mm NIEUWSBLAD Plan Lange Nieuwstraat gaat door verzet na heftig Schiedamse raad voelt zich bij de neus genomen Lz. ziekenlmisbouw Ook voetbalclubs verheugd bij invallen van de dooi Anno 1820 passeerde veertia de ioen Schueïer: Daar zal men nog eens spijt van hebben HET POLITIEBUREAU Uit het politierapport Volle winst voor de SVC-heren Een architect die niets van zwarte lonen iceet at O AAR. ANNÊER Hervatting competitie zal nog wel enige welken uitblijven Stand microkorfbal Schiedam tweede Gereformeerde Kerk in cijfers ODI bespreekt plannen voor 45-jarig bestaan Ook voor Excelsior '20 zaalvoetbal Burgerlijke stand Hoofdagentechap en Redactie: SCHIEDAM, 8ROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 25 JANUARI 1963 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67292. Rotterdamschedijk 232c. KETIIEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Ook een tweede pnnt van de overigens onbelangrijke agenda van de Raadsvergadering van maandag maakte nog de tongen los en dat was de eerste fase van de verbouwing van het Politiebureau aan de Lange Nieuw st raat. Het. met een nieuwe toelichtingj voor de tweede maal ingediende voorstel van B. en W- tot het uittrekken van een krediet van f 6ÖG.ÖG0. voor genoemde eerste fase werd na een zeer langdurig debat ten slotte aangenomen met 21 stemmen voor en 26 tegen. De grote fracties waren verdeeld. Als belangrijk constructief pnnt dat naar voren is gekomen, mag genoemd worden het voorstel van mr. H. B. Engelsman (PvdA) om een vaste commissie uit de Raad te benoemen, die zich zal bezighouden met grote bouwwerken, zodat de Raad niet weer zoals nu het gevoel heeft voor voldongen feiten te worden geplaatst. De burgemeester zegde toe dit van diverse zijden gesteunde voorstel in overweging te zullen nemen. De kwestie zal straks wel weer „spelen" als men toe is aan de plannen i.z. do bouw van de brandweerkazerne. Wat de heer Engelsman voor ogen stond is niet een commissie ad hoe. zoals hij het nieuwe stadhuis- plan. Het plan ui- zake het nieu we politiebureau, komt zo uit de hemel vallen, ter wijl er toch meer '.icuroeniatierria- teriaal was, dan aanvankelijk leek. De heer Engelsman meende, dat het ontworpen, politiebureau als geheel een wat benauwde indruk maakt. Noodgedwongen wil hij zich bij de aanvaarding van het plan. nu maar op de mening van deskundigen verlaten. Fel tegen het plan gekant toonde zich dc heer J- Houtman (WD). De verstrekte inlichtingen zijn volstrekt onvoldoende.De raadsleden moeten tastend en zoekend hun u*eg vinden. Het standpunt van de WD blijft» dat de keuze van de Lange Nieuw- .tïraat beslist onjuist is- Men ligt hier te veel aan de rand van de stad; bovendien is de langgerekte vorm van het politie bureau een nadeel; de garage is te klein; parkeerruimte is niet voorhanden; het uit- zieh is onvoldoende: faseobouw kost daar bij meer dan nieuwbouw en de verbouwing van zulk een oud herenbuis zal niet goed koop zijn. Een der argumenten, van de burgemees ter. til. dat de nabije haven speciale politic- paraatheid vereist, bestreed de heer Hout man. De zeelui schep pen -moeilijkheden bij het passagieren in de stad. Spr. onthulde, de toekomstige \veerkazerne een zal krijgen achter zakkendragershuisje. Centraal dus, en dat had ook de keuze van de plaats van de pouüe- post moeten bepalen. De heer Houtman bteef de Sv-Annazustorv.r.tal zien als de gunstigste plaats en somde daarbij zes argumenten op; die goeddeels reeds bekend zijn. Niet aile gronden hier zijn reeds in. banden van. de gemeente, maar wat betekenen in deze vijf jaar oponthoud? De heer me. J. B. Schtieler (KVP) stem de in met.de gedachte van de