RMEHDAMSCH BUM St. Nicolaas werd in Schiedam op ardige wijze ontvangen wa Afscheidsreceptie hij de V.V. en H.V. Schiedam Kunstmarkt ontplooid tot rijker verscheidenheid W.v.d.BURG SW en Helmondia deden voor elkaar niet onder Van Nee deed Hermes DVS met drie doelpunten de das om WAARDEVOLLE GESCHENKEN at <rp D.O.K. gaf openbare les in Ketliel Bromfietser rijdt in op auto ANMB-leden hielden klaverjasconcours Tafeltennissers van NOAD verloren van USV met 3 n - i meesterlijk Lange Kerkstr, 13 HERHALING AAR. «NEER Hoofdageotschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 6809' SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18.30 tot 21 uur; Telefoon 67292, Rotterdamscbedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Schiedam heeft zaterdagmiddag: Sint Ni colaas waardig ontvangen. Graien de hon derden, ja duizenden kinderen en ouders, leek het wel, of het een zomerse dag: was; dit In tegenstelling met de werkelijkheid: een frisse novemberdag met temperatu ren heel dicht hij het vriespunt. Daarvan trok de Sint zich niets aan. Om half drie arriveerde hij met de boot van de Haven dienst bij het ffoofdplein, verwelkomd door een koor van loeiende scheepsfluiten. Hier na, werd hij door een grote schare kinde ren toegezongen. Vooral de Zwarte Pieten, er waren er wel tien werden luid toege juicht. De kinderen hadden kennelijk het oog gericht op de zakken vol pepernoten en ander snoepgoed. Nadat Sinfc Nicolaas voor het kantoor van dc Havendienst om circa kwart voor drie op zijn schimmel was geholpen, begon hij aan de lange route door de stad. Terwijl de kinderen op de onmogelijkste plekjes dit schouwspel gadesloegen, in bo men. op laamkozijnen, op hekken enz, zette de politieauto zich in beweging, waar achter in prachtige Spaanse kostuums ge stoken leden van Harmonie musiceerden, als herauten dc komst van Sinterklaas aankondigend. Na deze „Spaanse musici" kwamen "zes Zwarte Pieten op scooters, Waarbij zij zich ruimschoots de tijd gun den om te stoppen on vele kinderhandjes te drukken. Om circa drie uur was de stoet die werd besloten met het muziek korps van „Ciescendo" in de Groene- laan, waar vele mensen van de grandioze intocht genoten. Ook in het centrum heerste grote druk te, vooral op de Grote markt, waar een dichte menigte stond te wachten, toen de kleurrijke stoet arriveerde. Hier werd zij door burgemeester mr. Peek ontvangen. Ook wethouder mr, P. van Bochove, com missaris K. Rijpma en S.G. afgevaardig den waren aanwezig. Mr. Peek begroette Sint Nicolaas voor het stadhuis en bege leidde hem daarna naar het bordes. In tussen bood de Grote Markt een practigf aanblik, van muzikanten, paarden met rui ters, eer. wagen van de Gemeente Reini ging fmet niet minder dan 12 emmers pe pernoten cn 6 ..vuilnisemmers"), het jeugdkoor van Orpheus en het reeds voor dc komst van Sinterklaas musicerende „O.B.K.". De burgemeester begon 2ïjn toespraak met de opmerking, dat hij niet verwacht had, dat Sint Nicolaas wederom met de boot zou komen, maar een vliegtuig zou gebruiken. Hij vertelde, dat de Schtedam- se kinderen op school en thuis weer goed hebben opgepast, al kon de burgervader niet nalaten hen te wijzen op de vele ver- ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 Tn hot kader \an een uitgebreide propa gandas die. voorafgaande aan'het gouden jubileumjaar, heeft de Chr. Gymnastiek Ver. „Door Oefening Kracht" (DOK) vrij dagavond in ,,de Ark" te Kethrl een open bare les gegeven. Ondanks do minder gun stige wcersomslandigheden, kon de waar nemend voorzitter, de lieer J. van NYiort- vijk, een flink aantal belangstellenden welkom heten. De afdelingen uit Rei hei. hebben m epn