u mm was voor Een 3-0 achterstand SVV juist iets te veel VFC verloor een kostbaar punt aan Excelsior 1-1 In hoofd- en 3e klas felle titelstrijd tot het einde W. v.d. BURG EEN PHILIPS PLANO BOOGAARD WAT BETEKENT IN UW HUIS Ijsbaan Soenda open Fortuna zag een 3-1 voorsprong tegen Roda JC verloren gaan Rij de warme kachel was het beter dan bij Hermes-RCH WAARDEVOLLE GESCHENKEN Doelman Vink redde zijn ploeg op het nippertje van een nederlaag WÊÊmmËÊm St. INicolaasavond voor jongste ..Kwekkers" Bakker-Coenradie weer kampioen Uitslag Keer Weer tentoonstelling GEMENGDE PARENCOMPETITIE De Jong-Schepen gooit Winst voor PPSC en HBSS in zaterdagvoetbal Lange Kerkstr. 13 nog lioge ogen nHHHHB »«s DE vakman (Van onze correspondent) Als SW en DFC tegenover elkaar staan, ts er altijd wel Iets dat de wederzijdse gemoederen de nodige stof tot de klassieke beroering geeft. Dat was dan deze reis een 30 staiul onmiddellijk na rast, die de Schiedammers in no time tot 3—2 re duceerden. Dit alles dan. na een weder- rijdse doelmansblunder, tlie nog gevolgd werd door een goedkoop doelpunt voor de SVV'ers, die daaruit heel wat inspira tie maar te weinig voe thalkumle peurden. Voor rust was de groenrode formatie nergens. De Kreek scheurde haar verdedi ging herhaaldelijk geraffineerd open en in de 20ste minuut lanceerde hij De Vos der mate kansrijk, dat de Dordtse midvoor met meer mocht missen, l—0. Toen heel kort daarop veteraan Beliaard een lange afstandsraket liet zoeven, kon Kouwen al leen maar stompend redden. Toen stond De Vos klaar om de Dordtse Cape Canave- ralman toch nog loon naar schietkunde te geven20. En SVV? Het maakte aanvallend niets klcar en stond verdedigend soms raar te schutteren. Hoe Slavenburg in samenwer king met Waasdorp ook acties ondernam, ?p strandden al heel spoedig en. DFC ging in een juichstemming verder. Kort na rust dat rampje. Een Dordtse actie had Westdijk en Hekman uit het lood geslagen. Nog zou er niets gebeurd zijn, want de voorzet kreeg een wolkom van wel vier halve missers. De Vos wilde de zaak ontwarren door de bal maar naar Krorwtm te schuiven. En laat deze toch keus betrouwbare poortwachter de bal tus sen de benen doorgang verschaffen... 3—0. Dat leek een catastrofe te worden, want DFC bleef met De Kreek als architect agp de aanval bouwen. Maar zis, Hekman, nam in de achtste minuut van wel veertig meter een vrije schop, mikte op de hoek maar de kracht was er toch al uit toen Louwman de bal zou gaan vangen. Het bleef bij ,,zou", want netjes liet hij hem door de armen glippen, 31. En in de volgende minuut stond het 3—2 toen Da niels zijn positieven bij elkaar hield op een Dordts appèl voor buitenspel met de traditionele stilstand in de achterhoede. Kalm wandelde hij door, 32. Daaruit putte SW heel wat moed, het ging feller op de aanx'al spelen, er kwam meer verband in de voorste linie, maar er 7.ai toch te weinig dash in de acties, behalve in die ene toen Van Moeteren na een gladde aanval over rechts keihard de paal testte met een schitterende kopbal. Wat dat betreft maakte DFC nog gelijk toen De Kreek machtig uithaalde en on zichtbaar hard tegen de onder kam van de lat schoot. In de allerlaatste fase ging DFC met de rug legen de muur. Had Waasdorp iels lager aangelegd bij een op loop, waarin de Dordtse doelman en stop per elkaar geestdriftig en ook pijnlijk omver liepen, het