ram RBiiD 1 ^38 liomst Pipo de Clown verwekte grote geestdrift onder Vlaardingse jeugd Melissant verdrong HVG van leiderspositie HVO riep „hei" maar was nog niet over de brug Fortuna strandde in bekerstrijd op lel strijdend Graafschap H EEN PHILIPS PLANO BOOGAARD BETEKENT WAT IN UW HUIS Uit het politierapport Showroom van Piet v. d. Kooij bestormd Caleidoscopisch beeld van kindersnoetjes ZATERDAGVOETBAL Zwaluwen in de kaart gespeeld Strafschoppen gaven de beslissing na hard slot Bouw begonnen in Maassluis-West Brigade EHBO feestelijk bijeen g||g||gg|gggi VAN BE VAKMAN Hoofdagenfcchap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Redactie: Tel. 545? ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 17 DECEMBER 1962 VLAARDINGEN KLACHTEN OVEH BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 «8® Coleidoscoplsoh beeJd van kind ersnoetjes. Al zijn de televisie-uitzendingen van Pi- po de Clown en Mainaloe sedert februari van dit jaar gestaakt, hoe enorm populair Pipo de Clown nog steeds onder de jeugd - is, dat -demonstreerde zich zaterdag met het geweldige gedrang voor de showroom van Piet van der Kooij. Daar in de show room, voor de nieuwe Opel Kadett, stond Pipo hoogstpersoonlijk ballonnen, lollies, foto's en handtekeningen uit te delen. Al hadden zaterdagmorgen alleen de kinde- - ren van, de Hervormde scholen geen school, toch stond in do morgenuren zo'n massa kinderen te dringen, dat de grote ruiten van de fraaie showroom dreigden te wor den ingedrukt en de „suppoosten" voort durend de grootste moeite hadden een. be- storming van de showroom en van Pipo te voorkomen. Temidden van het gedrang stonden ook tal van. vaders en moeders, mei een peuter" op' de arm, geduldig te wachten, tot zij de deur hadden bereikt en even later naar binnen werden ge- - stuwd door de achter ea opzij van hen opdringende jeugd. De gehele morgen dit zo doorgegaan. Pipo kwam handen te- kort. Het lukte niet hem bij de uitdeling van de ballonnen te assisteren. De kin- deren wilden de ballon van Pipo zelf in ontvangst nemen, van hem een band krij gen, door hem toegesproken worden en heel dicht van aangezicht tot aangezicht met hem staan. Duizenden ballonnen en. lollies heeft Pipo uitgedeeld en voor bijna al die duizenden kinderen had Pipo wel een leuke opmerking in petto. Zoals voor die jongen met het rode haar: joh, jc hebt precies dezelfde kleur haar als ik, is het jouwe ook echt, laat me eens voelen. En -voor die peuter op moeders arm, toen hij hem. een lolly toestak: denk er om hoor, die is voor jou, niet voor je mamma, j Of voor die andere peuter op vaders arm. I met de duim in zijn mond: zuig jij nog op je duim, dan behoef jij zeker geen lolly te hebben, zal ik 'm maar aan je vader geven om op te zuigen? Of voor de peuters op vaders arm met een stuk zoethout in de mond. Het jij zoethout, is het zoet en is het lekker? Mag ik het hebben, dan krijg jij een. lolly. Gelijk oversteken. De - eerste peuter weigerde beslist, wilde niet 1 van een ruil weten en van zijn zoethout afstand doen. Maar de ander, die hij een poos later hetzelfde aanbod deed, haalde 1 prompt het stuk zoethout met een afgeklo- ven sliert eraan uit de mond en wilde zo onverhoeds op Pipo's aanbod ingaan en het hem in de mond steken, dat Pipo verschrikt een halve meter achteruit stoof en daarbij met zijn halve meter lange schoenen op een ballon trapte, die met een knal uiteen spatte. En