vlot tempo laten zien, hoe er od een DOK-les gewerkt wordt. Dooi de kleuters werden op bijzonder leuke wijze oefeningen getoond op en mot ken De meisjes \an 10 en 11 iaat nrionstreerden een aantal vrije oefeningen, terwijl de meisjes van 12 en 13 jaar de belangstellenden hebben Jaten genielen van de onderdelen laagbrug- en grondgym- nastiek. De leiding van deze afdeling be rust bij mej. N. van 't Hof. Een succes vol nummer vorm dp het optreden van de afdeling dames-huisvrouwen. Onder leiding van mej, A. den Dunnen, gaven deze da mes een'goede indruk van dc mogelijkhe den van gymnastiekbeoefcning voor de huisvrouw. Jongens en meisjes van 14lfc jpar, onder leiding van de heer J. Apon, lieten met paard-trampolinespringen zien tol welke prestaties men kan komen oi «en wat oudere leeftijd. Tot slot van dezu uitgebreide les gaven dames en heren *un demonstratie boogbrug en grondgymnau tiek, Op deskundige wijz© voorzag de lieer K. J. Tan is de diverse nummers van een toelichting. Hoe hard er soms ook ,.gp- werkt" wordt, er valt tijdens de turnles van een goed geleide verefligingsgroep steeds een prettig aandoende, opgeruimde stemming te constateren, die bewijst, welk eer ontspannende invloed van deze gym nastiek op de beoefenaars en an uitgaat. B I 0 De serieuze gezichten urm de tn Middel eeuws kosfuupt gesloken trommelaars by de intocht van de £inl m Schiedam. GEK EPATRIEERDEN HIELDEN CONT ACTA VOND De Samenwerkende Gerepatrioei den hadden zaterdagavond in het Wijkcen trum aan het Dr. Wibaulplein een contact- avond. waarvoor wcei veel belangstelling bestond. In de fleurig-versierde boven zaal vermaakten zich ruim honderd tachtig jongere en oudere gasten met dansen en het opvoeren \an aardige schetsjes; een echt familiefeest, waarop men elkander weer eens ontmoette en kon converseren met oude en nieuwe kennissen. In febru ari a -S. zal het drie jaar geleden Z'jn. dat enige actieve heien op spontane wij/e met deze cor.tactavonden begonnen. Het lar* geenszins in de bedoeling een eigen orga nisatie te stichten; de/e bestaat ook nu nog niet. Doch de/e avonden voorzien wei in een behoefte Vandaar dat de opkomst zich nog steeds m stijgende lijn beweegt Zelfs uit andere steden komen gerepatri- eerden deze druk-bczochte contactavonden ken om te zien, op welke wijze men liet hier voor elkander heeft gekregen. 9 De Smt bereed een onsfnimig wit paard, dat af en toe steigerde, wanneer de Smt met weids pebnar de jmekenda kinderen begroette keersmoeilijkheden, die ook zij nog ver oorzaken. De actie „Opgeruimd staat net jes" kwam ook ter sprake en natuurlijk eveneens het bezoek van H.M. Koningin Juliana op 13 sept. j.I. „Volgende week zaterdag kunnen we ons nieuwe zieken huis aanbesteden en volgend jaar zal ons nieuwe Station gereedkomen". Aldus mr. Peek, die zijn toespraak besloot met het verzoek aan de duizenden kinderen eeit driewerf hoera uit te brengen op de Spaan se gasten, Nadat de aanwezigen hieraan op uitbun dige wijze gehoor hadden gegeven, bracht Smt Nicolaas via de microfoon een ..har telijk dank" uit voor deze geweldige ont vangst. De Sint zei dat Schiedam niet be hoeft onder te doen voor andere steden. De Sint vestigde er de aandacht op. dat nog zoveel andere kinderen geen Sinter klaasfeest kunnen vieren en dat dezen wat blij zouden zijn met een boterham in de schoen. Hij bedankte de kinderen voor hun medewerking bij de kinderpostzegel- actie en had daarna voor drie van hen een extra beloning. Nadat het jeugdkoor van „Orpheus'* o 1 v. dirigent Leo Smit enkele Sinterklaas versjes ten gehore had gebracht, werden achtereenvolgens naar het bordes geroe pen: Johnny Wetsteyn (dit tien-jarige