heer Engels man. Dc heer B. E. Collé (Comm.) be streed het argument, dat de nabijheid van de havens reden is om de plaats aan de Lange Niéuw-straat te prefereren ca vroeg concreet:hoeveel malen per jaar heeft de politie bemoeienis met de haven hier? Fa sen bouw zal in deze stellig duurder komen dan nieuwbouw. Hij wees er nog op dat de ziekenhuisboy w ƒ140 kost per kubieke meter en de politiepost ƒ200, hetgeen hem onjuist en onverklaarbaar leek. Ook bouw technisch zal vernieuwing vam het bureau aan de Lange Nieuwstraat niet meevallen- Bijzonder fel en met krachtige argumen ten kantte de heer J, H- Simons (PvdA) 2ich tegen het politiebureau aan de Lange Nieuws traat. Hij voerde het woord namens een belangrijke minderheid in zijn fractie. Hij wees er op, dat het politie bureau volgens het on derhavige plan ongeveer 1800 m2 zal beslaan, ter wijl de nieuwe bureaus in Vlaardingen en Dor drecht resp. 5750 m2 en 5156 m2 beslaan en van alle kanten bereikbaar zijn. In Alexandria ten oosten van Rotterdam heeft men gestreefd naar een concentratie van politie en brandweer. Er is dus maar één conclusie mogelijk: het bureau moet op een andere plaats kom en, waar de combinatie wel mogelijk is en de opzet ruimer kan zijn. De heer ir. K. J. Domini cus (Prol) steunde het. voorstel van de heer Engels man i.z. een vaste commissie voor ge. bouwen en de heer P. J. Beekman CKVF) .verklaarde zich solidair met het voorstel - van B. en W. In zjjii antwoord zegde de burgemeester toe aan het voorstel van de heer -Engelsman aandacht te schenken. Hij weerlegde de door zijn opponenten aange voerde argumenten, waarbij hij als door slaggevend tegenargument het oponthoud aanvoerde. Het meest overtuigende tegen- argument overigens ook. Het rijk heeft goedgevonden de bouw van een bureau voor maximaal I -300,000 glci. op basis van de bouwkosten van 1961. Waar het elders ook zou worden gebouwd, deze bouwsom wordt vergoed. Ergens anders bouwen wordt dus duur voor Schiedam. .Parkeer ruimte kan men zonodig vinden in de Plantage. Een politiepost nabij rfe havens is van het grootste belang; dit stadsdeel vraagt dag en nacht aandacht. Het bezwaar legen de St.-Anna zusterstraat als plaats, is, dat men. van hieruit, na de gewijzigde opzet van de brug over de Schie, niet ao gemak kelijk meer dc Broersvest kan bereiken. In tweede instantie stelde de heer En gelsman (.PvdA) uitdrukkelijk vast. dat dc burgemeester verklaard had in 2ijn plan nen van nu volledig door de autoriteitest te worden gesteund. De heer J. Houtman (VVD) achtte de door de heer Simons aangevoerde cijfers vernietigend voor het plan Lange NleuwstraaL De verbindingen van de St.- Annszuaterst r aat lijken deze spr. riant vergeleken met de slechte ver- bindingen van de Lange Nieuwstraai, Spr. zal hot een ramp vinden «nis het bureau in de Lange Nieuwstraat blijft. Ook do heer irtr. J. B, Schueler (KVP) meent dat men er spijt van zal hebben in de toekomst indien het voorstel nu wordt aangenomen en de heer B. E. Collé (CommO daagde de burgemeester uit eens mee te delen, hoeveel malen de politie de laatste vijf weken werk heeft geltad iti het havengebied. Burgemeester en raad spra ken op al de aangevoerde punten evenwel volkomen langs elkaar heen. De neuzen waren klaarblijkelijk ai geteld en toen de burgemeester weer al zijn paardjes had laten voordraven, zette hij ze laconiek op stal en stelde stemming voor. Het voorstel van B. en W. kwam er, na een tweede avond van onvruchtbaar debat, zoals ge zegd met 21 tégen 15 stemmen door. Wegens gladheid op cic weg brak me vrouw F. X. Ier M.