ram uw B. en voor W. vragen ruim f 1.6 min tweede viaduct gedeelte illlllif BOOGAARD Philips televisie vanaf 5.00 De meest spectaculaire fase in de yiaductbouw Opnieuw sloegen Intiem-teams meeste punten bij elkaar De huurders van de dagwinkels onder het Liesveldviaduet YDY kampioen hoofdklasse der Rotterdamse Damhond Drie kleding magazijnen ent café-restaurant Inenting tegen pokken en difterie, kinkhoest, tetanus, kinderverlamming Agenda ^®f$i tm M Iplgi VLAARDINGS TAFELTENNIS NIEVWS Stoffering Maasboulevard Modernisering brandweermateriaal CDR met 11-9 verslagen C. Vink driemaal kampioen 11II il Bij de vakman specialist Korte Hoogstraat 15 - Vlaardingen per week Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel, 3229 EG i iOEDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 5 DECEMBER 1962 Redactie: TeL 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULÏNDESINGEL 33 Bm bedrag van f 1.610.000 vragen B. en W. de raad voor de bouw van het tweede viaductgedeelte, dat in 2 jaar ral rijn voltooid. He! is aanbouw lijnde gedeelte van Hoogstraat tot Ged. Biersloot ral daardoor met 57 meter worden verlengd tot ongeveer de Steijnstraat. Dan ral nog resteren het derde bouwdeel over een lengte van 240 meter, met inbegrip van de lus. Maar dit tweede gedeelte, waarvoor 73 percelen tegen de grond moeten en waarvan er inmiddels 30 zijn ontruimd, is slellig het meest spectaculair van de op zichzelf reeds m spectaculaire viaductbouw in het hart van Vlaardings nieuwe koopcentrum. Het verkeer en dc Liesveld-winkeliers ndlen er minder mee ingenomen zijn, omdat gedurende de gehele bouwtijd van 2 jaar de Joubertstraat en de Ged. Biersloot voor het verkeer zuilen moeten worden afgesloten. B. en W. zullen zich nog beraden over de te treffen maatregelen, waardoor de ongemakken voor het verkeer zoveel mogelijk worden bestreden. De tweede bouwfase is het meest spectaculair, omdat deze de bouw van het in 2 bouwlagen verrijzende winkelcomplex met café-restaurant en de viaductverbreding met bushalten bevat. Over cal lengte van 24 meter verbreedt de viaductrijbaan zich hier van 10 tot 16 meter om stopgelcgenheid te bieden voor de autobussen van dc locale en interlocals lijnen, welke in de toekomst van het Liesveldviaduct gebruik rullen maken. Op de begane grond zijn ■winkelruimten geprojecteerd met een gezamenlijke opper vlakte van 1200 vierkante meter. En bo ven deze winkelruimten, op het viaduct, een cafè-restaurant aan de zuidzijde eu een winkelruimte aan de noordzijde, aan weerszijden van. de viaductverbreding. Respectievelijk met een oppervlakte van SSQ en van 260 vierkante meter. Zowel het dak van het cafè-restaurant ais dat van deze winkelruimte wordt dusdanig uitgebouwd, dat aan weerszijden van de verbrede rijbaan een overdekte bushalte ontstaat met een diepte van 3Vz meter. In de geprojecteerde winkelruimten zullen zich drie kledingmagazijnen vestigen, waarmee het gemeentebestuur besprekin gen voert, die, naar het gemeentebestuur vertrouwt, binnen niet al te lange tijd tot overeenstemming zullen leiden. Zoals be kend zou hier eerst een warenhuis van Vroom en Dreesmann komen. Maar dit bedrijf had zulke grootse plannen, dat de ruimte hier niet toereikend bleek en dit warenhuis thans aan het 60 meter brede Vcerplein zal verrijzen, waar het de ge hele westelijke wand zal beslaan. Onder de winkelruimten op de begane £rond komt een ondergrondse ruimte met een. oppervlakte van 1575 vierkante me ter. In deze kelderruimte kunnen worden ondergebracht: ateliers, magazijnen, ex peditieruimten, rijwielstallingen voor het personeel, was- en kleedruimten, toiletten, installaties voor de centrale verwarming, luchtbehandeling cn eventueel verkoop ruimte. De2e ondergrondse ruimte is van buiten via trappen beifeikbaar, maar staat met trappen ook m rechtstreekse verbin- ding met de winkelruimten en het cafe- restaurant, terwijl er ook een rechtstreek- j