jeugd richt. Niet alleen met maken van scholen- bouwplannen, maar ook met. de aanleg van sportvelden in wijk Holy wil de heer Van Munster al vast beginnen. Dat kan tevens aan. het bestaande grote tekort aan sport velden. tegemoet kernen. Aan de door Na een zeer kort ziekbed thuis is van morgen de heer Jac. van Toor Hzn. over leden. Hij is 73 jaar geworden. Hij was drager van de stadspenning Vlaardingen en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Bij zijn gouden jubileum in zijn bedrijf in 1956 hebben wij aan deze markante Vlaardinger een beschouwing gewijd, wel ke begon, met: Het zal moeilijk vallen in Vlaardingen een geziener figuur aan te wij zen dan de heer Jac. van Toor Hzn. Hij heeft zoveel functies in het Vlaardingse gemeenschapsleven bekleed en zoveel voor velen betekend, dat men wel voor hem een standbeeld zou mogen oprichten. De groot, ste bekendheid genoot hij als raadslid. Als VVD-fractievoorzitter is hij een reeks van jaren nestor van. de raad geweest, waarin hij een hijkans verheven positie bekleedde. Reeds in 1926 deed hij zijn intrede in de raad en. pas in 1960 stapte hij er uit. Vanmiddag bij de opening van de eer ste aan de behandeling van de gemeente begroting gewijde raadszitting heeft de voorzitter, rar. J. Heusdens, het verlies van deze algemeen beminde Vlaardinger herdacht. Een onbekende opvarende van een aan he: Westerhoofd gelegen scheepje heeit zaterdagmorgen de rechter arm van een 14-jarige jongen, D. v. d. H.,zodanigom gedraaid, dat een breuk in de elleboog ontstond. De jongen moest zich onder doktersbehandeling stellen. Een personenauto, bestuurd door de 27- jarige P. O. uit Schiedam reed in de nacht van zaterdag op zondag in de sloot nabij het Kolpabad. De man, die naar ecu feestje was geweest, reed bij het kruis punt Burg. Pruissmgel-Broekweg recht door met genoemd gevolg. Dc naast de bestuurder zittende 27-jarige J. M. H. B. uit Schiedam liep een hoofdwond op. Een kraanwagen moest de auto op het droge brengen. Op het kruispunt Joubertstraat-Steyn- straat ontstond vrijdagmiddag een aanrij ding tussen twee personenauto's. Het links door de bocht gaan en slippen van één der auto's was de. oorzaak. Er waren geen persoonlijke ongelukken, wel veel materiële schade. Een bestuurder van een personenau+o, die zondagmiddag op de kruising Mr. u. A. Kesperweg-van Hogendorplaan geen voorrang verleende bij het invoegen in hot verkeer, veroorzaakte voorbij het via duct in de richting Schiedam een aanrij ding, De man stuurde naar links en raak te de links naast hem rijdende personen auto. De bumpers haakten in elkaar. De auto's schoven naar links, waar de RET- bu.* uit Schiedam werd geraakt. Er was alleen materiële schade. dat deze reeds op papier staat en spoedig zal kunnen worden aangeboden. De heer - -Van Munster pleit voorts voor de toeken heer van Munster gevraagde sportnota ning van de jeugdsportsubsidïe en gemeen- wordt met zoveel voortvarendheid gewerkt, j telijke hulp aan onderontwikkelde landen. WfMO cii'bt'K Aan het feit, dat roor de eerste maal in de raad ccn voorzitter het woord voert als vertegenwoordiger van de drie partij en ARP, CHÏr en SGP, verenigd in de PCG. heeft deze woordvoerder, de CHU- fractievoorzhter E. P. v. d. Vem, grote aandacht besteed. Uitvoerig heefi hij het hoe en waarom van deze samenbundeling uiteengezet en daaraan het karakter ge geven van een politieke, geloofsbelijdenis. lVe hopen gelegenheid te krijgen