-van D. haar rechter- pnis. toon zij uitgleed op het voetpari van cU' Rotterriamsehedijk. Door de GG GO is zij naar het Gemeenteziekenhuis ge biecht. In Café Bellefleur hecft.de kelner, L. v. d. K. zijn arm verbrand omdat de vlam in do frituurpan schoot. Hij is.naar het Ge meenteziekenhuis v voerd waar hij is be handeld. Twee onbekende voertuigen zijn tegen de stilstaande auto van J, S.-op de Mathenns- se», dijk aangereden waarbij deze auto ern stig beschadigd werd. Wegens de gladheid brak gistermorgen d» voctgangster G. O. haar enkel. De GG en GD heeft baar naar hel Gemeen teziekenhuis vervoerd. Het rechterachtenriej van de auto van S. J. B. werd ernstig beschadigd doordat op de Dam de deksel van een put opwip te, waar hij tegen aan reed. De teams van de Schiedamse Volleybal Club hebben wederom voor prima resulta ten gezorgd. Heren 1 smaakte voor het eerst in deze competitie het zoet der over winning. Na een nederlaag en negen gelijk spelen zegevierden de Schiedammers dit maal met 3-1 over het Rotterdamse ZVC Nu een spannende strijd gaf de grotere routine van de S.V.C.-ers de doorslag. De setstanden waven; 1513, 15-—10,1315 en 1516. Dames 2 nog steeds ongeslagen, won verdiend met 3—0 van Sportclub Hillegers- berg I via de setstanden 155, 15—10 en 15—6. Dames 3 behaalde een fraai gelijkspel (2—2) tegen het sterke Wico 1 (1515.13 15. 35—12 en 11—15), Heren 3 tenslotte zorgde 2x voor de voile winst. Van Juliana 3 en van Maecabi 1 werd met 30 gewonnen, zodat ook He ren 3 nog ongeslagen is. De overige teams waren vrij. Vrijdag 8 februari zal in het Volksge bouw de heer G, C. Reuver, hoofdbestuur der van de AN MB, spreken over „De con sument in deze tijd". Aanvang S uur. Het grote verschil tussen *bet oorspron kelijk geraamde bedrag voor de eerste fa se van de bouw van het gemeente-rieken- hnis en het bedrag, dat bij de onderhandse aanbesteding als laagste Inschrijving uit de bus is gekomen, is In de zitting van de gemeenteraad maandagavond aanlei ding geweest tot een debat, waarbij vrij wel bij alle fracties ontstemming en ver ontrusting vielen te constateren. Zelfs viel do opmerking, dat de Raad bij de neus genomen was en inderdaad doet het wel heel zonderlingaan, dat de architect G. Westerhout uit Pen Haag blijkbaar niet geweten heeft, dat inde bouwwereld zwar te lonen worden betaald. IHj heeft In zijn onschuld met CAO-Ionen gerekend en moet nu achteraf toegeven dat de post lonen werk door derden 10,63 procent te laag, zijn al even verbluffende feiten, al is een voor de thans aanbestede betonnen onder bouw bedraagt het verschil dientengevolge f 176,191,-. Dat ook de post materiaal 5,2 procent tc laag is geraamd en de post welk door derden 10,63 procent te laag, zijn al even verbluffende feiten, al is een stij ging van de bouwkosten sedert juli 1961 wel begrijpelijk en bij de raming toch wel meeverdisconteerd geweest- Een aanvullende becijfering lag bij het begin van de Raadsvergadering voor de neus van de Raadsleden en bij de bespre king van dit onverkwikkelijke punt kwam naar voren, dat B. en W. al een paar we ken lang bij de architect op een verkla ring van het enorme verschiL tussen ra ming en laagste inschrijving (£391,140,- op een bedrag van oorspronkelijk f 1.799.560) hadden aangedrongen, maar dat een toelichting van de heer Westerhout eerst op het allerlaatste moment w-as ge komen. Zodoende moesten de Raadsleden thans een besluit nemen ta.v. een aanvul lend krediet van £400.000,- zonder de be cijfering van de architect te hebben kun nen controleren en zonder te weten wat de doorwerking van deze vergissing is op het eindbedrag van de bouwkosten van nieuwe ziekenhuis en wat die verhoging (die door enkele vlotte rekenaars werd ge raamd op een