ram ana PW Duizend hongerige vogels neergestreken bij Wilton Hoe het nieuwe ziekenhuis er uit komt te zien Nogmaals: let steeds op de rode verkeerslichten Levendig vermaak op de schaatsbanen 22-Jarige zwendelaar nam iedereen bij de neus a t cy AAR. MANNEUM OF VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT Hulp gevraagd voor voedering dieren in nood Ook Schiedam is bezig zout te hamsteren INENTING TEGEN HONDSDOLHEID Scheidsrechter Piet Roomer vertelt VOOR DE KANTONRECHTER Volksgeboutv vooraan in het klaverjassen Burgerlijke Stand Tocht naar Polderland een poolexpeditie Getuigen gevraagd voor verkeersongeval Receptie van de SC op 12 januari Uitslag van verloting Nieuw j aars vuur Schiedamse notities GEMEENTE SCHIEDAM HooMagtntKh*]) «a Eedictfe: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 10 JANUARI 1963 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rotterdamsdiedljk 232c. KETHEL: Groeneweg, Sermgenhof 3. IN DEZE BARRE WINTER heeft de afdeling Schiedam van Dieren- bescherming de mooie taak op zich genomen %roor de hongerige vogels te zorgen. Want de nood in de vogelwereld is onvoorstelbaar groot. Vandaar een hernieuwde oproep om meer brood en ander voer beschikbaar te stellen. De heer C. Spermon de inspecteur van dierenbescherming brengt met enkele andere leden van de vereniging sedert 2 januari dagelyks tegen vijf uur in de middag drie mud gesneden brood naar de twee wak ken in het ijs van de Poldervaart, waarvan er een wordt opengehouden bij de brug tegenover de Spieringshoekflat cn de andere bij het Stoom gemaal „De Vijl* Sluizen" ligt. Ook de Gemeentelijke eenden en zwanen, bijv. in de vijvers achter de Algemene Begraafplaats en aan de Burg. van Haarenlaan, worden niet vergeten. Op onze vraag,, hoe het stond met de vo gels in het Prinses Beatrixpark, antwoord de de heer SpermotV dat de Gemeente be loofd heeft daar voor de uitgehongerde vo gels te zorgen; wat uiteraard hoofdzake lijk moet geschieden in een speciaal open gehouden wak in een der vijvers bij de Kinderboerderij. Behalve de wakken, die de sportvissers met moeite voor hun vis sen openhouden, ligt de rest van de vele vij vers dichtgevroren. De Spermon had woensdagmiddag spe ciaal voor.de vogels een vrije middag ge nomen. „Dat kan ik natuurlijk niet elke dag doen, want dan zou er niets van mijn zomervakantie overblijven", zei hij. Na dat hij eerst met een auto ongeveer twee honderd broden bij de grote bakkerijen had opgehaald en deze daarna in het asiel in de St. Anna Zusterstraat met enkele medewerkers had fijn gesneden, reed hij naar de Poldervaart, waar ook -wij een kijkje zijn wezen nemen. Er heerste hier een opvallende stilte, toen we uit de drukke stad kwamen. liet was half vijf in de middag- De zon neeg ter kimme- Op de Poldervaart waren sléchts drie eenden en zeven zwanen la zien en een paai- avontuurlijke kleine jon gens, die zich letterlijk op glad ijs ver maakten. Het natuurlijke decor vertoonde eert echt Hollands winterlandschap: een witte wade overdekte alle dingen, ook de vastgevroren Roeibootjes in de kleine jacht haven. Het houten gebouwtje, waar op warme zomerdagen de jeugd zich laaft aan koele dranken, koek ea chocola, was potdicht. Geen teken van leven was te ho ren. De heer Spermon, die een tip had gekre gen, dat in de open kolk aan de Maas op het terrein van Wilton-Fijenoord honder den