PtOTTERDAMSGH MIEUWSBLAD R0TTEBD1MSCH HEUWMAD Waarom beginnen de jaren met 1 januari? Kantongerecht in gevecht met de autowrakken Jong en oud genoten van kerstbomenverbranding Jaarvergadering Studiekring werd prettig opgeluisterd Onze EXCELSIOR WASMACHINE scum a t cry AAR AMNE£& Oud-directeur Rijks HBS dr. TJ. Schults overleden Vrachtwagen rijdt winkel binnen agavond eerste honden geënt Vrijd Agenda Nieuws uit de Dubbel afscheid bij de 114 V-Bank Steunt voederactie voor dc vogels Klaverjassen hij Oiul-Excelsior SCHIEDAM Jubilaris bij Wilton Uit het politierapport A. FiLLEKES Zn. JOH. DUIJMEL f 145.- WASMACHINESPECiALIST FA. A. KUCHLER Roofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 ROTTERDAMSCH Klachten ovei 18.30 tot 21 uur: R otter da msched ijl ketel Groene-weg, Serinj o c? Het grote nieuwjaarsviiur Is woensdag avond niet doorgegaan, maar toch hebben er kerstbomen gebrand, zoals bijgaande foto bewijst. De eerste zitting van het kantongerecht In het nieuwe jaar verliep woensdagmor gen zeer rustig. Slechts een klein aantal der ge dagvaarden misschien speelt de nog altijd voortdurende koude hierbij een rolwas verschenen en vulde het ach terste gedeelte ran de voormalige balzaal van het Huls met het bordes slechts leu del*. Een voordeel hierbij was dat het ge richt ppvdc. prachtige zaal hierdoor sterk verbeterde "eir dat riïea ;nü eens goed^de kozijnen, het. overdadige stucwerk en'de bewerkte deuren kon zien, wat in dit ge bouw een der fraaie creaties van de Ita liaanse architect Gbtdicci, beslist de moei te waard is. Onder diegenen, die minder belangstelling hadden voor bet gebouw, bevonden zich G. v. D. en de twee ge tuigen A. S- en K. B. V, D, had op <le voctgiingersoversteokpluats bij de Hoe- markt, tegenover De Kroon een meisje aangereden, terwijl het verkeerslicht op rood stond. Volgens S., die op dat mo ment zelf overstak, had V- D. helemaal niet opgelet e» was gewoon doorgereden. Op dat ogenblik, zo verkondigde hij luide, stond het voetgangerslicht op groen, an ders had hij zelf niet over kunneu ste ken. Deze lezing klopte met die van de tweede getuige, die, hoewel hij op de gang moest staan, beslist gehoord moet hebbeu wat S. zei- Zelf bromfietsrijder, wachtte hij op het verkeerslicht, toen hij ineensgepasseerd werd door V.D. Vlak voor zijn ogen zag hij het ongeluk ge beuren. - li» zijn requisitoir merkte de officier op, dat de getuigen het vermoeden hud- >den bevestigd dut het licht op rood had gestaan, hoewel V, D. het daar maar niet mee eens wilde zijn. Hij oordeelde liet feit zeer ernstig en besloot tot het eisen van een boete van <10 gulden of 8 dagen, waartoe V. D. in derdaad veroordeeld werd. Dat niet alleen goedkoop duurkoop is. maar dat ook dure dingen wel eens vol komen ongeschikt zijn, merkte de dienst- T bchtige soldaat C. v. B. uit Vlaardin gen, Voor 650 gulden had hij een auto gekócht, waarvan hij dacht dat hij nog teel op te knappen was, In korte bewoordingen werd hem ech ter duidelijk gemankt dat dit een volko men onmogelijkheid bleek te zijn. Dat de vloer van de auto onder de bestuurders plaats doorgeroest was, bleek nog niet het ergste. Ook de steunbalk van hel chas sis, dat deel dus waarop het grootste ge wicht rust, bleek doorgeroest en twee ban den waren volkomen glad afgesleten. Voor de gladafgeslete banden hntl njj een paar andere ir :uis gehaald, die hij er na de proefrit, (tie hij maakte, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, op had willen leggen. De chass:shulk daelit hij nog wel te kunnen repareren .Hij gaf toe