hierop nog nader terug te komen. Vijl' uitgangs punten van de PCG heeft de heer Van der Veen opgesomd, waar het beleid van het gemeentebestuur zich naar moet rich- gang tussen de bedrijfsgeld eden van de ten. Ook deze opsomming hopen we In Maasvlakte en het resterende recreatiege- een der volgende edities- te kunnen pu- b«ed. In het Rotterdamse plan is deze mar- hliceren. Vervolgens heeft de heer Van 3 nog geen Vft km en 1 km minder. Als er gebeurt wat Botterdam wil, dan komt Oostvoorne in dezelfde positie te verkeren fils Hoogvliet eu Spijkenisse. En wat zal het Rotterdamse plan voor Vlaardingen en Maassluis en misschien voor het gehele Westland betekenen, als rich in het Maas- vlaktegebied weer overwegend petro-che- hrische bedrijven zouden vestigen en de wind zuid-west is? Blijft er dan voor de beu oners aan deze zijde van de Maas nog feen leefbaar gebied over? Negeert Rotter dam niet teveel het grote belang, dat het Voornse recreatiegebied voor onze gehele streek heeft? Ook al geven we toe, dat de ontwikkelingsgang in het Botlek- en Euro- poortgebied niet tot stilstand kan worden gebracht? Moet Rotterdam persé New Vork voorbij streven en de grootste haven stad van de wereld worden? Maar ook als het G. S.-streekplan wordt aanvaard, zal aan deze rijde van de Maae de schepping van een recreatiegebied, zo- ®l« G. S. ons in het vooruitzicht hebben gesteld, uiterst urgent blijven. DAGELIJKSE KWELLING Bij de bestrijding van de woningnood zal de woningwetbouw primair gesteld moeten worden. Wij zijn vierkant voor „beter wonen", maar we hebben er reke- mee te houden, dat er grote behoefte bestaat aan woningen met voor de arbei dende bevolking betaalbare huren. De ^aag moet worden gesteld of het sociaal verantwoord is, gezinnen in woningen te plaatsen, waarvan de huur belangrijk meer bedraagt dart een zevende van het into. bi en. Van het grootste belang acht ik de strijd tegen de gehorigheid. Voor de ge- fjhdsisolaöe kan thans, meen i'k, een ex tra bedrag van 400.— per woning in de arbeidskosten worden opgenomen. Ik zou ffraag vernemen, welke mogelijkheden dit b'edt voor bestaande woningen, waar ie geluidshinder voor de bewoners een dage lijkse kwelling is. OF SPORTHALLEN? Eaten we nu reeds beginnen met hel maken van scholenbouwplarmen in de n»eu« e wijk Holy, om in de behoefte zo spoe- vig mogelijk te kunnen voorzien. We zul- eu zoveel mogelijk moeten bevorderen, at net onderwijs wordt aangepast aan de ei revolutionair ontwikkelende maat- «cbappij. der Veen belicht, boe de verkiezing van de nieuwe (oude) wethouders en de por tefeuilleverdeling tot stand zijn gekomen. Aan de nieuwe portefeuille Jeugdzaken hecht de PCG-fractie zeer veel waarde. Voor het gemeentebestuur ligt hier met de grote jonge bevolking een belangrijk arbeidsveld. Ik denk, aldus dc heer Van der Veen, hierbij aan; jeugdvorming in en bitifen school verb subsidiëring georganiseerde en niet-georga niseerde jeugd, huisvesting jeugdorganisa ties, schooijeugdactivitesten bij sport en spel, schoolwerktuinen, Jeugd va kan tiel»e. sledingswcrk, Vlaurdingse Jeugdgemeen schap. Eaton we tonen, dat we bereid zijn voor de jeugd in Vlaardingeu iets te doen. La ten we haar zelfwerkzaamheid zoveel mo gelijk stimuleren en laten we de jeugd waar nodig, de helpende hand bieden, NIET VERDER, DAN DE POLSSTOK LANG IS Na zijn inleiding heeft de heer Van der Veen bezwaren geopperd tegen de korte tijd, die de raad werd toegemeten voor