zou waarachtig nog ge lijk geworden zijn. KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 3 DECEMBER 1962 De directie van Tennispark Soenda deelt ons mede, dat vanavond haif acht de ijebaan openga ait. De afgelopen nacht zijn de tennisbanen onctergeepoten en thans zijn ze bedekt met een spiegelgladde ijslaag. VL 3 Zaterdagavond was het feest voor de welpen van VFC. In de restauratie van het sportpark hezocht Sint Nicolaas verge zeld van twee trouwe knechten, een grote schare jeugdige voetballertjes, waarvan er gelukkig slechts enkelen bij Sint op het matje hoefden te komen, omdat zij zich in het afgelopen jaar niet altijd even netjes hadden gedragen- Voor de rest was de Goed heiligman zeer tevreden, en dit bleek wel uit het pro gramma, en de lekkernijen, die de Sint het jeugdige gezelschap aanbood. Het ge zelschap Willj' Rari oogstte veel succes bij het jonge publiek, dat uiterst voldaan met enkele door ouders beschikbaar ge stelde auto's naar huis werd gebracht. De actieve welpen-commissie kan op een zeer geslaagde avond terugzien- (Van onze correspondent) YLAARDINGEN. Fortuna heeft zich bij Roda JC een zeker schijnende vege moeten laten ontglippen. Twintig minuten na de rast stond de ploeg uit Vlaardingen met 3-1 voor. Tot op dat moment waren <le aanvallen van Fortuna veel gevaarlij- er geweest en had zij zich ook de beste ploeg getoond. Na het derde doelpunt ging Rads*, waarvan de achterhoede geen al te betrouwbare indruk maakte, feller spelen en de thuisclub slaade er nog in de ach terstand in te lopen. In de eerste helft kreeg Roda de eerste doelrijpe kans. In de vijftiende minuut kwam linksbinnen Buttgens alleen voor doelman Hooymans te staan, maar zijn schot ging naast. Vijf minuten later deed Fortuna het aan de overzijde beter. Mïd voor Boumans ving een dieptepass op en dribbelde geheel alleen op het doel af. Hoewel hij in een moeilijke schietpositie Op een uitstekend bespeelbaar terrein hot ben VFC en Excelsior gisteren een bikkelhard duel uitgevochten, dat eindig de in een puntenverdeling, l1. Met wer kelijk voetbal had deze wedstrijd alleen dn gemeen, dat er tegen een bai we'd getrapt, maar voor het overige leek het meer op een veredeld soort rugby. Oor zaak hiervan was in de eerste plaats le zwakke leiding van de heer Cohen, Lie vtel floot, maar helaas niet altiji de ju.s- te beslissingen nam. Had deze arbiter reeds in het begin een paar vermaningen uitgedeeld dan was de strijd beslist n>et zo hoog opgelaaid. Bovendien speelden de Schiedammers een partijtje afbraakvoet- hal, waarbij het er kennelijk nie< op aan kwam, waar de bal terecht kwam, ais hij maar weg was. VFC kon het met nor maal voetbal hier niet tegen redden en in de tweecle helft kwamen de ditmaal in het rood spelende Sporcparkers geladen net veld in om de 0-1 achterstand zo snel mogelijk in te lopen. Het gevolg was een onophoudelijk fluitconcert, waai dij Ieder één onvriendelijk deed tegen iedereen en aanvoerder Piet van der Burg tenslotte een officiële waarschuwing kreeg wegens te ruw spel. O.i. ten onrechte, want de 3i* tJju bedaarde VFC-stopper had teeds zo- we. te incasseren gehad dat een reacts me* uit kon blijven. Bovendien was de overtreding van hem het sop d° kool n.et Vtiard. Er gebeurden ergere dinge.i, waartegen de scheidsrechter nauwelijks of in hel geheet niet optrad. Om ons echter tot de