BOnBHDiMSCH WEUW5BLA0 Vlaardingse gemeenteraad besteedde nog li avond aan Weeshuis-bestemming Met voedseltransport voor hongerende vogels in Hoek van Holland De films van deze week Oranjevereniging J. v. Dijkstraat bestaat vijfentwintig jaar Cursussen voor jonge vrouwen Zwemcompetitie I in Kolpabad Culturele agenda januari ALS GAST VLAARDINGSE DIERENBESCHERMING Yoederaeties nog dringend gewenst Feestelijke viering van zilveren jubileum Agenda Klaverjassen bij Be Hollandiaan Verzwaring duinenrij Britse vliegvelden werkten met verlies De B.E.A. in 1962 mm VZC-waterpolo in mineur Openbare lessen J udosportschool JWrrjS&DAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 7 JANUARI 1963 Hoofdagentschap en Redactie: VLAARD1NGEN, Sm. Havenstraat t - Tel. 3229 Redactie: TeL 5453 VLAARD1NOEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19 30 UUR; TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 De gemeenteraad is er vr|jdagavond in geslaagd om nog een hele avond te wijden aan het voorstel inzake het verhuren van het gebouw van het "Weeshuis, nadat men donderdagavond niet tot een beslissing kon komen. Precies om half acht heropende mr, Heusdens de vergadering met dit agendapunt, dat pas om vijf minuten voor elf in feite nog niet afgehandeld was. Er werd namelyk een voorstel aangenomen van de heer S. Bar en- dregt, waarin werd gesteld, het punt van de agenda op te schorten, ten einde het college van B. en W. de gelegenheid te geven om: a. het plan ter verdeling van de zaal- ruimten in het voormalig weeshuis nader te bestuderen, b. een schema te maken van de op bases van dit verdelingsplan noodzakelijke bouwkundige voorzieningen, c. op grond hiervan 'n nieuwe begroting op te stellen, d. overleg te plegen met en nadere adviezen in te winnen van de daarvoor m aanmerking komende organisaties, over koepelingen daarvan en commissies o.u. over de dagelijkse besturing van het ie exploiteren verenigingsgebouw. ef verder alle voorbereidingen te treffen, die uit de in deze vergadering gevoerde besprekingen noodzakelijk gebleken zijn, dan wel nog noodzakelijk zullen blijken, spreekt de verwachting uit, dat het mo gelijk zal zijn dat dan in 2yc vergadering van maart 1963 de beraadslagingen over dit punt kunnen worden voortgezet. Begrijpelijker wijze, dat er tevoren heel wat over is gesproken en met name door de heren H. M. J. Dubbeldam (vvd), A. Springeüng CpvdoL P. J. Hatkes Ckvp), S Barendrcgt (pvda) en de PCG-ers D. Nie- Deze maand beginnen weer twee cursus sen Moederschapszorg en Kin der hygiëne, u'tgaande van de Vlaarding.se Vereniging voor Gezondheidszorg „Het Groene Kruis lint Oranje Groene Kruis", De ene cursus b<gint 8 januari, 's middags 2.30 uur, m het verenigingsgebouw Goudseslngel 81a. o.l.v. wijkverpleegster mej. E. van Zel- Itro en de andere begint 16 januari, 's- rniddags 2.30 uur in het verenigingsgebouw Pioresiaan 41, o.l.v. wijkverpleegster mej. J. A. A. Spoeldor. Beide cursussen omvatten 8 lessen, waarvan de totaalkosten f3,50 bedragen. De eïndles bestaat uiteen filmavond, waar op de echtgenoot, resp. verloofde .even eens van harte welkom is. Op een der les sen wordt het voedingsvraagstuk behan deld door de Rotterdamse diëtiste mej. K. 3. Kolk. De cursus behandelt de beteke nis van de leefwijze der aanstaande moe der vóór en na de geboorte van de zu*- geliog; de hygiënische en medische zorg vóór en na de geboorte; het voedmgvraag- sruk; de verzorging van de zuigeling tij dens het le levensjaar; hulp en raad bij de vervaardiging van de baby-uitzet. De cursus bestaat uit wekelijkse lessen, steeds dinsdags, resp. 