se verbinding kan worden gemaakt tussen j de winkelruimte op het viaduct en de er onder gelegen winkelruimte op de begane grond. Het cafè-restawant zal voorts met een goederenlift in verbinding met de kei-1 derruimte staan. GLAZEN WANDEN BENEOEN EN BOVEN De winkelpanden op de begane grond zullen door een glazen wand worden om sloten en omsloten en omgeven door een met een luifel overdekte, ZVz meter bre de, omgang. De indeling van de winkel ruimten kan door glazen puien tot stand worden gebracht, waardoor een visueel contact tussen de verschillende ruimten blijft bestaan. Nog spectaculairder dan op de begane grond wordt de opzet op het viaduct. Be halve de overdekte bushalten treffen we hier aan de zuidzijde een cafè-restaurant GEM. KENNISGEVING Op donderdag 6 december van 1.30—2 u. n.m. zal er ten. hujze van de vïaarchnsse artsen gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inenting tegen cte pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt en tegen difterie-kinkhuest-tetanus voor kinderen tot zes jaar. Kinderen geboren in 1963 kunnen worden ingedut tegen dif- terie-kinkhoest-tetanus-kinderverlamming. Men kan xicb zonder voorafgaande aanmel ding vervoegen bij de huisarts. Het Inentingsboekje of de mentingskaart dient overgelegd te worden. Iftentmgskaarten zijn, voor zover nog niet verstrekt, gratis verkrijgbaar by de a/deling Bevolking, Stadhuis Ingang ratersiraat, alhier Ouders, die hun kinderen pJ.m drie jaar geleden volledig lieten Inenten legen diftene- kmkhoest-tetanus of dtitene-tetaiius, worden eraan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een herment ing in aanmerking komen. Hier door wordt de immuniteit weer met ongeveer die iaar verlengd. Voor zover de kinderen de Jeeftyd van zes jaar nog niet hebben bereikt kan de heriu- entlng worden, gegeven op bovengenoemd tijdstip door de huisarts, eveneens op ver toon van inentmgsboekje of mentingskaart. aan, dat eveneens aan alle zijden, behal ve aan de noordzijde, omsloten zal wor den door glazen wanden, die gedeeltelijk wegscliuifbaar gedacht zijn. En om deze glazen wanden heen komt niet een 3% meter brede omgang, zoals op de bega ne grond, maar een 3.5 meter breed ter ras, De vormgeving van dit terras en het cafè-restaurant is zodanig gekozen, dat de zitjes overwegend kunnen opgesteld langs de glazen wanden binnen en langs de ter rasbalustrade buiten. Dit verzekert alle bezoekers een vrij uitzicht op het koop centrum buiten en beneden. Via twee trappen aan weerszijden kan men hier het viaduct betreden en veria- ten. Afgezien is van het oorspronkelijke plan ook een hellmgbaan aan te leggen als verbinding tussen het winkelcentrum en de trottoirs op het viaduct voor moe ders met kinderwagens. Dit uit architec tonische overwegingen en met de overwe ging, dat op nauwelijks 150 meter afstand een hellingbaan het Liesveld met de Hoogstraat verbindt WINKELPANDEN WORDEN VERHUURD Niet alleen de winkels in het eerste viaductgedeelte blijven gemeente-eigen dom, ïnaar ook de winkelpanden en het cafè-restaurant in het tweede gedeelte. B. en W. geven daarvoor de volgende motivering: Viaduct en winkelruimten zyn visueel en constructief als een niet te scheiden eenheid gedacht. Deze eenheid vormt, naar de mening van B, en W. juist een van de meest belangwekkende aspecten in het gehele viaductplan. B. en W. achten het met mogelijk, dat het plan door particulieren word* uitgevoerd met de bewaring van deze eenheid. De gemeen te zal dit plan daarom niet alleen, zelf moeten laten uitvoeren, maar ook eige naresse van de panden moeten blijven. Want verkoop na de gereedkomIng sluit op grote bezwaren, in verband met de aanwezigheid van de rijbaan op viaduct hoogte en de op deze rijbaan geprojec teerde bushalten. Bij verkoop kan voorts geen garantie worden gegeven voor het toekomstige behoud van de gewenste eenheid in puiconstructie, gevelvlakken enz. B. en W. willen