zo guig dat maar door, urenlang. Telkens binnen gela ten groepjes kinderen, die met verheer- 6 Een der peuters op de arm van zijn vader, resp. met een stuk zoethout en een *tuk sigaar in de mond. Gelijk oversteken, een lolly en ik je stuk zoethout. Maar deze peuter wilde onder geen beding van deae ruil weten en keek Pipo triomfantelijk aan, met het stuk zoethout in de mond en de veroverde lolly in de hand. 18 december laatste kwartier Zon op 8.44 uur, onder 16.29 uur Maan op onder 13.05 uur 9 Alle kinderen drongen zo dicht mogelijk naar de ballonnen uitdelende Pipo op, na de ballon wachtend op een lolly en hopend op een Pipo-foto. lijkte blikken de verschijning van Pipo in zich opzogen, het ogenblik verbijdend, dat zij aan de beurt waren om van Pipo een hnnd, een ballon en een lolly ie krijgen en buiten de rij dringende en duwende kinderen, die maar niet wilde verminde ren. In de garage had men met het op blazen van de ballonnen alle moeite om het tempo bij te houden en de grote voorraad in. de showroom op peil te hou den. De nieuwe Opel Kadett stond er te pronken, met als achtergrond een zee van gele ballonnen, bedrukt met de beeltenis van Pipo aan de ene en Opel Kadett san de andere zijde. Het voortdurend afwisse lende beeld, met een caleidoscopische ver scheidenheid van. telkens weer anders rea gerende kindersnoetjes, leverde de foto grafen en de met zijn filmcamera ope rerende Adri Hofman een nfet aflatende bron van „shots" op. Temeer ook, omal tal van snoetjes het eigendom waren van lieftallige tienera, die Pipo ook wel eens in de poppetjes van zijn ogen wilde kij ken en daarvoor eveneens met een ballon en een lolly werden beloond. Kortom, het was daar zaterdag in de showroom vat? Piet van der Kooij een groot kinderfestijn, gemêleerd met ouders en tieners. En dat nog wel, terwijl het op hei laatste moment geïmproviseerd had moe. ten, worden. Want Pipo, die door de ver vroegde aankomst van de Opel Kadett een week eerder was gekomen, kreeg vao de Vlaardingse politie-autoriteiten geen toe stemming de uitgestippelde rondrit door de gemeente te maken met de uitdeling van de balonnen en lollies aan de school jeugd en aan de moeders en vaders met peuters. Dit in tegenstelling tot de politie in Maassluis en Maasland, waar Pipo 's. middags zijn aangekondigde tocht wel kon houden, maar toen helaas in de giet. regen. Hoewel Piet van der Kooij al vijf dagen aan zijn bed lag gekluisterd, was hij ook u niet voor één gat te vangen. Op stel en spreng liet hij duizenden folders, drukken, die de Vlaardingse jeugd van een en ander op de hoogte stelden en haar uitnodigden naar de showroom te ko men. Als steeds wend ook deze Piet van der Kooij-actie een doorslaand succes,, die de stoutste verwachtingen overtrof waardoor men, ondanks de duizenden stuks, nog bijna ballonnen tekort kwam. Pipo was niet minder in de wolken over de begeestering voor zijn komst als de jeugd voor zijn verschijning. *s Avonds zat hij aan als gast aan een door Piet' van der Kooij aangeboden diner in de Ridder bof. Niet als PipD, maar als de Amsterdamse acteur Oor Witschge, Twee figuren, die in wezen, en verschijning to taal niets met elkaar gemeen hebben. Met hem hebben we een poosje over Pipo en Cor Witschge zitten praten. Cor Witschge bleek het erg jammer te vinden, dat de programmaleiding in februari van dit jaar had gemeend de Pipo de Clown- uitzendingen te moeten staken. Uit