f -4.000.000) voor de ren tabiliteit van het ziekenhuis gaat beteke nen. Het ziet er naar uit, zo berekenden, zi dat het door de gemeente jaarlijks te dek ken tekort 1750.000,- tot f 1 miljoen zal be lopen Of dat anderzijds de kosten per bed zo hoog zullen worden, dat men beter ziek kan worden in een andere stad. De burgemeester heeft uitdrukkelijk laten uitkomen, dat deze gang van za ken zeer onbevredigend ia. Er Is een post van f 133.000 in do nieuwe becij- DINSDAG 23 JANUAIU Marijke, 6 uur; Buurtvereniging Het Singel» kwartier. Filmavond. WOENSDAG .10 JANUARI Geref. Jeugdhuis, 6 uur; jgcö. Chr. Vrouwen bond, Jaarvergadering. Wijkcentrum Nieuw!and; 8 uur, KAV contact- avond. Musis Sacrum, 8 uur: Politie Muziek Gezel schap Feestavond. rnOSCOPEN Passage Theater, 2—6 uur; rrEl Cld", 14 Jr. Monopole Theater, vrijdag, zaterdag 3—7—9.15 en zondag 7—9.15 uur The lone Ranger (14 jr) zondag matinees 2—4,15 uur In handen der roodhuiden. APOTHEKEN Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 56. MUSEA Stedelijk Museum, dag. io—5 uur: „Spiegei san de wand", historische costmmw, lering van de architect, welke een ge volg is van wijziging in do oorspronke lijke opzet, maar deze wijziging houdt niet verband met de inrichting, maar met tie paalfundering, op grontl van een nader Ingesteld bodemonderzoek- Maar zelfs na deze nadere becijfering van de architect is cr nog een bedrag van ruim f 109.000,- aldus het Raadslid P. Meyer (rvdA). dat met deze cijfers niet ver klaard kan worden. Het Is het verschil tussen de nattere becijfering van de ar chitect eu de Jaagste inschrijving, die van dc N.V. Kuypers uit Schiedam. Het minste wat gebeuren kan, aldus de heer Mr. H. B. Engelsman PvdA, is dat het college met de ziekenhuiscommissie en de architect de zaak tot do bodem uil- zoekt cn dat de zekerheid wordt geschapen, dat ontsporingen ais deze zich in de toe- komst niet weer zullen voordoen. Deze spreker voelde zich, evenals de heer drs. J. Houtman (WD) in deze zaak in het ootje genomen. Ook de heer mr. J". B. Sdaueler (KVP) was diep verontrust: het thans aanbestede onderdeel vormt U pro cent van het totaal bedrag, dat indertijd is genoemd. Nu reeds is de last die jaar lijks op de begroting drukt f 250.000,-. Wat gaat dat in de toekomst worden? De burgemeester gaf voor een en ander de verklaring, die wij in de aanhef al heb ben weer-gegevtn. Voor volgende fasen van de bouw zal tijdig een nader uitge werkte begroting worden gevraagd, ten einde moeilijkheden, als deze te vermijden. Wat gaat het ziekenhuis ten slotte kosten? „Dat zou ik ook wei eens willen weten, maar het ziet er naar uit dat het miljoe nen meer gaat kosten". De architect is zelf me-disch-technisch buitengewoon be kwaam. Hij heeft besprekingen gevoerd met de aannemers, die aan de inschrijving hebben meegedaan cn kwam tot de conclu sie, dat zij wel degelijk geschikt zijn voor d.i onderbouw; naderhand zou hij be oordelen of ze ook geschikt zijn voor de andere fasen. De heer B. E, Collé (commit.die meent dat de architect geen vreemde is in Je ruzalem en heel goed weet, hoe de lonen liggen, merkte op dit punt op, dat men geen ondershands® aanbesteding had moeten houden. Er zijn In Schiedam aannemers genoeg, die het best haddeu 3augekuud en dan was men lager uitgekomen. Zo wa ren in feite alle Raadsleden ontstemd over de gang van zaken, maar cm het met de heer Schueler te zeggen: Wij kunnen mei de bouw «iet stoppen en moeten voort. Het voorstel tot het verlenen van een ex tra krediet van f 400.000,- voor de eerste fase van bet ziekenhuis werd dan ook zonder stemming aangenomen. Regen en wind moeten nog steeds tot de beste