afgematte vogels zaten samengedron gen, reed fluks naar dit urgente honger- gebied. TUSSEN DE ACHTHONDERD en dui zend meer koetjes en eenden xvaren. hier in het griendland neergestreken- Doch. zo gauw de heer Spermon zijn brood be gon uit te strooien, doken talrijke rond cirkelende. krijsende meeuwen pijlsnel om laag om het brood voor de ogen van de an dere vogels weg te kapen, waarbij ze de ar me dieren op kwaadaardige wijze onder water pikten. Wat niet de bedoeling was Deze week heeft de kranten gestaan, dat de zotttvoQTTtiad in ons tand zeer be perkt -gaat worden en in sonimige plaat sen at tot het „nulpunt'' is gedaald. Ver schillende huismoeders zijn ook in Schie- davk hierdoor zo verontrust, dat zij -out zijn gaan. hamsteren, Hoe is het anders verklaarbaardat een groot winkelbedrijf aan de Mar. Nolenslaan dezer dagen „zout uitverkocht'' moest verkopen? Een huismoeder had in haar mandje twee ki- Inpakken zout gedaan, maar toen een an dere koopster vergeefs naar een kilo zout zocht, deed de chef van genoemd filiaal het verzoek aan de „hamsteraar" èên pak terug te geven voor de andere klant. De eerste koopster gaf volmondig toe. dat zij eigenlijk geen twee pakken tegelijk nodig had en uolcteed aan het verzoek. Alle volgende kopers van zont moesten echter worden teleurgesteld, hoewel de chef kon aankondigendat donderdag weer een nieuw voorraadje zou komen. Niette min ziet het er dus naar Uit, dot de sneeitiouai en de. aanhoudende vorst, ons hebben teruggebracht in een hamstertijd zoals in de jaren 1940-1945. OPENBARE BEKENDMAKING gemeente: kchiedaiu <5EM. KENNISGEVINO De Burgemeester van Schiedam maakt be kend, dat ingezetenen, die door welke oorzaak dan ook. iiun hondlcn) en/of kat ten) tegen hondsdolheid nog niet hebben laten enten, alsnog gebruik kunnen maken van de hiertoe van gemeentewege geboden gelegenheid: dat vanaf heden tot uiterlijk dinsdag. 15 januari 1963, inschrü (kaarten verkrijgbaar zijn op de Afdeling Algemene Zaken der Gemeen- teSGcmorle (Stadhuis, Grote Markt, zij- Ingang) alwaar tevens zal worden bepaald wanneer de enting zal plaats vinden. DONDERDAG 10 JANUARI Wijkcentrum: 8 uur Alan new erving. Lezing met film. Passage Theater: uur: R.Ph. Orkest, Toon kunst concert, parkweg 135: .7,30 uur inzegening nieuwe GLO ea kleuterschool. VRIJDAG h januari Chr. Soc. Bel. Werkende Jeugd vergadering. Beyersbcrgea bovenzaal; 8 uur SBLO-verg, BIOSCOPEN Passage Theater; De overval, donderdag 2 u. Monopole Theater: donderdag 2 en 3 uur Menselijke begeerte. APOTHERfcN Apotheek Jansen, swammerdajruUngel ,ti. van deze voederaetie. De meeuwen, bewe gen zich n.l. gemakkelijker, zijn brutaler en komen dus in de steden zelf nog wel enigszins aan hun kostje. Bij de eenden en meerkoeten is dit evenwel niet het geval. „We gaan dus voortaan maar tegen de schemering hier naar toe: de meeuwen gaan reeds vroeg naar hun nachtverblij ven, zodat we dan geen last van ze heb ben", besloot "de inspecteur van Dierenbe scherming. Vorige week heeft men nog een door honger verzwakte kraai in het Dieren asiel aan de St. Inna Zusterstraat opge kalefaterd. Toen hij weer op krach ten was gekomen, hebben ?e de vo gel weer laten vliegen. "Waarschijnlijk was hij afkomstig van een kraaien-kóionie in Kethel. In onze stad hebben we ze bijna niet meer, want daar zijn ze verjaagd of uitgeroeid. Ook had de heer Spermon woensdag