meisje heeft veel gedaan voor de actie „Tien maal tien"). Edward Krabbendam (deed zijn plicht als verkcersbrigadier en overkwam daardoor zelf een ongelukje) en Wijnand Jongste (die zich verdienstelijk maakte als „Reddende hand bij de water kant"). Met een leuk cadeau gingen deze gelukkigen na een pluimpje van de Sint huiswaarts Daarna zongen de kinderen het „Dag Sinterklaasje", waarna Sint Ni colaas weer zijn paard besteeg. De route ging vervolgens door Nieuwland. Bij Hotel Bejersbergen werd de stoet tenslotte ont bonden. Zondagmiddag had op de Schïedamse- weg bij de ingang van het dorp Kethel een aanrijding plaats tussen een auto. be stuurd door de heer Van K. uit de Ribes- laan, alhier, en de heer M., die op een bromfiets in de richting Schiedam reed. De heer Van K„, die op korte afstand net ongeluk aan zag komen, bracht nog wal tijdig zijn auto lot stilstand doch kon niet verhinderen, dal de heer M., op zijn brom fiets rijdende en een andere richting uit kijkende. tegen de auto aanreed. Zowel auto als bromfiets hadden nog al wat schade. De heer M„ die verwondingen aan zijn knie had opgelopen, werd per zieken auto \onr onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. Ledtn van de A N. M. B hielden zater dags Idag in het Volksgebouw hun jaar lijks /Javerjasconcours onder leiding van de twe de voorzitter van de afdeling, de heet L. Kessemch. Ifet word een geanimeerde wedstrijd, die op sportieve wijze is verlopen. Er wa ren vierentachtig deelnemers, verdeeld over eenentwintig tafels. De heren De Jong en Zagwijn behaalden vierdtuzend- driehondereinegenentwmtig punten en daarmee de eerste prijs Ze hadden de eerste keuze uit vijfentwintig mooie, hoofd zakelijk huishoudelijke, prijzen. In het clubhuis van de V.V. H.V. Schiedam namen de heren J. van Meurs en A. van der Touw officieel afscheid als leden van het bestuur. Een voor deze ge legenheid gehouden receptie bracht een groot aantal sportvrienden bijeen, die hier mede van hun waardering getuigden voor het vele werk door dit tweetal voor de groei van de vereniging verricht. De heer Van Meurs beheerde niet min der dan zesendertig jaar lang de finan ciën op een onnavolgbare wijze, maar hij achtte nu toch de tijd gekomen zijn veel omvattende taak aan een jongere kracht over te dragen. Zestien jaar heeft ook de heer Van der Touw deel uitgemaakt van bet bestuur. Bovendien is hij de verzor ger van het eerste voetbalelftal; een func tie. welke hij ondanks zijn aftreden als bestuurslid nog vele jaren hoopt te kun nen vervullen. Voordat hij als lid tot de vereniging Schiedam toetrad, was de heer Van. der Touw twaalf jaar lid van SW, Ook ir kringen van de EHBO is hij lang geen onbekende. Ruim vijfendertig jaar is hij aan de plaatseljjke afdeling verbonden. Namens de vereniging vertolkte de heer J. Sneep de gevoelens van de gehele sport- gemeenschap der zwartwitten bij dit af scheid en bood beide heren als aanden ken een gouden armbandhorloge aan. Voorzitter J. v. d. Touw decoreerde de veteranen met een ere-mstgne. De heer v. Meurs onlving dit in goud uitgevoerd, de heer v. d. Touw in ïilver. Als sport vriend en bewonderaar van de vereniging „Schiedam" memoreerde de voorzitter van de Afdeling Rotterdam, de heer A. Bijloo. de snelle ontwikkeling van de ver eniging en het aandeel, dat de scheiden de bestuursleden hierin gehad hebben. Ook fuj schonk aan beide heren 'a herinnerings geschenk. Namens het damescomité sprak •vervolgens mevr. Ebben. Dick Molenaar voerde namens de ho^-balafdeling het woord. Namens de sportraad was de heer Bronneman aanwezig, terwijl nog tal van bestuursleden van bevriende verenigingen bij dit afscheidsfeest tegenwoordig