wedstrijd te be palen. kunnen we zeggen, dat VFC niet 'n glanzende vorm verkeerde. Misschien dat de tegenstander wat. was onderschat. Tn ieder geval waren de eerste 15 minuten \oor de gasten, die in een hoog tempo uit de startblokken gingen. Maar de VFC-rtc- fensie bleek ook nu weer het sterkste deel var. de ploeg, zodat doelpunten u'tbleven. In de voerhoede van de thuisclub lukte het echter evenmin, zodat de strijd zi.h hoofdzakelijk afspeelde op het midden veld. En aan de zijlijnen, want zelden hebben we een wedstrijd gezien, waar.n DA MESPA RENCOMPETITIE Gelijk verwacht, hebben de dames Coen- radie en Bakker het kampioenschap ver werd in de lc klas van de damesparen- competitie. Opnieuw zullen zij daardoor uitkomen in het nationale kampioenschap voor damesparen ie klas. dat in voorjaar 3963 in Utrecht wordt gehouden. Voor de 2e klas zal hieraan ook deelnemen het paar De JongFeskens, dat in de laatste zitting het paar Malcorps-Kots van de lei dersplaats verdrong, dankzij een voor treffelijke score van 65.62 en een slechte score van Malcorps—Kots (48.87). Tevens Dromoveert het paar De Jong-Feskens naar de ie klas ten koste van het paar Smit-De Lange, dat als laatste in de le klas eindigde en naar de 2e klas degra deert. We geven u de eindstand in beide klas sen, met tussen haakjes de scores in de 6e en laatste zitting- Ie klasse: 1 BakkerCoenradie 56.30 (54.76); 2 Aarnoudse-Boshart 53.39 (53.17); 3 Berkhout—Fors 50.32 <46.83): 4 Went— Havensfcein 49.80 <42.06); 5 Vink—Voor- Wiiide48.97 (45.24); 6 Maat-Rook 47.56 (5G00); 8 Smit-de Lange 46-82 <57.94) degr. (50,00;^ 8 Smit-de Lange 46.82 (57.94) degr. 2e Klasse: 1 de Jong—Feskens 58.84 (65.62) prom.; 2 MalcorpsKots 57.43 (46.87); 3 KuipersSteinder 51.69 (54.17); 4 Tit—Engelbrecht 51.41 (59.37); 5 Smith— Anderson 50.79 (48.961; 6 Soeleman—Groot f huyzen 48.31 (52.08); 7 de Bloois-Gernlsen 41.29 (37.50); 8 Brouwer-v. Dijk 47.25 (42.71); 9 Klein—Nobel 43.24 (42.71); 101 beenbreker—Geerenstein 41.97 (38.19). zoveel ballen buiten het veld werden g?- schopt. Er was tenslotte een scheidsrechterlijke blunder voor nodig om de gasten aan een niel-verdiende treffer te helpen. Een ver meende overtreding van stopper van der Burg werd bestraft met een vrije trap, di? door VoIIebregt werd genomen. De ba1 belandde bij linksbinnen Zuiderwijk, d e in geheide buitenspelpositie stond, maar desondanks de gelegenheid kreeg te scoren. Alle protesten van VFC werden luchtig weggewuifd en de geel-zwarten keken tegen een onverwachte 0—1 achter stand aan. En tot aan de tweede helft hieven zij kijken, want er kwam in deze stand geen wijziging. Na de hervatting werden de Schiedammers op eigen helft teruggedrongen en deelde VFC de lakens ui'. Keer op keer moesten lange wilde trappen redding brengen voor de Schie dammers en na 28 minuten spelen hielp ook dit niet meer. De zoveelste overbe- dinj leverde VFC een vrije trap op, waaruit Arie Verburch het leer goed voor hc* doel plaatste. Van Asselt kopte daar na feiloos In, waarmee hij de stand ega liseerde, 1—1. Ondanks alle pogingen van de thuisclub om nog verder te komei, hield Excelsior de poort gesloten, zodat beide partijen tenminste een punt avn deze onprettige ontmoeting overhield an. De Schiedammers kunnen hiermede net meest tevreden zijn. Op de clubtentoonsteiling van de duï- venhoudersvereniging Keer Weer voor