nog een eenzame reiger bij de Poldervaart gezien. Toen we vroegen, welke vogels het eerst het slachtoffer worden van deze felle kou de, antwoordde de heer Spermon, dat dit waarschijnlijk wel de meerkoetjes zijn. Voor deze actie komt Dierenbescher ming natuurlijk handen tekort. Hoe lang zal deze kou nog aanhouden? Het Dierenasiel in de St. Annazuster- straat beschikt slechts over een enkele snijmachine; voor de rest moet het brood met de hand worden gesneden. Elke avond zijn vijf mensen hiermee bezig. Stadgenoten, die willen komen helpen,1 zijn. dan ook van harte welkom. Het asiel is dagelijks geopend van negen tot twaalf: uur en van drie tot'vijf uur en elke avond van acht uur tot half elf. Alleen a.s. vrij- dagavond niet. Bovendien doet Dierehbe- seherming dan een beroep op de Schie dammers om dagelijks, in het asiel gesne den brood voor de hongerige vogels-te ko men brengen. Voor het praatje dat do internationala scheidsrechter, de Rotterdammer Piet P. Roomer woensdagavond voor zijn Schie damse collega's heeft gehóuden., bestond goede belangstelling van de zijde van de SSV-arbiters. Na een hartelijk welkomst woord vertelde -de heer Roomer, dat zijn komst eigenlijk op een vergissing berustte, want dergelijke „praatjes bij de haard" l oudt hij niet meer. Hij had voorzitter L. Schotting echter de toezegging gedaan te zullen komen, welke belofte hij na wilde komen. Hij vertelde één en ander over zijn loopbaan als scheidsrechter, waar tus sendoor hij telkens weer de aanwezige scheidsrechters leerzame tips gaf, die zij gaarne ter harte namen. Piet Roomer raadpleegde voor zijn babbeltje zijn 20 jaar oude schrift, waarin hij alle geleide wed strijden heeft geschreven. EERSTE FASE GISTEREN AANBESTEED De eerste fase van de vernieuwing van het GemeenteEyfce Ziekenhuis is gisteren aanbesteed. De uitslapen zijn als volgt: 1 N.VBoele en Van Eesteren, Den Haag, f 2.265.000,—. 2 N.V. Ingenieursbureau en Bouw nijverheid öegstgeest f 2.257.000. 3 NV. Bomma te Den Haag, f 2.247.000,—. 4 N.V. Bataafse Aannemings My, Den Haag, 2.240.000, 5 N.V. Aannemings Combinatie S.S.N. Schiedam2.231.000,—. 6 N.V. Kuypers, Schiedam 2.190.700, De gunning heeft nog niet plaats gehad. Voor de sinds kort niet tneer groene maar met leer ingelegde tafel van het Kantongerecht stonden woensdagmorgen een groot aantal mensen terecht die be weerden het rode licht niet te hebben ge zien of gewoon maar doorgereden waren. Als eerste was daar J. G. uit Schie dam, die door het rode voetgangerslicht Was gelopen. Ter verdediging voerde hij aan, dat hij haast had, wat Mr. Cos be grijpelijk geen excuus vond. „Ja", zei G. „ik ben naar het ziekenhuis geweest, maar werd teruggestuurd om mijn papieren te halen. Binnen het uur moest Ik vanuit Rotterdam weer terug zijn, maar zelf kij ken ze öiet op een half uur. De Officier wilde niet haasthebber» geen tekening houden. „Dat heeft iedereen te genwoordig", merkte hij in zijn requisitoir droogjes op. G. werd tot een boete van 5 gulden of ©en dag hechtenis veroordeeld. Ook M„ Z. uit Ma ar dingen overtrad het verkeersreglement, ai was hij het ïu dit opzicht niet eens raet de Officier. Volgens hem was het rode licht, dat hij over het hoofd had gezien, niet rood geweest, maar oranje. De Officier rekende hem voor, dal, al zou dit zo zijn geweest, wat hij niet geloofde, hij nog in overtreding zou zijn gr wees