dat jo door de vloer de keien kon zien. Aan reparatie komt hij nu niet meer toe. Het vonnis luidde 30 guirien of 6 da gen voor het ..onding", 15 gulden of 3 dagen voor hef rijden zonder rijbewijs en onttrekking aan het verkeer van de auto. Zelf mag hij hem niet slopen, want mr, Cos gaf op een vraag, in deze zin ten antwoord: ,,Dat ken ik; hier wordt er nog eens aan geprutst en daar nog eens, en dan wordt er weer mee gereden. Nee hij moet naar de sloper", Voor een slechte uitlaat en een afge sleten band word F. C. M. R. uit Maas sluis veroordeeld. „Niet zo best, hé", zei mr. Cos. Nee, dat vond R. ook, maar voor hem was het toch maar vreemd, dat de band af gesleten was. Iedere week werden ze na gekeken. Dit geloofde noch mr. Cos, noch de officier. De officier wees erop, dat tegenwoor dig steeds vaker voorkomt, dat de uit-, iaat slecht is, ofschoon dit niet het ge vaarlijkste was. De glad afgesleten band vond hij een ernstiger feit, vooral bij glad weerHij eiste boeten van 20 gul den óf 4 dagen voor tie uitlaat en 25 gul den of 5 dagen voor de band, terwijl hij voor het laatste ook nog onttrekking aan het verkeer vroeg. Hiertoe werd R. ver oordeeld: Vour eèn ongewilde afleiding zorgde E, G,, die voor een niet alledaags feit voor de balie moest komen Hij had een dolk in zijn bezit gehad, zonder hiervoor een geldige wapenvergun ning te hebben. Het is de vraag of, in dien hij voor zo'n papier een aanvraag ingediend had, hij het zou gekregen heb ben, wantde dolk was door hemzelf vervaardigd van een oude vijl. Mr. Cos vond het niet erg verstandig van G-ï-een. vijl, per slot van rekening een zéér mutfig gebruiksvoorwerp, te verande ren. in ;,een gevaarlijk steekwapen. „Hij was versleten", antwoordde G. De officier kon het met- de gedachten- gang van G. niet eens zijn/ Ook niet mei die van zijn vader, die de verandering had goedgevonden, „wanneer er maar geen rare dingen mee gingen gebeuren Volgens de officier was het al heel raar, wanneer men een vijl tot steekwapen maakte en hij kon dit dan ook niet als huisvlijt beschouwen. G. werd veroordeeld tot 15 gulden of 3 dagen. Een gevaarlijke verUeersmanoeuvre maakte H. v. d. P .uit Montfoort, die op de Burg. van Haarenlaan wegreed met zijn auto, die hij duur geparkeerd had. Zonder om te kijken druuide hij zijn lUilo. Hij merkte daardoor niet op. dat er juist op dut moment ecu wiel- rijdster, mevr. J. M. R. naast zijn auto was, Toen zij de nagel* de bocht zag no men sprong zij van huur fiets om niet in aanraking met de auto te komen, maar zij kwam daarbij zo ongelukkig te vallen, dut zij drie maanden in hel gips moest blijven en nu zij was op de zitting aanwezig nog onder behande ling staat. De officier vond het allergevaarlijkst, wat v. d. P. had uitgehaald en hij prees het inzicht van mevr. K.. die zonder weifelen van haar fiets was gesprongen. Hij herinnerde v. cl. P. eraan dal hij op een rijexamen voor zo'n fout onmid dellijk zou zakken. J£u terecht, want wan neer men gaat draaien moet men zich helemaal omkeren en niet volstaan met een blik in de achteruitkijkspiegel, Hij eiste een boete van 40 gulden of 8 dagen .Mr. Cos veroordeelde conform. Voör een grote fout strafte J. de J. uil Vlaardingen zichzelf, toen hij met onver- m.:r.derde snelheid, een voorrangskruising opreed. Te laat bemerkte hij een auto die van reehls kwam. Hij kon deze geen voor rang meer verlenen. Wat erna1 gebeurde, wist d. J. niet meer. Hij kon zich slechts herinneren, dat hij op een weg had gereden. De gevol gen waren, dat hij drie weken in het zie kenhuis heeft