daarom de winkel ruimten verhuren en daarbij uitgaan van huurovereenkomsten voor een termijn van bijv. 15-25 jaar- Zolang nog geen overeenkomsten met de toekomstige huurders zijn getroffen kunnen de winkelruimten niet worden af gewerkt, maar slechts in ruwbouw opge trokken. In het thans gevraagde krediet is daarom slechts de bouw van de win kelpanden in ruwbouw opgenomen en zul len B, en W. met een tweede voorstel voor de afbouw komen, zodra de onder handelingen met de gegadigden zijn af gesloten. rinxor Theater: 2 30 uur: Ontmaskering der veedieven (alle leeft.). Harmonie; 2 uur Feestmiddag Politiesportver. APOTHEKEN. Wester Apotheek, Voorstraat 53, Geopend; telefoon 268ó. december Zon op 8 31 uur, onder 16 30 uur Maan op 14 26 uur, onder 133 uur wassende maan 0 Op het erf van de leegstaande boerderij waarin de heer K, Chardon heeft gewoond en het laatst zijn zoon, staat een lindeboom, die door Natuurmonumenten op tussen de 700 en 800 jaar oud wordt geschat en daar om tot beschermde boom Is verklaard. Een van zijn ouderdomverschijnselen Is, dat hij van binnen volkomen hol is en als het ware met drie poten op de grond; staat. Kornelis van Gameren (56) verzorgt hem al zo lang hij bjj de boer in dienst Is en dat is 36 jaar. Hü laat steeds alleen het dunne hout staan, opdat de boom zo weinig mogelijk wind vangt. Maar nu de boerderij verlaten is en de gemeente er over gaat, staat de boom onder de zorgen van de plantsoenendienst, die ook het dikke hout laat staan, waar mee Cor van Gameren het helemaal niet eens is. Hij was in de schuur met een oude boerenwagen bezig, die wethouder Van Minnen voor zijn ood-Hollands museum wil hebben als de boerderij overeenkomstig dc plannen van onze wethouder voor cul- turelc en jeugdzaken, tot jeugdconferentle- oord wordt verbouwd en ingericht. Van de 42-te behalen punten hebben de Vlaardingse tafeltennissers er 32 bij el- knar geslagen. Ogenschijnlijk een res pectabel aantal, maar dit komt omdat er verscheidene plaatselijke ontmoetingen werden gespeeld, hetgeen inhoudt, dat de punten toch in de haringsted, blijven. In tiem kwam weer het best voor de das met vijf overwinningen, een gelijk spel en een nederlaag terwijl De Hollandiaan de balans in evenwicht hield dank zij twee overwinningen, twee nederlagen, en de buit eenmaal eerlijk werd gedeeld. De Windmolens maakten echter oök een goe de beurt met een overwinning en een gelijk speL Sunlight tenslotte moest zich tevre den stellen met twee nederlagen en een gelijk spel. De gehele opzet van het uitbreidings plan Maasboulevard is geheel afgestemd op de unieke ligging aan de Nieuwe Maas. Om te komen tot verwezenlijking \an deze opzet, staat ons voor ogen, al dus B, eh W. in een voorstel aan de raad, san dit gebied een belangrijk passief re creatief karakter voor de gehele gemeen te te geven door het aanbrengen van een si offering. Hiervoor werd een bedrag van 350.000 opgenomen in de investerings- en exploitatiebegroting voor de in het plan Maasboulevard gelegen gronden. Bij deze si offering willen B. en W. aandacht be steden aan: de niet-waterbouwkundïge oeverafwerking met keermure», siermu- ren, zitplaatsen, publieke verpozingsruim- ten en afscheidingen; de indeling van het grote plein met sierbestrating en bloem bakken; de plaats- en maatbepaling van een monument o£ sculpturale versiering; een schets voor beplantingen en de plaats bepaling van eventueel kleine bouwsels, zoals telefooncellen enz. Voor het maken van een schetsplan van deze stoffering vragen B» en W. de raad een krediet van f50,000. 