de dui zenden reacties, die hierop volgden, kwam men-er pas goed achter, boe ongelofelijk populair deze uitzendingen onder de jeugd waren geworden. En ook zaterdag was de vraag van de jeugd aan Pipo niet van de lucht: Pipo, wanneer kom je weer voor de televisie? Een populariteit, waar zelfs-" die van de Spaanse kindervriend Sint N; colaas 't nooit bij heeft kunnen halen. Cor Witschge, die voor zijhPipo-creaÜe, het laatst als acteur bij het toneelgezelschap Puck had gewerkt, is nu leider van het Pipo de .Clown-gezelschap, dat toernees door het land maakt en binnenkort waar schijnlijk zijn operatieterrein naar het land ,van Sint Nicola-as gaat verplaatsen, waar zijn populariteit ook reeds is doorgedron gen. In de bloemenhulde, die Adri Hof man als tafelpresident, namens mevrouw Van der Kooij, de dames onder het ta felgezelschap bracht voor haar' inzet bij de zo "welgeslaagde Pipo-Op el Kadettactie, rc.ocht ook Cor Witschge delen: voor zijn helaas afwezige vrouw. Het bekroonde zijn indrukken, van de Vlaardingse gastvrijheid, waarvan hij met grote erkentelijkheid getuigde. We maken ons sterk, dat vele Vlaardingse kinderen de afgelopen nach ten weer vah Pipo de Clown hebben ge droomd Op de kruising Vondelstraat-Burg. Pruissingel verleende de automobilist J. G uit Vlaardingen geen voorrang aan een bromfietser. Door de botsing liep de bromfietser letsel op in. het gelaat. Zijn voertuig werd zwaar beschadigd. Op de Markt reed N. den H. met zijn vrachtauto achteruit. Hij lette niet op een achter zijn auto tot stilstand gebrachte bestelauto. Een botsing volgde. Schade; aan de vrachtauto losgescheurde bekleding van. de laadbak, aan de bestelauto motor kap en voorspatsciierm ingedeukt en kop lamp ontzet. Op de Binnensingel werd zaterdagavond de 61-jarige H. Poot onwel. Hij overleed ter plaatse. De storm heeft het afgelopen weekeinde in. Vlaardingen veel ongerief veroorzaakt, D'verse meldingen werden de politie ge daan van ingewaaide ruiten, omgewaaide schuttingen, antennes enz. Een hek van het viaduct op de Hoogstraat werd zater dagmorgen door de storm weggedrukt. Het trof de 23-jarige ambtenaar D. de B. en zijn 22-jaxige verloofde J. S. Zij werden licht gewond. Storm en regen zijn ditmaal de spelbre kers van het voetbalprogramma geweest. In 3 A van het zaterdagvoetbal ging slechts de wedstrijd Excels! or-Doto door, waarbij de Maassluizers er zowaar in slaagden de ranglijstaanvoerder een 22 af te dwingen. Daarmee veroverden zijn een onverwacht en kostbaar winstpunt, terwijl zij bovendien Zwaluwen in de kaart speelden, dat nu: weliswaar weer 1 punt achter staat, maar ook een wedstrijd. De stand in 3 A is nu: Doto 11 5 fi 0 16 29—15 Zwaluwen 10 6 3 1 15 17—10 Die Haghe 10 4 4 2 12 25—18 De Zwerver 10 5 1 4 11 2116 Jodan Boys 9 4 2 3 18-14 HBSS 10 5 0 5 lu 17—10 Excelsior M, 11 3 2 6 8 17—IS RWH 10 3 1 6 7 13—20 Woudrichem 10 2 2 6 6 20—26 Nw.-Lekkerland 9 2 I 6 5 3—21 Toen middenvoor Hans Hofman zater- gemoederen raakten hierbij nogal verhit. dagmiddag op het TSB-terreiu voor HVO ai in de achtste en negende minuut de roos trof, waren er nog maar weinig HVQ- ers, die Diet in een. grandioze overwin ning van hun club geloofden. TSB startte immers zo zwak, dat HVO op een makke lijke zege leek af te stevenen. Van Oosten stichtte al direct verwarring in -de aarze lende TSB-verdediging, die door het niet beschikbaar zijn van Van der Linden ver zwakt