waren. Ook de jeugd eerde het tweetal, dat 20- veel jaren heeft meegewerkt „Schiedam" groot te maken. Een erehaag van in sport tenue gesloken aspirant-leden stond opge-, j-teld toen heiden met hun echtgenoten hel clublokaal betraden. Het was ook de jeugd die de heerste bloemenhulde bracht. Bij bloemen is het niet gebleven, want nog tal van geschenken vielen de heren Meurs en v. d. Touw op deze voor hen J. van Meurs A. v. d. Touw zo gedenkwaardige dag ten deel. Voor de rest was dc stemming weer als van ouds en groeide de recpteie uit tot een. intiem feest, waarop men van geen heengaan wist. \700R DE DERDE MAAL heeft zater dag de reizende kunstmarkt ïn Schie- com haar poorten geopend. De samen werkende kunstenaars hebben ditmaal de Korenbeurs gemaakt tot een centrum van moderne Zuidhollandse kunst. Een ding. dat direct bij het binnentreden opviel was, dat de baardige mannen, gehuld in spij kerbroek en trui, voor deze koor hele maal verdwenen, waren. Dc baarden wa ren, zoals bij kunstenaars betaamt, na- tvurlijk wel aanwezig, maar de spijker broek en trui waren blijkbaar aan de kap stok gehangen. De kunstenaars zelf verklaarden, dat zij zich niet langer meer wilden presen teren als bedelaars. „Natuurlijk, een spijkerbroek past ons beter en we voelen ons er prettiger in", zei een verkoper, .maar we dalen in de achting van aspi- •anl-kopers". Of het helemaal hieraan gelegen heeft, zal wel niemand durven beweren, maar wel bleek bij het scheiden van de markt, dat de verkoop aanmerkelijk boven het peil der vorige keren lag. Als de kunste naars dit zouden willen, zien als een aan maning om op dezelfde voet verder gaan, zou ons dit echter spijten. Een kunstenaar is nu een keer geen confor mist, Iets wat deze keer ook direct op viel, wes een grotere verscheidenheid in de ingebrachte creaties. Veel meer beeld houwwerk en decoratieve kunst. De oor- zcak hiervan lag in de wijdere streek, waaruit de kunstenaars gekomen waren. Niet alleen Schiedammers waren nu aan wezig. Maar ook uit Den Haag, Delft, Rot terdam en Vlaardingen was men naar Schiedam gekomen om zijn werk te ex poseren en, natuurlijk, te verkopen. Vooral die vreemden waren het, die zorgden voor een groter onderling ver- ging tn de afgelo- te Rotterdam bij de laatste uitwed- oor de eerste helft Aan de com- men met enig vertrouwen Stadgenoot N.O.A.D. pon. week op bezoek "Ü.S.V Dezo wedsttijd strijd petitie. tegemoet. De Rotterdammers, die met ■en punt onder N.O.A.D. op de ranglijst stonden, hadden lot dan toe nog met veel gepresteerd en het leek dan ook aanne melijk. dat NO.A.D. hier minstens een Een sta are, sportieve verschijning mef turbo-ge koelde motor en stalen frame in aantrekkelijke kleu rencombinaties» Prijzen vanaf f 645.- Incluslef alle accessoires. Kom eens kUfcsn «n proefrijden bij: SCHIEDAM A(d. Motoren St. Liduinastr 52, Tel. 64313 Swammerdamsingel 25. rei 665*# Parkweg 201-245. Tel. 61785 Uetdilllj; i3t-»RL-wenst U* overleg. Voor JAPONNEN.DEUX PIECES, ROKKEN. BLOUSEN. VESTEN, PEIGNOIRS, enz. SCHIEDAM - TELEF. B6I35 de TOVWKRACHT van de REKLAME puntje in de wacht zou slepen. Het Noad- team had immers ook at een zeer goe de prestatie geleverd door het sterke Salamanders-team te verslaan. In het be gin van de wedstrijd had het er alle schijn van. dat door U.S.V. inderdaad naai* een nederlaag gespeeld zou wor den. Na drie partijen was de stand 2—1 in het voordeel van N.O.A.D. o.a. ook door een overwinning van Cor Joustra op De Bruin. Braak en Aben ver loren toen het dubbelspel en de stand was weer gelijk. Door een overwinning van Abend op Van Zeideren, kwam NOAD weer voor te staan met 3—-2. De parti: BLaak tegen De