sneeuw, en Ijsopruimers gerekend worden", vandaar dan ook, dat de eerste regendruppels door de meeste Schiedam mers als ware bevrijders, die ons uit dc ban van de winter kunnen verlossen, met vreugde werden begroet. Onder de velen die de winter beu zijn moeten ook de beoefenaars van de voet balsport gerekend worden en niet. te ver geten de aanhangers van de diverse plaat selijke clubs, zowel uit de sector betaald voetbal, ais die van de talrijke amateur clubs. Liefst zo spoedig mogelijk wil men weer groene sportvelden zien en...... een doorgang van de competitie. Inderdaad hebben regen en wind reeds een groene kleur gebracht op de rond om onze stad gelegen weilanden. Hier was maandagavond de sneeuw voor een groot deel verdwenen. Op de door laag hout gewas omzoomde sportvelden liet de dooi tot dusver in mindere mate sporen van zijn heilzame werking achter. Hier over heerst nog steeds het smetloze wit van de sneeuw. Houdt de dooi aan. hetgeen nog lang niet zeker is, dan dient toch eerst de grond van de sportvelden dermate ijsvrij te zijn wil de drainering van deze velden gaan functioneren. Aangezien door de strenge vorst tijdens de afgelopen weken de ,,hai" zeer waarschijnlijk tot diep 'in de grond zal zijn doorgedrongen, kan het nog gerui me tijd duren alvorens de velden voor be speling beschikbaar zullen -zijn. Om onze voetballers eén hart. onder de riem te steken zij vermeld, dat in 1942 een van dat ot dusver strengste winters in de eeuw waarin wij nu leven, de voet- ba! competities bijna drie maanden hebben stilgestaan. In de week voor Kerstmis 1941 werd hier en daar nog gespeeld; het duur de echter tot de eerste week van april 1942 alvorens, wat betreft de lagere sectoren, de programma's in zijn geheel voortgang vonden. Zo gezien hebben onze voetbaliers en hun aanhang nog geen klagen. Wij gunnen hen evenwel niet, dat de winter 1962-1963. een record gaat breken. Het kan alleen maar ellende en stagnatie met zich meebrengen. De Schiedamse Voetbalclub SFC heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens de maan dagavond in het clubhuis Jn het sportpark „Boshoek" gehouden halfjaarlijkse leden vergadering werd de heer G. Ch. de Leedc, voorheen tweede voorzitter,als zodanig met volledige instemming van de a an we- In de derde ronde van de Zuidhollandse microkorfbalcompetitle heeft Schiedam de kans om ale eerste in de 3e klasse D te eindigen voorbij laten gaan. De rood-zwar ten presteerden het om koploper Hoogvliet een 23 nederlaag toe te brengen, maar tegen outsider Actief 2 gingen zij met 57 ten onder. Daardoor werd Hoogvliet ten slotte toch kampioen. De eindstand van de 4/5 competitie luidt als volgt: 8 5 2 1 8 5 12 8 4 2 2 8 3 3 2 8 2 - 6 Hoogvliet Schiedam De Spartaan 2 Trekvogels Actief 2 Ons Huis 2 2 6 23—15 26—23 18—12 18—16 1926 9—21 Succes leed in deze. ronde twee neder lagen. Van Blauw Wit '51 werd op het nippertje met 1—2 verloren en van Rozen burg 3 met 04. De jeugd van Schiedam verloor met 21 van Rozenburg J, maar won met dezelfde cijfers van Overkanters J. Einde vorige week heeft de Spaarbank Anno 1820 een nieuwe mijlpaal in haar historie bereikt Dank zij het binnenkomen van een post giro overschrijvingen tot een totaal van ƒ76.000 is het spaartegoed bij deze bqnk gestegen tot meer dan ƒ40 miljoen. Een huldiging van de een of andere spaarder, zoals te doen gebrui kelijk is, zat er ditmaal niet bij, daar niet valt uit te maken, welke giro-over schrijver de veertig miljoen nu precies heeft volgemaakt. Het is nog maar enke le jaren geleden, dat het spaartegoed steeg tot 25 miljoen. Dat was nL op 29 april 1959. Anderhalf jaar later, op 25 augustus