gelegen met een zware her senschudding. Hiermede rekening houdend wilde de officier-de boete niet te hoog maken. Hij eiste 15 gulden of drie dagen, d. J. werd conform de cis veroordeeld. Hoe hard een hoofd van een kind kan zijn bleek in de auto van H. R. uit Schie dam, die als getuige voor de rechtbank- moest verschijnen. De verdachte C. was niet verschenen, maar hij werd bij ver stek Veroordeeld. Hij had aan H. R. geen voorrang ver leend'. Om een botsing te vermijden, rem de R. zo hard, dat een kind dat naast hem zal naar voren vloog en in et zijn hoofdtegen de voorruit van de auto kwam. Gevolg: de ruit lag, zoals dat met hardglas gaai. in duizenden scherfjes Het kind had gelukkig niets. C. werd ver oordeeld tot 20 gulden of 4 dagen en moet de schade aan de ruit t.b.v. 98 gul den aan R. vergoeden. VRIJDAG 4 JANUARI BciUetkork 8 uur: N.V.S.H., Filmavond. Irene 8 uur: Cefa: Filmavond, BIOSCOPEN Passage: De overval. 2 er, 8.15 uur. MonupolelUeater: vrij. en za. 2—79 35 uur. Jacht op de verborgen goudschat; zo. 7— 9 15uur, idem: zo. matinee 2—4.15 uur, Heuvels in vlammen; Oudejaarsdag 27 uur; Nieuwjaaredag 79.13 uur, De rode ka* perkapitein. APOTHEKEN Apotheek G-ouka en Co., Groene laan 127. Te Baarn is zondag overleden de rec tor yati hetBa ar use Lyceum, dr. Ulfert Schults, in onze gemeente bekend omdat hij van januari 1938 tot 1948 directeur \ari de RHBS te Schiedam is gewees' Zijn voorganger hier. was de heer N, W. van Gelder en bij zijn vertrek werd hij ppgeyolgd door de huidige directeur, dr. OorL' Dr: Seh.ults'-.Jiéëft de leeftijd van 64 jaar bereikt. Hij werd in Amsterdam ge boren, studeerde letteren en wijsbegeerte in Utrecht, promoveerde in 1920 en begon zijn leraarschap aan een HBS te Rotter- dam'. in 1925 (Nederlands en Geschiede nis). Van 1932 tot 1938 was hij directeur van de toenmalige HBS te Zjerikzce, thans genaamd het Prof. Zeeman Lyceum. Ais directeur van de HBS te Schiedam- Het hij zich kennen, ais een zeer menselijk docent. In de eerste jaren van de tweede we reldoorlog van dr. Schults reserve officier bij de Nederlandse strijdkrachten. Hij ver kreeg toen bekendheid, omdat Hij er slaagde met de onder hem slaande mili tairen, die in Noord-Frankrijk waren be land, in vijf dagen iangs de Vlaamse kust door Zeeland heen, onder moeilijke om standigheden weer raar Nederland terug te keren, Hij heeft daarna het directeur schap aan de Schiedam se HBS weer op zich genomen. Aan het Baarnse lyceum, waar de prinsessen werden opgeleid, begon hij in 1948 als leraar. In 1952 wercl hij er conrector en in I960 rector. De begrafenis heeft plaats op 4 ;anuari. lD DONDERDAG 3 JANUARI 1963 Kledingmagazijn Smoorenburg kreeg woensdagmiddag om ongeveer 5.30 unr een vreemde en ongewenste gast in zijn winkel. Een wagen volgeladen met flesjes Coe Cota boorde zich met enorme kracht dooi de glazen winkelpui en kwam pas tó» staan tegen de binnenmuur, die óe bei ie delen van het bedrijf van elkaar s-cheidt. De wagen, bestuurd door J. de Koning, moest op de Hoogstraat uitwijken voor een bulldozer, -die bezig was de straat schoon te vegen. Het randje, dat naast de beide trottoirs noodgedwongen moest overblijven, werd de auto noodlottig. Vóór iemand zich kon realiseren, wat er eigenlijk gebeurde, was de wagen op de gladde stoeprand geslipt, naar links ge* zwenkt en in de winkel terecht gekomen. De delen van de ruit, die ln de sponning bleven zitten,zagen eruit alsstukken spinnenweb. De schade .aan de wagen bleek beperkt. Er werd gelukkig r.iemand gewond en de schrik was gauw vergeten. Achter