's woendags, aanvang 's middags 2.3(1 uur. U kunt zich voor een der cursussen melden, voor de aanvang ven de le les of bij het secretariaat: Sportlaan 7, tel. 3052. De zwemcompetitie 1 van de ZRO wordt zaterdag 2 februari in het Kolpabad ge houden, Aanvang 's avonds half acht. Het programma luidt: 1) 50 meter rugslag meisjes C. klas 12 en 13 jaar; 2> idem jongens; 3) 100 meter vrije slag dames A-klas; 4) idem heren; 5) 50 meter schoolslag dames C-klas 14 en 15 jaar; 6) Idem jongens; 7) 4 maal 20 meter wisselslag persoonlijk dames B-klas; 8) idem beren; 9) 50 meier vlinderslag da mes C-klas 16 jaar en ouder; 10) idem heren; 11) vier maal 100 meter estafette vrije slag dames A-klas; .12 idem heren. mantsverdrict, E. P. van der Veen en A. C Ph. Hardonk. Precies een uur hebben zij nodig gehad om hun mening kenbaar te maken. Maar, wethouder H. K van Min nen had dan ook 55 minuten nodig om het fc. en w.-voorstel te verdedigen. Vanzelf sprekend, dat hij er op aandrong om hst voorstel zoals door het college gesteld, aan te nemen. De voorzieningen, die nog zou den moeten worden aangebracht, zouden clan toch wel kunnen worden gedaan. Dat zou aan de Dienst Gemeentewerken wel zijn toevertrouwd, tenslotte is dat geen krullejongcn, zo stelde hy. Ook zag hy niet in waarom de naam Weeshuis veran derd zou moeten worden; immers staat het gebouw op het Weeshuisplein, hetgeen hij een goede herinnering vond. Ook de peg- fractievoorzitter, de heer Van der Veen zou het gebouw zo spoedig mogelijk willen verhuren, want diverse jeugdorganisaties moeten worden geholpen en dat vond hy wel belangrijk genoeg om het voorstel met op te schorten. Ongeveer een kwartier werd er toen „uitgetrokken" in welke tijd fracties zich op hun kamers zouden beraden, om daarna het college nog even bijeen te laten. Het geplande kwartier werd verviervoudigd en toen kon mr. Heusdens tot zijn spijt met anders mededelen, dat ook in het col lege het standpunt helaas gedeeld was. Met 19 tegen 12 stemmen werd het voor stel van de heer Barendregt aangenomen D? culturele agenda vermeldt voor januari on de: 8e: Stadsgehoorzaal, aanvang 8.15 uur toneelvoorstelling VARIA ,,Je kunt het toch niet meenemen". 9e: Bovenzaal Harmonie, aanvang 8 uur nam. Nut van 't Algemeen: lezing met dia's over Joego-Slavië. 9e: Hal van de dir. A. Plcsmanschool. Amboniaan 101, aanvang 7.30 u. nam declamatiecursus Ltiy v. Hagho; in lichtingen en aanmeldingen Stadhuis, tel. 4541, toestel 42. 15e: Bovenzaal Harmonie, aanvang 8 uur nam. Studiekring Viaardingen: ,,Zo oud als do weg naar Kralingen", voor dracht van ds, J. H. Mulder te Rot terdam. 15e: Zaal Triangel, aanvang 8 uur nam. NIVON: Muziek uit Suriname door het Caratbisch Orkest Guyana. Stadsgehoorzaal aanvang 8 uur nam. Film voor stelling VKC. Stadsgehoorzaal, aanvang 8 uur nam. Toneelvoorstelling door Theater. Hal dr. A. Plesm an school, aanvang 7.30 uur nam.: declamatiecursus Lily van Haghe. Bovenzaal Harmonie aanvang 8 uur nam. NIVON: lezing dr. W. Drees over Israël. Bovenzaal Harmonie, aanvang 8 uur nam. Studiekring Viaardingen „Van Columbus tot Castro" lezing van jour nalist Hans Kievid. Is, nu de dooi is ingevallen, de ergste tijd voor do hongerende vogels voorbij? («een sprake van, antwoordt Ben van Oos ten U moet niet naar de vogels kijken, die de bewoonde buurten opzoeken. Zij komen wel aan hun trekken. Maar het gaat juist om de tienduizenden vogels, die angstvallig de menselijke samenleving