mom NIEUWSBLAD Krediet van ruim 1,6 miljoen voor tweede gedeelte Liesveldviaduct Uitgesproken meerderheid van De Hollandiaan-teams Oranje vlag voor jubilerende Prinses-Julianaschool Het zaterdagvoetbal-programma met enkele interessante wedstrijden Autorijles? RIJSCHOOL „or mmmmmimmmz DE GEMEENTERAAD VERGADERDE Gasberging zal na herstel ivellicht weer volledig worden goedgekeurd Eén stem tegen hogere wethouderssalarissen Agenda Wetsontwerp 17 januari in Vlaardingse raad Gren swijziging Uitbreiding begraafplaats Rijkscfoedkeurmg SCHIEDAM Uit liet Politierapport TAFELTENNIS IN VLAARDINGEN Nog steeds grote doorstroming Youth for Christ slotrally 1962 Burgerlijke stand OCCASIONS Meubeltoonzaien „MAASLAND" KANTOORBEDIENDE JONGSTE BEDIENDE Hoofóasesteeba]) en Kediwtte: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 Redactie: TcL 545} VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UTJR: TELEFOON 6037 INSUUNDES1NGEL 33 De gemeenteraad, die gisteravond vergaderde onder leiding van burge meester mrt J. Heusdens, heeft rich bezig gehouden met een agenda, waarop o.a. ais belangrijk punt voorkwam een voorstel betreffende bouw van het tweede deel van het Liesveldviaduct. Voor uitvoering van dit werk werd een krediet verleend van 1.610.000. Dit bedrag zal besteed worden voor het maken van het tweede deel van het viaduct, dat zal aansluiten op het stuk, dat thans in uitvoering is en met een lengte van ca. 57 meter, gaat reiken tot waar nu ongeveer de Steynstraat loopt. Tegelijk met dit viaductgedeelte zal een winkel complex worden gebouwd waarin ook een café-restaurant ter hoogte van het aan te leggen Voorplein. Dit complex krijgt boven de kelderruimten een bouwlaag op de begane grond plus een verdieping ter hoogte van het viaduct. Het was aanvankelijk de bedoeling het gehele viaduct in twee delen te bouwen, maar aangezien de gemeente nog niet alle grond in handen heelt die daarvoor nodig is, werd het plan voor het tweede stuk gesplitst. Er is nu dus nog een voor stel te wachten, voor het derde bouwdeel, dat het lusvormige laatste stuk zal omvat ten en in totaal meter lang is. De ver werving van de hiervoor vereiste grond verloopt gunstig, maar aangenomen moet worden, dat voor enkele percelen binnen kort een onteigeningsprocedure begonnen dient te worden. In het nu verleende krediet zijn van het te stichten winkelcomplex slechts de kos ten van de ruwbouw begrepen. De bespre kingen met gegadigden drie kledingma gazijnen en een café-restaurantbedrijf zijn nl, nog niet geheel afgesloten en voor de afbouw zal daarom later nog een af zonderlijk krediet gevraagd worden. Waar het viaduct over en tussen de win- keiruimten wordt gelegd, komen ook bus halten. Voor de verbinding daarvan met de .begane grond worden trappen maakt. Van de aanleg van een helling maan voor kinderwagens e.d. is af gezien omdat op ca. 150 meter afstand, bij de Hoogstraat, zo'n baan is gemaakt. Voor de bouw van het hele tweede deel var. het viaduct, met inbegrip van he- winkelcomplex, wordt gerekend, dat ca. twee jaar nodig zijn. Bij de besprekingen over dit voorstel toonde de heer Van Viegen (PCG) zich bezorgd over het feit dat voor de exploi tatie van het café-restaurant nog geen ge gadigde was gevonden en hij gaf het col lege in overweging het te bouwen win kelcomplex te verkopen. Bij verhuur door de gemeente neemt deze onnodige econo mische risico's, aldus de heer Van Viegen. De heer Springeling (PvdA) drong er op aan toch een hellingbaan te maken en informeerde naar de plannen van het wa renhuis, dat aanvankelijk gegadigde was voor het winkplcomplex. Volgens wethouder Weststrate is de bouw van een hellingbaan. estetisch' en con structief ongewenst. Verkoop van de winkelruimten is erg moeilijk omdat vrij- vi't.'