ln de windei stonden de verkoop.1 stertjes te huiveren. Voor hen was het nu wel duidelijk, dat de Coca-Cola oen koele en verfrissende drank is. Het was ie meisjes, die gekleed waren op de warme binnentemp era tuur, wel aan te zien. De verkoop ging echter gewoon door. Tussen twee verbaliserende agmten, de chauffeur en de bijrijder, de afdelingschef de opruimers en de talloze scher/en ston den twee dames bij een bak, die nog nst behouden was gebleven, om een warme mooie shawl uit te kiezen. De gemeentelijke instanties, belast met de uitvoering van de entingen tegen honds, dolheid hebben woensdagavond een bijeen komst gehouden ter opstelling van een werkschema. Tot dusverre heeft men 2500 j aanmeldingen van honden en katten ge kregen. Voor de honden geldt het voor schrift dat na 15 februari geen honden meer mogen rondlopen die niet minstens een maand voordien zijn ingeënt. Dit voor schrift geldt niet voor katten, zodat de hon den voorrang krijgen. Zij moeien voor. de 15e januari zijn geënt. De katten volgen eventueel later. Vrijdagavond van 7 tot 9.30. uur wordt in het Slachthuis de eerste groep honden geënt. Zaterdag is men er mee bezig van 10.15 tot 12 uur en van 14 tot 17.30 uur. Za terdagavond en zondag wordt er niet ge werkt-. Maandag en de daarop volgende dagen worden de dieren geënt van 7 lot 10 uur 's avonds, behalve donderdag, als er slachtingen zijn. Zaterdag over een week dezelfde uren als deze zaterdag. Hoofdageotschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm Havenstaat 1 - Te!. 3224 Redactie: T*L MM Het mocht dan koud zijn gisteravond, zeer koud zelfs: echter mocht dit niet ver hinderen, dat er 250 a 300 personen huis en haard hebben veriaten om toch het Jaarlijkse schouwspel, dat „kerstboomver branding" heet, niet te missen. Het aantal kerstbomen dat om zeven uur in de „hens" ging, deed het publiek de kou even verge ten. want zo dicht rond de stapel was het meteen gezellig warm. Vergeleken met het vorig jaar was de belangstelling gering, want toen hadden zich duizenden naar het terrein achter bet politiebureau begeven om de grote kerst- buomfakkel te zien branden. Trouwens toen was sprake van een „première", omdat voor het eerst de verbranding massaal ge schiedde. zij het tja initiatief van ie vak vereniging ..'t Nieuwelnnt". Ook 'nu werd de jeugd ingeschakeld en niet zonder succes: iedere ingeleverde boom bij de gemeentereiniging aan de Hof- laan leverde vijf cent op en dat blrek voor de jongeren aanlokkelijk genoeg om er op uit te trekken, bomen te „versieren". Hoe het ook zü. de stemming aan de Delftseveer- weg liet niets te wensen over, toen een aantal jongens dat zich de hele dag had onderscheiden, door flink aan te pakken, met (papieren) fakkels hier en daar rond de stapel.de vlam er in mochten steken. Spoedig zorgde de felle wind voor de rest en werd het een brand van jewelste; toch wilde iedereen steeds dichter de vuur haard benaderen (overigens geen wonder), maar politie en personeel yan gemeente werken zorgden ervoor dat het publiek binnen de touwen en borden bleef. Hoog laaide het kampvuur tussen struik en stam DONDERDAG Stadhuis, 7.30 uur: vergadering gemeenteraad. VRIJDAG Luxor, 8 uur; De stalen klauw {14 jr). Stadsgehoorzaal, g uur: festival VJaardines Kunstcentrum. ZATERDAG Luxor, 6.45 uur: Duivels van de rode cirkel ('4 Jr); 9 uur; De stalen klauw {14 jr). Stadsgehoorzaal, jj uur: Drie dotle tantes (a.l.) 4 januari Wassende maan Zon op 8.48 uur, onder 16,42 uiir Maan op 13.19 uur, ondet 1.69 uur en door middel vftn grammofoonnv.iziek