t. Wanneer het licht op oranje springt mott men direct beginnen te rem men. De politie heeft de benodigde tijd precies uitgerekend. Z- werd veroordeeld tot een boete van 15 gulden of drie dagen. Verder was A. uit Schiedam met zijn De sproei-rjsbanen Tennispark „Spie- ringshoek" en Tennispark. „Van Vliet" hebben in de2e dagen van aanhoudende, strenge vorst niet over gebrek aan belang stelling. te klagen, Ze liggen heerlijk beschut, hetgeen het schaatsenrijden veraangenaamt. Het is een aardig gezicht al die tieners en twin tigera, dikwijls in fleurige sportcosfuum3, te zien zweven over het gladde ijs. Even hebben, de hoog-opgetaste sneeuw massa's moeite veroorzaakt. De eigenaar van „Spïerïngshoek" de heer J. v. d. Tor- re vertelde, dat hij afgelopen 2Dndag twin tig man aan het werk had gehad om de baan schoon en glad te krijgen, zodat zondagavond de schaatsliefhebbers reeds hun. hart konden ophalen. Er was toen een grote buitenbaan gemaakt en midden in een paar kleinere banen, waar schoon* en hardrijders hun kunsten kunnen ver tonen, De sneeuwbergen .rondom de ba nen geven thans een passend decor aan win ter sport-romanti ek, vooral avonds In de. laatste wedstrijden in 1962 van de Schiedamse Bedrijfs-Klavcrjas competi tie nam Volks ge bouw A de leiding op de ranglijst over van Klinknagelfabriek C, Deze fraaie positie werd ook in het eer ste treffen van het nieuwe jaar behouden, zodat de volgorde nu is: 1. Volksgebouw A met 1396 maichpunten; 2 Klinknagelfabriek C 1378 en 3 Standaart met 1351 punten. Het team van Excelsior bezet de laatste plaats met 1028 matchpunten. Uitslagen gespeelde partijen Gemeente werkenExcelsior 128—0 (d.i.v. met het niet npkomen van het Excelsiorteam); Klinknagelfabriek 3 tegen het C-tesm 12t- 107; VGB A—v. 't Hoff Jongepier315— JOS; VGB BOGW 100—126; Standaart— Bre euwwerkfab r lek 108—104. OLIEBOLLEN ACTIE: 2000 IN ORGELFONDS Het „Oliebollenfestijn" van de NederL Hervormde Kerk heeft dit jaar nog meer belangstelling gehad van de Schiedamse bevolking dan het vorige jaar. Toen wer den 25,000 oliebollen gebakken en verkocht. Dit jaar waren het er 28.000. Het olie- boUencomité heeft dientengevolge, f 2000,— kunnen overdragen aan het fonds tot ver nieuwing van het orgel in. de Grote Kerk, Geboren: Maria L>. A. d. V. R. A. Houts- ma en A. M, Hengst; Peter C. T. z. v, T Waan en M. P. Simons; Sandra d. v. J. A. van Katwijk en A. Veth; Hendrika C B. d. v, P. J. Lansbergen en G. W. van der Wonde; Barbera W. d. v. A, van Dam en P. Metske; CorLna G, J. d. v. G S. P. Koster en H. Winter. Overleden: S. J. P. Baartman, 86 jaar. bij muziek en verlichting heerst er sfeer en gezelligheid. Wat de schaatsen zelf betreft, laat men hoe langer hoe meer de dure Noren zien, die fraaie ijzers, waarop vooral de op groeiende jeugd zo gecharmeerd is. We vernamen, dat er waarschijnlijk reeds tachtig procent Noren in gebruik zijn, de rest zijn dan de^vanouds bekende houten Hollanders. De factoren mode en hoogcon junctuur spelen hier wel een woordje mee. Elke avond zijn een of twee Kolonne-le- den van het Rode Kruis op de ijsbaan van Spieringshoek aanwezig om eventueel bij ongelukken assistentie te verlenen; ook overdag probeert het Rode Kruis hier pa raat te zijn, maar aangezien de helpers dan op hun werk zijn. zullen het wei de helpsters zijn, op wie een beroep gedaan zal worden. In het organiseren van