! geen scheiding te maken valt tussen de constructie van het viaduct, dat gemeente-eigendom blijft en die van de winkels. Wethouder De Bruijn bleek er alle ver trouwen in te hebben, dat voor het café restaurant een goede gegadigde gevonden zal worden, ook al omdat de belangstelling voor vestiging in het centrum nog steeds groeit. Voor het warenhuis ïn kwestie bleek de beschikbare vloeroppervlakte van 3.000 m2 onvoldoende, zodat van die zijde nu plannen zijn gemaakt voor'de bouw van een pand aan de westkant van het Veer- plein, tussen Waalstraat on Liesveld. Een verzoek om in het winkelcomplex bij het viaduct een supermarkt te vestigen, is door het college afgewezen. Met algemene stemmen besloot de raad het gevraagde krediet te verlenen. BRANDWEER De raad verleende ook een krediet van 214.0C-") voor de aanschaffing van brand- weermaterieeL Een onderzoek door het rijksbeproevingsïnstituut heeft nt aange toond, dat vijf spuiten uit de jaren 1927 tot 1936 en twee manschappen-materiaal- wagens niet langer betrouwbaar zijn. Om aan redelijke eisen te voldoen, dient vol gens de hoofdinspecteur voor het brand- weerwezen een autospuit te worden aan geschaft en verder een materiaal-g ereed- schapswagen, een coimnandowagen en zo mogelijk ook een autoladder. B- en W. hadden voorgesteld een blusvoertuig en een ladderwagen aan te schaffen, maar de suggestie van de inspecteur betreffende de materiaalgereedscbapswagen en de commando wagen hadden zij niet overge nomen. In plaats daarvan stelden zij voor, als beter passend bij de Vlaardingse ver houdingen, aan te schaffen een als ma- teriaalwagen in te richten bestelauto, een VRIJDAG Luxor Theater, 8 uur: Gezworen kameraden (14 jaar). Sadsgebooraaat, 8 uur: Doorbraak (14 jaar). ZATERDAG Luxor Theater, 6.45 uur: Het teken van Don Marcos (34 Jaar); 9 uur: Gezworen kame raden (14 jaar). Stadsgehoorzaal, 8 uur: Doorbraak (14 jaar). DAGELIJKS Museum voor de Nederl. Zeevisserij, (West haven kade 45). Geopend 10—12,30 en 14— 16.30 uur. Zondags 1416 30 uur. APOTHEEK. Geopend: Apotheek Ir. A. I». Backer, Hoog- straa! 225, tel. 2362. 25 december afnemende maan Zon op 8.41 uur, onder 16.23 uur Maan op 21.01 uur, onder 11,49 uur tweede bestelauto, (uitgerust met een la< gedrukmistpomp) die tevens dienst kan doen als commandowagen en vier mobilo foons. De oude ladderwagen kan omge bouwd worden en dan dienst doen als re servespuit en manschappenwagen ter wijl hij daarnaast een goede oplossing be tekent voor de jeugdbrandweer. HERSTEL VEERHAVEN Goedgekeurd werd ook het voorstel van B. en W. om een aanvullend krediet van f150.000 beschikbaar te stellen voor het herstel van de veerhaven aan de Maas boulevard. De wanden van de z.g. .duik" in de inloophaven moeten gerepareerd wor den en om dat goed te kunnen doen, moet de veerhaven tijdelijk buiten gebruik wor den gesteld. Het voorstel voorzag daarom in de aanleg van een tijdelijke aanleg plaats in de Kon. Wilhelm inahaven, waar van het wagenveer gebruik zal maken ge durende de vier vijf maanden, die het herstel van de veerhaven naar schatting 2al vergen. De heer Van der Veen (peg) verweet bet college, dat het deze zaak veel te lang op haar beloop heeft gelaten en drong er op aan, dat nu geprobeerd zou worden het herstel zo veel mogelijk te bespoedigen, zelfs al zou het daardoor nog duurder wor den. De heer Van Munster (pvda) sloot zich bij dit betoog aan en informeerde hoe het met het veer zal gaan als straks de Bene- lux tunnel er is. Wethouder Weststrate zet te