be hoefde niemand zich te vervelen Toen het grootste ..gevaar" geweken was, verscheen de brandweer om zich van hét vuur meester te maken, zij het, dat het na blussen nog geruime tijd in beslag nam. Maar, ook deze bezigheid wilden velen niet gaarne missen, zodat de dienaren van Her mandad tot het eind toe in de naaste om geving (van hun hoofdbureau) bicven om moeilijkheden uiteindelijk toch maar liever te voorkomen. Het feit, dat alle bijeenkomsten van de Studiekring „Vlaardingen" in hetafgelo pen jaar gehouden, zich kenmerkten door een groot aantal bezoekers deed zich ook voor tijdens de jaarvergadering, die gister avond werd gehouden in de bovenzaal van de Harmonie. Ondanks de minder aanlok' kelijke weersomstandigheden hadden zich ruim dertig leden naar de Schiedamseweg begeven en dit aantal vond de voorzitter, de heer P. de Goede verheugend. Da se* cretaris. de heer C. Kïjne deelde later mede. dat met ingang van het nieuwe jaar het ledental precies honderd bedroeg. Na de pauze vertoonde de chef van ds afdeling Stadsuitbreiding van het stad huis. de heer M. Bot interessante kleuren dia's over West- en Oost-Berlijn. Hij ver bleef daar enige tijd-tijdens de ten toon stelling ..Interbau Berlin 1957''. welke in dat jaar werd gehouden. rpER GELEGENHEID VAN de jaarwis- -* seling heeft men in de boekenetalagc van de Gemeente Bibliotheek aan de Lange Haven een kleine expositie ingericht van boeken, die betrekking hebben op oude- jnars- en nieuwjaarsviering. Meestal duren deze exposities twee we ken, doch deze miniatuurtentoonsteliing is er een van enkele dagen. In het wetenswaardig boekje van Kor- neal-Goossens, getiteld: „Al in dit Soete Nieuwe Jaar", met als onderschrift, het leven van het Nieuwjaarslied lezen we over de oorsprong der nieuwjaars gebrui ken het volgende: ..Heel de feestcyclus der heidense volken ging samen met de stand van zon of maan en m-jt de wisseling der seizoenen. Bij de Romeinen ving het jaar oorspronkelijk aan op J mrt. geheel in orga- Op 27 december nam de heer N.'Guis 49 jaar aïscheid van de HAV Bank. Als medewerker, uit de eerste jaren heeft hij de Bank tot grote bloei zien komen, een bloei die mede aan zijn arbeid te clan ken is. s-Morgens was er op het hoofdkantoor het afscheid van de binnendienst, waarbij dn hoofddirecteur, de heer G. VV. van Ber. gen Walraven, zich in zeer waarderende woorden tot de scheidende Chef van de Organisatie Buitendienst richtte en een ge schenk onder couvert aanbood. Ook na mens collega's en medewerkers ontving de heer Guis cadeaus. s-Middags kwamen zeer veie inspec teurs en agenten naar Restaurant Euro poort om de heer Guis de hand te drukken, waarbij .hem wederom geschenken werden aangeboden. Tevens nam afscheid de heer van Duyn van tie afdeling Volksverzekering, die na 39 jaar de Bank met pensioen ging verla ten. Hij werd op het hoofdkantoor harte lijk toegesproken rloor de heer van Bergen Walraven en ontving een geschenk onder divert,, terwijl ook zijn collega's en de {afdeling volksverzekering zich niet onbe tuigd lieten. nische samenhang met het begin aldaar van de lente. Op 1 maart traden de nieuwe consuls in hun ambt. Heel op het einde van het jaar 154 v. Ch;\ nochtans brak in Spanje 'n oproer los he tv/elk voorgoed over deze vorm van de Europese kalender be sliste. Om te voorkomen dat fn paar maan den later. nl. op 1 maait de onderdrukking van de opstand aan de nieuwe consul zou moeten overgedragen worden, liet men het het jaar 154 slechts tien maanden duren en begon het jaar 153 op 1 januari. Volgens