de voorbereiding van de openbare behan deling der gemeentebegroting. Voor de wijze, waarop de begioting is ingediend en deze sluitend is gemaakt, sprak hij zijn grote waardering uit. Maar wel vroeg hij zich af, of de weken, waarvoor In tof aai een investering van 28 miljoen is ge raamd, wl alle in het komende jaar tot uitvoering sullen komen. Dit, gelet op de in de laats'e jaren opgedane ervaringen. Op prijs zhl hij stellen, als de raad op de hoogte wordt gehouden van het ver loop van de post onvoorziene uitgaven, om dat in de loop van een jaar het overzicht verloren gaat. Uit de mond van deze fi nancieel deskundige moet de laf, uitgespro ken voor het financieel beleid van B. en W., de leden van het college en met na me de wethouder van financiën, als mu ziek in de oren hebben geklonken. De lof, dat een juiste financiële politiek govoerd wordt en met de uitgaven niet verder wordt gesprongen dan de polsstok lang 's. AANTREKKELIJKE STAD MAKEN Lof zwaaide hij ook de wethouder van personeelszaken toe voor het goede per soneelsbeleid. Voorts stelde hij vast: aan de woningbouw wordt bij voortduring uit zonderlijke aandacht besteed en aan de De heer E. P. v, d. Veen, eerste fractie voorzitter PCG. sanering en verdere afwerking van de binnenstad wordt met voortvarendheid ge werkt. Een pluim op de hoed dus van wethouder De Bruijn. De stak de heer Van der Veen ook op de hoed van wet houder Van Minnen voor de ruime aan dacht, die wordt besteed aart de bevorde ring van de cultuur in onze gemeente. Hij pleitte voor spoedige plaatsing van beeldhouwwerken in de nieuwe stadswij ken en voor het bezien van de mogelijk heid een nieuwe beelden-ten toon stelling te houden. Lof had de heer Van der Veen ook voor de activiteiten \'an de Commis sie voor Beeldende Kunsten. Omdat niet iedereen aan sport doet, verwacht spre ker dat in de komende nota ook de no dige aandacht aan de passieve recreatie zal worden besteed. Evenals de heer Van Munster drong hij er bij B. en W. op aan zo krachtig mogelijk te strijden voor het behoud van het recreatiegebied Briel se Maas. Erkennend, dat voor bejaarden zorg reeds veel wordt gedaan, vroeg hij met klem aandacht voor de 20 noodzake lijke stichting van een Ned. Herv.-bejaar dencentrum. Wijzend op de onmogelijke situatie bij de aanlegplaats van het wa genveer, vroeg spreker of gemeentewer ken voor de uitvoering van. havenwerken niet speciale mensen kan aanwijzen. Op nieuw bracht spreker de zandtrechters op dc Westhavenkade ter sprake en opnieuw verkondigde hij de opvatting, dat deze ontsierende elementen aan deze zo be langrijke weg, naar een andere plaats in de stad kunnen, verhuizen. We kennen al len de leus: maak van uw stad geen vuil nisvat. Ik zou het college op het hart wil- len. drukken: maak van uw stad een aan trekkelijke stad. DRIE OVERHEERSENDE PROBLEMEN Evenals de heer Van Munster gewaagde de heer Van der Veen van de belang rijke problemen, waarvoor het gemeente bestuur zal worden gesteld. Als de drie overheersende Problemen, noemde de PCG fractievoorzitter: het vraagstuk Rijnmond de grenswijzigingen met Maassluis en Maasland en de totstandkoming van de Beneluxtunnel. Ik neem aan, aldus de neer Van der Veen, dat het wetsontwerp Rijn mond in 1963 in de 2e Kamer in benan- deling 2al komen. Omdat hierovérnog na der beraad In de gemeenteraad zal plaats vinden, ging hij op dit onderwerp, hoe belangrijk ook, niet nader in. Wat de grenswijzigingen