vermijden, ook al moeten ze van honger en kou omkomen We liepen door het duin landschap van Hoek van Holland, toen we de grote vogelkenner uit Hoek van Hol land deze vraag stelden, Op de HHledijk, wan ra eb ter tie Nieuwlandse polder zich uitstrekt. Daar hebben hele kolonies ring- mussen zich verzameld, blaar ook vinken, putters en leeuwerikken. Het liep tegen schemerdonker. Groepen ringmussen de den zich nog tegoed aan met universeel- meel vermengd vogelzaad, dat Beu van Qosten 's morgens op vaste voederplaat- sen had uitgestrooid. Al is de sneeuw hier en daar weggesmolten, zij zijn door de hard bevroren grond en bevroren sloten van hun voedselbronnen afgesneden. Dat geldt hier voor alle vogels ii* het wijde Veld. Er zijn bijzonder veel slachtoffers gevallen onder de koperwieken, kramsvo gels, houtsnippen en watersnippen. In de bosjes en greppels hebben de vvaterrailen tot dusver nog vrij goed overwinterd. IN DE JEEP NAAR DEN HOEK Als gast van de afdeling Viaardingen van de Vereniging tot Bescherming van Dieren zijn we zaterdagmiddag getuige geweest van een der voederaeties. Een jeep met aanhanger van de gemeeotelij'ke plantsoenendienst vertrok van af het Die rentehuis met een vracht vogelvoeder naar Hoek van Holland. Achter het stuur zat Rein van Duffelen (48). de chauffeur-mon teur van de gemeentelijke plantsoenen, dienst. Hij had er zijn vrije zaterdagmid dag voor opgeofferd. Hij is wel geen lid van de Dierenbescherming, maar als het om voedsel acties voor de vogels gaat. is hij steevast van de partij. Zoals ook in de strenge winter van 1956, toen de rijks politie te water op Rozenburg, de Beer, ao Oude Maas en in het Voornse duinland schap het gevogelte voederde. Rem van Duffelen is gelukkig een zeer bekwame bn voorzichtige chauffeur. Het was Hink mistig en in Hoek van Holland bleken de wegen met sneeuwijs bedekt en spekglad le zijn, toen Rein zijn jeep door de witte verlatenheid naar de kust koerste. Naar de semafoor, aan de voet van de grote pier, waar Ben van Oosten het voedseitransport "Volgende week maandag zal het 25 jaar gclèden zijn, dat de oranjevereniging Jacob van Dijkstraat werd opgericht. Dat gebeur de destijds In de timmermanswerkplaats van Van der Velden in het Westnieawlaitd- Daar waren zeventien mensen bijeen ge komen, die luisterden naar hetgeen de heer K. van Halewijn te vertellen had. Zijn be toog leidde er toe, dat hij zelf tot voor zitter werd benoemd, een functie, die hij nu 25 Jaar bekleedt. Het eerste bestuur bestond verder uit de MAANDAG -Luxor, 8 00 uur n mI>e stalen klauw, 14 jr DAGELIJKS ENCK-recreatïegebouw, Delftseveerweg. Ten toonstelling Deiftse keramiek geopend da gelijks van 10 uur v.m. tot 10 uur n m. Laatste dag 6 januari 1983. Visbank, Tentoonstelling weik van Jos van den Berg geopend 's avonds van 7 00—9.00 uur. *s zaterdags bovendien van 2 0050Ö uur, 's zondags van 2 005 00 uur. Laatste dag 6 januari 1663. Museum voor de Jtfedrl. Zeevisserij. West- havenkade 45) Geopend 10—12 30 en 14— 18.30 uur Zondags 1416.30 uur. Geopend: Apotheek Ir A. L. Backer, Hoog straat 228. telefoon 2102. 