9 Maquettefoto, die het gehele viaduct in beeld brengt, met op de voorgrond de Oude-Ha ven.br ug (rechts) en de Westha venplaats. In het verlengde van de Gude- Ravenbrug; zien we het toekomstige beeld van de doorbraak Westhavenplaats—-Hoog straat, met rechts ervan een hotel en links winkelpanden mei kantoren In het verleng de van dit doorbraakgedeelte zien we aan de andere zijde van de Hoogstraat het via duct beginnen, over he Liesveld en waar nu dc Transvaalbuurt ligt, lopen en in een lus bij de huidige Ricbeekstraat op een groot verkeersplein uitkomen, Duidelijk zien we de vladuetverbreding, met aan weerskanten ervan het café-restaurant (links) en de winkelruimte op het viaduct (rechts)Tegenover het hotel (rechts op de voorgrond) zien we aan de andere zijde van de Hoogstraat een gebouw, bestemd voor C A en tegenover dit kledingmaga zijn aan de andere zijde van het viaduct, tussen Hoogstraat en Kuiperstraat, het pand dat komend voorjaar de Bijenkorf zal la ten bouwen voor de vestiging van een He- mafUtaal. B. en W. vragen de raad een krediet van ƒ214.000 om het materiaal van de Vlaar dingse vrijwillige brandweer op het ver eiste peil te brengen: een volautomatische Magirusladder van ƒ91.530, een Magirus hogedruk-raistbluswagen met voorbouw- pomp van ƒ50.385, een als materiaalwa gen dienstdoende bestelauto met ingebouw de apparatuur van 20350, een kleine blUS- eenheid met ingebouwde tank van ƒ26.950, vier mobilofoons van samen ƒ16.000, een ombouw chassis oude ladderwagen ƒ6.000, bij de kleine bluseenheid behorende hulp stukken j 1.500. Telt u deze bedragen op, dan ontbreekt nog een bedrag van ƒ1.225. Dit is de post onvoorzien. Bij het lezen van de B. en W,-toelichting blijkt hoe verouderd een groot gedeelte van het huidige brandweermaterïaal is. Een handbediende autoladder en een auto- spuit met lage drukpomp dateren uit 1036. Nog ouder zijn 4 motorspuiten met lage drukpomp. Deze dateren uit de periode 1927-1930. Voorts zijn 2 trekker-manschap pen-materiaalwagens van 1943 en 1944. De districtsinspecteur voor het brandweerwe zen heeft dit materiaal op verzoek van het college beproefd en onbetrouwbaar be vonden. Het materiaal, dat zich nog in goede staat bevindt, bestaat uit: 2 auto spuiten, 1 autoladder en 2 droogpoeder- wagentjes. De hoofdinspecteur van het brandweerwezen is van oordeel dat de brandweer van Vlaardingen tenminste dient te beschikken over: 3 autospuiten, 2 autoladders (1 noodzakelijk, 1 gewenst), 1 materiaal-gereedschapswagen, 1 com mandowagen en 2 droogpoederwagens. No dig zouden dus zijn de aanschaf van I motorspuit, 1 materiaal-gereedschapswa gen en 1 commandowagen. Het college van brandweermeesters achten het noodzake lijk dat er nog een ladderwagen bijkomt B. en. W. kunnen zich verenigen met de aanschaf van 1 blusvoertuig en 1 ladder wagen, voorzien van mobilofoons. De ma teriaal-gereedschapswagen, als door het college van brandweermeesters voorge steld, bevat de volgende apparatuur: een hijskraan met een draagvermogen van 7 ton, een apparatuur voor (nood)stroom- voorziening met een voltage van 220 voor ziekenhuizen e.&. een apparatuur voor het inblazen van verse of warme lucht (b.v. voor het drogen van een gebouw na hoog water e_d.), brandcars, schijnwerpers, werkbankuitrusting, cirkelzagen en hydrau lische vijzels. Deze wagen kan dienst doen bij grote branden, bij gecompliceerde ver keersongelukken, bij het op droge brengen van te water geraakte voertuigen, bij ge bouwen, die van elektrische stroom moe ten worden voorzien als andere mogelijk heden zijn uitgevallen. 2o'n wagen kost B. en W. adviseren de raad voor 1963 tot leden van dc welstandscommissie te be noemen, dc reeds hierin zitting hebbende leden A. D. de Vos en E. C. M, Helle te Geervliet en W. Eykelenboom te Rotter dam. Voor verwezenlijking van wijk Holy stellen B. cn W. de raad voor de op stallen en grond met een oppervlakte van 13 08.S0 ha. aan te kopen van F. Dijks hoorn Sr. rond ƒ150.000. Een hijskraan achten B. en W, niet nodig, terwijl een gedeelte van de opgesomde apparatuur reeds aanwezig is. B. en "W. menen, dat daarom kan worden volstaan met de aanschaf van een bestelauto, voorzien van mobilofoon, waar in genoemde materialen kunnen worden geplaatst, waarbij zij echter noodzakelijk achten