Brum gaf ech*f»r de ommekeer in dit duel. Braak, die te gen Salamanders ongeslagen bleef, ver loot ook zijn tweede partij van De Brum zij het nel op het nippertje in de derde game. ZelJs Abon, die twee partijen had gewonnen, verloor ook van De Bruin in de derde game met 22—20. De weerstand was toen in het Noadteam gebroken, want niet een partij werd er verder nog ge- wonnen, zodat N.O.A.D, een 73 neder laag leed. Aben met twee en Joustra met een overwinning zorgden voor de tegen- punten Braak kwam niet tot winst. Vrij dagavond speelt N.O.A-D. in de Beurs zijn laatste thuiswedstrijd tegen bet op ■de tweede plaats staande N.K.F. Mochten onze stadgenoten ook deze wedstrijd ver liezen dan is de situatie nog lang niet hopeloos. Het belangrijkste is echter, of Henk Aben de tweede helft alle wedstrij den van de pai'tij zal kunnen zijn in ver band met zijn studie. Is dat het geval dan hebben onze stadgenoten het geheel in ei gen hand om zich in de overgansklasse ondanks de versterkte degradatie te hand haven. Hermes DVS kon in Zwolle tegen PEC op een wat homogener ploegverhand bo gen, maar de Schfedamsc aanvallers hoe bewcegelljk zij ook wat en zagen slechts eenmaal knus van verscheidene zwakke momenten In <Ie Zwolse defensie te profiteren. Ook de Schïedamse verde diging was niet altijd „waterdicht", wat tot gevolg had dat de steeds gevaarlijke middenvoor van PEC, Van Nee, drie doelpunten op zijn naam kon brengen. De strijd stond niet direct op hoog peil, maar er werd aan weerszijden bij vlaggen toch zeer behoorlijk voerbal ge speeld, terwijl het doordat de defen sies nogal eens voor verrassende situa ties zorgden (een opmerkelijk groot aan tal hoekschoppen illustreerde dit) aan spanning niet ontbrak. PEC, na de debacle tegen HVC op ver schillende plaatsen gewijzigd, schoot ii de beginfase veel maar de juiste rich ting konden Van Nee en Koops niet vin der». Hermes bouwde een tijdlang ver dienstelijk op en dikwijls bereikten lange oasses de kwieke buitenspelers Ten Ho pen en Kuipers. Maar ondanks de wei nig effectieve afweer bij de Zwollena ren, wisten de Hermes DVS-ers zieh toch geen opvallende scoringskansen te schep pen. Dat Hermes na 12 minuten toch de leiding nam, moest volledig op rekening van de traag reagerende rechtsachter Pelser worden geschreven. Middenvoor v. d. Poel kreeg daardoor kans ongehin derd voor te zetten waarop rechtsbin nen Van Yperen lijnrecht de weg naar het Zwolse net vond: 01. Het enthousiasme waarmee PEC hier na streed had wel degelijk waai'de, want verscheidene Zwolse solo-acties zaaiden m de Hermes-gelederen verwarring. Acht minuten na de openingstreffer volgde een glaszuivere pass van Voges, geknipt voor de in volle sprint liggende Van Nee, die van grote afstand inschoot, waarbij hij het geluk had dat keeper Tap te laat in actie kwam: 11. Hermes kreeg hierna enkele goede kansen opnieuw de leiding te nemen, maar v. d. Poel en ook Ten Hopen ge bruikten ze niet. Na de hervatting za~ de 4000 kijkers een strijd tussen twee gelijkwaardige ploegen. Het spel van Hermes was mogelijk iets geaehe- veerrier, maar de niet te stuiten geest drift van PEC hield de balans Jang m evenwicht. In de 28e minuut veerden de bekwaam door het centrum stuurde. Ei kenbroek en Weber konden "Van Nee niet houden en dat betekende 2—1. De span ning nam toe en een tijdlang kreeg PEC het zwaar te verduren, daar Hermes enige tempo sneller ging draaien. Maar het goede werk van stopper Abma en doelman Kerkhof stond de Schïedamse gelijkmaker in de weg. In de slotfase nam PEC het initiatief weer over. Een minuut voor het eindsignaal van de heer Bom (Den Haag) werd het zelfs nog 31, toen Van Nee uit