8 januari Wassende maan Zon Op 8.47 uur, onder 16.47 uur Maan op 15.37 uur, onder 7.07 uur heren Eigenraam en Schruijer als resp. secretarie en penningmeester en de dames Witberg en Hagoor als leden., nu zilveren vereniging veel gedaan voor haar leden en voor de kinderen daarvan In de jaren van haar bestaan heeft de Men leefde met elkaar mee m vreugde en verdriet en bij feestelijke gelegenheden werd steeds de straat versierd en verlicht. De kinderen kregen ieder jaar hun busreis en de leden een feestavond en nu staat dan de viering van het zilveren jubileum op bet programma. Dat feest begint volgende week dinsdagavond om acht uur m het r.k. verenigingsgebouw met een huldiging van het bestuur, gevolgd door een groot feest. .Donderdag, 17 januari is er, even eens in het verenigingsgebouw, receptie en de zaterdag daarop wordt een complete feestdag. In hetzelfde gebouw wordt 's morgens om elf uur gezamenlijk koffie gedronken, waarna ook een gemeenschappe lijke lunch op het programma 6taat. 's Mid dags is er, tot half vyf, feest voor de kin deren, gevolgd door een programmapunt, dat nog een verrassing voor de leden moet blijven. Dit feestprogramma ie in elkaar gezet door de feestcommissie, bestaande uit de neer Den Hoedt, voorzitter en de dames Van E verdingen, eecr, Rjjnaard, pennmgm.. Baksteen, 2e ©eer. en Hoogland, 2e penning meester. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heren Van Halewyn, voorzitter, Karnaat, secr De Ruiter, penningm. en P. v. Hale wijn, comm. v. materiaal en mevr. Loren- zini, alg. adjunct. LUXOR. Regie en hoofdrol van „De Stalcr» Klauw" waren In één hand en dan wordt zoiets doorgaans eon nogal eenzijdig geval: een onbevreesde held, die zich letterlijk óveral doorheen siaat en over alles en iedereen zegeviert. George Montgomery weet dit als captain Larsen zelfs met één hand tc presteren, want de andere is vcr\angen door een stalen haak, daar het lichaamsdeel is geamputeerd. Het verhaal is echter logisch van opzei en boeiend verteld, zodat do liefhebber van oorlogs-romantiek er zijn hart aan ka-i ophalen. Hul speelt tijdens de strijd tegen de Japanners in de Stille Oceaan, waar de Amerikanen bijzonder harde no ten te kraken kregen op de ontoeganke lijke eilandjes. STADSGEHOORZAAL. Alsof één tante van Charley niet genoeg is, ontmoet men e in dit Duitse Lustspiel vijf tege lijk, wat met overeenkomt met de titel „Drie dolle tantes". Het is een nare, zoute loze toestand, waaraan geen mooie kleur tjes en meisjes, lekkere deuntjes en vlot te jongens iets kunnen veranderen. Die meisjes brengen haar vakantie door op een strenge kostschool, de knapen zijn 9 Ook de huisvrouwen waren de padvin ders b|j hun voederactle voor de vogels welwillend gezind. zou opwachten en waarin hij van de man nen van het loodswezen het vogelvoer mag opslaan. Het gevaar zat hem in de met voer beladen aanhanger, die angstvallig op het rechte pad moest worden gehouden, om niet de kans te lopen, dat deze de jeep zou meesleuren. Ondanks het sukkel- gangetje waren we toch nog betrekkelijk vlug in Den Hoek. Het was een koude tocht soor de jongelui, die tussen het voer op de open aanhanger zaten: Arend <15> en Eduard Langbroek (9> en Aat de Man 114) van de Prinses Irenegroep; Aad Don 116) van het Groen v. Prinsterer Lyceum, Piet Zeegers (14) en Andrê de Jong (17) van de Ned, Jeugdbond voor Natuurstudie iNJN). Naast de leider van het transport M, v. <1, Bosch hadden zich in de jeep nog een plaatsje weten te veroveren de NJN-leden Harry Hoorn (21) en Anno Wolf (17). Al deze jongelui hebben de laatste tijd bergen werk verzet bij de ogelvoederaclie en wilden zich ook ver. dienste lijk maken by hel voedseltransport naar Den Hoek. De jongelui op de aan hanger zaten temidden van: 2 balen bruine bonen en capucijners, 10 zakken brood, 2 balen vismeel, een baai broodkruim (voor do vinken), een baai fijn vogelzaad (voor dj sijsjes en zangvogelsoorten), vele baaL tjes sojabonen, 1 kan