uiteen, dat op de waarschuwingen van Rotterdamse kant betreffende de slechte toestand van de veerhaven aanvankelijk gereageerd was door het verrichten van reparaties. Later kwam er een plan voor herstel op groter schaal maar da uitvoe ring daarvan ondervond door allerlei oor zaken grote vertraging. Het voorstel, zoals het nu is gedaan, biedt de beste oplossing. Ook na ingebruikneming van de tunnel zal, naar het zich laat aanzien, het veer blijven varen, zodat de wethouder een snel lere afschrijving dan in tien jaar niet no dig achtte. Er zal bij de uitvoering wel zo groot mogelijke spoed worden betracht. Ook dit voorstel weid met algemene stem men aanvaard. NIEUWE ZIEKENAUTO De gemeenteraad besloot, op voorstel van B. en W,, tot aankoop van een am bulance-auto voor de G.G.D., ter vervan. g.ng van de uit 1953 daterende Packard, die niet langer bedrijfszeker is. Er wo^st nu een Opel-Kapitan-ambulance aange schaft, die, compleet iogerloht, f 23.400 gsat kosten. Voor inrichting van de beide turnzalen bi; het in aanbouw zijnde gemeentelyceum aan de Claudius Civilisiaan werd een kre diet van f 33.000 gevoteerd, terwijl over eenkomstig het voorstel van het college twaalf van de dertien dagwinkels onder het viaduct aan het Liesveld werden ver hüurd. Verhuurd werd ook het winkelpand Var Sehravendijkpleln 36/38 aan de heer C. G. de Groot, die zijn handel in etalage- ei verpakkingsmaterialen van de Korue- lis Speelmanstraat daarheen zal verplaat sen De buffetten van het Kolpabad werden voor 1963 opnieuw verpacht aan de heer C. Brouwer te Rotterdam, waarbij ech ter is bepaald, dat het restaurant met keuken op het dakterras van deze over eenkomst is uitgesloten. De gemeente zai dit zaaltje voortaan zelf verhuren; de ta rieven werden vastgesteld op f 12,50 per ochtend, middag of avond en op f 2.50 per uur voor de zg. „vaste verhuringen". De verpachting van de rijwielstalling bij het Kolpabad werd voor 1963 op de n-i geldende voorwaarden gegund aan de heer J, F. Zuring in Schiedam, Voor het houden van toezicht op het „vrije" ge deelte van de stalling betaalt de gemeen- te de heer Zuring f 5.000 per jaai. Voor het maken van nieuwe en het 20 nodig vervangen van bestaande aansluitin- ger. voor elektriciteit, gas en water ia het jaar 1963 werden kredieten verleend van resp. f 214.000, f 228.000 en f 60.000 en overeenkomstig een circulaire van de mi nister van binnenlandse zaken, besloot ae raad nieuwe toelagepercentages vast te stellen voor ploegen- en onregelmatige dienst van het gemeentepersoneei. Op voorstel van de burgemeester besloot de vergadering aan gedeputeerde staten *e verzoeken de salarissen van de wethou ders met ingang van 1 Juli 1962 vast te stellen op f 15.600 per jaar. Slechts de heer Vermeer (pcg> stemde tegen dit voorstel, omdat hij hierin een onrechtvaardigheid zag tegen de achtergrond van de zeer beperkte loonsverhogingen, die de rege ring bereid is voor de werknemers in het bedrijfsleven toe te staan. In de vergadering overheerste echter de opvatting, dat de moeilijke en vera.it- woordelijke taak vaneen Vlaardingse wethouder hét nu voorgestelde salaris volkomen verantwoord maakt. Overwogen werd ook, dat goede krachten voor d°ze functie slechts te vinden zullen zijn ais ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 14 DECEMBER 1962 Donderdag 17 januari 1963, zal de Vlaar- dinse raad zich bezig houden met het wets ontwerp over de grenswijzigingen, waarbij Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Naald wijk zijn betrokken. Tevens zal dan „Rijn mond" aan. de orde worden gesteld. De standpunten van de betrokken gemeente besturen over