I960, brachten de spaarders het tot dertig miljoen en over de laatste tien miljoen hebben zij twee jaar en vijf maan den gedaan. Dat is per dag bijna ƒ12.000 de 2ondagen meegeteld. Nog een ander feit is van betekenis. Op 1 maart a,s. opent de Spaarbank een bijkantoor aan de Mgr. Nolenslaan, naast het postkantoor. Het bijkantoor komt te staan a.Lv. de heer A. W, Bakkes, thans leider van de posten op het Dr. Wibaut- plein en aan de Burg. van Haarenlaari. Deze kantoren blijven nog tot 1 april in huur om de overgang te vergemakkelij ken. De heer Bakkes hield 's middags zit ting in de Burg. van Haarenlaan en 's morgens op het Dr. Wibautplein. Het nieuwe kantoor is de hele dag open ook. vrijdagsavonds. Voor de mensen, die dich ter bij de Vlaardingerdijk wonen, wordt het kantoor aan het St Liduiaaplein ook vrijdagsavonds opengesteld. Het nieuwe kantoor aan de Mgr. Nolenslaan wordt aardig ingericht. Voor de balie komt een plantenrek met een aantrekkelijke licht val erdoor; aldus worden de mensen aan het oog van het publiek onttrokken. De glazen wanden worden aan alle kan ten van verwarmingselementen voorzien. Het zaaltje in Wijkcentrum Nieuwland zal na 1 april misschien ter beschikking worden gesteld van jeugdverenigingen in Nieuwland, die behoefte hebben aan ver gaderlokalen. De Gereformeerde Gemeente in onze stad telde, volgens het gereformeerde Kerkblad, op 31 december jl. 4743 leden, waarvan 2080 doopleden en 2663 belijdende leden. Op l januari 1962 was het totaal 4779, waarvan 26-1 belijdend. Er werden 107 kinderen gedoopt eri 34 leden overleden. De achteruitgang is te wijten aan vertrek naar elders van 216 leden, waar een winst van-323 tegenover stond. Uit andere krin gen kwamen 21 personen tot de gerefor meerde kerk, 37 zegden echter hun lid maatschap op. Deze achteruitgang, aldus besluit het bericht in de Kerkbode, „is voor ons een grote tegenvaller, want ons hele kerkbouwprogram is gebaseerd op een groei van onze gemeente". zige leden gekozen. In de vacature, ont staan door 'n tussentijds aftreden van de beer T, Slingerland, werd hiermede voor zien. Als vice voorzitter werd door de ver gadering gekozen de hoer J. van Buvtenen^ Met de overige plaatselijke voetbalclubs wachten ook de leden van SFC mei een zeker ongeduld op het tijdstip dat cie com petitie hervat kan worden. Vooral de spe lers. van het eerste elftal, dat in de vier de klasse KNVB ditmaal tot do meest se- rieuze titelkandidaten behoort, laten niets na om in goede conditie te blijven. De af gelopen weken werd mot leden van hét Viaardingse „Dc Hollandiaan", zij het op een besneeuwd terrein, een baJle'je getrapt. De spieren worden dus los gehou den om na de overwintering in goede con. d'tif te kunnen starten. Voor zondag a.s. staat een veldloop op he: programma, georganiseerd door ,,De Hollandiaan". Behalve door SFC zal hier aan door enkele Rotterdamse clubs wor den deelgenomen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst die donderdag 31 januari in hét Passage- Theater wordt gehouden, zullen aan on geveer 100 jubilarissen de vererende ge- uigsehriften van de Ned. Mij voor Nij- •erheid en Handel worden uitgereikt. Op leze avond zullen twee films worden ver toond,'t-w. „Bestemming toekomst" en „De twaalf gezworenen''. Aanvang 8 uur- Het 45-jarig bestaan zal voor de korf. balclub „O.D.I." in 1983 het hoogtepunt vormen. Dat kwam vast te staan tijdens de algemene ledenvergadering, die ODI zaterdagmiddag in gebouw „Jeugdhaverr- hield en waarbij slechts enkele leden om- braken, zodat van een bijzonder grote op komst gesproken mocht worden. Voorzit ter les van Keulen hield een daverende openingsspeech, waarin