deze hulp ïs het Rode Kruis overigens gerou tineerd. Zo heeft men tot het einde van de volgende week reeds een taak-verde ling opgesteld. Bij. navraag onzerzijds ble ken er nog geen ernstige ongelukken te hebben plaats gehad. Overdag komen er op deze banen ook scholieren klasgewijze onder leiding van een leerkracht (meestal zal dit wel een gymnastiekleraar zijn), hun rijvaardigheid, op de schaats in praktijk brengen. Tot meerdere glorie van deze echt-Hollandse wintersport! Op alles voorbereid, verpakt in twee jassen, twee broeken en drie paar sokken verlieten wij woensdagmiddag Schiedam met een missie voor een boerderij ergens op de grens tussen Schiedam en. Delft; Onze weg voerde, per fiets, .door het: nieuwe en oude Kethel, over de Harre weg waarvan het politierapport enkele dagen geleden meldde, „De Harreweg wordt op last van Provinciale Staten door bulldozers sneeuwvrij gemaakt". Met het eerste ge deelte was dit inderdaad het geval, maar na ongeveer een kilometer te hebben ge werkt, bleken de bulldozers het .werk ge slaakt te hebben. Daar ging het redelijk goede wegdek over in een tussen bevro ren sneeuwhopen slingerend spekglad pad. Meer en meer begon de glorievol opgezet te onderneming te lijken op een tocht door het barre poollandschap. Steeds dieper drong de kou door de kleren en beet de strakke wind ons in het gelaat. Na onge veer drie kilometer stuk doorwerken, met, de ogen op de weg, de handen stijf om het stuur geklemd en wachtend op de bij na onvermijdelijk lijkende glijpartij bleek het onmogelijk verder te gaan. Schaatsen zou een uitkomst geweest zijn maar he laas, deze nuttige ijzers waarvan de laat ste tijd zo veelvuldig gebruik gemaakt werd, lagen thuis in een kast. Wij keer den, beseffend dat in ons geen goede poolreiziger schuilt, om en glibberden *e- rug naar Schiedam, waar ons de -kachel wachtte. ftets door rood licht gereden, maar hij was niet op de zitting verschenen. Zijn echtgenote verscheen voor hem in de plaats, echter zonder machtiging. A. werd veroordeeld tot een boete van 10 gulden of 2 dagen. Haastige spoed „Haastige spoed js zelden goed". Deze oude wijze woorden werden niet gespro ken door de Officier, maar door een ver dachte, die moest verschijnen omdat hij door een rood voetgangerslicht was gelo pen. „Maar", zo vervolgde hij. „wanneer hei licht overspringt wanneer ik al zeven nieter ben overgestoken en mij nog slechts drie meter resten, loop ik liever die drie nieter door dan dat ik weer omkeer". Hiertegen was weinig in te brengen, al vond de Officier het verhaal van de zeven en drie meter een beetje vreemd. Er is per slot van rekening ook bij de voet- grngersllchten nog een overgangsperiode tussen het verspringen van het licht, nl. het knipperen. Toch vond hij het veiliger dé zaak nog even aan te houden om de verbalisant te horen. Voor een volkomen verkeerde manoeu vre stond E. J. uit Schiedam terecht, waarbij G. J. moest getuigen. Laatstgenoemde wilde op de Lange Ha ven met zijn bromfiets E. J. passeren. Deze maakte echter geheel onverwachts een pas naar links, waardoor hij het stuur van de brommer uit de handen van. GJ. sloeg, die kwara te vallen. Op de vraag van Mr. Cos. of hij, soms eer paar glaasjes op had gehad, antwoord de E. J. „Nee. Edelachtbare, ik kwam net uit Den Briel". De samenhang tussen vraag en antwoord was onduidelijk, maar laier bleek dat