het wetsontwerp moeten 5 februari 1963 aan Ged. Staten worden ken baar gemaakt, waarna deze uiterlijk 5 maart de minister het wetsontwerp met de vereiste stukken moeten toezenden. Daar na kan de minister al of niet besluiten het wetsontwerp bij de Kamers in te dienen, na bestudering door de betrokken Kamer commissie. De burgemeester van Vlaardingen maakt bekend, dat gedurende het tijdvak J7 de cember tot en met 30 december 1982 op de secretarie (afdeling Stadsuitbreiding) voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp-rege- üng tot wijziging van de grenzen tussen gemeenten Vlaardingen, Maassluis, Maas land en Naaldwijk met de daarbij behoren de toelichting en kaart. Binnen een. maand na 17 december 1962 een ieder tegen deze ontwerp-regeling schriftelijk bij het college van Gedeputeer de Staten der provincie Zuid-Holland be zwaren inbrengen. Deze week is een aanvang gemaakt met het leggen van een drainering jn het voor de uitbreiding van de algemene begraafplaats inmiddels opgehpogde terrein. Na het ge reedkomen van deze werkzaamheden zul len ook de beplanting en de paden worden aangelegd. Rijksgoedkeuring werd verleend voor het uitvoeren van de bestratings- en riolerings werken in het uitbreidingsplan Maasboule vard". die in het bedrijfsleven. De heer Van Munster meende dat het salaris nu zo hoog is, dat redelijkerwijs van een wet houder verlangd mag worden, dat hij al zijn. tijd aan zijn functie geeft. De voor zitter merkte hierbij op dat alle wethou ders, zonder uitzondering, zo veel tijd en werkkracht aan hun taak besteden, dat van een volledige dagtaak gesproken mag worden. VROUW IN COMMISSIE Als lid van het bestuur van de gemeen telijke instelling voor maatschappelijke zorg werden benoemd de heer J. C. van der Knaap en mevrouw A. H. Blum-van Toor. Ook voor 1963 werden de heren W. Eykelenboom, Rotterdam, E. C. M. Helle, Geervliet en A. D. de Vos, alhier, benoemd tot lid van de welstandscommissie. Bi) de behandeling van laatstgenoemd voorstel werd met 26 tegen 3 stemmen een voorstel van mevrouw De Vries-v. d. Spek aangenomen, waardoor het moge lijk wordt de welstandscommissie met een vrouwelijk lid uit te breiden. Besloten werd tot aankoop van het pand Spoorsmgel 16 van E. H. Bartels te Rot- .erdaxn; de panden Korte Hoogstraat 6 en. 10 en Kornehs Speelmanstraat 45 t/m 53 van -W. Wens voort te Reakum en. 13.08.90 ha grond met opstallen in de Holiërhoek- sche- en Zouteveenschepolder van F. Dijks hoorn sr„ alhier. Voor net maaen van een plan voor de stoifering en verfraaiing van het gebied het uitbreidingsplan Maasboulevard werd f20.000 beschikbaar gesteld. De rekening 1961 van. de Sociale Raad werd goegekeurd hoewei het door de ge meente te subsidiëren tekort f 1.712,74 ho ger is, aan geraamd was. De Alg. Stichting voor Huisvesting en Verzorging van bejaarden kreeg, voor het bouwen van een bejaardencentrum, aan de Jacoba van Beierenstraat/ Dirk de Derde laan voor een periode van 99 jaar de be nodigde grond in erfpacht tegen een canon van 112,500 per jaar. GASBERGING Na de alarmerende berichten over de moeilijkheden met de reservoirs voor gas berging onder hoge druk, bleek het alle maal nog al mee te vallen. De heer v. d. Drift tkvp) drong er op aan contact te zoeken met de leverancier van de tanks omdat deze, zoal niet op juridische, dan toch op zakelijke gronden mogelijk bereid zal zijn enigermate in de schade tegemoet te komen. De heer Meerman (peg) onderschreef dit betoog en informeerde of door het ge beurde met een tekort aan gasberging is ontstaan. Wethouder Walstra kon hem in dit op zicht geruststellen, want de hogedrukva- ten dienen ais