was. Nadat Van Noordenne al twee maal down was gegaan, bij al te felle ac ties van. de HVG-voorwaartsen, durfde hij in de achtste minuut zich niet meer op de schoen van Hofman te werpeu-Hïj knalde de bal tegen de HVO-miidenvoor op. die daardoor een niet te missen kans Kreeg en die dan ook prompt benutte D1. Nau welijks waren de vreugdekreten, over dh doelpunt- verstomd of. linkshalf van do- Velden wrong zich langs La Lau om ver volgens een lage voorzet te geven, waaruit Hofman, de bal opnieuw achter van Noor denne plaatste 0—2, Heft begin was voor de Shell-mannen dus allerminst bemoedigend, maar het pleit voor het moreel van de ploeg, dat zij niet de moed verloor. Integendeel, met goed veldspel trokken zij op het door De Leeuw verdedigde HVO-doel af. waar voor zich enkele spannende situaties ont wikkelden. Het schieten van Van der Have C.S. was echter te slecht verzorgd, zo- dat HVO de voorsprong tot aan de thee kon bewaren. Zij hadden daarbij het ge luk niet tegen, want een duidelijke hands bal in. het strafschopgebied van de gasten liet scheidsrechter Buitendijk onbestraft Zeil maakten de HVO-ers er niet veel meer van en vooral rechtsbuiten Den Breems viel uit de toon. In de tweede helft bleef TSB de betere ploeg en toen in de veertiende minuut Van Schijndel een laag diagonaal schot losliet verkeek De Leeuw zich grandioos en liet de bal onder zich door in het doel ver dwijnen, 1—2, Het was een verdiende tref fer voor de TSB-ploeg, die zich met nog meer enthousiasme in de strijd wierp. De (Van onze correspondent) De thuisblijvers, en dal waren er velen, hebben ongelijk gekregen. In het kille en vochtige V«verbergstadiru werd de amper duizend toeschouwers een sensationele en boeiende bekerwedstrijd voorgezet, waarin vooral tegen het einde de emoties hoogop- 1 aaiden, zo verbeten werd er in de slotfase om het winnende doelpunt gestreden. In clusief de vier verlengingen van elk Ttfi mi nuut, duurde de strijd twee uur, waarna strafschoppen de beslissing moesten bren gen. Met al zijn vuurkracht kogelde De Graafschap vijfmaal raak. Toen daarna doelman Wennlnk de tweede Vlaardingse strafschop stopte, kende de vreugde bU de doorweekte en verkleumde supporters geen grenzen. De spanning ontlaadde zich door uitbundige hospartijen, temidden waarvan de Doetinchemse doelman in triomf op de schouders naar de kleedkamers werd ge dragen. Een tafereel dat meer leek op het veroveren van de beker, dan alleen maar het bereiken van de volgende ronde. Het Vlaardingse Fortuna ging enigszins zelfverzekerd van start Steunend op het klasse verschil trachtten de Vlaardingers zonder overmatige inspanning dit beker- avontuur te overleven. De eerste helft was vergeleken, bij wat er zich daarna afspeelde een gemoedelijk en tam partijtje, zonder sfeer en vrij kleurloos. Bepaald geen pro paganda voor bekervoetbal. Na rust zou het heel anders worden. De vonken spatten er toen af. In menige competitiewedstrijd zal er niet zo vurig geduelleerd zijn als in de slotfase van dit spectaculaire bekexge- vecht De Graafschap startte bemoedigend met enkele rushes van de gevaarlijkste aan valler Mensert, die twee hoekschoppen op leverden. Fortuna toonde spoedig zijn vaar digheid in het combineren. Als het op schieten aankwam bleken de Vlaardingers minder bedreven. Omdat De Graafschap zich op dit punt gevaarlijker toonde waren de problemen voor het Fortuna-doel groter dan aan de overzijde. Nu