medicinale lever traan, een emmer visafval, een baat gi oen te-afval en 15 kisten appels en pe ren Schenkingen van Vlaardingse winke- Hers en bedrijven. VERGIFTIGD WATER Het was eb, toen Ben van Oosten het Vlaardingse gezelschap ontving en een kort uitstapje maakte over de pier en over de golfbrekers achter de semafoor (in de Hoekse volksmond „De Seinpost") en langs de voet van de pier. We zagen er eenden, maar vooral grote gioepeh meer koeten rondzwemmen. Bij vloed kin je hier concentraties van 5.000 tot 10.000 wa tervogels aanschouwen, vertelde Ben van Oosten: hoofdzakelijk meerkoeten, maar ook tal van eendensoorten: smienten, non netjes, brilduikers, krakeenden, talingen en grote zee-eenden. Dankzij de voeder- acties Is hun conditie nog vrij goed. ai Zijn er nogal wat slachtoffers onder dé meerkoeten gevallen, die als zoetwatervo- gets met zo goed bestand zijn tegen de huidige omstandigheden hier aan de kust. Het giftige water speelt de watervogels ook parten. De olie, maar ook andere gif tige stoffen. Moet u de bazaltkeien maar eens zien. Vroeger zaten ze vol wier, waar tussen zich allerlei waterdiertjes bevonden waarmee de vogels hun maal konden doen. Nu zijn ze kaal, ook de zeewier is met tegen de giftige stoffen bestand. We tin men niet alleen de kale bazaltkeien van do pier en golfbrekers waar, maar ook de olie op het water, waar dé vogels rond zwommen in de dikke mist, waarin we ook een pal langs de pier uitvarend schip kon den onderscheiden. De kisten met appels en peren werden op een der golfbrekers, die ook bij vloed niet onder water ver dwijnt, uitgestrooid en platgetrapt en ver volgens gemengd met 1 baal vismeel. De rest werd uitgeladen in de semafoor op geslagen, op wat voer na, dat Ben van Oosten niet nodig'had. MET DE NATUUR VERGROEID Thuis bij Ben van Oosten, bij de warme kachel en de warme koffie, hebben we vogels aanschouwd, die hij op zijn dage lijkse tochten dood had aangetroffen. En kele slechts had hij meegenomen om ze te laten opzetten: een paar kramsvogels, houtsnippen en koperwieken, een kolenduif en een Turkse tortelduif. Ben van Oosten (51) is de onomstreden grote vogelkenner in Den Hoek. Of beter: de grote natuur kenner. Hij kent niet alleen alle vogels en weet niet alleen alles van hun gedragingen af, de gehele natuur aan het strand, in de duinen en de polder heeft ook voor hem geen enkel geheim. Van af dat 3 kkan kruipen heb ik alles van de natuur willen weten en van jongsat heb ik iedere vrije minuut in de natuur rondgezworven. Dat is hem aangeboren, zegt zijn vrouw. Hij loopt altijd met zijn ogen wagenwijd open. Hij merkt alles op. Niets ontgaat hem. In Den Hoek hebben ze hem daarom onder meer belast met de instandhouding en re gulering van de wildstand en de vogel stand. Voor de oorlog is hij 25 jaar bij een landbouwer in 's-Gravenzande in dienst geweest, die een hartstochtelijk ja ger was. Ben. van Oosten was zijn onaf scheidelijke metgezel en velon versleten hem voor diens zoon. Hij behoort tot de fimilie Van Oosten, die in Hoek van Hol land een aannemersbedrijf bezit en Een van Oosten is speciaal belast met de uit voering van plantsoenwerken. Het nieuwe actieve en passieve recreatiegebied in Den Hoek is een schepping van Ben van Oos- O Op een der golfbrekers worden appels en peren voor de watervogels uitgestrooid. Natuurlek verdween er ook een enkele in hongerige jongensmagen, zoals de foto weergeeft. Van jongens, die zich dagen achtereen voortreffelijk voor de hongerende vogels hebben Ingezet. Het jeugdbestuur