reserve voor perioden met een hoog verbruik. Dat die reserve nu wat kleiner is levert geen moeilijkheden dp. Bovendien had de wethouder goede hoop, dat na het onderzoek en de nodig bevon den herstellingen, de installatie weer goed gekeurd zai worden voor de oorspronke lijke werkdruk van 8 atmosfeer. De ver gadering verleende na deze mededeling vlot het gevraagde krediet van £40.000. Al le betrokken gemeenten samen zullen wel licht nog gaan proberen bij de leveran ciers van. de reservoirs iets te bereiken. Het 40-jarig jubileum van de Prinses .Tiüiana-school aan de Oostsingel is don derdag in Musis Sacrum op grootse wijze gevierd, 's Middags hebben de leerlingen feest gehad en zorgde het poppentheater van Bert Brugman uit Blaricum voor de opvoering van de avonturen van Tom Poes. Dat was echter niet alles, want nadat het hoofd der school, de heer G. de Raad, zijn openingswoord had gesproken, werd hij kennelijk verrast door een groot aantal meisjes, dat na een vreugdedans op het podium (o.l.v, mej. Van Walsum en de heer F. E. Koelman) aan de heer De Raad een oranje vlag aanbood, die vanaf de in gang van de zaad tot het podium gédragen werd en de letters van de school te lezen gaf. Veel lof had de heer De Raad dan ook voor mej. Van Walsum, van wie het idee was uitgegaan. De prachtige witte blouses en blauwe rokjes van de meisjes gaven dit tafereel een kleurrijke aanblik, Voorts werden namens de oudercommissie overhandigd een pick-up voor schoolge bruik. en enkele planten namens o.a- de heer en mevrouw Lenstra uit Utrecht Een tiental leerlingen zorgde voor wat muzikale ontspanning. Een en ander werd 's avonds herhaald voor de ouders en oud-leerlingen. Mr. H. Snoep, voorzitter van de Ver. voor Chr. Onderwijs heeft nog gewezen op de goede geest die al die 40 jaren ook in deze-school heerst en al schreef het verslag van de Inspectie van Volksonderwijs in 18B0, dat met de krotop ruiming zou worden begon nen, de school aan de Oostsingel behoeft gelukkig voorlopig niet opgeruimd te wor» den. Hy brpcht veel dank aan de heren Knoppert en v. Daalen, die in de voorbije jaren veel werk voor de school hebben gedaan en aan het huidige Hoofd, de beer G. de Raad. Bert Brugman voerde tenslotte met zijn poppentheater de operette „Dit Fledermaus" op. SCHIEDAM STRIJDT MEE TEGEN HONDSDOLHEID Ook in onze gemeente zal binnenkort moeten worden overgegaan tot een alge mene enting van honden en katten tegen hondsdolheid. Het Rijk heeft de gemeen ten de verplichting opgelegd. Een voorlopig entplan is reeds ontworpen, wharbfj ervan is uitgegaan dat de enting zoveel mogelijk vóór 15 januari 1963 voltooid moet zijn. De kosten van de entingscampagne zuil len voor het grootste deel door het Rijk worden gedragen. Zo wordt de entstof, on. geveer ter waarde van 7,50 per In te en ten dier, geleverd door het Rijk, dat ook de dierenarts betaalt. De kosten van druk. werk portikosten en overwerkvergoeding, geraamd op 6.000, komen voor rekening van de gemeente. Van de houders der die ren wordt een bijdrage van 2,— per hond en 1,per kat gevraagd. Op de kruising BinnensingelHogelaan verleende de automobilist C. Z. Uit Vlaar dingen geen voorrang aan de auto van mej. N. de R. uit Schiedam. Bij de bot sing liep mej. De R. een hersenschudding op. Zij is opgenomen in het alg zieken huis. Haar auto werd zwaar beschadigd. De auto van Z. werd aan het rechter voor- spatbord en. aan de bumper beschadigd, De laatst gehouden tafelten nlsrende is ongetwijfeld het meest succesvol verlo pen voor de spelers van de Hollandiaan. Vijf teams kwamen uit en all© vijf wis ten de volle winst te veroveren, hetgeen zeker