duivinnen, waren de resultaten: Groep Krassen 50 inzendingen. Mevr. Vlielander 1 10; T. Noordhoek 2-p ZEV KV; W. Steenbergen 3; B, Simon ert Zn 4; B. v. d. Velden 5: B. Bovenberg 6; M, v. d. Velden 7; W. Engelaan 8; Groe- neveld 9; Schaphoen EV. Groep Blauwen 32 inzendingen. F. Noordhoek 1-2-3-6 tevens schoonste van 't geheel; mevr. VI ie lander 4 -- EV; B. Si mon en Zn. 5; L. Slam ZEV EV; L. var Brandwijk EV. Bonten 45 inzendingen. Mevr. Vlielander 1 -r- 2 -i- 7; L. Poldervaart 3; Schaphoen 4 4- EV; Dumont 5; B. Bot 6; M. v.d. Velden 8 9; B. Simon en Zn. ZEV; W. Steenbergen EV. Roden 9 inzendingen. B. Bovenberg V, B Bot 2; Groeneveld ZEV. A.s. vrydsgavond van 6.30 u. tot 7.30 u. Inbrengen van stond wist hij het leer toch in het doei te werken. Lang heeft Fortuna geen plezier gehad van deze voorsprong, want in de zeven-en-twïntigste minuut lag de gelijk maker reeds in het net. Rechtsbinnen Frantz loste bij een Rod a-aanval een ver en hard schot dat doel trof. Even kreeg de Fortuna-achterhoede het benauwd toen de thuisclub twee corners achter elkaar ten deel vielen. De defensie van de gas ten was echter goed op dreef en sneed elke poging van Roöa om zich een be hoorlijke schietkans te scheppen de pas af. De tweede helft begon sensationeel. Reeds bij de eerste de beste aanval van Fortuna was het raak. Boumans kreeg cte bal goed toegespeeld en van dichtbij plaatste hij het leer in. het net. Roda pro beerde telkens en telkens weer door de achterhoede van Fortuna te komen, maar dit lukte niet. Het grootste gevaar dreigde iedere keer weer voor het doel van de thuisclub, Hagenaars loste een nard schot, dat juist over ging en even later kreeg Dor. een uitstekende kans, doch zijn schot was te zacht. Roda ging in deze periode, om de druk te verminderen, de buiten- sprlval hanteren wat haar noodlottig werd. Toen uit de achterhoede van Fortuna de bal hard over de backs van Roda werd t een geschoten, wist Boumans het leer eerder te bereiken dan doelman Pinckers en de midvoor van de gasten had geen moeite om de stand op 1-3 te brengen. De Roda JC-aanhang dacht toen, dat For tuna reeds gewonnen had, maar de spe lers van het Kerkraadse team gingen al les of niets spelen. In de 24e minuut werd het 2-3 door Ederveen en in de 40e mi nuut scoorde Fischer de gelijkmaker. Zo wel Roda als Fortuna maakten in de laat ste fase van de strijd nog een doelpunt. Beide goals werden echter door scheids rechter Van Oostrum wegens buitenspel atgekeurd- Het was geen wonder dat reeds ver voor het eindsignaal van scheidsrechter Snoek velen van de kleumende 3.000 toe schouwers de koude tribunes hadden ver laten, want het voethal dat JR.C.II. en In het bijzonder Hermes DVS op de, overi gens goed bespeelbare grasmat, meende te moeten demonstreren was het aanzien nauwelijks waard. Ondanks het feit dus dat de thuisclub in de laatste fase van de strijd met man en (heel weinig) macht probeerde de in de eerste helft opgelopen 01 achterstand weg te werken, was er, door het wel heel zwakke spel van de Sehiedamse aanvalslinie, van enige span ning nauwelijks sprake en was de lokken de kachel thuis heel wat belangrijker! De thuisclub, waarvan, gezien de rede lijke prestaties in de wedstrijden tegen EDO en Hilversum, veel werd verwacht, b'eek in deze teleurstellende wedstrijd weer geheel in de oude speelwijze te zijn vervallen. Met tempoloze en