hij in Den Briel, waar hij op bezoek was geweest bij een familielid wel iets had gedronken. Volgens zijn zeg gen twee glaasjes bier. Verder weet hij het ongeluk aan de smalle kade. „De kade is inderdaad smal" zei de officier in zijn requisitoir, „maar a's je een paar biertjes ophebt is hij nog smaller". Hij weet het ongeluk, evenals Mr. Cos wel degelijk aan de biertjes en eiste een bqete van 10 gulden of 2 da gen, waarna E. J. conform de eis ver oordeeld werd. Gevaar in de mist Geen behoorlijk licht bij mist, wat le vensgevaarlijk kan zijn had J. H. uit Schiedam in de grauwe dagen rond St. Nicolaas, 's Morgens was h.' van huis weg gegaan met vol licht, maar in een file gekomen op de Gerrit Verboom straat had hij om een andere auto, die voor hem reed niet te hinderen, het licht zolang uity gedaan. Maar toen de ander allang weg was, vergat hij het licht weer aan te schakelen. De Officier vond die „gloeiende spijkers" bij mist toch al onvoldoende en voor deze nalatigheid, die op zulke dagen de groot ste' ongelukken kan veroorzaken, wilde hij een zware boete eisen. Hij haalde in zijn requisitoir een blad van de ANWB, „de Autokampioen" aan de.t hier uitgebreide artikelen had gewijd en schetste in het kort een paar zeer ernstige ongelukken, die hier gelukkig nog niet waren voorgekomen. Hij eiste een boete van 40 gulden of 8 dagen, waartoe K. conform veroordeeld werd. Enigszins onduidelijk was de zaak van T. B. met als getuige A. O uit Den Haag. Beiden verklaarden voor de kantonrechter namelijk precies het tegenovergestelde, al deed eerstgenoemde het enigzins emotione ler. Eerst werd A. O. gehoord, die ver klaarde dat hem in een bocht op de dijk bij Maassluis een auto tegemoet reed, be stuurd door T. B. D« auto reed helemaal links van de weg en op de smalle dijk was een botsing bij na onvermijdelijk. O. was gestopt en af gestapt, maar zijn bromfiets Werd toch nog door de auto geraakt. De duopassa- gjer, die achterop was blijven zitten, werd luerbij zelfs aan de knie gewond. B. be toogde dat hij uiterst rechts had aange houden, maar dat de bromfiets op hem was aangereden, wat een botsing tenge volge had gehad. Op aüe vragen van Mr, Cl* antwoordde hij wat onverschillig, dat hi? aan de rechterkant van de weg was geweest en dat de ander de oorzaak van de aanrijding was geweest Al spoedig bleek echter uit de verkla ringen van getuigen, die het ongeluk had den gezien, dat de schuld niet bfj O. lag, doch bij B., die inderdaad links van de weg had gereden. Mr. Cos veroordeelde hem tol een boete van 40 gulden of 8 dagen. Gisteren heeft dan de aanbesteding plaatsgehad voor de eerste fase van de bouw van het nieuwe Gemeente Ziekenhuis. Te weten de paaKimderïng en de onder bouw (plus de veranderde bestrating), waarvoor indertijd een bedrag van 2.150.000 gulden werd geraamd. In totaal zoals wij indertijd berichtten zal het nieuwe zieken huis ruim 16,5 min. gaan kosten. Het wordt daarmee zoals bekend het grootste bouw werk, dat ooit in Schiedam is uitgevoerd. Het nieuwe ziekenhuis is berekend op 330 bedden, welk aantal kan. worden uit gebreid tot 370 zonder dat dit énige uit breiding van het gebouw noodzakelijk maakt. De thans aanbestede paalfundering is zo verekend, dat er desgewenst nogt wee verdiepingen aan het gebouw kunnen wor den toegevoegd. Interessant is, dat men de verschillende fasen van het plan wil