een compliment waard is aan het adres van de „melkmannen". Dit feit valt te meer op, als men ln aanmerking neemt, dat de vijf VlaardingBe tafeltennisvereni gingen bij elkaar 18 wedstrijden speel den, waarvan er 11 werden gewonnen, 5 werden verloren en dus twee werden ge lijkgespeeld. De Sunlight-teams wonnen tweemaal en moesten een keer de aan d© tegenstanders laten. Het eerst© team van de Windmolens nam genoegen met 5—S. maar het reserve-team behaal de de volle winst. Reflex liet de baJans ook in het voordeel doorslaan en noteer de 5 punten uit 4 wedstrijden. Intiem, dat enkele malen de toon aangaf komt er dit keer bijna niet aan te pas. Slechts het tweede team bracht het tot een verdienstelijke overwinning, terwijl de andere drie uitkomende teams alle ruim schoots verloren. De eer komt dus zeker wel toe aan De Hollandiaan, waarvan het eerste team met 64 zegevierde over Eendracht 6. De Hollandiaan 2 won met dezelfde cijfers van C.B. 1. In dit team was het Pattiapon. die opnieuw een hattrick verrichtte en daardoor nog steeds niet werd geslagen. Nieuw-Lekkerland, dat Zwaluwen in zijn le thuiswedstrijd een punt afsnoepte door een 11 gelijkspel, fungeert zaterdag als gastheer van de vogels. Dit betekent, dat Zwaluwen tegen de hekkesluiter aan. moet treden, die thuis slechts met 10 van De Zwerver won, maar er overigens louter nederlagen leed: 03 tegen RWH, 15 tegen Die Haghe, 1i tegen HBSS en 0—2 tegen Excelsior M. Zwaluwen heeft thans Ï5 uit 10 en Nw. Lekkerland 5 uit 9. De vogels zijn derhalve duidelijk favoriet, en verwacht mag worden, dat zij tegen d$ze zwakke broeder niet opnieuw een veer zullen laten, vooral nu de titelstrijd met Dcto een steeds spannender karakter be looft te krijgen. Zwaluwen mag er niet op rekenen, dat Doto zaterdag in Maassluis punten aan Excelsior zal verspelen, nu de Maassluizers in zo'n slechte vorm steken. Voorts is Die Haghe gast van. RWH en De Zwerver van van Jodan Boys, waarbij de bezoekers als favoriet mogen worden aangemerkt. Stand aan de kop; Doto en Zwaluwen beide 1015, Die Haghe 1012, De Zwerver 10li, Jodan Boys 910, Bet is bepaald niet uitgesloten, dat HVO de koppositie, welke het van het begin van oe competitie in handen heeft gehad, reeds zaterdag aan Melissant zal moeten af staan. HVO moet op sportpark de Vijf- siuizen stadgenoot TSB gaan bestrijden. Het ïs een kolfje naar de hand van de Shell-ploeg, die tam pleegt te spelen, juist iti een derby zijn beste beentje voor te 2£tten en daar kan Melïssant van profite ren. Want ÏABulinde achten wa bij Melis sant kansloos. HVO leidt nog met 16 uit 10. gevolgd door Melissant met 15 uit 10 en door De Zwervers met 14 uit 11, TSB staat 5e met 11 uit 11. Voorts staan op hei programma in 4 C: De Zwervers— Maasdam, Grote Lindt—NSW en Spirit- Rozenburg. Spirit komt met een zege op Rozenburg op 14 uit 11 en kan de leiders riog gaan bedreigen. Van de Vlaardingse clubs ïn de onder afdeling komt slechts DVO binnen de lijn en wel op sportpark Zuidbuurt als gast heer van ZWSH, wat een zege voor DVO moet kunnen opleveren. In 2 A kan MW, met BVCB als gast, de leiding alleen in de betaling niet al te zeer achterblijft bij'handen nemea. ELFTALLEN ZWALUWEN E. Schras, doel; P. Westerdljk en F. Zu'dermeer, achter; L. Muis, S. de Boer en F. v. d. Ree, midden; A. van Veen, Van Genderen, J. Breedveld, G. Simons en J. Langendoen, voor. H.V.O. H. Vink, doel; L. den Engelsman en H. v. d. Woude, achter: R, Post, M. Miehei en M. C, v. d Velden, midden; J den Breems, W, van Wolf eren, H. Hofman, 3. Schipper en A. van Oosten, voor. T.S.B. A. van Noordenne, doel; J. Kroon en J. v. d. Linden, achter; J. Venneuten, M. Naaktgeboren