van De Hollandiaan had voor de zaterdagen voor Kerstmis en Nieuwjaar een klaverjasconcours georga niseerd. dat goed verzorgd was en ge slaagd genoemd mag worden. De deelne mers varieerden in leeftijd van twaalf tot 70 jaar. Dp van dit succes heeft het jeugd bestuur besloten om gedurende de winter maanden iedere zaterdagmorgen in het gezellige clubgebouw gelegenheid te schep pen tol klaverjassen. Deze bijeenkomsten beginnen om half elf en alle liefhebbers zijn er van harte welkom. De baten, die van dit alles verwacht worden wil hét jeugdbestuur gebruiken voor de organtiatte van een internationaal pinkster-voetbal toernooi voor A-junioren, Dit toernooi zal van vrijdag- tot maandag avond duren en er zullen verenigingen ui: België. Duitsland, Engeland en Nederland aan deelnemen. leden van een band. die niét aar werk kunnen komen en omdat deze partijen el kaar in het begin van de film al ont liet aan. Hoogstens tanietjebef, voor wie moeten.'helpt er verder geen moedértje- daar nog steeds met op uitgekeken is. Het officiële begin van de verzwaring van de duinenrij «K «dormvloedkering tus sen Iloek Min Holluntl en Sehe\enineren, waarbij op een speciaal lijntje mei nieu we wagons het eerste z4u«l uit tie Foor- tertihnven naar Monster zon uorden, ver voerd en bepaald «»p maandag 7 januari, is uitgesteld. Daiirt-f heeft het Hoogheem raadschap Delfland mp1 het oog op het slechte weer en de onbegaanbare wegen, gisteren besloten. Daarmee is tevens de hierop aansluitende samenkomst in dé Ritïderhof te Maassluis waar de ommïs- saris der Koningin, mr. 4. Kïaascsz, het woord zon voeren, naar een latere datum verse hoven. Bij de exploitatie van twee-en-twintig lj-nnenland.se vliegvelden door het Britse ministerie van Luchtvaart werd over het boekjaar 1961-62 een verlies geleden van 1.850.101 pond sterling (ruim 18.5 miljoen gulden), vergelegen met een verlies van 3 Ral.95 pond (ruim 38.5 miljoen gulden* over het vortge boekjaar. Op de exploitatie van de vter internatio nale vlïeghavens Londen, Gatwiek, St a li sted en Preswuck werd een totaal batig sa'do van 280.370 pond sterling (bijna 2.h nuljoen gulden) gemaakt. In 1962 namen de inkomsten van de B.E.A. toe tot ongeveer 50 miljoen pond sterling. B.E.A. vervoerde in 1952 in to taal 4,75 miljoen passagiers en de pro- duktie steeg van 1.559.000000 passagiers mijl in 1961 tot 1,679.000.000. De beladings factor steeg. ten. Nu hij „uitgevroren" is, is hij van morgens vroeg tot 's avonds laat met de vogelvoedering in touw. Uit liefhebberij uiteraard. Hij neemt in zijn eentje daarbij de voedering van de watervogels en de vo- gelbevolking in de polder voor zijn reke ning; de gemeentelijke plantsoenendienst, de bosjes, de sportvelden en de duinen. Ik heb daarbij voortreffelijke medewer king van de politie en de politiepost is de eerste opslagplaats voor het ingezamelde vogelvoer geweest. Het is een voorrecht met- een natuurmens ais Ben van Oosten kennis te maken en naar zijn. verhal e tc luistere. Zijn \rouw en kinderen noeme hem de pluimgraaf, v awe ge zijn activl. teïten voor do vogels in deze ijspertode. NIEUWE BEHEERDER DIERENTEHUIS Een gretige luisteraar trof Ben van Dos te vooral ook in de heer M. van den. Bosch <35), sedert novembpr 1962 beheer der van het Dierentehuis in Viaardingen. Hij is al even bezeten voor al wat leeft, groeit en bloeit als Ben van Oosten. Ook van jongsaf is hij met de natuur vergroeid en wist men hem in zijn geboortedorp Vaassen te vinden als er zieke of hulpeloze dieren in de Veluwse bossen