doorzichtig uitgevoerde aanvallen probeerde men ne gentig minuten lang de goede Racing- defensie uit haar verband te spelen. Hier in stonden echter spelers als rechtsachter Nanai, linksachter Wullems <ex-KFC> en stopper good-old Honout, die voor deze cpzet niets, maar dan ook niets, voelde, zodat elke aanval bij voorbaat kansloos was en doelman v,<J. Schilden daardoor een bijzonder rustige middag kreeg. De eerste fase van de wedstrijd was nog het aantrekkelijkst en mede door goed spel van v. Yperen kwam Hermes DVS tot eer aantal gevaarlijke aanvallen, waarbij V, d. Schilden op fraaie wijze de bal tot hoekschop moest verwerken bij een ver schot van Van Yperen, De aanval van RCH, vee! gevaarlijker door direct spel en tempo bracht de Hermes-defensie nogal eens in moeilijkheden en eenmaal moest de goed spelende Weber de bal van de doellijn halen toen Tap een hard schot van Doeselaar niet onder controle had kunnen krijgen. Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied werd de thuisclub kort voor de rust' noodlottig, want hieruit plaatste Van de Berg scherp voor doel en tikte de ongedekt staande Koning de bal verrassend langs Tap. Na de hervatting leek het of de thuis club de zaken wat feller aan ging pak ken en al spoedig kreeg Van de Poel een fraaie kans, na goed werk van Van Yperen, doch de Hermes-midvoor faalde volkomen. Daar De Boer als hinnenspe- ler eveneens faalde en ook Kuipers en Ten Hoopen, ondanks plaatsverwisseling, maar zelden van hun bewakers los kon den komen, waren de veelvuldige Sehie damse aanvallen van elk gevaar ontbloot verder dan een gevaarlijk schot in het zijnet van Van Yperen en een mis lukte kopbal van Van de Foei kwam het dan ook niet. De uitvallen van RHC wa len heel wat gevaarlijker, en Hermes bof te dat na een goede omhaal van de Duit se midvoor Maslo, Hendriks, geheel vrij voar doel, huizenhoog overscnool. Tap moest eenmaal snel de hoek in bij een hard schot van rechtsbinnen de Koning, waarna ook een inzet van de goed mee gekomen Wullems de Hermes-doelman niet in moeilijkheden bracht. RCH trok steeds meer spelers in de verdediging terug, doch desondanks bleven Van de PoelKuipers en vooral de Boer met individuele pogin gen proberen verandering in oe stand te brengen. Elke werkelijk gevaanijke actio ontbrak, al ha^ RCH niet over pech te klagen toen de heer Snoek een duidelijke handshal van Nana! m het strafschopge bied over het hoofd zag. In de laatste minuut moest een. stilstaande Hermes-öe- fensle machteloos toezien hoe Van de Berg rnet een beheerst doelpunt het falen van <1f thuisclub nog duidelijker in cijfers uit drukte. Linkshalf hrak een been Eerst in de tweede helft wist In de eer ste klasse afdeling Rotterdam PPSC gast heer Rhoon definitief op de knieën te krij gen. Met technisch goed opgezette aanval len wist PPSC door doelpunten van Van Harmeien en Ravens een 2—0 voorsprong te nenien, met welke stand de rust kwam. De tweede helft gaf aanvankelijk een fel aanvallend Rhoon te zien, dat vrij spoedig met twee treffers de partijen weer op gelijke voet bracht. Op aangeven van Kalden bracht Van Harmeien hierna PPSC op 32, waarna het initiatief niet meer uit handen werd gegeven. Kalden en Groen scoorden ieder nog een doelpunt, waarna Rhoon zich wel gewonnen moest geven. Een kwartier in de tweede helft van de wedstrijd Hellevoetsluis—GSS probeerde