deze auteur zou derhalve een historische- gebeurtenis van militair-poli tiek karakter eenentwintig eeuwen ge leden de oorzaak zijn geweest, dat wij el kaar sindsdien op 1 januari een Gelukkig Nieuwjaar wensen." TN HETZELFDE BOEKJE vinden we een keur van gedichten over dc jaarwisse ling. Van Rhijnvis Fcrih (17531824) het bekende: „Uren, dagen, maanden, jaren, Vliegen als een schaduw heen, Ach wij vinden, waar wij staren. Niets bestendigs, hier beneên." Willem Bilderdjjk (1756— 1831), ook een Romanticus, doet het veel forser: Hoe vlieden, hoe jagen. De rollende dagen, In wisselende vlagen. Van zoetheên en plagen, Van smart en genot! Het Vlaamse postoorke Guido Gezelje (1830—1899) dicht weer anders over Oud en Nieuw: Het oude jaar is gekist. Genageld en begraven; En 't nieuwe, kort nadien. Kwam schielijk aan te draven. Kort en bondig weet Willem Kloos U859—1933") het te zeggen: De klok gaat slaan Met droef misbaar. Het jaar-is vergaan, Vaarwel oud jaar! De nieuwjaarstoespraak van de heer. De Goede was doorspekt met dankbaarheid ir verband met de welvarende omstandig heden waarin men in 1962 had geleefd en gewerkt, ook al was hij van mening, dat het hoogtepunt inmiddels was gepasseerd Hij liet niet na om te onderstrepen, dat 1982 een bewogen jaar is geweest, waarin men wellicht te lichtvaardig is voorbijga gaan aan de noden van andere volken, waar armoe heerst. Het nieuwe jaar, aldus de De Goede, moeten we ons werk met nieuwe energie aanvatten om evenals het vorige jaar, «en •culturele bijdrage te leveren. We hebben slechts een doel, en dat is, het verrijk» huiswaarts keren na iedere studieavonri Niet alleen döor het gebodéne, maar ook door de vriendschap, die steeds heerst. God géve u een goed jaar, aldus de heer Da Goede. De heer Kijne liet in zijn jaarverslag even de belangrijkste spanningen in het wereldgebeuren de revue passeren. Hh schetste 1962 als een jaar vol angstige spanningen en dreigingen, groter als ooit tevoren. Met de financiën van de vereniging gaat het niet al tê best. Weliswaar is er geen sprake van tekort, zelfs is er een behoor lijk saldo, maar het saldo, is sinds 1959 steeds in Sterke mate verminderd en dat /at de penningmeester niet erg lekker. Dit leidde er toe. dat tijdens de rondvraag enkele suggesties werden gedaan, welke er toe zouden kunnen leiden dat de uit- gaven minder worden; het bleek name lijk, dat de spreekbeurten soms wel aan de al te hoge kant waren. Op zeer prettige wijze vertelde de heer Bot aan de hand van dia's over zijn be zoek aan Berlijn en over zijn 850-kilomeier lange reis naar de verdeelde stad. De ten- t'!>,listening aldaar bleek bijzonder inte ressant \oor iedere bezoeker, maar het feil dat Berlijn aan twee kanten werd be keken. bleek actueel genoeg om ook thans oog aan de orde te stellen. Nu dé vorst blijft aanhouden, dreigen duizenden voeels de hongerdood !c sterven, ate niet co korte termijn op grote schaal wordt geholpen. De afdeling Vlaardingen van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren doet daarom oen beroep o© de bur gerij de voeiselactie te steunen, waarmee zij gisteren Is besortnen. Zij verzoekt u met klem voecteot. Ir: de vorrr. \'an oud brood en graanvocr. te bezorgen aan het dieren asiel aar. de Van Linden v d. Heuvesiogel 6, lei. 5335 en de actie financieel te steunen, met een bijdrage *.e étorten op gironummer 564314 ten name van: Penningmeester vaa de afdeling Vlaardingen der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren te Vlaardingen. He padvinderij en andere jeugdorganisaties zijn