tevens een bestelauto met mobilo foon aan te schaffen, voorzien van klein gereedschap en een lage-druk-mist- bluspomp met Ingebouwde tank, ideaal voor de veel voorkomende schoorsteen- en grasbranden, terwijl deze tevens als com- mandowagen kan fungeren. In de eerste klasse werd slechts een wedstrijd gespeeld en wel de plaatse lijke ontmoeting tussen de topteams van Reflex cn De Hollandiaan. Dc Reflexanen omzeilden een moeilijke klip mede dank zij drie overwinningen van Jac. Hoogendijk, die in uitstekende orm verkeerde. De over winning in het dubbelspel gaf de door slag en zo won Reflex met 6—4, Ook in de tweede klasse slechts een ontmoeting. Intiem 1 versloeg Insulinde 2 met liefst 91 cn blijft daardoor mee doen in de strijd om de titel. IJtsma liet een steek vallen, terwijl Muddc en Stolk beide tot een hattrick kwamen. In de derde klasse behaalde Reflex 3 tegen HTTC 5 eindelijk een punt Van Loon liet zeer goed tafeltennis zien en was topscorer. Het dubbelspel werd gewonnen met als resultaat 5—5. Hetzelfde resultaat boekte de Hollandiaan 2 tegen Pendrecht Een mooi stukje werk leverde Intiem 2. dat met twee spelers (Noordhoek liet weer niets van zich horen) Sunlight 1 op het nippertje met 64 versloeg, waardoor het lijstaanvoerder blijft. Intiem 3 deed het beter en bleef met 82 baas over Tava. Geerlof en Huysman wonnen al hun par tijen. Alleen het tweede team van De Wind molens kon in de vierde klasse tot een overwinning komen, Hagaro 2 verloor echter slechts met 64. Windmolens 1 kwam tegen Sunlight 2 niet verder dan 55. De Hollandiaan 4 moest toezien dat "USV 5 met 64 baas in eigen huis bleef over de Holland) aneti 7, De grootste overwinning in de vijfde klasse komt op naam te staan van De Hollandiaan 6, dat met 91 geen halve maatregelen nam tegen stadgenote Sun light 3. Bergwerf en Strays zorgden voor het leeuwenaandeel De Hollandiaan 5 toonde zich met 64 nog juist de meer dere over het bezoekende Eendracht 19 (negentien). Reflex 4 verrichtte in deze klasse goed werk door uit met 82 te winnen van TVOK 2, de hattrick werd hier gescoord door Barbach. Ten slotte verloor Reflex 7 met 91 van Noad 6, Sozaro 2 bracht Intiem 7 op Vlaarding se bodem een gevoelige nederlaag toe. Schilder, Stolk en Jansen kwamen er niet aan te pas, zodat met 10—0 verloren werd. Intiem 4 blijft voorlopig nog mee doen in de strijd om de hoogste eer. Sozaro 1 moest namelijk met 64 nederlaag huiswaarts keren. Intiem 5 had aan een gelijkspel tegen TVOK 1 juist voldoende om zich te handhaven als leider in haar afdeling. Het winnen van het dubbelspel was doorslaggevend. Hetzelfde geldt voor Intiem 6, zij het dat nu de overwinning werd behaald tegen Stokvis 3, dat met 64 verloor. Huybens toonde in dit team zijn vooruitgaande lijn in zijn spel. Het Is aan de Vlaardingse Damvereni ging VDV gelukt om kampioen te worden van de afdeling Rotterdam van de Ko ninklijke Nederlandse Dambond. Na een uiterst spannende ontmoeting tegen mede- kandidaat Christelijke Damvereniging Rot terdam werd het kampioenschap dinsdag avond een feit- Een kwartier voor het mid dernachtelijk uur was het Janssen, die de spanning brak toen hij aan bord tien te gen Bakker remise behaalde. Van Veelen stond immers op verlies en gaf daarna zijn partij meteen op. Op het nippertje won VDV de sportief gespeelde wedstrijd met 119. Good-old Verburg, de veteraan van het tiental kwam al spoedig een schijf voor en voerde de rest var» de schijven op be kwame wijze naar winst. Voogt bofte, dat zijn tegenstander een meerslag-variant over het hoofd zag en profiteerde daarvan op gelukkige wijze. Dat betekende dus een 40 voorsprong voor de VDV-ers. Lans bergen echter dacht eveneens te winnen, maar koos in het eindspel een minder ge lukkige voortzetting en moest met remise genoegen nemen. an de Kerkhoff had in het eindspel eveneens voordeel, maar niet voldoende om te winnen, zodat ook hij re- mise speelde. Een