betreft, nam spreker aan, dat eveneens in 1933 de Vlaardingse raad hierover opnieuw zijn mening zal moeten uitspreken, nu de Kroon Ged. Staten heeft uitgenodigd een ontwerpregeling op te stellen. Over de Beneluxtunnel; het ver keersprobleem begint hoe langer hoe meer ta nijpen. Wij vertrouwen er op, dat aan de aanleg en aan de aansluitende wegen met voortvarendheid zal worden gewerkt. Hij staat er niet zomaar. Zo'n plano wordt be keken bewonderd in uw huis. Om zijn sier lijke, lange, lage lijn Om het prachtige ge luid. Zo zal de radio méér voor 'j betekenen. U geniet zoveel méér van uw lievelingsmuziek. Wij zullen u ook boven staande Philips plano met Bi-Ampli/Stereo en nagalmeenheid graag demonstreren. /29B,— Philips plano-radio. 4 Gclfgeb. w.o. FM. Gramm. aansluiting, afstemoog. Zeer duidelijke stationsschaal. 348,Philips plano met Bi- Ampir/Stereo. 2 Uiterst ge voelige dubbelconus-Iuid- sprekers. Aansluiting voor gramm. en 1 extra luidspre kers, 398,— Philips plano met 8ï- Ampli/Stereo. 2 zeer grote dubbelconus-luïdsprekers en 2 volkomen gescheiden ver sterkers, 4 gotfgeb. w.o. FM. f 298.— f 348.— f 398,- WAAR KUNT U UW RADIO BETER KOPEN DAN BI DE VAKMAN SPECIALIST Korte Hoogstraat 15 v. Hogcndorplaan 33 Forto na,Sittardia: vorig seizoen topper" in de eerste divide, nu een strijd tussen twee ploegen, die gevaarlijk dicht bij de onderste plaats bivakeren. Aan hel vertoonde spel was dit dan ook duidelijk te zien. Geen spoortje was er meer te be kennen van liet flitsende aanvalsspel, waar mee Fortuna rich vorig seizoen naar de top vocht. En ook aan Slttardse zijde was het „huilen'*. Wel voetbalden de gasten op het middenveld beduidend beter, maar de voorhoede vergat, dat het de doelpun ten zijn, die een wedstrijd beslissen. Bij Fortuna had men hier ook wel moeite mee e>i dat de rood-gelen toch tot tnee tref fers kwamen, was geen verdienste van de Vlaardingse voorwaartsen. Zij kregen de bal namelijk tot twee maal toe op een presenteerblaadje van Sittardia-doelman Peersman, die iedere ingeschoten bal prompt uit zijn handen liet vallen. Met wat meer reactievermogen hadden Bon man c.s. deze fout al veel eerder af krui nen straffen, dan pas ver in de tweede helft. VOOR DE RUST ONGEVAARLIJK Maar noch Bouman, noch Verweel kun nen datgene presteren, waardoor zij ver leden jaar bekendheid verwierven, De ge vaarlijkste man uit de Fortuna-voorhoe Je is nu linksbuiten Don, al had hij ditinraj in rechtsachter Erkens een lastige tegen stander. Rechtsbuiten Tommy Tam as werd pas in de tweede helft In het snel betrokken en hij smaakte in ieder geva* het genoegen het tweede doelpunt tegen de touwen te koppen. Voor de rest moest hij met een onbelangrijke rol genoegen nemen. Nee, d\t Fortuna leek aanvanke lijk voor Sittardia ongevaarlijk en voor de thee was dit ook zo. Veteraan-Stopper Beckers had Bouman letterlijk en figuur- lijx in zijn zak, terwijl linkshalf Van Die- téren zich met veel verve aan 2ijn stu wende taak kon wijden. Veelal m samen wvrking met rechtsbuiten Woifers werden er aanvallen opgezet, d:e tot doel hadder. doelman Hootjmans het leven moeilijk ie maken. Dat dit niet 20 bijster goed lük.e, danken de Sitmrders aan hun b.nnentrio," da», steeds maar weer verviel in een tem po! oos kort spelletje, waarmee spÜ Jan sen geen moeite had. Aleen wanneer er over de vleugels werd gespeeld, ging het spannen voor de Fortuna-veste. Baksteen en Erilleman werden, namelijk vrij v'ol omspeeld