uitvoeren, zonder dat het normale leven in het. ziekenhuis stagneert en bovendien zonder dat de patiënten last van het ru moerige bouwbedrijf hebben. Tenslotte zal het gebouw als volgt zijn ingericht. Komende van de BK-laan vindt men rechts de dienstgebouwen, de kantine en de eetzaal voor de verpleegsters, in het midden de kinderafdeling en daarboven de ziekenzalen, in totaal acht verdiepingen hoog. Links vindt men, ontvangstcentrum, administratie en bohandelhuis alsmede po likliniek en wachtlokalen. Tot de techni sche details behoren een speciale wachtka mer voor kinderen, een loop- en vlinder- bad, een afdeling bewegingstherapie kli maatregeling en een afdeling hoogtezon. De eerste en tweede verdiepingen bevatten kamers voor volwassen patiënten, met aan de overkant van de gang dagverblijven, toiletten, dienkeuken, kamers vöör onder zoek e.d. Dit beeld herhaalt 2ich op de 2de, 3de 4de en 6de verdieping. Al is dan de 5de ingericht met verloskamers en ba bykamers en 6e met neurologie en ortho paedie. de 7de Is bestemd voor rheuxna- patiënten, dermatologie en zenuwpatiënten. Op 20 december 1962 even voor tien uur heeft op het rijwielpad van de BK-laan, ter hoogte van de Penninglaan een onge val plaatsgehad waarbij eeri bromfiets, be stuurd door een jongen van 25 jaar, in aanrijding kwam met een voetganger. De brom fietsrijder bekwam vrij ernstig let sel. Hij is door twee toesnellende dames onverwijld naar de Dr, Noletstichting ge- biacht, maar de politie wenst thans te reconstrueren, hoe het ongeval zich heeft fgespeeld. Zij verzoekt personen die hiervan getui gen zijn geweest, zich te melden aan het hoofdbureau van Politie.. Het ziekenhuis in zijn huidige vorm. De 8ste is gewijd aan klassepatiënten, hoogstens drie per kamer. De keuken is op de begane grond. Transportwagens en lift zorgen voor de afvoer. In de kelder verdieping bevinden zich werkplaatsen voor timmerman schilder bankwerker en elec- tricien alsmede een eigen vuilverbranding ea ketels voor de .centrale verwarming. Zoals reeds bekend is, heeft de heer F. Groenendaab wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, op 31 decem ber j.L zijn functie als directeur van de stichting De Schiedamse Gemeenschap neergelegd. Hij is daarbij opgevolgd door de heer A. Pfeifer. Het bestuur van de Schiedamse Ge meenschap houdt op zaterdag 12 januari a.s. van, vier uur tot half vijf een receptie in Maison Westhuis. Warande 207. Dit om de velen die op vcrenigingsge- bied of op ander terrein met de heer Groenendaal hebben samengewerkt de ge- I' genr-id te geven hem nog eens de hand te drukken en tevens kennis te maken met rijn opvolger. Zoals bekend werden loten uitgereikt aan de jongelui die kerstbomen inleverden voor het' grote nieuwjaars vuur op de Zandvlakte. De Schiedamse Jeugdraad, maakt thans de uitslag der verloting bekend. De eerste prijs v"n 10,— is gevallen op nr. 1039, de 2e prijs van 7.50 op nr. 254 en de 3e prijs van ƒ5,op nr. 709. Verder zijn er 12 prijzen van ƒ2.50 op de nrs. 76, 131, 203, 375. 443, 584, 667. 