en J. v. d. Have. midden; S. Narmenberg, J. La Lau, N»N,P Vwi Sehïjndei en Zweers voor De Vlaardingse bevolking steeg in no vember met 32 tot 70.332. Er vertrokken 315 personen, onder wie 65 gezinnen en .er vestigden zich 280, onder wie 64 gezinnen. Het aantal geboorten bedroeg 116, het aan tal overledenen 49. Er werden 57 huwelij ken voltrokken, waarbij de gemiddelde leeftijd van de bruid 25 was en die van de bruidegom 28. Er waren 24 bruidjes onder de 21 en 9 bruidegommen, terwijl van 3 bruidjes en van 4 bruidegommen de leeftijd boven de 50 lag. Er werden 2 echtscheidin gen uitgesproken van in 1952 en in 1960 in Vlaardingen ingeschreven gehuwden. Spreekuur inspecteur lager onderwijs Met ingang van 10 december is het bureau van de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Brielle verplaatst naar Maas. sluis, Noord vliet 6 (tel. 018993906). Ge noemde inspecteur houdt in Vlaardingen spreekuur op de eerste woensdag van elke maand, en wel in da Rerabrandtschool ulo school, Groen van Prinstererstraat 67 (tel, 6709). In de vakanties en gedurende de examens wordt geen spreekuur gehouden. De cijfers 6—4 waren ook van toepas sing bij het derde team, dat Gakaro op deze afstand hield; hier was het Jansen, die 2ijn ongeslagen record wist te hand haven. De Hollandiaan 4 deed het nog be ter en versloeg S.V.S. 3 met liefst 9—1. Baas boven baas was echter Hollandiaan 6 dat W.T.V. 2 met 100 op eigen bo dem versloeg. Sunlight's sterkste team kon het niet bolwerken tegen het vijfde team van 21- Up, dat met 7—2 won. Sunlight 2 bracht het er beter af en keerde met een 8—2 zege op Nationale 3 huiswaarts. Van de Linden en Rozendaal kwamen- tot een hat trick. Sunlight 3 hield Hermandad 4 met 73 op voldoende afstand. De Graaf, Dt Bruin en Hoogendijk wa ren verantwoordelijk voor de 9—1 neder laag, die Reflex 1 te incasseren kreeg tegen U.S.V. 2. Een volslagen off-day van dit team. Reflex 5 won met 64 van S.V.A. 5, terwijl het zesde team met de zelfde cijfers Elan 11 versloeg. Beide teams moesten het hebben van het (ge wonnen) dubbelspel. Reflex 4 verloor we liswaar het dubbelspel, maar speelde daar door toch nog gelijk (5—5) tegen P.V.B. 2. De rest van het Reflex programma werd afgelast. Windmolens 1 kwam tegen Diveko 2 niet verder dan 5—5. Braber en Baste- meyer wonnen weliswaar twee sets, maar Brobbel schoot net iets te kort Windmo lens 2 versloeg Zuïdwijk 4 met 7-3, dit mede dank zij een hattrick van Mahieu, terwijl Van Seventer twee sets won. Zoals gezegd, bracht Intiem het er be paald slecht af. Wel kwam Intiem 2 een stapje dichter bij de titel, omdat de grootste concurrent Emba 1 moest erva ren, dat spelers als Van de Knaap, Bors- boom en Andree heel wat in hun mars kun nen hebben. Met 73 bleven de match- punten in Vlaardingen. Intiem 4 stelde hevig teleur door met niet minder dan 8—2 te verliezen van S.S.A.V.R. 1, dat me de gegadigde voor de titel is. Eigenlijk een dubbele nederlaag dus. Ook Intiem 5 stelde teleur en moest het leiderschap prijs geven. Vink won alle sets, maar Van Wijk en Kramer verloren ailes, zodat Xer xes 8 met t3 de punten in Rotterdam hield. Tenslotte kon Intiem 7 het niet bolwerken tegen T.J.C. 4, dat met 7—3 het speellokaal verliet. Gemeentelijke Kerstbout Evenals vorige jaren zal ook ditmaal de Plantsoenendienst een verkoop van het overtollig gevogelte houden. Deze verkoop zal in het openbaar, bij afslag, plaatsvinden op zaterdag 22 december 's middags 2 uur, □p de gemeentekwekerij aan de Hofsingel. Aangeboden worden 125 eenden en 22 gan zen. De jeugd van Vlaardingen en directe omgeving wordt verwacht op de