bij deze voederactie Ingeschakeld door voedsel bij <ie burgerij op ie halen. D*™» actie beoogt allereerst ce duizenden vogels te voederen die zich hebben verzameid aan dc Maas achter Cincinnati en in de eenden kooi aan rijksweg 20. Dc klaverjas vereniging Oud-Excelslor be gint volgende week maandag hef tweede gedeelte van haar concours, dat in Excelsior gespeeld wordt. Het bestuur hoopt uiter aard, dat de opkom6t weer groot zal zijn. BUKGEULI.TKF, STAND Geboren: Rolf, z. v. A. de Winter en L. R. van Dijk, 2e Maasbosstraat 6: Claudia, d. v. A. de Ligt en B. Kfpcen. Rotterdam- seweg 44; Jacqueline, d. v. J. M. van Wa- melen en L. Steenbergen, Deltaweg 28; Johanna Elisabeth, d. v. D. Andrea en E. van de Weerd, Mendclssöhnplcin 13 A: Monique Belinda, d. v. M. A. de Wilt en M. E. van Eijk, Hogendorplasn 39 D; Jo hanna Maria, d. v. A. NL Gcrmissen en J. C. Claassens. Joh. de Wittstraat 95 B; Cornells Martin, z. v. A. Brouwer en D. de Wit, le Maasbosstraat 90: Pieter Adrianus, z. v. P. J, J. Fannekeet en M. M. Bol ten, Eykmanstraat 69; Mor.ica Petro- nella. d. v. w. M. Moerman en H. Keus. Kam. Onnesstraat 75: Benjamin Leonard. t v. W. F. Vcgler en T. Borsboom, Kem perstraat 21. Overleden: Pieter Boot. 93 jr, ivedr van J. Bos, Keizerstraat 38; Kijtje Voogt. 94 jr, wed. van A. van der Waai. Verpl Chassé- plein Arij Polderman, 75 jr. wedr van A. vau der Windt, Hofsingel 22. In verband met het feit, dat hij een kwart eeuw in. dienst is bij de NV Dok en Werf Maatschappij Wilton Fijenoord is door de directie ontvangen en toegespro ken de Schiedammer S, A. v. d. Waal, n!j.chinebankwerker; Hij mocht een ge schenk onder couvert in ontvangst nemen. In zinkende staat verkeerde gisteren om vijf uur het m.s. Vios-134, liggend aan het Hoofd bij de IPC. In de huid was Onder de waterlijn een scheurtje ontstaan, Cü.v, brandmeester De Jager heeft de brandweer hel schip leeggepompt waarna het scheur tje kon worden gedicht. De Vios ligt voor anker met vaten smeer olie en staat onder kapitein A, Kattouw die zich aan boord bevond. Met de poten vastgevroren zijn tientallen eenden en waterkoeten in een wak achter de Spieringshoek. De politie kon de dieren uit het ijs bevrijden maar constateerde dat zij ook voedseltekort hadden. De dieren bescherming heeft zich ermee belast voor deze vogels te zorgen. Onberijdbaar was als gevolg van de sneeuwval de Harreweg in Kethel. Op last van Provinciale Stalen is eèn bulldozer begonnen de weg sneeuwvrij té maken. Het werk is nog niet gereed. Visbedrijf HOOGSTRAAT 81, SCHIEDAM TELEFOON 68193 D« direct:» *»o het NIEUWSBLAD beduuai t;en net «eul.t vimjt ad verten ttw zonder opgaaf vu redenen weigeren BW advertentie* onder num mer worden un de adver teerder r»let doorgegeven, drukwerken circulaire» «n dergelijke stukken BUg van tUSROnper«un»jn, havz«ifde 4«ldi voor andere stukken, welke niét bona fide op d* inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, aie DO het blad blhven beruavm, worden na een maand na cuntmie van de mhntin vernietigd. Vuur -Fouten tdieftintsen aattvpiake- lfjt Verzoek om herplaat sing tonder betaling pf restitutie derhalve niet worden ingewilligd. SCHILDERSBEDRIJF EN VERFHANDEL Fr. Haverschmfdliaan 28 - Telefoon 68901 4 Werkplaats en kwnloor: LANGE HAVEN' 75 - Telefoon 68583 SCHIEDAM G.N. 55 liter Inhoud. Met tijiischakelaar.f175.— Korting ....f30.— Met één laar garantie. H dagen gratis op proef. Mcirkt 39 - Vlaardingen - Telefoon 3632 IEDERE VRIJDAGMIDDAG IVA S DE M O N ST E A Tl E

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1