een van de wei nige mistrappen van de Vlaardingse stopper Jansen kreeg Hartjes een vrij veld voor zich. Door een moedige duik voorkwam de uit stekende doelman. Hooymans een Doetin chemse treffer. Kort daarna redde Bak steen op de doellijn bij een inzet van Jager. Een benauwd moment voor de grafelijke veste ontstond toen doelman Wennink een I schot van linksbuiten Don niet klemvast kon krijgen. De te hulp gesnelde Bosveld kon de bal vlak voor de toestormende "Verweel ternauwernood naast eigen doel werken. Rechtsbuiten Roes dook In de 38ste mi nuut helemaal op de linkervleugel op, waar hij een keurige voorzet inzond. Midvoor Jager, hoogopspringend, kopte bulten be reik van doelman Hooymans In de hoek (1—0). Fortuna was zich er nu van bewust dat het De Graafschap cinst was. Twee mi nuten na de Doetinchemse treffer reageer de Bonman snel en handig op een pass van Verweel, zonder dat doelman Wennlnk er aan te pas kwam (1—1). Bauman deed in de eerste minuut na de hervatting opnieuw van. zich spreken. De Doetinchemse stopper Jansen trachtte een verre trap te retourneren, maar de bal caramboleerde tegen Souman, die voordat Jansen zich had kunnen herstellen in de vrije ruimte sprintte om vervolgens doel man Wennink andermaal kansloos te laten (12>. De Graafschap gaf zich nog lang niet gewonnen. Doelman Hooymans kreeg lastige schoten te verwerken van Vet, Men sert en Roes. Tegen de actie die Hartjes in de 33ste minuut ondernam was de Vlaar dingse aanvoerder-doelman echter niet be stand. Het vuur in de onberekenbare Graaf- schapploeg wakkerde nadien nog meer aan en de strijd die inmiddels volop sfeer had werd geleidelijk ook harder. Daarbij werd de naam van Baksteen door de scheids rechter opgeschreven. De Graafschap mocht na de verlenging de eerste serie van vijf strafschoppen ne- nemen. Bosveld, Jansen, Jager, Willems en Hartjes knalden zo hard zij konden, zodat doelman Hooymans vijfmaal moest capitu leren. Baksteen benutte de eerste strafschop voor Fortuna, maar Bouman, die beide Vlaardingse doelpunten had gescoord, zag zijn schot door doelman Wennink gestopt Vanmorgen heeft het lid van Gedepir teerde Staten, de heer D. v. d. Kwaak, d® eerste paal geslagen voor een complex van ISO woningen in het uitbreidingsplan Maas sluis-West. Dit complex, ontworpen door het architectenbureau Hopmans-Olthoff uit 's-Hertogenbosch, wordt in opdracht van De leden van de Brigade van de E.H.B.Q,, die altijd klaar staan voor ieder, die hulp nodig heeft, hebben de goede gewoonte eenmaal per jaar gezel lig bijeen te komen. Omdat deze bijeen komst altijd om en bij Sinterklaas is, heet het „StNicolaasfeestavond". Er wordt geregeld gespaard door de leden, zodat de feestcommissie, wat dat betreft, geen financiële moeilijkheden heeft De avond werd deze keer in „Muzan- da" gehouden. Hij had een experimenteel karakter, in zoverre, dat er geheel werd afgeweken van de gewone gang van za ken. Medewerking verleende het Haags Ca baret, onder leiding van Harry Touw. By- zonder goed wss het optreden van de jongleur Ferry Douwes. Verder werkten mee „twee meisjes met gitaar", die ver dienstelijk enige liedjes ten gehore brach ten. Tussen de bedrijven door was er steeds gelegenheid om gezellig te dansen op de muziek van het trio De Lange, F,urowoningen N.V. gebouwd door Aanne mingsbedrijf Van Gastel te Vlaardingen. Het complex bestaat uit 98 eengezinswo ningen en 42 etagewoningen, die