slotrally 1962 van de Vlaardingse afdeling van Youth for Chdist, welke rally zaterdag avond gehouden wordt in de Pniëlkerk aan de Burg. Pruissingel. Ook ouderen zijn daar echter van harte welkom. Aan deze iaaiste bijeenkomst van het jaar wordt o.a. medewerking verleend door Franni-e Faassen met zang en citer. Ver der komen Flip de Koning uit Rotterdam en Frans van der Reyden uit Leiden, die met hun hammondorgel, piano, vibrafoon, en zingende zaag een muzikaal duo vor men, dat er zijn mag. Ook het jeugdkoor Benjamin uit Rotterdam komt, met zang en gitaren, onder leiding van zijn jeugdi ge leider Dick van der Steen. De samen zang zal geleid worden door de Vüaardin- ger John Davidson, van afkomst een Schot, die ook in Zuid-Afrika heeft ge werkt en daarom Engels, Zuidafrikaans en Nederlands wat door elkaar haalt, maar bewezen heeft een prima zangleider te zijn. De toespraak wordt gehouden door ds. J. Gravendeel uit het Belgische mijnwerkersplaatsje Genk, die m Vlaar dingen al aan verschillende voorgaande rallies meewerkte. De rally begint om acht uur; vanaf 7.45 uur is er al samen zang. 's Middags is er voor medewerkers en belangstellenden een vóórsamenkomst met broodmaaltijd, die om half vijf be- gïnt. Ondertrouwd: Gerrit Veltman, 21 jr„ Spoorsingel 85 en Johanna Westra, 17 jr., ïfrügersiraat 52; Andrea VJrati, 28 jr., Cu raeaoJaan 76 en Lena Jannetje van de Zande, 20 jr., Madoerastraat 43; Jan Gd- le= Bos, 80 jr., Binnensingel 30 en Maria Margaretha Verheij, 24 jr., Valeriusstrsat 76- Marinus Johannes de Heer, 24 jr., Mr. Troelstrastraat 5 en Lena Johanna Ca- tharina van Zeim, 24 jr., Dr. Brugsma- straat 36: Hendrik Bartholomeus Aarden, 24 jr., Rotterdam: Ruilstraat 101 en Geer- trulda Nleuwstraten, 21 jr.. Messehae.t- piein 18; Karei van Ispelen, jr., Rotter dam: Italiaansestraat 33b en Maria Cor nelia Sloot, 21 jr., Van 't Hoffstraat l; Gerrit van der Zwart 61 jr., Huïjgena- straat 37 en Gerritje de Jong, 42 jr., Huijgensstraat 37; Arie Cornells van Oiifr- terhout, 23 jr., Steinstraat 23 en Anra Catharina Smits, 20 jr., Tollensstraat Pieter Berkhout, 41 jr Schimmdpennincfc- straat 13c en Catharina Hendrika Krab bendam, 40 jr., Schiedam: Parkweg 15»; Willem Hoek, 31 jr., Fioris de Vijfdelaan IBn en Sonja Eleonore Louise Meyer, 23 jr., Fioris de Vijfdel. 210; Frederik Leen- dert Goudzwaard, 28 jr., Rotterdam: Aza- H&str. 42b en Marijke Anne Ltse Molen kamp, 20 jr., Kievitlaan 45. Gehuwd; Cornells Stolk, 25 jr. en Antje Barendregt, 25 jr.; Roelof Staal, 22 jr. en Beatrix Hoekstra, 20 jr.; Hendrik Abra ham Breevaart, 23 jr. en Margaretha Ag- Will, 21 jr. Geboren: Lydia Sophie, d.v. K. van RoJit en L. g. Wessels, Kom. Speelmanstr. 3; Héiëne Maria, d-v. J. Nelissen en H. M. Breeuwer, Tollensstraat 4. Overleden: Pieter Proper, 64 jr., echtg. N, den Breems, Surïnamesingel 2; Jacob Velthuizen, 82 jr., wedr. v, P. Ree dijk, Verpl. Chasséplein 5; Maaike Hui/er, 85 jr., wed. v. L. Gouw, Rhoon: Esse- dijl 74; Cornells Verheij, 82 jr., wedr. v.5 K. Luijendijk, Maassluis: Lange Boone straat 11. STEEDS. ZEER' SOEDE centraai automobielbedrijf EIGENRAAM N.V. DIRK DE DEROELAAN 13 VLAARDINGEN hel 7541' - óók. op zaterdag.T Uw Ie rijles GRATIS in Austin Seven BMW 700 IS of Opel Rekord '62 Hogendorpi. 177 D Tel. 01898-6918 Stationsstraat 12 Vlaardingen vraagt: (mul. of vrl.) Zij, die in het bezit zfjn van een U.L.O. diploma of diploma Handelsavondschool genieten de voor keur. Enige kantoor-ervaring strekt tot aanbeve ling. goede beloning O vrije zaterdag prettige werkkring Schriftelijke sollicitaties aan bovenstaand adres.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2