door resp. Gruizen en Walters, doch de voorzetten, die deze spelers 'os- lieten hadden geen enkel resultaat. A-in de andere kant waren het de misgrepen van doelman Peersman, die het me?st angst brachten in de Sittardia-ge leder en, maar het Üep allemaal nogal goed af, omdat de Fortune2en niet fel genoeg wa ren om van deze misgrepen te profiteren. Nadat verschillende schoten aan weers. zijden over en naast waren gegaan en de beide doel verdedigers enkele tamme scho ten hadden gestopt, ontstond een minuut of zeven voor do rust een onoverzichte lijke situatie voor het For tun a-doet. OM een hoekschop van Wesolek verdween hel leer over de opspringende Hooijmans heen naar de linkervleugel. De Fortuna- goalie probeerde uitlopend de bal nog te bemachtigen, maar faalde hierbij. Woi- fers kon zodoende het Jeer met een boog je over de Fortunaverdedigers heen in het lege doel plaatsen, deed dit ook. maar zag tot zijn verdriet de Jat ais spelbreker-op treden. Pech voor de blauwgelen, die ge- zier hun betere veldspel een doelpunt ze ker verdiend hadden. Een keihard op het muurtje gescholen vrije trap van Tama>, maakte een einde aan de eerste helft. HET EERSTE DOELPUNT In de tweede speeltijd kwam er wat meer energie in hei spel van de thu.>- elub en doelman Peersman moest diver se malen handelend optreden bij Schoten van Don en Tamas. Stopper Beekers kon even later slechts redding brengen door de baj hoog over zijn eigen doei te jagen. Maar echte kansen zaten er nog niet in, zodat de gasten zich met 20 erg zenuwachtig «naakten over dc aan va "s- drift va(< Fo:;una, Zeil bleven zij einde loos combineren, waarbij vooral hot uit stekende spel van Van Dieteren opviel Waarom Sittardia bij deze ö—o stend rechtsachter Erkens naar voren haalde e.i diens plaats lieten innemen door de trage Wesolek, weten wij niet, maar e°n léd is, dat deze omzetting hon noodlottig ma1 wcMcn. WeM!?k slaagde w nameüjh met ut Don aan banden te leggen en toen er uit een hoekschop van Tamas een rimmage voor het doel van Feersman or.tstond, was het Don, die het leer ach ter de onthutste Peersman plaatste; l—0. Een volkomen onverwachte voorsprong voer de For tunezen, die nu wa$ vaker op tb veste van Peersman aftogen. Stopper Beckers en linksachter Eruil konden zich desondanks aan gewaagde combinaties bezondigen en toen Sittajrdia's aanval ook eens een paar maal tot Hooijmans door drong, bleek, dat de Fortuna-aanvoerder ook al niet in zijn beste vorm verkeer de. Wat nerveus stompend trachtte hij de Sittardia-aanval af te stoppen, waarbij hij geluk had, dat opnieuw Wolfers te hoog richtte, toen het leer na zo'n stomp- partij voor zijn voeten kwam. Totdat een lange ren van Don opnieuw to* een treffer leidde. Wesolek werd met lengten geslagen en hoewel het schot van Don in eerste instantie door Peersman werd weggesiompt, ontstond er opme:nv een scrimmage voor het Sittardia-doei. Een handsbal werd door scheidsrechter Loskamp royaal weggewuifd en maar goed ook. want de opspringende bal werd uiteindelijk door Tamas tegen de touwen gekopt, waarmee hij zijn ploeg eon wat geflatteerde 20 voorsprong bezorgde, d.e niet moer verloren zou gaan. Sittardia zag er namelijk ,,goen brood" meer in en berustte in de nederlaag, die hen wera toegebracht door een ploeg, die qua voet bal beslist de mindere was, maar die han dig profiteerde van enkele nonchalante verdediglngsfou tjes.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1