749, 821, 075, 1064 en 1123. De prijzen zijn ai te halen bij de secreta ris van de Jeugdraad, de heer C. D. Schewe, Fabriplein 16 b te Schiedam. Nieuwe plannen Gtiillaume. De Jazz Sociëteit Guillauone, die al geruimte tiiu plannen koesterde voor nieuwe activitei ten. gast hier op zondag 13 januari een begin, mee maken. Als eerste stap op du nieuwe weg heeft rnen de avonden verlegd van zaterdag naar zondag. Vertier worth dan de soos iedere week geopend. Als huisband heïft men gekozen „Tbs Sincere Jazzband'", uiteraard afgewisseld door ander bands, waaronder Johnny En gels en de Down Town Jazzband. De 22-jarïge Schiedammer J- H. S. P. tot voor kort in militaire dienst door de politie ingerekend wegens verduis tering en oplichting. Hij had als militair een ongeluk gekregen en belandde daarna in het revalidatiecentrum. Daar begon hij een fantastische zwendel op touw te zet ten. Hij leefde op grote voet van zijn nog altijd bescheiden tractemeut. maar zette zich in zijn hoofd dat hij zijn ouders een duur bankstel moest kopen en zijn meisje piekfijn in de kleren moest zetten. Bij een uitjeenbureau wist hij zevenhonderd guJ- dtn op te nemen en kort daarop wist hij bij een ander financieringsbureau in Drie bergen 1450 gulden te lenen. Toeu zijn meisje behoorlijk gekleed was schepte hij er behagen in ook andere meisjes aardig aan te kleden. Hij kreeg na zijn ontslag uit het revalidatiecentrum een functie in Den Haag en hing zijn dief een uitvoerig ver haal op over een proces dat hij met de staat zou voeren i.v.b. met het ongeval en prompt schoot zijn baas hem 500 gulden voor ter betaling van dokters- en advoca- tenkosten. „Mijnheer weet ervan.", zei hij tegen de kassière, en van haar leende hij nog 135 gulden. In afwachting van de 60.000 gulden die de staat deze fantast zou moeten betalen, staakte zijn chef de looninhoudingen voor de afbetaling aan Driebergen. P. zou zijn schuld aldaar na uitbetaling van zijn scha deloosstelling immers ineens kunner afbe talen. Maar tenslotte ontdekte zijn chef de zwendel en kreeg P. 2ijn ontslag. De geschiedenis liep naar zijn climax, toen P- in een Schiedams café aanwezig was bij een geldinzameling voor een busreis naai Reims. Dat kan ik ook. dacht hij en aan stonds trad hij op als employé van een busonderneming in Vllssingen e*1 wist hij al het opgehaalde geld onder zi beheer te krijgen. Toen men tenslotte c ^on derneming opbelde en de valse vo« "n-ge- lingen ontdekte, wist hij de zaak n< ?!ge tijd met allerlei smoesje te dekken, aar tenslotte is hij dan ingerekend wegens verduistering en oplichting tot een totaal bedrag van 2300 gulden. H1EUWSBUU» behoedt zkata h*t i*cht voo •drcrtentiM raider opg»K teerder niet tfoorgegev«a, drukwerken, etreulBiree «n dergelijke stukken afkcoo- hetulide geldt «tukken, welke niet bona flde op de tnbood mo de advertentie reflectoren. Stukken, Ato bij het bind bit) ven beruetta, worden n* een raaaod na controle van de Inhoud vernietten. Verioek Deo herplaat sing zonder belalfng mt restitutie kan derhalve adel worden kuewLUlgd. Op de Afdeling „Financiën" van de Secretarie van bovengenoemde Gemeente kan een worden geplaatst. Bezoldiging naar gelang van leeftijd en bekwaamheid. Voor hen, die in het bezit zijn van een U.L.O.- of een daarmede gelfjk te stellen diploma en die bereid rijn verder te studeren voor diploma's, waarvan het bezit In het belang van het werk wordt geacht, bestaan goede vooruitzichten. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, dienen bin nen 10 dagen na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan de Afdeling ..Personeelszaken" der Gemeetite-Secretarle, Nieuwstraat 26 te Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2