foutieve afruil van Van Leeuwen bracht hem in een zeer nadelige positie en toen hij kort daarna kansloos verloor kregen de VDV-ers het wel even „be nauwd" want de stand was toen 6—4. Ver meulen en Nlestadt belandden veilig in de remise-haven en zo werd het 86. De rust in de Vlaardingse gelederen kwam terug toen Biel op verrassende wijze won na een sterk eindspel te hebben gespeeld. Verlie zen kort men dus niet meer, maar omdat Van Veelen praktisch verloren stond, het geen in feite 308 betekende, ging aller belangstelling uit naar het laatste bord waar Janssen uiterst kalm zijn laatste zet ten moest doen. Gelukkig hield hij het hoofd koel en behaalde een verdiende re mise- De voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KNDB, de heer K. de Haan, die een groot gedeelte van de spannende der by had meegemaakt feliciteerde de VDV- ers met hun prestatie en wenste hen veel succes toe in de komende wedstrijden. Im mers moet VDV met de kampioenstiental- len van de districten Dordrecht en Leer dam een halve competitie spelen om te promoveren naar de Provinciale Hoofd klasse. VDV, dat in 1918 werd opgericht pro moveerde in 1950 naar de Hoofdklasse van de RDD het is is thans voor de eerste maal, dat het kampioenschap werd ver overd en vanzelfsprekend heerst er vreug de in de Vlaardingse gelederen. Van de heer E. H. Bartels te Rotterdam kan de gemeente aankopen het pand Spoorsmgel 16, een eengezinswoning, gele gen in. het saneringsplan Spoorsingel-le Van Ley den Gaelsferaat; B. en \V. stellen de raad voor de 13 dugwinkels In het eerste viaductgedeelte op het Liesveld met ingang van een nader door B. en ff. tc bepalen ilutum te ver- Huren aan: bloemist Veerdonk Jr. te Rot terdam; lunchroom Clir. J, Vredenbregt tO' Sehiedamj reis- en passngebureau Grens wisselkantoren X.Y. te Amsterdam; hout- bundel fa. Kulkniun-Huizer te Vlaardingen; damesmode-artikelen J. Olol'sen te Vlaar dingen, juwelierszuak Tï. Elskamp te Vlaardingen, delicatessenzaak A. Hosman te Schiedam, kunstnijverbeiüsartikelen J. M. v. Dorp te Vlaardingen, handschoenen, sjaals, kousen en garnering Van Loon- Diim S.V. te Rotterdam, wol- en hand- werkartikelen G. J. Huisman te Vlaar dingen en herenmode-artikelen Kledingma gazijn Captain Shop X.V. te Amsterdam. De huren zijn berekend op 110,- per week voor een winkel met de daarbij be horende kelder en op 30,-, resp. 15,- per week voor een hele ol halve kelderruimte onder de doorgangen. De winkels hebben een oppervlakte ïuti 60 vierkante meter i*« zijn volledig ondorkclderd. öe kelder is vanuit de winkel bereikbaar mei een gemakkelijk heloaphare trap, waardoor deze ruimte, behulie uls magazijn, ook als expositie- eu/of verkoopruimte zal kun nen worden ingericht. Voor één winkel moet nog een geschikte candidaat worden gevonden. Van de kelderruimten onder de doorgangen, waarvan er twee voor ver huur beschikbaar zijn en de derde als vutivvaterkelder dienst moet doen, is nog slechts een halve ruimte ingedeeld. Mocht voor de overige ruimten geen belangstel ling bestaan bij do huurders der winkels, dan zullen B. en W. naar andere gega digden uitzien. Zondag hield de VHV Vriendschap haar St. Nicoiaasconcours in de Middelvüet. Door het koude weer was de vangst ge ring. De eerste tien waren: 1 F. Koud- staal 230 gram; 2 L. Poldervaart 181 gr.; 3 Kok Vink 156 gr.; i C. Vink 145 gr.; 5 P, v, Dorp Sr. 101 gr.; 6 J. Mooree 100 gr.; 7 M. de Ligt 90 gr.; 8 C. de Ligt 63 gr. 9 J. Vink 50 gr.; 10 P, Moree 38 gr. De uitslag van de 12 scrieconcoursen is als volgt: Wisselprijs voor de controleurs: P. Vink (8 maal), wisselprijs voor de hen gelaars C. Vink (5 maal). C. Vink werd: 1 kampioen van de ver eniging met 40 punten, 2 kampioen met de meeste grammen maatvis (8587 gram) ea 3 kampioen met de zwaarste vis (500 giom). TV 0 zonder koopverplichting 0 met recht tot koop 0 geen borgstortlng

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1