linkshalf J. Loenersloot van GSS de bai voor de voeten van een aanstormende te genstander weg te tikken. Het gevolg hier van was een volle trap tegen zijn rechter been, dat op twee plaatsen brak. Per ziekenauto werd de getroffene naar Schie dam gebracht en opgenomen in het ge meenteziekenhuis. Toen het ongeval zich voordeed stond Hellevoetsluis met 2—0 voor Onderling werd besloten de wedstrijd uit te spelen. De gastherrn wisten nog tweemaal te sco ren en Van Deuzen zorgde met twee doel punten voor een nog wat draaglijke 42 eindstand. De Gusto-ploeg was ditmaal wel zeer slecht in conditie, terwijl ook het on geval niet nagelaten heeft een stempel op de tweede helft te drukken. MARKTBERICHTEN Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal betaald voor: trawlsteurharmg 72.10-73, makreel j41 -42 per kantje. Aanvoer: VL 16 met 28 last en 200 kistea verse haring: VL 84 met 31) last; VL 110 met 29 last; VL 114 met 6 last; VL 121 met 23 last; VL 142 met 31 last; VL 153 met 26 last: VL 1,90 met 12 last. Voor JAPONNEN, DEUX PIECES, ROKKEN, BLOUSEN, VESTEN, PEIGNOIRS, enz. SCHIEDAM - TELEF. 66135 ytRMUUttl: 6mn.PRo:6CTOREN lemJl.PRMÉOOflEH üeiuto KI ÏIN BEELD PRO3ECT08EN 6x*> PROJECTOR P(W3KTiE-S£MSRMEM3*3l»t bandrecorder FLITS JIPR Zal het wonder geschieden en het Vlaai- dln gen-paar De JdngSchepen In de laatste zitting van de gemengde parencompetitie van het bridgedistrict Vlaardingen, herleidende paar fazn. Maassen v. d. Brink in de hooldklas nog voorbij streven' In de derde zitting, met moe der en zoon Msassen v. d. Brink reeds op kop. klom De Jong-Schepen van de voorlaatste naar de 7e plaats. In de 4e zitting van de 7e naar de 3e plaats en deze week in de 5e en voor laatste sitting van de 3e naar de 2e plaats. Met scores resp. van 58.80, 65.74 en 55.09. Het lei dende paar Maossen v. d. Brink stelde daar Ln de laatste drie zittingen tegenover: 58.33. 56.48 en 54.17. Of anders uitgedrukt: De Jong-Sche pen speelde de laatste 3 zittingen met een gemiddeld percentage van 59,SS en Maassen v. d. Brink van 56.33. StellEn. we die tegenover de huidige achterstand van De Jong-Schepen op Maassen v, d. Brink, een percentage van 1.23. dan lijkt het bepaald niet uitgesloten dat De Jong-Schepen de titel nog juist voor de neus van moeder en zoon aai wegkapen. In de laatste zitting kunnen we derhalve nog een bijzonder spannende strijd in de hoofdklas tegemoet zien. Breukel-Van Wensveen werd door een score van 47.g9 in de voorlaatste zitting praktisch voor de titel uitgeschakeld en zakte van de 2e naar de 4e plaats. Het kamploenspaar van vorig Jaar. het Shellpaar Buiger-Ottele, klom van de 4e naar de 3e plaats en heelt, met een achterstand van 1 86 procent op liet leidende paar. theo retisch nog een zeer redelijke kans de titel te proionger»ii. Maar wanneer we zien dat dit Shellpacr in de laatste drie zittingen heeft ge scoord reap. 51.30. 