een vrije trap (waar bleef de Schïedamse muur?) ineens inschoot, zonder dat doel man Top noemenswaard reageerde: 3-1., 0 De kunstmarkt in de korenbeurs trok zaterdag veel bezoekers. schil m het werk. De oude bekenden, hiervan kan men na drie markten wej spreken, waren vertegenwoordigd met meestal dezelfde schilderijen en tekenin- gen. Vreemd is dit niet. Een kunstenaar kan nu eenmaal moeilijk een grote produktie tebben. Daarvoor is zijn werk teveel ge bonden aan allerlei factoren. Onder de be zoekers schuilen er nu al veel, die elke keer terugkomen en voor hen zijn de niéuwe exposanten op de kunstmarkt veer eens heel wat anders. PEN BELANGRIJKE VERANDERING viel er te constateren bij tie Schie dammer Nico van Weizen es. Het aantal surrealistische schilderijen en tekeningen had hij deze keer beperkt tot een enkel groot doek, dat ditmaal in de hoek ge hangen werd, en enkele kleine bekende werkjes. Do rest van de aan hem toege wezen plaats had hij gereserveerd voor zeer uiteenlopend werk, waaronder twee leuke pentekeningen, die steeds weer de aandacht van do bezoekers trokken. Ook Nan Verwey, die voor de eerste koer aan de kunstmarkt deelnam, had een oeuvre dat geheel verschilde van dat der anderen. Haar gouaches dragen het stem pel van iemand die veel, misschien te veel, naar Chinese aquarellen heeft geke ken. Kleuren, vormen van bladeren en bloe men, alles herinnert aan die vorm van Chinese kunst, clie de laatste tijd als re productie in Nederland wordt »ngevoerd. Zelfs haar signatuur, die in de linkerhoek geplaatst wordt, heeft zij verchineest door hem als een karakter neer te zetten. Er echter verschil ten aanzien van de verf behandeling. Nan Verwey brengt onverdunde verf met een hard olieverf penseel luchtigjes op het papier, waardoor een effect van kleine naast elkaar liggende streepjes wordt bereikt. Voor de plastieken, met name de me taalplastieken, waren er za^ardag twee kramen beschikbaar. Een derde werd ge- btuikt. voor kleiplashekjes, waaruit er slechts één werkelijk naar voren sprong. Dit laatste is trouwens typerend geweest voor de gehele kunstmarkt. Slechts één ding sprong bij iedere inzender werke lijk naar \oren. In de kramen was vaak een te grote eenzijdigheid. Iets wat de kunstenaar eenmaal had aangegrepen, herhaalde zich telkens weer, wei soms in een andere vorm, maar ook zoals bij een Delftse kunstenaar in telkens dezelfde vorm, met bijna dezelfde techniek en slechts geringe variatie. Het is voor de kunstenaars cn voor de bezoekers te hopen, dat bij de volgende kunstmarkt, het tentoongestelde werk bij elke kunstenaar wat rijker gevarieerd is. Te hopen zowel voor de kunstenaars, die dan meer zullen verkopen, als voor de veste bezoekers, die dan meer nieuws te zien zullen krijgen. Dan zal de reizende kunstmarkt, die overigens zaterdag alle vorige tmarkten met stukken sloeg, nog verder verbeteren. w MAANDAG 26 NOVEMBER Sted. Museum, 8 uur: Ver. Vrienden v. h. Steri. Museum. Film over techniek van de Grafische kunst Arcade, 8 uur Postduiven ver Union: Verg. Irene, 8 uur. Wukgemeeote IV: Filmavond. DINSDAG Arcade: 8 uur St Ambrosius feestavond. Musis Sacrum: 8 uur Lionsclub Modeshow. Wijkcentrum: 8 uur Volksonderwijs, ledenver gadering. BIOSCOPEN Passage Theater, dag., 2a.!5 uur: Winden waaien om de rotsen Mono pole Theater, vrijd. cn zat. 2—-9.1$ uur: Opstand in de Kaukasus. MUSEUM Nleuvte vormen cn nieuwe muziek Expositie Henri Geo 12e Adam, dagelijks van 10—1? 17uur. 's zondags van 13uur. Gent. Openbare Leeszaal: tot 25 november ten toonstelling Belgische boek APOTHEKEN Apotheek: Nieuwland. Dr. Wiebautpiem 17. 