hij vooral de taak van ODI belichtte en daarbij het 9e lus trum van deze oudste christelijke korfbal club van ons land speciaal noemde. Het jaarverslag van secretaris W. v. Leeuwen iict weer veel activiteiten van 2ÖÖ2 zien, terwijl het financieel verslag een bedrag van 12281,90 als uitgaven liet zien, waar van f U90,- in de begroting voorkwamen! De nieuwe contributie werd voor de se nioren verhoogd met 30 cent per lid. We gens aftreden van secr. Wim van Leeu wen werd Bas Sieeuwenhoek tol nieuwe secretaris gekozen. De overige bestuursle den werden herkozen. Voor de bouw van het nieuwe clubhuis (dat ODI samen met HBSS gaat gebruiken zal van alle loden nog steeds f25,- gevraagd worden, terwij? meerdere acties gevoerd worden. Over dc training van de heer E. Beekman is ODI best te spreken, Met deze trainer gaat men ook weer het nieuwe jaar in. Het ju bileum zal o.a. gevierd worden met een feestavond in april, waarbij de fam. Soe- ters en andere ODI-anen voor de kolder- revue zulten zorgen over ODI. Ook aan de Bondsdag hoopt ODI deel te nemen in Utrecht)in aansluiting waarop een broodmaaltijd zal volgen. Ook de spelers van tweedeklasser Ex celsior '20 maakten kennis met het hand over hand toenemende zaalvoetbalZon dag werd op uitnodiging van de vereniging Neptunus deelgenomen aan een in de Ahoyhal gehouden toernooi, waarin wed strijden van twee maal twoalfeneenhalve minuut werd gevoetbald door zestallen, waarin de spelers op elk gewenst moment door andere vervangen mochten worden. De zwartwitter} waren met de vereniging Germinal, de Hollandiaan en De Jonge Spartaan ingedeeld in poule A. Van Ger minal werd met 8—2 en van de Hollan diaan met 40 gewonnen. Tegen DJS sneuvelde het zestal evenwel met 3—0 en was derhalve voor de eindstrijd uitgescha keld. HBSS wint 4e prijs bij saaivoetbal Voor de tweede maal in een tijdsbestek van enkele weken Is HBSS er in geslaagd een vierde prijs te behalen in een sterk bezet zaalvoetbaltoernooi, dat deze keer door ARC in Ter Aar werd georganiseerd. In de Veilinghal aldaar heeft HBSS met clubs als ARC, Jodan Boys, Noordv/ljk, Rijnsburgse Boys e.a. zaterdagmiddag v*n half twee tot ongeveer acht uur een sportieve strijd geleverd, waarbij HBSS tweede werd in haar poule. Rjjnsb. Boys werd in deze poule winnaar en verloor de finale met 10 van ARC, dat dus het toernooi won. Met nummer twee van poule A, Jodan Boys, moest HBSS spelen om de derde en vierde prijs, waarbij de Boys met 21 van HBSS wonnen. HBSS ver wierf hierdoor evenwel toch de vierde prijs. Geboren Alida C M d.v. J van der Tol en T Weitenberg; Monique d.v. B D Roza en C van Aggelen; Margaret P dlv. P Bles en B Franken; Caiharina J M d.v, A N Spruijt en M T de Kort; Ma- nette d.v. C van Wijk en J M. Bouw; Yolanda R d.v. F P de Smits' en M A van Kal; Simon F M z.v. PCM Alsem- geest en L J M Zwaard; - Wiafred D M z.v. A J Hartendorp en K M Güle; Syl via d,v. A F den Elzen en C Blokland; Jan z.v. J van Kersen en T Kooi j; Cor nells z.v. C A F de Schrijve: en C J Scholten; Johannes z.v. D Bakker en T van Dijk; Antonius J z.v. A H Lange- laan en. P E M Derksen; Rudolph z.v. A Kloppers en A van Beek; Jan P z.v. C Dorsman en D H van Eek; Aaltje J d.v. A A de Boer en J Korpershoek; Eli sabeth C M d.v. P A Fransen en C M T .Kleijweg. Geboren: Carlo z v C Farina en TB Neeteman; Frank z v P J Bijl en G Tup- 'ker; Bertus z v B Kapoen en J M L de Groot; Hilda J d v G Hoogwerf en E S Melein. Overleden: M C Loóman, 61 jr. echt genote van K Boer; A E Klouwens, €S jr.; L de Jong, 79 jr.; A A van Doorn» 52 jr. Overleden: P de Kok S3 jr; M Kootjman 87 jr-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2