53.21 en 52.31. dan komt hier een «jeruidcleide prestatie naar voren, die niet doe^ verwachten, dat dit paar bet nog zal hal#n. Overigens manifesteert zich wel opval lend hoezeer de paren aan elkaar gewaagd zijn. Opgemerkt moet ook nog worden dat 3n de hoofdklas en le klas de best geplaatste twee □na van o.oo u. lul <.av u. pBren In de iandeiyke halve finale te Utrecht OUde doffers Ler keuring, mogen uitkomen, zodat ook de bezetting van Een teleurstellend HVO heeft tegen Groo te Lindt een geflatteerd 1-1 gelijk spel behaald. Geflatteerd, omdat het de bezoe kers waren, die in deze strijd rte toon aan gaven. Wanneer HVO-doelman Vink niet Tn zo'n glanzende vorm had verkeerd wa ren beide punten terecht naar Zwijndrecht „egaan. Nu bleef er tenminste nog een in Vlaardingen, al moest Vink daarvoor zelfs een strafschop uit zijn doel ranselen. Neen, dit HVO kon niet imponeren. Het opstellen van de oud-VFC'er Henny Groeneveld bleek geen versterking, terwijl ook in de achterhoede ditmaal enkele fouten ge maakt werden. Uit een 20'n fout—West- dijk drong veel te ver naar voren lukte het Groote Lindt na 22 minuten de leiding te nemen. Middenvoor Van der Linden schoot het leer beheerst langs de uitlo pende doelman Vink, 0—1. Het was een verdiende beloning van het betere spel var. de bezoekers, die vanaf het begin een betere indruk maakten. Doelman Vink on derscheidde zich daarna nog enkele malen, alvorens Schipper uit een hoekschop van Van Oosten de partijen weer op gelijke hoogte bracht. 1—1. Met deze stand werd gerust. In de tweede helft is HVO maar even gevaarlijk geweest, maar spoedig nam Groote Lindt het heft weer in handen en werd HVO in de verdediging gedrukt. Goed werk van Michels en Vink voorkwam een Zwijndreehtse voorsprong. Intussen had Hofman zich laten vervangen door Den Engelsman, maar ook dit leverde niet het gewenste resultaat op. Toen een der HVO- verdedigers hands maakte binnen de be richte lijnen, leek een nederlaag onver mijdelijk. maar op fraaie wijze keerde Vink ook de strafschop, waardoor de eind stand 11 bleef. Uiteraard was HVO mei deze puntenverdeling het meest tevreden, maar intussen begint de dreiging van het steeds maar winnende Meiissant toch wei grote vormen aan te nemen. We zijn be« nieuwd of de HVO-ers er in zullen slagen tijdig de goede vorm weer te pakken te krijgen. Het zal beslist nodig zijn om in de strijd om de titel mee te blijven doen. de tweede plaats een felle strijd waard maakt. Daarin zijn betrokken, ook de paren Breufcel- Vau Wensveen en Van Dijk-Broeren, dat met 57.41 de hoogste score in de 5e zitting noteerde, zoals de huidige stand laat zien. waarbij we de scores in de 5e zitting tussen haakjes hebben aangegeven Hoofdklasse: 1. fam. Maassen t. d. Brink 55.1 (54,17); 2. De Jong-Schepen 53.85 (55.09): Burger-Ottelé 53.22 (5231); 4. Breukel-v. Wens- veea 62.71 (47.69); S. v. Dijk-Broeren 52.20 (55.41); 6. Jansen-Lauwerens 49.40 (52.78); 7 v. d. Uely-Berkhout 49.34 (48.61); 8. Verschuur- v. d. Does 46.34 (38.43); 9. Reeser-v. d. Tuufc 45.52 (45.83); 10. Verhoeven-De Vries 42.74 (47.69). Spectaculaire sprong SPECTACULAIRE SPROt\G ïn de eerste klas mag de sprong van de Se naar de 2e plaats van het paar Feelders-Westra vermelden»wuarcl worden, genoemd. Dank zij een score van. 65.Broeren-Stentler werd naar de 3e plaats verdrongen, maar met de minimale achterstand van 0.15. Ook De Keyzer-mevr. Berkhout is met een achterstand van 0.53 nog volop in de running voor de 2e plaats. Het leidende echtpaar Pors heeft, praktisch gespro ken, geen gevaar meer te duchten en zal wel verdiend beslag op de titel in de eerste klas leggen. le Klasse: 1. Ectatp. Pors 56.70 (58.33); 2. Feelders-Westra 53.87 (65.60); 3. Broeren-Stent ler 53.72 <51.25): 4. De Keyzer-mevr. Berkhout 53.34 {n. gesp.); 5. Crama-v. Gelderen 52,80 (53.75)6. Dms. Went-Ravestein 