een. tus senvorm zijn van flats en maisonnettes. In uitvoering is thans genomen, de bouw van 53 vierkamer eengezinswoningen, die in. de nazomer van. 1963 gereed komen en be stemd zijn voor de verkoop, waarbij de prijs beneden de ƒ30.000 zal komen te liggen. YEBHUUET] Sfflft. PR0)€CTO8ÉN 16mm.PROJECTOREN GfU/ID KLEINDEELDPR03ECT0REN 6*4» PROJECTOR «OJECTIE-itHWMEHSxSró vooral toen de scheidsrechter eerst een handsbal van HVO opnieuw onbestraft liet en daarna een doelpunt van Hofman we gens buitenspel afkeurde. Nog feller werd het gevecht, toen TSB1 door toedoen van Zweers in de 29e minuut op gelijke hoogte kwam met d.e koplopers, die tegen dit doelpunt heftig protesteerden. Maar nu was de heer Buitendijk niet te vermurwen en met de stand 2—2 was weer van alles mogelijk. Het leidde tot enige onaange name incidenten en een groot aantal vrije trappen, maar niet meer tot doelpunten, al waren er voor beide partijen nog enkele goede kansen. HVO mocht ten slotte blij zijn, dat het tenminste nog een punt over hield aan deze ontmoeting, ook al ver speelde het door dit gelijke spel de eer- VELDEN IN 4 C VEEL BETER In 4 C kon bijna het gehele programma worden afgewerkt. Slechts de Zwerver- Maasdam ging niet door. Dit zou de vraag kunnen doen rijzen of de velden van de clubs in 4 C zovzel beter zijn dan die vsa de clubs m 3 A. Wat we verwacht en ge vreesd hebben, is geschied. HVO verspeel de, ditmaal met 2—2 op de Vijf sluizen, opnieuw een kostbaar punt aan TSB en Melissant incasseerde- de verwachte zege tegen het bezoekende insuhnde, al was het 3—-1 resultaat niet zo bijzonder indruk wekkend. Dank zy een beter doelsaldo heeft Melissant nu de leiding van HVO overgenomen. Daarmee heeft zich het elf tal op de eerste plaats genesteld, dat we san het eind van dit seizoen wel als de kampioen zullen kunnen begroeten. Spirit won maar op het kantje af (met 321 van het bezoekende Rozenburg en is nu gelijk met de Zwervers gekomen. Groote Linde slachtofferde NSW met 40 cn is nu van alle degradatie zorgen bevrijd. Dc stand in 4C: Melissant 11 8 1 2 17 37—15 HVO 11 7 3 1 17 28—14 De Zwervers 11 7 0 4 14 16—15 Spirit 11 7 0 4 14 28—31 TSB 12 4 4 4 12 25—29 Groote Lindt 11 4 2 5 10 17—15 NSW 11 3 3 5 9 28—31 Insuiinde 11 2 3 6 7 17—30 Maasdam 10 2 3 5 7 16—24 Rozenburg 11 1 1 9 3 24—37 De onderafdeling ging er helemaal uit» Aanvoer: VL 89 met 20 last, VI. 85 met 15 last. VL 78 met 14 last, VI. 172 met 16 last, VI. 79 met 9 last, VL 70 met 15 last Alle schepen hebben de visserij beëindigd. Hij staat er niet zomaar. Zo'n plano wordt be keken bewonderd in uw huis. Om zijn sier lijke, lange, lage lijn... Om bet prachtige ge luid. Zo zal de radio méér voor u betekenen. U geniet zoveel méér van uw lievelingsmuziek. Wij zullen u ook boven staande Philips plano met Bi-Ampli/Stereo en nagafmeenheïd graag demonstreren. ƒ293,— Phifips piano-radio. 4 Golfgeb, w.o. FM. Gramm. aansluiting, afstem oog. Zeer duidelijke sfafïonsschaal. 343,— Philips plano met Bi- Amplï/Sterao. 2 Uiterst ge voelige dubbelconus-luid- sprekers. Aansluiting voor gramm. en 2 extra luidspre kers. 398,— Philips plano met Bi- Ampli/Stereo. 2 zeer groie dubbelconus-luidsprekers en 2 volkomen gescheiden ver sterkers. 4 golfgeb. w.o. FM. f 398,— WAAR KUNT U UW RADIO BETER KOPEN DAN BIJ DE VAKMAN SPECIALIST Korte Hoogstraat 15 v. Hogendorplaan 33

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1