27 novemtjcr Nieuwe maan Zon op 8.16 uur, onder 16 36 uur Maan op 8.05 uur, onder 17.11 uur Het was alsof de grauwe herfstdag de prestaties van tweeëntwintig overigens goedwillende spelers wdude accentueren o) probeerde de natuur juist integendeel de verontrustende middelmatigheid van deze wedstrijd met de nodige mantels der lief de te bedekken? Een feit was dat circa 4.000 toeschouwers SW en Helmondia een uiterst middelmatige wedstrijd zagen spe len, waarbij zelfs doelpunten, die enig zout aan dit smaakloze gerecht Hadden kunnen toevoegen, uitbleven. Natuurlijk waren er eveuses. Reide elftallen hadden invallers, en vooral de thuisclub kwam met een ge havende formatie binnen de lijnen. Aan de lange lijst van geblesseerde spelers was nu ook de naam Patters toegevoegd, terwijl bovendien v. Beek door een schorsing de wedstrijd vanaf de tribune moest volgen. Scheidsrechter Pessers moest Hij de aan vang eerst de Schiedammers weei naai de kleedkamer terug sturen, -daar de Shi -ts var. beide elftallen moeilijk te ondeische den waren. In het kanariegeel (zonder rug nummers) ving SVV de strijd aan en «u direct moest doelman Kouwen i». actie «ti men bij een gevaarlijke voorzei van de goed spelende linksbuiten v. d„ Kerk hol. Na een snelle doorbraak op de linkervleu gel liei Slavenburg de bal afgemeten v^or de Helmondse veste neerkomen, waar Kaak tijdig aanwezig was, maar zijn goe de kopbal verdween rakelings over het houtwerk. Bij de Schïedamse aanvalt-,n bleek weldra dat midvoor v. Meeleren wei nig had in te brengen bij de goe<f ingrij pende stopper v. d. Boogaard, en daar de rechtervleugel Kaak-Osterholt maar w-i mg positiefs op de grasmat wist te leggen, kon de Helmondia-defensie, met doelman v. d. Heyden aan het hoofd, de zaken ge makkelijk klaren. Good-old Coen Dillen, die overigens maar weinig in het stuk voor kwam, bewees tweemaal achtereen toch nog bijzonder gevaarlijk te kunnen zijit- Eerst kopte hij uit een hoekschop fraai m de linkerhoek, waar Ris echter klaar stoi.d om de bal van de doellijn af te halen, waarna een keihard schot van de oud-in ternationaal Kouwen tot een snelle reac tie dwong. Hekman en Daniels zwoegden on het middenveld voor wat zij waard wa ren, waarbij de ou-d-Spartaspeler pech had da- hij, na handig door de Helmondia-de fensie te zijn gebroken, uit balans raakte, waardoor de bal uit zijn schot hoog over h«rt doel verdween. Na dé rust trok oe mist wat op, doch daalde het spelpeil, en verzandden de vele acties in een veelal doelloos (en hoog!) heen en weer getrap, waarbij de doelverdedigers nog maar zel den in actie behoefden te komen. Osterholl kwam dichtbij een treffer, doch v. d. Héij- der wist <ie inzet met zijn voet te stop pen. Dasrna kopte Jan Ris bij een ge vaarlijke voorzet van v. d. Kerkhot de bat uï* de doel mond, voordat een vrijstaande Dillen gevaarlijk had kunnen worden. Er kwamen nog wat kansjes voor v. Meeto ren doch de Schïedamse midvoor schoot bij de afwerking daarvan teveel te kort Om succesvol te kunnen zijn. Eenmaal was v. Meeteren op links zijn bewaker v, d. Boogaard te vlug af. doch uit zijn v°fr" zet knalde Daniels (die kennelijk moeite met het toch niet hoge tempo had hard. en onbeheerst naast. De wedstrijd, die in een zeer faire verstandhouding werd ge speeld, dreigde even. onaangenaam te wor den toen v. d. Kerkhof (gepikeerd door e*n waarschuwing van de scheidsrechter) gro' optrad tegen Ris, maar het oplaaien de vuurtje kon snel worden geblust, al deed Hekman daarna bij rancune gedach ten domme dingen Een fel slotoffensief van SW in de laatste vijf minuten bracht veel spanning en Kaak een vrije kans, 'echter eveneens onnodig teloor ging. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2