52.21 (58.94); 7. Pgalrasm-v. Vlijmen 51.91 <5139); 8. De Rui- ter-mevr. Heek 51.05 (48.61); 9. Echtp. Steffens 503.08 (51.25): 10. Echtp. Vihk 49.04 (52.50); 11. Reedijk-WiHemsen 47.70 (47.22); 12. Echtp. v. d. Berg: 46.51 (43.75); 13. Ketting-Verheul 44.84 (37.50); 14. Sonneveld-v. d. Windt 43.99 (33.75); IS. Dms. Maat-Rook 43.65 (50.00). Opmerkelijke score OPMERKELIJKE SCORE In de tweede klas moet de opmerkelijke score van 74.60 van de damea Nieuwenburg-De Haas worden gememoreerd., welke naar van de 7e naar de 3e plaats deed springen. Al wordt de voorsprong van het leidende paar Van Es- Dekker met iedere zitting kleiner (na de 3e zit ting bedroeg deze niet minder dan bijna 8 pro cent). bet moet toch uitgesloten worden geacht, dat de leidende positie verloren gaat. 2e Klasse: 1. v. Es-Dekker 59.14 (55.56), 2. «e Jong-De Haas 55.92 (61.25): 3. Dms. N'iewuen- burg-De Haas 55.16 (74.60); 4. Dangerman-v. Gelderen 52.23 (57.94); 5. Echtp. v. Keemenade 51.90 <n. gesp.): 6. v. d. Vlies-v. Dorp 51.29 (53.75); 7. Beveiing-De Hond 49.76 (38.89); 8, Echtp. Oosterholt 49.60 (48,75); 9. Penning-v. d. Windt 48.84 (55.00): 10. v. Uden-De Vos 46.98 (37.30); 11. Kuipers-y. d. Sloot 46.70 (37,50); 12. mevr. Fwlders-Sigterman 46.23 (39.68); 13. v. Dorp-Poot 45.43 (46.03); 14. Maron-d'Achard v. Entschut 43.63 (50,00); 15. v. Toor-Dc Koning 43.59 (43.75). Nieuw leidend paar NIEUW LEIDEND PAAR De achterstand van 4.49 procent, die mej. Van Abshoven-Hemmra na de 3e zitting nog had op bet leidende paar Nieuwenburg-Vette In de 3e klas, bobben, zij niet alleen volledig weggewerkt, zij hebben ook de leiding overgenomen met een vooraptong van D.57 op het peer Gsertlngs-De wit, dat, zonder te spelen, niettemin van de 4e naar de 2e plaats klom. Hier dus spanning tot het eind van de laatste zitting. 3e Klasse: I. mej. v. Abshoven-Hemmei 57.02 (56*15); 2. Geerlings-De Wit 56.55 (n. gesp.); 3. Nieuwenburg-Vette 56.35 (52.50);; 4. Huiskcns-v. Velzcil 556.J0 (52.50); 5.5 mej. Papeveld-v. d. Beerg 54.93 (58.75); 6. Echtp. v. d. Lippe 54,09 (56.25); 7. Hageman-Kribbe 54,04 (66.23); 8. Dms. Burger-v. Gelder 53.12 (61.25); 9. Echtp, Engel- brecht 52.24 (37.50); 10. mevr. Sigtertnan-v. d. Laarschot 48.89 (48.75); 11. mevr. De Wit-Ratel- band 46.23 <n. gesp.); 12. Deutz-Nix 43-04 (n. gesp.): 13. Dms. Joppe-v, Schic 42-91 <36.25); 14. Br ek- s teen bergen 42.33 (35.00); 15- VIs-v, Wei zen 41.46 (n. gesp.): 16. v. Zevenbergen-mevr. Schipper 37.74 (38.75). Hij staat er niet zomaar. Zo'n plano wordt be keken bewonderd in uw huis. Om zijn sier lijke, lange, lage lijn Om het prachtige ge luid. Zo zal de radio méér voor u betekenen. U geniet zoveel méér van uw lievelingsmuziek. Wij zullen u ook boven staande Philips plano met Bi-Ampii/Stereo en nagalmeenheid graag demonstreren. f 298,— Philips plano-radio. 4 Golfgeb. w.o, FM, Gramm. aansluiting, afstemoog. Zeer duidelijke sfationsschaa!. 348,- Philips plano met Bi- Amplï/Stereo. 2 Uiterst ge voelige dubbelconus-luïd- sprekers. Aansluiting voor gramm. en 2 extra luidspre kers. ƒ398,- Philips plano me! Bi- Ampii/Stereo. 2 2eer grote dubbelconus-luidsprekers en 2 volkomen gescheiden ver sterkers. 4 golfgeb. w.o. FM. f 348.— f 398,- WAAR KUNT U UW RADIO BETER KOPEN DAN BIJ DE VAKMAN SPECIALIST Korte Hoogstraat 15 v. HogendorpJaan 33

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1