werden ge vonden, om deze weer op te kalefateren. Zo werd hem een hertenbaby van 4 dagen gebracht, die nij thuis heeft verpleegd tot het dier een jaar oud was en toen weer de vrijheid heeft gekregen. Daarom sloot hij zich ook aan bij de Ned. Jeugdbond van Natuurstudie, zodra hij daarvoor de vereiste minimumleeftijd van 12 jaar be zat. Acht jaar geleden kwam hij in Vlaar- eungen wonen, terwijl hij als koperslager- pijjjfitter bij Wilton-Fijenoord werkte. Hij behoorde tot de oprichters van de Vlaar dingse Hengelaarsbond. Nu hij ais beheer der van het Dierentehuis werkzaam is, is zijn hobby zijn beroep geworden. Dat Is bovenal gebleken bij de vogelvoederactie tijdens doze vorstperiode. Terwijl hij er op uittrekt, springt zijn vrouw, mevrouw M, A. v. d. Bosch-Driessen (27) hem in het Dierentehuis bij. We geloven dat we de afdeling Viaardingen van de Dieren bescherming niogen gelukwensen met haar keuze bij de aanstelling van deze beheer der uit 18 sollicitaties. <YOG TWEE ACTIES Terwijl we mot hem en Ben van Oosten langs de kust in Hoek van Holland trokken, startte van af het dierentehuis een voeder- inzamelmgsactie van de Vlaardingse pad vinders, met een hele stoet auto's, waar onder een survedlanee-atulo van de politie en de auto van de groepsleider van de zeeverkenners, de heer C. F. Koorn, waar achter een aanhangwagen was gekoppeld. Deze actie stond onder leiding van de oss— districtscommissaris van de NPV van het bene den-Maas district Berends en leverde vooral grote hoeveelheden brood op, Ge lijktijdig was de heer Van Peit van de Dierenbescherming met een groep mede werkers naar BrleJie getrokken met een voedseltransport, zodat de Vlaardingse dierenbescherming en de Vlaardingse pad vinderij zaterdag wel bijzonder actief is geweest bij de leningen van de nood van onze gevederde vrienden. Bü de Vlaardinfirse bakkers trokken de padvinders zaterdagmiddag niet tevergeefs aan de bel. Hoe steeds dieper het peil van het water polo bij VZC is weggezakt, leert een blik op de ranglijsten van de KNZB-winter- competitie, opgenomen per 23 december 1962. Dit geldt dan met name voor de prestaties van het le herenzevental, inge deeld in IIÏD. Zelfs m deze laagste klas prijkt dit zevental op de voorlaatste plaats met slechts 2 punten uit 4 wedstrijden. Alleen plaatsgenoot Shell 1 heeft het on der zich staan, zoals de stand weergeeft: Raket 1 3-6. SNA 1 3-4, De Maas 1 3-4, TZV l 4-4, VZC 1 4-2, Shell 1 3-0. Het le dameszevental van VZC staat met 0 uit 4 onderaan. Maar de VZC-dames ko men ook in de hoogste damesafdeling uit. Doch ook hier zbn de prestaties duidelijk in dalende lijn. In de vorige wintercom petitie immers slaagden de VZC-dames er In beide gereputeerde Hilversumse zeven tallen De Robben en HZC in het Kolpabad te bedwingen. Nu blijkt VZC In deze hoog ste afdeling niet meer thuis te horen. Dat is overigens met te verwonderen met de aderlatingen, die de afwezigheid van dcel- vrouwe Diet Dusseldorp en Hanny van Op stal betekent. De stand in 1 B is: Zian 1 4-7. HZC 1 4-6. Het IJ 1 4-4, AZPC 1 4-4, RDZ I 4-4, FSV i 4-3, VZC 1 4-0, In de week van 7 t.m. 12 januari zul len ouders en belangstellenden alle les sen kunnen bijwonen, welke in deze week in de sportschool van Van Gorsel zullen worden gegeven. Alle lessen zijn in deze week dus openbaar. Hiermee komt de heer Van Gorsel tegemoet aan een reeds vele malen kenbaar gemaakt verlangen om. gemaakte vorderingen in de edele judosport m ogenschouw te kunnen nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1